Ranking Lokat Bankowych

0

W końcu banki zaczęły oferować znacznie korzystniejsze oprocentowanie lokat bankowych. W momencie gdy stopa referencyjna wynosi 6%, klient ma prawo oczekiwać oprocentowania lokaty na zbliżonym poziomie. Banki aktualnie zarabiają krocie na obrocie środkami klientów. Na dzień dzisiejszy stawka WIBOR Overnight, czyli stawka po której są oprocentowane depozyty jednodniowe oscyluje w okolicy 5,8%. Dodatkowo banki lokują nadwyżki środków na 7 dniowych bonach NBP, których aktualna rentowności wynosi ok. 6%. WIBOR 3 miesięczny dochodzi do 7%, natomiast WIBOR 6 miesięczny przekroczył 7%. Dlatego klient powinien oczekiwać solidnych zwrotów z ulokowanych środków.

Jak jest obecnie uczciwe oprocentowanie lokaty?

Na dzień dzisiejszy, powinniśmy oczekiwać oprocentowania na poziomie 6-6,5% dla 3 lub 6 miesięcznych lokat. Oferty z oprocentowanie na poziomie 7% lub więcej będą już wybornymi propozycjami. Z drugiej strony oprocentowanie w wysokości od 5% do 6% może być akceptowane. Niestety wszystkie produkty oferujące poniżej 5% nie powinny być akceptowane przez oszczędzających. Podpowiemy wam, gdzie i jak najlepiej ulokujemy pieniądze, by pracowały na jak najwyższy procent.

Ranking Lokat Bankowych

Nasz ranking podzieliliśmy na 2 części, w pierwszej zaprezentujemy lokaty, które mogą zostać założone online, bez zakładania konta. Będą to sprawdzone propozycje. W drugiej części, powiemy co oferują główne banki komercyjne i w jaki sposób możemy skorzystać z danej lokaty. Będzie to przegląd aktualnych ofert, tak aby klienci danych instytucji mogli sprawdzić co aktualnie oferuje ich bank.

Najlepsze oferty bez zakładania konta i z możliwością założenia online

Wyborem nr.1 jest Lokata Nowe środki w GETIN Banku. Produkt możemy założyć online, bez zakładania rachunku. Niestety w przypadku wcześniejszego zerwania, stracimy naliczone odsetki. Oferta dostępna zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, ale tylko dla nowych środków. Oprocentowanie wynosi od 6 do 7% w skali roku.

Kolejną ciekawą propozycje ma Inbank. Tu warunki są bardzo podobne do Getin Banku. Oferta dla nowych środków (obecni i nowi klienci) to 7% na okres 6 miesięcy. Produkt możemy założyć na stronie InBanku i nie wymaga zakładania rachunku.

Trzecia polecana przez nas lokata to Santander Consumer Bank. Oprocentowanie jest na poziome 6% dla 6 miesięcznej lokaty. Oferta jedynie dla nowych środków, do kwoty nawet 400 tyś PLN. Produkt w łatwy sposób założymy online na dedykowanej stronie banku.

Oferty popularnych banków dla nowych środków

Poniższe oferty skierowane są dla obecnych lub nowych klientów, którzy założą konto. Jeżeli jakaś oferta was zainteresuje, a nie macie konta w danym banku. Polecamy skorzystanie z naszego rankingu kont osobistych, w którym można sprawdzić aktualne promocje za założenie wybranych kont bankowych. Oferty publikujemy w kolejności od najbardziej atrakcyjnych. Tak naprawdę jedynymi ofertami wartymi uwagi na ten moment jest PEKAO, Millennium Bank oraz mBank. Najlepiej posiadać konta w 2 z tych 3 banków i przelewać środki pomiędzy nimi, tak aby zawsze były określane jako nowe. Konta możecie założyć w promocyjnej ofercie korzystając z naszego rankingu kont osobistych.

PEKAO – w swojej ofercie ma lokatę negocjowana oferującą od 5.5% (3 miesiące) do 6.5% (12 miesięcy). Ulokować możemy jedynie nowe środki. Szczegóły lokat dostępne na stronie banku.

Millennium Bank – oferta dla obecnych klientów i nowych środków, oprocentowanie wynoście od 6% (6 miesięcy) do 6,5% (18 miesięcy). Więcej informacji na stronie banku.

mBank – w tym przypadku też mamy ciekawą ofertę na 3 miesiące dla nowych środków (do 200 tyś zł). Oprocentowanie w zależności od rodzaju rachunku wynosi 6,7% do 6,9%. Na stronie mBanku znajdziecie więcej szczegółów.

BNP Paribas – w ofercie tej instytucji jest ciekawy produkt Lokata mobilna na 6,25% na 6 miesięcy do kwoty 50 tyś zł. Zwykłe lokaty oferują od 4% (3 miesiące) do 6% (5 miesiace). Pełna oferta na stronie BNP Paribas oszczędności.

PKO BP- w tym banku, jedynym ciekawym produktem wydaję się lokata mobilna na 5,75% na okres jednego miesiąca do kwoty 50 tyś zł. Zwykłe lokaty na nowe środki oferują oprocentowanie na poziomie od 2 % do 5 %. Szczegóły produktu na stronie banku.

Alior Bank – Oferuje od 6% (3 miesiace) do 7% (12 miesięcy). Lokata dla obecnych klientów i nowych środków. Produkt możemy założyć online w bankowości

Nest Bank – kiedyś bank miał jedną z najlepszych ofert na rynku. Obecnie oprocentowanie lokat dla nowych środków jest bardzo słabe i wynosi od 5% do 7,5%. Pełen zakres oferty dostępny na stronie Nest Banku.

Credit Agricole – w tej instytucji oferta jest również kiepska. Oprocentowanie dla nowych środków wynosi od 4% do 6% (dla lokat rocznych). Wiecej informacji na stronie banku.

Santander Bank Polska – niestety ta instytucja w tej kategorii wypada praktycznie najgorzej. Jedyny produkt warty uwagi to jednorazowa lokata mobilna oferująca 5.5% na okres 4 miesięcy do kwoty 20 tyś zł. Zwykłe lokaty oferują oprocentowanie poniżej 1%, wiec bardzo bardzo słabo. Pełna oferta dostępna na stronie Santandera.

ING Bank Śląski – w przypadku lokat, w ING jest równie słabo jak w Santanderze. Jedyna lokata warta uwagi to jednorazowa Lokata terminowa plus na 6 miesięcy na 5.5% dla kwoty do 50 tyś zł.

Alternatywa dla lokat bankowych

Jeżeli nie chcemy się bawić w ciągłe przelewanie środków i szukanie najlepszych ofert. Warto zainteresować się propozycją obligacji skarbowych, zwykłych i tych indeksowanych inflacją. Pełna ofertę obligacji znajdziecie na dedykowanej stornie obligacje skarbowe. Produkt opisywaliśmy w naszym artykule dotyczącym oszczędzania. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, ponieważ już w 2020 roku namawialiśmy czytelników na zakup obligacji indeksowanych inflacją, które obecnie płaca ponad 14% w skali roku!

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.7/5 (Ilość ocen: 6)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.