fbpx

Alior Bank Konto Jakże osobiste

Alior Bank Konto Jakże osobiste

Oferta rachunku Alior Bank Konto Jakże osobiste, różni się od standardowych propozycji innych banków. Decydując się na ten ror mamy możliwość dostosowania usługi do własnych potrzeb. Do wyboru mamy 2 z 10 korzyści za darmo, cześć z nich wygląda bardzo ciekawie. Niestety tego typu dogodność ma swoją cenę, aby konto i karta były darmowe musimy zapewnić wpływ min. 1 500 zł/m-c oraz dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł/m-c. To jedne z wyższych wymagań na rynku, z drugiej strony to jedyna tego typu oferta wśród standardowych rachunków bankowych.

Konto Jakże osobiste opłaty i prowizje

Klienci w wieku do 26 lat otrzymają prowadzenie rachunku bezwarunkowo za darmo. Osoby starsze, aby konto było bez opłat, muszą spełnić warunek wpływu oraz obrotu. W przeciwnym wypadku koszt prowadzenia to 10 zł za konto i 5 zł za kartę. Skoro rachunek Alior Bank należy raczej do tych droższych to co dostajemy w zamian. Za darmo wpłacimy oraz wypłacimy gotówkę w oddziale. Wypłaty z własnych bankomatów są darmowe, pozostałe bankomaty prowizja 2,5 zł. Co ciekawe prowizja za wypłatę z zagranicznych bankomatów to 5 zł, ale nie zapłacimy żadnej prowizji za przewalutowanie (duży plus). Prowizje za wpłatę we wpłatomatach kształtują się w następujący sposób, Planeta Cahs 0,35% (min. 1zł), pozostałe urządzenia 0,6% prowizji (min. 1 zł).  Na pierwszy rzut oka oferta nie wypada najlepiej, ale otrzymujemy jeszcze 2 darmowe korzyści do wyboru.

Dodatkowe korzyści

Do standardowej oferty mamy możliwość wybrania 2 darmowych korzyść (10 dostępnych). Jeżeli wybierzemy więcej niż dwie, za każdą kolejną musimy zapłacić 3,5 zł/m-c.

 1. Cash Back 1% za płatności telefonem (Blik, HCE, Apple Pay, Android Pay) maksymalnie 20 zł miesięcznie.
 2. Ubezpieczenie w podróżny zagranicznej suma ubezpieczeniowa 75 tyś zł koszty leczenia, 60 tyś zł następstwa nieszczęśliwych wypadków czy 750 zł zgubiony bagaż.
 3. Pakiet Assistance, w tym przypadku możemy liczyć na pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Pakiet obejmuje ubezpieczenie samochodu, domu oraz medyczne. Przykładowo (Wizyta lekarza w przypadku nieszczęśliwego wypadku, holowanie samochodu – 2 zdarzenia po maksymalnie 800 zł czy awarie sprzętu w domu ( interwencja fachowca do 900 zł)
 4. Darmowa wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
 5. Darmowa wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą.
 6. Wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego (3% w skali roku do 20 000 zł do 31.12.2019r)
 7. Pakiet 5 darmowych przelewów natychmiastowych (m-c)
 8. Limit kredytowy w rachunku bieżącym bez odsetek przez 10 dni w miesiącu. Prowizja za przyznanie limit 2% min. 75 zł.
 9. Mastercard Priceless Special
 10. Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku.

Kilka pierwszych pozycji wygląda bardzo ciekawie, niestety za darmo otrzymamy tylko 2 z nich. Przy tym koszcie prowadzenia, w pakiecie powinny być co najmniej 3-4 darmowe korzyści do wyboru. Z drugiej strony to jedyne konto w naszym zestawieniu, które możemy w takim stopniu personalizować.

Oprócz dodatkowy korzyści otrzymujemy w pakiecie z kontem:

 • Kartę wielowalutową do której rachunki walutowe prowadzone są bez opłat. Przy dokonywaniu płatności, system sam wykrywa walutę i obciąża odpowiedni rachunek (o ile są na nim środki).
 • Bank wspiera wszystkie nowe technologie m.in. Apple Pay, Google Pay, Blik czy HCE
 • Konto oszczędnościowe 2,7% na 4 miesiące dla środków do 100 000 zł.

Pomimo płatnych bankomatów obcych, za darmo możemy wypłacić gotówkę za pośrednictwem usługi BLIK. Jest to bardzo ciekawa alternatywa do wypłaty kartą debetową.

Podsumowanie Alior Bank Konto Jakże osobiste

Powyższa oferta jest ciekawą alternatywą do standardowych propozycji konkurencji. Możliwość personalizacji rachunku ror, pozwala na lepsze dopasowanie konta do naszych indywidualnych potrzeb. Wsparcie praktycznie wszystkich nowych technologii oraz oferta karty wielowalutowej sprawia, że jest to jedno z najnowocześniejszych kont. Propozycja powinna trafić w gust osób młodych (do 26 lat), które otrzymują prowadzenie konta bezwarunkowo za darmo. Ponadto bank oferuje całkiem niezłe oprocentowanie oszczędności.
Jeżeli chodzi o minusy rachunku to jest to brak darmowych wypłat z bankomatów obcych, jeżeli nie wybierzemy ich w pakiecie dodatkowych korzyści oraz wysokie wymogi obrotu i wpływu zwalniające z opłat za prowadzenie rachunku. Niestety nie każdy jest w stanie zapewnić co miesiąc min. 1 500 zł wpływu oraz dokonać transakcji kartą na kwotę min. 300 zł.

  Sprawdź jak zamknąć konto w Alior Banku?

ZALETY:
 • Bardzo dobra oferta kantoru walutowego
 • Wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego
 • Całkiem duża sieć placówek
 • Pakiet dodatkowych korzyści

WADY:
 • Prowizja za wypłatę z bankomatów obcych
 • Wysoka opłata za konto w przypadku braku wpływu min. 1500 zł/m-c i transakcji kartą min. 300 zł/m-c

Podstawowe informacje

Opłaty:
0*/0/0**0 zł w przypadku wpływu min. 1500 zł/mc transakcji lub dla osób poniżej 26 lat w przeciwnym wypadku opłata 10 zł/m-c za konto. *0 zł za kartę w przypadku transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł, w przeciwnym razie opłata 5 zł/m-c
Wypłaty z bankomatów: 0 zł**0 zł bankomaty własne, pozostałe bankomaty 2,5 zł
Liczba placówek: 204 + 651* źródło - strona banku - placówki własne -204 oraz placówki partnerskie 651 razem 855
Godziny otwarcia placówek: 9.00-17.00* *większość placówek własnych otwarta w godzinach 9.00-17.00, cześć placówek otwarta od godziny 10:00 oraz nawet do 18:00
8.3 Ocena Łączna
Alior Bank Konto Jakże osobiste

400 zł premi za konto

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
5.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
6.5
Dodatkowe korzyści
4
ZALETY
 • Bardzo dobra oferta kantoru walutowego
 • Wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego
 • Całkiem duża sieć placówek
 • Dodatkowe korzyści
WADY
 • Prowizja za wypłatę z bankomatów obcych
 • Wysoka opłata za konto w przypadku braku wpływu min. 1500 zł/m-c i transakcji kartą min. 300 zł/m-c
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 komentarze
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz Avatar
  Sylwia 30 kwietnia 2019 09:03
  2.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  60

  Witam posiadam konto około 6 lat w tym banku wszystko było super puki miałam dochody powyżej 1500zl i nie skończone 26lat. Obecnie utraciłam płynnosc finasowa i nie zarabiam wymaganej kwoty na darmowe konto. Wiek niestety też juz mnie nie ratuje i płace miesięcznie 21zl za konto potrzebuje konta do różnych opłat mam to nadal Ale opłaty każdego miesiąca bolą mnie okropnie.

  + ZALETY: Fajny start dla osób poniżej 25roku życia konto za darmo. Miła i szybka obsługa w razie problemów. Fajne dodatkowe promocje np. Za zrobienie zakupów za 300zl bon do wybranego sklepu za 50zl
  - WADY: Duża prowizja za wplatomaty. Drogie utrzymanie konto gdy nie spełnia się warunków
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz Avatar
  Kasia 5 maja 2019 09:18
  2.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  20

  Byłam zadowolona z konta dopoki mialam plynnosc finansowa, aktualnie nie jestem w ogole zadowolona. Nie dosc ze duze oplaty za prowadzenie RORu to jeszcze oplaty za wrzucanie gotowki we wplatomacie, gdzie w innych bankach jest to wszystko za darmo. Czas chyba zmienić bank….

  + ZALETY: Konto fajne dla ludzi, ktorzy zarabiaja duzo, ktorzy maja staly miesieczny dochod i nie musza korzystac ze wplatomatow.
  - WADY: Wysoka oplata za prowadzenie konta Oplata za wplaty gotowki we wplatomacie zaleza od ilości wplacanych pieniedzy. Oczywiacie nawet wplatomaty Euronetu... Zmiana na nowa bankowosc internetowa, ktora nie jest już tak fajna i intuicyjna jak poprzednia.
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

  Alior Bank Konto Jakże osobiste

  Dodaj do porównywarki

  Ważne dokumenty

  Tabela opłat i prowizji

  Dostępne promocje

  400 zł premi za konto
  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0