Konto firmowe ING – Konto Direct dla Firmy

1

Konto firmowe ING – Konto Direct dla Firmy

ING Bank Śląski S.A. został założony w 1988 roku. Początkowa działalność prowadzona była pod szyldem Bank Śląski. Dopiero w 2001 roku po fuzji, w nazwie pojawił się skrót ING. Bank świadczy różne usługi finansowe na rzecz klientów detalicznych, przedsiębiorców i korporacji. Jeżeli chodzi o Konto firmowe ING to flagowym produktem banku jest rachunek Direct.

Misja banku

ING Bank Śląski działa w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W swoich działaniach zawsze myśli o ludziach realizując wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Bank jest partnerem programu edukacyjnego „Ocalimy świat”, który polega na poszerzaniu wiedzy ekologicznej wśród młodzieży szkolnej. ING otwarty jest na globalne wyzwania między innymi poprzez wspieranie mądrych decyzji finansowych. Od 2019 roku jest członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dzięki temu może pomagać przedsiębiorcom i wspierać ich w zarzadzaniu firmą oraz finansami, Dla ING najważniejszy jest klient, dlatego bank cały czas swoimi działaniami inspiruje do rozwoju wskazując najlepsze rozwiązania i dostosowuje je do nowych oraz zmieniających się potrzeb.

Oferta dla firm

Oferta dla przedsiębiorców jest obszerna, zróżnicowana i ciekawa. Oprócz konta firmowego przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z innych funkcjonalności, takich jak: usługa księgowa, pożyczka dla firm, czy leasing. Bank umożliwia także nowym klientom niebędącym jeszcze przedsiębiorcami założenie firmy, konta firmowego oraz profilu zaufanego online za pomocą tylko jednego wniosku, który wystarczy wypełnić i złożyć w aplikacji Moje ING lub w jednym dowolnie wybranym oddziale banku.

Firmę można założyć w 3 prostych krokach:

 • złożenie wniosku
 • wysłanie wniosku do CEIDG
 • potwierdzenie założenia firmy SMS-em.

Konto Direct dla Firmy jest jednym z bardziej atrakcyjnych kont przeznaczonych dla przedsiębiorców prowadzących działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, w formie spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej (korzystających z uproszczonej księgowości) oraz wspólnot mieszkaniowych. Z kontem powiązanych jest wiele usług dodatkowych, które mogą pomóc przedsiębiorcy w prowadzeniu własnego biznesu. Oferta konta firmowego skierowana jest w stronę tych wszystkich osób, które większość czynności wykonują samodzielnie korzystając z bankowości internetowej. Atrakcyjną propozycją jest możliwość uruchomienia linii kredytowej oraz inne dodatkowe funkcjonalności, a szczególnie księgowość internetowa, czy możliwość fakturowania. Właściciele sklepów internetowych mogą skorzystać z systemu płatności online imoje powiązanego z kontem.

Opłaty i prowizje

Cechy konta
 • Konto wypadał bardzo dobrze w przypadku krajowych operacji.
Przeznaczenie konta
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółki: cywilna, jawna i partnerskia korzystające z uproszczonych metod księgowości
 • wspólnota mieszkaniowa
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 / 19 zł
Miesięczna opłata za kartę
0 zł / 10 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł – bankomaty ING i Planet Cash
 • 10 zł – wypłaty z pozostałych bankomatów
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 10 zł – wypłata w EUR w krajach EOG
 • 5% opłaty – pozostałe bankomaty zagraniczne
Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł – wpłatomaty ING i Planet Cash do 50 000 zł
 • 0,15% od sumy wpłat na rachunek w danym cyklu rozliczeniowym powyżej 50 000 zł
Wpłata gotówki w oddziale banku
0,6%, min. 10 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
0,6%, min. 10 zł

Przelew krajowy
 • 0 zł
 • 1,2 zł – za każdy przelew jeśli nie spełnisz powyższego warunku
Przelew natychmiastowy
10 zł
Przelew w Oddziale
10 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
 • 19 zł/m-c każdy rachunek
 • EUR/GBP/USD/HUF/CZK
Karty walutowe
 • Karta EUR koszt 5 zl/m-c, jednocześnie jest to karta wielowalutowa i można ją powiązać z innymi rachunkami walutowymi
Koszt przewalutowania
 • Dla karty VISA(PLN) – 3%
Przelew europejski SEPA
 • 0 zł
 • 1,2 zł – za każdy przelew jeśli nie spełnisz powyższego warunku
Przelew zagraniczny SWIFT
40 zł
Wypłata walut w oddziale
 • 0,6% kwoty wpłaty i 6 PLN
 • 0,5% kwoty wypłaty i 10 PLN
Dodatkowe funkcje
Księgowość online, rozwiązania dla sklepów internetowych (przyjmowanie płatności), karty przedpłacone
Płatności mobilne
Blik, Google Pay, Apple Pay

Po spełnieniu określonych warunków konto może być darmowe.

 • prowadzenie konta – 0 zł przy aktywnym korzystaniu
 • karta do konta – 0 zł przy wydatkach minimum 300 zł w miesiącu
 • wpłaty i wypłaty w bankomatach banku oraz Planet Cash – 0 zł
 • zwykły przelew internetowy – 0 zł przy aktywnym korzystaniu z konta

Klient aktywny to taki, który w poprzednim miesiącu wykonał przelew do ZUS-u lub US, alternatywnie można zapewnić wpływ na konto na poziomie 2 000 zł. Dodatkowo musimy zaakceptować i utrzymywać zgody marketingowe. Do kwoty tej nie wliczają się przelewy własne dokonane pomiędzy rachunkami tej samej firmy w banku ING. Przy nieaktywnym korzystaniu z konta opłata miesięczna wynosi 19 zł. Miesięczna opłata za kartę pobierana jest w wysokości 10 zł, ale tylko w przypadku kiedy suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni miesiąc jest niższa niż 300
zł. Wypłata gotówki kartą z innych bankomatów, to koszt 10 zł. Nieaktywny klient zapłaci za przelew w Internecie 1,20 zł.

Usługi przypisane do konta Direct dla Firmy

Przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy prowadzą prostą księgowość. Program składa się z kilku modułów: KPiR, ryczałt ewidencjonowany, kadry i płace, fakturowanie i magazyn. Przedsiębiorca ma możliwość wystawiania nielimitowanej ilości rachunków i faktur oraz wysyłania ich na adres e-mail. Aplikacja pomaga też wystawiać faktury w określonych okresach, wysyłać przypomnienia o płatnościach, sprawdzać kontrahentów na tzw. białej liście, przypominać o terminach płatności i terminach zapłaty podatków. Program ING Księgowość umożliwia samodzielne rozliczanie prowadzonej działalności (prowadzenie KPiR, generowanie raportów, księgowanie, wysyłanie deklaracji podatkowych itp.). Przedsiębiorca w oparciu o aplikację może też amortyzować środki trwałe, prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów, czy przeprowadzić remanent

Przedsiębiorca współpracujący z kontrahentami z zagranicy i przeprowadzający transakcje w obcych walutach może skorzystać z oferty założenia atrakcyjnego rachunku walutowego iKantoru Walutowego. Rachunki mogą być prowadzone w różnych walutach, przykładowo: w EUR, USD, GBP, czy CHF. Opłata miesięczna w wysokości 19 zł razem z kartą walutową. Konto walutowe umożliwia dokonywanie przelewów w danej walucie bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem.

Możliwość skorzystania z oferty bezpłatnie za pośrednictwem Moje

Bezpłatna internetowa platforma handlowa z wieloma atrakcyjnymi funkcjonalnościami, jak np. prowadzenie własnego sklepu internetowego B2B, wysyłanie zapytań ofertowych w formie elektronicznej, organizacja aukcji zakupowych, porównywanie ofert itd.

 • leasing ING Auto
 • program ING EKO
 • kredyty i pożyczki
 • terminal płatniczy zintegrowany z platformą ING POS
 • możliwość podglądu kont z innych banków

Jak otworzyć konto Direct dla Firmy?

Przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej konto można otworzyć online bez konieczności wizyty w oddziale banku.
W celu założenia konta należy:

 • wypełnić formularz na stronie banku
 • przygotować dowód osobisty oraz telefon
 • należy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą jednego z trzech sposobów
  • selfie w aplikacji Moje ING
  •  z pomocą kuriera
  • w oddziale banku
 •  korzystanie z konta po otrzymaniu umowy, w której znajdą się dane do logowania
 •  aktywacja Mojego ING i karty do konta.

Konto ING Direct dla Firmy opinie

Podsumowując w naszej opinii konto firmowe ING jest produktem wartym uwagi, łatwo zauważyć iż bank stawia dość mocno na mobilność (możliwość założenia rachunku całkowicie online, do tego profil ePUAP ułatwiający załatwianie spraw urzędowych). Oferta produktowa i jakość bankowości mobilnej/internetowej nie odbiega od największych konkurentów. Natomiast poziom opłat względem świadczonych usług jest na dobrym poziomie, przy umiarkowanej aktywności podstawowe usługi otrzymamy za darmo. Niewątpliwym plusem ING jest duża liczba bankomatów i wpłatomatów „własnych, co z pewnością ułatwia dostęp do środków firmowych.

Konto Firmowe Direct opinie klientów

Przeglądając opinie klientów na temat tego rachunku, odnieśliśmy pozytywne wrażenie. Klienci bardzo chwalili jakość oraz formę świadczonych usług (tych podstawowych). Użytkownicy zgodnie wskazywali dobra jakość bankowości mobilnej/internetowej, dużą ilość bankomatów i wpłatomatów czy stabilność świadczonych usług. Niestety w przypadku każdego banku, klienci wskazują na jakieś mankamentu, co ciekawe dla ING nie jest to jak to standardowo bywa „jakość obsługi klientów”. W przypadku tej instytucji finansowej oraz rachunku, narzekali na brak możliwość uzyskania kredytu firmowego (zarówno w rachunku bieżącym jak i terminowego). Wygląda na to, iż bank ma wysokie wymagania, jeżeli chodzi o badanie zdolności kredytowej. Więc dla firm, które chcą budować realacje z bankiem w celu uzyskania finansowanie lepiej wybrać inna opcje z naszego ranking kont firmowych.

Podsumowanie

Podsumowując, bardzo dobry wybór dla osób korzystających głownie z podstawowych produktów i usług. W tej kategorii bank plasuję się w ścisłej czołówce, dodatkowym plusem jest „mobilność” banku i możliwość założenia rachunku całkowicie online. Niestety planujemy rozwój firmy w oparciu o finansowanie zewnętrzne lepiej wybrać inny rachunek z naszego ranking kont firmowych.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto firmowe ING – Konto Direct dla Firmy w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
3.8/5 (Ilość ocen: 60)
Komentarze
1 komentarz on “Konto firmowe ING – Konto Direct dla Firmy”
 1. MKondrat

  Bank właśnie zaktualizował ofertę rachunków firmowych i jako warunek „aktywności” dla uniknięcia opłaty za konto 19zł/mc wprowadza… zgodę na telemarketing. Zagrywka bardzo poniżej pasa, ale jednocześnie bardzo motywująca do zmiany banku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *