Konto Przekorzystne Pekao

8

Rachunek osobisty od Pekao

W odpowiedzi na ciągle rosnące wymagania klientów, bank Pekao do swojej oferty wprowadził osobiste Konto Przekorzystne. Stworzył rachunek uniwersalny, który odpowiada potrzebom wszystkich osób chcących podjąć współpracę z Pekao, jednocześnie wycofując z oferty, aż cztery różne rachunki. Oferta ta skierowana jest do osób po ukończeniu 13 roku życia, które chcą założyć swój ROR na korzystnych warunkach. Jeśli zależy Ci na tanim rachunku, dzięki któremu masz dostęp do karty wielowalutowej, to Konto Przekorzystne z pewnością będzie odpowiednią opcją dla Ciebie. Warto wiedzieć, że bank ma równie ciekawą ofertę w przypadku konta firmowego PEKAO.

Konto Przekorzystne Pekao

Bank Pekao stworzył wszechstronny rachunek osobisty, z którego powinni być zadowoleni zarówno klienci korzystający z usług bankowym w kraju, jak i poza jego granicami. Oferta konta Konto Przekorzystnego skierowana jest do osób w każdym wieku, jednak szczególnie atrakcyjne warunki proponuje klientom, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Aby sprawdzić, czy ROR oferowany przez Bank Pekao jest odpowiedni właśnie dla Ciebie, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Rachunek bez opłat ?

Praktycznie tak! Ciekawa propozycja dla osób do 26 roku życia.

OpłatyKlienci do 26 roku życiaKlienci powyżej 26 roku życia
Opłata za rachunek0 zł0 zł
Opłata za kartę0 zł0 zł w przypadku zapewnienia wpływów 500 zł/mc oraz dokonania min jednej transakcji bezgotówkowej (brak spełnienia warunku – 4zł/mc)
Bankomaty 0 zł0 zł – bankomaty Pekao, bankomaty obce – 2 pierwsze wypłaty 0zł w przypadku spełnienia warunków zwalniających z opłat za prowadzenie konta, kolejne wypłaty 2% min. 5zł.
Kody SMS0,2 zł/kod lub 0 zł przy użyciu tokenu PekaoToken)0,2 zł/kod lub 0 zł przy użyciu tokenu PekaoToken

Peako Opłaty i prowizje

Wybierając ROR, warto zwróć uwagę przede wszystkim na koszty związane z jego prowadzeniem. Konto Przekorzystne w Banku Pekao może nas kosztować 4 zł/m-c, ale w przypadku niewielkiej aktywności będzie darmowe. Zanim jednak podejmiesz decyzję i zdecydujesz się otworzyć ROR w Pekao, skorzystaj z rankingu kont osobistych, w którym będziesz mógł porównać ze sobą najkorzystniejsze opcje. Będziesz miał wtedy możliwość sprawdzić jakie ewentualne opłaty i prowizje nalicza sobie bank. Otwarcie rachunku osobistego jest zupełnie darmowe, tak jak i jego prowadzenie.

Wydanie karty wielowalutowej do konta w Pekao jest zupełnie darmowe. To samo tyczy się opłaty za odnowienie karty. Koszty, jakie mogą zostać wygenerowane, tylko jeśli nie spełnisz warunków zawartych w umowie. Dokonując płatności kartą lub za pomocą Apple Pay, Google Pay, czy PeoPay minimum 1 raz w miesiącu i zapewniając w poprzednim jednorazowy wpływ na konto w kwocie m.in. 500 zł, unikniesz opłaty w wysokości 4 zł za prowadzenie karty. Od klientów do 26. roku życia opłata za kartę nie jest pobierana, nawet jeśli nie spełnią powyższych wymagań.

Bankomaty, wpłatomaty, przelewy.

Jeśli chodzi o wypłaty gotówki w krajowych bankomatach, to są one bezpłatne dla osób do 26 roku życia. Dla klientów, którzy przekroczyli tę cudowną granicę, opłaty za korzystanie z bankomatów zostanie naliczona w przypadku korzystania z urządzeń obcych. Ale dwie pierwsze wypłaty ze wszystkich bankomatów w danym miesiącu są darmowe (po spełnieniu warunku aktywności – wpływ 500 zł i 1 transakcja). W przypadku niedotrzymania warunków umowy, w tym kontekście, bank nalicza 2,3% od kwoty wypłacanej ( min. 5 zł). W przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą, to po spełnieniu warunku aktywności ta operacja staje się całkowicie darmowa.

Z wpłatomatów własnych banku możemy korzystać za darmo. Jednak w przypadku wpłat gotówki we wpłatomatach należących do banku przy użyciu PeoPay i Blik opłata wynosi 0,4%, min. 2 zł. Takie operacje jak Cashback to koszt 2 zł, natomiast wpłaty i wypłaty w oddziale banku kosztują 8 zł.

Zwykłe przelewy internetowe w banku Pekao są zupełnie darmowe. Inaczej wygląda to w przypadku natychmiastowego przekazu środków pieniężnych, którego koszt wynosi 5 zł. W Koncie Przekorzystnym nie zapłacisz również za stałe zlecenie przelewu i polecenie zapłaty. Koszt 10 zł wygeneruje przekaz zlecony w oddziale banku. Świetną opcją dla klientów, którzy korzystają z operacji bankowych poza granicami kraju, jest darmowy przelew SEPA.

Jedyną wadą Konta Przekorzystnego w Pekao jest płatność w kwocie 0,20 zł za każdy kod SMS służący do autoryzacji. Możesz go jednak uniknąć, korzystając z autoryzacji operacji w aplikacji PeoPay.

Jeden z największych polskich banków z bardzo zaawansowaną bankowością mobilną
Kod Bic/Swift
PKOPPLPWXXX
Dane adresowe
ul. Grzybowska 53/57
skrytka pocztowa 1008
00-844 Warszawa
Infolinia
+48 22 59 12 232
lub 801 365 365
Liczba placowek
662
Godziny otwarcia oddziałow
9-17
większość placówek otwarta w godzinach 9-17, wiele placówek otwartych nawet do godziny 19.00 lub od godziny 8.00
Liczba bankomatów/wpłatomatów
1560 bankomatów i 700 wpłatomatów


Opłaty
Klienci do 26 roku życia Klienci powyżej 26 roku życia
Opłata za rachunek
0 zł 0 zł
Opłata za karte
0 zł 0 zł

w przypadku zapewnienia wpływów 500 zł/mc oraz dokonania min jednej transakcji bezgotówkowej (brak spełnienia warunku – 4zł/mc)
Wypłata Bankomat/Blik
0 zł

0 / 2,3%

 • 0 zł bankomaty Pekao i bankomaty obce – 2 pierwsze wypłaty/m-c, kolejne wypłaty 2.3% min. 5 zł
 • 0 zł wszystkie bankomaty w przypadku spełnienia warunków zwalniających z opłat za prowadzenie konta
Wpłatomaty
0 zł – wpłatomaty PEKAO

0,4% min. 2 zł – pozostałe

Kody SMS
0,2 zł/kod lub 0 zł przy użyciu tokenu PekaoToken

Przelewy (PLN)
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe – 5 zł
 • Przelew Blik – 0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale – 10 zł
Podróże
 • Bankomaty za gracą (karta PLN) – 0 zł po spełnieniu warunków aktywności lub dla osób do 26 lat. W pozostałych przypadkach 2,3% min. 5 zł.
 • Przewalutowanie – 0 zł dla kart Mastercard Debit FX, dodatkowo przewalutowanie po kursach Mastercard.
Przelewy zagraniczne
 • Swift (np. USD) – 0,5% min. 30 zł maks. 250 zł
 • SEPA (EUR) -0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata PLN – 8 zł
 • Wypłata PLN – 8 zł
 • Wypłata EUR/USD/GBP – koszt  2 jednostki wybranej waluty EUR/USD/GBP.
Konta walutowe prowadzenie
 • 20 walut do wyboru
 • 0 zł koszt prowadzenia
Prowadzenie karty walutowej
 • Dla USD – 2 USD/m-c
 • EUR – 2 EUR/m-c

Produkty i oferta bankowa

Konto Przekorzystne to rewelacyjna opcja dla osób, które uwielbiają podróże. Dzięki karcie wielowalutowej Mastercard Debit FX możesz płacić za swoje zakupy w funtach, dolarach, euro i frankach szwajcarskich, a także wypłacać gotówkę bez prowizji za przewalutowanie. Dodatkowo sam wybierasz wizerunek karty, który najbardziej Ci odpowiada.

Dla płatności w walutach obcych, jedynym warunkiem jaki musisz spełnić jest posiadanie środków na rachunku walutowym, do którego jest przypisana karta. Plusem jest to, że każde nowe konto walutowe dla klientów banku Pekao jest darmowe. Z karty wielowalutowej Mastercard Debit FX możesz korzystać za granicą nawet, gdy nie posiadasz rachunku w konkretnej walucie. Bank nie pobiera żadnej prowizji za przewalutowanie, w przypadku braku pieniędzy na wybranych rachunku walutowym. Kolejnym produktem, który zasługuje na szczególną uwagę jest PeoPay — aplikacja mobilna Banku Pekao. Z jej pomocą klienci mogą nie tylko sprawdzać saldo dostępne na swoim koncie, ale również korzystać z płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. W Aplikacji PeoPay z przydatnych funkcji mamy dostęp do transakcji BLIK oraz możemy przekazywać środki pieniężne za pomocą szybkich przelewów na numer telefonu.

Warto zaznaczyć iż, spełniając warunek aktywności (500 zł wpływu/m-c i jedna transakcja/m-c) otrzymujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów zagranicznych. Jest to najlepsza karta debetowa dla osób podróżujących za granicę, pozwala wypłacić dowolną ilość gotówki. Jeśli planujesz wypłacać gotówkę za granicą, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Jest jeszcze jeden produkt, który szczególnie polecamy – to karta kredytowa PEAKO w programie Miles & More. Sam produkt w wersji platynowej oferuje szereg korzyści – cash back (bezcenne chwile), ubezpieczenie zakupów i podróży, saloniki lounge czy fast track na Okęciu (przy lotach Lotem).

Choć nie wszystkie banki oferują płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR, to w Pekao jest taka możliwość. Dla osób, które cenią sobie oszczędzanie bank proponuje rachunek oszczędnościowy z całkiem sensownym oprocentowaniem.

Konto Przekorzystne Pekao Opinie

Sprawdziliśmy na forach internetowych i nie tylko, co sądzą klienci o tym rachunku osobistym od PEKAO. Jak to zwykle bywa opinie są różne, to na co narzekają klienci to słaba obsługa, przez co bardzo ciężko rozwiązać ewentualne problemy. W tym przypadku chodzi głownie o słabą komunikacje miedzy pracownikami/działami, w efekcie załatwienie nawet prostej sprawy może wymagać nawet kilkukrotnego kontaktu z bankiem. Co więcej użytkownicy zwracali uwagę, iż niektóre prowizje wypadają dość niekorzystnie wyglądają na tle konkurencji – płatne tokeny sms czy opłata za przelew BLIK/wypłaty BLIK. Warto zaznaczyć, iż w przypadku praktycznie wszystkich konkurentów te operacje możemy wykonać bez dodatkowych opłat. Ponadto dla pojedynczych klientów problemem jest również brak powiadomień push dla aplikacji mobilnej.

Kwestie, które chwalili klienci to darmowe prowadzenie rachunku, świetna karta wielowalutowa czy płynnie działająca aplikacja mobilna. Do tego wszystkiego otrzymujemy darmowe prowadzenie rachunków walutowych, co nie jest standardem wśród konkurentów. Biorąc pod uwagę wszystkie opinie oraz ogólny poziom opłat i usług, naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę konto PEKAO, jesli szukamy nowego wszechstronnego konta.

Zakładanie konta

Jeśli po przeczytaniu powyższego artykułu i porównaniu kont w rankingu jesteś zainteresowany otwarciem ROR’u możesz to zrobić za pomocą:

• Online za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej.

• Alternatywnie, możemy zawrzeć umowę w oddziale banku.

W pierwszym przypadku przez proces zakładania konta zostaniesz pokierowany za pomocą instrukcji podanych na stronie i w aplikacji. Natomiast w przypadku zakładania konta w oddziale banku pomoże Ci w tym odpowiedni pracownik. Co więcej korzystając z linków dostępnych w naszym rankingu kont osobistych, dzięki czemu otrzymasz bonus za założenie konta.

Konto przekorzystne Pekao podsumowanie

Konto Pekao jest jednym z najlepszych kont dla osób w wieku poniżej 26 lat. Oferta Karty wielowalutowej jest znacznie korzystniejsza np. od tej w banku ING. Z drugiej strony, wadą są płatne SMS kody (ale można tego uniknąć). W przypadku osób starszych, warunki zwolnienia z opłat są dość proste do spełnienia. Nawet jeśli ich nie spełnimy, to potencjalnie zapłacimy jedynie prowizje za prowadzenie karty w kwocie 4 zł/m-c. Na tle konkurentów, w tej kategorii bank wypada bardzo dobrze (przykładowo w Millennium za niespełnienie warunku aktywności zapłacimy 5 zł/m-c. W pozostałych kwestiach, jak oferta, jakość bankowości mobilnej czy internetowej, PEKAO również plasuję się w ścisłej czołówce. Tym samym w naszej opinii konto Przekorzystne to jeden z najlepszych wyborów wśród rachunków osobistych.

Zalety
Karta wielowalutowa
Bardzo duża liczba oddziałów oraz długie godziny pracy
Zniżki u partnerów
Brak warunku min. wpływu dla osób poniżej 26 roku życia.
Wady
Gorsze warunki dla osób które ukończyły 26 lat
Brak darmowych przelewów natychmiastowych
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto Przekorzystne Pekao w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4.2/5 (Ilość ocen: 5)
Komentarze
8 komentarzy on “Konto Przekorzystne Pekao”
 1. Matai

  Konto jest naprawdę OK. Jestem klientem banku od przeszło 20 lat. Co chwilę szukam ewentualnej alternatywy, zwłaszcza, że obsługa w placówce Banku (I o. Opole, ale nie tylko) jest skandaliczna i wygląda jak relikt z poprzedniej epoki. Jednak aktualnie nie znajduję lepszej oferty na rynku – to co pozostaje, to unikać wspomnianego oddziału. Plusem jest rewelacyjna karta wielowalutowa i całkiem niezła aplikacja, darmowe przelewy zewnętrzne itd.
  Minusem jest np. to, że przelew między własnymi kontami (z oszczędnościowego na ROR) dokonany na stronie banku jest płatny. Darmowo tylko w aplikacji (totalnie dziwne). Kolejny minus to opłaty za wpłaty i wypłaty na konta walutowe. Szkoda, że nie ma atrakcyjnych ofert dla lojalnych klientów. Nowi mają dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – obecni: nie. Super nagroda za bycie z bankiem na dobre i na złe… może kiedyś się to zmieni. Podsumowując: obsługa słaba i traktująca klienta jako zło konieczne, natomiast samo konto: bez zarzutu!

  Odpowiedz
 2. Katarzyna

  Jak najbardziej polecam. Zero za przelewy krajowe, zero za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów do 26 roku życia. Możliwość otworzenia kont oszczędnościowych dla dzieci. Szybkie przelewy, płacenie blikiem i Pay pal. Dostępna jest mobilna prosta w obsłudze aplikacja na telefon w której możemy w każdej chwili sprawdzić stan konta lub zrobić szybki przelew albo doładować telefon.

  Odpowiedz
 3. roman

  nie widzę wad,same zalety

  Odpowiedz
 4. Jadwiga

  W banku są za duże kolejki ,to Mi się nie podoba i niektóre pracownice są nie miłe .

  Odpowiedz
 5. Paulina

  Mam konto w tym banku, konto jest bezpłatne, obsługa konta przez internet jest łatwa i wygodna, polecam

  Odpowiedz
 6. Malgorzata

  Polecam ,mam juz ponad 10 lat tam konto

  Odpowiedz
 7. Asia

  Polecam konto. Osobiście dawniej skończyłam te magiczne 26 lat, ale ani razu nie zdarzyło mi się płacić za konto. Warunki są bezproblemowe do spełnienia. Aplikacja jak dla mnie przejrzysta choć na początku może trochę przerażać. Doskonałe jest również konto Mobilne, nieco mniej opłacalne ale również ciekawe – Aktywne (więcej warunków do spełnienia).

  Odpowiedz
 8. Renata

  osobiście nie polecam bank słabo dopasowany do potrzeb klienta .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *