Testujemy i sprawdzamy opinie o karcie Twisto. Czy warto skorzystać z oferty?

61

Twisto czy to jest bezpieczne?

Najważniejszą cechą produktów finansowych powinno być bezpieczeństwo. Czym jest Twisto i czy jest bezpieczne dla potencjalnego użytkownika. Idea produktu pochodzi od czeskiego fintechu, w Polsce produkt oferowany jest przez spółkę Twisto Payments sp z o. o.  Co ciekawe jednym z udziałowców w spółce jest ING Bank Śląski, który posiada 20% udziałów. Sam kapitał zakładowy to ponad 5 mln złotych, te 2 fakty w znaczący sposób zwiększają wiarygodność produktu. Jeżeli chodzi o nieautoryzowane użycie karty to odpowiedzialność użytkownika to maksymalnie równowartość 50 euro. Instytucją wydającą karty jest Mastercard, w związku z czym możemy korzystać z procedury Chargeback, co niewątpliwie jest korzystne. Podczas samego zakładania produktu nie wysyłamy żadnych skanów dokumentów, proces weryfikacji tożsamości odbywa się poprzez przelew autoryzacyjny na 1 PLN.  Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, bezpieczeństwo jest na bardzo zadowalającym poziomie. 

Nowy plan taryfowy Twisto

W Październiku Twisto wprowadziło 2 plany taryfowe Space oraz Online. Niestety zmiana jest na gorszę, obecnie darmowa karta fizyczna to przeszłość. W darmowy planie „Online” otrzymujemy kartę wirtualną, która jedynie nadaję się do płatności w złotówka. Prowizja za wymianę walut na poziomie 3% to niestety zdzierstwo. Więc, jeżeli planujemy korzystać z usług tego fintechu to warto, ale sugeruje traktować Twisto jako kartę dodatkową do płatności w złotówkach.

Przechodząc do drugiego plany „Space” za 9,99zł/m-c otrzymujemy… w sumie niewiele: kartę fizyczną oraz normalne kursy wymiany do 3 tyś zł. Naszym zdanie to się w ogóle nie opłaca. Może gdyby ta opcja kosztowała 2-3 zł, warto by było skorzystać z tego plan.

Podsumowując, po zmianie oferty dalej warto korzystać z usług tego fintech’u. W tym przypadku kartę powinniśmy traktować jako zapasową do wykonywania transakcji online tylko w złotówkach.

Nowe opłaty od Października Twisto (jak zmienić plan taryfowy Twisto)

Uwaga ! Od września 2020 Twisto wprowadziło opłatę za użytkowanie fizycznej karty w wysokości 10 zł. Całe szczęście możemy w łatwy sposób zrezygnować z fizycznego plastiku i zamówić wirtualna kartę. Jak zrezygnować z fizycznej karty Twisto? Zamkniecie karty Twisto polega na zmianie planu taryfowego z płatnego „space” (9,99zł/m-c) na darmowy „online”. Aby to zrobić wchodzimy na stronę twisto.pl i loguje się na nasze konto. Następnie wchodzimy w „ustawienia”–> „plan taryfowy” i zmieniamy taryfę na darmowe „online”. To tyle w 2 minuty unikamy co miesięcznej opłaty za kartę. Poniżej  jak to zrobić:

 

Czy warto założyć kartę Twisto?

Jej głównym przeznaczeniem jest obsługiwanie płatności internetowych, oczywiście możemy też płacić Twisto w sklepach stacjonarnych. Największym plusem karty jest brak prowizji za przewalutowanie, sama wymiana odbywa się po kursach Mastercard. Dla użytkownika oznacza to bardzo dobre kursy walutowe, prawie tak dobre jak w przypadku Revoluta. Dzięki Twisto zapłatę za produkt/usługę możemy odłożyć nawet o 45. Tym samym kupujemy teraz płacimy za nawet 45 dni. W rzeczywistości produkt jest połączeniem linii kredytowej z kartą płatniczą, proszę nie mylić produktu z typową kartą kredytową. Przykładowo nie mamy możliwości wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Samo wydanie karty i jej prowadzenie jest darmowe, prowizja za przewalutowanie transakcji wynosi 0 zł, korzystanie z limitu kredytowego do 45 dni też nic nie kosztuje. Cechy tej usługi finansowej są bardzo atrakcyjne i warto mieć ją w portfelu. W najbliższej przyszłości klienci  zyskają możliwość otrzymania cashbacków od transakcji dokonanych u wybranych sprzedawców. To dodatkowo zwiększa atrakcyjność oferty.

Jest tylko jedno ale, Twisto musi na czymś zarabiać. Głównym zarobkiem tego startupu jest prowizja za przedłużenie okresu kredytowania na ponad 45 dni. Jeśli nie będziemy w stanie spłacić naszych zobowiązań w wymaganym terminie to koszt przedłużenia spłaty wyniesie 4,5% (4,5 zł za każde 100 zł długu). Dodatkowo zgodnie z regulaminem , Twisto może naliczać odsetki od przeterminowanych płatności w maksymalnej wysokości około 14 % w skali roku. Te prowizje wydają się być wysokie, jednak należy pamiętać o braku innych opłat. Spłacając kartę w terminie żadne dodatkowe opłaty czy prowizje nie zaskoczą potencjalnego użytkownika.

twisto opinie

Jak założyć kartę z limitem kredytowym?

Jak przystało na fintech, proces wnioskowania jest bardzo prosty i przyjemny. W moim przypadku całość zamknęła się w 3-4 minutach. Podczas składania wniosku potrzebujemy min. Dane kontaktowe, adres E-Mail, nr komórkowy, nr dowodu oraz Pesel. Podczas wypełniania wniosku zostaniemy poproszenie o uzupełnienie krótkiej ankiety o zarobkach, formie zatrudnienia itp. (dosłownie kilka prostych pytań). Co ciekawe nikt nie będzie nas prosił o skany dokumentów, zaświadczenie o zarobkach itp. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, ponieważ wnioskowanie jest znacznie prostsze od ubiegania się o kartę kredytową.

Twisto będzie badać naszą zdolność kredytową na podstawie ankiety oraz baz CRIF i KBIG, nie są sprawdzane bazy BIK. Dla niektórych klientów, Twisto może być formą kredytu bez BIK. Po złożeniu wniosku musimy poczekać maksymalnie kilka dni na weryfikacje naszych danych i przyznanie limitu kredytowego. Po pozytywnej weryfikacji karta płatnicza zostanie przesłana pocztą. Opinie użytkowników pokazują, iż proces weryfikacji wynosi od 24h do maksymalnie kilku dni. W moim przypadku wniosek złożyłem o 19 w piątek, weryfikacje przeszedłem w niedziele o 11 rano. Sama przesyłka karty trwa kilka dni roboczych.

Twisto nasza opinia

Po krótkim czasie korzystania z produktu mam o nim bardzo dobrą opinie. Płatności kartą bez problemu przechodziły we wszystkich miejscach, w których płaciłem. Warto zamówić darmową kartę, ponieważ bez niej będziemy mogli dokonywać płatności tylko u wybranych partnerów, a nie we wszystkich miejscach akceptujących mastercard. W moim przypadku weryfikacje trwała od piątku od 19 do niedzieli do 12, byłem miło zaskoczony szybkością całego procesu. Na kartę czekałem kilka kolejnych dni. Zaraz po zweryfikowaniu moich danych został mi przyznany bonus w wysokości 50 pkt o wartości 50 zł. Punkty mogą zostać użyte do spłacania kwoty zadłużenia na koncie. Po wydaniu 50 zł kartą po prostu ją spłaciłem punktami, w ten sposób odebrałem bonus na start. Jednocześnie duży plus za aplikacje mobilną, która jest prosta nowoczesna i łatwa w obsłudze.

Ciekawą zakładką w aplikacji są „benefity”, gdzie w najbliższym czasie mają się pojawić oferty od partnerów. Płacąc przy użyciu Twisto możliwe będzie uzyskanie cashbacków nawet do 10%, w sumie na liście ma się znaleźć do 850 sklepów i usługodawców. Na ten moment widać kilka przykładów np. cashback 10% na zakupy w Aliexpress, 4% dla Booking, 5% eobuwie. Całość wygląda naprawdę zachęcająco.

Update 06.02.2020 – Dziś ruszyła oferta Cashback wiecej informacji w artykule, Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać.

Twisto cashback

Twisto opinie użytkowników

Czytając opinie użytkowników w internecie, odbiór rozwiązania jest pozytywny. Użytkownicy potwierdzają szybką wypłatę punktów i możliwość ich wykorzystywana podczas spłacania limitu. Nikt nie zgłaszał problemów z akceptowalnością karty w punktach usługowo handlowych. Kilku użytkowników miało problemy z podwójnym księgowaniem tej samej transakcji na koncie. Niestety w takich przypadkach kontakt z suportem bywa utrudniony, ze względu na niewystarczająca liczbę konsultantów. Fintech zdaję się cierpieć na chorobę wieku niemowlęcego, gdzie support nie jest w stanie obsłużyć bardzo szybko rosnącej bazy klientów. Użytkownicy znaleźli sposób wypłaty „gotówki” z karty Twisto, poprzez doładowanie np. Skrilla, Revoluta czy Curve. W przypadku Revoluta występowały sporadyczne problemu z podwójnym księgowaniem. Z naszej strony nie polecamy kombinowania, tylko zwyczajne płatności w sklepach stacjonarnych czy internecie. Zainteresowanie produktem na forach internetowych jest naprawdę duże.

Jak korzystać i spłacać Twisto

Już wiemy, że produkt jest połączeniem karty płatniczej z limitem kredytowym. Pozwala to na robienie zakupów teraz i odroczenie płatności nawet o 45 dni. W praktyce trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Limit kredytowy będzie miał swój 30 dniowy okres rozliczeniowy np. od 1 do 30 danego miesiąca. W tym przypadku za zakupy dokonane np. 2 dnia okresu rozliczeniowego będziemy mieli 44 dni na spłatę naszego zobowiązania. Ale już za zakupy dokonane 30 dnia tego samego okresu, będziemy mieć tylko 15 dni na oddanie pieniędzy. Dużym plusem Twiso są przypomnienia o naszym zobowiązaniu, w przypadku zbliżającego się terminu płatności aplikacja wyśle nam przypomnienie w formie Maila czy SMS’a więc nie ma ryzyka, że zapomnimy dokonać spłaty w terminie. Samej spłaty zadłużenia musimy dokonać ręcznie poprzez aplikacje lub stronę internetową Twisto. Sam proces spłaty jest bardzo intuicyjny, formy płatności to przelew czy BLIK.

[wpsm_quick_slider ids=”7112,7111″ ]

Jak zamknąć konto Twisto

Proces zamykania konta Twisto dla większości osób będzie wiązał się z wysłaniem listu poleconego na adres korespondencyjny : Twisto ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa. Niestety, o ile założenie konta było szybkie i przyjemne, to rezygnacja wymaga niewielkiej fatygi. Co prawda Fintech dopuszcza możliwość wysłania wypowiedzenia drogą mailową, to samo pismo musi zostać podpisane podpisem kwalifikowanym. Zgodnie z regulaminem usługi jest to warunek konieczny. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem jest wydrukowanie wypowiedzenia, podpisanie go i wysłanie pocztą polską z potwierdzeniem doręczenia. Należy pamiętać o zawarciu wszystkich niezbędnych danych. Mogą państwo skorzystać z naszego gotowego wzoru: Wypowiedzenie_Twisto

Polecamy nasze inne artykuły o TWISTO

Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać

Twisto, nietypowa karta “kredytowa”

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.2/5 (Ilość ocen: 4)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
61 komentarzy on “Testujemy i sprawdzamy opinie o karcie Twisto. Czy warto skorzystać z oferty?”
 1. mpl

  Niestety myślę że Twisto się zwija powoli z rynku. Twisto Cash wycofane, praktycznie zlikwidowali darmowe opcje. Zostały plany płatne i jeden darmowy ale bezużyteczny praktycznie bo tylko do płacenia w sklepach które mają z nimi umowę (ale to można też bez rejestracji)…
  Ostatnio bez uprzedzenia skasowali możliwość opłacenia rachunku kartą kredytową (od 20.01.2023). Jak chciałem o tym napisać na ichnej grupie facebookowej to z jednej strony post od tygodnia jest „w poczekalni przed opublikowaniem”. Męczyłem o to że nie uprzedzali na chatcie a dzisiaj dostałem informację o wypowiedzeniu umowy :):):) Zero zaległości, wszystko spłacane w terminie żeby nie było 😀
  Tak więc pytanie czy to czysty przypadek czy szersza akcja której i ja padłem ofiarą.
  Niemniej aktualnie Twisto jedyne co oferuje wartościowego to limit tyle że za 20zl miesięcznie. Nie warto moim zdaniem.

  Odpowiedz
 2. LEna

  Również polecam. Korzystam i jest bardzo ok. Wszystko działa jak należy

  Odpowiedz
 3. Laura

  mam Twisto i korzystam bardzo często. Odroczenie terminu płątności jest bardzo fajną opcja i pomoga bardzo. Mam również aplikację na telefon, która pozwala śledzic i miec pod kontolą swoje wydatki. Polecam

  Odpowiedz
 4. Anna

  Polecam korzystanie z Twisto. Sama korzystam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona, wszystko idzie gładko i nie miałam żadnych problemów z korzystaniem

  Odpowiedz
 5. Kasia

  Jestem zadowolona z korzystania z twisto. bardzo mało formalności i pieniądze zawsze pod ręką. Aplikacja jest bardzo przejrzysta i intuicyjna. Są też płatności ratalne, wtedy chyba nie trzeba się rejestrować, ale nie jestem pewna.

  Odpowiedz
 6. Patryk

  Są okej, nie stosują skomplikowanych zapisów w umowie, wszystko jest napisane zrozumiałym językiem, do tego można liczyć na wsparcie obsługi, jak są jakieś wątpliwości. Korzystanie z Twisto ułatwia w zasadzie intuicyjna aplikacja, w której mamy wszystko podsumowane

  Odpowiedz
 7. Hanna

  Polecam Twisto, korzystam odkąd wprowadzono do Polski, czyli już kilka lat. Jest bardzo mało formalności i z tego co wiem, można korzystać też bez rejestracji. Ogólnie to wygląda tak, że się spłata do 15 dnia następnego miesiąca, więc jest od 45 do 16 dni na spłatę w zależności od tego kiedy się zrobiło zakupy. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i łatwo z niej korzystać

  Odpowiedz
 8. Mirinda

  Moim zdaniem jak najbardziej warto. Korzystam odkąd twisto pojawiło się w Polsce i nie było żadnych problemów do tej pory, a to już kilka dobrych lat. Można mieć różne pakiety ja mam pakiet z kartą i wirtualną i plastikową bo to mi najbardziej odpowiada. Są różne ciekawe programy rabatowe.

  Odpowiedz
 9. Marzena

  Pewnie, że warto. Ja korzystam z Twisto już od dawna i zawsze jest ok. Wszystko działa jak należy, rejestracja prosta i szybka. Nie miałam nigdy żadnych problemów z płatnością

  Odpowiedz
 10. Julka

  Bardzo mało formalności, szybka decyzja. Ogólnie wiadomo, że trzeba uważać z wydawaniem dodatkowych pieniędzy ale dla mnie to idealna opcja jak jadę na wakacje lub przy świętach 🙂

  Odpowiedz
 11. Michalina

  Boję się takich nowości – ale tu wszystko okazało się proste, bez udziwnień, bez dziwnych zapisów – jasne reguły, prosta rejestracja. Mam kartę i korzystam – bardzo wygodna opcja.

  Odpowiedz
 12. Ola

  Również mam i jestem też zadowolona. Korzystanie jest mega proste. Rejestracja szybka. Zawsze działa bez problemu

  Odpowiedz
 13. Marta

  Podobało mi się, że było minimum formalności i bardzo szybko uruchomiłam kartę. Jets dużo dodatkowych benefitów, w różnych sklepach. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i bardzo przejrzysta.

  Odpowiedz
 14. Włodyr

  Przejrzyste zasady, normalne warunki. Dzięki temu można mieć możliwość swobodnego płacenia w internecie

  Odpowiedz
 15. Anna

  Bardzo odpowiada mi twisto, mam dwie karty plastikową i wirtualną. Wiem, że jest też możliwość płatności w sklepach bez zakładania konta.

  Odpowiedz
 16. Julia

  Ja też korzystam z Twisto i jestem zadowolona. Podoba mi się aplikacja, wszystko w przystępny sposób opisane. Moja mama ostatnio kupowała coś właśnie z twisto a nie ma nawet karty, z tego co wiem niektóre sklepy mają taką opcję

  Odpowiedz
 17. Magda Miko

  Mam kartę Twisto, korzystam od czasu do czasu. Ale dzięki niej czuję się bezpiecznie, że żaden nagły wydatek mnie nie zaskoczy. Daje mi poczucie bezpieczeństwa i swobody. Samo założenie konta jest bardzo łatwe – co tez dla mnie było ważne.

  Odpowiedz
 18. Daga

  Mam twisto i jest super dużo korzystam jak by była jeszcze możliwa wypłata gotówki to już byłaby rewelacja

  Odpowiedz
 19. Asia

  Korzystam bardzo częśto. Duzo sklepów ma taką opcję płacenia u siebie za zakupy. Dla mnie to super wygodne gdy mogę odłożyć płatność w czasie.
  KOrzystanie proste a warunki jasne., Jestem bardzo zadowolona.

  Odpowiedz
 20. Renata

  Mam od dwóch dni. Wcześniej miałam kartę taka tradycyjną, wyrabianą w banku. Jestem po pierwszych zakupach, na razie wszystko okej. Bardzo prosta obsługa

  Odpowiedz
 21. Niki

  Spoko opcja gdy kasy na koncie brakuje, a trzeba coś kupić. Prosta rejestracja, można też kupować bez rejestracji, ale po założeniu konta ma się więcej opcji, więc moim zdaniem warto.

  Odpowiedz
 22. ALbina

  Trochę obawiałam się procesu rejestracji, ale spoko. Trochę danych trzeba podać, ale wszystko idzie szybko i sprawnie. Dostałam limit środków taki o jaki wnioskowałam. Płace z Twisto gdy tylko taka opcja jest u sprzedającego. Super się sprawdza

  Odpowiedz
 23. Kasia

  fajne, że jest aplikacja i jest do wyboru można płacić tylko online lub dodatkowo stacjonarnie. Ja często zmieniam sobie plany uwzględniając to jak będę płacić. Po krótkim czasie można podnieść limit- dostałam mejla z taką propozycją i skorzystałam 🙂

  Odpowiedz
 24. Seba

  Polecam. Karta, jak karta. To wygodna forma płatności, ale trzeba mieć dyscyplinę, używać jej z rozsądkiem i spłacać w terminie, wtedy jest ona naprawdę okej i przyjemna

  Odpowiedz
 25. Małgorzata

  Korzystam z Twisto już od dłuższego czasu. Zawsze działa – nie miałam nigdy problemów z płatnością. Odroczenie terminu zapłaty bardzo pomaga w niespodziewanych zakupach. Warto się zarejestrować i korzystać w pełni

  Odpowiedz
 26. Gloria

  Polecam. Działa bez zarzutu (mam kartę wirtualną, płacę apką w telefonie). Wszystko przejrzyste, łatwo kontrolować wydatki. Bezpieczna i prosta obsługa. No i często mają promocję i bonusy za założenie konta. Ja jak zakładałam konto zyskałam 50 zł:)

  Odpowiedz
 27. Zbyszek

  Twisto jest bardzo wygodne i warto mieć opcję takiej płatności w sytuacji, gdy wypadną nam jakieś dodatkowe wydatki. Moim zdaniem usługa potrzebna. Chętnie korzystam jeśli tylko mam okazję

  Odpowiedz
 28. Malina

  Super sprawa. Dodatkowe środki, które za które można kupić coś potrzebnego, a potem sobie spłacić, odroczyć płatność. Limit bez problemu uzyskałam taki, jaki chcialam

  Odpowiedz
 29. Anka

  Idelnie się sprawdza przy zakupach online. Fajne jest również to, że można korzystać bez rejestracji. Takie własnie były moje pierwsze zakupy z Twisto. Potem zarejestrowałam się. Jak dla mnie to same korzyści.

  Odpowiedz
 30. Nena

  Ja również korzystam i jestem bardzo zadowlona. Nigdy żadnych problemów nie miałam – z płątnością, aplikacją…
  Wszytsko działa. zakupy szybkie i bezpieczne

  Odpowiedz
 31. Małek

  Zastanawiam się kto jest odpowiedzialny za te wszystkie krytyczne komentarze. Sam korzystam od wakacji. Założyłem konto, żeby płacić kartą za granicą i kurs miałem korzystniejszy niż w banku. Kilka razy dzwoniłem na infolinie i za każdym razem obsługa była pomocna.

  Odpowiedz
 32. Krystyna

  Nie polecam!
  Taki „Provident” wśród odroczonych zakupów! Niby oferuje usługę „zapłać z tekstów” i splac po 30 dniach za darmo, ale jest tak że jak się spłaci CAŁOŚĆ to po miesiącu niespodzianka! – przychodzi nowy rachunek! Okazuje się że NIE uruchomiając karty kredytowej, NIE biorąc nic na raty – MAMY RATY do spłacenia z wysokim RRSO!!!! Na infolinii pracują hamskie osoby, które krzyczą na klienta.
  Ja się pytam, jak to jest możliwe że widząc limit na koncie, spłacam CAŁOŚĆ a potem okazuje się że to nie jest całość, bo całość jest ukryta (pani z infolinii tłumaczy że wszystko jest w umowach i dokumentach). To po co wtedy aplikacja? Po co napis SPLAC CAŁOŚĆ, jak to nie całość????? Kupujesz coś za 200zl a do oddania drugie tyle!!!!
  Jest bardzo duży problem żeby spłacić rachunek na 0 i zamknąć konto, ciągle jakieś opłaty naliczają.
  Korzystam z innej firmy, P..Po i nigdy nie miałam takich „przygód”, zawsze wszystko przejrzyste i czytelne.
  Nie polecam Twisto, na pewno nigdy więcej nie skorzystam!

  Odpowiedz
 33. Jerzy

  Korzystam z Twisto już ponad pół rok i dość regularnie płacę za różne zakupy w ten sposób i dla mnie jest to świetna opcja. Wygodna, bezpieczna, apka działa bez zarzutu, wydatki można łatwo kontrolować. I faktycznie, płacę tylko za kartę 10 zł miesięcznie, bo zawsze wszystko spłacam w terminie.

  Odpowiedz
 34. Kamil

  Dzięki Twisto już zrobiłem zakupy na święta i wiem, że nie przeciążę swojego domowego budżetu. Polecam, wszystko działa, jak należy

  Odpowiedz
 35. Ella

  Super sie sprawdza przy płatnościach online. Podoba mi się, że można korzystać z odroczonej płatności także bez rejestracji. Wszystko działa sprawnie, jestem zadowolona na tyle, że zdecyduję sie na rejestrację i dzięki temu będę miała tez opcję płatności w sklepach stacjonarnych.

  Odpowiedz
 36. Vera

  Mi najbardziej w Twisto podoba się, że warunki są przejrzyste i jak umowy jest, że nie ma opłat z korzystanie z limitu to nie ma, a nie nagle jakaś przykra niespodzianka i pobrana prowizja nie wiadomo skąd. Bardzo sprawnie działa też infolinia. W razie jakiś pytań zawsze można zadzwonić i uzyskać odpowiedź.

  Odpowiedz
 37. Iza

  Korzystam z TWISTO od miesiąca i jest to super wygodna sprawa. Weryfikacja trwała ok 2 h i dostałam limit taki jak chciałam. Podoba mi się, że cały czas mam podgląd wydatków, nie pobierają żadnych opłat za korzystanie z limitu. Trzeba tylko pamiętać o spłacie do 15 dnia kolejnego miesiąca.

  Odpowiedz
 38. Sławek

  Zdecydowanie nie polecam firma daje pieniądze na podstawie zastrzeżonych dokumentów i później sciga bezwzględnie ofiary. Pomimo przedstawienia dokumentów potwierdzających wyłudzenie nie chcą usunąć mnie z BIK.

  Odpowiedz
 39. Piotr

  Najgorszą praktyką Twisto jest comiesięczne zmienianie numeru konta do spłaty zadłużenia oraz księgowanie transakcji spłaty z 1-dniowym opóźnieniem. Wszystko po to by klient nie zdążył zapłacić na czas…Notabene w umowie jest wpisane jedno konto do spłaty ale Twisto uporczywie co miesiąc podaje w wyciągu nowy numer konta…

  Odpowiedz
  1. finhack

   Polecamy spłatę BLIKiem, działa natychmiastowo i nie mieliśmy żadnych problemów.

   Odpowiedz
 40. Jakub

  Dostałem emaila, w którym zostałem poproszony o uregulowanie rachunku lub skontaktowanie się z Twisto w celu ustalenia warunków spłaty. Postanowiłem się z nimi skontaktować, a niedługo po wyciągnięciu ręki z mojej strony (w celu ustalenia warunków spłaty, tak, jak Twisto proponowało) dostałem informacje o przekazaniu do firmy windykacyjnej.

  Odpowiedz
 41. Jowita

  Nie polecam aplikacji Twisto. W momencie gdy dane mojej karty Twisto zostały skradzione razem z pieniędzmi z niej, nie zainteresowali się sprawą. Od dwóch miesięcy z nimi walczę wymieniając korespondencje i telefony. Wielokrotnie udzielili mi błędnych informacji, gubili dokumenty, które im przesyłam. Mimo złożonej reklamacji i czekania na jej rozpatrzenie nękali mnie sms z ponagleniem do zapłaty a wreszcie przekazali sprawę do Kancelarii Adwokackiej(!). Mają tam za przeproszeniem jeden wielki burdel. Jeśli ktoś ma ochotę sprowadzić na siebie problemy to proszę bardzo, ale ogólnie nie doradzam.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Jowito, niestety biurokracja jest wszędzie. W przypadku kradzieży z karty kredytowej, również procedura chargeback może trwać, tym samym będziemy zobowiązani do spłaty zadłużenia przed zwrotem środków uzyskanych z reklamacji.

   Odpowiedz
   1. Jowita

    Biurokracja biurokracją ale traktowanie klienta jak śmiecia i śmianie mu się w twarz raczej nie jest dobrą strategią w dobie internetu. A jeśli chodzi o czas trwania procedury chargeback to dawno było by po wszystkim gdyby za pierwszym razem poprawnie przyjęli reklamację a nie udawali głupich i zrucali winę na niedomówienia w e-mailach. Ciągle byłam zapewniana, że wszystkim się zajęli, a gdy sprawa się wydała przypuścili atak na mnie bo myśleli, że jako szary człowiek nic z tym nie zrobię. Przecież przeciętny konsument nie ma szans w starciu z taką dużą firmą i jedna negatywna opinia w internecie nie zrobi ich firmie różnicy. Pracowałam w jednym z większych banków w Polsce, taki poziom obsługi klienta byłby tam niedopuszczalny. W tej chwili nie chodzi mi o same pieniądze ale o fakt jak zostałam potraktowana, nigdy nie dostałam odpowiedzi na zarzuty jakie przedstawiłam, nikt nawet nie przeprosił za pomyłki jakich się dopuścili. Po prostu sądzę, że jeśli tego nie nagłośnię to mogą tak potraktować inne osoby, które potulnie to przyjmą nie wiedząc, że mają jakieś prawa i tak wcale nie powinno być.

    Odpowiedz
    1. finhack

     Dziękujemy, za ta opinie. Na pewno będzie ona obecna w komentarzach i pomoże innym podjąć decyzje o założeniu lub nie założeniu Twisto. W wolnej chwili, dopisze Pani uwagi do akapitu o opiniach użytkowników.

     Odpowiedz
   2. Gosia

    Raz korzystałam z Twisto i było ok. Ale wczoraj i dzisiaj nie mogę dokonać płatności tą metodą. Kod weryfikacyjny nie działa – pokazuje się kominikat że kod jest błędny. Próbowałam go kopiować, wpisywać z ręki, przechodziłam przez formularz wielokrotnie. To dramat bo nie można dokonać zakupu. Potem sklep powie ze klient nie dokonał płatności i towar w międzyczasie się wyprzedał :/

    Odpowiedz
 42. Leszek

  Mam problem z kartą Twisto. DHL kurier przysłał aby otrzymać przesyłkę z Aliexpres należy dopłacić 4$ za przesyłkę lotniczą. Pod DHL podszył się oszust i pobrał z karty 2×107$ zamiast 2x 4$. Mija miesiąc od zgłoszenia reklamacji na Policje i do Twisto i brak reakcji. Wg. regulaminu Twisto ma 15 dni na załatwienie reklamacji. Twisto przysłał, że mam zapłacić zaległość na karcie 2×107$. Jest to niezgodne z regulaminem Twisto. Sprawa (chyba) do oceny sądu.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Leszku w tym przypadku Twisto zapewne będzie musiało uruchomić procedurę chargeback, szansa że sprawa zostanie załatwiona w 15 dni jest znikoma. Tego typu sprawa zajmie zapewne kilka tygodni. W przypadku kart kredytowych zwykle nie ma obowiązku spłaty spornej transakcji, sugeruje kontakt z Twisto celem uzyskania informacji jak to u nich wygląda. Polecamy przeczytanie artykuły dotyczącego procedury Chargeback:
   https://finhack.pl/chargeback-czyli-reklamacja-platnosci-dokonanych-karta/

   Odpowiedz
 43. Marek

  Dzięki, założyłem z linku konto i rzeczywiście 50 punktów wpadło.

  Odpowiedz
 44. Grzegorz

  Czy karta Twisto posiada opcję umożliwiającą wypożyczalniom aut wykonać blokadę (preautoryzację) środków?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Prawdopodobnie nie, Twisto to karta z limitem kredytowym a nie karta kredytowa. W praktyce będzie się zachowywać jak zwykła karta debetowa. Jest szansa, że niektóre wypożyczalnie ją uznają, sam miałem przypadek z wypożyczalnią, która zaakceptowała mi Revoluta.

   Odpowiedz
 45. Tomasz

  Mam tą kartę jakiś czas i raz zdarzyło mi się że nie mogłem nią zapłacić na poczcie ale w innych miejscach nie było problemu

  Odpowiedz
  1. Dariusz

   Witaj.Miałem podobny problem z zapłaceniem za paczkę pobraniową na poczcie.Czyli poczta odpada?

   Odpowiedz
 46. arek

  Zrobilem sobie to karte i dali mi taki limit jaki chcialem. Wniosek rzeczywiscie szybko przeprocesowali, wiec tu duzy plus. Platnosci w necie działaja wiec spoko. Jedynie tych znizek jeszcze nie ma a glownie z tego powodu ja zalozylem, wiecie moze kiedy zostana one wlaczone???

  Odpowiedz
 47. Gosia

  Zapłata przez twisto a candy tm. Zapłata musi nastąpić do 21 dni Kelendarzowych. Zamawiając 31.12. Musisz zapłacić do 21.01.
  Czas realizacji to 1-4 dni robocze + dostawa kolejne 1-3. To maksymalnie daje 7 dni Roboczych czyli ok. Półtora tygodnia.
  Sklep ustisunkuje się do zwrotu w ciągu 14 dni kalendarzowych licząc od dnia otrzymania zwrotu. Czyli już mamy 21-23 dni jeśli gdzieś między zamówieniem a wysyłka wypadnie weekend nie licząc czasu ile paczka będzie szła od ciebie do sklepu. To oczywiście jeśli odbierzesz przesylke tego samego dnia co przyjdzie i od razu odeślesz.
  Może uda się zaoszczędzić 5 dni jeśli sklep wyślę paczkę od razu i zaraz na drugi dzień o a do ciebie trafi, ale czy taki ekspres Wam się zdarza?
  Jeśli więc chcesz wrócić towar może być tak że i tak badziesz musiał zapłacić a nie jak to candy tm bądź twisto przedstawia że mogę „sprawdzić produkt zanim zapłacisz”.
  Dla mnie to naciąganie i wyciskanie kitu.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Niestety instytucja jaką jest Twsto nie ma możliwość weryfikacji kiedy i czy przesyłkę Pani otrzymała. Produkt jest jedynie kartą z limitem kredytowym. W 95% przypadków czas od 16-45 dni wystarczy na otrzymanie przesyłki i jej ewentualny zwrot. Duże sklepy jak Zalando, AboutYou, Adidas, Nike itp. zwracają płatność w ciągu maksymalnie 2-3 dni od otrzymania przesyłki zwrotnej, co w praktyce pozwala zamówić paczkę, przetrzymać ją 2-3 dni i nadać zwrot. .

   Odpowiedz
  2. Janekk

   Wpisz przy rejestracji TAK30 a otrzymasz 30zl za darmo.

   Odpowiedz
   1. finhack

    Obecny bonus to 50 zł, wystarczy kliknąć na link w artykule.

    Odpowiedz
  3. Piotrqq

   Piszesz, że nie warto kombinować. Ja wolę „przenieść” środki z karty Twisto na inną kartę. To jest bezpieczniejsze, ponieważ Twisto nadzwyczaj często nalicza podwójnie transakcje. Nie robię tego aby wypłacić gotówkę ale żeby nie płacić bezpośrednio kartą Twisto – simienie czyste. Odradzam dużych jednorazowych płatności tą kartą. Zablokują Ci drugie tyle i będzie kupa.

   Odpowiedz
  4. Marek

   Dlatego wolę Paypo. Tam jest 30 dni, a raz jak mi się przedłużał zwrot w Answear, to mi bezpłatnie przedłużyli do 36+ dni. Wada taka, że nie dostawałam maili z przypomnieniami, bo wpadały mi do spamu

   Odpowiedz
  5. Agnieszka - Kraków

   Bardzo bezpieczna i wygodna forma płatności. Karta płacę za większość moich zakupów. Aplikacja działa super. Jak dla mnie to rewelacja

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *