Alior Bank

Alior Bank rozpoczął działalność w 2008 roku. W roku 2015 doszło do fuzji z Meritum Bankiem, w wyniku której przyjął nazwę Alior Bank SA. Jest jednym z najmłodszych, ale i najszybciej rozwijającym się bankiem w Polsce, biorąc pod uwagę poziom rentowności, liczbę oddziałów, liczbę klientów. Alior Bank jako pierwszy w Polsce wprowadził metodę wideoweryfikacji w procesie zakładania rachunku bankowego. Był też pierwszym, który wdrożył Internetowy Proces Kredytowy, czyli rozwiązanie pozwalające na pozyskanie kredytu w pełni online.

Alior Bank jest spółką publiczną notowaną na giełdzie. Liczba akcji: 130 553 991 szt.

0

Alior Bank Oferta dla klientów indywidualnych

Alior Bank proponuje klientom kilka rodzajów kont osobistych, w tym Konto Jakże Osobiste (z 2 bezpłatnymi korzyściami dopasowanymi do indywidualnych potrzeb), Konto dla młodych do 26 roku życia, Konto walutowe, Podstawowy rachunek płatniczy.

W ofercie produktów inwestycyjnych znajdują się m. in. lokata na nowe środki z bardzo korzystnym oprocentowaniem, lokata mobilna, Lokata Nestor dla osób urodzonych przed 1963 rokiem, Lokata standardowa z możliwością założenia już od kwoty 1000 zł, Konto oszczędnościowe w programie rodzina 500+. Klientom akceptującym nieco więcej ryzyka Alior Bank proponuje inwestycje w obligacje komercyjne oraz fundusze inwestycyjne.

Produkty z kategorii Personal Banking to Konto Jakże Osobiste, gdzie w przypadku łącznych aktywów od 100 000 zł otrzymujemy pakiet 4 darmowych korzyści oraz lokata z możliwością negocjacji oprocentowania.

Dla klientów zainteresowanych wsparciem finansowym bank przygotował ofertę kredytową: kredyt konsolidacyjny oraz pożyczkę z gwarancją stałego oprocentowania, a także kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości, w tym kredyt bez wkładu własnego.

Bank posiada szeroką ofertę ubezpieczeniową, a w niej ubezpieczenie domu i mieszkania,  ubezpieczenia turystyczne i komunikacyjne. Kredytobiorcy oraz pożyczkobiorcy mogą skorzystać z ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia od utraty pracy i NNW.

Produkty bankowe dla firm

Flagowym rachunkiem jest iKonto Biznes dostępne w naszej porównywarce kont firmowych. Rachunek jest dedykowany Jednoosobowym działalnością gospodarczym, a sama oferta cenowa wypada bardzo konkurencyjnie na tle rynku. Co ciekawe prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, przyjdzie nam jedynie zapłacić za prowadzenie karty w przypadku braku comiesięcznej aktywności.

Nowy klienci mogą skorzystać z premii na start za założenie iKonto Biznes. Natomiast wszyscy klienci w ofercie znajdą lokaty firmowe na nowe środki z atrakcyjnym oprocentowaniem, kredyty firmowe bez prowizji przygotowawczej, rachunki walutowe czy kartę debetową z opcją wielowalutową.

Wśród propozycji dla przedsiębiorców znajdziemy rachunek Plan Biznes, który można prowadzić bezpłatnie po spełnieniu prostego warunku, kartę debetową MasterCard z Plusem, kartę wielowalutową obsługującą 23 waluty.

Dla większych firm oferta może być dopasowana do potrzeb, same warunki i koszt prowadzenia podlega negocjacji. Jest to dość ciekawe i naszym zdaniem dobre podejście. W tym przypadku mowa o koncie Rachunek Biznes Optymalny. Oprócz niego w ofercie znajdziemy konto firmowe Biznes Komfort 45 z całkiem atrakcyjną ofertą.

Dodatkowe funkcjonalności

Bank udostępnia klientom aplikację Alior Mobile oraz kantor walutowy online. Co ciekawe z kantoru walutowego mogą korzystać zarówno osoby będące klientami banku jak i posiadacze rachunków w innych instytucjach. Sam kantor jest oddzielną usługa i posiada kilka ciekawych rozwiązań jak darmowe karty walutowe czy bezpłatne wypłaty walut w oddziale. Jest to bardzo konkurencyjna oferta.

Inwestorzy w ofercie znajdą zarówno dostęp do funduszy jak i możliwość założenia konta maklerskiego lub brokerskiego. Z Aliorem mamy możliwość inwestycji zarówno w polskie akcje czy obligacje, jak i zagraniczne spółki. Co więcej przy użyciu platformy Alior Trader możemy inwestować na forexie w waluty, towary czy indexy giełdowe.

Sam bank wspiera nowoczesne rozwiązania i ogólno-pojętą mobilność. W Aliorze skorzystamy zarówno z Blika, Płatnośći Mobilnych czy płatności Apple Pay czy Google pay

Czym wyróżnia się Alior Bank?

Bank charakteryzuje się innowacyjnością, był pionierem w proponowaniu klientom pewnych nowoczesnych rozwiązań. Sam bank powstał stosunkowo niedawno bo w 2008 roku, co sprawia że proponowane rozwiązania czy usługi są nowoczesne.

Alior Bank Opinie

Naszym zdaniem oferta banku jest na atrakcyjnym i konkurencyjny poziomie. Same proponowane usługi i rozwiązania są nowoczesne. Miłośnicy nowinek i nowych technologii również powinni być zadowoleni z oferty tej instytucji.

W przypadku opinii klientów, głownie widać narzekania na kompetencje obsługi oddziałowe, co jest raczej standardem wśród banków komercyjnych. Część klientów nie do końca była/jest zadowolona z jakość oferowanych usług. Tutaj chodzi o kwestie rozwiązywania nietypowych problemów, gdzie całość jest raczej uciążliwa.

W przypadku naszej współpracy z tym bankiem jesteśmy zadowoleni, zarówno z usług jak i produktów. Na plus bardzo szybka reakcja banku w przypadku stania się ofiarą oszustwa, gdzie bank natychmiast zareagował i zablokował przelew wychodzących. W tym dziale banku pracują kompetentne i rzeczowe osoby.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Mamy nadzieję, że recencja banku była dla Ciebie pomocna :)
4.5/5 (Ilość ocen: 2)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *