Konto Otwarte na Ciebie -Konto Osobiste BNP Paribas

3
Konto Otwarte na Ciebie -Konto Osobiste BNP Paribas w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:

Konto Osobiste BNP Paribas

Elastyczne i różnorodne oferty są tym, czego potrzebuje każdy bank. Chcąc zapewnić swoim klientom produkty dostosowane do ich potrzeb BNP Paribas, określający się mianem banku zmieniającego się świata stworzył rachunek otwarty dla Ciebie. Konto Osobiste BNP Paribas oferuje możliwości personalizacji i dostosowania do własnych potrzeb. W naszym artykule dowiesz się m.in. jakie korzyści płyną z posiadania tego produktu.

Konto Otwarte na Ciebie

Największą popularnością wśród instytucji finansowych cieszą się banki, które posiadają bogatą ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. BNP Paribas specjalizuje się w szeroko pojętym wspieraniu gospodarki poprzez finansowanie różnych jej sektorów. Na pomoc banku w zakresie rozwiązań finansowych potrzebnych na rynku krajowym i globalnym mogą liczyć zarówno korporacje, jak i przedsiębiorcy. Bezpieczeństwa depozytów w wysokości przewidzianej przez ustawodawcę pilnuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to BNP Paribas posiada szeroką gamę produktów bankowych w tym kredytów i funduszy. Konto Otwarte na Ciebie jest rachunkiem dość uniwersalnym, dostępnym dla osób pełnoletnich, korzystających z bankowości na każdym poziomie – zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym.

Opłaty i prowizje – Konto Osobiste BNP Paribas

Posiadacze rachunku w BNP Paribas muszą liczyć się z możliwością generowania przez bank opłat za korzystanie z karty lub innych usług bankowych. Prowadzenie ROR-u dostosowanego do indywidualnych potrzeb klientów jest darmowe o ile wyrazimy zgody marketingowe i przynajmniej raz w miesiącu logujemy się do aplikacji/bankowości internetowej. Wydanie i odnowienie karty, która jest powiązana z Kontem Otwartym na Ciebie jest bezpłatne. Zakładając rachunek bankowy w BNP Paribas, możesz zdecydować się na trzy rodzaje kart:

 • Otwarta na Dzisiaj Mastercard
 • Karta Otwarta na Świat Mastercard
 • Otwarta na eŚwiat Mastercard

Wybierając jedną z nich, zyskujesz dostęp do:

 • Płatności zbliżeniowych i internetowych
 • 3D Secure
 • Cashbacku
 • Programu rabatowego Mastercard Bezcenne Chwile

Jeśli chodzi o zabezpieczenie kart, to w przypadku Karty Otwartej na eŚwiat Mastercard ubezpieczenie „CYBER Pomoc” jest darmowe. Natomiast Karta Otwarta na Świat Mastercard oferuje bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”. Opłaty zostają naliczane dopiero w momencie niedotrzymania warunków umowy przez posiadacza ROR-u. Dotyczą one wszystkich kart debetowych podpiętych do konta. W zależności od tego, którą z nich wybierzesz, możesz ponieść miesięczny koszt utrzymania produktu, jego wysokość zależy od karty:

 • 0 lub 7 zł — Otwarta na Dzisiaj Mastercard (nie dotyczy klientów poniżej 26 roku życia).
 • 8 zł — Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard
 • 12 zł — Otwarta na Świat Mastercard

Niektórych opłat naliczanych przez BNP Paribas można uniknąć w łatwy sposób. W przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj wystarczy w poprzednim miesiącu wykonać min. 3 transakcje bezgotówkowe za pomocą karty lub Google Pay / Apple Pay. Wybierając dwa pozostałe produkty Mastercard, musisz liczyć się z bezwzględną opłatą, której nie da się uniknąć. Płatności kartą Mastercard za granicą są bezpłatne, natomiast jeśli chodzi o karty Visa, to koszt przewalutowania transakcji dokonanej z jej pomocą wynosi 5%.

Produkty i oferta bankowa BNP Paribas

Bank oferuje jedne z najwyższych promocji na start, ciekawa propozycja dla osób poniżej 26 roku życia.
Kod Bic/Swift
PPABPLPKXXX
Dane adresowe
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa (Wola)
Infolinia
+48 22 134 00 00 lub +48 500 990 500
Liczba placówek
457
Godziny otwarcia oddziałów
9-17
Większość placówek czynna od 8.30-16.00, W poniedziałki oddziały czynne od 10.30-18.00
Liczba bankomatów/wpłatomatów 4891 bankomatów i ok. 300 wpłatomatów
urządzenia własne i planet cash, dostępne bezpłatnie dla wszystkich rodzajów kont.
Opłaty
Karta otwarta na Dziś Karta otwarta na eŚwiat Karta otwarta na Świat
Opłata za rachunek
0 zł
Opłata za kartę
0/7 zł 8 zł 12 zł
Wypłata Bankomaty/Blik
0 zł bankomaty własne i Planet cash
7 zł pozostałe
0 zł 0 zł
Bankomaty zagranicą
0 zł bankomaty BNP i Global Alliance
7 zł bankomaty EUR w strefie EOG
3% min. 12 zł pozostałe bankomaty
0 zł bankomaty BNP i Global Alliance
0 zł bankomaty EUR w strefie EOG
3% min. 12 zł pozostałe bankomaty
0 zł bankomaty BNP i Global Alliance
0 zł bankomaty EUR w strefie EOG
7zł pozostałe bankomaty
Wpłatomaty
0 zł wpłatomaty własne, planet cash i Euronet 0,5% min. 10 zł.


Przelewy zagraniczne
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe –6 zł
 • Przelew Blik –0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –12 zł
Podróże
 • Bankomaty zagranicą – -0/10 zł

  Szczegóły w zakładce podstawowe opłaty
 • Przewalutowanie – Tabela bankowa 2-3% plus prowizja 2%
Przelewy zagraniczne
 • Swift (USD) – 0,5% min. 35 zł maks. 200 zł
 • SEPA (EUR) – 0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • PLN – 0 zł pierwsza wypłata/wpłata w miesiącu, kolejne 12 zł
 • EUR/USD/GBP – 0 zł pierwsza wypłata w miesiącu, każda kolejna 12 zł (niezbędne zamówienie). Każda wpłata 12 zł.
Konta walutowe wraz z karta
 • Pierwsze 0 zł

Wszystkie wypłaty z bankomatów w Polsce należących do BNP Paribas i Planet Cash dla posiadaczy Karty Otwartej na Dzisiaj Mastercard wynoszą 0 zł. Przy wybieraniu środków z pozostałych bankomatów opłata wynosi 7 zł, jednak nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26. roku życia. W przypadku Karty Otwartej na eŚwiat Mastercard oraz Karty Otwartej na Świat Mastercard wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce jest darmowa. Wybranie gotówki z urządzeń znajdujących się na terenie oddziałów BNP Paribas za pomocą blika jest całkowicie bezpłatne. Jeśli chcesz skorzystać z wypłaty środków kodem w pozostałych bankomatach, musisz liczyć się z kosztem 7 zł (opłata naliczana jest przy każdej operacji).

Jeśli chcesz wypłacić EUR w strefie EOG, a masz więcej niż 26 lat, musisz liczyć się z opłatą w wysokości 7 zł. W pozostałych bankomatach za granicą zapłacisz 3%, min. 12 zł. Takie same koszty naliczane są w przypadku Karty Otwartej na eŚwiat Mastercard (tu nie obowiązuje ulga dla osób do 26 roku życia). Karta Otwarta na Świat Mastercard oferuje darmowe wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance za granicą oraz wypłaty EUR w strefie EOG.

W przypadku pozostałych bankomatów naliczana zostaje opłata w kwocie 7 zł. Wpłata gotówki we wpłatomacie zlokalizowanym na terenie banku wynosi 0 zł. Natomiast w urządzeniach Euronet i Planet Cash opłata wynosi 0,5%, min. 10 zł. Operacje Cashback wiążą z prowizją w wysokości 1 zł, a wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku jest darmowa w przypadku pierwszej operacji w danym miesiącu, każda kolejna to koszt 12 zł. Przelew internetowy, zlecenie stałe i polecenie zapłaty są darmowe tak jak i przelew SEPA.

Jedyne koszty w przypadku przelewów naliczane są za:

 • Przelew natychmiastowy 6 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku 12 zł
 • Przelew SWIFT 0,2%, min. 30 zł maks. 200 zł

Pełen zakres informacji dostępny w Tabeli opłat i prowizji dostępnej na stronie banku.

Podsumowanie oferty Kart

Karta Otwarta na Dziś

Ta wersja karty może nas kosztować 7 zł/m-c , ale bank obniżyć opłatę do 0 zł/m-c w przypadku wykonania 3 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Wypłaty z bankomatów własnych oraz urządzeń Planet Cash są darmowe. Podjęcie pieniędzy z pozostałych urządzeń wiąże się z prowizją 7 zł. Korzystniejsze warunki dla osób młodych poniżej 26 roku życia. W tym przypadku prowadzenie karty debetowej jest bezwarunkowo darmowe. Dodatkowo wszystkie krajowe bankomaty dostępne są bez prowizji. Szkoda, że powyższe warunki nie są jednakowe dla wszystkich i bank faworyzuje osoby młode.

Karta Otwarta na Świat

Ta wersja karty przeznaczona jest dla osób często podróżujących i kosztuje 12 zł/m-c. Jej użytkownicy objęci są bezpłatnym ubezpieczeniem „Rezygnacji z podróży”. Suma ubezpieczenia to 40 000 zł na jedną osobę na wycieczkę. Ubezpieczenie może działać nawet na cztery osoby podróżujące z głównym użytkownikiem plastiku. Zwrot kosztów otrzymamy w przypadku anulacji podróży z powodu choroby, nieszczęśliwego wypadku czy ataku terrorystycznego w miejscu docelowym podróży.
W przypadku tej karty otrzymujemy korzystniejsze kursy wymiany walut. Płacąc kartą za granicą lub dokonując wypłaty z bankomatu nasza transakcja zostanie przewalutowana po kursie ze strony Mastercard, bez dodatkowej prowizji. Jest to znacznie korzystniejsza wymiana niż w przypadku standardowych kart debetowych. Jednak nie tak korzystna jak Revolut, który oferuje wymianę po kursach międzybankowych (dodatkowo prowadzenie Revolut jest darmowe).

Darmowe Hotspoty Boingo to ponad milion miejsc na całym świecie oferujących Wifi. Z darmowego internetu będziemy mogli skorzystać m.in na lotniskach, w hotelach, kawiarniach, centrach handlowych czy w samolotach. Dostęp do internetu otrzymamy na maksymalnie 4 róznych urządzeniach.

Dodatkowo w ofercie otrzymujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych. W przypadku bankomatów za granicą bez prowizji wypłacimy gotówkę z urządzeń BNP Paribas oraz Global Alliance. Pozostałe urządzenia mają prowizję 5 zł.

Karta Otwarta na eŚwiat

Ta wersja karty kosztuje 8 zł/m-c. Prowizje za bankomaty są takie same jak w przypadku Karty Otwartej na Świat. Głównym atutem tej wersji karty jest ubezpieczenie „Cyber Pomoc”. W pakiecie zyskujemy m.in pomoc prawną w przypadku problemów z naszymi zakupami internetowymi, ubezpieczenie nieautoryzowanej kradzieży środków z naszego konta czy ubezpieczenie danych na dyskach twardych. Może być to przydatna opcja w przypadku częstych zakupów online.

Usługi i funkcjonalności przypisane do konta

GOmobile pozwala swoim użytkownikom na dostęp do konta, a także wykonywanie i autoryzację operacji bankowych. Dzięki czytnikowi linii papilarnych i opcji Face ID logowanie do aplikacji mobilnej jest szybkie i bezpieczne.

Płatności mobilne Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay, dzięki którym możesz w łatwy sposób opłacić zakup produktów i usług. Łatwe płatności w sklepach internetowych za pomocą pay-by-link (m.in. PayU) lub z e-Portfelem

 • Ubezpieczenie podróżne GOtravel dostępne dla osób podróżujących po Europie i całym świecie.
 • Bezpłatne Ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”, które gwarantuje możliwość ubiegania się o zwrot kosztów odwołania zarezerwowanej podróży dla klienta oraz 4 osób towarzyszących
 • Bezpłatne Ubezpieczenie „Cyber Pomoc” zapewniające ochronę aktywnym użytkownikom internetu, którzy najczęściej wybierają zakupy online.

MamBonus to nic innego jak program rabatowy, dostępny dla osób posiadających dowolną kartę do konta w BNP Paribas. Klienci korzystający z oferty mamBonus, otrzymają zniżki w ponad 2,5 tys. punktach należących do partnerów programu. Dla posiadaczy karty kredytowej BNP Paribas przewiduje oprócz zniżek możliwość zbierania punktów i wymiany ich na atrakcyjne nagrody.

Zacznij oszczędzać nie tylko podczas zakupów, ale także w trakcie korzystania z usług bankowych. Większość operacji dokonywanych w oddziałach banków jest płatna. Dzięki intuicyjnej bankowości internetowej GOonline zdalne użytkowanie rachunku jest łatwe i przyjemne, a przede wszystkim opłacalne.

Jak założyć Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas?

Wniosek o utworzenie ROR-u możesz złożyć przez internet, korzystając ze strony banku. Konieczne do tego będzie załączenie zdjęcia swojego dowodu osobistego w celu wstępnej weryfikacji Twojej tożsamości. Umowę możesz podpisać elektronicznie za pomocą unikalnego kodu SMS. Następnie będziesz musiał zaczekać na wizytę kuriera, który przekaże Ci wszystkie niezbędne dokumenty oraz kartę do konta, tuż po potwierdzeniu Twojej tożsamości. Konto możesz założyć także w aplikacji mobilnej, potwierdzając wszystko za pomocą wideoweryfikacji lub klasycznie – w oddziale banku.

Warto założyć konto zdalnie, chociażby ze względu na cykliczne promocje rachunku dostępne wyłącznie online. Do zyskania jest nawet kilkaset złotych, aktualnie linki do promocji dostępne w naszym rankingu kont osobistych.

Konto Osobiste BNP Paribas opinie

Rachunek mieliśmy okazje testować jeszcze w trakcie zmiany wyglądu bankowości internetowej. W tamtym czasie ten kanał dostępu wyglądał jak z poprzedniej epoki, był toporny, nie intuicyjny i ciężki w odbiorze. Widać było ograniczone nakłady inwestycyjne dla tego produktu. Po zmianie wyglądu, całość wyglądała bardziej świeżo i na czasie. Te inwestycje zbliżyły bank BNP Paribas do poziomu usług oferowanych przez największych konkurentów.  Naszym zdaniem od instytucji o globalnym zasięgu i tej wielkości oczekuję się czegoś więcej. Korzystając z Bankowości internetowej czy mobilnej, mam odczucie, że o ile „front end” się zmienił to cały „back end” pozostał nie zmieniony.  Całość nie działa tak dobrze, jak w przypadku najlepiej ocenianych konkurentów. Jednak należy pochwalić BNP Paribas, za wszelkie dokonane zmiany, ponieważ bank dokonał istotnego postępu. Co ciekawe bankowość mobilna jest na wysokim poziomie, a sama aplikacja jest świetnie oceniana. Bank wspiera wszystkie nowe technologie (BLIK, Apple Pay, Google Pay czy HCE).

W naszej ocenie, oferta bankowa mogłaby być lepsza (średnie propozycje dla oszczędzających czy średnia oferta kart kredytowych). Co prawda w przypadku kredytów, szczególnie osobistych, czasami można trafić na ciekawe propozycje i to trochę ratuję cały obraz. Niestety załatwianie wszelkich spraw wymaga wizyt w oddziale, niestety w kwestii mobilności ta instytucja wypada bardzo słabo.

BNP Paribas uwaga na doładowanie Revoluta

Wraz z wprowadzeniem nowej tabeli opłat i prowizji 2 kwietnia 2024 roku, pojawiła się całkiem nowa prowizja – 2% za zasilenie portfeli internetowych. To oznacza iż zasilenie konta Revolut czy Wise wiąże się z prowizją w wysokości aż 2%. Jeśli korzystamy regularnie z Revoluta lepiej zmienić bank, tu warto wspomnieć iż podobne prowizję są w przypadku Citi Handlowego. Pozostałe banki nie pobierają prowizji.

W naszej opinii ogromnym plusem konta osobistego BNP Paribas są cykliczne promocje, gdzie za założenie rachunku można zyskać nawet kilkaset złotych. Sami mieliśmy okazje przetestować jedną z nich i nie mamy żadnych zastrzeżeń do przebiegu promocji. Spełniliśmy warunku i bonus został wypłacony zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie. Aktualne promocje można znaleźć w rankingu kont osobistych.

BNP Paribas opinie klientów

Zweryfikowaliśmy wpisy na forach internetowych, celem sprawdzenia opinii klientów na temat rachunku osobistego. Podobnie jak w przypadku innych banków, klienci narzekali głownie na poziom obsługi klienta, tym razem zarzucali BNP Parbas wprowadzanie w błąd klienta (czego wynikiem w niektórych przypadkach były straty finansowe). Dodatkowo użytkownicy wykazywali niekompetencje obsługi klienta czy problem z późniejszym sprawdzeniem nagrywanych rozmów. Pojawiły się też pojedyncze głosy o blokadach rachunku trwających dłużej, niż prawnie dopuszczalne 72 godziny (procedury AML – najczęściej blokady wynikały z nieaktualne dane). Niestety klienci mieli konta zablokowane nawet na 2-3 tygodnie, jest to dość niefortunna praktyka BNP Parbias.

W opinii klientów, mocną stroną BNP Paribas są promocje na start za założenie rachunku oraz wysoka jakość aplikacji mobilnej. Cześć klientów była zadowolona z poziomu opłat i prowizji, szczególnie z bezwarunkowego darmowego prowadzenia konta.

Porównanie kont osobistych – BNP Paribas

Bank nie tylko zmienił nazwę z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas. Odświeżona została również oferta ROR. W miejsce konta Optymalnego i Maksymalnego pojawiło się konto otwarte na Ciebie. W ofercie nie znajdziemy już bezwarunkowo bezpłatnego konta wraz z kartą debetową. O ile prowadzenie rachunku otrzymamy za darmo bez względu na aktywność, to przy karcie debetowej wymagane są min. 3 transakcje kartą. Minusem są płatne wypłaty z bankomatów obcych, gdzie bank obciąży nas prowizją w wysokości 5 zł. Sam rachunek bankowy jest bezwarunkowo darmowy, jedynie karta płatnicza do konta może nas kosztować.

W podstawowej wersji konto wraz z kartą jest atrakcyjnym wyborem dla osób młodych, które nie ukończyły 26 lat. Minusem jest brak możliwości zwolnienia z opłat za prowadzenie w przypadku kart Otwartej na Świat oraz eŚwiat. O ile produkty dostępne w ofercie wydają się atrakcyjne to odstraszyć może stała miesięczna prowizja. Nie każdego stać na płacenie 8-12 zł, szczególnie że cześć opcji z tych pakietów dostępna jest u konkurentów za darmo (np. Nest Bank, Pekao, Santander czy mBank). Prawdopodobnie opłata idzie na pokrycie kosztu ubezpieczenia.

Zalety
Całkowicie darmowe konto
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów dla osób młodych
Wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego
Wady
Bardzo krótkie godziny pracy oddziałów
Płatne bankomaty innych podmiotów
Brak Kart walutowych
Brak możliwości zwolnienia z opłaty za Kartę Otwartą na Świat/eŚwiat
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
2.3/5 (Ilość ocen: 3)
Komentarze
3 komentarzy on “Konto Otwarte na Ciebie -Konto Osobiste BNP Paribas”
 1. Ivona Batricevic

  jak i gdzie moge z zagranicy otworzyc konto na podstawie paszportu?

  Odpowiedz
 2. Monika

  Jestem bardzo zadowolona z obecnego konta super jakoś aplikacja internetowa dla mnie super nie mam wad dla konta ogólnie super

  Odpowiedz
 3. łowcapremii

  Duży plus dla banku za najlepsze promki. Udało mi się zgarnąć ponad 300 zł za założenie darmowego konta. Może nie jest to najlepszy bank pod względem jakości, ale bonusy daje najlepsze :). Moja dziewczyna też skorzystała i podziela moją opinie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *