Credit Agricole Konto dla Ciebie

6

Bank Credit Agricole Polska należy do francuskiej sieci banków spółdzielczych, która po przekształceniu w 1990 roku jest częścią międzynarodowej grupy bankowej. Początkowo był jedynie spółdzielczą kasą rolników. Obecnie prowadzi działalność detaliczną, korporacyjną oraz rolniczą skierowaną w stronę małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych.

Idea banku

Bank Credit Agricole jest bankiem uniwersalnym stawiającym na nowoczesność, zgodnie z hasłem „100% cyfrowym, 100% ludzkim”. W związku z tym dużo inwestuje w nowoczesne technologie oraz zapewnia najwyższy poziom bezpośredniej obsługi i znacznie ułatwia zdalny dostęp do bankowości elektronicznej. Klienci mają dostęp do konta o każdej porze za pomocą CA24 Mobile lub CA24 e-Bank. Zgodnie z objętą strategią na 2022 rok, Credit Agricole chce być bankiem w pełni dostępnym cyfrowo i odpowiedzialnym społecznie.

Oferta bankowa

Credit Agricole posiada bardzo zróżnicowaną ofertę, w której znalazły się nie tylko produkty bankowe, ale również ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i życiowe. Na uwagę zasługuje także oferta kredytowa, a zwłaszcza kredyty ratalne oraz karty kredytowe z atrakcyjną opcją dającą prawo do 50% zniżki przy zakupach.

Oferta została przygotowana z myślą o każdej grupie klientów: indywidualnych, przedsiębiorstwach, a także rolnikach i przedsiębiorstwach z branży rolniczej.

Konto dla Ciebie – opłaty i prowizje

Konto dla Ciebie jest podstawowym rachunkiem w szerokiej ofercie banku Credit Agricole. ROR może być całkowicie bezpłatny, jeżeli posiadacz zapewni stałe wpływy na konto i będzie dokonywał płatności bezgotówkowych. W takiej sytuacji zarówno prowadzenie rachunku, jak i karta będą bezpłatne. Za wypłatę z bankomatów w Polsce też nie trzeba będzie płacić prowizji. Jeżeli warunki aktywności nie zostaną spełnione, to bank pobierze opłate w wysokości 9 zł (konto i karta) oraz 6 zł (za wypłatę z bankomatu). Opłat można uniknąć w przypadku zapewnienia w skali miesiąca:

 • wpływów na konto minimum 1 000 zł
 • wykonania jednej transakcji kartą, blikiem lub Google Pay/Apple Pay.

Do konta przypisana jest atrakcyjna karta wielowalutowa i korzystne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Nowi klienci mogą liczyć na nagrody w formie gotówki lub inne bonusy po spełnieniu określonych wymagań. Konto dla Ciebie, to nowa oferta Credit Agricole.. Rachunek przeznaczony jest dla osób pełnoletnich (ukończone 18 lat). Młodszym klientom, poniżej 18 roku życia bank proponuje Konto dla Cebie GO!, a dla osób pomiędzy 18, a 27 rokiem życia, Konto dla Ciebie MOVE!

Kod Bic/Swift
AGRIPLPRXXX
Dane adresowe
pl. Orląt Lwowskich 1 53-605 Wrocław
Infolinia
800 302 302 lub +48 81 535 60 60
Liczba placówek
400
Godziny otwarcia oddziałów
10-17
Liczba bankomatów/wpłatomatów
Wszystkie bankomaty i 513 wpłatomatów
Opłata za rachunek
 • 0 / 7 zł
Opłata za kartę
 • 0 / 9 zł
Bankomaty / Blik
 • 0 zł
Wpłatomaty
 • 0 zł

Przelewy 
 • internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe – 5 zł/9 zł
 • Przelew Blik –0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –12zł
Podróże
 • Bankomaty EUR w strefie EOG  – 0 / 6 zł
 • Bankomaty reszta świata – 12 zł
 • Możliwość wykupienia pakietu darmowych bankomatów na świecie za 7 zł/m-c
 • Przewalutowanie – prowizja 4%
Przelewy zagraniczne
 • Swift (USD) – 0,25% min. 40 zł maks. 250 zł
 • SEPA (EUR) – 0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata/wypłata PLN/EUR/USD/GBP – 0zł
Konta walutowe wraz z karta
 • 2 zł/m-c za każdy rachunek (EUR/USD/GBP)
 • Brak dodatkowej opłaty za kartę wielowalutowa powiązana z rachunkami

Karta wielowalutowa

Do konta przypisana jest wielofunkcyjna karta wielowalutowa. Umożliwia ona obsługę kilku rachunków walutowych. Można nią płacić w PLN, EUR, USD i GBP będąc za granicą, a także w Internecie bez dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem, oczywiście w ramach środków zgromadzonych na rachunku walutowym. Transakcje mogą być wykonywane w wymienionych walutach. Niezależnie od wybranej waluty bank automatycznie obciąża właściwy rachunek klienta w złotych lub w obcej walucie. Karta działa we wszystkich placówkach handlowo-usługowych, w których akceptowane są karty Visa i Mastercard. Dodatkowo z kartą do konta Credit Agricole dostajesz dostęp do największego Klubu Rabatowego w Polsce i rabatów w blisko 10 000 miejsc na terenie kraju. Nowe technologie, które są wspierane przez bank to m.in. BLIK.. Klient ma możliwość wyboru następujących plastików:

 • Master Card Debit Standard Wielowalutowa
 • Visa Debit Wielowalutowa.

Korzyści z posiadania karty wielowalutowej

 • łatwy dostęp do gotówki w całym kraju – gotówkę można wypłacać w bankomatach Credit Agricole bez żadnych opłat. Możliwość wpłaty gotówki bezpłatnie wybranych wpłatomatach
 • wygodne korzystanie z bankomatów na całym świecie – funkcja dostępna po uiszczeniu miesięcznej opłaty w wysokości 7 zł
 • bezpieczeństwo pieniędzy – możliwość samodzielnego ustawienia limitu wypłat z karty za pośrednictwem serwisu CA24 eBank
 • cash back – możliwość wypłaty gotówki podczas robienia zakupów w miejscach oznaczonych logo Visa cash back lub Mastercard „Płać kartą i wypłacaj”.

Inne funkcjonalności konta

 1. funkcja CA24 SMS – usługa powiadomień wysyłanych za pomocą wiadomości SMS o zdarzeniach na rachunku, włączana domyślnie podczas otwierania rachunku.  Funkcja jest płatna. Klient może zgłosić chęć jej wyłączenia
 2. płatności mobilne
 3. dostęp do bankowości internetowej
 4. ubezpieczenie Assistance Pomoc dla Ciebie – bezpieczeństwo i pomoc w nagłych wypadkach (pomoc w przypadku nagłego zachorowania, awarii lub kradzieży)
 5. usługa dodatkowego oszczędzania CAsaver, która polega na zaokrąglaniu każdej płatności zakupowej wykonywanej za pomocą karty debetowej do wybranej kwoty, która dopisywana jest do rachunku Rachunek Oszczędzam i tym samym powiększa się kwota środków na koncie.

Jak otworzyć Konto dla Ciebie?

Konto dla Ciebie może być otworzone drogą internetową, osobiście w banku bądź telefonicznie. Polecamy zakładanie konta online, dzięki czemu zyskujemy premie na start. Link do aktualnej promocji dostępny w naszym rankingu kont osobistych.

 1. złożenie wniosku o otworzenie konta przez Internet – należy wypełnić wniosek i przesłać go do banku. Po wypełnieniu, z klientem kontaktuje się pracownik banku. Zwykle podpisanie dokumentów odbywa się za pośrednictwem kuriera.
 2. złożenie wniosku w aplikacji mobilnej CA24 Otwórz Konto – potrzebny jest jedynie smartfon z dostępem do Internetu oraz dowód tożsamości (polski dowód osobisty). Klient identyfikowany jest biometrycznie oraz sprawdzana jest autentyczność jego dowodu osobistego. Cala operacja trwa ok. 15 minut. Umowa podpisywana jest zdalnie przez obie strony. Klient podpisuje hasłem SMS, a bank pieczęcią elektroniczną z certyfikatem kwalifikowanym. Aplikacja działa na smartfonach z systemem Android i iOS.

Konto dla Ciebie Credit Agricole Opinie

Naszym zdaniem oferta konta osobistego od Credit Agricol jest atrakcyjna i wszechstronna. Zaczynając od opłat, warunki darmowości konta wyglądają sensownie i nie odbiegają od oferty konkurencyjnych instytucji finansowych. Jeśli jesteśmy zainteresowani użytkowaniem konta w kraju to poziom opłat i prowizji oraz jakość świadczonych usług jest na konkurencyjnym poziomie. W pakiecie z kontem otrzymujemy darmowe wypłaty i wpłaty w oddziale, co nie jest typową praktyką w przypadku konkurentów. Niewątpliwym plusem są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomaty w strefie EOG po spełnieniu warunku aktywności.

Niestety sporym minusem są płatne rachunki walutowe i brak dedykowanego kantoru internetowego. W naszej ocenie, te dwie kwestię sprawiają, że zakładanie karty wielowalutowej w CA nie ma sensu. Po pierwsze, zapłacimy za utrzymanie kont walutowych i nie będziemy w stanie tanio kupić walut w banku.

Naszym zdaniem rachunek jedynie nadaję się do korzystania na terenie kraju.

Credit Agricole opinie klientów

Przeglądając opinie klientów na temat konta dla Ciebie, znaleźliśmy sporo negatywny opinii dotyczących jakości obsługi klienta (zarówno kanał infolinii jak i obsługa oddziałowa). Jest to raczej stały element charakterystyczny dla wszystkich instytucji finansowych. W ostatnim czasie widać kilka głosów chwalących polepszenie jakości aplikacji mobilnej. Generalnie wśród opinii klientów nie widać jakiś bardziej niepokojących sygnałów.

Zalety
Wielowalutowa karta umożliwiająca płatności bez opłaty za przewalutowanie
Dostęp do Klubu Rabatowego i wielu atrakcyjnych zniżek
Wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego
Wady
Średnia jakość aplikacji mobilnej
Wysokie opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą
3 zł opłaty za komunikaty sms w ramach Serwisu tekstowego CA24
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Credit Agricole Konto dla Ciebie w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Aktualne promocje:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4.4/5 (Ilość ocen: 14)
Komentarze
6 komentarzy on “Credit Agricole Konto dla Ciebie”
 1. Mirek

  Teresa, Agnieszka, Damara, Iwona i Małgorzata były uprzejmie entuzjastycznie ocenić konto w dniach 30 kwietnia, 5 maja i 9 maja 2019 r. Gdzie znajdę nowsze oceny?

  Odpowiedz
 2. Małgorzata

  Mój bank nie zamienię na inny

  Odpowiedz
 3. Iwona

  Credit-agricole

  Odpowiedz
 4. Dagmara

  Super bank zero problemów

  Odpowiedz
 5. Agnieszka

  Super bank Polecam

  Odpowiedz
 6. Teresa

  Mój bank i jest super

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *