Ranking kont dla spółek z o.o. 2022 oraz propozycje dla innych Firm

13

Jakie konto dla spółki z o.o. jest najlepsze?

Gdy już mamy założoną firmę i wiemy jakiego typu działalność chcemy prowadzić, warto pomyśleć nad odpowiednim rachunkiem bankowym. W przypadku kont dla spółek, koszty prowizji potrafią być na znacznie wyższym poziomie niż dla rachunków osobistych. W naszym artykule prześwietliliśmy ofertę wszystkich największych banków, podpowiemy co oferuje każda z nich, jaki jest realny koszt prowadzenia, jak szybko możemy założyć danych rachunek i które konta są w pełni darmowe. Pamiętaj, nie zawsze warto kierować się kosztem prowadzenia konta firmowego. Poniższy opis to ranking kont dla spółek w tym z o.o. S.A i ewentualnie spółek cywilnych, komandytowych na pełnej księgowości. Dla firm w formie jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółek na uproszczonej księgowości, przygotowaliśmy dedykowany i oddzielny ranking kont firmowych.

Jakie konto dla spółki wybrać?

W pierwszym kroku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy od naszego rachunku bankowego dla spółki z o.o. Poniżej przedstawiamy listę pytań, które pozwolą określić nasze potrzeby:

 • Czym się będzie zajmowało spółka?
 • Czy będę dokonywał płatności w walutach obcych?
 • Ile przelewów miesięcznie planuje wykonywać?
 • Czy planuje płacić kartą do konta?
 • Czy mogę potrzebować finansowania np. kredytem w rachunku bieżącym?

Te kilka pytań pozwala określić nasze podstawowe potrzeby, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze. Posiadanie konta osobistego w danym banku, może w znaczący sposób przyspieszyć wnioskowanie o konto dla spółki. Nasz wpis ma 2 części, pierwsza to opis 3 najlepszych rachunków, następnie w drugiej części prezentujemy pozostałe oferty kont dla spółek z o.o. S.A itp. w wybornych instytucjach finansowych.

Jakie konto bankowe dla spółki z o.o.

Nasz ranking kont dla spółek (sp z o.o., komandytowa itp) dedykujemy firmą prowadzącym pełną księgowość. W przypadku spółek cywilnych (na uproszczonej księgowości -KPiR), jednoosobowych działalności gospodarczych itp. zachęcamy do sprawdzenia naszego rankingu kont firmowych. Gdzie propozycje rachunków są znacznie tańsze i jest więcej ciekawych ofert. W naszym rankingu kont dla spółek z .o.o. wybraliśmy 3 najlepsze oferty wartę uwagi. Jednocześnie naszym głównym kryterium oceny jest koszt prowadzenia rachunku, najważniejsze prowizje oraz ogólna jakość oferty. Propozycje przedstawione poniżej są zróżnicowane, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Będą to propozycję od najbardziej podstawowych i bezpłatnych, do tych bardziej rozwiniętych i droższych. Podczas przygotowywania zestawienia, wzięliśmy pod uwagę ofertę wszystkich dużych komercyjnych banków. Niestety ze względu na ogólnokrajowy zasięg artykuły, nie prześwietlamy oferty banków spółdzielczych (które w pewnych przypadkach mogą się opłacać). Oprócz 3 najlepszych propozycji, prezentujemy jeszcze kilka mniej atrakcyjnych ofert od banków komercyjnych, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Należy mieć na uwadze fakt, iż konta dla spółek są generalnie dużo droższe od kont dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Sam koszt prowadzenia rachunku może wynoście 50-100 zł/m-c, gdzie dla JDG jest wiele darmowych ofert.

Ranking kont dla spółek z o.o. itp

W tej kategorii zaprezentujemy szereg rachunków firmowych dedykowanych podmiotom w formie spółek czy jednostkom organizacyjnym. Co do zasady rachunki dedykowane przedsiębiorcą działającym w formie spółek np. z o.o. są droższe od rachunków dla Działalności Gospodarczych. Przeglądając ofertę największych polskich banków znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, mamy nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie. Konta zaprezentowane poniżej będą idealne dla małych i średnich podmiotów. U góry sekcji prezentujemy ranking w formie graficznej, poniżej znajdują się opisy ofert

Konto firmowe NestBank
0 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
Otwórz konto
Konto firmowe mBank – mBiznes konto komfort
25 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
Otwórz konto
Konto firmowe Credit Agricole – Sonata Biznes
0 zł
Konto
0 zł
Karta
0 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Przelewy online
Otwórz konto

Obecnym numerem jeden jest Nest Bank,

jednocześnie to najtańsze konto w naszym zestawieniu. Bezwarunkowo darmowe konto dla spółki z o.o (darmowe prowadzenie rachunku wraz z kartą debetową oraz bezpłatne przelewy internetowe). Dużym plusem są darmowe wypłaty oraz wpłaty w urządzeniach Euronetu. Jedynym słowem wszystkie podstawowe usługi związane z kontem mogą być realizowane za darmo. Każdy nowy klient ma możliwość otrzymania terminalu płatniczego za 0 zł.  Pomimo, iż oferta należy raczej do tych podstawowych, to wraz z kontem firmowym zyskujemy dostęp do negocjowanych kursów walut. Już od 500 euro możemy negocjować kurs wymiany z dedykowanym dealerem walutowym! Rachunki walutowe są prowadzone za darmo, aż w 11 walutach (USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK). Dla ROR prowadzonych w  EUR, USD, GBP możemy zamówić darmową kartę debetową (pierwsza karta walutowa jest darmowa). Co istotne – wypłata ze wszystkich bankomatów za granicą za pomocą kart walutowych są relatywnie tanie 1.2 Eur / 1.6 USD / 1 GBP! Dodatkowo przelewy SEPA z konta prowadzonego w EURO są darmowe, jeśli chodzi o przelewy w USD/GBP to prowizja wynosi odpowiednio 8 USD/`3 GBP.

Konto Firmowe Nest Bank oferuje naprawdę szeroki wachlarz darmowych usług. Wiele prowizji jest znacznie niższych, niż średnia rynkowa. Przykładowo przelew USD (SWIFT) w innych bankach kosztuje nawet 200 zł (przy większych kwotach). Tu zapłacimy tylko 8 USD. Przelewy EUR (SEPA) zwykle kosztują ok 5 zł/1 EUR, w przypadku NEST Banku są one kompletnie darmowe! Jedynym minusem jest brak obsługi walutowej w oddziałach.

Powyższy rachunek polecamy szczególnie niewielkim przedsiębiorcom oraz podmiotom dokonującym wymiany handlowej z zagranicznymi partnerami. Realne oszczędności ze względu na niskie prowizje powinny być naprawdę spore. Dla każdej firmy może to być dobry ROR do dokonywania płatności zagranicznych, jego prowadzenie i tak jest darmowe.

Drugie miejsce to mBank i konto mBiznes Komfort.

Ze względu na cykliczne promocje oferujące darmowe prowadzenie rachunku przez 12-24 miesiecy. Aby móc skorzystać z oferty, wystarczy być firmom, która nie posiadały rachunku firmowego w mBanku. Posiadanie rachunku osobistego nie wyklucza nas z udziału w ofercie, wręcz przeciwnie, mając login do mBanku możemy znacznie szybciej założyć konto dla naszej firmy.

Jednocześnie mBank dla spółek oferuje jeszcze konto w wersji Standard, które również bywa na cyklicznych promocjach. Porównania rachunków znajdziecie w naszym wpisie. Obecnie to własnie ono jest w promocji i w krótkim terminie może być bardziej opłacalne, rachunek porównacie w naszym rankingu kont firmowych (dla JDG), lub na dedykowanej stronie,

Jeśli masz już konto osobiste (login) w mBanku warto skorzystać z tej oferty. Ostatnio testowałem zakładanie powyższego rachunku i całość przebiegła niezwykle sprawnie. Po zarejestrowaniu spółki z o.o. w s24 chciałem dość szybko założyć rachunek bankowy. Wybór padł na powyższą ofertę. Po przejściu na stronę banku wypełnienie całego formularza zajęło mi ok. 15 minut. Co ciekawe, mając konto w mBanku nie musiałem podpisywać umowy przez kuriera bądź w oddziale. Wniosek zatwierdziłem online kodem SMS, weryfikacja danych trwała ok. 2 dni.  Cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo. Za powyższe naprawdę duży plus dla mBanku.

Uwaga mBank oferuje cykliczne promocje konta gdzie prowadzenie rachunku jest darmowe prze 12-24 miesiące + ewentualnie jakiś bonus na start.

Jakie usługi otrzymujemy za darmo przez 12-24 miesiące?

 • Bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku wraz z kartą
 • Nielimitowane darmowe przelewy Elixir
 • Darmowe wypłaty z bankomatów własnych, Planet Cash, Euronet, BZWBK
 • Darmowe wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronet

Po okresie darmowych 12-24 miesięcy konto staje się bezwarunkowo płatne 25 zł/m-c, ale w zamian otrzymujemy pakiet darmowych przelewów internetowych. Natomiast karta prowadzona jest za darmo. Niestety przelewy internetowe powyżej pakiety 20 szt/m-c kosztują aż 1,5 zł w tej wersji rachunku.

Rachunki walutowe w mBanku kosztują 10 zł/m-c, dodatkowa opłata za kartę to 5 zł/m-c (o ile nie wykonamy co najmniej 1 transakcji/m-c). Jeśli chodzi o przelewy walutowe to wysłanie EURO przez przelew SEPA to koszt 5 zł. W przypadku przelewu SWIFT (np. USD/GBP) koszt wynosi 0,35% min 25 zł, max. 200 zł. Jednym słowem dość drogo. Warto wspomnieć, iż mBank posiada możliwość negocjacji kursów walutowych dla kwot od 10 000 jednostek danej waluty. Mniejsze kwoty możemy wymieniać w dedykowanym kantorze w bankowości internetowej. Na ten moment, w przypadku rachunków walutowych i płatności zagranicznych najkorzystniej wygląda Nest Bank, ale nie ma walutowej obsługi gotówkowej w oddziałach

Trzecie miejsce to Credit Agricole i rachunek Sonata Biznes.

Bank organizuje cykliczne promocje na start, pozwalające zyskać premię i/lub zwolnienie z opłat za prowadzenie konta. Sam rachunek jest wszechstronny, co więcej przy umiarkowanej aktywności darmowy. Użytkowanie konta to koszt 25 zł, ale wystarczy wykonać 1 przelew do ZUS lub zapewnić wpływ 5000 zł w danym miesiącu, aby jego prowadzenie było darmowe. Alternatywnie konto jest prowadzone za darmo, jeśli średnie saldo w miesiącu wynosi 5000 zł. Karta debetowa może kosztować dodatkowe 5 zł/m-c, ale spełniając warunek zwolnienia z opłaty za prowadzenie konta, unikniemy również prowizji za prowadzenie karty. Tym samym przy niewielkiej/umiarkowanej aktywności konto będzie w pełni darmowe! Przechodząc do przelewów, mogą one kosztować 1 zł/szt, ale spełniając warunek aktywności, będziemy mogli je realizować za darmo. Podsumowując wszystkie podstawowe operacje mogą być darmowe.

Przechodząc do innych operacji i prowizji z nimi związanymi, wpłatomaty własne otrzymujemy za darmo, co więcej 3 pierwsze wpłaty/m-c w oddziale również są darmowe. Podjęcie gotówki z bankomatów własnych i Santander Banku też jest darmowa! Podsumowując ofertę:

 • Założenie konta wraz z kartą – 0 zł
 • Miesięczne prowadzenie konta 0 zł/ 25 zł (warunek zwolnienia: Przelew Zus / wpływ 5 000 zł lub saldo 5 000 zł)
 • Miesięczne opłata za kartę 0 zł/ 5 zł (warunek zwolnienia: Przelew Zus / wpływ 5 000 zł lub saldo 5 000 zł)
 • Przelewy internetowe 0 zł lu 1 zł za sztukę (warunek darmowości przelewów w danym miesiącu: Przelew Zus / wpływ 5 000 zł lub saldo 5 000 zł)
 • Wpłatomaty własne – 0 zł
 • Bankomaty własne i Santander banku – 0 zł

O ile konto i podstawowe operacje mamy za darmo, co jest znacznie korzystniejsze od oferty mBanku. To naszym zdaniem, mBank posiada szerszą ofertę produktową i wyższą jakość świadczonych usług. Również bankowość internetową i mobilna wypada lepiej w przypadku mBanku. Stad druga pozycja tego rachunku. Oba konta firmowe są wartę rozważenia.

Podsumowanie Rankingu Kont dla spółek

Przeglądając ofertę banków, najlepsze i darmowe konto bankowe dla spólki z o.o. ma Nest Bank (prowadzenie i podstawowe operacje są darmowe). Konto posiada w ofercie wszystko czego może potrzebować nowa firma, prowizje są naprawdę na sensownym poziomie. Dla tych, którzy planują gwałtowny rozwój swojego przedsiębiorstwa atrakcyjniejszy może być mBank lub Credit Agricole. Część użytkowników może zainteresować Getin Bank, z całkiem ciekawą ofertą. Większość banków w swojej ofercie posiada rachunki dla jednoosobowych działalności albo dla większych firm. Prowizja za prowadzenie konta dla spółki z o.o. w bankach jak PKO BP, PEKAO, Alior, BNP, Millennium to od 50 do 150 zł/m-c. W związku z powyższym nawet nie dokonywaliśmy dokładniejszej analizy. Poniżej przedstawiamy alternatywne oferty, które mogą was zainteresować. Warto mieć większy wybór i porównanie, do każdego rachunku dodajemy krótki opis.

 • Konto ING w ofercie Direct – prowadzenie rachunku 29 zł/m-c (bezwarunkowo), koszt przelewu 0,9 zł/sztuka, prowadzenie karty za darmo w przypadku obrotu 300 zł/m-c (brak obrotu = 5 zł/m-c). Bezpłatne bankomaty ING i Planet Cash. Więcej informacji o rachunku ING Banku.
 • Rachunek Business od Alior Banku –prowadzenie rachunku 60 zł/m-c (warunek zwolnienia z opłaty – 4 transakcje /m-c). Do rachunku otrzymujemy za 0 zł – prowadzenie 2 kart debetowych, darmowe wpłaty/wypłaty z urządzeń własnych. Za 30 zł / m-c możemy dokupić 3 pakiety korzyści. Więcej informacji o rachunku Alior Banku.
 • Konto Business propozycja Millennium Bank – prowadzenie rachunku 9 zł/m-c przez 24 miesiące, później 40 zł/m-c. Prowadzenie karty za darmo w przypadku obrotu 500 zł/m-c (brak spełnienia warunku = 7 zł/m-c). Bankomaty własne, Santander/Planet Cash – 0 zł/1 zł. Przelewy 1 zł/szt. Więcej informacji o rachunku Millennium Bank.
 • Rachunek PKO Firmowy od PKO BP prowadzenie rachunku 12 zł/m-c (warunek zwolnienia z opłaty to wpływ na konto 2000 zł /m-c, przy czym pierwsze pół roku jest za 0 zł).  Prowadzenie karty za darmo w przypadku min. 10 transakcji/m-c (brak spełnienia warunku = 10 zł/m-c). Bankomaty własne – 0 zł.  Więcej informacji o rachunku PKO BP.
 • Rachunek firmowy od PEKAO – W przypadku tego banku koszt to 50-60 zł/m-c, dodatkowo 10 zł/m-c za każdego użytkownika. Bank lubi włączać jakieś dziwne usług bez informowania klienta i naliczać od nich prowizję (np. pakiet PekaoBiznes24 PLUS za 50 zł/m-c ). Do tego płatne przelewy, płatne sms itp. Jednym słowem za wszystko płacimy i trzeba liczyć min. 100 zł/m-c. O ile oferta dla JDG jest naprawdę konkurencyjna i warta uwagi to interpretacje powyższej oferty pozostawiam wam.

Zachęcamy do sprawdzenia naszego rankingu kont firmowych, który umożliwia m.in. porównanie kont dla spółek z o.o.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.7/5 (Ilość ocen: 29)
Komentarze
13 komentarzy on “Ranking kont dla spółek z o.o. 2022 oraz propozycje dla innych Firm”
 1. Grzegorz

  Jak wygląda sprawa z kontem firmowym dla spółki w mBanku?
  https://www.mbank.pl/firmy/konta-firmowe/konto-dla-spolki/

  Na pierwszy rzut oka wydaje się to korzystniejsze niż proponowane przez Państwa mBiznes konto komfort. Czy mógłbym poprosić o odniesienie się do tego? Mile widziane byłby porównanie tych kont. Z pewnością pomogłoby to nie jednej osobie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Grzegorzu,
   Dziękujemy za pytanie, dokonywaliśmy takiej analizy, dostępna jest we wpisie (https://finhack.pl/konto-firmowe-mbank-mbiznes-konto-komfort-2/)
   Abstrahując od promocji, w przypadku spółek z o.o. konto komfort wypada znacznie lepiej. Głównie ze względu na warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie konta standard (przelew do ZUS). Tabela z porównanie dostępna we wpisie.
   W rankingu zaznaczaliśmy, że warto poczekać na cykliczną promocje konta (zwolnienie z opłaty przez pewien okres). Aktualnie to własnie konto Standard jest na promocji i przez ten okres może wypadać korzystniej. W długim terminie już się mniej opłaca. Rachunek standard jest zaprezentowany w rankingu kont firmowych, ponieważ w przypadku JDG wypada on lepiej niż konto komfort.

   Jednocześnie dodam informacje we wpisie, aby zainteresowane osoby mogły wybrać albo jedno albo drugie konto (wedle własnej oceny).

   Odpowiedz
 2. Szu

  To chyba jakiś żart z tym nest bankiem. Brak lini kredytowej dla spółek, zaświadczenia płatne i po tydzień trzeba czekać. Generalnie po 3 latach za wielu plusów nie dostrzegam. Konto jak konto 0.5% za wpłatę/wypłatę gotówki. W Białymstoku brak obsługi wpłat w Euro. Generalnie nie polecam.

  Odpowiedz
  1. Michał Król

   Oferta Nest pod względem prowizji jest bezkonkurencyjna dla małych spółek z o.o., w innych bankach sam koszt prowadzenia to min. kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, ewentualnie płatne przelewu itp. Stąd też pierwsze miejsce, jednocześnie zaznaczyliśmy iż jest to raczej podstawowy rachunek i w przypadku większych wymagań lepiej założyć mBank lub Credit Agricole. Jeżeli Pana potrzeby urosły, proszę sprawdzić mBank, który posiada szeroką ofertę w tym liczne produkty kredytowe. Dla mBanku należy się liczyć z miesięcznym kosztem prowadzenia na poziomie 20-30 zł. Proszę przejrzeć dokładnie ofertę innych banków, większość podlinkowaliśmy na końcu wpisu. Przykładowo w PEAKO za prowadzenie konta, karty i kilka przelewów zapłacimy min. 50-60 PLN na m-c, o ile bank nie włączy sam z siebie jakiś dodatkowych usług.

   Odpowiedz
 3. Kola

  Nest Bank – Nie prowadzi rachunków dla spółek, których udziałowcem jest inna spółka.

  Odpowiedz
 4. kamil

  Witam
  Mam pytanie ktore konto dla spolek jest najlepsze pod względem kredytu ? chodzi o kredyt na podstawie obrotow na koncie ? jakie trzeba osiagac obroty aby propozycja kredytowa podstawiła sie sama bez zbednych formalnosci, papierów finansowych itp.

  Odpowiedz
 5. aga

  Dlaczego najkorzystniejsze konto Nest Banku za totalne 0 zł plasuje się na 3 miejscu?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Agato, proszę przeczytać ogólne opinie o rachunku. Nie wszystko co się opłaca warto. Niestety, Nest Bank ma znacznie więcej problemów natury technicznej niż konkurenci. Zdarzały się tam m.in ginące przelewy, brak możliwości czasowego skorzystania z bankowości internetowej, brak czasowej możliwości wysłania przelewu itp. Straty wynikające z czasowego braku dostępu do firmowych pieniędzy mogą być znacznie wyższe od kosztów prowadzenia rachunków u konkurentów. Konto warto założyć tylko jak prowadzimy bardzo umiarkowana aktywność lub jako konto zapasowe.

   Odpowiedz
  2. Sławek

   Miałem dwa lata temu kredyt firmowy w Nest Banku – nawet jak by sztabki złota rozdawali to bym tam konta nie otworzył. O rozliczenie kredytu po wcześniejszej spłacie prosiłem się 3 miesiące… Kontakt był doskonały jak chcieli wcisnąć kredyt – średnio 1 – 3 tel. na dzień, ale jak już chciało się coś załatwić to nikt nic nie wie i o niczym nie słyszał.

   Odpowiedz
   1. finhack

    A widzi Pan Panie Sławku, my aktualnie testujemy firmowy Nest Bank. Na pierwszy rzut oka wyglada niezle

    Odpowiedz
    1. Jarek

     I jak wypadły testy konta w Nest Banku?

     Odpowiedz
     1. finhack

      Użytkowane 2 miesiąc, na ten moment brak problemów. Realizacja przelewów bezproblemowa, płatności w internecie tak samo. Jedyny minus to konieczność logowania się do specjalnego portalu, z którego możemy pobrać wyciągi. W tym przypadku logowanie następuję przy użyciu zupełnie innych loginów.

 6. Jakie konto firmowe wybrać? -

  […] Ranking kont firmowych, z którego można czerpać informacje dotyczące najbardziej atrakcyjnych propozycji bankowych, uwzględnia jednak nie tylko koszty prowadzenia konta. Także i ty nie powinieneś przy wyborze kierować się wyłącznie cennikiem. Warto sprawdzić możliwości konta, szczególnie jeśli niektórych płatności planujesz dokonywać w obcej walucie. Warto przyjrzeć nie możliwościom zarządzenia finansami, tworzenia przejrzystego układu płatności, należności i dochodów. Dobrze zaprojektowane konto firmowe pozwoli ci zachować pełną kontrolę i przejrzystość firmowych wydatków. Nie bez znaczenia powinna być także dla ciebie wiarygodność banku, opinie innych klientów, doświadczenie i okres obecności na polskim rynku.  […]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.