Wpłatomat Revolut oraz jak wpłacić pieniądze?

37

Karta Revolut zyskała bardzo dużą popularność w Polsce, liczba kont wynosi już grubo ponad 1 mln. Wraz ze wzrostem popularności cześć użytkowników zastanawia się, jak wykonywać podstawowe czynność, np. wpłaty czy wypłaty pieniędzy na konto. Specjalnie dla tych czytelników przygotowaliśmy serię praktyczny poradników. Obecny wpis dotyczy wpłaty gotówki na konto Revolut. Dość często pojawiającym się pytaniem jest kwestia dotycząca możliwości wpłaty pieniędzy na konto Revolut z wykorzystaniem popularnych wpłatomatów.

Wpłatomat Revolut

Niestety nie mamy dobrych informacji, Revolut nie posiada wpłatomatów własnych. Co więcej, mając kartę Revolut nie skorzystamy z popularnych wpłatomatów dostępnych na terenie naszego kraju. Brak możliwość korzystania z wpłatomatów przy użyciu karty Revolut wynika z braku stosownych umów z operatorami tych urządzeń. Na całe szczęście wachlarz potencjalnych możliwość wpłaty środków na konto jest dość szeroki. W dalszej części artykułu przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów wpłaty pieniędzy, zarówno polskich złotych (PLN), jak i EURO czy dolarów amerykańskich.

Revolut wpłatomat Euronet

Teoretycznie klienci Revoluta maja możliwość korzystania z wpłatomatów Euronet. Operator tych urządzeń umożliwi wpłatę PLN, dla klientów dowolnego banku. Jednak aby dokonać takiej wpłaty, wymagana jest rejestracja na stronie Euronet’u. Jeśli jej nie wykonamy, wpłata Revolutem we wpłatomacie Euronetu nie będzie możliwa. Drugą kwestią jest konieczność zapłacenia prowizji. Nie ma możliwości dokonania darmowej wpłaty. Cena usługi kształtuję się w następujący sposób:

 • Wpłata na konto kolejnego dnia (prowizja 0,4% od wartości wpłaty)
 • usług express kosztuje dodatkowe 5 zł.

Przed skorzystaniem z usługi, Euronet prosi o weryfikację danych poprzez przesłanie przelewu na 1 pln. W takim przypadku najlepiej zrobić przelew z dowolnego innego konta (które pozwala na wysłanie złotówki). W kolejnym kroku możemy dodać rachunek Revolut i dokonać wpłaty w PLN.

Jak wpłacić pieniądze na Revoluta bez prowizji?

Do dyspozycji mamy szereg możliwości, od najbardziej standardowego przelewu bankowego, po natychmiastowe doładowanie salda przy użyciu dowolnej karty debetowej. Co najważniejsze, większość z prezentowanych metod jest darmowa.

Doładowanie Revolut’a przelewem.

Ta metoda jest jedną z prostszych, przy jej użyciu możemy wpłacić zarówno złotówki (PLN), jak i inne waluty np. EURO, Dolary Amerykańskie czy Funty Brytyjskie. W przypadku praktycznie wszystkich popularnych banków przelew złotówkowy oraz EURO będzie darmowy. Dla przelewu EURO należy go realizować poprzez typ przelewu SEPA (instrukcja realizacji takie przelewu w linku). W przypadku pozostałych walut niezbędne będzie wysłanie płatnego przelewu typu SWIFT. Celem uzyskania danych niezbędnych do wykonania transferu, wybieramy odpowiednią walutę na Revolucie i klikamy „wpłać”. Następnie wśród metod wpłaty wybieramy „standardowy przelew bankowy”. Po przejściu do zakładki wyświetlą nam się niezbędne dane do wykonania transferu. Co istotne dla przelewów PLN i EURO pobieramy dane z zakładki „lokalne”

Ile czasu idzie przelew na Revoluta?

W naszych testach przelewy złotówkowe oraz Euro były księgowane w ciągu 1-2 dni roboczych, w zależności z jakiego banku taki transfer był nadawany.

Doładowanie Revoluta łatwym przelewem.

Alternatywnie do standardowego przelewu, możemy wybrać łatwy przelew bankowy. W tym przypadku zostaniemy przekierowani z aplikacji Revolut bezpośrednio na stronę naszego banku. W pierwszym kroku wybieramy „Łatwy przelew bankowy” i podajemy kwotę. Następnie po zatwierdzeniu wybieramy nasz bank i podajemy nr IBAN naszego rachunku. W tej opcji dostępnych jest 6 banków- Alior Bank mBank, Millennium, PKO BP, Santander oraz ING.

Doładowanie Revoluta kartą debetową bez prowizji

Jest to naszym zdaniem najprostsza i najszybsza metoda uzupełnienia salda Revolut. Co ważne do jej wykonania wystarczy standardowa karta debetowa, czyli taka jaka jest wydawana do dowolnego konta bankowego z naszego rankingu kont osobistych. Tym sposobem doładujemy zarówno saldo w złotówkach, jak i innych walutach np. EURO, USD czy GBP. Jednak w przypadku pozostałych walut najlepiej dokonywać doładowania kartą walutową lub wielowalutową. Jak dodać kartę debetową do Revoluta? W pierwszym korku wybieramy odpowiednie saldo np. PLN i klikamy przycisk „wpłać”, następnie „dodaj bezpiecznie kartę”. W odpowiednie pola wpisujemy dane naszej karty i zatwierdzamy.

Po dodaniu karty, wybieramy kwotę doładowania i sprawdzamy czy odpowiednie źródło zostało wybrane. Po zatwierdzeniu operacji, środki będą dostępne natychmiast.

Doładowanie Revoluta Apple/Google pay

Jeżeli mamy skonfigurowany portfel Apple lub Google pay możemy go wykorzystać do doładowania naszego konta Revolut. Wystarczy wybrać odpowiednie saldo waluty, następnie „wpłać” i z listy jak w przypadku wyboru przelewu, zaznaczamy Apple lub Google Pay. W kolejnym kroku wpisujemy kwotę i operację zatwierdzamy. W nowym oknie zostaniemy poproszeni o autoryzacje operacji. Tak wpłata pieniędzy równiej jest natychmiastowa.

Doładowanie Revoluta na poczcie.

Warto wiedzieć, iż wpłata pieniędzy na Revoluta jest możliwa również na poczcie. Jest to opcja przydatna dla osób nie posiadających konta w tradycyjnym banku (np. ze względu na zajęcia komornicze). Co ciekawe sam Revolut to teoretycznie za graniczny bank, dlatego polecamy przeczytanie naszych poradników „konto za granicą a urzad skarbowy” i „konto za granicą a komornik„. Jeżeli chcemy skorzystać z takiej wpłaty, należy zapisać dane do standardowego przelewu (tak jak w punkcje „doładowanie Revoluta przelewem”. Następnie udajemy się na pocztę. Więcej o tej metodzie, przeczytacie w artykule „Jak wpłacić pieniądze na konto

Jak wpłacić pieniądze na Revoluta podsumowanie

Opcji wpłaty środków na Revoluta mamy naprawdę wiele. Niestety skorzystanie z wpłatomatu Euronet nie jest ani najwygodniejszą, ani najtańszą metodą. Najszybciej, najtaniej oraz najwygodniej doładujemy saldo Revoluta przy pomocy dowolnej karty debetowej. Dla osób preferujących bardziej tradycyjne metody, dobrym rozwiązaniem będzie klasyczny przelew internetowy. Jeżeli nie mamy konta lub chcemy wpłacić gotówkę, zawsze możemy skorzystać ze zlecenia transferu w placówce Poczty Polskiej. Korzystając z okazji, zachęcamy do przeczytania innych artykułów nt. Revoluta, które prezentujemy w panelu z boku artykułu lub w przypadku przeglądarki mobilnej pod artykułem. Skoro jesteśmy przy wpłatach, może warto też sprawdzić jak ewentualnie wypłacić pieniądze z Revoluta?

jak wpłacić gotówkę na Revolut?

W przypadku wpłaty gotówki na Revoluta zidentyfikowaliśmy kilka sposobów: 1 wpłata pieniędzy we wpłatomacie EURONET (po uprzedniej rejestracji), 2. Wpłata na poczcie, 3. Wpłata gotówki na inne konto bankowe – we wpłatomacie/oddziale i przelew/zasilenie z karty debetowej Revoluta. Wszystkie sposoby opisaliśmy w artykule.

jak wpłacić pieniądze na Revoluta?

Tu do wyboru mamy szereg opcji. Możemy m.in dokonać szybkiego przelewu, zasilić za darmo Revoluta z karty kredytowej/debetowej. Ewentualnie skorzystać z innych opcji – wpłata na poczcie lub we wpłatomacie EURONET (po wcześniejszej rejestracji).

czy można wpłacić pieniądze na Revolut w bankomacie?

Generalnie, pieniędzy nie wpłacimy w bankomacie. Można to zrobić we wpłatomacie. W przypadku Revoluta taka operacja jest możliwa jedynie w urządzeniach EURONET i to po wcześniejszej rejestracji. Więcej na ten temat w naszym artykule.

czy można wpłacić pieniądze na Revolut we wpłatomacie?

Tak, taka operacja jest możliwa w urządzeniach EURONET po uprzedniej rejestracji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.3/5 (Ilość ocen: 72)
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze
37 komentarzy on “Wpłatomat Revolut oraz jak wpłacić pieniądze?”
 1. Filip

  dzwoniłem dzisiaj nie ma mozliwości przypisania kary revolut nie można wpłacać pieniędzy na revoluta to usłyszałem z infolinii

  Odpowiedz
 2. Michał

  Dzwoniłem dzisiaj do euronetu i pracownik poinformował mnie, że nie ma możliwości wpłaty na konto revolut. Czy sprawdzał to Pan dokonaniem przelewu czy tylko sobie wpisał to w artykuł?

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Tak, wszystko działa. Przy weryfikacji jednak musimy skorzystać z innego polskiego konta i w kolejnym kroku dodajemy konto Revolut (polski IBAN w Aion Banku). Ma Pan w komentarzu poniżej potwierdzenie jeszcze od innego użytkownika.

   Odpowiedz
 3. Faral

  Dodam jeszcze dla wyjaśnienia że z przypisaniem numeru konta aionbank/revolut do założonego w Euronet profilu Wplacajacego nie ma problemu bo euronet nie wymaga weryfikacji przez przelanie 1 zł każdego podłączanego tam konta bankowego. Ten przelew trzeba zrobić tylko raz przy zakładaniu swojego profilu Wpłacającego. Jak już ten profil założymy i się zweryfikujemy to drugi i kolejne rachunki bankowe po prostu już tylko dopisujemy bez żadnych przelewów weryfikacyjnych. Dzięki temu nie ma z tym problemu bo z revoluta jak wiadomo złotówki przelać się nie da.

  Odpowiedz
 4. Faral

  Chyba jednak jest możliwość wpłaty w euronecie. Tylko ten artykuł nie opisuje procedury w pełni, pomija jedną kwestie, zdaje się kluczową. Zrobiłem tak jak jest to tu opisane, z tym że oprócz konta w polskim banku z którego przelałem złotówkę weryfikacyjną do euronetu, założonym tsm profilu dodałem drugi rachunek – ten ktory revolut podaje mi jako iban do wpłat krajowych (u mnie przedstawia się to przy przelewach jako Aion bank). Po tym jak odbiłem się od infolinii euronetu po nieudanej próbie przypisania we wplatomacie swojej karty revolut do profilu założonym na euronecie (nie da się przypisać ich karty wiec nie da się nią wpłacać) spróbowałem przypisać w ten sam sposób swoją kartę od konta osobistego w NestBanku. Poszło. Skasowali 1zl opłaty i przypisało. I przy próbie wpłaty TĄ kartą wplatomat pyta czy wpłacić na konto przypisane do karty czy na inne. Wybrałem inne i wyświetliły mi się wszystkie konta bankowe jakie zdefiniowałem na swoim profilu w euronecie – a więc również moje konto do przelewów krajowych aionbank/revolut. Wybrałem je, wsadziłem do maszyny kontrolnie 50zl, otrzymałem info ze wskazane konto zostanie zasilone kwotą 49,80. Zatwierdziłem i poszło. Czekam na pojawienie się kasy na revolucie (3 godziny temu to zrobiłem). Wygląda więc jakby miało zadziałać. Tylko trzeba zdefiniować w euronecie rachunek z revoluta i użyć do wpłaty karty innego (polskiego) banku. Revolutowej karty euronet rzeczywiście nie przyjmuje.

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Dziękujemy za dodatkowe informację, sam weryfikuję kwestię weryfikacji w Euronet i powiązania karty.

   Odpowiedz
  2. Faral

   Potwierdzone – dziś po 3 dniowym oczekiwaniu (weekend) wpłacone w opisany wyżej sposób 49,80 wpłynęło na konto revolut. A więc na dzień dzisiejszy – da się – z użyciem tej alpejskiej kombinacji jaką opisałem.

   Odpowiedz
 5. Daniel P

  NIE MA, powtórzę jeszcze raz, małymi literami: nie ma – możliwości wpłaty w sieci Euronet, pieniędzy przy pomocy karty Revolut. Dzwoniłem na infolinię i wytłumaczono mi że nie ma takiej możliwości, ponieważ Revolut NIE MA podpisanej z nimi UMOWY. Dwa tygodnie, próbowałem wpłacać, z konta, z bankomatu, kasę do weryfikacji, nie dało się. Dlatego proszę nie pisać fikcji proszę szanownego Pana.

  Odpowiedz
 6. Małgorzata Majda

  Nie można wpłacać w euronet. Karta zarejestrowana pieniądze pobrane a kartę wyrzuca. Po miesiącu dostałam informację że konta niezweryfikowano . Więc lipa Po całości.

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Przed wpłatą należny się zarejestrować w systemie EURONET, dane potwierdzamy przelewem z innego konta (które pozwala na przelanie 1 złotówki). Niestety „z ulicy” nie wpłacimy nic na Revoluta.

   Odpowiedz
   1. Rommi

    dostałem wczoraj odpowiedź mailem z bok Euronet, że wpłaty w ich wpłatomatach na konto revolut są niemożliwe. Karty rejestruje się we wpłatomacie. Pan Jacek Adamski z bok się pod mailem podpisał. Mogę Panu przesłać całość korespondencji na maila. Proszę nie wprowadzać w błąd.

    Odpowiedz
    1. Michał Król
     Michał Król

     Zweryfikujemy to w najbliższym czasie. Jeśli będzie potrzeba zaktualizujemy wpis.

     Odpowiedz
   2. Rafal

    właśnie się zarejstrowalem z innego konta, zarejstrowalem kartę revoluta. nie wpłaca .
    ciągły błąd wpłaty, na infolini potwierdzili brak możliwości.

    Odpowiedz
 7. Aga

  Czy w filiach stacjonarnych banków w Niemczech da się wpłacić gotówkę we wpłatomatach lub jako przelew na konto revoluta?
  Chodzi oczywiście o gotówkę w euro.

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   To najlepiej kontaktować się z Revolutem w tej kwestii, niestety nie weryfikowaliśmy czy i jakie umowy ma podpisany Revolut w innych krajach. Jeżeli wybrane wpłatomaty mają dedykowaną usługę wpłaty, tak jak ma Euronet to taka wpłata jest możliwa. Inaczej, może Deutche post ma taka usługę jak Poczta Polska, czyli wpłata gotówki na rachunek. W takim przypadku wystarczy podać IBAN rachunku Revolut i wpłata jest możliwa.

   Odpowiedz
 8. Adrian

  Tak dla informacji to na revoluta można wpłacić kartą już od 1zł a dużo osób o tym nie wie

  Odpowiedz
  1. Robert

   Potwierdź swoje poczynania, konktetynymi informacjami :/

   Odpowiedz
 9. P

  Czy ktoś może poradzić da się wpłacić za darmo gotówkę w zł na Revolut UK? Będąc w Polsce zawsze muszę prosić członków rodziny albo znajomych którzy mają Revoluta polskiego żeby mi przesłali. Czy jest jakaś darmowa alternatywa?

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   chyba najtaniej wyjdzie na poczcie, ale nie będzie to darmowy sposób. Darmowe sposoby wymagają posiadania konta w polskim banku i pierw wpłata gotówki na konto, a następnie zasilenie Revoluta (np. przelew).

   Odpowiedz
   1. P

    Dzięki. Ale czy przelew z polskiego banku na zagraniczny Revolut nie jest traktowany jako zagraniczny (czyli płatny)?

    Odpowiedz
   2. Rommi

    Nie znam polskiego banku, gdzie przelew na revoluta jest darmowy. Opłata minimum 30zł. Proszę podać w których bankach przelewy na konto revolut są darmowe, bo ja takiego nie znam.

    Odpowiedz
    1. Michał Król
     Michał Król

     Przecież Revolut udostępnia polski IBAN do wpłat. jaki przelew i w którym banku kosztuję min. 30 zł? Przecież wszystkie banki oferują darmowe przelewu krajowe, więc skąd opłata 30 zł. Dodatkowo mamy możliwość skorzystać z szybkich wpłat („Łatwy przelew bankowy”). Gdzie nie dość, że przelew jest darmowy to i księgowany natychmiast. Szybki przelew dostępny jest m.in. dla Aliora, PEKAO, ING, MIllennium, PKO BP, Satnandera czy mBanków, czyli wszystkie największe banki.

     Chyba, że mówi Pan o przelewie SWIFT, ale to zupełnie inna historia.

     Odpowiedz
 10. Morgaur

  Spokojnie możemy wpłacać wszędzie. Revolut nie jest polskim bankiem ale jeśli do numeru konta (26 cyfr) złotówkowego dodamy z przodu bez spacji PL, to wtedy system wykryje to bez problemu jako wspólpracujący z Revolutem bank AION S.A. i przelew następnego dnia na koncie jest. Robiąc przelew z PayPal o 22:00 następnego dnia ok 11 mam go już na koncie.

  Odpowiedz
 11. Mati

  Witam. Jest ktoś kto wie jak i gdzie wyplacic euro z konta revolut ?

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   https://finhack.pl/jak-wyplacic-pieniadze-z-revoluta/ – Najprosciej będzie przelać pieniądze na konto EURO w jakimś polskim banku i następnie wypłacić EURO w oddziale lub Bankomacie (Citi/ING mają taka opcje) –

   Odpowiedz
 12. xerra

  To wielkie gówno, ponieważ konto revolut ma iban łotewski i przelew idzie do 3 dni. Małe kwoty można wpłacać kartą, ale co, jeśli chcesz zrobić przelew 100 tys. zł?
  Sama idea revoluta jest taka, żeby wszystko było szybko i bezproblemowo, a nic takiego nie ma miejsca.

  Odpowiedz
 13. Verónica

  Przed chwilą rozmawiałam z Euronet- nie ma możliwości wpłaty na Revolut we wpłatomacie Euronet, bo Revolut nie jest polskim bankiem.
  Testowo zarejestrowałam konto, zobaczymy, czy przejdzie przelew weryfikacyjny.

  Odpowiedz
 14. Dariusz

  To są kłamcy robiłem wpłatę w Euronet i normalnie pieniądze pojawiły się na koncie drugiego dnia, więc można śmiało korzystać z tego sposobu jeśli nie ma innej możliwości doładowania konta bankowego.
  Przede wszystkim należy mieć inny bank PL aby potwierdzić swoje dane, następnie należy mieć 1 PLN na koncie revolut aby Euronet mógł zweryfikować naszą kartę. Najgorsza z tego wszystkiego jest prowizja za wpłatę.

  Odpowiedz
  1. Meggi

   Jaka prowizja od wpłaty w bankomacie ns Revolut?

   Odpowiedz
 15. Artur

  Nic się nie zmieniło w 2023. System przypisał do klienta, nadał ID wpłacającego, ID klienta, nawet pobrał złotówkę, ale same wpłaty nie działają bo Revolut nie jest polskim bankiem. Nie można wpłacić gotówki przez Euronet na konto złotówkowe Revolut.

  Odpowiedz
 16. Tomasz

  Nie ma możliwości korzystania z wpłatomatów w Euronet ponieważ Revolut nie dostosował swoich usług w Polsce

  Odpowiedz
 17. Tomasz

  pierw trzeba sie zajerestrowac by to zrobic trzeba przelac 1 zl z kata revolut na konto Euronet co jest nie mozliwe wiec to nie dziala tak jak jestb napisane

  Odpowiedz
 18. Iwonka

  Dostałam dzisiaj informację od Euronetu, że nie ma możliwości wpłaty na konta Revolut.

  Odpowiedz
 19. Malizia92

  A co z wpłatami na konto revolut za granica np we Włoszech?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Najszybciej będzie podpiąć inna kartę debetową i doładować konto. Zawsze można wpłacić tradycyjnym przelewem.

   Odpowiedz
 20. Aaaa

  jak później wypłacić pieniądze np przelać na konto bankowe

  Odpowiedz
 21. Janek

  nie da sie wpłacić pieniędzy przez Euronet

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *