PKO BP Konto za Zero

18

Konto za Zero PKO BP

Jeśli należysz do osób, które aktywnie korzystają z bankowości internetowej i mobilnej, Konto za Zero w PKO Banku Polskim z pewnością przypadnie Ci do gustu. W artykule przedstawimy m.in. jakie korzyści płyną z posiadania tego ROR-u.

PKO Konto za Zero oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania i bogatą ofertę wielowalutową. Co ciekawe oferta nie jest ograniczona do kilku najpopularniejszych walut, instytucja umożliwia założenie i prowadzenie konta w aż 10 różnych walutach. Jeśli chodzi o oferty oszczędnościowe, PKO BP wypada bardzo słabo(ze względu na nadpłynność instytucji). Szczegóły dotyczące tego, co możesz zyskać, dzięki otworzeniu Konta za Zero przedstawiamy poniżej.

PKO BP Opłaty 

Kod Bic/Swift
BPKOPLPWXXX
Dane adresowe
ul. Puławska 15 02-515 Warszawa
Infolinia
19 019
Liczba placówek
1000
Godziny otwarcia oddziałów
9-17
Liczba bankomatów/wpłatomatów 3164 Bankomaty i 1111 wpłatomatów
Opłata za rachunek
 •  0 zł
Opłata za kartę
 • 0/10 zł
Bankomaty / Blik
 • 0/10 zł

Wpłatomaty

 • 0 zł

Przelewy 
 • internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe – 4,99 zł
 • Przelew Blik –0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł / 1 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –10zł
Podróże
 • Bankomaty za granicą – 0 zł
 • Przewalutowanie – prowizja 3,5%
Przelewy zagraniczne
 • Swift (USD) – 25 zł
 • SEPA (EUR) – 0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata/wypłata PLN– 0 zł pierwsza, 10 zł kolejna (w miesiącu)
 • Waluty obce wypłata -10 zł / Wpłata w monetach prowizja 50%
Konta walutowe wraz z karta
 • 10 walut do wyboru
 • 0 zł/m-c za każdy rachunek w przypadku korzystania z karty wielowalutowe
 • Brak dodatkowej opłaty za kartę wielowalutowa powiązana z rachunkami

Założenie i prowadzenie Konta za Zero jest całkowicie darmowe. Oferta skierowana jest wyłącznie do osób, które ukończyły 18 lat. Wydanie i odnowienie karty PKO Ekspres VISA payWave jest bezpłatne, bank może naliczyć jedynie comiesięczną opłatę w kwocie 10 zł. Comiesięcznej opłaty można uniknąć, wykonując 5 translacji bezgotówkowych kartą (miesięcznie). Alternatywnie operacje możemy wykonać za pomocą Apple Pay, czy Google Pay.

Karta debetowa PKO oferuje dodatkowe funkcjonalności m.in.

 • Płatności zbliżeniowe i płatności internetowe
 • Cashback
 • 3D secure
 • Wielowalutowość
 • Możliwość wyboru własnego wizerunku karty
 • Program rabatowy Visa Oferty

Konto za Zero produkty, oferta i prowizje

Wypłata z bankomatów własnych w Polsce jest darmowa. Za pobranie gotówki z pozostałych urządzeń bank nalicza 10 zł. To jedna z najwyższych prowizji na rynku, ale alternatywnie możemy korzystać z darmowej wypłaty przy pomocy kodu BLIK. Zagraniczne operacje (przewalutowania) obarczone są prowizją w wysokości 3,5% od wartości transakcji. Wpłata gotówki we wpłatomacie jest darmowa. W przypadku Cashbacku bank naliczy 2 zł, natomiast za drugą i kolejną wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku zapłacisz 10 zł (pierwsza wpłata w danym miesiącu jest darmowa).

Darmowe operacje dla Konta za Zero, to:

 • Przelew internetowy
 • Zlecenie stałe
 • Kody autoryzacyjne SMS
 • Przelewy na telefon Blik
 • Przelewy SEPA (spread na EUR ok. 5%)

Bank nalicza opłaty za:

 • Przelew natychmiastowy – 4,99 zł
 • Polecenie zapłaty – 1 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew SWIFT – 25 zł

Konto osobiste PKO BP produkty i oferta

Bank oferuje ciekawe usługi dodatkowe, ale brakuje większego wsparcia nowych technologii. W ofercie otrzymujemy dostęp do wygodnej aplikacji mobilnej z wieloma funkcjami. Do rachunku z kartą możemy podpiąć 10 różnych rachunków walutowych. Jeżeli chodzi o oprocentowanie oszczędności jest ono znacząco niższe niż u konkurentów. Najciekawszym produktem w ofercie jest karta wielowalutowa, która oferuje dostęp aż do 10 różnych walut obcych!  Niestety, Bank nie jest liderem we wspieraniu nowych technologii

Choć na początku IKO nie należała do najnowocześniejszych aplikacji, dziś cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Z jej pomocą możesz dokonywać wszystkich operacji na swoim rachunku włącznie z płatnościami w sklepach i Internecie. Wśród dodatkowych funkcji znajdziesz możliwość zakupu biletów do komunikacji miejskiej, czy usługę umożliwiającą płatność za parking.

W intuicyjnej bankowości internetowej iPKO możesz zrealizować podstawowe operacje bankowe i w łatwy sposób skorzystać z dodatkowych usług. Ich zakres jest naprawdę spory. Od dostępu do lokat, przez ubezpieczenia, aż po inwestycje i możliwość sprawdzenia rejestru PPK.

Wychodząc naprzeciw zdywersyfikowanym potrzebom klientów, bank wspiera płatności Blik, Apple Pay, HCE oraz Garmin Pay

Już podczas wypełniania wniosku o założenie konta możesz zdecydować się na debet. To dobre rozwiązanie dla osób przezornych. Jeśli zabraknie Ci środków na koncie, możesz skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Oczywiście wniosek złożysz także po podpisaniu umowy. Możesz to zrobić zarówno w bankowości internetowej iPKO, aplikacji mobilnej IKO, jak i w dowolnej placówce banku. Wysokość debetu zależy od Twoich dochodów. Jeśli chodzi o opłatę, jest ona pobierana tylko w tym miesiącu, w którym skorzystasz z dodatkowych środków.

Marzy Ci się niestandardowa karta do konta? W PKO możesz wybrać własny wizerunek, za który zapłacisz jednorazowo. Bank proponuje opcje przedstawiające barwy klubów, czy zwierzęta. Wśród ciekawych grafik z pewnością każdy klient znajdzie coś dla siebie.

Dzięki profilowi zaufanemu możesz załatwić wiele spraw urzędowych online. PKO potwierdza Twoją tożsamość, więc założysz go bez wychodzenia z domu. Profil Zaufany umożliwia Ci m.in. złożenie wniosku o 500+, 300+, czy o nowy dowód osobisty. Z jego pomocą możesz również zalogować się do IKP, czyli Internetowego Konta Pacjenta.

Klienci, którzy zdecydują się na Konto za Zero, mogą skorzystać z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i śmierci, a także trwałej i całkowitej niezdolności do pracy (w tym związanej z inwalidztwa lub Alzheimerem).

Konto Oszczędnościowe Plus To dość elastyczny produkt bankowy. Dużym plusem jest możliwość wpłacania i wypłacania środków bez utraty odsetek. Jest tylko jedno „ale”, a mianowicie jedynie pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna. Za kolejne bank nalicza prowizje.

Dzięki tej opcji możesz zaoszczędzić przy codziennych transakcjach wykonywanych kartą, a także tych w formie elektronicznej i polecenia przelewu. Wśród opcji auto oszczędzania możesz wybrać stałą kwotę lub procentową wartość od każdej operacji, a także zaokrąglenie transakcji do pełnych kwot.

Jeśli należysz do osób, dla których rok bez podróży to rok stracony koniecznie powinieneś wybrać Konto za Zero, chociażby ze względu na jego ofertę walutową. Co w niej zyskujesz? Możliwość podpięcia do karty, wybranego konta walutowego. Do wyboru mamy m.in. EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF.

Dodatkowo korzystając z dedykowanego kantoru walutowego, masz możliwość wymiany pieniędzy po preferencyjnych kursach. Oszczędność względem tabeli kursowej banku jest istotna.

PKO konto za Zero Opinie

Ofertę możemy polecić osobom, które korzystają głównie z usług bankowości tradycyjnej. Dla osób młodych i mobilnych Konto Za Zero może być niewystarczające. Na tle konkurencyjnych ofert bank PKO BP całkiem dobrze , jedynie można się przyczepić do bardzo wysokiej prowizji za korzystanie bankomatów obcych oraz koszt przewalutowania (3,5%). Z drugiej strony otrzymujemy darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, kartę wielowalutową i dedykowany kantor internetowy. W naszej opinii jest to bardzo solidna oferta.

Jest to największy bank w Polsce pod względem aktywów. Dzięki temu instytucja ma naprawdę solidną ofertę produktowo-usługową. Przykładowo oferta PKO BP wypada bardzo przystępnie na tle konkurentów, na szczególną uwagę zasługuję kredyt hipoteczny dedykowany klientom, zatrudnionym w sektorze finansowym (chyba najkorzystniejsza oferta na rynku). Jest jednak jedna bardzo denerwująca rzecz, mianowicie rzesza emerytów w każdym oddziale banku. Czasami wchodząc do placówki ma się wrażenie, że trafiliśmy do przychodni, a nie do banku. Bywa tak, że załatwienie jakiejś sprawy w oddziale to długie godziny.

PKO Bp Opinie klientów

Co ciekawe, klienci chwalili obsługę w poszczególnych oddziałach. Niestety opinie o wsparciu infolinii PKO BP nie były dobre (ale to jest już klasyka we wszystkich instytucjach finansowych). Idąc dalej użytkownicy narzekali na sporadyczne problemy techniczne, co w połączeniu ze średnią obsługa klienta, powodowało frustrację. Znalazły się też pojedyncze opinie krytykujące jakość bankowości internetowej czy mobilnej. To co klienci chwalili, to szeroka oferta produktów i usług. Niestety część użytkowników narzekała jednak na niektóre prowizję. Podsumowują opinie wyglądają całkiem nieźle (na tle konkurencji) i raczej nie ma się czego obawiać.

Jak założyć Konto za Zero?

Rachunek osobisty w PKO możesz założyć za pomocą strony internetowej banku lub w aplikacji mobilnej IKO. W pierwszym przypadku umowę podpiszesz u kuriera, natomiast w drugim metodą „na selfie”. Dla osób, które cenią sobie bezpośredni kontakt z bankiem, konto można założyć w placówce PKO Banku Polskiego. Warto obserwować nasz rankingu kont osobistych, gdzie cyklicznie pojawiają się promocje na start za założenie wybranego produktu (w tym konta za zero od PKO BP)

Ranking kont osobistych – PKO BP

Oferta banku PKO BP może być interesująca dla osób korzystających z bankowości tradycyjnej. Sieć oddziałów tego banku jest największa w Polsce i wynosi aż 1180 placówek! Warunki zwalniające z opłat za konto oraz kartę są bardzo łatwe do spełnienia. Mocną stroną rachunku są usługi dodatkowe m.in. karta wielowalutowa. Z drugiej strony nie jest to Konto bez opłat, chociaż nazwa Konto za Zero mogłaby na to wskazywać. Pełne porównanie kont bankowych dostępne w naszym rankingu kont osobistych.

Zalety
Karta wielowalutowa
Największa liczba oddziałów oraz długie godziny pracy
Funkcjonalna aplikacja IKO
Rachunki aż dla 7 obcych walut wraz z kantorem internetowym
Wady
Niskie oprocentowanie lokat
Wysoka prowizja za wypłatę z krajowych bankomatów obcych - 10 zł
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
PKO BP Konto za Zero w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze
18 komentarzy on “PKO BP Konto za Zero”
 1. Sylwia

  Polecam. Korzystam od wielu lat

  Odpowiedz
 2. Angelika

  Ja korzystam z konta od 17 roku życia. Moim pierwszym kontem było konto pierwsze. Teraz mam konto dla młodych. Nie wyobrażam zmienić teraz konta do innego banku ponieważ tu nigdy nie miałam żadnego problemu. Podoba mi sie platnosc BLIKI-EM ponieważ często zapominam portfela z domu A telefon zawsze mam przy sobie 😉 polecam z czystym sumieniem.

  Odpowiedz
 3. Natalia

  Mój bank od ponad 10 lat chyba. A mialam ich wiele w różnych bankach i zostaje przy nim ma bardzo fajna aplikacje chyba jedna z najlepszych.

  Odpowiedz
 4. Olga

  Polecam najlepszy bank

  Odpowiedz
 5. wioletta

  polecam mamy od lat

  Odpowiedz
 6. Kaśka

  Posiadam konto Inteligo z którego jestem zadowolona.Opcja „bankomaty bez granic” pozwala na wypłatę gotówki z różnych bankomatów za jedyne 4zł./msc.Brakuje mi jedynie gadżetu do płatności zbliżeniowych (mój telefon nie posiada NFC).Konto bezpłatne pod warunkiem wykonania transakcji powyżej 100zł.Mam Inteligo od 14 lat i nie zamieniła bym je na żadne inne.

  Odpowiedz
 7. Anna

  Konto z łatwą aplikacją IKO. Możliwość płacenia blikiem to duży plus. Duża liczba bankomatów. Choć opłata za wypłatę z obcego bankomatu niestety do najtańszych nie należy. Możliwość założenia konta dla dziecka. Minus dałabym za kolejkę w oddziale banku.

  Odpowiedz
 8. Magdalena

  Wszystko świetne. Mój pierwszy bank 🙂 Brak zastrzeżeń.

  Odpowiedz
 9. Magdalena

  Wszystko świetne. Mój pierwszy bank 🙂 Brak zastrzeżeń.

  Odpowiedz
 10. Anna

  Bank na medal polecam serdecznie zawsze pomocni i mili w obsłudze.

  Odpowiedz
 11. Gosia

  Mój mąż ma konto za zero A ja Inteligo też w tym banku. Moim zdaniem konto za zero jest średnio opłacalne, mamy je tylko dlatego że musimy mieć konto w ich banku aby sciagali sobie kredyt co miesiac ze „swojego ” konta,nie może to być nawet Inteligo. No cóż…
  Trzeba płacić za każdorazowe wypłaty z innych bankomatów, a wiadomo że czasem braknie gotówki tam gdzie akurat ich bankomatu nie ma…
  Niestety jeśli nie wykona się operacji bezgotówkowej na określoną kwotę to też pobierana jest opłata z konta
  Plusem jest bankowość internetowa dzieki której można wszystko zrobić na koncie bez wizyty w placowce-m.in.zwiekszac lub zmniejszać limity na koncie

  Polecam za to Inteligo. Choć niestety prowizja za wypłaty z innych bankomatów też jest no i niestety z racji tego że to typowo konto internetowe w placówce banku nic nie zalatwimy-tylko telefonicznie… nawet jak kiedyś bankomat przy banku PKO BP „zjadl” mi karte,to musiałam załatwiać wszystko telefonicznie, w banku nic nie mogli… Ale poza tym wszystko bezpłatnie…

  Odpowiedz
 12. renata

  Najlepszy Bank pod słoncem Polecam w 100% Nie mam zadnych uwag.

  Odpowiedz
 13. Monika

  Zalety to moze 0 za kato
  Wyplaty z bankomatow za 0
  Przelewy dzieki iko
  Wady szybko mozna zrobic debet

  Odpowiedz
 14. Bozena

  Najlepszy bank jaki do tej pory miałam konto. Jestem mloda osoba i w większości musiakam placic za prowadzenie konta tutaj mam to za rowne 0 a dodatkowo bardzo duzo bankomatów banku i nie muszę chodzic do zadnego innego. Swietna lokalizacja kazdej z siedzib. Sprawy zalatwia sie szybko i przyjemnie. Polecam

  Odpowiedz
 15. Marcel

  Od ilu lat można założyć konto

  Odpowiedz
  1. finhack

   PKO BP „Konto dla Młodych” przeznaczone jest dla klientów 18-26. Wersja rachunku „Konto za Zero” kierowana jest do klientów powyżej 26 roku życia. Dla klientów, którzy nie skończyli 18 lat bank przygotował ofertę „PKO KONTO PIERWSZE”

   Odpowiedz
 16. ANDRZEJ

  3% Z OBCYCH BANKOMATÓW TO LICHWA!!! DO KWADRATU.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Andrzeju, wzięliśmy to pod uwagę przy ocenie konta w naszym rankingu. Z drugiej strony bank posiada naprawdę dużą sieć placówek i bankomatów własnych. Jest dobre konto dla osób korzystających z bankowości tradycyjnej (poprzez placówki).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *