fbpx

Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas

Dla kogo Konto Otwarte na Ciebie?

Bank nie tylko zmienił nazwę z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas. Odświeżona została również oferta ROR. W miejsce konta Optymalnego i Maksymalnego pojawiło się konto otwarte na Ciebie. W ofercie nie znajdziemy już bezwarunkowo bezpłatnego konta wraz z kartą debetową. O ile prowadzenie rachunku otrzymamy za darmo bez względu na aktywność, to przy karcie debetowej wymagana jest min. 1 transakcja kartą. Minusem są płatne wypłaty z bankomatów obcych, gdzie bank obciąży nas prowizją w wysokości 5 zł.

Personalizacja Konta Otwartego na Ciebie

Wraz z rachunkiem mamy do wyboru 3 wersje karty debetowej; pierwsza z nich jest bezpłatna w przypadku wykonania 1 transakcji/m-c, dwie kolejne kosztują 6 zł/m-c i 10 zł/m-c. Skoro trzeba płacić, to co otrzymujemy w zamian?

Karta Otwarta na Dziś

Ta wersja karty może nas kosztować 3 zł/m-c, ale bank zwolni nas z tej opłaty w przypadku wykonania 1 transakcji bezgotówkowej miesięcznie. Wypłaty z bankomatów własnych oraz urządzeń Planet Cash są darmowe. Podjęcie pieniędzy z pozostałych urządzeń wiąże się z prowizją 5 zł. Obecnie BNP Paribas oferuje darmowe wypłaty przy pomocy BLIK ze wszystkich urządzeń- promocja jest dostępna do 11.11.2019. Po tej dacie prowizja za wypłatę BLIK wyniesie 5 zł. Jeżeli chodzi o wypłatę z bankomatów za granicą to za darmo możemy to zrobić z urządzen BNP Paribas oraz Global Alliance, pozostałe urządzenia obciążą nas prowizją 10 zł.
Korzystniejsze warunki dla osób młodych poniżej 26 roku życia. W tym przypadku prowadzenie karty debetowej jest bezwarunkowo darmowe. Dodatkowo wszystkie krajowe bankomaty dostępne są bez prowizji. Szkoda, że powyższe warunki nie są jednakowe dla wszystkich i bank faworyzuje osoby młode.

Karta Otwarta na Świat

Ta wersja karty przeznaczona jest dla osób często podróżujących i kosztuje 10 zł/m-c, bez możliwości zwolnienia z tej opłaty. Jej użytkownicy objęci są bezpłatnym ubezpieczeniem “Rezygnacji z podróży”. Suma ubezpieczenia to 40 000 zł na jedną osobę na wycieczkę. Ubezpieczenie może działać nawet na cztery osoby podróżujące z głównym użytkownikiem plastiku. Zwrot kosztów otrzymamy w przypadku anulacji podróży z powodu choroby, nieszczęśliwego wypadku czy ataku terrorystycznego w miejscu docelowym podróży.
W przypadku tej karty otrzymujemy korzystniejsze kursy wymiany walut. Płacąc kartą za granicą lub dokonując wypłaty z bankomatu nasza transakcja zostanie przewalutowana po kursie ze strony Mastercard, bez dodatkowej prowizji. Jest to znacznie korzystniejsza wymiana niż w przypadku standardowych kart debetowych. Jednak nie tak korzystna jak Revolut, który oferuje wymianę po kursach międzybankowych (dodatkowo prowadzenie Revolut jest darmowe).

Darmowe Hotspoty Boingo to ponad milion miejsc na całym świecie oferujących Wifi. Z darmowego internetu będziemy mogli skorzystać m.in na lotniskach, w hotelach, kawiarniach, centrach handlowych czy w samolotach. Dostęp do internetu otrzymamy na maksymalnie 4 róznych urządzeniach.

Dodatkowo w ofercie otrzymujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych. W przypadku bankomatów za granicą bez prowizji wypłacimy gotówkę z urządzeń BNP Paribas oraz Global Alliance. Pozostałe urządzenia mają prowizję 5 zł.

Karta Otwarta na eŚwiat

Ta wersja karty kosztuje 6 zł/m-c i również nie ma możliwości zwolnienia z tej opłaty. Prowizje za bankomaty są takie same jak w przypadku Karty Otwartej na Świat, wszystkie krajowe bankomaty bez prowizji.
Głównym atutem tej wersji karty jest ubezpieczenie “Cyber Pomoc”. W pakiecie zyskujemy m.in pomoc prawną w przypadku problemów z naszymi zakupami internetowymi, ubezpieczenie nieautoryzowanej kradzieży środków z naszego konta czy ubezpieczenie danych na dyskach twardych. Może być to przydatna opcja w przypadku częstych zakupów online.

Wspierane technologie przez BNP Paribas

Bank BNP Paribas wspiera całkiem sporą ilość nowych technologii; zakładając rachunek online będziemy mogli skorzystać z  m.in. Google Pay, Apple Pay, Blik, Master Pass. W tej kwestii bank wypada naprawdę dobrze.
Niestety, bank oferuje tylko 2 rachunki walutowe (EUR, USD) i nie oferuje kart płatniczych do tych rachunków. W ofercie nie znajdziemy też dedykowanego kantoru walutowego.

Porównanie kont osobistych – BNP Paribas

Sam rachunek bankowy jest bezwarunkowo darmowy, jedynie karta płatnicza do konta może nas kosztować. W podstawowej wersji konto wraz z kartą jest atrakcyjnym wyborem dla osób młodych, które nie ukończyły 26 lat. Minusem jest brak możliwości zwolnienia z opłat za prowadzenie w przypadku kart Otwartej na Świat oraz eŚwiat. O ile produkty dostępne w ofercie wydają się atrakcyjne to odstraszyć może stała miesięczna prowizja. Nie każdego stać na płacenie 6-10 zł, szczególnie że cześć opcji z tych pakietów dostępna jest u konkurentów za darmo (np. Nest Bank lub Idea Bank). Prawdopodobnie opłata idzie na pokrycie kosztu ubezpieczenia.

jak zamknąć rachunek w BNP Paribas

ZALETY:
 • Niskie opłaty za konto oraz brak warunków do spełnienia
 • Wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów dla osób młodych

WADY:
 • Bardzo krótkie godziny pracy oddziałów
 • Płatne bankomaty innych podmiotów
 • Brak Kart walutowych
 • Brak możliwości zwolnienia z opłaty za Kartę Otwartą na Świat/eŚwiat

Podstawowe informacje

Opłaty:
0/0/0** 0 zł za karę Otwartą na dziś w przypadku wykonania min. 1 płatności kartą/m-c
Wypłaty z bankomatów: 0zł* *karta otwarta na dziś - 0 zł bankomaty BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash oraz 5 zł pozostałe bankomaty
Liczba placówek: 473* Stan na 18.06.2018 bgzbnpparibas.pl
Godziny otwarcia placówek: 8.30-16* *Większość placówek czynna od 8.30-16.00, W poniedziałki oddziały czynne od 10.30-18.00,
8.8 Ocena Łączna
Konto Otwarte na Ciebie

Sprawdź aktualną premie na start

8.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
9.5
9.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
10
ZALETY
 • Całkowicie darmowe konto
 • Wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów dla osób młodych
WADY
 • Bardzo krótkie godziny pracy oddziałów
 • Płatne bankomaty innych podmiotów
 • Brak Kart walutowych
 • Brak możliwości zwolnienia z opłaty za Kartę Otwartą na Świat/eŚwiat
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 komentarze
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz Avatar
  łowcapremii 14 września 2018 13:29
  4.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  100

  Duży plus dla banku za najlepsze promki. Udało mi się zgarnąć ponad 300 zł za założenie darmowego konta. Może nie jest to najlepszy bank pod względem jakości, ale bonusy daje najlepsze :). Moja dziewczyna też skorzystała i podziela moją opinie…

  + ZALETY: Super bonusy na start darmowe konto
  - WADY: słaba aplikacja internetowa średnia oferta banku
  Pomocne(7) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz Avatar
  Monika 9 maja 2019 09:30
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem bardzo zadowolona z obecnego konta super jakoś aplikacja internetowa dla mnie super nie mam wad dla konta ogólnie super

  + ZALETY: Super konto strona internetowa również super
  - WADY: Nie ma wad
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

  Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas

  Dodaj do porównywarki

  Ważne dokumenty

  Taryfa opłat i prowizji
  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0