Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać

4

Twisto czyli karta płatnicza z limitem kredytowym oferująca odroczenie płatności za towary nawet o 45 dni. Ponadto użytkownik może korzystać z bardzo korzystnych kursów wymiany walut, znacznie korzystniejszych od tych bankowych czy kantorowych i prawie tak dobrych jak Revolut. Od dziś Twisto oferuje również cashback za zakupy dokonane u wybranych partnerów, przyglądamy się jak z tego korzystać i czy warto.

Do 10% zwrotu u 850 partnerów

Ruszyła nowa usługa Twisto, od dziś możemy skorzystać z cashbacków przy płatnościach u wybranych partnerów. Cashback, czyli zwrot części wartości zamówienia, w tym przypadku zwrot następuje w formie punktów Twisto. Jeden punkt to równowartość 1 zł, które możemy wykorzystać do spłaty bieżącego zadłużenia. Przykładowo robimy zakupy na Answer za 500 zł, w tym sklepie zwrot wynosi od 1-1,5%, tym samym otrzymamy 5-7 punktów Twisto.

Za samą obsługę cashback’ów odpowiedzialna jest firma Tipli, to do jej regulaminu odsyła nas strona Twisto. O regulaminie, terminach zwrotu przeczytacie w dalszej części wpisu.

Na ten moment z oferty możemy skorzystać tylko u 29 partnerów, a nie jak informuję Twisto w 850 sklepach. Zapewne to dopiero początek i firm z czasem będzie przybywać. Co ważne w wielu przypadkach mamy informacje, iż zwrotu wynosi od „X% do X%” lub „az XX%”. W tych przypadkach wysokość cahsbacku zależy od kategorii produktu kupowanego na stronie partnera. Niestety nie znaleźliśmy konkretnych informacji jak wysoką premie możemy otrzymać przy zakupach z danej kategorii. Z ciekawszych ofert możemy skorzystać u następujących partnerów:

 • Aliexpress do 10% (w zależności od kategorii)
 • Zalando Lounge od 3,2 do 6,3%
 • Booking.com do 4%
 • Mediamarkt do 3,2%

Pełna lista dostępna na stronie Twisto, po zalogowaniu na konto i wejsciu do zakładki „benefity”.

Twisto Cashback

Jak skorzystać ze zwrotu za Płatności

Zgodnie z regulaminem, przed dokonaniem zakupów w wybranym sklepie powinniśmy kliknąć na link w aplikacji lub na stronie Twisto. Po prostu klikamy na kafelek wybranego sklepu. W praktyce po kliknięciu wybranego linku zostaniemy przekierowaniu na stronę partnera. W kolejnym kroku powinniśmy dokonać zakupu interesujących nas produktów. Sama płatność za może zostać dokonana przy użyciu dowolnego środka płatności (inna karta, przelew, pobranie itp.). Przy skorzystaniu z linku na stronie Twisto, fakt przejścia na stronę partnera i dokonania zakupu zostanie zarejestrowany i przypisany do naszego konta Twisto.

Ile trwa przyznanie Twisto Cashbacku

Zgodnie z regulaminem, informacja o zarejestrowaniu zwrotu zostanie przypisana do naszego konta w maksymalnie 48 godzin. Warto zaznaczyć, iż jest to tylko i wyłącznie informacja. Sam zwrot w formie punktów zostanie przyznany w terminie od 14 do 72 dni, po uzyskaniu informacji potwierdzającej od danego partnera. Jest to dość standardowy czas, porównując go do innych aplikacji oferujących zwroty za płatności.

Czy warto korzystać?

Na ten moment liczba sklepów partnerski jest bardzo okrojona. Dużym plusem jest na pewno wygoda i to, że punkty zostaną naliczone bezpośrednio na aplikacji. Po ich naliczeniu wykorzystanie bonusowych środków jest bardzo proste, wystarczy zrobić kolejne zakupy. Jeżeli już mamy Twisto to na pewno warto korzystać z tej opcji przy zakupach w internecie. W końcu nic nas to nie kosztuje. Na tle konkurencji opisanej w naszym ranking programów cashback, ta oferta wypada blado. Co ciekawe w przypadku niektórych rachunków z rankingu kont osobistych również znajdziemy funkcje cashback (np. mBanK)

Regulamin Oferty Cashback-Tipli

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
Zostaw ocenę!
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
4 komentarzy on “Twisto Cashback jak to działa i czy warto korzystać”
 1. Agata

  Przetestujcie Picodi. Próbowałam używać i konto wygląda jakby nie doszło do żadnej transakcji,a składałam już 2 zamówienia przez tą stronę. A system nie odnotował żadnej z tych 2 transakcji. Czyli jak dla mnie badziew. Ale możecie przetestować. Mam wrażenie, że sens ma obecnie jedynie Payback. Może i tam nie jest idealnie, ale przynajmniej działa. Temat idealny przed Black Friday i Cyber Monday, ale widzę, że w polskim necie w temacie tego co warte uwagi w Polsce, nadal cisza. Czyli chyba mam prawo przypuszczać, że na naszym rynku Payback nie doczekał się jeszcze sensownej konkurencji. Goodie miałam na telefonie, ale zawieszało nowy Android, więc musiałam wywalić. Aplikacja typu cashback nie może mi uniemożliwiać korzystania z telefonu. A Andorid ma masa ludzi na świecie, więc to też przy wersjach mobilnych warto testować bo takie apki też od razu idą do kosza.

  Odpowiedz
  1. finhack

   W naszym przypadku Goodie działa dobrze (IOS), w ciągu 2 lat cashback na poziomie 3 tyś zł.

   Odpowiedz
 2. Ja

  Niestety rejestracja zwrotu nie działa tak dobrze jak u innych. Nie wszystkie zakupy są naliczane. Potwierdzenie zgłoszenia problemu przychodzi w języku czeskim? Może przez to na odpowiedź nie można się doczekać…? 😉

  Odpowiedz
  1. finhack

   Jeżeli chodzi o naliczanie to wszędzie chyba są problemy, aktualnie testujemy Goodie (kilka transakcji musieliśmy reklamować). Kolejny będzie praktyczny test Twisto i zobaczymy co wypadnie lepiej.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *