Konto firmowe Millennium – Mój Biznes

0

Konto firmowe Millennium – Mój Biznes

Bank Millennium powstał w 1989 roku. Był jednym z pierwszych polskich banków z kapitałem prywatnym. Został utworzony jako Bank Inicjatyw Gospodarczych S.A. Jego siedziba mieści się w Warszawie. W 2018 roku zajmował w Polsce 7 miejsce wśród banków pod względem osiąganych aktywów. Jest pierwszym bankiem notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2003 roku instytucja działa pod nazwą Bank Millennium. Jeżeli chodzi o produkty to Konto firmowe Millennium – Mój biznes jest flagowym produktem w kategorii dla przedsiębiorców.

Idea banku

Bank Millennium jest nowoczesnym bankiem cyfrowym posiadającym rozbudowaną sieć placówek stacjonarnych, sieć doradców indywidualnych oraz bankowość elektroniczną. Bank w swojej działalności wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Jego celem jest dążenie do stania się bankiem spersonalizowanym, którego podstawowym zadaniem jest ułatwianie codziennego życia klientom poprzez wygodny, prosty i intuicyjny dostęp do usług finansowych i pozafinansowych. Oferta zawiera różne nowoczesne usługi i produkty finansowe przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych z każdej grupy (osoby fizyczne, małe i duże firmy). Jego mottem jest sformułowanie: „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”.

Millennium oferta dla firm

Podstawowym produktem przeznaczonym dla przedsiębiorców jest konto firmowe Mój Biznes. Do rachunku przynależy karta Millennium Visa Mój Biznes, dzięki której możliwe są płatności zbliżeniowe i internetowe. Ubezpieczenie karty jest darmowe. Dodatkowo przedsiębiorca może skorzystać z programu rabatowego Inspiracje. Firmy zainteresowane finansowaniem inwestycji mogą zdecydować się na ofertę atrakcyjnego leasingu.

Dla grupy przedsiębiorców z segmentu małych firm dostępny jest drugi z rachunków firmowych: Konto Biznes.

Konto firmowe Mój Biznes to ciekawa propozycja głównie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych oraz rolników. Zarówno rachunek, jak i wydana do niego karta bankomatowa są bezpłatne po spełnieniu określonych warunków. Godna rozważenia jest oferta terminali płatniczych, która uważana jest za jedną z bardziej atrakcyjnych na rynku. Jest to idealne konto w przypadku przedsiębiorców dopiero co rozpoczynających prowadzenie własnej firmy w kraju lub prowadzących mały punkt handlowo-usługowy.

Konto firmowe Millennium Opłaty i prowizje

Cechy konta
 • Przeciętny poziom opłat w porównaniu do konkurentów, ciekawe promocje na start.
Przeznaczenie konta
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka cywilna
 • rolnicy
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 / 20 zł
Miesięczna opłata za kartę
0 zł / 7 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł – bankomaty własne
 • 1 zł – bankomaty Santander Bank i Planet Cash
 • 3,5%, min. 5 zł – pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 3,5%, min. 5 zł – wypłata w EUR w krajach EOG i w pozostałych bankomatach zagranicznych
 • bank dolicza 2% prowizji za przewalutowanie transakcji
Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł do 10 tys. zł miesięcznie
 • 0,4% wartości wpłaty kwoty powyżej 10 tys. zł w danym miesiącu
Wpłata gotówki w oddziale banku
0,7%, min. 10 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
0,7%, min. 10 zł

Przelew krajowy
0 zł – pierwsze 20 przelewów w miesiącu

1 zł – każdy kolejny przelew

Przelew natychmiastowy
10 zł
Kody SMS (autoryzacja operacji)
0 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
 • Koszt prowadzenia rachunków 15 zł/m-c
 • Dostępne EUR/USD/GBP/CHF
Karty walutowe
Bd.
Koszt przewalutowania
2% koszt przewalutowania
Przelew europejski SEPA
0 zł – pierwsze 20 przelewów w miesiącu

1 zł – każdy kolejny przelew

Przelew zagraniczny SWIFT
0,25% opłaty, min. 17 zł maks. 170 zł
Wypłata walut w oddziale
0,70% min. 10 zł
Dodatkowe funkcje
Terminal płatniczy
Płatności mobilne
Blik, Google Pay, Apple Pay

Rachunek firmowy Mój Biznes jest całkowicie bezpłatny pod warunkiem, że przedsiębiorca spełni określone warunki. W okresie promocyjnym konto jest darmowe przez 2 lata.

 • otwarcie i prowadzenie rachunku – 0 zł/ miesięczny wpływ na kwotę min. 1 000 zł lub jeden przelew w m-cu do ZUS lub US
 • opłata za wydanie/odnowienie i obsługę karty bankomatowej – 0 zł/transakcje w m-cu na łączną kwotę min. 500 zł
 • wypłata z bankomatów własnych – 0 zł.

Wypłaty z bankomatów własnych są darmowe. Natomiast koszt wypłaty gotówki z bankomatu Santander Bank oraz Planet Cash, to 1 zł, a z pozostałych bankomatów 3,5% min. 5 zł. Opłata pobierana jest również w przypadku wpłat dokonywanych we wpłatomatach oraz w oddziale banku.

Oferta produktowa do konta firmowego Mój Biznes

Rachunek firmowy został wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Wygodną propozycją jest połączenie konta osobistego z firmowym. Dzięki temu istnieje możliwość logowania się tymi samymi danymi do obu rachunków oraz przełączania się między kontami za pomocą jednego kliknięcia. Zainstalowanie aplikacji mobilnej banku pozwala mieć konto zawsze pod ręką. Wystarczy ją pobrać i aktywować. Aplikacja pozwala szybko sprawdzić stan konta, wykonać przelew, również do ZUS i US. Poza tym istnieje możliwość opłacania faktur w prosty i szybki sposób nawet w kilkanaście sekund. Wystarczy zeskanować telefonem kod QR z faktury i dane potrzebne do przelewu podstawią się automatycznie. Klient potwierdza jedynie przelew. Inną korzyścią jest możliwość wykonywania płatności za pomocą telefonu zarówno w Internecie, jak i w sklepie, a także wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatu.

Użytkownicy mogą dokonywać wpłat gotówkowych w formie zamkniętej, do wrzutni nocnej i z opcją transportu. Dzięki temu pieniądze mogą trafić do banku o dowolnej porze i nie tylko w dni robocze. Bankowość internetowa Millenet jest intuicyjnym systemem wyposażonym w automatyczną identyfikację płatności przychodzących, łatwym wyszukiwaniem transakcji oraz innymi przydatnymi funkcjami.

Kartę otrzymuje właściciel konta, a także osoby przez niego upoważnione. Można nią płacić w punktach handlowo-usługowych na całym świecie, wypłacać gotówkę z bankomatów, dokonywać płatności internetowych. Do karty przynależy pakiet ubezpieczeniowy „Bezpieczna Karta” chroniący ją przed nieuprawnionym użyciem.

Przedsiębiorcy poszukujący dodatkowego kapitału mogą skorzystać z rozbudowanej oferty finansowania działalności, jak: kredyt gotówkowy w PLN, kredyt Hipoteka na rozwój firmy, gwarancja de minimis, kredyt w rachunku bieżącym w PLN, kredyt inwestycyjny w PLN.

Przedsiębiorca może zainwestować nadwyżkę kapitału w Lokatę Biznes lub Lokatę Millenet.

Atrakcyjna forma finansowania zakupu przedmiotów użytkowanych w firmie, takich jak: samochody osobowe i dostawcze, maszyny i urządzenia, środki transportu ciężkiego, instalacje fotowoltaiczne, nieruchomości.

Wpłaty min.

   • gotówkowe w formie zamkniętej
   • zamknięte z opcją transportu, które umożliwiają ich dokonywanie w siedzibie firmy (inkaso samochodowe)
   • do wrzutni nocnej
   • automatyczna identyfikacja płatności przychodzących AIPP.

Jak otworzyć konto Mój Biznes?

Konto Mój Biznes można otworzyć na 3 sposoby:

 • przez Internet (wystarczy skorzystać z linku na naszej stronie, co dodatkowo pozwoli odebrac bonus 1800 zł)
 • w placówce banku (wystarczy znaleźć oddział, przyjść do placówki i otworzyć rachunek)
 • przez TeleMillennium (wystarczy zadzwonić na infolinię)

W pierwszym kroku wypełniamy formularz na stronie banku (wystarczy kliknąć w link w naszego rankingu kont firmowych), a kolejnym krokiem będzie kontakt ze strony doradcy. Jeżeli klient wcześniej korzystał z konta indywidualnego, to może założyć rachunek firmowy za pośrednictwem bankowości elektronicznej Millenet. Do założenia konta przez Internet potrzebny jest dowód osobisty, a także NIP firmy. Podane dane muszą zostać zweryfikowane za pomocą przelewu z innego rachunku bankowego klienta. Cała procedura może zająć ok. 15 minut. Przy składaniu wniosku online można wybrać opcję zawarcia umowy w oddziale banku.

Konto firmowe Millennium – Mój Biznes opinie

W naszej opinii konto jak i oferta są konkurencyjne. Jeżeli chodzi o samą usługę to jest ona stabilna i bardzo rzadko występują problemy natury technicznej. W przypadku bankowości mobilnej i internetowej poziom jakości usług również jest wysoki. Oba kanały dostępu są intuicyjne i dobrze zaplanowane, sam bank stara się wprowadzać ciekawe funkcjonalności przyjazne użytkownikowi. Naszym zdaniem sporym minusem jest brak dedykowanego kantoru internetowego, chociaż klienci biznesowi zawsze mogą skorzystać z usług skarbowych (w tym negocjowanych transakcji walutowych). Podsumowując ofertę, jest ona na wysokim poziomie, ale niestety zakres usług jest minimalnie gorszy od konkurentów (np. brak kantoru internetowego, karty wielowalutowej itp.). Samego konta nie polecamy osobą planującym transakcje w walutach obcych (zarówno otrzymywanie płatności jak i wysyłanie).

W przypadku opłat, w naszej opinii koszty są na bardzo dobrym poziomie. Warunki zwalniające z opłat za prowadzenie rachunku i karty powinien bez problemu spełnić każdy mały przedsiębiorca. Tym samym możemy założyć, iż konto będzie dla klienta darmowe. Zakres pozostały opłat (przelewy zagraniczne, wpłaty i wypłaty) są na standardowym poziomie i nie wyróżnialna się ani negatywnie ani pozytywnie.

Naszym zdaniem konto będzie najbardziej odpowiednie dla firm działających na terenie kraju o umiarkowanej skali. Dużym plusem są cykliczne promocje na start dostępne w naszym rankingu kont firmowych oraz potencjalne zwolnienie z opłat (przy zakładaniu konta w promocji – online).

Jeżeli chodzi o opinie użytkowników, to na forach internetowych jest niewiele opinii. Samo konto nie jest najpopularniejszym rachunkiem dla przedsiębiorców. To na co klienci narzekali to wybrane prowizje z tabeli opłat i prowizji oraz średnia oferta kredytowa (tu chodzi o współprace z bankiem i nie proponowanie takich rozwiązań klientom).

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto firmowe Millennium – Mój Biznes w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Aktualne promocje:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
3.6/5 (Ilość ocen: 11)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *