mBank eKonto do usług

14

eKonto do usług od mBanku

mBank chcąc wyjść naprzeciw różnorodnym wymaganiom swoich klientów, zapewnia im możliwość założenia eKonta do usług na korzystnych warunkach. W trosce o swoich najmłodszych klientów oferuje eKonto Junior i eKonto dla Młodych. ROR dla pełnoletnich klientów mBanku jest rachunkiem funkcjonalnym i nowoczesnym. Charakteryzują go nie tylko niskie opłaty, ale i atrakcyjne usługi dodatkowe. Poznaj wszystkie wady i zalety eKonta do usług w mBanku i zdecyduj, czy chcesz je otworzyć.

opinie mBank eKonto

eKonto do usług w mBanku

mBank pierwszą ofertę dla swoich klientów stworzył aż 35 lat temu. Od tej pory instytucja stale się rozwija i co rusz proponuje swoim klientom nowe korzystne rozwiązania z zakresu usług finansowych. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych banków działających na rynku. Swoją renomę zawdzięcza m.in. uniwersalności. Klientom oferuje zarówno bankowość indywidualną, jak i firmową czy korporacyjną. eKonto, o którym mowa, jest flagowym produktem mBanku powstałym w 2001 roku, tak więc już od 20 lat cieszy się popularnością wśród klientów.

eKonto Opłaty i prowizje

Nowoczesny i mobilny bank, często wybierany przez osoby młode
Kod Bic/Swift
BREXPLPWXXX
Dane adresowe
ul. Prosta 18, 00-850 Warszawa
Infolinia
48 42 6 300 800 lub +48 783 300 800
Liczba placowek
91
Godziny otwarcia oddziałow
9-18
Liczba bankomatów/wpłatomatów
ok. 4800 bankomatów oraz ok. 3400 wpłatomatów
Opłata za rachunek
0 zł
Opłata za kartę
0 zł / 9 zł 
Wypłata z Bankomatów/Blik
0 zł
Wpłatomaty
0 zł

Przelewy (PLN)
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe –5 zł
 • Przelew Blik –0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł / 2 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –10 zł
Podróże
 • Bankomaty za granicą – 0 zł
 • Przewalutowanie – 3% dla Mastercard i 5,9% dla Visa lub 0,5% dla Mastercard i 3,5% dla kart Visa  z usługa wielowalutową. W przypadku kart Mastercard należy doliczyć koszt związany z przewalutowaniem po kursach tabeli bankowej. Finalnie Mastercard i Visa wychodzą podobnie, tzn. koszt ok. 6%.
Przelewy zagraniczne
 • Swift (np. USD) -0,35% min. 25 zł maks. 200 zł
 • SEPA (EUR) – 0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata –10 zł
 • Wypłata -10 zł
 • Dla waluto obcych EUR/USD – 9 zł
Konta walutowe prowadzenie
0 zł
Prowadzenie karty walutowej
30 zł za wydanie karty oraz 30 zł roczny koszt prowadzenia karty.

Przy wyborze konta osobistego należy wziąć pod uwagę m.in. poziom opłat i prowizji, które czasami potrafią negatywnie zaskoczyć. Przed podjęciem decyzji o założeniu ROR’u najlepiej porównać ze sobą wszystkie możliwe opcje korzystając z rankingu kont osobistych. W przypadku konta założonego w mBanku, koszty są ograniczone do minimum. Samo prowadzenie ROR’u jest zupełnie darmowe. To samo tyczy się przelewów internetowych.
Wydanie karty do eKonta również jest darmowe. Koszty zaczynają się dopiero przy przelewach dokonywanych w oddziale banku i użytkowaniu karty. Jeśli nie zapewnimy miesięcznych transakcji kartą, na kwotę co najmniej 350 zł zostanie naliczona opłata w wysokości 9 zł. Natomiast, jeśli uda nam się wykonać operacje kartą na wyżej wspomnianą kwotę bank nie naliczy ani grosza.

Niestety po zmiana w kwietniu 2024 dla flagowego eKonta wzrosły znacząco opłaty za korzystanie z bankomatów – koszt to 5 zł za urządzenia obce lub 0 zł / 2,5 zł za bankomatu własne i planet Cash (p zł przy wypłacie powyżej 300 zł). Po fali krytyki, mBank wprowadził nowy rachunek do oferty, eKonto do usług (które opisujemy). W tym przypadku praktycznie jedyną różnica względem eKonta jest niższa opłata za korzystanie z bankomatów – 0 zł w przypadku wypłaty powyżej 300 zł ze wszystkich bankomatów obcych lub 2,5 zł dla wypłat poniżej 300 zł. Taka możliwość z pewnością ucieszy wiele osób. Tak samo, jak możliwości prowadzenia konta walutowego w EUR, CHF, USD i GBP. Jeśli chodzi o wpłatę gotówki w oddziale, to jest to koszt 9 zł, natomiast we wpłatomacie, wpłata jest darmowa (wpłatomaty własne i planet cash). Wśród darmowych usług dodatkowych mamy także:

 • Usługę wielowalutową do karty za 0 zł
 • internetowe przelewy zewnętrzne,
 • płatności bezgotówkowe BLIK,
 • polecenia zapłaty i zlecenia stałe;

Produkty i oferta bankowa eKonto

Bankowość internetowa mBanku stoi na wysokim poziomie. Choć z początku była ona bardzo prosta, to bank wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, diametralnie ją zmienił, wzbogacając o najnowsze trendy z zakresu bankowości online. W tym momencie, w aplikacji mBanku klienci mogą m.in. dokonywać zmian swoich danych osobowych, zakładać dodatkowe konta, zamawiać karty lub starać się o kredyt.
Jedną z najciekawszych usług, z których mogą korzystać klienci mBanku jest rachunek maklerski eMakler zintegrowany z eKontem. Dzięki niemu mogą oni dokonać zakupu akcji i innych papierów wartościowych pochodzących z warszawskiej giełdy w ramach jednego logowania. Sporym plusem jest oferta kantoru internetowego mBanku, gdzie kursy są całkiem konkurencyjne (w naszym przypadku nieznacznie gorsze od popularnego Revoluta – spread się rożni miedzy klientami, ponieważ algorytm przydziela spread).

Bankowość elektroniczna eKonto

Dużą zaletą bankowości internetowej jest jej czytelność, zaawansowana wyszukiwarka transakcji oraz możliwość dostosowania interfejsu do indywidualnych preferencji. Funkcją, która bez wątpienia przyda się większości użytkownikom, jest możliwość sprawdzenia, czy środki dotarły do odbiorcy. Informacja taka wyświetli się w momencie zlecenia przelewu i wyboru transferu.
Aplikacja mobilna należąca do mBanku zalicza się do najlepszych softów w sektorze bankowym, co potwierdzają wysokie oceny klientów. Płynna praca, intuicyjny interfejs i przejrzystość sprawiają, że całe oprogramowanie jest bardzo przyjazne. W aplikacji mobilnej można znaleźć takie funkcje jak:

 • opcja skanuj i płać;
 • czat lub połączenie z konsultantem bez konieczności autoryzacji;
 • powiadomienia push dotyczące przelewów lub płatności kartą;
 • czasowa blokada karty;
 • autoryzacja mobilna zamiast kodów SMS;
 • automatyczne oszczędzanie;
 • numer konta w formie kodu QR;
 • możliwość płatności telefonem;
 • CyberRescue – 24/7 dostęp do specjalistów, udzielających wsparcia w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu;
 • polisa na życie;
 • inne ubezpieczenia, w tym turystyczne;
 • możliwość korzystania z Google Pay, Apple Pay i Blika (w tym możliwość przelewów na telefon i wypłaty z bankomatów bez użycia karty).

Z mBankiem każdy może oszczędzać. mBank w promocji oferuję rachunek oszczędnościowy z atrakcyjnym oprocentowaniem. Dodatkowym ułatwieniem dla oszczędzających jest konto Moje Cele, które w pewnym stopniu automatyzuje proces oszczędzania. Każdy klient może wybrać jeden spośród czterech sposobów korzystania z tej usługi:

 • Comiesięczne zlecenie stałe.
 • Zaokrąglanie do pełnych kwot każdej płatności
 • Stała kwota (3-10 zł) od płatności
 • Stały procent (1-15) od płatności

Nasza opinia o eKoncie w mBanku

Rachunek eKonta użytkowaliśmy na przestrzeni ostatnich kilku lat, tym samym ofertę mBanku udało się prześwietlić dogłębnie. Ogólne wrażenie z użytkowania konta są jak najbardziej pozytywne, ale jest kilka uwag, o których warto wspomnieć. Posiadane i przetestowane produkty to eKonto osobiste, rachunek premium mIntensive, dwie karty kredytowe, konto firmowe oraz kantor walutowy. Cały test i opinie o rachunku podzieliliśmy na kilka akapitów, tak by całość była przyjemniejsza w odbiorze.

Jedną z mocniejszych stron mBanku jest świetna aplikacja mobilna. Średnia ocen w Apple Store to 4,8/5 przy 27,8 tyś ocen, dla systemu android średnia ocen wynosi 4,6/5 przy 134 tyś ocen. Aplikacja jest intuicyjna, nowoczesna i posiada wszystkie potrzebne funkcje (testowaliśmy zarówno IOS jak i Androida). Bez problemu pozwala wykonywać przelewy, realizować transakcje Blik czy kontrolować wydatki. Plusem mBanku są mOkazje, dające dostęp do zniżek w wybranych sklepach czy u konkretnych usługodawców. Kilkukrotnie zdarzyło mi się otrzymać cashback z tytułu jakiejś mOkazji, chociaż nie korzystałem z niej świadomie (np. cashback na stacje BP). Ciekawą funkcją jest możliwość chatu lub wideo chatu z konsultantem banku. W przypadku jakiegokolwiek problemu możemy skorzystać z pomocy z poziomu aplikacji bankowej. mBank bardzo mocno stawia na mobilność, możemy przykładowo zgłosić chargeback płatności kartą poprzez aplikacje mobilną (działa to bardzo dobrze). Niewielkim minusem jest sporadyczne zacinanie się aplikacji mBanku.

Strona internetowa jest nowoczesna oraz intuicyjna, bez problemu sprawdzimy historię transakcji, zapłacimy rachunki czy skorzystamy z oferty produktów dodatkowych. Jednym słowem znajdziemy tu praktycznie wszystko czego możemy potrzebować. Co ciekawe, w mBanku mamy możliwość wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunku poprzez bankowość internetową. Jeżeli chodzi o awaryjność mBanku, to sam dwukrotnie zostałem dotknięty problemami z dostępem do konta czy trudnościami z dokonaniem płatności bezgotówkowych. Z drugiej strony tego typu problemu są rzadkością i występują w każdym banku. W takich sytuacjach warto posiadać plan awaryjny w postaci gotówki lub dostępu do konta/karty w innym banku.

Korzystając ze swojego rachunku co jakiś czas jestem zmuszony do skorzystania z bankomatu, wpłatomatu lub BLIK’a. Jak już wspomnieliśmy mBank zmodyfikował TOiP. W pakiecie otrzymujemy wszystkie bankomaty bez opłat, ale pod warunkiem wypłaty min. 300 zł. Kwestia wypłaty z bankomatów za granicą pozostała bez zmian i możemy wypłacać za darmo pieniądze za granicą. Co więcej mamy usługę wielowalutową i możliwość powiązania rachunków walutowych z nasza kartą. W przypadku zagranicznych podróżny to dalej jedna z lepszych propozycji. Niestety w kwestii bankomatów/wpłatomatów, mBank z pozycji praktycznie najlepszego banku spadł na trochę dalszą pozycję.

Jeżeli chodzi o wpłatomaty, to za darmo wpłacimy gotówkę tylko w urządzeniach mBanku, Planet Cash oraz Cashline. Jeżeli skorzystamy z aparatu Euronetu prowizja wyniesie 0,5% min. 5 zł, co przy większych kwotach może być bardzo kosztowne. Dlatego sam osobiście używam karty do konta mIntense, która nie ma tych prowizji (ale jest to produkt z półki premium).

Podsumowując, w tej kategorii mBank obecnie dla eKonta wypadał słąbo, dla rachunku eKonto do usług dalej jest ok. 

Przeglądając liczne fora internetowe z opiniami użytkowników o eKoncie od mBanku, można przeczytać o dość standardowych problemach (naszym zdaniem). W tym przypadku klienci narzekali na opłaty (w tym niejasne opłaty), prowizję za wypłatę z bankomatów małych kwot (poniżej 300 zł), ofertę produktów oszczędnościowych czy obsługę klienta. Nie ma w tym przypadku niczego niepokojącego i były to raczej pojedyncze głosy. Większość klientów wydaję się być zadowolona, przynajmniej nie narzeka na mBank. Powyższe jest tożsame z naszymi odczuciami względem tego produktu. Co ciekawe idąc do jednego z oddziałów Bank, w kolejce spotkamy raczej osoby młode oraz w średnim wieku. Bardzo rzadko widywałem osoby starsze, gdzie w przypadku PKO BP oddziały przypominają „Geriatrie”. To potwierdza dość młody profil przeciętnego klienta mBanku.

Jak założyć eKonto osobiste?

eKonto Osobiste w mBanku można założyć na cztery sposoby. Przy czym sami polecamy założenie konta przez nasz ranking, dzieki czemu zyskają Państwo premie na start (szczegóły dostępne w Rankingu konto osobistych):

 • Pierwsza opcja to założenie konta w oddziale banku. Tam będzie potrzebny jedynie dowód osobisty bądź paszport.
 • Drugim sposobem jest otwarcie eKonta poprzez złożenie internetowego wniosku na stronie banku. Umowę można potwierdzić u kuriera lub w aplikacji.
 • Trzecim sposobem jest założenie konta z pomocą e-dowodu. Wystarczy pobrać darmową aplikację eDO App i zaakceptować umowę kodem sms, który zostanie przesłany na numer telefonu podany we wniosku.
 • Czwarty i ostatni sposób to otwarcie konta przez selfie w aplikacji mobilnej mBanku, która pokieruje osobę zakładającą rachunek przez cały proces.
  Inne ciekawe kwestie związane z eKontem w mBanku

Mając eKonto w mBanku, można zamówić do niego wirtualną eKartę płatniczą. To bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza że umożliwia:

 • Bezpieczne płatności
 • Bezpieczeństwo konta głównego i danych
 • Płatność za zakupy lub usługi w Internecie, również w zagranicznych sklepach internetowych w USD lub EUR
 • Płatność za filmy lub seriale
 • Dodatkową opcją, dzięki której można zarobić, jest możliwość zapraszania znajomych do mBanku. Dzięki temu możemy odebrać aż do 250 zł.

Podsumowanie i ocena końcowa

Największym plusem mBanku jest aplikacja mobilna oraz bankowość internetowa. Oba kanały dostępu są nowoczesne i intuicyjne. Oferta usług dodatkowych jest jak najbardziej zadowalająca. Powyższy rachunek najbardziej polecam osobom młodym i mobilnym, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Największymi minusami mBanku są prowizje za korzystanie z bankomatów obcych oraz wpłatomatów Euronet. Cała ofertę oceniam dobrze i polecam każdej osobie szukającej nowoczesnych rozwiązań!

Zalety
Rozbudowana aplikacja mobilna
Szeroka oferta produktów bankowych
Promocja za otwarcie rachunku dla nowych klientów
Niskie opłaty za podstawowe funkcje ROR oraz karty debetowej
Wady
mała ilość placówek stacjonarnych
niskie oprocentowanie lokat
Prowizja za wypłaty z bankomatów obcych
Prowizja za wypłatę z bankomatów własnych/planet cash dla kwoty poniżej 300 zł
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
mBank eKonto do usług w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
3.9/5 (Ilość ocen: 7)
Komentarze
14 komentarzy on “mBank eKonto do usług”
 1. LECH

  Konto mam od ponad 10 lat, duże obroty na rachunku i nagle zaczęli sobie doliczać opłaty za karty i rachunek, inny problem to ciągłe wielostronicowe zmiany regulaminów i tabeli opłat.
  CZAS SIĘ ROZSTAĆ,

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   Niestety, jest to polityka wielu banków i tego typu działania są standardem.

   Odpowiedz
 2. Kinga

  Konto założyłam 2 lata temu-przenosząc się z innego banku który krótko ujmując zmienił się na gorsze. W mBanku mam wszystko pod ręką- cała moja bankowość jest w zasięgu telefonu.Aplikacja działa bardzo sprawnie, jest rozbudowana ale łatwa w użytkowaniu. Zawsze wiem kiedy dostałam przelew, mogę ustalić swoje comiesięczne wydatki dzięki liczników. Używając karty mogę zarówno wspierać wybrane przeze mnie organizacje A także odkładać pieniążki z każdej transakcji na tzw.swoje cele- nad całością mam całkowitą kontrolę wchodząc w odpowiednią zakładkę aplikacji. Bankomaty wszystkie bez prowizji – co bardzo sobie chwalę- ułatwia życie. Minusem jest bardzo bała liczba wpłatomatów z których można skorzystać za darmo. Pomijając ten mały problem jestem bardzo zadowolona z wyboru tego właśnie banku. Polecam dla osób aktywnych,lubiących mieć swoje pieniążki pod pełną kontrolą.

  Odpowiedz
 3. Joanna Różańska

  Ja swe konto w mBank mam, mnóstwo zalet mówię wam, przelewy są darmowe i promocje są blikowe więc się nie zastanawiaj i konto w mBank zakładaj.

  Odpowiedz
 4. Roman

  Jestem klientem banku od 5 lat i jestem z niego zadowolony. Posiadam dwa konta w tym banku: jedno osobiste i drugie firmowe i nigdy nie miałem z nimi problemu. Przelewy, wypłaty i wpłaty z bankomatów – poprostu super. Bez żadnych opłat dodatkowych no chyba, że chce się ekspresem przelew do innego banku zrobić ale to pikuś :). Uważam, że jest to bank godny polecenia zwłaszcza dla mojego młodego pokolenia;)

  Odpowiedz
 5. Przemysław

  Bardzo dobry Bank, godny polecenia. Mam konto od 3 lat i jestem bardzo zadowolony, że wybrałem mBank.

  Odpowiedz
  1. Przemysław

   Bardzo dobry Bank, godny polecenia. Mam konto od 3 lat i jestem bardzo zadowolony, że wybrałem mBank.

   Odpowiedz
 6. Andrzej

  Jestem klientem tego banku od tak wielu lat, że nawet nie pamiętam. Lubię nowości, a wtedy to był pierwszy internetowy bank, to był powód. Przez lata współpracy miałem tylko jedną zaskakującą, dla mnie niezbyt miłą, sytuację wynikającą z mojego niedoczytania regulaminu. Poza tym jest wszystko ok: i na podstawowym rachunku, na rachunkach oszczędnościowych, na rachunku karty, na rachunku maklerskim. Ten ostatni uzupełniany o okresowe szkolenia prawdziwych profesjonalistów. Miałem premię za polecanie, miałem gadżety reklamowe…Do tego automatyczne oszczędzanie, które pozwoliło mi z maleńkich kwot uzbierać całkiem pokaźną kwotę. Mam rachunek w innym banku, mam więc porównanie. Zdecydowanie na korzyść mBanku to porównanie wypada
  Wszystko jest czytelne, przyjazne w obsłudze, życzliwe także w kontaktach z ludźmi mBanku.

  Odpowiedz
 7. Urszula

  Zalety Konto moje z polecenia córki -promocje -zyskuje sie kasę
  -duzo bezpłatnych bankomatów -konto też Wygodna grafika konta i szybkie księgowanie – szybka obsługa w banku i mili konkretni konsultanci Wady -Niskie oprocentowanie lokat -większe dla nowych klientow na 3 m-ce a potem nic
  wypłata z bankomatu powinna być mniejsza niż 100 zł i bez opłat

  Odpowiedz
 8. Małgosia

  ZALETY
  – rozbudowana aplikacja mobilna,
  – niskie opłaty,
  – promocje dla klienta,
  – uprzejmość konsultantów
  WADY
  – grafika strony, przy obsłudze konta, jak dla mnie za dużo białego

  Odpowiedz
 9. Małgosia

  Bank, który mi ktoś polecił, spróbowałam i już tak do dzisiaj zostałam. Na bieżąco o wszystkim jestem informowana, właściwie jako klient zaopiekowana i zawsze poważnie potraktowana. Nowe ciekawe oferty się pojawiają i naprawdę zachęcają. Nic nie znika, znikąd nie drożeje i poza moimi plecami i wiedzą moją się nie dzieje. Polecam, bo konta prowadzenie sprawnie się dzieje, a oferty kredytu zachęcają i wyjść z opresji pozwalają.

  Odpowiedz
 10. K

  Bardzo wygodne, używam od kilku lat i polecam.

  Odpowiedz
 11. Mikel

  Jest to moje główne odkąd spędziłem rok jako pracownik mBank.Założyłem i jakoś tak mi zostało, bank w sumie nowoczesny i nie mam większych zastrzeżeń. Jedyne co wkurza to telemarekterzy, którzy dzwonią odrazu jak się kliknie w zakładkę „kredyty”, nawet przypadkowo. A i mBank ma beznadziejne oprocentowanie lokat, duży minus za to

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *