Konto Firmowe Pekao – Rachunek Przekorzystny biznes

7
Konto Firmowe Pekao – Rachunek Przekorzystny biznes w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Aktualne promocje:

Konto firmowe Peako opinie

W poniższym wpisie przedstawimy naszą opinie o koncie Przekorzystnym busines od banku Pekao. Dodatkowo, postaramy się podsumować ogólne opinie klientów o tym rachunku. Formułując nasza ocenę wzięliśmy pod uwagę nie tylko ogólny poziom prowizji i opłat, ale również funkcjonalność rachunku oraz usługi dodatkowe. Warto zaznaczyć, iż PEKAO jest drugim największym polskim bankiem pod względem aktywów. Naszym zdaniem, konto firmowe PEKAO będzie odpowiednie dla wszystkich małych i średnich firm. Zarówno tych z niewielką ilością operacji, jak i tych działających na szerszą skale. Sam rachunek dedykowany jest przedsiębiorcom o rocznych obrotach nie przekraczających 5 mln zł. Równie ciekawa oferta czeka na klientów indywidualnych, konto osobiste w PEAKO może być dobry uzupełnieniem.

Jak założyć konto Przekorzystne biznes?

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, bank PEAKO umożliwia założenie rachunku przekorzystnego biznes w 100% online. Co więcej, jeżeli nie mamy jeszcze firmy możemy ją założyć wraz z kontem składając jeden wniosek w bankowości internetowej. Jest to bardzo efektywne i wygodne.

Niestety dla spółek z .o.o. nie ma możliwości założenia tego rachunku. ROR przeznaczony jest jedynie dla firm prowadzących uproszczoną księgowość.

Rachunek przekorzystny biznes od Peako opłaty i prowizje

W tej kategorii konto wypada bardzo dobrze. Samo prowadzenie rachunku będzie darmowe w przypadku comiesięcznie aktywności, oznacza to zapewnienie np. wpływu 2000 zł/m-c lub wykonanie przelewu do Zus czy skorzystanie z funkcji wymiany walut. Jeżeli chodzi o kartę to jest ona darmowa w przypadku wykonania transakcji na kwotę min. 500 zł/m-c.  Z drugiej strony nie spełnienie powyższych warunków, spowoduję naliczenie opłaty za konto 9 zł/m-c oraz prowizji za kartę 8 zł/m-c. Jeżeli porównamy te warunki z innymi bankami, bardziej korzystnie warunki ma jedynie Nest Bank (bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku i karty). W przypadku innych instytucji finansowych warunki zwolnienia z opłat są podobne lub gorsze, natomiast sama opłata jest znacząco wyższa – średnio 25-30 zł/m-c za prowadzenia konta wraz z kartą.

Cechy konta
 • Najbardziej korzystna oferta pod względem opłat i prowizji.
Przeznaczenie konta
Oferta dla firm z rocznymi przychodami poniżej 5 mln zł:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółki na uproszczonej księgowości (Księga przychodów i Rozchodów)
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 / 9 zł
Miesięczna opłata za kartę
0 zł / 8 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł bankomaty własne oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu.
 • 2% min. 5 zł kolejne wypłaty powyżej 2 w danych miesiącu z bankomatów obcych
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 0 zł – dwie pierwsze wypłaty/m-c EUR w strefie EOG, każda kolejna: 2% min. 5 zł
 • 2% min. 5 zł (pozostałe bankomaty zagraniczne)
Wpłata gotówki we wpłatomacie
wpłatomaty własne:

 • 0 zł – wpłaty do 100 tys. zł/m-c.
 • 0,2% prowizji – powyżej 100 tys. zł/m-c.

Pozostałe wpłatomaty:

 • 0,4% prowizji – min. 2 zł
Wpłata gotówki w oddziale banku
0,3%  min. 5 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
 • 0 zł – wypłaty do 10 tys. zł/m-c.
 • 0,3% min. 5 zł – wypłaty powyżej 10 tys. zł

Przelew krajowy
0 zł
Przelew natychmiastowy
10 zł
Kody SMS (autoryzacja operacji)
0 zł za pierwsze 20 kodów w miesiącu, kolejne 0,20 zł każdy
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
0 zł
20 różnych walut do wyboru.
Karty walutowe
Karta wielowalutowa bez dodatkowych opłat, działa z rachunkami walutowymi.
Koszt przewalutowania
Brak prowizji.
Przelew europejski SEPA
0 zł za pierwsze 15 w miesiącu, potem 1,5 zł każdy
Przelew zagraniczny SWIFT
0,25% prowizji – min. 30 zł maks. 120 zł
Wypłata walut w oddziale
 • 1% min. 15 zł w przypadku EUR/GBP/USD
 • 1.5% min. 15 zł pozostałe waluty
Dodatkowe funkcje
Kantor Pekao dla firm, negocjowane kursy. Możliwość założenia JDG wraz z kontem za pomocą jednego wniosku na stronie PEKAO.
Płatności mobilne
Blik, Google Pay, Apple Pay

Obsługa gotówkowa

Przechodząc do kolejnych pozycji z tabeli opłat i prowizji, konto umożliwia nam wykonywanie nielimitowanych darmowych przelewów internetowych (poprzez aplikację PeoPay, w przypadku klasycznych przelewów z poziomu bankowości mamy pakiet darmowych transferów w ilośći 15szt/m-c). Warto pamiętać, iż tokeny SMS są płatne 0,2 zł/szt powyżej 20 szt w danym miesiącu. Jednak w tym przypadku mamy alternatywę w postaci autoryzacji operacji w aplikacji mobilnej. Warto zaznaczyć, iż spora część konkurentów pobiera opłatę w przypadku wykonywania więcej niż 10-20 przelewów/m-c, gdzie prowizja za każdy kolejny przelew to średnio 1 zł. Przechodząc do operacji gotówkowych, możemy korzystać za darmo z bankomatów własnych. Dodatkowo mamy możliwość dokonania 2 wypłat miesięcznie z bankomatów obcych, w tym za granicą w strefie EOG. Korzystanie z wpłatomatów jest darmowe do 100 tyś zł/m-c. W razie potrzeby możemy wypłacić za darmo do 10 tyś zł w kasie banku. Naszym zdanie to bardzo dobra warunki i powinny w pełni odpowiadać na potrzeby większości firm.

Wymiana walut

W naszej opinii aspekt, w którym konto Pekao się wyróżnia, to kwestia wymiany walut. W przypadku tego banku mamy możliwość darmowego założenia i prowadzenia kont walutowych w aż 20 walutach. Co więcej do kont możemy podłączyć kartę wielowalutową. Dla porównania jedynie Nest Bank oferuje darmowe prowadzenie kont kont w 10 walutach. Niestety w Nest Banku nie ma w ogóle obsługi gotówkowej dla walut obcych. Zbliżoną ofertę posiada tylko PKO BP, gdzie po spełnieniu warunku „darmowości” konta złotówkowego, prowadzenie rachunków walutowych w 10 walutach jest darmowe. W przypadku pozostałych instytucji finansowych nie ma co rozpatrywać tej kwestii, oferta wypada gorzej.

Pozostałe prowizje wyglądają dość standardowo, w pakiecie otrzymujemy 15/m-c darmowych przelewów SEPA (każdy kolejny to 1,5 zł). Przelew typu swift np. w USD to koszt 0,25% min. 30 zł maks. 120 zł.

Podsumowują, poziom opłat jest bardzo konkurencyjny. Uważamy, że jest to jeden z najtańszy bank w zestawieniu biorąc pod uwagę cenę do jakości. Żaden przedsiębiorca nie powinien mieć problemu ze spełnieniem warunków zwalniających z opłat za prowadzenie konta Przekorzystnego Business w PEKAO.

Konto Przekorzystne Business oferta bankowa

PEKAO to drugi największy polski bank, pod względem posiadanych aktywów. Naszym zdaniem oferta produktów bankowych stoi na wysokim poziomie. Znajdziemy tu m.in.

 • Szeroką ofertę finansowania w tym kredyt w rachunku bieżącym, kredyt terminowy, leasing czy karty kredytowe.
 • Kantor Walutowy z usługą negocjacji kursów oraz dostęp do innych produktów z zakresu skarbu (kontrakty forward, opcje walutowe itp.)
 • Ciekawą ofertę na terminal płatniczy

Jednocześnie użytkownicy bardzo chwalą aplikację mobilna PeoPay czy usługę bankowości internetowej. Co więcej, bank stawia na mobilne rozwiązania i samo konto możemy założyć w pełni online (Jeżeli nie mamy działalności gospodarczej to możemy ją w raz z kontem w jednym wniosku).

Opinie klientów – Konto firmowe Pekao

Dokonaliśmy przeglądu szeregu portali internetowych oraz forów, w celu wybrania i przedstawienia merytorycznych opinii użytkowników. Poza plusami w postaci konkurencyjnego poziomu opłat czy dodatkowych korzyści płynących z posiadania rachunku (dostęp do szerokie oferty bankowej). Użytkownicy wykazywali pewne mankamenty rachunku firmowego PEKAO. Zdarzały się błędy w bankowości internetowej oraz mobilnej np. w postaci braku odświeżenia salda. Pojedynczy klienci narzekali na ergonomie bankowości internetowej czy techniczne problemy z obsługą produktów. Na koniec nie mogło zabraknąć narzekania na kompetencje pracowników czy problem z kolejkami w oddziałach. Analizując te opinie użytkowników, odnieśliśmy wrażenie, iż w przypadku negatywnych głosów są one dość standardowe. W przypadku pozostałych konkurentów podobne opinie są również występują. W tym przypadku lepszym wyznacznikiem jest ilość tego typu negatywnych ocen. Dla PEKAO, na plus można zinterpretować niewielką ilość negatywnych opinii dotyczących rachunku Przekorzystnego Busines.

Konto Firmowe Pekao Podsumowanie 

Naszym zdaniem Konto Firmowe Pekao jest to aktualnie to jeden z najlepszych rachunków dla biznesu (dla działalności gospodarczych) dostępny wśród komercyjnych banków. Poziom opłat jest na bardzo konkurencyjnym poziomie, jednocześnie oferta produktowa banku wypada bardzo dobrze. Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść tego rachunku są cyklicznie występujące promocje na „start”, o których więcej przeczytacie w naszym Rankingu kont firmowych. Dodatkowo zachęcamy do zostawienia waszych uwag i opinii w sekcji komentarzy poniżej.

Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4/5 (Ilość ocen: 44)
Komentarze
7 komentarzy on “Konto Firmowe Pekao – Rachunek Przekorzystny biznes”
 1. MCMT

  Nie jestem zadowolony z obsługi konta firmowego w tym banku. Nie prawda że przelewy są bez opłat, co miesiąc opłaty są naliczane. System działa kiepsko, reklamacje nic nie dają, tylko wymiana korespondencji a błędy w portalu jak były tak są. Zostałem z kontem po przejęciu Idea Bank ale to był błąd. Stanowczo NIE POLECAM.

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Pytanie jaki ma Pan rachunek oraz ofertę. Przykładowo spółki z o.o. były przenoszone z Idea Banku na rachunki firmowe, których miesięczny koszt prowadzenia wynosił min. 40-60 zł.
   W zależności od segmentu i typu rachunku mamy 2 systemy w Pekao – PekaoBiznes24 oraz Pekao24 (dla JDG). Niestety ten pierwszy jeszcze dwa lata temu wyglądał jak z lat 90 i chyba nic się nie zmieniło.

   Odpowiedz
 2. Paweł

  Bank patologia…ciągle naliczają jakieś dziwne opłaty..ciągle reklamacje…PRL

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Finhack

   Aktualnie, świetną ofertę ma Santander. Bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie konta, karty oraz przelewy internetowe (po wyrażeniu zgód marketingowych). Może warto przetestować inny rachunek.

   Odpowiedz
 3. Rekin

  Opłaty są na dobry poziomie i w sumie to na tyle. Bankowość mobilna internetowa moim zdaniem taka sobie, konkurencja jest lepsza. Obslug na sredni poziomie, zeby cos zalatwic trzeba uzbroic sie w cierpliwość. Czy to w oddziale czy na infolinii.

  Odpowiedz
 4. Marek

  Jest ok, konto generalnie się dobrze użytkuje, trzeba uważać by nie przekroczyli limitu wpłat/wypłat bo prowizje poźniej nie sa małe. Sporadycznie lekko mi się apka zwieszała wiec mogli by dopracować. Premia na start niby 1200 zł ale może z 200 zł z tego zobacze, wiec pic na wode fotomontarz

  Odpowiedz
 5. Tomek

  Najlepsze konto firmowe na rynku, zmieniłem z Credit Agricole które miało kosmiczne opłaty. Z tego jestem bardzo zadowolony, korzystam już 2 miesiąc. Super premia na start.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *