Konto firmowe Nest Bank

6

Konto firmowe Nest Bank opinie

Początki Nest Banku sięgają 1995 roku kiedy to został założony bank WestLB Polska S.A. W międzyczasie bank kilkukrotnie się zmieniał, natomiast od listopada 2016 roku, po rebrandingu rozpoczął działalność pod nową nazwą Nest Bank. Obecnie działający Nest Bank S.A. posiada ofertę skierowaną w stronę klientów indywidualnych i firmowych, głównie mikroprzedsiębiorców.

Idea banku

Nest Bank od samego początku powstania stawia na nowoczesność. Uważa się za „bank bliski ludziom” i jest to jego podstawowa idea. Jego celem są rozwiązania ułatwiające prowadzenie biznesu i pomagające w codziennym korzystaniu z finansów. Klienci mają możliwość założenia jednocześnie konta firmowego jak i indywidualnego. Bank jako jeden z pierwszych umożliwił zakładanie konta za pośrednictwem wideo rozmowy z konsultantem.

Oferta dla firm

W ofercie dla przedsiębiorców oprócz konta firmowego znajduje się terminal płatniczy, rachunki walutowe, usługa negocjowanych kursów czy kredyt firmowy, który całkowicie w 100 procentach można otrzymać online. Klienci mają możliwość korzystania z BLIK’a i innych popularnych płatności mobilnych, jak: Google Pay, Apple Pay, GarminPay, FitBitPay.

Konto firmowe BIZnest Konto produkty i oferta.

Oferta jest atrakcyjna, tania i przejrzysta. Bank proponuje wiele przydatnych funkcji, które mogą zostać wykorzystane w codziennym użytkowaniu i prowadzeniu spraw finansowych. Oferta przeznaczona zarówno dla małych jak i dużych firm. Konto mogą założyć osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wszystkie rodzaje spółek oraz organizacje, takie jak: fundacje i stowarzyszenia. Można z niego korzystać bez konieczności posiadania karty. Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda bardzo dobrze, chociaż ofertę można określić bardziej w kategorii podstawowej.

Rachunek firmowy Nest bank Opłaty i prowizje

Cechy konta
Najtańsze konto w zestawieniu, podstawowe usługi za 0 zł bezwarunkowo.
Przeznaczenie konta
Oferta dla firm:

 • Działalności gospodarcze
 • Spółki (w tym z o.o.)
 • Fundacje i stowarzyszenia
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
0 zł
Miesięczna opłata za kartę
0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł urządzenia Euronet
 • 6 zł Pozostałe
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 6 zł za wypłatę + 4,9% koszt przewalutowania (karta pln)
 • 1,2 EUR / 1,6 USD / 1 GBP dla kart walutowych
Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł (urządzenia Euronet)
Wpłata gotówki w oddziale banku
 • 0,5% min. 10 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
 • 0,5% min. 10 zł

Przelew krajowy
0 zł
Przelew natychmiastowy
10 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
5 zł ( za realizacje)

Prowadzenie rachunków walutowych
 • 0 zł
 • 10 różnych walut (USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK)
Karty walutowe
 • Pierwsza karta za darmo, każda kolejna to koszt 25 zł/5 EUR/6 USD/4 GBP na rok.
 • Dodatkowo jednorazowy koszt za wydanie jak powyżej 25 zł/5 EUR/ 6 USD/ 4 GBP.
Koszt przewalutowania
 • Aktywacja usługi i miesięczny koszt korzystnych przewalutowań to odpowiednio 1 EUR/ 1,3 USD/ 0,8 GBP.
 • Możliwość negocjacji kursów z dealerem walutowym od równowartości 500 EUR
Przelew europejski SEPA
 • 0 zł
Przelew zagraniczny SWIFT
 • Konto PLN – 0,3% min. 50 zł maks. 200 zł
 • Konto USD – 0,3% min 13 USD maks. 50 USD
Wypłata walut w oddziale
 • Brak usługi
Dodatkowe funkcje
Usługa preferencyjnych przewalutowań, kantor internetowy i możliwość negocjacji kursów.
Płatności mobilne
Google Pay, Apple Pay

Jest to jedyny w pełni bezwarunkowo darmowy rachunek w naszym zestawieniu. Niestety bank poziomem delikatnie odstaje od największych konkurentów. Rachunek firmowy BIZnest Konto jest całkowicie darmowy dla 6 podstawowych usług:

 1. otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł
 2. wszystkie internetowe przelewy krajowe ELIXIR, również do ZUS-u i US – 0 zł
 3. wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce – 0 zł
 4. wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów – 0 zł
 5. pierwsza karta debetowa VISA (wydanie i obsługa) – 0 zł
 6. wysłanie kodów SMS do autoryzacji przelewów internetowych – 0 zł

Każdy klient w ramach umowy ramowej otrzymuje bezpłatnie jedną kartę debetową. Wydanie kolejnych karty wiąże się z opłatą (25 zł na rok dla kart PLN i porównywalna opłata dla kart walutowych). Za wypłaty z obcych bankomatów (wszystkie oprócz Euronetu) w Polsce trzeba zapłacić 6 zł, a za granicą 6 zł + 4,9% prowizji za przewalutowanie (karta PLN). Co ciekawe dla kart walutowych opłaty za korzystanie z bankomatów wyglądają dużo lepiej – 1,2 EUR / 1,6 USD / 1 GBP w zależności od waluty. Wpłata gotówki we wpłatomacie – 0 zł. Natomiast za wpłaty i wypłaty w oddziale banku trzeba zapłacić 0,5%, min. 10 zł.

Inne opłaty dla rachunku firmowego to:

 • przelew natychmiastowy – 10 zł
 • polecenie zapłaty – 5 zł za realizację
 • zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • przelew zagraniczny SWIFT – Konto PLN – 0,3% min. 50 zł maks. 200 zł /Konto USD – 0,3% min 13 USD maks. 50 USD / inne rachunku podobnie 0,3% (tyle, że kwoty wyrażone w EUR czy GBP).

Konto firmowe Nest Bank oferta i produkty

Jedno konto – wiele funkcjonalności

Konto firmowe BIZnest w Nest Banku, ma sporo przydatnych funkcji. Rachunek powinien w pełni odpowiedzieć na podstawowe potrzeby wszystkich rodzajów działalności (mikrofirmy, samozatrudnieni, firmy handlowo-usługowe, firmy współpracujące z zagranicznymi kontrahentami). Niskie koszty obsługi sprawiają, że jest on idealny dla osób dopiero rozpoczynających działalność. Chociaż nowy klienci nie mogą liczyć na otrzymanie pomocy finansowej w formie kredytu, na początku współpracy z bankiem.

Dzięki usłudze przedsiębiorca otrzymuje narzędzie, które znacznie ułatwia zarządzanie fakturami w firmie. W tym celu wystarczy mieć komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. Przedsiębiorca może je sam księgować lub udostępnić dokumenty księgowej. Usługa jest bezpłatna (możliwość wystawiania faktur z własnym logo, bez limitu – 0 zł).

Przedsiębiorca nie musi czekać aż klienci zapłacą za dostarczony towar lub wykonaną usługę. Wystawione faktury mogą przekazać do firmy faktoringowej, która wypłaca wartość z faktur na konto. Dzięki usłudze płynność finansowa firmy zostaje zachowana. Oczywiście za tą usługę bank nalicza prowizje w formie % od wysokości faktury.

Możliwość skorzystania z jednego z trzech wariantów. Chodzi o ograniczenie ryzyka związanego z nawiązaniem współpracy z podmiotem, który potencjalnie może nie zapłacić za nasz towar czy usługę.

Bezwarunkowo darmowa Karta VISA dostępna do konta. Środki pieniężne można wypłacać w prawie 7 600 bankomatach w całej Polsce. Możliwe jest wypłacanie gotówki również podczas płatności kartą za zakupy w sklepie stacjonarnym z logo Cash Back. Same płatności można dodatkowo realizować przy pomocy smartphona lub zegarka. Zakupy w Internecie są bezpieczne, dzięki zastosowanej usługi 3-D-Secure.

Przedsiębiorca może skupić się na swoim biznesie nie tracąc cennego czasu, ponieważ wiele spraw załatwimy online od założenia rachunku po skorzystanie z produktów dodatkowych. Bank nie wymaga osobistego stawiennictwa w placówce w celu nawiązania współpracy. Nie ma znaczenia, czy przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, czy w formie spółki. Wniosek może być złożony za pośrednictwem strony internetowej banku z wyborem opcji wideo rozmowy, czy z wykorzystaniem przelewu z własnego konta osobistego.

Nest Bank oferuje dużo większe możliwości niż wykonanie przelewu, założenie depozytów, czy wnioskowanie o kartę. W Nest Banku przedsiębiorcy mogą nadawać i cofać uprawnienia dostępu do rachunku, modyfikować zakres uprawnień dla np. księgowej, współwłaściciela, czy członków zarządu. W ramach usługi dostępne są powiadomienia do osób zatwierdzających operację o oczekujących na realizację transakcjach wysyłane w formie wiadomości e-mail, SMS-a lub Push.

Godna polecenia jest funkcjonalność „Moje Finanse”, która daje możliwość podglądu salda oraz wykonanych operacji na rachunkach przedsiębiorcy w innych bankach i zarządzanie nimi z jednego miejsca. W ramach usługi można przenieść odbiorców zdefiniowanych w innych banków do Nest Banku i dokonać transferu środków.

Przedsiębiorca ma możliwość wnioskowania online o produkty kredytowe dostępne w banku. Oferta jest dość szeroka. Brakuje jedynie propozycji dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Na ofertę kredytowania mogą liczyć firmy przynajmniej z rocznym stażem (BIZnest Limit w Koncie, kredyty ratalne w różnych wersjach, kredyty z gwarancjami). Na specjalną ofertę mogą też liczyć firmy rodzinne.

 • identyfikacja biometryczna – odcisk palca lub Face ID podczas logowania do aplikacji mobilnej
 • możliwość ustawienia hasła mobilnego do autoryzacji transakcji w aplikacji mobilnej
 • dostęp do finansów osobistych i firmowych za pomocą jednego loginu i hasła (system pokazuje komunikat czy użytkownik pracuje na koncie firmowym, czy prywatnym)
 • możliwość spersonalizowania wielu funkcji
 • funkcja wysyłki numeru rachunku na numer telefonu lub adres e-mail.

Jak otworzyć BIZnest Konto?

Otworzenie rachunku BIZnest Konto nie wymaga wizyty w placówce stacjonarnej. Każda osoba, która jest uprawniona do reprezentowania firmy lub organizacji może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej banku. Konto można założyć przez:

 • wypełnienie wniosku online i rozmowę wideo (dostępne dla jednoosobowych działalności gospodarczych) – potrzebny dowód osobisty i telefon.
 • Możemy wypełnić dane online i podpisanie umowy w oddziale banku
 • wypełnienie wniosku online i podpisanie za pośrednictwem kuriera
 • potwierdzenie wniosku przelewem na 1 zł – w przypadku firm posiadających inną formę prawną niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Lista banków, z których można dokonać przelewu jest ograniczona
 • w formie tradycyjnej – wypełnienie wniosku i podpisanie w placówce stacjonarnej banku.

Konto firmowe BIZnest opinie

Konto firmowe Nest Bank opinie, sprawdzamy czy warto skorzystać z oferty. Przeanalizowaliśmy dogłębnie propozycję banku oraz sprawdziliśmy opinie użytkowników. Prowadzenie rachunku i podstawowe operacje otrzymujemy za darmo, tu ogromny plus dla Nest Banku. Niestety na tym praktycznie się kończą plusy, cała reszta, czyli oferta produktowa oraz jakość bankowości internetowej/mobilnej delikatnie odstają od konkurentów. Naszym zdaniem rachunek będzie idealny dla firm prowadzących ograniczoną ilość operacji lub jako konto zapasowe. Wszystkie aspekty konta możemy określić jako „podstawowe”, tym samym zakładając rachunek firmowy w Nest Banku zalecamy dostosowanie oczekiwań. Dla niewielkiej firmy czy spółki z o.o. to najlepsza oferta, o ile nie oczekujemy bardzo szerokiej oferty produktowej czy wszelkich nowinek technologicznych. Dla klientów z bardzo wysokimi wymaganiami sugerujemy sprawdzenie innych kont z naszego ranking kont firmowych. Być może Santander, Peako czy Alior Bank będą bardziej odpowiednie.

Konto firmowe Nest Bank Opinie użytkowników

Prześledziliśmy również opinie użytkowników o koncie Biznest. Klienci regularnie skarżą się na liczne usterki i błędy. Poniżej prezentujemy listę przykładowo wskazywanych mankamentów:

 • Nie działające przelewy Natychmiastowe
 • Opóźnione księgowania lub ich brak
 • W znaczącym stopniu wydłużony czas realizacji przelewów BLIK
 • Sporadyczne blokady karty przy wykonywaniu transakcji
 • Regularne przerwy w dostępnie do aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
 • Problem z wsparciem (infolinia)
 • Liczne błędy w bankowości internetowej/aplikacji mobilnej (np. nieaktualne saldo, brak transakcji w historii itp.)

Niestety to nie są wszystkie problemy wskazywane przez użytkowników. W przypadku Nest Banku obsługa klienta i jakość produktu delikatnie momentami może być problematyczna. Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, konto Biznest warto założyć, jeśli nie planujemy za dużo z niego korzystać. Jest to produkt raczej podstawowy, aczkolwiek ogromnym plusem jest bezwarunkowa darmowość!

Czy warto założyć konto Firmowe Nest Bank

W naszym podsumowaniu podkreślimy jeszcze raz wnioski, które wskazywaliśmy wcześniej. Czy warto założyć konto firmowe w Nest Banku? Odpowiedz na to pytanie zależy od tego kto pyta. Jeżeli dana firma planuje wykonać maksymalnie kilka przelewów w miesiącu/tygodniu, nie korzystać za bardzo z bankowości internetowej/mobilnej oraz w bardzo umiarkowanym stopniu korzystać z rachunku. to odpowiedz na to pytanie brzmi TAK! Niestety w każdym innym przypadku, należy się zastanowić i przemyśleć, czy ten rachunek będzie dla nas odpowiedni. Sam bank można określić jako bardziej „podstawowy”.

Zalety
Bezwarunkowo darmowe konto i karta do konta
Opłaty i prowizje na bardzo konkurencyjnym poziomie
Darmowe prowadzenie rachunków walutowych
Wady
Brak obsługi gotówkowej w walutach obcych
Ograniczony zakres produktów i usług
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto firmowe Nest Bank w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4/5 (Ilość ocen: 27)
Komentarze
6 komentarzy on “Konto firmowe Nest Bank”
 1. Daniel

  NEST BANK to nie jest bank dla firm. Bank nie chciał mi zarejestrować konta firmowego. cały czas odrzucał, z uwagi na fakt, ze jest to sp z o o ( prawdopodobnie) – bo spółka ma płynność, beż żadnych zaległosći i kredytów.
  W tym samym czasie bez problemów rejestrowali mi innej firmy o odmiennej struktturze.
  Obsługa przy okienku tragiczna, obsługa via telefon niekopetentna.

  Rekomendacja: OMIJAĆ szerokim łukiem

  Odpowiedz
 2. MLynx

  Witam nest bank nie powinien znalezc sie na 1 czy nawet na 2 miejscu bo to ze jest darmowy nie czyni go najlepszym, konto jest zmora dla firm. Przelewy ksieguja sie 2 dni polskie 4 dni zagraniczne, odnosze wrazenie ze kasa zbanku do banku targana jest na plecach w workach. Blik dziala jak chce czyli nie dziala prawie. Awarie woeczne, infolinia to porazka nie wiem kogo zatrudniaja tego konta nie powinno byc w rsnkingu dla spolek niestety.

  Odpowiedz
 3. Paweł Borowiecki

  Największą – a w zasadzie dyskwalifikującą – wadą tego konta firmowego jest jakość bankowości internetowej/mobilnej. Zdarzające się awarie (np. w tej chwili tj. co najmniej od 8.05.2023 w południe do 10.05.2023 rano, a pewnie dłużej, bo na razie nie widać końca problemów) jest problem z przelewami, blikiem, salda są nieaktualne. Jeśli z konta firmowego nie można przez 2 dni zrobić przelewu (albo co gorsze zlecone przelewy „utknęły” w stanie pieniądze z konta pobrane, ale nie zaksięgowane na kontach kontrahentów) to takie konto jest w zasadzie bezużyteczne, bo straty chociażby wizerunkowe są dużo bardziej kosztowne niż zyski z wynikające z tego, że konto jest teoretycznie darmowe (teoretycznie, bo jak wiadomo nic nie jest za darmo).

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   Panie Pawle, pełna zgoda. To konto ma sens dla małych podmiotów, realizujących niewielką liczbę operacji płatniczych. Tą kwestię również poruszaliśmy w naszej opinii, iż konto jakościowe odstaję od czołówki banków. Jak ktoś robi kilka przelewów w miesiącu, czasem skorzysta z karty itp. To ewentualne problemy są praktycznie nie odczuwalne.

   Odpowiedz
 4. TOiP

  Macie nieaktualne dane w tabeli oplat i prowizji widnieje oplata za przelewy do zus/us 10zł co dyskwalifikuje zupełnie to konto oraz szybkie przelewy za 15zł

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Tylko jak widzę, mówi Pan o „BIZnest Oszczędności” lub realizacji przelewu poprzez bankowość telefoniczną. W Bankowości mobilnej/internetowej dla firmowego ROR – przelew zwykły oraz do ZUS/US to 0 zł, natomiast natychmiastowy 10 zł. W przypadku konta firmowego prowizję są widoczne w sekcji „Rozdział 2 Zlecenia płatnicze i inne usługi z Rachunków rozliczeniowych”. SAM Toip, który jest podlinkowany jest jak najbardziej aktualny „tabela obowiązuje od 19 lipca 2022 roku”.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *