Konto osobiste ING z Lwem Direct

9

Konto osobiste ING -Rachunek Direct

Poszukując idealnego rachunku bankowego najlepiej już na samym początku określić cechy, które Twoim zdaniem powinien posiadać Twój wymarzony ROR. Jeśli zależy Ci na koncie, za które bank nie nalicza wysokich opłat i takim, które posiada nowoczesne rozwiązania koniecznie sprawdź Konto Direct w ING, zagłębiając się w dalszą część artykułu.

Konto osobiste ING Banku Śląskiego to rozwiązanie korzystne nie tylko dla osób korzystających z podstawowych funkcji, ale również podróżujących. Polubią go również klienci, dla których nowoczesna bankowość internetowa jest poszukiwaną funkcjonalnością. Konto Direct to wielofunkcyjny ROR od lat cieszący się zaufanie ze strony użytkowników. Właśnie dzięki innowacjom i przejrzystej ofercie cały czas znajduje się na najwyższych miejscach w rankingach kont osobistych. ING wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stale podnosi jakość świadczonych usług zarówno w przypadku opisywanego konta, jak i pozostałych produktów bankowych.

Konto osobiste ING Opłaty i prowizje

Kolejne wszechstronne konto, które sprawdzi się zarówno w kraju jak i za granicą.
Kod Bic/Swift
INGBPLPWXXX
Dane adresowe
ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice
Infolinia
+48 32 357 00 69
Liczba placowek
298
Godziny otwarcia oddziałow
9-17
Liczba bankomatów/wpłatomatów
Ponad 4300 bankomatów i 2000 wpłatomaty
Opłata za rachunek
0 zł
Opłata za kartę
0 zł / 10 zł
Bankomaty/Blikiem
0 zł
Wpłatomaty
0 zł

Przelewy (PLN)
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe –5 zł
 • Przelew Blik –0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –9zł
Podróże
 • Bankomaty za granicą – 10 zł / 5%
 • Przewalutowanie – 3%
Przelewy zagraniczne
 • Swift (np. USD) -40 zł
 • SEPA (EUR) -0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata –10 zł
 • Wypłata -10 zł
Konta walutowe prowadzenie
0 zł
Prowadzenie karty walutowej
4,5 zł – opłata miesięczna za kartę EUR

Konto Direct to oferta skierowana do osób pełnoletnich. Dużym plusem tego rachunku jest brak prowizji i opłat za jego otwarcie i prowadzenie. Oprocentowanie również wynosi w tym przypadku 0%. Do konta można zamówić kartę debetową Visa, kartę MasterCard Debit oraz naklejkę zbliżeniową. W przypadku wydania i odnowienia obydwu kart bank nie nalicza za nie żadnych opłat. Co do naklejki — należy zapłacić za nią 15 zł. Aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę w kwocie 10 zł, należy wykonać transakcję kartą, Google Pay lub Apple Pay na co najmniej 300 zł w miesiącu. Jeśli korzystasz z płatności kartą za granicą, ING Bank Śląski pobierze 3% prowizji za przewalutowanie transakcji. Za kartę NFC w telefonie i naklejkę bank nie nalicza comiesięcznych opłat. Karty podpięte do Konta Direct oferują Ci:

 • Płatności zbliżeniowe i internetowe
 • 3D Secure
 • Cashback
 • Wielowalutowość
 • Możliwość personalizacji modelu własnym wizerunkiem lub unikalnym wzorem zaproponowanym przez bank
 • Odpłatne ubezpieczenie karty w kwocie 3 zł miesięcznie (dobrowolne)
 • Program rabatowy Visa Oferty

Produkty i oferta konta Direct w ING Bank Śląski

Jeśli chcesz wypłacać środki z bankomatów bez ponoszenia kosztów, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Bank nie nalicza opłat jedynie za wypłaty z bankomatów własnych i tych należących do sieci Planet Cash. Wypłaty z bankomatów obcych wiążą się z opłatą w kwocie 10 zł, za każde pobranie gotówki. W przypadku BLIKa, pierwsza wypłata z bankomatu obcego w danym miesiącu jest darmowa, każda kolejna już kosztuję (opłata 5 zł za korzystanie z bankomatów „obcych”).

Wypłaty z bankomatów za granicą w strefie EOG (np. w Unii Europejskiej) to koszt 10 zł za każdą operację.  Dodatkowo w przypadku karty rozliczanej w złotówka bank naliczy prowizję 3% wartości transakcji za przewalutowanie (dotyczy to środków pobranych w krajach EOG w walucie EUR). Więcej na temat przewalutowań w artykule „Płatność karta za granicą w ING Banku Śląskim„. W celu uniknięcia powyższych opłat, możesz wykupić pakiet wypłat gotówki w kraju i za granicą za 25 zł miesięcznie.

W pozostałych bankomatach (np. w Azji, Afryce czy Ameryce) zapłacisz opłatę i prowizję w wysokości 5% kwoty wypłaty i 3% za przewalutowanie. Aby ich uniknąć, możesz wykupić wyżej wspomniany pakiet wypłat za 25 zł / m-c. Na temat bankomatów za granicą w ING przeczytacie w dedykowanym artykule.

Wpłaty gotówki we wpłatomatach własnych i należących do sieci Planet Cash są darmowe. Za Cashback bank również nie nalicza prowizji. Natomiast wpłaty i wypłaty zlecone w oddziale, to koszt 10 zł.

Przelewy Blik, kody autoryzacyjne SMS, przelewy SEPA, polecenie zapłaty, zlecenia stałe i przelewy internetowe są zupełnie darmowe. ING Bank Śląski pobiera opłaty za przelew natychmiastowy – 5 zł; zwykły przelew w oddziale banku – 9 zł i przelew SWIFT – 40 zł. Więcej informacji o przelewach zagranicznych w ING w dedykowanym artykule.

Usługi i funkcjonalności przypisane do konta

Aplikacja mobilna Moje ING to bankowość w prostej i czytelnej wersji. Z łatwością odnajdziesz w niej wszystkie swoje produkty bankowe i wykonasz wszelkie operacje na koncie. Do Aplikacji logowanie odbywa się za pomocą nadanego PIN-u lub odcisku palca. Bez logowania możesz wygenerować kod Blik lub sprawdzić stan swojego konta. Moje ING oferuje także powiadomienia Push oraz opcję przechowywania paragonów.

Jakby tego było mało można w niej znaleźć Asystenta Google, opcję przelewów na telefon, szybkich przelewów do 50, 100 i 200 złotych bez konieczności logowania (w przypadku przelewów własnych). W aplikacji możesz również opłacić autostrady i parkingi, przeprowadzić analizę wydatków lub skorzystać z pomocy trenera finansowego. Zależy Ci na ocenie Twojej zdolności kredytowej? Spokojnie. Z Moje ING możesz wygenerować raporty i alerty BIK.

Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, dzięki którym możesz zapłacić za zakupy i usługi również przy pomocy zegarka.

Wybierając ten program, możesz zaoszczędzić środki podczas zakupów w sklepach partnerskich banku. Wystarczy zalogować się do aplikacji i wybrać zakładkę „Moje rabaty”, następnie kliknąć „Kody rabatowe” i wybrać ten, z którego chciałbyś skorzystać. Wśród sklepów znajdziesz znane i lubiane marki, program oferuje ponad 50 kodów, które umożliwiają zaoszczędzenie nawet do – 50%.

Jakie ING Bank Śląski proponuje oferty oszczędnościowe dla klientów indywidualnych?

 • Otwarte Konto Oszczędnościowe z korzystnym oprocentowaniem z możliwością prowadzenia w walutach: EUR, USD i GBP.
 • Cele oszczędnościowe, w przypadku którego ustalasz indywidualny cel oszczędzania i kwotę, jaką chcesz zebrać. Wybierając tę opcję, możesz sprawdzić, jak szybko uda Ci się zgromadzić wyznaczoną kwotę przy regularnym zasilaniu konta.
 • Smart Saver, z którego możesz skorzystać w ramach posiadania Konta Direct. Tu ustawiasz zaokrąglenia kwot transakcji do 5 lub 10 zł. Nadwyżka zostaje przeniesiona na specjalnie w tym celu utworzony rachunek oszczędnościowy. To proces w pełni zautomatyzowany. Dużym plusem jest to, że można pobrać z niego środki bez utraty odsetek.

Tutaj ING Bank Śląski może pochwalić się ciekawą kartą wielowalutową Visa. Jej posiadacze mogą realizować płatności w EUR, GBP i USD, bez ponoszenia zbędnych kosztów. Każde z kont walutowych, które posiadasz, możesz połączyć z jedną kartą. W przypadku posiadania rachunków w różnych walutach środki pobierane są z odpowiedniego konta walutowego, o ile znajdują się na nim wystarczające środki.

Jeżeli np. płacisz w EUR i nie masz wystarczającej ich ilość na rachunku, to brakująca kwota zostanie automatycznie pobrana z konta złotówkowego. Wtedy przez bank zostanie naliczona opłata za przewalutowanie transakcji (tylko za kwotę dodaną w PLN). Posiadając bezpłatne konto walutowe, możesz wymienić zagraniczne środki po korzystnym kursie w kantorze walutowym ING Banku Śląskiego (wymiana już od 5 EUR!).

Wiecej o wymianie walut znajdziecie w naszym artykule „Wymiana Walut – Gdzie i jak najtaniej wymieniać pieniądze?

 • Konto osobiste w ING daje nam możliwość korzystania z karty wielowalutowej.  Usługa ta daje możliwość powiązania jednej karty płatniczej z kilkoma rachunkami jednocześnie (PLN, EUR, USD, GBP).  Podczas dokonywania płatności lub wypłaty gotówki z bankomatu system sam rozpozna, który rachunek i w jakiej walucie powinien zostać obciążony. W rezultacie klient zapłaci dokładnie tyle ile wynosił rachunek np. 10 Euro.
 • Uwaga! Każdy rachunek musi zostać podłączony ręcznie do karty, aby był przez nią obsługiwany. W celu podłączenia rachunku należy w systemie transakcyjnym wybrać naszą kartę, a następnie kliknąć opcję „Podłącz konto walutowe”. Po wskazaniu odpowiedniego rachunku całość należy zatwierdzić kodem SMS.
 • Posiadacze konta walutowego maja możliwość korzystania z kantoru internetowego oraz wymiany walut na preferencyjnych warunkach (znacznie lepszych od tabeli kursowej banku).

Bankowość internetowa „Moje ING” oferuje ogrom możliwości, które znacznie ułatwiają zarządzanie kontem. Do takich usług i funkcji należą m.in.:

 • Saldo dostępne po każdej transakcji
 • Uproszczone dokonywanie przelewów
 • Edycja danych osobowych
 • Dostęp do usługi „Moje faktury”
 • Podgląd różnego rodzaju kont, kart i produktów – także tych dostępnych w innych bankach
 • Z bankowością internetową możesz również doładować gry, telefon i pozostałe multimedia

Możliwość załatwienia spraw z zakresu e-administracji takich jak:

 • założenie profilu zaufanego ePUAP
 • podpisania umowy z dostawcą gazu i prądu
 • złożenie wniosku o 500 + i 300 +
 • założenie firmy

Jak założyć Konto Direct?

Nowi klienci, którzy chcą założyć Konto Direct w ING Banku Śląskim, mogą zrobić to w klasyczny sposób – w oddziale banku lub online. Polecamy założenie konta online, np. poprzez klikniecie linku w naszym rankingu kont osobistych, dzięki czemu możemy wziąć udział w promocji na start i zyskać bonus. Założenie konta online jest proste i intuicyjne, wystarczy:

 • wypełnić wniosek na stronie banku
 • otworzyć konto na ”selfie” w aplikacji Moje ING

Następnie:

 • podpisać umowę za pośrednictwem kuriera lub wykonać przelew weryfikacyjny z rachunku własnego w innym banku.

Stali klienci mogą założyć Konto Direct w bankowości internetowej.

Konto Osobiste Direct w ING opinie

W naszej opinii, konto osobiste ING należy do wszechstronnych rachunków. Oferta banku jest szeroka, natomiast jakość produktów na zadowalającym poziomie. To do czego należy się przyczepić to wysoki koszt korzystania z bankomatów za granica (tych poza strefą EOG), prowizja w tym przypadku jest jedną z najwyższych na rynku. Dodatkowo bank pobiera prowizje za wypłatę środków z bankomatów obcych przy użyciu BLIK (5 zł za druga i każdą kolejna transakcje). Jeżeli chodzi o produkty to zarówno bankowość internetowa jak i mobilna jest dobrze oceniania przez użytkowników, przykładowo aplikacja w google play ma ocenę 4,8. Co więcej podobnie jak w przypadku Santandera, bank stara się ułatwić życie swoim użytkownikom, poprzez wprowadzenie dodatkowych usług do aplikacji (Możliwość opłacenia parkingu czy autostrady, opcja pobrania raportu BIK czy zapisania rachunków).

ING opinie klientów

Sprawdziliśmy opinie klientów na temat ING i konta osobistego Direct. Dość nieciekawie wyglądają liczne opinie użytkowników mówiące o wypowiadaniu przez bank umów prowadzenia rachunków (pod pretekstem przeciwdziałania terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy). Oprócz tego klienci narzekali na przerwy techniczne w działaniu aplikacji/bankowości internetowej. Tak jak w przypadku innych banków znalazły się głosy niezadowolenia z obsługi. Jeżeli chodzi o narzekania klientów na opłaty i prowizje, to w większości dotyczyły one opłat za korzystnie z bankomatów za granicą, opłat za przewalutowanie transakcji, opłat z wypłaty BILK czy prowizji za sprawdzenie salda w bankomacie. Podsumowując, całość nie wygląda źle i powyższe narzekania są raczej standardowe (oprócz dziwnego wypowiadania umów).

Podsumowanie ING konto osobiste

Konto osobiste w ING może być szczególne korzystne dla osób często przebywających za granica lub mających wydatki w walutach obcych (EUR, USD, GBP). Jednocześnie bank wspiera nowe technologie oraz ma własny program rabatowy. Kolejnym plusem jest wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy (na tle oferty innych banków).
Dużym plusem rachunku osobistego w ING jest karta wielowalutowa oraz relatywnie niskie opłaty. Niestety dużym minusem są prowizje za wypłatę  z bankomatów obcych oraz najwyższa na rynku prowizja za wypłatę z bankomatów za granica to 5%! Z drugiej strony Bank dla nowych klientów przygotował ciekawą promocję w której do zgarnięcia jest całkiem wysoka premia.
Szeroki wachlarz usług dodatkowych sprawia, iż jest to jedno z lepszych kont osobisty. Gdyby bank oferował darmowe wypłaty z bankomatów obcych, byłaby to świetna oferta. Szczególnie polecamy to konto klientom, którzy często podróżują  i dokonują płatności w EUR, USD czy GBP.

Zalety
Rozbudowana aplikacja mobilna
Czytelny system transakcyjny oraz strona internetowa
Stabilny system bankowy
Bardzo dobre warunki dla osób młodych
Wady
krótkie godziny pracy oddziałów
opłaty za wypłatę z "obcych" bankomatów
Bardzo drogie bankomaty poza strefa EOG
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Konto osobiste ING z Lwem Direct w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
5/5 (Ilość ocen: 2)
Komentarze
9 komentarzy on “Konto osobiste ING z Lwem Direct”
 1. Kris

  Jestem klientem od ponad 10 lat i oczywiście podoba mi się , że mój bank ewoluuje idąc z duchem czasu . Aplikacja jak najbardziej ok – podoba mi się generalnie telefonicznie i internetowo . Jeśli chodzi o działalność samego banku , to już nie jest kolorowo . Nachalna presja na ograniczanie kosztów – w moim mieście zlikwidowano kasy , podobno z korzyścią dla mnie ??
  Stary klient , jest traktowany po macoszemu .

  Odpowiedz
 2. Ewa

  Z konta w Banku Śląskim korzystam już kilkanaście lat.
  Podoba mi się to w jaki sposób ewoluuje i zmienia się idąc z duchem czasu.
  Bankowość internetową i aplikację mobilna oceniam na 5 z plusem.
  Podoba mi się opcja smart saver czy możliwość odkładania z każdej transakcji (procentowo) jakiejś sumy na osobne konto.

  Odpowiedz
 3. Daniela

  Polecam bardzo bank śląski darmowe konto
  Darmowe wpłaty / wypłaty z bankomatu

  Odpowiedz
 4. Daria

  Jest wszystko okey lecz aplikacja czasami się zawiesza

  Odpowiedz
 5. Angelika

  Mam konto w Ing już od wielu lat i nigdy nie było z nim problemu. Bankomaty wporzadku nigdy nie szwankowały. Jak dla mnie przejrzysta bankowość internetowa. Głównie korzystam z banku przez internet, dlatego na tym poziomie korzystania z usług tego banku nie mam zastrzeżeń. Polecam

  Odpowiedz
 6. kasia

  super bank polecam każdemu,niskie opłaty, dużo korzyści.Połączenie mobile bez problemowe,

  Odpowiedz
 7. Ewa

  Najlepszy bank ever. Brak ukrytych opłat, bardzo fajna aplikacja z dostępem do swojego konta .

  Odpowiedz
 8. Anonim

  spoko rachunek zalozylem rok temu i nie mam wiekszych zastrzezen. mogliby tylko dać jakas promke dla obecnych klientow. nowym rozdaja kase a starzy niczego nie maja

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *