Testujemy i sprawdzamy opinie o karcie Twisto. Czy warto skorzystać z oferty tego Startupu

Twisto czy to jest bezpieczne?

Najważniejszą cechą produktów finansowych powinno być bezpieczeństwo. Czym jest Twisto i czy jest bezpieczne dla potencjalnego użytkownika. Idea produktu pochodzi od czeskiego fintechu, w Polsce produkt oferowany jest przez spółkę Twisto Payments sp z o. o.  Co ciekawe jednym z udziałowców w spółce jest ING Bank Śląski, który posiada 20% udziałów. Sam kapitał zakładowy to ponad 5 mln złotych, te 2 fakty w znaczący sposób zwiekszają wiarygodność produktu. Jeżeli chodzi o nieautoryzowane użycie karty to odpowiedzialność użytkownika to maksymalnie równowartość 50 euro. Instytucją wydającą karty jest Mastercard, w związku z czym możemy korzystać z procedury Chargeback, co niewątpliwie jest korzystne. Podczas samego zakładania produktu nie wysyłamy żadnych skanów dokumentów, proces weryfikacji tożsamości odbywa się poprzez przelew autoryzacyjny na 1 PLN.  Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, bezpieczeństwo jest na bardzo zadowalającym poziomie. 

Uwaga obecnie Twisto oferuje dla nowych użytkowników bonus 60 zł plus darmowy plan space na 3 miesiące. 

Nowe opłaty od Października Twisto (jak zmienić plan taryfowy Twisto)

Uwaga ! Od września 2020 Twisto wprowadziło opłatę za użytkowanie fizycznej karty w wysokości 10 zł. Całe szczęście możemy w łatwy sposób zrezygnować z fizycznego plastiku i zamówić wirtualna kartę. Jak zrezygnować z fizycznej karty Twisto? Zamkniecie karty Twisto polega na zmianie planu taryfowego z płatnego “space” (9,99zł/m-c) na darmowy “online”. Aby to zrobić wchodzimy na stronę twisto.pl i loguje się na nasze konto. Następnie wchodzimy w “ustawienia”–> “plan taryfowy” i zmieniamy taryfę na darmowe “online”. To tyle w 2 minuty unikamy co miesięcznej opłaty za kartę. Poniżej  jak to zrobić:

Czy warto założyć kartę Twisto?

Jej głównym przeznaczeniem jest obsługiwanie płatności internetowych, oczywiście możemy też płacić Twisto w sklepach stacjonarnych. Największym plusem karty jest brak prowizji za przewalutowanie, sama wymiana odbywa się po kursach Mastercard. Dla użytkownika oznacza to bardzo dobre kursy walutowe, prawie tak dobre jak w przypadku Revoluta. Dzięki Twisto zapłatę za produkt/usługę możemy odłożyć nawet o 45. Tym samym kupujemy teraz płacimy za nawet 45 dni. W rzeczywistości produkt jest połączeniem linii kredytowej z kartą płatniczą, proszę nie mylić produktu z typową kartą kredytową. Przykładowo nie mamy możliwości wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Samo wydanie karty i jej prowadzenie jest darmowe, prowizja za przewalutowanie transakcji wynosi 0 zł, korzystanie z limitu kredytowego do 45 dni też nic nie kosztuje. Cechy tej usługi finansowej są bardzo atrakcyjne i warto mieć ją w portfelu. W najbliższej przyszłości klienci  zyskają możliwość otrzymania cashbacków od transakcji dokonanych u wybranych sprzedawców. To dodatkowo zwiększa atrakcyjność oferty.

 

Jest tylko jedno ale, Twisto musi na czymś zarabiać. Głównym zarobkiem tego startupu jest prowizja za przedłużenie okresu kredytowania na ponad 45 dni. Jeśli nie będziemy w stanie spłacić naszych zobowiązań w wymaganym terminie to koszt przedłużenia spłaty wyniesie 4,5% (4,5 zł za każde 100 zł długu). Dodatkowo zgodnie z regulaminem , Twisto może naliczać odsetki od przeterminowanych płatności w maksymalnej wysokości około 14 % w skali roku. Te prowizje wydają się być wysokie, jednak należy pamiętać o braku innych opłat. Spłacając kartę w terminie żadne dodatkowe opłaty czy prowizje nie zaskoczą potencjalnego użytkownika.

twisto opinie

Jak założyć kartę z limitem kredytowym?

Jak przystało na fintech, proces wnioskowania jest bardzo prosty i przyjemny. W moim przypadku całość zamknęła się w 3-4 minutach. Podczas składania wniosku potrzebujemy min. Dane kontaktowe, adres E-Mail, nr komórkowy, nr dowodu oraz Pesel. Podczas wypełniania wniosku zostaniemy poproszenie o uzupełnienie krótkiej ankiety o zarobkach, formie zatrudnienia itp. (dosłownie kilka prostych pytań). Co ciekawe nikt nie będzie nas prosił o skany dokumentów, zaświadczenie o zarobkach itp. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, ponieważ wnioskowanie jest znacznie prostsze od ubiegania się o kartę kredytową.

Twisto będzie badać naszą zdolność kredytową na podstawie ankiety oraz baz CRIF i KBIG, nie są sprawdzane bazy BIK. Dla niektórych klientów, Twisto może być formą kredytu bez BIK. Po złożeniu wniosku musimy poczekać maksymalnie kilka dni na weryfikacje naszych danych i przyznanie limitu kredytowego. Po pozytywnej weryfikacji karta płatnicza zostanie przesłana pocztą. Opinie użytkowników pokazują, iż proces weryfikacji wynosi od 24h do maksymalnie kilku dni. W moim przypadku wniosek złożyłem o 19 w piątek, weryfikacje przeszedłem w niedziele o 11 rano. Sama przesyłka karty trwa kilka dni roboczych.

Twisto moja opinia

Po krótkim czasie korzystania z produktu mam o nim bardzo dobrą opinie. Płatności kartą bez problemu przechodziły we wszystkich miejscach, w których płaciłem. Warto zamówić darmową kartę, ponieważ bez niej będziemy mogli dokonywać płatności tylko u wybranych partnerów, a nie we wszystkich miejscach akceptujących mastercard. W moim przypadku weryfikacje trwała od piątku od 19 do niedzieli do 12, byłem miło zaskoczony szybkością całego procesu. Na kartę czekałem kilka kolejnych dni. Zaraz po zweryfikowaniu moich danych został mi przyznany bonus w wysokości 50 pkt o wartości 50 zł. Punkty mogą zostać użyte do spłacania kwoty zadłużenia na koncie. Po wydaniu 50 zł kartą po prostu ją spłaciłem punktami, w ten sposób odebrałem bonus na start. Jednocześnie duży plus za aplikacje mobilną, która jest prosta nowoczesna i łatwa w obsłudze.

Ciekawą zakładką w aplikacji są “benefity”, gdzie w najbliższym czasie mają się pojawić oferty od partnerów. Płacąc przy użyciu Twisto możliwe będzie uzyskanie cashbacków nawet do 10%, w sumie na liście ma się znaleźć do 850 sklepów i usługodawców. Na ten moment widać kilka przykładów np. cashback 10% na zakupy w Aliexpress, 4% dla Booking, 5% eobuwie. Całość wygląda naprawdę zachęcająco.

Update 06.02.2020 – Dziś ruszyła oferta Cashback wiecej informacji w artykule, Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać.

Twisto cashback

Twisto opinie użytkowników

Czytając opinie użytkowników w internecie, odbiór rozwiązania jest pozytywny. Użytkownicy potwierdzają szybką wypłatę punktów i możliwość ich wykorzystywana podczas spłacania limitu. Nikt nie zgłaszał problemów z akceptowalnością karty w punktach usługowo handlowych. Kilku użytkowników miało problemy z podwójnym księgowaniem tej samej transakcji na koncie. Niestety w takich przypadkach kontakt z suportem bywa utrudniony, ze względu na niewystarczająca liczbę konsultantów. Fintech zdaję się cierpieć na chorobę wieku niemowlęcego, gdzie support nie jest w stanie obsłużyć bardzo szybko rosnącej bazy klientów. Użytkownicy znaleźli sposób wypłaty “gotówki” z karty Twisto, poprzez doładowanie np. Skrilla, Revoluta czy Curve. W przypadku Revoluta występowały sporadyczne problemu z podwójnym księgowaniem. Z naszej strony nie polecamy kombinowania, tylko zwyczajne płatności w sklepach stacjonarnych czy internecie. Zainteresowanie produktem na forach internetowych jest naprawdę duże.

Jak korzystać i spłacać Twisto

Już wiemy, że produkt jest połączeniem karty płatniczej z limitem kredytowym. Pozwala to na robienie zakupów teraz i odroczenie płatności nawet o 45 dni. W praktyce trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Limit kredytowy będzie miał swój 30 dniowy okres rozliczeniowy np. od 1 do 30 danego miesiąca. W tym przypadku za zakupy dokonane np. 2 dnia okresu rozliczeniowego będziemy mieli 44 dni na spłatę naszego zobowiązania. Ale już za zakupy dokonane 30 dnia tego samego okresu, będziemy mieć tylko 15 dni na oddanie pieniędzy. Dużym plusem Twiso są przypomnienia o naszym zobowiązaniu, w przypadku zbliżającego się terminu płatności aplikacja wyśle nam przypomnienie w formie Maila czy SMS’a więc nie ma ryzyka, że zapomnimy dokonać spłaty w terminie. Samej spłaty zadłużenia musimy dokonać ręcznie poprzez aplikacje lub stronę internetową Twisto. Sam proces spłaty jest bardzo intuicyjny, formy płatności to przelew czy BLIK.

 • Twisto spłata karty
 • Twisto spłata karty

Jak zamknąć konto Twisto

Proces zamykania konta Twisto dla większości osób będzie wiązał się z wysłaniem listu poleconego na adres korespondencyjny : Twisto ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa. Niestety, o ile założenie konta było szybkie i przyjemne, to rezygnacja wymaga niewielkiej fatygi. Co prawda Fintech dopuszcza możliwość wysłania wypowiedzenia drogą mailową, to samo pismo musi zostać podpisane podpisem kwalifikowanym. Zgodnie z regulaminem usługi jest to warunek konieczny. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem jest wydrukowanie wypowiedzenia, podpisanie go i wysłanie pocztą polską z potwierdzeniem doręczenia. Należy pamiętać o zawarciu wszystkich niezbędnych danych. Mogą państwo skorzystać z naszego gotowego wzoru: Wypowiedzenie_Twisto

Polecamy nasze inne artykuły o TWISTO

Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać

Twisto, nietypowa karta “kredytowa”

 

24 komentarze
 1. Odpowiedz
  Gosia 2 stycznia 2020 12:53

  Zapłata przez twisto a candy tm. Zapłata musi nastąpić do 21 dni Kelendarzowych. Zamawiając 31.12. Musisz zapłacić do 21.01.
  Czas realizacji to 1-4 dni robocze + dostawa kolejne 1-3. To maksymalnie daje 7 dni Roboczych czyli ok. Półtora tygodnia.
  Sklep ustisunkuje się do zwrotu w ciągu 14 dni kalendarzowych licząc od dnia otrzymania zwrotu. Czyli już mamy 21-23 dni jeśli gdzieś między zamówieniem a wysyłka wypadnie weekend nie licząc czasu ile paczka będzie szła od ciebie do sklepu. To oczywiście jeśli odbierzesz przesylke tego samego dnia co przyjdzie i od razu odeślesz.
  Może uda się zaoszczędzić 5 dni jeśli sklep wyślę paczkę od razu i zaraz na drugi dzień o a do ciebie trafi, ale czy taki ekspres Wam się zdarza?
  Jeśli więc chcesz wrócić towar może być tak że i tak badziesz musiał zapłacić a nie jak to candy tm bądź twisto przedstawia że mogę “sprawdzić produkt zanim zapłacisz”.
  Dla mnie to naciąganie i wyciskanie kitu.

  • Odpowiedz
   Marek 24 kwietnia 2020 14:29

   Dlatego wolę Paypo. Tam jest 30 dni, a raz jak mi się przedłużał zwrot w Answear, to mi bezpłatnie przedłużyli do 36+ dni. Wada taka, że nie dostawałam maili z przypomnieniami, bo wpadały mi do spamu

  • Odpowiedz
   Piotrqq 21 kwietnia 2020 11:21

   Piszesz, że nie warto kombinować. Ja wolę “przenieść” środki z karty Twisto na inną kartę. To jest bezpieczniejsze, ponieważ Twisto nadzwyczaj często nalicza podwójnie transakcje. Nie robię tego aby wypłacić gotówkę ale żeby nie płacić bezpośrednio kartą Twisto – simienie czyste. Odradzam dużych jednorazowych płatności tą kartą. Zablokują Ci drugie tyle i będzie kupa.

  • Odpowiedz
   Janekk 4 marca 2020 22:06

   Wpisz przy rejestracji TAK30 a otrzymasz 30zl za darmo.

   • Odpowiedz
    finhack 4 marca 2020 22:30

    Obecny bonus to 50 zł, wystarczy kliknąć na link w artykule.

  • Odpowiedz
   finhack 6 stycznia 2020 17:39

   Niestety instytucja jaką jest Twsto nie ma możliwość weryfikacji kiedy i czy przesyłkę Pani otrzymała. Produkt jest jedynie kartą z limitem kredytowym. W 95% przypadków czas od 16-45 dni wystarczy na otrzymanie przesyłki i jej ewentualny zwrot. Duże sklepy jak Zalando, AboutYou, Adidas, Nike itp. zwracają płatność w ciągu maksymalnie 2-3 dni od otrzymania przesyłki zwrotnej, co w praktyce pozwala zamówić paczkę, przetrzymać ją 2-3 dni i nadać zwrot. .

 2. Odpowiedz
  arek 9 stycznia 2020 11:32

  Zrobilem sobie to karte i dali mi taki limit jaki chcialem. Wniosek rzeczywiscie szybko przeprocesowali, wiec tu duzy plus. Platnosci w necie działaja wiec spoko. Jedynie tych znizek jeszcze nie ma a glownie z tego powodu ja zalozylem, wiecie moze kiedy zostana one wlaczone???

 3. Odpowiedz
  Tomasz 2 marca 2020 00:38

  Mam tą kartę jakiś czas i raz zdarzyło mi się że nie mogłem nią zapłacić na poczcie ale w innych miejscach nie było problemu

  • Odpowiedz
   Dariusz 8 lipca 2020 09:35

   Witaj.Miałem podobny problem z zapłaceniem za paczkę pobraniową na poczcie.Czyli poczta odpada?

 4. Odpowiedz
  Grzegorz 2 marca 2020 23:29

  Czy karta Twisto posiada opcję umożliwiającą wypożyczalniom aut wykonać blokadę (preautoryzację) środków?

  • Odpowiedz
   finhack 3 marca 2020 11:49

   Prawdopodobnie nie, Twisto to karta z limitem kredytowym a nie karta kredytowa. W praktyce będzie się zachowywać jak zwykła karta debetowa. Jest szansa, że niektóre wypożyczalnie ją uznają, sam miałem przypadek z wypożyczalnią, która zaakceptowała mi Revoluta.

 5. Odpowiedz
  Marek 6 marca 2020 13:42

  Dzięki, założyłem z linku konto i rzeczywiście 50 punktów wpadło.

 6. Odpowiedz
  Leszek 12 kwietnia 2020 19:34

  Mam problem z kartą Twisto. DHL kurier przysłał aby otrzymać przesyłkę z Aliexpres należy dopłacić 4$ za przesyłkę lotniczą. Pod DHL podszył się oszust i pobrał z karty 2×107$ zamiast 2x 4$. Mija miesiąc od zgłoszenia reklamacji na Policje i do Twisto i brak reakcji. Wg. regulaminu Twisto ma 15 dni na załatwienie reklamacji. Twisto przysłał, że mam zapłacić zaległość na karcie 2×107$. Jest to niezgodne z regulaminem Twisto. Sprawa (chyba) do oceny sądu.

  • Odpowiedz
   finhack 13 kwietnia 2020 11:45

   Panie Leszku w tym przypadku Twisto zapewne będzie musiało uruchomić procedurę chargeback, szansa że sprawa zostanie załatwiona w 15 dni jest znikoma. Tego typu sprawa zajmie zapewne kilka tygodni. W przypadku kart kredytowych zwykle nie ma obowiązku spłaty spornej transakcji, sugeruje kontakt z Twisto celem uzyskania informacji jak to u nich wygląda. Polecamy przeczytanie artykuły dotyczącego procedury Chargeback:
   https://finhack.pl/chargeback-czyli-reklamacja-platnosci-dokonanych-karta/

 7. Odpowiedz
  Jowita 25 maja 2020 11:54

  Nie polecam aplikacji Twisto. W momencie gdy dane mojej karty Twisto zostały skradzione razem z pieniędzmi z niej, nie zainteresowali się sprawą. Od dwóch miesięcy z nimi walczę wymieniając korespondencje i telefony. Wielokrotnie udzielili mi błędnych informacji, gubili dokumenty, które im przesyłam. Mimo złożonej reklamacji i czekania na jej rozpatrzenie nękali mnie sms z ponagleniem do zapłaty a wreszcie przekazali sprawę do Kancelarii Adwokackiej(!). Mają tam za przeproszeniem jeden wielki burdel. Jeśli ktoś ma ochotę sprowadzić na siebie problemy to proszę bardzo, ale ogólnie nie doradzam.

  • Odpowiedz
   finhack 25 maja 2020 15:16

   Pani Jowito, niestety biurokracja jest wszędzie. W przypadku kradzieży z karty kredytowej, również procedura chargeback może trwać, tym samym będziemy zobowiązani do spłaty zadłużenia przed zwrotem środków uzyskanych z reklamacji.

   • Odpowiedz
    Gosia 14 czerwca 2020 13:02

    Raz korzystałam z Twisto i było ok. Ale wczoraj i dzisiaj nie mogę dokonać płatności tą metodą. Kod weryfikacyjny nie działa – pokazuje się kominikat że kod jest błędny. Próbowałam go kopiować, wpisywać z ręki, przechodziłam przez formularz wielokrotnie. To dramat bo nie można dokonać zakupu. Potem sklep powie ze klient nie dokonał płatności i towar w międzyczasie się wyprzedał :/

   • Odpowiedz
    Jowita 26 maja 2020 09:41

    Biurokracja biurokracją ale traktowanie klienta jak śmiecia i śmianie mu się w twarz raczej nie jest dobrą strategią w dobie internetu. A jeśli chodzi o czas trwania procedury chargeback to dawno było by po wszystkim gdyby za pierwszym razem poprawnie przyjęli reklamację a nie udawali głupich i zrucali winę na niedomówienia w e-mailach. Ciągle byłam zapewniana, że wszystkim się zajęli, a gdy sprawa się wydała przypuścili atak na mnie bo myśleli, że jako szary człowiek nic z tym nie zrobię. Przecież przeciętny konsument nie ma szans w starciu z taką dużą firmą i jedna negatywna opinia w internecie nie zrobi ich firmie różnicy. Pracowałam w jednym z większych banków w Polsce, taki poziom obsługi klienta byłby tam niedopuszczalny. W tej chwili nie chodzi mi o same pieniądze ale o fakt jak zostałam potraktowana, nigdy nie dostałam odpowiedzi na zarzuty jakie przedstawiłam, nikt nawet nie przeprosił za pomyłki jakich się dopuścili. Po prostu sądzę, że jeśli tego nie nagłośnię to mogą tak potraktować inne osoby, które potulnie to przyjmą nie wiedząc, że mają jakieś prawa i tak wcale nie powinno być.

    • finhack 26 maja 2020 10:46

     Dziękujemy, za ta opinie. Na pewno będzie ona obecna w komentarzach i pomoże innym podjąć decyzje o założeniu lub nie założeniu Twisto. W wolnej chwili, dopisze Pani uwagi do akapitu o opiniach użytkowników.

 8. Odpowiedz
  Jakub 14 września 2020 10:25

  Dostałem emaila, w którym zostałem poproszony o uregulowanie rachunku lub skontaktowanie się z Twisto w celu ustalenia warunków spłaty. Postanowiłem się z nimi skontaktować, a niedługo po wyciągnięciu ręki z mojej strony (w celu ustalenia warunków spłaty, tak, jak Twisto proponowało) dostałem informacje o przekazaniu do firmy windykacyjnej.

 9. Odpowiedz
  Piotr 4 stycznia 2021 20:54

  Najgorszą praktyką Twisto jest comiesięczne zmienianie numeru konta do spłaty zadłużenia oraz księgowanie transakcji spłaty z 1-dniowym opóźnieniem. Wszystko po to by klient nie zdążył zapłacić na czas…Notabene w umowie jest wpisane jedno konto do spłaty ale Twisto uporczywie co miesiąc podaje w wyciągu nowy numer konta…

  • Odpowiedz
   finhack 4 stycznia 2021 21:37

   Polecamy spłatę BLIKiem, działa natychmiastowo i nie mieliśmy żadnych problemów.

 10. Odpowiedz
  Sławek 25 lutego 2021 20:37

  Zdecydowanie nie polecam firma daje pieniądze na podstawie zastrzeżonych dokumentów i później sciga bezwzględnie ofiary. Pomimo przedstawienia dokumentów potwierdzających wyłudzenie nie chcą usunąć mnie z BIK.

 11. Odpowiedz
  Iza 30 maja 2021 13:32

  Korzystam z TWISTO od miesiąca i jest to super wygodna sprawa. Weryfikacja trwała ok 2 h i dostałam limit taki jak chciałam. Podoba mi się, że cały czas mam podgląd wydatków, nie pobierają żadnych opłat za korzystanie z limitu. Trzeba tylko pamiętać o spłacie do 15 dnia kolejnego miesiąca.

  Dodaj swoją opinie

  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0