Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze?

6

Karta Revolut zyskała bardzo dużą popularność w Polsce, liczba kont wynosi już grubo ponad 1 mln. Wraz ze wzrostem popularności cześć użytkowników zastanawia się, jak wykonywać podstawowe czynność, np. wpłaty czy wypłaty pieniędzy na konto. Specjalnie dla tych czytelników przygotowaliśmy serię praktyczny poradników. Obecny wpis dotyczy wpłaty gotówki na konto Revolut. Dość często pojawiającym się pytaniem jest kwestia dotycząca możliwości wpłaty pieniędzy na konto Revolut z wykorzystaniem popularnych wpłatomatów.

Wpłatomat Revolut

Niestety nie mamy dobrych informacji, Revolut nie posiada wpłatomatów własnych. Co więcej mając kartę Revolut nie skorzystamy z popularnych wpłatomatów dostępnych na terenie naszego kraju. Brak możliwość korzystania z wpłatomatów przy użyciu karty Revolut wynika z braku stosownych umów z operatorami tych urządzeń. Na całe szczęście wachlarz potencjalnych możliwość wpłaty środków na konto jest dość szeroki. W dalszej części artykułu przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów wpłaty pieniędzy, zarówno polskich złotych (PLN), jak i EURO czy dolarów amerykańskich.

Revolut wpłatomat Euronet

Teoretycznie klienci Revoluta maja możliwość korzystania z wpłatomatów Euronet. Operator tych urządzeń umożliwi wpłatę PLN, dla klientów dowolnego banku. Jednak aby dokonać takiej wpłaty, wymagana jest rejestracja na stronie Euronet’u. Jeśli jej nie wykonamy, wpłata Revolutem we wpłatomacie Euronetu nie będzie możliwa. Drugą kwestią jest konieczność zapłacenia prowizji. Nie ma możliwości dokonania darmowej wpłaty. Cena usługi kształtuję się w następujący sposób:

 • Wpłata na konto kolejnego dnia (prowizja 0,4% od wartości wpłaty)
 • usług express kosztuje dodatkowe 5 zł.

Więcej informacji o usłudze wpłatomatów Euronetu znajdziecie na stronie operatora.

Jak wpłacić pieniądze na Revoluta bez prowizji?

Do dyspozycji mamy szereg możliwości, od najbardziej standardowego przelewu bankowego, po natychmiastowe doładowanie salda przy użyciu dowolnej karty debetowej. Co najważniejsze, większość z prezentowanych metod jest darmowa.

Doładowanie Revolut’a przelewem.

Ta metoda jest jedną z prostszych, przy jej użyciu możemy wpłacić zarówno złotówki (PLN), jak i inne waluty np. EURO, Dolary Amerykańskie czy Funty Brytyjskie. W przypadku praktycznie wszystkich popularnych banków przelew złotówkowy oraz EURO będzie darmowy. Dla przelewu EURO należy go realizować poprzez typ przelewu SEPA (instrukcja realizacji takie przelewu w linku). W przypadku pozostałych walut niezbędne będzie wysłanie płatnego przelewu typu SWIFT. Celem uzyskania danych niezbędnych do wykonania transferu, wybieramy odpowiednią walutę na Revolucie i klikamy „wpłać”. Następnie wśród metod wpłaty wybieramy „standardowy przelew bankowy”. Po przejściu do zakładki wyświetlą nam się niezbędne dane do wykonania transferu. Co istotne dla przelewów PLN i EURO pobieramy dane z zakładki „lokalne”

Ile czasu idzie przelew na Revoluta?

W naszych testach przelewy złotówkowe oraz Euro były księgowane w ciągu 1-2 dni roboczych, w zależności z jakiego banku taki transfer był nadawany.

Doładowanie Revoluta łatwym przelewem.

Alternatywnie do standardowego przelewu, możemy wybrać łatwy przelew bankowy. W tym przypadku zostaniemy przekierowani z aplikacji Revolut bezpośrednio na stronę naszego banku. W pierwszym kroku wybieramy „Łatwy przelew bankowy” i podajemy kwotę. Następnie po zatwierdzeniu wybieramy nasz bank i podajemy nr IBAN naszego rachunku. W tej opcji dostępne są jedynie 2 bank – mBank oraz ING.

Doładowanie Revoluta kartą debetową bez prowizji

Jest to naszym zdaniem najprostsza i najszybsza metoda uzupełnienia salda Revolut. Co ważne do jej wykonania wystarczy standardowa karta debetowa, czyli taka jaka jest wydawana do dowolnego konta bankowego z naszego rankingu kont osobistych. Tym sposobem doładujemy zarówno saldo w złotówkach, jak i innych walutach np. EURO, USD czy GBP. Jednak w przypadku pozostałych walut najlepiej dokonywać doładowania kartą walutową lub wielowalutową. Jak dodać kartę debetową do Revoluta? W pierwszym korku wybieramy odpowiednie saldo np. PLN i klikamy przycisk „wpłać”, następnie „dodaj bezpiecznie kartę”. W odpowiednie pola wpisujemy dane naszej karty i zatwierdzamy.

Po dodaniu karty, wybieramy kwotę doładowania i sprawdzamy czy odpowiednie źródło zostało wybrane. Po zatwierdzeniu operacji, środki będą dostępne natychmiast.

Doładowanie Revoluta Apple/Google pay

Jeżeli mamy skonfigurowany portfel Apple lub Google pay możemy go wykorzystać do doładowania naszego konta Revolut. Wystarczy wybrać odpowiednie saldo waluty, następnie „wpłać” i z listy jak w przypadku wyboru przelewu, zaznaczamy Apple lub Google Pay. W kolejnym kroku wpisujemy kwotę i operację zatwierdzamy. W nowym oknie zostaniemy poproszeni o autoryzacje operacji. Tak wpłata pieniędzy równiej jest natychmiastowa.

Doładowanie Revoluta na poczcie.

Warto wiedzieć, iż wpłata pieniędzy na Revoluta jest możliwa również na poczcie. Jest to opcja przydatna dla osób nie posiadających konta w tradycyjnym banku (np. ze względu na zajęcia komornicze). Jeżeli chcemy z niej skorzystać, należy zapisać dane do wpłaty (tak jak w punkcje „doładowanie Revoluta przelewem”. Następnie udajemy się na pocztę. Więcej o tej metodzie, przeczytacie w artykule „Jak wpłacić pieniądze na konto

Jak wpłacić pieniądze na Revoluta podsumowanie

Opcji wpłaty środków na Revoluta mamy naprawdę wiele. Niestety skorzystanie z wpłatomatu Euronet nie jest ani najwygodniejszą, ani najtańszą metodą. Najszybciej, najtaniej oraz najwygodniej doładujemy saldo Revoluta przy pomocy dowolnej karty debetowej, np. takiej wydawanej do dowolnego rachunku osobistego, zaprezentowanego w naszym rankingu kont osobistych. Dla osób preferujących bardziej tradycyjne metody, dobrym rozwiązaniem będzie klasyczny przelew internetowy. Jeżeli nie mamy konta lub chcemy wpłacić gotówkę, zawsze możemy skorzystać ze zlecenia transferu w placówce Poczty Polskiej. Korzystając z okazji, zachęcamy do przeczytania innych artykułów nt. Revoluta, które prezentujemy w panelu z boku artykułu lub w przypadku przeglądarki mobilnej pod artykułem.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 29)
Komentarze
6 komentarzy on “Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze?”
 1. Tomasz

  pierw trzeba sie zajerestrowac by to zrobic trzeba przelac 1 zl z kata revolut na konto Euronet co jest nie mozliwe wiec to nie dziala tak jak jestb napisane

  Odpowiedz
 2. Iwonka

  Dostałam dzisiaj informację od Euronetu, że nie ma możliwości wpłaty na konta Revolut.

  Odpowiedz
 3. Malizia92

  A co z wpłatami na konto revolut za granica np we Włoszech?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Najszybciej będzie podpiąć inna kartę debetową i doładować konto. Zawsze można wpłacić tradycyjnym przelewem.

   Odpowiedz
 4. Aaaa

  jak później wypłacić pieniądze np przelać na konto bankowe

  Odpowiedz
 5. Janek

  nie da sie wpłacić pieniędzy przez Euronet

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.