Konto firmowe Alior Bank – iKonto Biznes

3

Rachunek Firmowy iKonto Biznes w Alior Banku

Alior Bank prowadzi działalność od 2008 roku i jest to najmłodszy bank wśród największych polskich instytucji. Jest nowoczesnym bankiem uniwersalnym łączącym w sobie tradycyjną bankowość z innowacyjnymi rozwiązaniami. W 2012 roku wprowadził do oferty jednostkę wspomagającą T-Mobile Usługi Bankowe. Obecnie Alior Bank obsługuje ponad 3 mln klientów w ok. 600 placówkach. Cały czas ofertę zasilają nowe, innowacyjne produkty oraz usługi. Flagowym produktem dla mniejszych firm jest iKonto Biznes, które dokładnie opisujemy.

Rachunek firmowy Alior Bank

Alior Bank kieruje swoje usługi w stronę klientów indywidualnych oraz firm wykorzystując do tego najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Dzięki czemu stale wzmacnia swoją pozycję na rynku, dodatkowo wyznaczając nowe kierunki rozwoju w polskiej bankowości. Bank podchodzi indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego przedsiębiorcy. Klient ma zapewniony dostęp do szerokiej oferty poprzez rozbudowaną sieć placówek.

Oferta dla firm

Oferta dla przedsiębiorców obejmuje produkty skierowane w stronę mikrofirm oraz większych przedsiębiorstw. Do podstawowych rachunków firmowych możemy dodać inne produkty oraz usługi, jak: kredyt firmowy, kredyt obrotowy z gwarancją BGK, czy kredyt nieodnawialny na finansowanie bieżącej działalności. Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z usługi finansowania faktur, platformy wymiany walut, czy leasingu oraz wielu innych przydatnych i funkcjonalnych produktów np. karta debetowa z funkcją wielowalutową.

Przykładem polecanych rachunków firmowych. które cieszą się sporą popularnością wśród przedsiębiorców są dwa konta firmowe: iKonto Biznes przeznaczone dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz Rachunek Partner (polecany np. spółkom z o.o.)

iKonto Biznes koszty

iKonto Biznes jest propozycją dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W ramach konta przedsiębiorcy otrzymują darmowy rachunek wraz z nowoczesną platformą internetową i aplikacją mobilną dającą możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów. Do tego dochodzą różne formy finansowania i inne dodatkowe, przydatne usługi w formie np. rachunku pomocniczego. Razem z kontem warto założyć oprocentowany rachunek lokacyjny z łatwym dostępem do środków. Do rachunku iKonto Biznes możemy wyrobić kartę debetową Mastercard Business Debit.

Opłaty i prowizje

Następujące operacje są darmowe dla rachunku firmowego iKonto Biznes.

 • otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł
 • korzystanie z bankomatów własnych – 0 zł
 • przelewy – 0 zł
 • prowadzenie karty (dla aktywnych) – 0 zł

W przypadku wypłaty gotówki z bankomatów opłata 0 zł dotyczy wypłat dokonywanych z urządzeń zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku. Pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu sieci Planet Cash oraz Euronetu jest darmowa. Za wypłaty z pozostałych bankomatów pobierana jest opłata w wysokości 3% min. 5 zł. Opłata za korzystanie z karty wynosi 0 zł pod warunkiem, że użytkownik wykona w miesiącu 4 płatności na dowolną kwotę. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Cechy konta
Wszechstronny rachunek dla małych firm z szerokim wachlarzem usług.
Przeznaczenie konta
jednoosobowa działalność gospodarcza
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 zł
Miesięczna opłata za kartę
0 zł / 8 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł – bankomaty Alior Banku
 • 0 zł – Pierwsza wypłaty w miesiącu z bankomatów Euronet i Planetcash (każda kolejna 5 zł)
 • 3% min. 5 zł pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 3% min. 5 zł – wypłata w EUR w krajach EOG
 • 3% min. 6 zł – pozostałe bankomaty zagraniczne

Prowizja za przewalutowanie transakcji w walutach obcych to kolejne 5%.

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0,4% min. 8 zł – zapłacimy za wpłatę we wpłatomatach własnych Alior Banku
 • 0,5% min. 8 zł – to prowizja za wpłatomaty Euronet i Planet Cash
Wpłata gotówki w oddziale banku
0,5%, min. 10 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
0,5%, min. 10 zł

Przelew krajowy
0 zł za przelewy internetowe
Przelew natychmiastowy
10 zł
Przelew w Oddziale
20 zł
Zlecenie stałe
1 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
 • 8 zł/m-c każdy rachunek
 • Dostępne waluty EUR / GBP / USD / CHF / SEK / NOK / AUD / CAD / CZK / RUB / HUF / JPY / TRY / RON / BGN / ZAR / MXN / HRK / CNY / THB / ILS / HKD / DKK
Karty walutowe
 • Karta Debetowa Mastercard Debit Commercial ma funkcje karty Wielowalutowa, tym samy nie płacimy już za dodatkowe karty.
 • Możemy dokonywać płatności w walutach obcych bez prowizji za przewalutowanie (dla EUR, USD, GBP, SEK, NOK). W przypadku pozostałych walut pobierana jest prowizja 1%.
Koszt przewalutowania
Prowizja za przewalutowanie płatności dokonanych kartą Mastercard to 5%
Przelew europejski SEPA
0 zł
Przelew zagraniczny SWIFT
20 zł
Wypłata walut w oddziale
 • 0,5% kwoty wpłaty min. 10 PLN
 • 0,5% kwoty wypłaty min.  10 PLN
Dodatkowe funkcje
Platforma do wymiany walut online, pomoc w ubieganiu się o fundusze unijne, usługa wirtualnego brokera.
Płatności mobilne
Google Pay, Apple Pay

iBiznes konto od Alior Banku Produkty i usługi

Oferta produktowa w Alior Banku wypada całkiem dobrze. Bank powinien spełnić wszelkie potrzeby potencjalnego klienta firmowego. Wśród usług znajdziemy m.in:

W ramach karty przedsiębiorca w okresie promocji może otrzymać voucher na paliwo. Standardowo karta pozwala dokonywać płatności w Internecie, realizować płatności zbliżeniowe itp. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji wielowalutowej.

Możliwość prowadzenia rachunku aż w 24 walutach. Rozliczenia mogą być dokonywane w formie gotówkowej i bezgotówkowej. Możliwość otwierania lokat. Co ciekawe, Alior Bank oferuje bardzo szeroką obsługę gotówkową, więc jeżeli szukamy tego typu oferty – warto.

Jest to idealne miejsce na lokowanie nadwyżek finansowych. Za prowadzenie rachunku nie trzeba nic płacić. Ewentualne wypłaty nie mają wpływu na utratę zgromadzonych odsetek.

Jeden z najlepszych serwisów na rynku. Charakteryzuje go intuicyjny sposób korzystania. Użytkownik może w łatwy sposób przechodzić z konta firmowego na osobiste bez konieczności wylogowania i ponownego logowania. Bankowość internetowa pozwala wykonywać przelewy, składać wnioski, zakładać lokaty, ubiegać się o kredyt. Z kolei bankowość mobilna ma  nowoczesną i intuicyjną formę. Znajdziemy w niej ciekawe funkcje np.: możliwość skanowania faktur papierowych.

Dostępnych jest 6 krajowych programów operacyjnych, 16 programów regionalnych. W ramach Pakietu Europejskiego przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt na wkład własny, kredyt pomostowy oraz kredyt na koszty niekwalifikowane.

Autodealing to usługa dostępna w bankowości internetowej. Oferuje atrakcyjne kursy wymiany walut. Możliwość zawierania transakcji we wszystkich najbardziej popularnych parach walutowych. Platforma dostępna jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu. W ramach usługi istnieje możliwość zawierania transakcji terminowych – fx forward (faktyczna dostawa waluty ma miejsce w przyszłej dacie – dziś ustalamy kurs a wymiana dokonuje się np. za miesiąc).

Oferta kredytowa zawiera zarówno szybkie kredyty bez prowizji jak i kredyty w rachunku bieżącym, kredyty inwestycyjne czy technologiczne.

Do oferty leasingowej przypisane są produkty z uproszczonymi procedurami i szybką decyzją o przyznaniu. A także leasingi bardziej skomplikowane, przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń specjalistycznych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. Oferta skierowana jest też w stronę rolników.

 • Inwestycje w obligacje komercyjne
 • Usługa Wirtualnego Bankiera.

Jak założyć iKonto?

Obecni klienci Alior Banku zakładają iKonto za pośrednictwem bankowości elektronicznej poprzez wybranie zakładki „Rachunki biznesowe”.

Osoby niebędące klientami banku, mogą założyć rachunek firmowy tylko drogą internetową przez wypełnienie wniosku online na stronie banku. W następnej kolejności muszą wybrać sposób aktywacji konta:

 • za pośrednictwem kuriera
 • przelewem onlne

iBiznes Konto opinie

Naszym zdaniem oferta iBiznes Konta firmowego od Alior Banku, wypada bardzo dobrze na tle innych rachunków dedykowanych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Dużym plusem jest darmowe prowadzenie ROR oraz przelewy internetowe w tym Sepa (EUR). Kolejne korzyści to karta wielowalutowa i szeroki wybór rachunków (aż 24 waluty do wyboru). Całość uzupełnia możliwość wymiany walut na dedykowanej platformie internetowej.

Niestety, konto ma też swoje minusy. Nie ma możliwości uniknięcia prowizji za wpłatę gotówki (zarówno wpłatomaty jak i wpłata w oddziale jest obarczona prowizją). O ile mamy szeroki wybór rachunków walutowych, to za prowadzenie każdego z nich zapłacimy 8 zł/m-c. Co więcej dość drogo wypadają wypłaty z bankomatów zagranicznych.

Jednocześnie sam bank jest nowoczesny i działa bardzo dobrze, oferta produktowa jest szeroka i instytucja ta ma całkiem sporo oddziałów.

Konto firmowe Alior Bank opinie klientów

Opinie klientów na temat tego rachunku wypadają całkiem dobrze, o dziwo w przypadku Alior Banku, osób narzekających na obsługę klientów jest niewiele (mniej niż w przypadku konkurentów). To na co narzekali klienci to brak BLIK dla rachunków firmowych.

Warto wiedzieć, że oferta konta osobistego jest równie atrakcyjna. Alior bank praktycznie jako jedyny oferuję możliwość personalizacji ROR.

Podsumowanie

Konto z pewnością warto rozważyć, ponieważ wypada całkiem nieźle na tle konkurentów. Dużym plusem jest bezwzględnie darmowe prowadzenie konta oraz bezpłatne przelewy internetowe w tym SEPA. Tego typu oferta to rzadkość na rynku kont firmowych. Sama oferta jest wszechstronna i powinna odpowiadać na większość potrzeb potencjalnych klientów. Rachunek możemy w łatwy sposób porównać z innymi kontami w  naszym rankingu kont firmowych.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto firmowe Alior Bank – iKonto Biznes w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
3.7/5 (Ilość ocen: 44)
Komentarze
3 komentarzy on “Konto firmowe Alior Bank – iKonto Biznes”
 1. Daisy

  Dla mnie idealne rozwiązanie, obsługa zawsze sprawna i pomocna, aplikacja działa bez zastrzeżeń. Wszystko jestem w stanie załatwić zdalnie co jest bardzo wygodne. Pół roku z Aliorem i zdecydowanie będę to kontynuować!

  Odpowiedz
 2. Mateusz

  Nie polecam, od kilku lat mam tak konto i jest coraz gorzej . Za wszystko trzeba płacić a obsługa w placówce na niskim poziomie. Właśnie rozglądam się innym bankiem.

  Odpowiedz
 3. Alan

  Niestety ostatnio firma spadla na jakosci, co najbardzie denerwujace jest, ze opiekun nie odpowiada, wiadomosci przez bankowosc internetowa zostaja w prozni a placowek obslugujacej klienta firmowego jest malo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *