CitiKonto firmowe od Banku Handlowego

0

Konto firmowe Citi Bank Handlowy

Citi Handlowy – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie. Powstał w 1870 roku jako Bank Handlowy. W 2001 roku doszło do połączenia z Citibankiem (Poland) S.A. Od tej pory funkcjonuje pod nazwą Citi Handlowy. W wyniku fuzji powstała silna instytucja finansowa będąca integralną częścią grupy Citi. Obecnie zajmuje 10 miejsce na liście największych banków w Polsce z ofertą skierowaną w stronę klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych z bogatym wachlarzem produktów i usług finansowych, maklerskich, bankowości transakcyjnej i zarzadzania majątkiem. Właśnie jednym z głównych produktów jest konto firmowe Citi Bank Handlowy.

Bank Citi Handlowy dla Firm

Dla Citi Banku najważniejszy jest klient. Jego działalność opiera się na budowaniu zaufania klienta do banku. Instytucja wspiera użytkowników w ich rozwoju oferując im w sposób odpowiedzialny różnorodne usługi finansowe. Jego nadrzędnym celem jest prowadzenie działań mających wpływ na wzrost i rozwój ekonomiczny. Tu klienci mogą korzystać z Globalnych Rozwiązań grupy Citi Banku, co może być szczególnie istotne dla firm działających poza granicami naszego kraju.

Konto Firmowe Citi Bank Oferta

Wraz z otwarciem konta firmowego przedsiębiorca otrzymuje dostęp do całego szeregu dodatkowych funkcjonalności. Może korzystać z rozwiązań, które najlepiej pasują do prowadzonej przez niego działalności. Do konta firmowego możemy przypisać nawet 39 rachunków pomocniczych (niestety każdy jest płatny). Dodatkowo klient może ubiegać się o atrakcyjny kredyt firmowy w kwocie do 3 000 000 zł. Oferta dla firm obejmuje rachunki walutowe, a także bankowość mobilną. Konto Citikonto firmowe dla Biznesu jest wygodnym rachunkiem za pomocą, którego można zarządzać codziennymi finansami. Propozycja godna rozważenia. Rachunek o zasięgu globalnym przeznaczony między innymi dla: jednoosobowych działalności gospodarczych, wszelkiego rodzaju spółek, czy organizacji non profit. Jednym z minusów jest mała liczba oddziałów oraz ograniczona ilość bankomatów i wpłatomatów własnych. Niewątpliwym plusem jest atrakcyjna oferta rachunków walutowych razem z możliwością wymiany walut.

Opłaty i prowizje

Cechy konta
Bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla małych spółek z o.o.
Przeznaczenie konta
JDG, Spółki (w tym jawna, cywilna, partnerska oraz spółka z o.o.)
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 zł / 20 zł
Miesięczna opłata za kartę
9 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł – bankomaty Citi Handlowego
 • 2% min. 9  zł – pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 0 zł – bankomaty Citi Handlowego
 • 2% min. 9  zł – pozostałe bankomaty

Transakcję rozliczane po tabeli, waluta rozliczeniowa karty USD/EUR/GBP lub CHF. (efektywna prowizja powyżej 4%)

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł – urządzenia własne
 • 0,6% min. 9 zł – to prowizja za wpłatomaty Euronet
Wpłata gotówki w oddziale banku
0,6%, min. 12 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
0,6%, min. 12 zł

Przelew krajowy
0 zł za 60 przelewów internetowych miesięcznie, kolejne 1,5 zł/szt.
Przelew natychmiastowy
10 zł
Przelew w Oddziale
20 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
 • 9 zł/m-c każdy rachunek
 • Dostępne waluty EUR / GBP / USD / CHF / SEK / NOK / AUD / CAD / CZK / RUB / HUF / JPY / TRY / RON / BGN / ZAR / MXN / HRK / CNY / THB / ILS / HKD / DKK
Karty walutowe
 • Każda kolejna karta debetowa to 9 zł /m-c, niestety usługa Global Citi Wallet (karta wielowalutowa) jest dostępna jedynie dla kont osobistych
Koszt przewalutowania
Przewalutowanie transakcji po tabeli kursowej banku (efektywna prowizja powyżej 4%)
Przelew europejski SEPA
0 zł za pierwsze 60 przelewów, każdy kolejny 1,5 zł
Przelew zagraniczny SWIFT
0,35% min. 20 zł, maks. 100 zł
Wypłata walut w oddziale
 • 0,6% kwoty wpłaty min. 12 PLN
 • 0,6% kwoty wypłaty min.  12 PLN
Dodatkowe funkcje
Platforma do wymiany walut online, możliwość negocjacji kursów walutowych z dealerem, dostęp do globalnej sieci Citi Banku, Atrakcyjne finansowanie firmy,
Płatności mobilne
Google Pay, Apple Pay

W pakiecie konta firmowego klient otrzymuje:

 • prowadzenie rachunku przez okres 24 miesięcy – 0 zł
 • przelewy online do ZUS i US – 0 zł
 • 60 pierwszych internetowych przelewów krajowych w PLN – 0 zł
 • obsługa karty bankomatowej – 0 zł przez pierwsze 24 miesiące, później 9 zł/mc bez możliwości uniknięcia opłaty
 • wypłata z bankomatów własnych – 0 zł.

Po upływie 24 miesięcy za prowadzenie rachunku trzeba zapłacić 20 zł. Opłaty można uniknąć jeżeli na rachunek każdego miesiąca wpłynie kwota 2 000 zł.

Dodatkowe korzyści z założenia konta Citi Priority dla Biznesu

Jest to dedykowany dealer dla przewalutowań od 30 000. Obejmuje bieżące kursy walut, charakteryzuje się niskimi spreadami. Umożliwia szybką wymianę w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. Waluty można sprzedać lub kupić po wskazanym przez przedsiębiorcę kursie (usługa Order Watch) na 210 parach walutowych. Istnieje możliwość negocjowania kursów walut.

Przedsiębiorca, właściciel firmowego Citikonta za pośrednictwem rachunku posiada dostęp do swojego profilu na platformie PUE ZUS. Może logować się do
ZUS w sposób bezpieczny i wygodny za pośrednictwem serwisu Citibank Online bez konieczności wizyty w ZUS-ie i dodatkowego potwierdzania tożsamości. Procedura jest prosta. Wystarczy zalogować się do Citibank Online i wybrać zakładkę „e-Urząd”. W następnej kolejności należy kliknąć przycisk „Przejdź do portalu PUE ZUS” i zalogować się do platformy ZUS

Możliwość płatności przez Google Pay lub Apple Pay. Usługa dostępna tylko dla kart MasterCard.

Jak otworzyć konto Citikonto dla Biznesu?

W przypadku zarówno spółek z o.o jak i JDG, wystarczy zostawić dane kontaktowe na stronie www i poczekać na kontakt konsultanta. Aby otworzyć rachunek firmowy, przedsiębiorca musi przygotować

 • dowód osobisty
 • dane firmy: nazwa, NIP, REGON, data założenia, branża, kod PKD, adres siedziby,
  numer telefonu, adres e-mail.
 • Jeżeli przedsiębiorca dodatkowo chce wnioskować o kredyt to musi jeszcze udostępnić swój
  PIT oraz przedstawić rzetelną informację o wysokości średniomiesięcznych wpływów na
  rachunki firmowe za okres ostatnich pełnych 6 miesięcy.

Konto firmowe Citikonto od Banku Handlowego opinie

Citibank Handlowy jeszcze do niedawna miał raczej średnie produkty, oprócz bezwarunkowo darmowej karty kredytowe (która aktualnie stała się warunkowo darmowa). Zarówno konto osobiste jak i firmowe niczym się nie wyróżniały, natomiast poziom opłat i prowizji był wysoki na tle konkurentów. W ostatnim czasie można zaobserwować kilka istotnych zmian na lepsze. Konto obecnie jest bardziej nowoczesne i powinno istotnie lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Kolejną dobra zmiana jest kantor internetowy z konkurencyjnymi kursami wymiany walut. Wcześniej Citibank miał horrendalne prowizje za płatności w walutach obcych, co przy braku produktów typu karta szeroko dostępny kator internetowy, sprawiało iż bank był piekielnie drogi. Niestety ta instytucja finansowa dalej posiada dość wysokie prowizje za prowadzenie rachunków walutowych.

Kolejne zmiany na plus, to darmowe konto firmowe (dla JDG) w przypadku posiadania konta osobistego (i połączenia usług), dla spółek musimy zapewnić wpływ na konto min. 2 000 zł/mc. Efektywnie rachunek dla firm będzie nas kosztował 9 zł/m-c (koszt prowadzenia firmowej karty). Na pocieszenie w pakiecie otrzymamy darmową paczkę 60 przelewów miesięcznie. Porównując to z konkurentami, poziom opłat i prowizji wypada bardzo dobrze, obecnie konto jest z pewnością warte rozważenia.

Jeżeli chodzi o opinie, to Citibank jest globalnym bankiem, co daje szerokie możliwości. Szczególnie dla firm planujących ekspansje zagraniczną lub świadczących usług poza terenem RP. Sama bankowość internetowa i obsługa na plus, przykładowo Citibank jako jedyny pozwała wypowiedzieć kartę kredytową poprzez serwis bankowości internetowej. Bank ze względu na niewielką ilość placówek, daje szersze możliwość obsłudze zdalnej.  Dla osób, które nie potrzebują obsługi fizycznej to świetne rozwiązanie.

Wady (w naszej opinii)

Niestety pora przejść do minusów, Citi Handlowy posiada praktycznie najmniejszą liczbę oddziałów (około 20 placówek w kraju!).  Jest to o tyle problematyczne, ponieważ bank oferuje preferencyjne warunki za korzystanie z urządzeń własnych (darmowe bankomaty i wpłatomaty). Korzystanie z pozostałych urządzeń sporo kosztuje. Co więcej, potencjalne załatwienie spraw w oddziale może być problematyczne, ponieważ placówki znajdują się jedynie na terenie dużych miast wojewódzkich. To jest dość spore ograniczenie, nawet w kwestii podpisania ewentualnej umowy o świadczenie usług przez bank.

Opinie użytkowników Citikonto firmowe

W internecie jest niewiele opinii na temat konta firmowego od Citi Handlowego, dotychczas bank w głównej mierze skupiał się na obsłudze dużych korporacji. Sporadyczne opinie dotyczą jakiś nieprzyjemnych doświadczeń z interakcją z bankiem (kontakt z infolinią/pracownikiem lub problem z kontem). Zapewne w najbliższym czasie, pojawi się więcej opinii, jak tylko klienci zaczną korzystać z nowo oferowanych produktów. Jednocześnie zachęcamy obecnych użytkowników, do podzielenia się ich własnymi wrażeniami.

Citikonto firmowe od Bank Handlowy Podsumowanie 

Biorąc pod uwagę międzynarodowy brand, jeżeli powyższe mankamenty rachunku nam nie przeszkadzają warto przetestować ofertę. Jeżeli chodzi o sama propozycję, to bank przeprowadza cykliczne promocje, które mają zachęcić do skorzystania z rachunku (np. 2 lata prowadzenia rachunku za 0zł). Korzystając z okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem kont firmowych.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
CitiKonto firmowe od Banku Handlowego w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
10 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4.4/5 (Ilość ocen: 16)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *