Konto Proste Zasady Getin Bank

3

Konto Proste Zasady

Konto Proste Zasady to rachunek przeznaczony dla dwóch różnych grup wiekowych. Pierwsza to osoby od 18 do 26 roku życia, natomiast druga to te, które ukończyły 26 lat. Różnica polega na tym, że konto dla pierwszej grupy jest w pełni darmowe. Ze względu na prostotę ROR-u i darmowe podstawowe elementy bankowości rachunek Proste Zasady polecany jest seniorom i osobom stawiającym pierwsze kroki w bankowości.

Jeśli szukasz rachunku osobistego, który nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic, powinieneś wybrać Konto Proste Zasady. Jest ono nie tylko przejrzyste i tanie, ale i funkcjonalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakie innowacje możesz liczyć, przejdź do dalszej części artykułu.

Opłaty i prowizje Konto Proste Zasady

Kod Bic/Swift
GBGCPLPKXXX
Dane adresowe
ul. Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C 00-843 Warszawa
Infolinia
+48 664 919 797
Liczba placówek
121
Godziny otwarcia oddziałów

</td

9-17
Liczba bankomatów/wpłatomatów 10 000 Bankomaty i 121 wpłatomatów
Opłata za rachunek
 • 0/9 zł
Opłata za kartę 
 • 0 zł
Bankomaty / Blik
 • 0/10 zł

Wpłatomaty

 • 0 zł wpłatomaty własne, pozostałe prowizja 0,6% od kwoty wpłaty, min. 1 zł

Przelewy 
 • internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe – 5 zł
 • Przelew Blik –0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –10zł
Podróże
 • Bankomaty za granicą 0 zł – wypłata EUR w strefie EOG, pozostałe 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł
 • Przewalutowanie – 0 zł
Przelewy zagraniczne
 • Swift (USD) – 0,2% min. 30 zł maks. 250 zł
 • SEPA (EUR) – 0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata/wypłata PLN/EUR/GBP/CHF/USD– 0 zł
Konta walutowe wraz z karta
 • 0 zł/m-c za każdy rachunek
 • Brak dodatkowej opłaty za kartę wielowalutowa powiązana z rachunkami

Konto Proste Zasady to nieoprocentowany rachunek skierowany do osób pełnoletnich. Jego założenie jest całkowicie darmowe. Za prowadzenie rachunku bank może naliczyć miesięczną opłatę w kwocie 9 zł. Unikną jej osoby, które nie ukończyły 26 lat lub takie, które wykonają przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu kartą lub blikiem — od przyszłego roku klienci będą musieli wykonać ich pięć.

Zakładając Konto Proste Zasady, możesz przypisać do niego kartę Mastercard Debit. Bank nie nalicza opłaty za jej wydanie i odnowienie, a także za transakcje za granicą. Comiesięczna opłata za kartę wynosi 5 zł. Można jej uniknąć, dokonując jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu poprzedzającym rozliczenie. Od 2022 roku będzie to min. 5 transakcji.

Karta Mastercard Debit umożliwia takie funkcjonalności jak:

 • Płatności zbliżeniowe i internetowe
 • 3D Secure
 • Wielowalutowość
 • Program rabatowy Mastercard Bezcenne Chwile

Koszty Produktów i oferty Getin Bank

Wypłaty z bankomatów na terenie Polski należących do sieci Planet Cash oraz te dokonane z pomocą kodu blik są całkowicie darmowe. Jeśli zechcesz wypłacić gotówkę w pozostałych bankomatach, bank naliczy 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł. Od 2022 r. za wypłaty środków z pomocą kodu blik z bankomatów nienależących do sieci Planet Cash bank również zacznie naliczać prowizję wynoszącą 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Wypłacasz pieniądze bankomatów za granicą? W tym przypadku Getin Bank pobierze opłatę w wysokości 4,5% kwoty transakcji, min. 10 zł. Wolne od kosztów są to środki wypłacane w EUR w strefie EOG.

Wpłata środków we wpłatomatach należących do banku jest darmowa. W urządzeniach obcych prowizja wynosi 0,8% od kwoty wpłaty, min. 1 zł. Pierwsze dwie wpłaty i wypłaty w miesiącu dokonywane w oddziale banku są bezpłatne. Zmieni się to od 2022 – od tej pory jedynie pierwsza wpłata i wypłata będzie darmowa, każda kolejna to koszt 10 zł.

Zwykłe przelewy internetowe, Cashback, polecenia zapłaty, zlecenia stałe, przelewy SEPA, przelewy na telefon blik i autoryzacyjne kody SMS są darmowe. Wykonanie zwykłego przelewu w oddziale banku to koszt 10 zł, przelew natychmiastowy – 5 zł, natomiast zagraniczny przelew SWIFT kosztuje 0,20%, min. 30 zł maks. 250 zł.

Dodatkowe Produkty i Oferta Getin Bank

W tej kwestii konto proste zasady od Getin Bank wypada całkiem nieźle. Rachunek bankowy wspiera wszystkie nowe technologie m.in. Google Pay, Apple Pay czy BLIK. Ponadto aplikacja mobilna Getin Bank jest przejrzysta, intuicyjna oraz pozwala na załatwienie wielu spraw dotyczących naszego konta bez opłat. Jeżeli chodzi o produkty i usługi dostępne wraz z rachunkiem to m.in:

Getin Bank doskonale wie, że czytelność i intuicyjność aplikacji to klucz do sukcesu bankowości elektronicznej. Klienci cenią sobie szybki i prosty dostęp do finansów. Właśnie dlatego Getin Mobile pozwala na wykonanie wszystkich podstawowych operacji bankowych. Umożliwia również skorzystanie z usług takich jak doładowanie konta, dostęp do lokat czy zastrzeżenie karty. W aplikacji można zapłacić także za faktyczny czas parkowania, uruchamiając usługę Parkingi.

Getin Bank wspiera takie płatności mobilne jak: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay.

W odpowiedzi na stały wzrost mieszkańców Polski pochodzenia ukraińskiego Getin Bank stworzył podstronę skierowaną bezpośrednio do obywateli ze wschodu. Można na niej sprawdzić ofertę banku oraz listę oddziałów, w których interesanci obsługiwani są w języku ukraińskim — powstała również specjalna infolinia.

Klienci decydujący się na założenie Konta Proste Zasady mogą skorzystać z ubezpieczenia medycznego i domowego pakietu assistance. W ramach pierwszego zyskują pomoc medyczną szczegółowo opisaną w warunkach umowy, natomiast w przypadku drugiego pakiet napraw przeprowadzonych przez specjalistów.

Rozwiązanie to pozwala na „ukrycie” części środków i odblokowanie ich w dowolnym momencie. Jest to przydatna opcja szczególnie dla osób, które chcą ograniczyć swoje wydatki.

W przypadku oferty oszczędnościowej Getin Bank naprawdę się postarał. Dla klientów, którzy zdecydują się na założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, dostępne są takie opcje jak

 • „Bonus za aktywność” – tutaj klienci mogą liczyć na korzystne oprocentowanie przez 12 miesięcy.
 • „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” – opcja ta gwarantuje podwyższone oprocentowanie przez maksymalnie 4 miesiące.

Z obydwu pakietów klienci mogą korzystać równocześnie. Dzięki temu zaoszczędzą jeszcze więcej. W Getin Banku obiecująco przedstawia się również oferta konto oszczędnościowych prowadzonych w EUR i USD, lokat terminowych i depozytów walutowych w EUR, GBP, USD, CHF.

Największą wadą oferty walutowej w Koncie Proste Zasady jest fakt, że klienci, którzy z niej korzystają, mogą liczyć na obsługę  jedynie w wybranych oddziałach banku. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej. Minusem oferty walutowej w Getin Banku są także wysokie spready i brak internetowego kantoru walutowego. Jedynym plusem jest karta wielowalutowa. Rozpoznaje ona walutę, w której dokonywana jest transakcja. Dzięki temu środki mogą zostać pobrane z właściwego konta prowadzonego w GBF, CHF, EUR lub USD. Korzystanie z niej jest całkowicie darmowa

Jednym z kilku atutów posiadania konta w Getin Banku jest prosta i czytelna bankowość internetowa. Umożliwia ona dostęp do pełnego pakietu usług i produktów bankowych. Z jej pomocą wykonasz przelewy krajowe i zagraniczne. Doładujesz telefon i sprawdzisz stan konta oszczędnościowego.

Jak założyć Konto Proste Zasady?

Rachunek w Getin Banku można założyć na trzy sposoby.

 • Poprzez formularz na stronie internetowej
 • W aplikacji Getin Mobile
 • Tradycyjnie w oddziale banku

Jeśli zdecydujesz się na pierwszy z podanych sposobów,  na adres e-mail podany we wniosku bank prześle Ci potwierdzenie jego złożenia. Następnie na Twój numer telefonu zadzwoni konsultant, który zweryfikuje Twoje dane. W celu podpisania umowy przyjedzie kurier, który będzie miał ze sobą wszystkie dokumenty oraz kartę przypisaną do konta.

Gdy kurier dostarczy do banku podpisane przez Ciebie dokumenty, Twoje konto zostanie aktywowane. Wtedy otrzymasz sms’a oraz e-maila z danymi do logowania w bankowości telefonicznej i elektronicznej.

Otwarcie Konta Proste Zasady w aplikacji jest o wiele prostsze. Wystarczy, że wypełnisz formularz i potwierdzisz swoją tożsamość za pomocą selfie. Aby ułatwić sobie to zadanie, postępuj zgodnie z instrukcją przygotowaną przez bank.

Jeśli chcesz założyć ROR stacjonarnie, możesz udać się do jednego z 400 oddziałów banku. Tam w otworzeniu konta, wyjaśnieniu wszelkich niejasności  i podpisaniu umowy pomoże Ci doradca.

Warto obserwować nasz ranking kont osobistych, gdzie korzystając z dedykowanych linków jest możliwość odbioru premii na start za założenie wybranych produktów.

Getin Bank – Opinie

W naszej opinii oferta Getin Banku i Konta Proste Zasady, jeszcze jakiś czas temu była konkurencyjna. Niestety wprowadzanie nowych produktów czy usług w banku idzie topornie. W ostatnim czasie pojawiła się nawet usługa karty wielowalutowej, niestety bank nie oferuje usługi kantoru internetowego i niedrogiej wymiany walut. Co więcej, Getin posiada jedne z najwyższych prowizji, jeśli chodzi o przewalutowanie transakcji w walutach obcych czy wypłaty pieniędzy z zagranicznych bankomatów.

Idąc dalej, pomimo iż konto nie ma szerokiego zakresu usług i produktów, to jest relatywnie dość drogie. Co więcej bank od nowego roku podnosi opłaty i zwiększa wymagania co do zwolnienia z opłat. Cena do jakości dla tego konta ulega dalszemu pogorszeniu. Naszym zdaniem konto na ten moment po prostu się nie opłaca. W naszym rankingu kont osobistych są lepsze i bardziej opłacalne rachunki.

Getin Bank – Opinie klientów

Chociaż w naszej opinii konto w Getin banku zwyczajnie się nie opłaca, to może chociaż klienci mają dobre opinie o tej instytucji? Otóż nie, niestety opinie o banku są raczej średnie. Klienci narzekali przede wszystkim na utrudniony kontakt z infolinią. Ci co się dodzwonili z kolei narzekali na brak kompetencji pracowników i wprowadzanie klienta w błąd. Niestety bank ma zła sławę ze względu na swoje praktyki, sciągania różnych dziwnych prowizji. Przy umowach zapłacimy słono za wszystkie dodatkowe działania, aneks itp. Chwila nie uwagi i pieniądze są wyciągane z kieszeni klienta. Tego typu opinii o Getin banku można znaleźć naprawdę dużo. Niestety Getin bank wydaję się być jednym z droższych rachunków w naszym zestawieniu (biorąc pod uwagę różne niespodziewane prowizje)

Podsumowanie oferty Getin Bank – konto proste zasady

W praktyce darmowe kont otrzymają wszyscy po spełnieniu prostego warunku min. jednej transakcji miesięcznie. Dużym plusem jest ilość nowych technologii wspieranych przez bank oraz ciekawe produkty dodatkowe. O ile w banku założymy kartę wielowalutową, to nie mamy za bardzo jak w konkurencyjnej cenie kupić walut (brak dedykowanego kantoru walutowego). Dużym minusem jest wysoka prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą. Z drugiej strony atutem rachunku jest wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego oraz proste warunki zwalniające z opłat.

Zalety
Wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego
Całkiem duża sieć placówek
Wady
Brak kart walutowych lub wielowalutowych
Wysoka prowizja za wypłatę z bankomatów za granicą
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Konto Proste Zasady Getin Bank w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
5/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze
3 komentarzy on “Konto Proste Zasady Getin Bank”
 1. Dominika

  Konto zakłada się ekspresowo bez konieczności wizyty w banku. Minimum formalności maksimum bezpieczeństwa. Konto jest oczywiście w 100% darmowe. do konta osobistego z automatu zostaje przypisane konto oszczędnosciowe na które mozemy ale nie musimy wpłacać pieniążków.
  Aplikacja mobilna jest łatwa w obsłudze, cała bankowość internetowa jest przejrzysta i dobrze zabezpieczona. Przelewy nie tylko na kod ale i również sms.

  Odpowiedz
 2. Monika

  Jestem bardzo zadowolona z Banku. Konto za darmo zawsze wszystko szybko załatwię. Bardzo miła obsługa klienta i wszystko wyjaśnia bez problemu. Polecam z całego serca ponieważ warto ją nigdy się nie zawiodłam.

  Odpowiedz
 3. Hanna

  Najlepsze konto jakie znam . Plusy to wszystko za darmo …. no prawie wszystko bo wpłatomaty darmowe tylko w placówkach ale wystarczy jedna mała płatność ,żeby było darmowe ,zjawiskowe karty płatnicze darmo i to pięć do konta .
  Wszystkie bankomaty w Polsce darmo .
  Jedyny minus tego konta to prowizja za wypłaty zagranicą i dość długi czas księgowania .
  Ja jednak kocham to konto i nie żałuję że go otworzyłam . Szczerze polecam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *