Testujemy i sprawdzamy opinie o karcie Twisto. Czy warto skorzystać z oferty?

37

Twisto czy to jest bezpieczne?

Najważniejszą cechą produktów finansowych powinno być bezpieczeństwo. Czym jest Twisto i czy jest bezpieczne dla potencjalnego użytkownika. Idea produktu pochodzi od czeskiego fintechu, w Polsce produkt oferowany jest przez spółkę Twisto Payments sp z o. o.  Co ciekawe jednym z udziałowców w spółce jest ING Bank Śląski, który posiada 20% udziałów. Sam kapitał zakładowy to ponad 5 mln złotych, te 2 fakty w znaczący sposób zwiększają wiarygodność produktu. Jeżeli chodzi o nieautoryzowane użycie karty to odpowiedzialność użytkownika to maksymalnie równowartość 50 euro. Instytucją wydającą karty jest Mastercard, w związku z czym możemy korzystać z procedury Chargeback, co niewątpliwie jest korzystne. Podczas samego zakładania produktu nie wysyłamy żadnych skanów dokumentów, proces weryfikacji tożsamości odbywa się poprzez przelew autoryzacyjny na 1 PLN.  Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, bezpieczeństwo jest na zadowalającym poziomie. 

Twisto opłaty – nowy plan taryfowy

To już kolejna zmiana cennika i oferty tego fintechu, na początku było tanio, później drożej, teraz jest jeszcze drożej…. Tak, w październiku 2021 Twisto wprowadziło 2 plany taryfowe Space oraz Online. Niestety zmiana jest na gorszę, obecnie darmowa karta fizyczna to przeszłość. W darmowy planie „Online” otrzymujemy kartę wirtualną, która jedynie nadaję się do płatności w złotówka. Prowizja za wymianę walut na poziomie 3% to niestety zdzierstwo. W drugim planie „Space otrzymywaliśmy… w sumie niewiele: kartę fizyczną oraz normalne kursy wymiany do 3 tyś zł. Już wtedy było drogo!!

Jak jest obecnie? Jest jeszcze drożej, patrząc na nowa taryfę, widać dalsze wyciskanie klientów – obecnie w darmowym planie „na start” możemy płacić jedynie u wybranych partnerów. I teraz hit – darmowy plan online stał się płatny -9,99 zł/m-c, a płatny plan Space podrożał do 19,99 zł/m-c.

Naszym zdaniem nie warto obecnie korzystać z Twisto, na rynku są ciekawsze rozwiązania. W swojej pierwotnej formie tak usługa jak najbardziej miała sens – obecnie jest po prostu droga. Poniżej prezentujemy jak wygląda obecnie oferta

Nowe opłaty od stycznia Twisto (jak zmienić plan taryfowy Twisto)

Uwaga ! Od stycznia 2023 Twisto wprowadziło kolejną zmianę opłatę, znowu wzrosła opłata za plany taryfowe. Jeśli chcemy dalej korzystać z oferty i nie płacić za produkt, możemy wybrać plan taryfowy „Start”. Aby to zrobić wchodzimy na stronę twisto.pl i loguje się na nasze konto. Następnie wchodzimy w „ustawienia”–> „plan taryfowy” i zmieniamy taryfę na darmowe „Start”. To tyle w 2 minuty unikamy co miesięcznej opłaty za kartę. Poniżej  jak to zrobić:

Czy warto założyć kartę Twisto?

Kiedyś to był świetny produkt, obecnie jest relatywnie drogi. W darmowym planie nie dostajemy praktycznie niczego. Jedyny sensowny plan Space kosztuje 20 zł/m-c, a jego użyteczność jest porównywalna lub delikatnie gorsza od zwykłej karty kredytowej. Naszym zdaniem lepiej wejść do rankingu kart kredytowych i wybrać darmową kartę kredytową. Będzie lepiej i przede wszystkim taniej! Samo Twisto w rzeczywistości produkt jest połączeniem linii kredytowej z kartą płatniczą, proszę nie mylić produktu z typową kartą kredytową. Przykładowo nie mamy możliwości wypłacenia pieniędzy z bankomatu.

Niestety Twisto zaczęło „wyciskać” swoich klientów. Od stycznia 2023, plan który kiedyś był darmowy, następnie kosztował 10 zł/m-c, obecnie kosztuje 19,99 zł/m-c. Gdyby to był jedyny zarobek Twisto… Fintech zarabia najwięcej na odraczaniu terminu płatność, za każde przesuniecie spłaty o jeden okres zapłacimy 4,25 zł za każde pożyczone 100 zł. Zgodnie z wyliczeniami na stronie Twisto, RRSO przy rocznym finansowaniu wyniesie 47%. To porównywalna oferta do chwilówek i znaczenie droższa od kart kredytowych. Wniosek jest jeden – nie warto korzystać z produktu!

twisto opinie

Jak założyć kartę z limitem kredytowym?

Żeby nie było tak źle, są pewne plusy Twisto. Jak przystało na fintech, proces wnioskowania jest bardzo prosty i przyjemny. W naszym przypadku całość zamknęła się w 3-4 minutach. Podczas składania wniosku potrzebujemy min. Dane kontaktowe, adres E-Mail, nr komórkowy, nr dowodu oraz Pesel. Podczas wypełniania wniosku zostaniemy poproszenie o uzupełnienie krótkiej ankiety o zarobkach, formie zatrudnienia itp. (dosłownie kilka prostych pytań). Co ciekawe nikt nie będzie nas prosił o skany dokumentów, zaświadczenie o zarobkach itp. To pozytywne zaskoczenie, ponieważ wnioskowanie jest znacznie prostsze od ubiegania się o kartę kredytową.

Twisto będzie badać naszą zdolność kredytową na podstawie ankiety oraz baz CRIF i KBIG czy właśnie BIK. Po złożeniu wniosku musimy poczekać maksymalnie kilka dni na weryfikacje naszych danych i przyznanie limitu kredytowego. Po pozytywnej weryfikacji karta płatnicza zostanie przesłana pocztą (jeśli wybierzemy płatny plan SPACE). Opinie użytkowników pokazują, iż proces weryfikacji wynosi od 24h do maksymalnie kilku dni. W naszym przypadku wniosek został złożony o 19 w piątek, weryfikacje została dokonana o 11 rano. Sama przesyłka karty trwa kilka dni roboczych.

Twisto nasza opinia

Jeszcze jak produkt był darmowy, wszystko działało świetnie. Płatności kartą bez problemu przechodziły we wszystkich miejscach, w których płaciłem. Jedyny sensowny plan to ten z kartą, ponieważ bez niej będziemy mogli dokonywać płatności tylko u wybranych partnerów, a nie we wszystkich miejscach akceptujących mastercard. Jednocześnie duży plus za aplikacje mobilną, która jest prosta nowoczesna i łatwa w obsłudze.

Ciekawą zakładką w aplikacji są „benefity”, gdzie znajdziemy oferty od partnerów. Płacąc przy użyciu Twisto możliwe jest uzyskanie cashbacków nawet do 10%, w sumie na liście ma się znaleźć do 850 sklepów i usługodawców.

Niestety, trzeba mieć świadomości, iż obecnie koszt korzystania z usług jest wysoki. Jeśli mamy możliwość korzystniejsze jest założenie karty kredytowej niż korzystanie z Twisto. Oczywiście warunki dla założenia tego produktu są mniej restrykcyjne niż w przypadku kart kredytowych.

Update więcej o ofercie Cashback napisaliśmy w dedykowanym artykule Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać.

Twisto cashback

Twisto opinie użytkowników

Czytając opinie użytkowników w internecie, odbiór rozwiązania jest pozytywny. Nikt nie zgłaszał problemów z akceptowalnością karty w punktach usługowo handlowych. Kilku użytkowników miało problemy z podwójnym księgowaniem tej samej transakcji na koncie. Niestety w takich przypadkach kontakt z suportem bywa utrudniony, ze względu na niewystarczająca liczbę konsultantów. Użytkownicy znaleźli sposób wypłaty „gotówki” z karty Twisto, poprzez doładowanie np. Skrilla, Revoluta czy Curve. W przypadku Revoluta występowały sporadyczne problemu z podwójnym księgowaniem.

Po upływie czasu widać standardowe narzekanie na obsługę klienta czy problemy wynikające z niezrozumienia jak działa oferta Twisto (ile dni na spłatę, koszt ewentualnego wydłużenia terminu płatności czy windykacja w przypadku barku spłaty). Przeglądając komentarze, można zauważyć, iż ta usługa jest dla części klientów alternatywą dla chwilówek.

Twisto a Revolut?

Obie instytucje posiadają inny model biznesowy. Twisto to limit kredytowy z kartą płatniczą, który przy korzystaniu z pełnej oferty kosztuję 19,99 zł/m-c. W przypadku Revoluta mamy formalnie bank, oferujący darmowe konta walutowe i karty wielowalutowe. Oferta pomimo upływu czasu pozostaję całkiem atrakcyjna. Co więcej jest ona poszerzana i możemy obecnie wnioskować o kartę kredytową, która jest znacznie korzystniejsza od Twisto. Jeśli chodzi o powiązanie Twisto z Revolutem, to mając kartę wirtualna lub fizyczną, możemy nią doładować konto Revolut (a później np. wypłacić pieniądze z bankomatu). W dedykowanym artykule pisaliśmy jak doładować konto Revolut przy pomocy dowolnej karty.

Jak korzystać i spłacać Twisto

Już wiemy, że produkt jest połączeniem karty płatniczej z limitem kredytowym. Pozwala to na robienie zakupów teraz i odroczenie płatności nawet o 45 dni. W praktyce trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Limit kredytowy będzie miał swój 30 dniowy okres rozliczeniowy np. od 1 do 30 danego miesiąca. W tym przypadku za zakupy dokonane np. 2 dnia okresu rozliczeniowego będziemy mieli 44 dni na spłatę naszego zobowiązania. Ale już za zakupy dokonane 30 dnia tego samego okresu, będziemy mieć tylko 15 dni na oddanie pieniędzy. Dużym plusem Twiso są przypomnienia o naszym zobowiązaniu, w przypadku zbliżającego się terminu płatności aplikacja wyśle nam przypomnienie w formie Maila czy SMS’a więc nie ma ryzyka, że zapomnimy dokonać spłaty w terminie. Samej spłaty zadłużenia musimy dokonać ręcznie poprzez aplikacje lub stronę internetową Twisto. Sam proces spłaty jest bardzo intuicyjny, formy płatności to przelew czy BLIK.

[wpsm_quick_slider ids=”7112,7111″ ]

Jak zamknąć konto Twisto

Proces zamykania konta Twisto dla większości osób będzie wiązał się z wysłaniem listu poleconego na adres korespondencyjny : Twisto ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa. Niestety, o ile założenie konta było szybkie i przyjemne, to rezygnacja wymaga niewielkiej fatygi. Co prawda Fintech dopuszcza możliwość wysłania wypowiedzenia drogą mailową, to samo pismo musi zostać podpisane podpisem kwalifikowanym. Zgodnie z regulaminem usługi jest to warunek konieczny. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem jest wydrukowanie wypowiedzenia, podpisanie go i wysłanie pocztą polską z potwierdzeniem doręczenia. Należy pamiętać o zawarciu wszystkich niezbędnych danych. Mogą państwo skorzystać z naszego gotowego wzoru: Wypowiedzenie_Twisto

FAQ

Czy Twisto sprawdza BIK?

Generalnie Twisto może sprawdzać nasze dane w szeregu baz gospodarczych czy kredytowych. Jednak nie Twisto nie sprawdza klientów w bazie BIK, więc karta może być sposobem na „kredyt bez BIK”.

Czy Revolut’a można doładować kartą Twisto?

Tak, tego typu operacja powinna być jak najbardziej możliwa. Jednak wymaga to posiadania wirtualnej lub fizycznej karty Twisto, która kosztuje 9,99 zł lub 19,99 zł w skali miesiąca.

Jaka jest lista sklepów współpracujących z Twisto (gdzie można płacić Twisto)?

Jeśli mamy darmowy plan Twisto, to możemy płacić jedynie u partnerów zaprezentowanych na stronie Twisto. Na liscie znajdziemy raptem 13 sklepów m.in. Travelis, pyszne.pl, Venzia, C&A, Going, Gandalf, Fasion, Sport-Shop, Andzela, Hitobuwie, Czasnabuty, Jysk, Hebe,

Jak skontaktować się z Twisto?

Mamy kilka opcji – kontakt przez infolinie +48 22 263 02 10 czynną 8-18 w dni robocze, kontakt e-mail: kontakt@twisto.pl lub czat na stronie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.2/5 (Ilość ocen: 4)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
37 komentarzy on “Testujemy i sprawdzamy opinie o karcie Twisto. Czy warto skorzystać z oferty?”
 1. mpl

  Niestety myślę że Twisto się zwija powoli z rynku. Twisto Cash wycofane, praktycznie zlikwidowali darmowe opcje. Zostały plany płatne i jeden darmowy ale bezużyteczny praktycznie bo tylko do płacenia w sklepach które mają z nimi umowę (ale to można też bez rejestracji)…
  Ostatnio bez uprzedzenia skasowali możliwość opłacenia rachunku kartą kredytową (od 20.01.2023). Jak chciałem o tym napisać na ichnej grupie facebookowej to z jednej strony post od tygodnia jest „w poczekalni przed opublikowaniem”. Męczyłem o to że nie uprzedzali na chatcie a dzisiaj dostałem informację o wypowiedzeniu umowy :):):) Zero zaległości, wszystko spłacane w terminie żeby nie było 😀
  Tak więc pytanie czy to czysty przypadek czy szersza akcja której i ja padłem ofiarą.
  Niemniej aktualnie Twisto jedyne co oferuje wartościowego to limit tyle że za 20zl miesięcznie. Nie warto moim zdaniem.

  Odpowiedz
 2. LEna

  Również polecam. Korzystam i jest bardzo ok. Wszystko działa jak należy

  Odpowiedz
 3. Julka

  Bardzo mało formalności, szybka decyzja. Ogólnie wiadomo, że trzeba uważać z wydawaniem dodatkowych pieniędzy ale dla mnie to idealna opcja jak jadę na wakacje lub przy świętach 🙂

  Odpowiedz
 4. Ola

  Również mam i jestem też zadowolona. Korzystanie jest mega proste. Rejestracja szybka. Zawsze działa bez problemu

  Odpowiedz
 5. Renata

  Mam od dwóch dni. Wcześniej miałam kartę taka tradycyjną, wyrabianą w banku. Jestem po pierwszych zakupach, na razie wszystko okej. Bardzo prosta obsługa

  Odpowiedz
 6. Niki

  Spoko opcja gdy kasy na koncie brakuje, a trzeba coś kupić. Prosta rejestracja, można też kupować bez rejestracji, ale po założeniu konta ma się więcej opcji, więc moim zdaniem warto.

  Odpowiedz
 7. ALbina

  Trochę obawiałam się procesu rejestracji, ale spoko. Trochę danych trzeba podać, ale wszystko idzie szybko i sprawnie. Dostałam limit środków taki o jaki wnioskowałam. Płace z Twisto gdy tylko taka opcja jest u sprzedającego. Super się sprawdza

  Odpowiedz
 8. Kasia

  fajne, że jest aplikacja i jest do wyboru można płacić tylko online lub dodatkowo stacjonarnie. Ja często zmieniam sobie plany uwzględniając to jak będę płacić. Po krótkim czasie można podnieść limit- dostałam mejla z taką propozycją i skorzystałam 🙂

  Odpowiedz
 9. Seba

  Polecam. Karta, jak karta. To wygodna forma płatności, ale trzeba mieć dyscyplinę, używać jej z rozsądkiem i spłacać w terminie, wtedy jest ona naprawdę okej i przyjemna

  Odpowiedz
 10. Małek

  Zastanawiam się kto jest odpowiedzialny za te wszystkie krytyczne komentarze. Sam korzystam od wakacji. Założyłem konto, żeby płacić kartą za granicą i kurs miałem korzystniejszy niż w banku. Kilka razy dzwoniłem na infolinie i za każdym razem obsługa była pomocna.

  Odpowiedz
 11. Krystyna

  Nie polecam!
  Taki „Provident” wśród odroczonych zakupów! Niby oferuje usługę „zapłać z tekstów” i splac po 30 dniach za darmo, ale jest tak że jak się spłaci CAŁOŚĆ to po miesiącu niespodzianka! – przychodzi nowy rachunek! Okazuje się że NIE uruchomiając karty kredytowej, NIE biorąc nic na raty – MAMY RATY do spłacenia z wysokim RRSO!!!! Na infolinii pracują hamskie osoby, które krzyczą na klienta.
  Ja się pytam, jak to jest możliwe że widząc limit na koncie, spłacam CAŁOŚĆ a potem okazuje się że to nie jest całość, bo całość jest ukryta (pani z infolinii tłumaczy że wszystko jest w umowach i dokumentach). To po co wtedy aplikacja? Po co napis SPLAC CAŁOŚĆ, jak to nie całość????? Kupujesz coś za 200zl a do oddania drugie tyle!!!!
  Jest bardzo duży problem żeby spłacić rachunek na 0 i zamknąć konto, ciągle jakieś opłaty naliczają.
  Korzystam z innej firmy, P..Po i nigdy nie miałam takich „przygód”, zawsze wszystko przejrzyste i czytelne.
  Nie polecam Twisto, na pewno nigdy więcej nie skorzystam!

  Odpowiedz
 12. Jerzy

  Korzystam z Twisto już ponad pół rok i dość regularnie płacę za różne zakupy w ten sposób i dla mnie jest to świetna opcja. Wygodna, bezpieczna, apka działa bez zarzutu, wydatki można łatwo kontrolować. I faktycznie, płacę tylko za kartę 10 zł miesięcznie, bo zawsze wszystko spłacam w terminie.

  Odpowiedz
 13. Kamil

  Dzięki Twisto już zrobiłem zakupy na święta i wiem, że nie przeciążę swojego domowego budżetu. Polecam, wszystko działa, jak należy

  Odpowiedz
 14. Sławek

  Zdecydowanie nie polecam firma daje pieniądze na podstawie zastrzeżonych dokumentów i później sciga bezwzględnie ofiary. Pomimo przedstawienia dokumentów potwierdzających wyłudzenie nie chcą usunąć mnie z BIK.

  Odpowiedz
 15. Piotr

  Najgorszą praktyką Twisto jest comiesięczne zmienianie numeru konta do spłaty zadłużenia oraz księgowanie transakcji spłaty z 1-dniowym opóźnieniem. Wszystko po to by klient nie zdążył zapłacić na czas…Notabene w umowie jest wpisane jedno konto do spłaty ale Twisto uporczywie co miesiąc podaje w wyciągu nowy numer konta…

  Odpowiedz
  1. finhack

   Polecamy spłatę BLIKiem, działa natychmiastowo i nie mieliśmy żadnych problemów.

   Odpowiedz
 16. Jakub

  Dostałem emaila, w którym zostałem poproszony o uregulowanie rachunku lub skontaktowanie się z Twisto w celu ustalenia warunków spłaty. Postanowiłem się z nimi skontaktować, a niedługo po wyciągnięciu ręki z mojej strony (w celu ustalenia warunków spłaty, tak, jak Twisto proponowało) dostałem informacje o przekazaniu do firmy windykacyjnej.

  Odpowiedz
 17. Jowita

  Nie polecam aplikacji Twisto. W momencie gdy dane mojej karty Twisto zostały skradzione razem z pieniędzmi z niej, nie zainteresowali się sprawą. Od dwóch miesięcy z nimi walczę wymieniając korespondencje i telefony. Wielokrotnie udzielili mi błędnych informacji, gubili dokumenty, które im przesyłam. Mimo złożonej reklamacji i czekania na jej rozpatrzenie nękali mnie sms z ponagleniem do zapłaty a wreszcie przekazali sprawę do Kancelarii Adwokackiej(!). Mają tam za przeproszeniem jeden wielki burdel. Jeśli ktoś ma ochotę sprowadzić na siebie problemy to proszę bardzo, ale ogólnie nie doradzam.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Jowito, niestety biurokracja jest wszędzie. W przypadku kradzieży z karty kredytowej, również procedura chargeback może trwać, tym samym będziemy zobowiązani do spłaty zadłużenia przed zwrotem środków uzyskanych z reklamacji.

   Odpowiedz
   1. Jowita

    Biurokracja biurokracją ale traktowanie klienta jak śmiecia i śmianie mu się w twarz raczej nie jest dobrą strategią w dobie internetu. A jeśli chodzi o czas trwania procedury chargeback to dawno było by po wszystkim gdyby za pierwszym razem poprawnie przyjęli reklamację a nie udawali głupich i zrucali winę na niedomówienia w e-mailach. Ciągle byłam zapewniana, że wszystkim się zajęli, a gdy sprawa się wydała przypuścili atak na mnie bo myśleli, że jako szary człowiek nic z tym nie zrobię. Przecież przeciętny konsument nie ma szans w starciu z taką dużą firmą i jedna negatywna opinia w internecie nie zrobi ich firmie różnicy. Pracowałam w jednym z większych banków w Polsce, taki poziom obsługi klienta byłby tam niedopuszczalny. W tej chwili nie chodzi mi o same pieniądze ale o fakt jak zostałam potraktowana, nigdy nie dostałam odpowiedzi na zarzuty jakie przedstawiłam, nikt nawet nie przeprosił za pomyłki jakich się dopuścili. Po prostu sądzę, że jeśli tego nie nagłośnię to mogą tak potraktować inne osoby, które potulnie to przyjmą nie wiedząc, że mają jakieś prawa i tak wcale nie powinno być.

    Odpowiedz
    1. finhack

     Dziękujemy, za ta opinie. Na pewno będzie ona obecna w komentarzach i pomoże innym podjąć decyzje o założeniu lub nie założeniu Twisto. W wolnej chwili, dopisze Pani uwagi do akapitu o opiniach użytkowników.

     Odpowiedz
   2. Gosia

    Raz korzystałam z Twisto i było ok. Ale wczoraj i dzisiaj nie mogę dokonać płatności tą metodą. Kod weryfikacyjny nie działa – pokazuje się kominikat że kod jest błędny. Próbowałam go kopiować, wpisywać z ręki, przechodziłam przez formularz wielokrotnie. To dramat bo nie można dokonać zakupu. Potem sklep powie ze klient nie dokonał płatności i towar w międzyczasie się wyprzedał :/

    Odpowiedz
 18. Leszek

  Mam problem z kartą Twisto. DHL kurier przysłał aby otrzymać przesyłkę z Aliexpres należy dopłacić 4$ za przesyłkę lotniczą. Pod DHL podszył się oszust i pobrał z karty 2×107$ zamiast 2x 4$. Mija miesiąc od zgłoszenia reklamacji na Policje i do Twisto i brak reakcji. Wg. regulaminu Twisto ma 15 dni na załatwienie reklamacji. Twisto przysłał, że mam zapłacić zaległość na karcie 2×107$. Jest to niezgodne z regulaminem Twisto. Sprawa (chyba) do oceny sądu.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Leszku w tym przypadku Twisto zapewne będzie musiało uruchomić procedurę chargeback, szansa że sprawa zostanie załatwiona w 15 dni jest znikoma. Tego typu sprawa zajmie zapewne kilka tygodni. W przypadku kart kredytowych zwykle nie ma obowiązku spłaty spornej transakcji, sugeruje kontakt z Twisto celem uzyskania informacji jak to u nich wygląda. Polecamy przeczytanie artykuły dotyczącego procedury Chargeback:
   https://finhack.pl/chargeback-czyli-reklamacja-platnosci-dokonanych-karta/

   Odpowiedz
 19. Marek

  Dzięki, założyłem z linku konto i rzeczywiście 50 punktów wpadło.

  Odpowiedz
 20. Grzegorz

  Czy karta Twisto posiada opcję umożliwiającą wypożyczalniom aut wykonać blokadę (preautoryzację) środków?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Prawdopodobnie nie, Twisto to karta z limitem kredytowym a nie karta kredytowa. W praktyce będzie się zachowywać jak zwykła karta debetowa. Jest szansa, że niektóre wypożyczalnie ją uznają, sam miałem przypadek z wypożyczalnią, która zaakceptowała mi Revoluta.

   Odpowiedz
 21. Tomasz

  Mam tą kartę jakiś czas i raz zdarzyło mi się że nie mogłem nią zapłacić na poczcie ale w innych miejscach nie było problemu

  Odpowiedz
  1. Dariusz

   Witaj.Miałem podobny problem z zapłaceniem za paczkę pobraniową na poczcie.Czyli poczta odpada?

   Odpowiedz
 22. arek

  Zrobilem sobie to karte i dali mi taki limit jaki chcialem. Wniosek rzeczywiscie szybko przeprocesowali, wiec tu duzy plus. Platnosci w necie działaja wiec spoko. Jedynie tych znizek jeszcze nie ma a glownie z tego powodu ja zalozylem, wiecie moze kiedy zostana one wlaczone???

  Odpowiedz
 23. Gosia

  Zapłata przez twisto a candy tm. Zapłata musi nastąpić do 21 dni Kelendarzowych. Zamawiając 31.12. Musisz zapłacić do 21.01.
  Czas realizacji to 1-4 dni robocze + dostawa kolejne 1-3. To maksymalnie daje 7 dni Roboczych czyli ok. Półtora tygodnia.
  Sklep ustisunkuje się do zwrotu w ciągu 14 dni kalendarzowych licząc od dnia otrzymania zwrotu. Czyli już mamy 21-23 dni jeśli gdzieś między zamówieniem a wysyłka wypadnie weekend nie licząc czasu ile paczka będzie szła od ciebie do sklepu. To oczywiście jeśli odbierzesz przesylke tego samego dnia co przyjdzie i od razu odeślesz.
  Może uda się zaoszczędzić 5 dni jeśli sklep wyślę paczkę od razu i zaraz na drugi dzień o a do ciebie trafi, ale czy taki ekspres Wam się zdarza?
  Jeśli więc chcesz wrócić towar może być tak że i tak badziesz musiał zapłacić a nie jak to candy tm bądź twisto przedstawia że mogę „sprawdzić produkt zanim zapłacisz”.
  Dla mnie to naciąganie i wyciskanie kitu.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Niestety instytucja jaką jest Twsto nie ma możliwość weryfikacji kiedy i czy przesyłkę Pani otrzymała. Produkt jest jedynie kartą z limitem kredytowym. W 95% przypadków czas od 16-45 dni wystarczy na otrzymanie przesyłki i jej ewentualny zwrot. Duże sklepy jak Zalando, AboutYou, Adidas, Nike itp. zwracają płatność w ciągu maksymalnie 2-3 dni od otrzymania przesyłki zwrotnej, co w praktyce pozwala zamówić paczkę, przetrzymać ją 2-3 dni i nadać zwrot. .

   Odpowiedz
  2. Janekk

   Wpisz przy rejestracji TAK30 a otrzymasz 30zl za darmo.

   Odpowiedz
   1. finhack

    Obecny bonus to 50 zł, wystarczy kliknąć na link w artykule.

    Odpowiedz
  3. Piotrqq

   Piszesz, że nie warto kombinować. Ja wolę „przenieść” środki z karty Twisto na inną kartę. To jest bezpieczniejsze, ponieważ Twisto nadzwyczaj często nalicza podwójnie transakcje. Nie robię tego aby wypłacić gotówkę ale żeby nie płacić bezpośrednio kartą Twisto – simienie czyste. Odradzam dużych jednorazowych płatności tą kartą. Zablokują Ci drugie tyle i będzie kupa.

   Odpowiedz
  4. Marek

   Dlatego wolę Paypo. Tam jest 30 dni, a raz jak mi się przedłużał zwrot w Answear, to mi bezpłatnie przedłużyli do 36+ dni. Wada taka, że nie dostawałam maili z przypomnieniami, bo wpadały mi do spamu

   Odpowiedz
  5. Agnieszka - Kraków

   Bardzo bezpieczna i wygodna forma płatności. Karta płacę za większość moich zakupów. Aplikacja działa super. Jak dla mnie to rewelacja

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *