Konto firmowe Citi Bank Handlowy

0

Konto firmowe Citi Bank Handlowy

Citi Handlowy – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie. Powstał w 1870 roku jako Bank Handlowy. W 2001 roku doszło do połączenia z Citibankiem (Poland) S.A. Od tej pory funkcjonuje pod nazwą Citi Handlowy. W wyniku fuzji powstała silna instytucja finansowa będąca integralną częścią grupy Citi. Obecnie zajmuje 10 miejsce na liście największych banków w Polsce z ofertą skierowaną w stronę klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych z bogatym wachlarzem produktów i usług finansowych, maklerskich, bankowości transakcyjnej i zarzadzania majątkiem. Właśnie jednym z głównych produktów jest konto firmowe Citi Bank Handlowy.

Bank Citi Handlowy dla Firm

Dla Citi Banku najważniejszy jest klient. Jego działalność opiera się na budowaniu zaufania klienta do banku. Instytucja wspiera użytkowników w ich rozwoju oferując im w sposób odpowiedzialny różnorodne usługi finansowe. Jego nadrzędnym celem jest prowadzenie działań mających wpływ na wzrost i rozwój ekonomiczny. Aby osiągnąć cele i służyć jak najlepiej klientom bank zatrudnia najwyższej klasy specjalistów finansowych będącymi najlepszymi ekspertami na rynku. Świadczy usługi na najwyższym poziomie, który cały czas jest podnoszony przez tworzenie ulepszonych rozwiązań bankowych, w taki sposób, aby mogły w jak największym stopniu zaspokajać potrzeby klientów.

Konto Firmowe Citi Bank Oferta

Wraz z otwarciem konta firmowego przedsiębiorca otrzymuje dostęp do całego szeregu dodatkowych funkcjonalności. Może korzystać z rozwiązań, które najlepiej pasują do prowadzonej przez niego działalności. Do konta firmowego przypisanych jest aż 39 rachunków pomocniczych. Dodatkowo klient może ubiegać się o atrakcyjny kredyt firmowy w kwocie do 3 000 000 zł z gwarancją de minimis lub kredyt w rachunku do 150 000 zł bez zabezpieczeń. Oferta dla firm obejmuje rachunki walutowe, a także bankowość mobilną. Konto Citi Priority dla Biznesu jest wygodnym rachunkiem za pomocą, którego można zarządzać codziennymi finansami. Propozycja godna rozważenia. Rachunek o zasięgu globalnym przeznaczony między innymi dla: jednoosobowych działalności gospodarczych, wszelkiego rodzaju spółek, czy organizacji non profit. Jednym z minusów jest mała liczbaoddziałów oraz ograniczona ilość bankomatów i wpłatomatów własnych. Niewątpliwym plusem jest atrakcyjna oferta rachunków walutowych razem z możliwością wymiany walut. Do rachunku walutowego przypisana jest karta wielowalutowa, która umożliwia korzystnie z bezprowizyjnej wymiany.

Opłaty i prowizje

Cechy konta
 • Bank o globalnym zasięgu
Przeznaczenie konta
Oferta dla firm:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka cywilna
 • spółka jawna
 • spółka partnerska
 • spółka komandytowa
 • spółka z o.o.
 • organizacja non-profit
 • wspólnota mieszkaniowa
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 / 30 zł „>
Miesięczna opłata za kartę
10 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł bankomaty własne
 • 2% min. 6 zł pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 0 zł bankomaty własne
 • 2% min. 6 zł pozostałe bankomaty
Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 3zł wpłatomaty CIti Banku
 • 1,5% (min. 3 zł) – wpłatomaty Euronet
Wpłata gotówki w oddziale banku
 • 0,6% min. 12 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
 • 0,6% min. 12 zł

Przelew krajowy
0/1,5 zł
Przelew natychmiastowy
10 zł
Przelew w oddziale
20 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
Rachunek EUR od 20 zł do 180 zł w zależności od salda

Pozostałe waluty – 10 zł. Dostępne 15 różnych walut.

Karty walutowe
10 zł (opłata za kartę podstawową) – karta wielowalutowa do wszystkich rachunków
Koszt przewalutowania
brak prowizji
Przelew europejski SEPA
0 zł za pierwsze 30 w miesiącu, potem 1,5 zł każdy
Przelew zagraniczny SWIFT
0,35% prowizji – min. 20 zł maks. 100 zł
Wypłata walut w oddziale
0,6% min. 12 PLN
Dodatkowe funkcje
Kantor Citibanku, możliwość negocjowania kursów dla transakcji o wartości 30 tyś zł lub równowartości w walucie
Płatności mobilne
Blik, Google Pay, Apple Pay

W pakiecie konta firmowego klient otrzymuje:

 • prowadzenie rachunku przez okres 24 miesięcy – 0 zł
 • przelewy online do ZUS i US – 0 zł
 • 30 pierwszych internetowych przelewów krajowych w PLN – 0 zł
 • obsługa karty bankomatowej – 10 zł bez możliwości uniknięcia opłaty
 • wypłata z bankomatów własnych – 0 zł.

Po upływie 24 miesięcy za prowadzenie rachunku trzeba zapłacić 30 zł. Opłaty można uniknąć jeżeli na rachunek każdego miesiąca wpłynie kwota 30 000 zł. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, przedsiębiorca zwolniony jest z opłaty za prowadzenie konta.

Dodatkowe korzyści z założenia konta Citi Priority dla Biznesu

Zaletą połączenia konta firmowego z prywatnym jest zwolnienie konta firmowego z opłat jeżeli konto indywidualne jest darmowe.

Karta debetowa MasterCard Business ma wiele funkcjonalności, w tym między innymi umożliwia płatności zbliżeniowe, internetowe, a także usługę cashback polegającą na tym, że posiadacz karty płatniczej ma możliwość pobrania gotówki podczas zakupów dokonywanych w sklepie. Z usługi można skorzystać dopiero po dokonanej płatności kartą za zakupiony towar. Przy zakupie klient musi zgłosić chęć podjęcia dodatkowej kwoty w gotówce.

Jest to dedykowany dealer dla przewalutowań od 30 000. Obejmuje bieżące kursy walut, charakteryzuje się niskimi spreadami. Umożliwia szybką wymianę w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. Waluty można sprzedać lub kupić po wskazanym przez przedsiębiorcę kursie (usługa Order Watch) na 210 parach walutowych. Istnieje możliwość negocjowania kursów walut.

Umożliwia płatność kartą debetową za zakupy w sklepach internetowych na całym świecie bez opłaty za przewalutowanie. Karta debetowa jest tak skonstruowana, że potrafi automatycznie wybrać jedno z posiadanych kont walutowych i dopasować je do waluty transakcji. Przy płatności w walucie innej niż waluta posiadanych rachunków walutowych można podpiąć kartę debetową do konta walutowego w Euro.

Przedsiębiorca, właściciel konta firmowego Citi Priority za pośrednictwem rachunku firmowego posiada dostęp do swojego profilu na platformie PUE ZUS. Może logować się do
ZUS w sposób bezpieczny i wygodny za pośrednictwem serwisu Citibank Online bez konieczności wizyty w ZUS-ie i dodatkowego potwierdzania tożsamości. Procedura jest prosta. Wystarczy zalogować się do Citibank Online i wybrać zakładkę „e-Urząd”. W następnej kolejności należy kliknąć przycisk „Przejdź do portalu PUE ZUS” i zalogować się do platformy ZUS

Możliwość płatności przez Google Pay lub Apple Pay. Usługa dostępna tylko dla kart MasterCard.

Jak otworzyć konto Citi Priority dla Biznesu?

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej rachunek firmowy można otworzyć zdalnie. Wystarczy wypełnić formularz na stronie banku. Inna forma prawna prowadzenia działalności wymaga wizyty w placówce bankowej. Aby otworzyć rachunek firmowy, przedsiębiorca musi przygotować:

dowód osobisty

 • dane firmy: nazwa, NIP, REGON, data założenia, branża, kod PKD, adres siedziby,
  numer telefonu, adres e-mail.
 • Jeżeli przedsiębiorca dodatkowo chce wnioskować o kredyt to musi jeszcze udostępnić swój
  PIT oraz przedstawić rzetelną informację o wysokości średniomiesięcznych wpływów na
  rachunki firmowe za okres ostatnich pełnych 6 miesięcy.

Konto firmowe Citi Priority od Banku Handlowego opinie

Citibank Handlowy jeszcze do niedawna miał raczej średnie produkty, oprócz bezwarunkowo darmowej karty kredytowe (która aktualnie stała się warunkowo darmowa). Zarówno konto osobiste jak i firmowe niczym się nie wyróżniały, natomiast poziom opłat i prowizji był wysoki na tle konkurentów. W ostatnim czasie można zaobserwować kilka istotnych zmian na lepsze. Konto obecnie jest bardziej nowoczesne i powinno istotnie lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Na duży plus oferta karty wielowalutowej, co prawda płatnej 10 zł/m-c. Kolejną dobra zmiana jest kantor internetowy z konkurencyjnymi kursami wymiany walut. Wcześniej Citibank miał horrendalne prowizje za płatności w walutach obcych, co przy braku produktów typu karta wielowalutowa i szerokodostępny kator internetowy, sprawiało iż bank był piekielnie drogi. Niestety ta instytucja finansowa dalej pozostawiła dość wysokie prowizje za prowadzenie rachunków walutowych.

Kolejne zmiany na plus, to darmowe konto firmowe (dla JDG) w przypadku posiadania konta osobistego (i połączenia usług). Efektywnie rachunek dla firm będzie nas kosztował 10 zł/m-c (koszt prowadzenia firmowej karty wielowalutowej). Na pocieszenie w pakiecie otrzymamy darmową paczkę 30 przelewów miesięcznie. Porównując to z konkurentami poziom opłat i prowizji wypada bardzo dobrze, obecnie konto jest z pewnością warte rozważenia.

Jeżeli chodzi o opinie, to Citibank jest globalnym bankiem, co daje szerokie możliwości. Szczególnie dla firm planujących ekspansje zagraniczną lub świadczących usług poza terenem RP. Sama bankowość internetowa i obsługa na plus, przykładowo Citibank jako jedyny pozwała wypowiedzieć kartę kredytową poprzez serwis bankowości internetowej. Bank ze względu na niewielką ilość placówek, daje szersze możliwość obsłudze zdalnej.  Dla osób, które nie potrzebują obsługi fizycznej to świetne rozwiązanie.

Wady (w naszej opinii)

Niestety pora przejść do minusów, Citi Handlowy posiada praktycznie najmniejszą liczbę oddziałów (około 20 placówek w kraju!).  Jest to o tyle problematyczne, ponieważ bank oferuje preferencyjne warunki za korzystanie z urządzeń własnych (darmowe bankomaty i płatne wpłatomat 3zł/operacja). Korzystanie z pozostałych urządzeń sporo kosztuje. Co więcej potencjalne załatwienie spraw w oddziale może być problematyczne, ponieważ placówki znajdują się jedynie na terenie dużych miast. To jest dość spore ograniczenie, nawet w kwestii podpisania ewentualnej umowy o świadczenie usług przez bank.

Opinie użytkowników konto firmowe Citi Priority

W internecie jest niewiele opinii na temat konta firmowego Citi Handlowego, dotychczas bank w głównej mierze skupiał się na obsłudze dużych korporacji. Sporadyczne opinie dotyczą jakiś nieprzyjemnych doświadczeń z interakcją z bankiem (kontakt z infolinią/pracownikiem lub problem z kontem). Zapewne w najbliższym czasie, pojawi się więcej opinii, jak tylko klienci zaczną korzystać z nowo oferowanych produktów. Jednocześnie zachęcamy obecnych użytkowników, do podzielenia się ich własnymi wrażeniami.

Konto firmowe Citi Bank Handlowy Podsumowanie 

Biorąc pod uwagę międzynarodowy brand, jeżeli powyższe mankamenty rachunku nam nie przeszkadzają warto przetestować ofertę. Jeżeli chodzi o sama ofertę, to bank przeprowadza cykliczne promocje, które mają zachęcić do skorzystania z rachunku (np. 2 lata prowadzenia rachunku za 0zł). Korzystająć z okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem kont firmowych.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto firmowe Citi Bank Handlowy w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
10 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4.3/5 (Ilość ocen: 14)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *