Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?

513

Wypłata z bankomatu bez prowizji Revolut

W tym artykule chciałbym przybliżyć problem wypłat gotówki z bankomatów za granicą. Problem jest raczej uniwersalny, wiec dotyczy wszystkich banków z rankingu kont osobistych oraz fintechów (Revolut, Curve, Wise, Monzo, N26 etc). Wypłacając gotówkę za granicą musimy wziąć pod uwagę prowizję za wypłatę gotówki w naszej instytucji oraz ewentualną opłatę surcharge, która może pobrać operator bankomatu.  W najgorszym wypadku zapłacimy 2 prowizje za wypłatę gotówki; jedną pobierze nasz bank, drugą bankomat! Dlatego, w dalszej części artykułu stworzyliśmy listę bankomatów w wybranych krajach, które nie powinny pobierać dodatkowej opłaty surcharge. Kolejną pułapką jest DCC, o czym w dalszej części artykułu. Dodatkowo polecamy zapoznanie się z innymi metodami wypłaty pieniędzy z konta Revolut.

Revolut wpłatomaty i wpłata pieniędzy

Jeśli zastanawiacie się, jak przed wakacjami wpłacić pieniądze na Revoluta, koniecznie przeczytajcie „Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze„. Podpowiadamy, czy można korzystać z wpłatomatów Euronet i jak najszybciej zasilić portfel Revolut.

Revolut wypłata z bankomatu

W podstawowym planie możemy dokonać darmowej wypłaty równowartości 800 PL/cm, jednocześnie maksymalna liczba wypłat to 5/mc. Powyżej tej kwoty/liczby Revolut nalicza prowizje w wysokości 2% kwoty transakcji. Limit resetowany jest po miesiącu licząc od momentu dokonania wypłaty. Przykładowo, jeśli 400 PLN wypłacimy 03.03.2023 i 400 PLN wypłacimy 7.03.2023, to nowy limit dostępny będzie od 03.04.2023 dla 400 PLN i 07.04.2023 dla kolejny 400 PLN. Sam limit i datę jego odnowienia możemy sprawdzić wchodząc do aplikacji. Po zalogowaniu wybieramy ikonę profilu w prawym górnym roku, jak na screenie poniżej

następnie klikamy na „Plan” i ewentualnie „wypłaty z Bankomatu”

Revolut wypłata z bankomatu w kraju

Kilka istotnych informacji dotyczących wypłaty gotówki w kraju. Żaden krajowy bankomat nie oferuje wypłat realizowany w EURO. W przypadku urządzeń Euronet, wypłata EURO odbywa się z zastosowaniem DCC. Bankomat co prawda wypłaci EURO, ale karta zostanie obciążona w złotówka przy użyciu bardzo niekorzystnego kursu wymiany (do tego dojdzie ewentualna prowizja Surcharge). Jednym słowem dostaniemy zabójcze combo. W takim przypadku polecamy wypłatę walut obcych w wybranych oddziałach bankowych lub wymianę gotówki w kantorze.

W przypadku wypłaty złotówek z krajowych bankomatów, należy unikać urządzeń Euronetu. Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKAO), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!

Revolut wypłata z bankomatu za granica

Oczywiście w ramach dostępnego limitu, możemy dokonywać wypłaty zarówno z krajowych jak i zagranicznych urządzeń. Techniczne kwestię poruszamy w dalszej części artykułu (opłaty surcharge lub DCC). Oczywiście w przypadku wypłaty w walucie obcej system Revolut obciąży właściwy rachunek walutowy, o ile będą na nim środki. Alternatywnie pieniądze zostaną wymienione po kursie międzybankowym (ewentualna dodatkowa prowizja w weekend). Kursy wymiany Revolut’a testowaliśmy m.in. w artykule „gdzie i jak najtaniej wymienić walutę

Revolut wypłata z bankomatu telefonem (bez karty)

Ten sposób jest dość ciekawy, do portfela Google Pay/Apple Pay dodamy kartę wirtualna z aplikacji Revolut. Jak dodać samą kartę do wybranego portfela sprawdzicie w dedykowanych poradnikach: dla Google Pay i dla Apple Pay. W następnym kroku należy udać się do bankomatu, który pozwala na tego typu wypłatę (poprzez płatności mobilne). Urządzenie powinno posiadać odpowiedni czytnik do płatności zbliżeniowych. Przykładowo, część urządzeń Planet Cash posiada tego typu opcję.

bankomaty Revolut – limity

Poniżej przedstawiamy, jak kształtuję się limit wypłat, limit bez prowizyjnej wymiany po kursach międzybankowych oraz koszt wybranego planu:

RevolutStandardPlusPremiumMetal
Limit darmowych wypłat z bankomatów 800 zł/mc800 zł/mc1600 zł/mc3000 zł/mc
Limit darmowe wymiany po kursach miedzybankowych5 000 zł/mc5 000 zł/mcbrak limitubrak limitu
Miesięczny koszt planu0 zł19,99 zł/mc33,99 zł/mc55,99 zł/mc

Wypłata z bankomatu powyżej dostępnego limitu to prowizja 2% wartości transakcji. W przypadku wymiany walut powyżej tego limitu prowizja wynosi 0,5%. Ponadto dodatkowa prowizja za przewalutowanie zostanie naliczona w następujących przypadkach:

 • 0,5 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla 24 walut bazowych
 • 1 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla pozostałych walut
 • Prowizja za wymianę walut „mniej płynnych” (Rosyjskie Ruble, ukraińskie hrywny i tajskie Baty). 1% w dni robocze oraz 2% w weekendy

Najlepsza bankowe alternatywa do Revoluta

Co jeśli limit 800 zł nam nie wystarcza i nie chcemy płacić za wyższy plan taryfowy? Sprawdzamy najlepsze bankowe alternatywy do karty Revolut:

 1. Konto Przekorzystne od PEKAO – Do konta bankowego otrzymujemy kartę wielowalutowa. W pakiecie, bank oferuje darmowe przewalutowania po kursie Mastercard lub VISA (bardzo konkurencyjne kursy – na poziomie kantorów internetowych, plus dostęp do bardzo dużej ilości walut). Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać ze wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). W przypadku wypłat, oferta przebija Revolut’a. W przypadku kursów walutowych otrzymujemy bardzo konkurencyjną ofertę (praktycznie nie odczujemy różnicy względem Revolut’a)
 2. Citi Konto od Citi Handlowy dostępne w rankingu kont osobistych – do konta otrzymujemy darmowe konta walutowe i karte wielowalutową. Pieniądze możemy wymieniać w dedykowanym kantorze internetowym. Za darmo otrzymujemy 4 darmowe wypłat z bankomatów obcych w miesiącu (w tym zagranicznych).

Bankomaty Revolut – uwaga na DCC

Oprócz opłaty surcharge powinniśmy uważać na DCC czyli dynamiczne przeliczanie walut. Jest to usługa oferowana przez bankomaty lub terminale płatnicze, polegająca na obciążeniu karty w walucie wystawcy karty. W przypadku Revoluta, oznacza przeliczenie płatności na euro, ponieważ tak są wystawiane karty. Przy przeliczeniu, terminal płatniczy lub bankomat stosuje bardzo niekorzystny dla nas kurs wymiany! W związku z powyższym powinniśmy odmówić zastosowania DCC przy każdej takiej ofercie. Odmowa sprowadza się do wybrania opcji np. „Debit in local currency'”, „decline conversion”,”without conversion”, „nie” itp. Poniżej Załączam kilka przykładów oraz zaznaczyłem kołkiem na zdjęciu, którą opcję należy wybrać.

Revolut wymiana walut

revolut Bankomaty

Revolut Bankomaty

revolut bankomaty

Revolut bankomaty za granica (bez prowizji)

Przy podróży do dalekich zakątków świata najlepiej zabrać niewielką ilość gotówki, a resztę wypłacić na miejscu lub używać karty Revolut do płatności. Ogólną kwestię wypłaty z bankomatów za granicą poruszamy w dedykowanym artykuleOpłata surcharge może zależeć od rodzaju karty jaką posiadamy (Visa/Mastercard), niekiedy jedna z kart może przejść bez prowizji, natomiast w przypadku drugiej opłata zostanie naliczona.  Większość informacji pochodzi z forów internetowych, komentarzy/wiadomości czytelników lub z własnych doświadczeń. Część informacji zawartych poniżej może być nieaktualna- z czasem będziemy się starali na bieżąco aktualizować dane. Jeżeli sam masz doświadczenie z wypłatą gotówki z zagranicznych bankomatów, podziel się nim w komentarzu. Do wyszukiwania krajów udostępniliśmy dedykowaną wyszukiwarkę, wystarczy wpisać nazwę kraju.

Lista darmowych bankomatów dla danych krajów:

Z poniższych bankomatów wypłata za pomocą karty Revolut powinna być darmowa. W przypadku wystąpienia prowizji bankomat powinien pokazać poniższy komunikat. W takim przypadku najlepiej poszukać innego darmowego bankomatu.

Prowizja bankomat Revolut

Prowizja bankomat Revolut

Wyszukaj kraj:

 • Albania – BKT, Credins Bank (01.2023) lub Societe Generale powinny działać bez prowizji (niepotwierdzone informacje, więc proszę uważać. W przypadku Societe jest ryzyko pobrania prowizji). Większość bankomatów pobiera prowizje 300-700, nie powinno być problemów z akceptacją karty. Dodatkowo wiele miejsc akceptuje płatności w EURO.
 • Austria – darmowe wypłaty z Revoluta w bankach Tirol AG, Volksbank Salzburg( testowane 29.01.2019). Bankomaty Volksbank nie powinny pobierać prowizji, ale proponują DCC po niekorzystnym kursie, aby zrezygnować wystarczy wybrać na ekranie „Abbuchen”. Raiffeisen prowizja 5 EURO (01.2024)
 • Australia – ANZ Bank (informacja od czytelnika), narodowy bank Australi, rediATM, ANZ Bank(Visa) nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki z użyciem Revoluta
 • BiałoruśUrządzenia Belinvestbank, dodatkowo bankomaty Idea Banku lub Sberbank powinny działać bez prowizji,
 • Boliwia – BancoFie
 • Bośnia i Hercegowina – Sberbank, UniCredit Bank (11.2023 – brak prowizji), Addiko Bank (11.2023 – zaraportowana prowizja), Nova Banka.
 • Bułgaria – International Asset Bank, DSK Bank, Central Cooperative Bank, B36 United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank, Bulgaria Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Unicredit.
 • Brazylia – w tym przypadku polecam bankomaty Brandesco (na pewno) i prawdopodobnie Banco de Brasil, które nie mają żadnych dodatkowych prowizji dla karty Revolut
 • Chile – Banco Internacional, nie powinny pobierać prowizji, chociaż w ostatnim czasie coraz więcej banków wprowadza opłaty intercharge. Przy wypłacie najlepiej wybrać „saving account”, limit wypłat to 200 000 Peso. Średnia prowizja w bankomatach to 4000-6000 peso. Przy płatnościach w sklepach powinniśmy wybrać „Credito”, w przeciwnym razie płatność może nie przejść.
 • Chiny – ICBC, China Construction Bank, Bank of China. Usługa VPN może być konieczna przy użytkowaniu aplikacji Revolut na terenie Chin. Mogą występować problemy z akceptacją karty.
 • Chorwacja – Update 07.2022 – polecamy bankomaty OTP (uwaga na DCC) oraz Money Get. Te bankomaty w Chorwacji nie powinny pobierać prowizji dla kart Mastercard. Spora część użytkowników z nowymi kartami VISA otrzymuję surcharge we wszystkich bankomatach. W tym przypadku najtaniej wychodzi Raiffeisen (nowe karty VISA). Dla pozostałych urządzeń mamy mieszane sygnały o opłatach (zapewne starte karty Mastercard działaja bez prowizji). Mogą państwo próbować jeszcze skorzystać z urządzeń Planet Cash, Unicredit, Bankomat Erste Bank, Splistka Banka, Zagrebačka banka, Istarska kreditna banka, Privredna banka Zagreb (ten 11.2023 potwierdzona wypłata bez prowizji). W przypadku tych urządzeń cześć użytkowników była w stanie wypłacić środki bez dodatkowej prowizji (zapewne stare karty Mastercard. Jednak dla niektórych kart, może być pobrana opłata.
 • Czarnogóra –  Hipotekarna Banka (08.2022), CKB, Addiko, Erste, Prva. Erste Bank (06.2023) w czarnogorze podobno nie akceptuję niektórych kart Revolut, chociaż jak już akceptuje to jest darmowy.
 • Czechy – Air Bank w Tesco (informacja od czytelnika), Aliorbank, Fio (potwierdzone 11.2023), Komercni Banka (02.2023 i 06.2023), Raiffeisen (02.2023), Unicredit Bank. CSOB (11.2023 podobno bez prowizji, ale proszę uważać) Proszę Unikać Moneti, Česka Spožitelna i Euronetu (wysokie prowizje).
 • Cypr– Bank of Cyprus (04.2023)
 • Dania – Nordea Bank
 • Dominikana – Jumbo ATM (darmowy dla kart Revolut Visa)
 • Dubai – w Dubaju nie zapłacimy prowizji w przypadku Islamskich banków oraz Emirates NBD.
 • Egipt Darmowe bankomaty Alex bank oraz QNB Bank, dodatkowo gotówkę wypłacimy z urządzeń Bank of Egypt i Credit Agricole. Spora część bankomatów może odmówić współpracy. W Egipcie akceptacja płatności bezgotówkowych wciąż jest niska, dlatego musimy posiadać przy sobie odpowiednie ilości gotówki.
 • Ekwador –  Banco International darmowy.
 • Estonia – (informacje nie potwierdzone) zalecamy wypłatę z bankomatów własnych lokalnych banków (Swedbank, SEB Bank, Luminor Bank, LHV Pank, Danske Bank). Bankomaty prywatnych operatorów mogą pobierać prowizje.
 • FinlandiaNajpopularniejsze bankomaty Otto nie powinny pobierać prowizji, radzimy uważać na DCC.
 • Filipiny – HSBC
 • Francja -bez prowizji wypłacimy pieniądze Revolutem z każdego bankomatu należącego do któregokolwiek z banków (BNP, Credit Agricole, Societe Generale, La Poste itp).
 • Grecja– Attica Bank powinny działać bez prowizji (dotarły do nas sygnaly, iż Attica Bank może pobrać prowizje). Niestety praktycznie wszystkie bankomaty posiadają prowizje przy wypłacie środków kartą Revolut. Bankomaty ibanku pobierają 2 euro dodatkowej prowizji.
 • Hiszpania – Unicaja, Cajamar, Deutsche Bank, Liberbank, Telebanko, Bankinter, CaixaBank(informacja od czytelnika).
 • HolandiaING bank (informacja od czytelnika). Ponadto urządzenia SNS bank lub Yourcash one powinny wypłacać pieniądze bez prowizji. Uwaga, praktycznie wszystkie wydawane karty w Holandii to Maestro. W związku z powyższym część punktów handlowych i usługowych może nie akceptować kart Visa/Mastercard.
 • Hong Kong – Citibank, HSBC, Hang Seng.
 • Irlandia – Większość bankomatów powinna działać bez prowizji, ponieważ Revolut pochodzi z „wysp” i tam jest zarejestrowany (w Wielkiej Brytanii). Niestety jak w innych destynacjach Euronet będzie pobierał prowizję.
 • Indie – wypłata gotówki bez prowizji z bankomatów State Bank of India, Bank of Baroda, Kasturba
 • Indonezja – Revolut bankomaty bez prowizji CIMB, Maybank, BCA Bank.
 • Izrael (Palestyna) – Płatności w sklepach itp. odbywają się poprzez przeciągniecie karty (trzeba mieć aktywna opcje paska magnetycznego –> karta –>bezpieczeństwo –>płatności za pomocą paska magnetycznego). Niewielka część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem bankomatów podczas Szabatu. Bankomaty Hapoalim nie powinny pobierać dodatkowej prowizji.  Znaczna część urządzeń pobiera opłatę surcharge w wysokości 5,9-6,9 NIS, czyli około 6-7 zł.
 • Japonia – występują problemy z akceptacją kart Revolut (chodzi o wypłaty z bankomatów). 7-Eleven (7 Eleven Bank, potwierdzone 28.04.2024) oferuje darmowe wypłaty dla kart Mastercard i w niektórych przypadkach Visa. Ponadto za darmo powinniśmy wypłacić środki z bankomatów znajdujących się w placówkach pocztowych.
 • Jordania – Jordan Kuwait bank nie pobiera prowizji dla kart Mastercard, Investbank prowizja 1 JOD. Większość bankomatów pobiera prowizje w wysokości 3-5 JOD.
 • Katar – Walutę QAR (Rial Kataru) możemy kupić w aplikacji i trzymać w portfelu. Kurs waluty jest stały do USD i wynosi ok. 3,64 QAR za jednego dolara (USD). Bankomaty mogą pobierać prowizje w wysokości 10-15 QAR za wypłatę. Z niepotwierdzonych informacji, podobno za darmo można podjąć gotówkę z urządzeń QIB.
 • Kanada – brak prowizji w Tangerine i Narodowym Banku Kanady.
 • Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank
 • Kolumbia – mamy potwierdzoną informacje za darmo możemy wypłacić środki z bankomatów Davidiende (informacja z września 2019). Niestety pozostałe bankomaty doliczały prowizje.
 • Kosowo – bankomaty BTK bez prowizji (karta Mastercard)
 • Korea Południowa – Shinhan Bank, KB Star.
 • LitwaPotwierdzony Bank Luminor (06.2023). Niestety nie mamy potwierdzonych innych banków w tym kraju. Większość bankomatów nie powinno pobierać prowizji, te które ją pobierają wyświetlą odpowiedni komunikat o Surcharge.
 • Łotwa – zalecamy korzystanie z bankomatów banków Citadele banka, Luminor bank, SEB Banka, Swedbank. Te urządzenia nie powinny pobierać prowizji.
 • Malta – bankomaty HSBC bez prowizji, testowane 24.06.2019r. Niektóre punkty nie akceptują płatności kartami np. niektóre stacje benzynowe etc.
 • Macedonia – urządzenia Stopanska Banka, Komercijalna Banka(05.2023) powinny wypłacać gotówkę bez prowizji.
 • Malezja– Bankomat BSN Bank, CIMB Bank, MayBank.
 • Malta – urządzenia BOV (Bank of Valletta), HSBC, APS Bank, BNF Bank i Lombard Bank nie powinny pobierać prowizji.
 • Meksyk – W tym przypadku wszystkie bankomaty pobierają dodatkową prowizje, która waha się w granicach 25-80 meksykańskich peso (5-15 PLN). Prawdopodobnie najniższa prowizja w bankomatach Ci Banco – 17,5 MXN. Podobno brak prowizji dla kart VISA przy wypłacie z bankomatów Santandera.
 • Maroko – bankomaty  BMCI, BNP Paribas Al Barid Bank, Bank Al-Maghrib. UWAGA! Banque Populaire i Credit Agricole obecnie mogą pobierać prowizje.
 • Niemcy – bankomaty Berliner Volksbank, Berliner Sparkasse (09.2022), Baden-Wuttembergische, Hypovereinsbank, Santander, Commerzbank, Postbank, Landesbank Baden-Württemberg.
 • Nigeria Access bank, UBA i Diamond bank.
 • Norwegia – W przypadku tego kraju polecamy urządzenia banków, większość z nich nie powinna pobierać prowizji. Polecam wypłątę w DNB ASA, ewentualnie można próbować z BNP Paribas, Danske, Nordea, Santander.
 • Nowa Zelandia – bez prowizji wybierzemy gotówkę z bankomatów Westpac.
 • Oman – Dhofar i Muscat Bank.
 • Republika Południowej Afryki (Afryka) – bankomaty Capitec.
 • Peru – BCP Peru
 • Polska – Należy unikać urządzeń Euronetu jak ognia (użytkownicy starych kart, przy nowych kartach problem z prowizją został rozwiązany) ! Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!
 • Portugalia – z bankomatów Multibanco powinniśmy wypłacić gotówkę Revolutem bez prowizji.
 • Portugalia / Madera – darmowe bankomaty Multibanko i ATM Express (Trzeba tylko odmówić konwersji)
 • Rosja – darmowe bankomaty Bin Bank, należy pamiętać o dodatkowej prowizji ze strony Revoluta – 1% w przypadku wymiany tej waluty.
 • Rumunia – BCR Bankm BRD lub BRD-GSG Bank, ING, OPT Bank, CEC Bank, Banco Transilvania
 • Serbia – AIK Banka Jubanka, Erste Bank.
 • Singapur – UOB Bank.
 • Słowacja Postova Bank, Unicredit, Tatra Banka, VUB, Prima Bank. Bankomat CSOB i OTP Banka (informacja 08.2020)
 • Słowenia –  Unicredit. Unikać Bankomatu NLB (prowizja 6 euro – kwiecień 2024)
 • Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon (potwierdzona bezpłatna wypłata 01.2024), Sampath Bank (możliwa prowizja).
 • Stany Zjednoczone – PNC Bank, Sun East Credit Union, Wells Fargo, WSFS. W zależności od lokalizacji dany bankomat może naliczać lub nie prowizje.
 • Szwajcaria – Większość bankomatów bez prowizji (np. Raiffeisenbank Bitsch).
 • Tajlandia – w tym kraju niestety tylko bankomaty Citi Banku nie pobiorą prowizji za wypłatę gotówki Revolutem. W pozostałych bankomatach prowizja wynosi 200 BAHT. Uwaga Revolut pobiera dodatkowa prowizje 1% w przypadku wymiany tej waluty, ponieważ jest „ona mniej płynna”. Niestety w Tajlandii niewiele miejsc akceptuje płatności bezgotówkowe, proszę mieć to na uwadze i poczynić odpowiednie przygotowania.
 • Tajwan – Cathay Bank i SinoPac.
 • Turcja -Bankomaty  Ziraat Bankası lub ING(Mastercard) wypłacają gotówkę bez dodatkowych opłat, jedynie proszę uważać na DCC. Darmowe wypłaty z bankomatów bank pocztowy PTT. Cześć banków wprowadziła niewielką prowizje na poziomie 14 LT.
 • Tunezja – większość bankomatów pobiera 10 TND prowizji (13,6 pln). Niektóre bankomaty w ogóle nie informują o prowizji surcharge. Przy wypłacie kurs potrafi być kiepski, dodatkowo prowizja surcharge podnosi koszt wypłaty. Do płatności gotówkowych lepiej wymienić pieniądze w kantorze.
 • Ukraina – Podczas wymiany Revolut dolicza 1% prowizji w tygodniu oraz 2 % w weekendy, ze względu na „mniejsza płynność waluty”. Bez prowizji powinniśmy wypłacić gotówkę z bankomatów: Lviv Bank, EuroBank, Kredo Bank (potwierdzone 06.2023). Popularny Privat Bank(zielone banery) pobierał 15-30 UAH (do 5 zł), w zależności od kwoty wypłaty.
 • Urugwaj – bez prowizji urządzenia Banco de la Republica Uruguay..
 • Węgry – Główne banki nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki Revolut’em (OTP, Unicredit, Raiffeisen itp.). Należy unikać bankomatów Euronet’u.
 • Wielka Brytania (UK) – Revolut pochodzi z Wielkiej Brytanii i karty wydawane są jako brytyjskie. Bankiem obsługującym ten Fintech jest Lloyds. Cześć bankomatów na wyspach może pobierać prowizje np. CashZone.
 • WietnamHSBC, ACB(01.2023), MB BAnk, Saigon Commercial Bank, VP Bank.
 • Włochy– Banca Popolare di Novara (wypłata gotówki Revolutem w styczniu 2019), Unicredit (06.2023), Banca Carige, Cariparma, Credem Banca (Bari),Banca Popolare di Pugli. Generalnie wszystko co ma w nazwie „Banco Popolare” jest bez prowizji. UNIKAĆ Euronet

Jeżeli masz doświadczenie w wypłacie gotówki za granicą przy użyciu Revoluta. Proszę podziel się nim w komentarzu, niech inny skorzystają z twoich doświadczeń!

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 92)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
513 komentarzy on “Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?”
 1. Michał

  Słowenia – Unicredit bez prowizji, maj 2024

  Odpowiedz
 2. bogdan

  Czechy – Komercni Banka nadal bez prowizji! Maj 2024

  Odpowiedz
 3. Egipt - bankomat Euronet

  Bankomat Euronet w Egipcie (Port Ghalib) – wypłata 300 funtów egipskich w piątek, w południe -Revolut nie pobrał prowizji, ale operator banku chapnął dodatkowo 200 funtów… Bardzo dużo!

  Odpowiedz
 4. Konrad

  A to też dotyczy kont walutowych w danym banku? Ja mam rachunek euro i karta do tego konta w cenniku napisane jest, że nie ma żadnych opłat za wypłatę z bankomatów za granicą.

  Odpowiedz
 5. qnick

  Chorwacja 30.04.2024, Privredna Banka Zagreb bez prowizji przy karcie Visa. Erste, HPB chcą prowizji przy Visie (Revolut) i Mastercard (PeKaO)

  Odpowiedz
  1. Little Jacob

   Czerwiec 2024: PBZ przy Visa i MasterCard prowizja €5

   Odpowiedz
 6. qnick

  Słowenia, Lendava, bankomat NLB chciał 6euro od 30 euro wypłaty (maj 2024)

  Odpowiedz
 7. Mikko

  Malezja – sprawdzone 3 ww. banki, dodatkowo za free bank RHB

  Odpowiedz
 8. AlinaK

  W jaki sposób wpłacić w DE pieniądze we wpłatomacie na Revolut..i jaki wpłatomat ( który bank)?

  Odpowiedz
  1. Cyt

   w Turcji w wielu bankomatach wprowadzilo prowizję 14TL.
   jest bardzo niska w porównaniu do Polskich banków. dalej bardziej opłaca się ją zapłacić, niż korzystać z kantorów

   Odpowiedz
 9. Mikko

  Sri Lanka – Commercial Bank (uwaga pyta czy chcesz ich przewalutowanie -> zaznacz, że bez!) oraz People’s Bank bez opłat; HNB Bank chyba stała prowizja 800LKR

  Odpowiedz
 10. Mikko

  Indie – IDFC First Bank też bez prowizji 🙂

  Odpowiedz
  1. Mikko

   update – darmowe również banki SBI oraz HDFC

   Odpowiedz
 11. Damian

  Indonezja – MayBank 3 000 000 zero prowizji ✌️

  Odpowiedz
 12. Mala

  Ostatnimi czasy gdy wyciągam gotówkę z bankomatu( santander) została naliczana prowizja 18.80zl

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Polecam artykuł dotyczący bankomatów za granicą w Santander Bank Polska – https://finhack.pl/santander-wyplata-z-bankomatu-za-granica-i-przewalutowanie/

   Odpowiedz
 13. Zibi

  Sri Lanka 01.2024. Bank of Ceylon bezpłatna wypłata, Sampath Bank od 50 tys. opłata 500 LKR. Nie wiem, czy procentowa, czy stała.

  Odpowiedz
 14. Kk

  Albania – wszędzie prowizja 600 – 650 LEK. Sprawdzone dla visa o mastercard.

  Odpowiedz
 15. Kkk

  Raiffaisen opłata 5 euro w Austrii 01.2024r

  Odpowiedz
 16. Baku92

  Witam! Aktualizacja z czeskiej Pragi (27.11.2023):
  ČSOB i Fio nie pobrało ode mnie prowizji za wypłatę z bankomatu. Wysokie prowizje były natomiast w Česka Spožitelna, Euronet, Moneta Money oraz w Komercni Bańka.

  Odpowiedz
 17. Karol

  Citibank w Tajlandii również pobrał nam 200 bht za wypłatę z checking account więc chyba już wszędzie pobierają w tym kraju

  Odpowiedz
 18. Julia

  Witam, Bośnia i Hercegowina, Medugorje. Wypłata z bankomatu Addiko Bank prowizja 15% (15km przywyplacie 100km). Bankomat Unicredit wypłata 100km bez prowizji.

  Odpowiedz
  1. Piotr

   Albania, polecane bankomaty pobierają już prowizję. Durrea 12.11.2023

   Odpowiedz
 19. Rbvn

  Generalnie wygląda na to, że wszystko co ma w nazwie Banco Popolare jest bez prowizji.
  Dopiski Di Navara, Di Pugli to już tylko jakiś lokalny dopisek.
  Testowane w Wenecji 10.2023. Blisko dworca jest Banca Popolare di Sondrio. brak prowizji i warto od razu tam wyciągnąć kasę, bo potem są same ATM Euronetu w reszcie miasta.

  Odpowiedz
 20. Jezuss

  W Irlandii przy każdej wypłacie gotówki z euronetu niezależnie od kwoty pobiera 3,95€

  Odpowiedz
 21. Karolina

  Tadżykistan – Halyk Bank – bez prowizji i obsługuje MasterCard (Visę też)

  Uzbekistan – są „budki” z bankomatami i bankomaty z banków, we wszystkich 1,5% prowizji, MasterCard i Visa

  Odpowiedz
 22. Tomek

  Credito Cooperativo Italia bez prowizji. Włochy.

  Odpowiedz
 23. Marta

  Chorwacja Trogir centrum Privredna Banka Zagreb wypłaciłam euro bez prowizji kartą Mastercard Revolut dnia 31.08.2023.

  Odpowiedz
 24. MONIQ

  Dzień dobry, czy miał ktoś doświadczenie z wypłatą z bankomatu w Sztokholmie?

  Odpowiedz
 25. S090

  W Hiszpanii CaixaBank pobiera 2,5€ prowizji

  Odpowiedz
  1. Adi360

   Już 2.95€

   Odpowiedz
 26. Rutex

  Mi w euronecie we Włoszech pobrało prawie 20 eu za wypłatę = 700€

  Odpowiedz
 27. Tom

  Zagrebacka w Chorwacji pobiera , od 50 euro chciało pobrać ponad 5 euro! A jest na liście darmowych

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   Tom, cześć prowizji jest zależna od posiadanej karty VISA/Mastercard i daty jej wydania. Dla części klientów może być darmowa, dla innych nie.

   Odpowiedz
 28. Piasek

  Łotwa – SEB Bank w centrum Krasława, 2023/06 z karty Visa przy wyplacie 100 Euro pobrał 1.43Euro prowizji nie informując o tym

  Odpowiedz
 29. Grzegorz

  Witam , jak jest z karta Revolut w Gruzji , czy mozna wyplacac w bankomatach?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *