Rewolucyjne CitiKonto od Citi Handlowego

0

Rewolucyjne CitiKonto

Każda osoba zakładająca rachunek osobisty w banku chciałaby zyskać darmowy dostęp do jak największej ilości usług. Oczywiście jest to możliwe, jeśli zostaną spełnione wszelkie warunki, które bank podał do wiadomości klienta przy podpisywaniu umowy. Nie są one wygórowane jednak nie zawsze się o nich pamięta. W przypadku ich nie spełnienia bank naliczy prowizje i opłaty, którymi obciąży rachunek posiadacza. Zanim wybierzesz ROR, sprawdź informacje na temat najkorzystniejszych ofert w rankingu kont osobistych.

Jeżeli chodzi o Citi Bank to flagowym produktem dla osób fizycznych jest Konto Rewolucyjne. Co ciekawe jest to jedyny bank w naszym zestawieniu o globalnym zasięgu. W przypadku problemów za granicą, mamy możliwość skorzystania z zagranicznych placówek banku, które są obecne w 42 krajach. W oddziałach możemy skorzystać na przykład z awaryjnej wypłaty gotówki.

CitiKonto czy warto założyć

Wybierając CitiKonto w Banku Handlowym decydujesz się na bezpłatne bezwarunkowe prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty debetowej z usługą wielowalutową. To jeden z pierwszych atutów przemawiających za wybraniem konta osobistego właśnie w tym banku. Oprócz wyżej wspomnianych produktów, otrzymujesz także 3 darmowe przelewy Expresowe Elixir co miesiąc. Z rewolucyjnym CitiKontem możesz także bezpłatnie wypłacać gotówkę z obcych bankomatów do 4 razy w miesiącu. Pozostałe usługi takie jak przelewy krajowe w Citibank Online lub Citi Mobile oraz wypłaty z bankomatu Citi są oczywiście darmowe.

Rewolucyjne CitiKonto jest dostępne w ofercie Citi Handlowego stosunkowo od niedawna i jest ono odpowiedzią na stale rosnące oczekiwania klientów względem instytucji finansowych. Co w wielu aspektach udało się zaadresować.

CitiKonto Opłaty i prowizje

Bardzo ciekawa propozycja dla klientów płacących w walutach obcych lub podróżujących po świecie.
Kod Bic/Swift
CITIPLPXXXX
Dane adresowe
ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa
Infolinia
19009
Liczba placowek
21
Godziny otwarcia oddziałow
9-17
>Liczba bankomatów/wpłatomatów
22 bankomato-wpłatomaty własne
Opłata za rachunek
0 zł
Opłata za kartę
0 zł
Wypłata bankomat/blik
 • 0 zł za bankomaty własne (tylko 22 urządzenia w kraju). Dodatkowo pakiet 4 darmowych wypłat w miesiącu z bankomatów obcych
 • 8 zł każda kolejna wypłata z bankomatów obcych (powyżej 4 wypłat w miesiącu).
Wpłatomaty
0 zł

Przelewy (PLN)
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe – 0/5 zł
 • Przelew Blik –brak usługi
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale – 30 zł
Podróże
 • Bankomaty za gracą (karta PLN) – 0 zł/ 8 zł ten sam pakiet co dla bankomatów krajowych.
 • Przewalutowanie – 0 zł dla usługi Citi Global Wallet. Karta walutowa powiązana z 15 rachunkami walutowymi i kantorem z bardzo dobrymi kursami.
Przelewy zagraniczne
 • Swift (np. USD) -0,25% min. 10 zł maks. 100 zł
 • SEPA (EUR) -0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata – 30zł
 • Wypłata -30 zł
Konta walutowe prowadzenie
 • 0 zł
Prowadzenie karty walutowej
 • 0 zł – Karta wielowalutowa dla 15 rachunków walutowych

CitiKonto założone w Citi Handlowym jest opłacalne dla osób, które korzystają z usług finansowych głównie poza oddziałami banku. Dopiero wtedy staje się ono naprawdę korzystne. Wynika to z niewielkiej liczby oddziałów i wysokich prowizji za obsługę tą obsługę. Przykładowo za samą wpłatę czy wypłatę gotówki możesz zapłacić nawet kilkadziesiąt złoty. To samo tyczy się przelewów. Zatem jeśli jesteś przeciwnikiem wszelkich nowinek technologicznych, to Rewolucyjne CitiKonto nie jest dla Ciebie.
Dzięki temu, że bank stworzył niemalże idealny rachunek dla osób korzystających z bankowości internetowej i mobilnej, to nawet, gdy nie korzystasz z niego często nie musisz ponosić żadnych kosztów.

Decydując się na prowadzenie tego ROR-u musisz zwrócić uwagę na płatne usługi, które domyślnie ustawione są jako aktywne. Gdy tylko założysz ROR koniecznie sprawdź, czy bankowość telefoniczna CitiPhone jest wyłączona. Generuje ona dość wysokie koszty, które nie są przydatne wszystkim klientom.

CitiKonto Produkty i oferta 

Jednym z wielu atutów, które przemawiają za założeniem rachunku właśnie w CitiBanku jest oferta walutowa. Nie jest ona skomplikowana – wręcz przeciwnie, gdy tylko spełnisz warunki zawarte w umowie zaoszczędzisz sporo środków na transakcjach zagranicznych. Choć bank już w przypadku innych kont oferował swoim klientom karty wielowalutowe, to nie były one nigdy tak atrakcyjna.

Tym razem Citi Bank uruchomił usługę Citi Global Wallet, która jest w pełni zautomatyzowana. Oferuje ona możliwość płatności zagranicznych w najpopularniejszych walutach takich jak: EUR, USD i GBP. Nie ponosisz kosztów przewalutowania, a korzystanie z globalnego portfela jest całkowicie darmowe. Rozliczenie w innych walutach niż EUR, USD, GBP odbywa się po kursie ustalonym przez Mastercard, który jest bardzo korzystny. Jednak jeśli chodzi o tego rodzaju płatności, musisz podpiąć swoją kartę pod konto walutowe w EUR. Gdy tego nie zrobisz, to w momencie dokonywania płatności poniesiesz najpierw koszt przewalutowania na EUR po kursie Mastercard, a następnie z EUR na PLN – po kursie banku. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, najlepiej ustawić rachunek w EUR jako domyślny.

Citi Handlowy oferuje swoim klientom również takie rozwiązania jak:

 • Kantor walutowy, w których klienci mogą wymieniać waluty po korzystnym kursie.
 • Karta wielowalutowa –  po założeniu darmowych rachunków walutowych w EUR, USD, GBP, CHF jest możliwość podłączenia ich do obecnej karty debetowej i płacenia w tych walutach.
 • Linia kredytowadzięki tej usłudze możemy pożyczyć od banku dodatkowe środki. Okres wolny od odsetek to maksymalnie 7 dowolnych dni w miesiącu kalendarzowym.
 • Karty kredytowe przy założeniu karty kredytowej mamy możliwość otrzymania premii
 • Aplikacja mobilna.
 • Citi Specials – program korzyści Citi.
 • Program korzyści Mastercard Bezcenne Chwile.

Aby bank nie naliczał żadnych opłat i prowizji unikaj jak ognia obsługi CitiKonta w oddziale banku. Zaoszczędzisz na tym, co najmniej kilkadziesiąt złotych. Jeśli chodzi o ofertę dla osób, które chcą oszczędzać w tej instytucji finansowej to czasami bank oferuje konkurencyjne oprocentowanie dla nowych środków. Marzą Ci się płatności mobilne? Tu zapłacisz tylko za pomocą Google Pay i Apple Pay (Mastercard). Dodatkowo w ostatni czasie bank dołączył do systemu BLIK.

Jak założyć CitiKonto

Jeśli należysz do osób, które cenią sobie wygodę i odnajdują się w nowinkach technologicznych możesz przejść przez całkowicie zdalny proces zakładania konta w Citi Handlowym. Wystarczy, że:

 • Wypełnisz elektroniczny wniosek
 • Wykonasz zdjęcie swojego dowodu osobistego
 • Wykonasz zdjęcie swojej twarzy
 • Sfinalizujesz umowę za pomocą kodu SMS

Oczywiście osoby, które wolą skorzystać z pomocy pracownika banku mogą udać się do jego oddziału w celu założenia CitiKonta Rewolucyjnego. Do zakładania konta najlepiej skorzystać z naszego rankingu kont osobistych, gdzie dostępne są aktualne promocje na start.

Konto osobiste Citi Bank Opinie

Citi Bankowi przyglądamy się od dość długiego czasu, wcześniej konto jak i oferta były przeciętne. Aktualnie chyba pod naciskiem fintech’ów typu Revolut, Aion Bank itp. Bank dość istotnie polepszył propozycje konta osobistego. W naszej opinii obecna oferta jest mocno konkurencyjna, za darmo otrzymujemy prowadzenie konta wraz z kartą, przelewy przez internet, 3 natychmiastowe przelewy miesięcznie oraz 4 darmowe/m-c wypłaty ze wszystkich bankomatów. Naszym zdanie oferta w perspektywie opłacalności jest bardzo wysoko. Do tego wszystkiego możemy skorzystać z atrakcyjnego dedykowanego kantoru internetowego Citibanku(testowalismy kursy walut). To są w naszej opinii niewątpliwe największe plusy konta.

Przechodząc do minusów, niewielka liczba oddziałów (21 w skali kraju), sprawia iż osoby mniej mobilne będą miały problem. Dodatkowo, gdybyśmy potrzebowali załatwić jakąś sprawę w oddziale, może być to problematyczne. W sumie pod tym względem, Citibankowi bliżej do fintech’ów, niż tradycyjnych banków. Idąc dalej, jeżeli już trafimy do jednego z nielicznych oddziałów to zrealizowanie jakiejkolwiek dyspozycji będzie nas sporo kosztować (wysokie prowizję za przelewy, wypłatę/wpłatę środków itp.). Kolejnym minusem są prowizje za usługę typu CitiPhone, jeżeli ją przypadkowo włączymy lub będziemy chcieli skorzystać.

Z drugiej strony brak oddziałów, sprawił iż bank stał się bardziej mobilny. Dużo spraw możemy załatwić online lub telefonicznie (np. wypowiedzenie rachunku itp.). Tu duży plus od nas za tego typu ułatwienie, inne banki dość mocno potrafią utrudniać kwestie zamknięcia konta.

Jeżeli chodzi o kolejne minusy, to w przypadku pewnych prowizji to jedna z najdroższych instytucji. Przykładowo przewalutowanie transakcji jest horrendalnie drogie (prowizja grubo powyżej 6%). Chociaż w tym przypadku możemy skorzystać z konta walutowych, karty wielowalutowej czy dedykowanego kantoru (spread bardzo atrakcyjny). Kolejne wysokie prowizje pojawiają się np. przy kartach kredytowych – transakcje szczególne prowizja 10% – własnie tyle zapłacimy za doładowanie Revoluta z kredytówki Citi Handlowego.

Opinie użytkowników potwierdzają nasze odczucia, generalnie klienci są zadowoleni szczególnie z nowej bezpłatnej wersji rachunku. Wskazują jednak, iż Citibank potrafi od czasu do czasu ich przyciąć na jakiejś prowizji. Klienci również delikatnie narzekają na jakość aplikacji mobilej i internetowej (te kanały dostępu nie są na tak wysokim poziomie jak u konkurentów).

Dla kogo CitiKonto?

Szeroka oferta usług dodatkowych i w pełni darmowy rachunek osobisty. Tak wygląda nowa propozycja rachunku Rewolucyjnego od Citi Handlowego. Oprócz konta bez opłat nowi klienci maja możliwość skorzystania m.in. z karty wielowalutowej, linii kredytowej w rachunku bieżącym czy szerokiej oferty kart kredytowych. Dodatkowym atutem jest globalny zasięg marki Citi.

Czy jest to najbardziej polecany bank?

CitiKonto powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Zakładając konto online otrzymujemy bezwarunkowo darmowy rachunek wraz z kartą. Warto wziąć pod uwagę Citi Handlowy jeżeli często przebywamy za granicą. Z drugiej strony, nowych klientów mogą odstraszyć niektóre prowizje np. wpłata/wypłata środków w oddziale to aż 30 zł. Mimo to, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki jest to bardzo dobra oferta. Warto wziąć to konto pod uwagę, jeżeli szukamy wszechstronnego oraz darmowego rachunku.

Zalety
Globalny zasięg Citi Banku
Darmowa karta wielowalutowa
Korzystne promocje karty kredytowej
Bankomaty własne z możliwością wypłaty EUR/USD/CHF
Wady
Tylko 21 oddziałów w całej Polsce
Średnia jakość aplikacji mobilnej
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Rewolucyjne CitiKonto od Citi Handlowego w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4.2/5 (Ilość ocen: 6)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *