fbpx

Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?

Wypłata gotówki za granicą  (Revolut, N26, Monzo, Curve) 

W tym artykule chciałbym przybliżyć problem wypłat gotówki z bankomatów za granicą. Problem jest raczej uniwersalny, wiec dotyczy również innych kart bankowych (standardowych oraz aplikacji typu N26, Monzo, Curve). Wypłacając gotówkę za granicą musimy wziąć pod uwagę prowizję za wypłatę gotówki w naszym banku oraz opłatę surcharge, która może pobrać operator bankomatu.  W najgorszym wypadku zapłacimy 2 prowizje za wypłatę gotówki;jedną pobierze nasz bank, drugą bankomat! Dlatego, przebywając za granicą powinniśmy szukać bankomatów, które nie pobierają prowizji surcharge. Dużym ułatwieniem jest to, iż operator danego bankomatu poinformuje nas przed podjęciem gotówki o wysokości prowizji (o ile taką pobiera). Przykładowo wypłacając gotówkę w Tajlandii praktycznie wszystkie bankomaty pobierają prowizję (w wysokości ok. 200 bath). W tym przypadku wypłacając np. 5000 bath nasze konto zostanie obciążone kwotą 5200 bath, z czego my otrzymamy 5000 bath, a bankomat zatrzyma prowizję 200 bath. Dodatkowo, nasz bank może pobrać prowizję, o ile taka ma zastosowanie i finalnie zapłacimy jeszcze więcej.

Revolut limit darmowych wypłat

W podstawowym planie możemy dokonać darmowej wypłaty równowartości 800 PL/m-c. Powyżej tej kwoty Revolut nalicza prowizje w wysokości 2% kwoty transakcji. Limit resetowany jest po miesiącu licząc od momentu dokonania wypłaty. Przykładowo, jeśli 100 USD wypłacimy 03.06.2019 i 100 USD wypłacimy 15.06.2019, to kolejną darmową wypłatę będziemy mogli zrealizować 03.07.2019 na kwotę 100 USD oraz kolejną 15.07.2019 na kwotę kolejnych 100 USD.

Najlepsza alternatywa do Revoluta (Citibank/PEKAO)

Najlepsze konto bankowe z kartą wielowalutową oferuje aktualnie CItibank. W ich kantorze możemy wymieniać waluty po prawie tak atrakcyjnych kursach jak w Revolucie. Obecna promocja pozwala odebrać 150 zł za założenie rachunku i prostą aktywność. Warto sprawdzić szczegóły w naszym artykule – promocja Citibank z premia 150 zł

Równie dobre konto znajdziemy w PEKAO. Zakładając rachunek zyskujemy darmowe przewalutowania po kursie Mastercard. Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać z wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). Obecnie możemy zyskać 150 zł za założenie konta i prostą aktywność, warto skorzystać z tej oferty. Więcej szczegółów w naszym artykule !

Prowizja za przewalutowanie

Warto wiedzieć, iż nie zawsze przewalutowanie dokonywane jest bez prowizji. Za darmo możemy wymienić równowartość 20 000 PLN/m-c, ale transakcje muszą być dokonywane w dni robocze.

Dodatkowa prowizja za przewalutowanie zostanie naliczona w następujących przypadkach:

 • 0,5 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla 24 walut bazowych
 •  1 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla pozostałych walut
 • Prowizja za wymianę walut „mniej płynnych” (Rosyjskie Ruble, ukraińskie hrywny i tajskie Baty). 1% w dni robocze oraz 2% w weekendy.

Więcej informacji o walutach bazowych, zasilaniu karty, przelewach na konto etc. Przeczytacie w Naszym ogólnym artykule o Revolucie.

Revolut- limit wypłat z bankomatów za granicą

Jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest karta Revolut i jakie możliwości nam daje, zachęcamy do przeczytania wcześniejszego wpisu. W darmowym planie karty Revolut możemy w ciągu jednego miesiąca dokonać darmowej wypłaty gotówki do równowartości ok. 800 zł. Powyżej tej kwoty aplikacja Revolut naliczy prowizję w wysokości 2%. Doliczając prowizję, wypłata walut jak Euro, Dolar, czy Funt Brytyjski przestaje być opłacalna (powyżej darmowego limitu). W tym przypadku lepiej jest zakupić dewizy w kantorze lub użyć innej karty np. kantoru internetowego Alior Banku. Najbardziej opłaca się korzystanie z karty Revolut w przypadku walut egzotycznych, takich jak;  brazylijskie reale, meksykańskie peso, tureckie liry, dubajskie dirhamy itp. Jedyne na co powinniśmy uważać to prowizja po stronie operatora bankomatu. Dlaczego lepiej wypłacić gotówkę przedstawię na przykładzie Brazylii,  gdzue obecnie kurs międzybankowy oscyluje w okolicy 1:1 (Brazylisji real vs Polski złoty). W poniższej tabeli przedstawię wariat zakupu waluty w kantorze oraz wypłaty gotówki na miejscu (w bankomatach Brandesco, które nie pobierają prowizji).

Symulacja wymiany/wypłaty gotówki w dniu 23.01.2019r.

Najtańszy Kantor WarszawaRevolut bankomaty wliczając 2% prowizjiOszczędność
Koszt 1000 BRL1,078 x 1000 = 1078 PLN1*1000*1,02 (prowizja)=1020 PLN1078-1020= 58 PLN

W tym przypadku wypłacając 1000 BRL na miejscu w Brazylii oszczędzamy ponad 58 zł i to uwzględniając 2% prowizji pobranej przez Revolut’a! Warto wiedzieć, iż limit darmowych wypłat w aplikacji Revolut to 800 PLN/m-c. Tym samym do równowartości tej kwoty nie zapłacimy żadnej prowizji za wypłatę, dzięki temu oszczędność będzie jeszcze większa. Nawet w przypadku uwzględnienia dodatkowej opłaty w powyższej symulacji oszczędzamy ok. 6%! Niestety, Polskie kantory w przypadku egzotycznych walut posiadają wysokie Spready (marże).

Revolut bankomaty uwaga na DCC

DCC czyli Dynamic currency conversion (dynamiczne przeliczanie walut). Jest to usługa oferowana przez bankomaty lub terminale płatnicze, polegająca na obciążeniu karty w walucie wystawcy karty. W przypadku Revoluta, oznacza przeliczenie płatności na funty, ponieważ wystawcą karty Revolut jest Brytyjski Bank. Przy przeliczeniu terminal płatniczy lub bankomat stosuje bardzo niekorzystny dla nas kurs wymiany! W związku z powyższym powinniśmy odmówić zastosowania DCC przy każdej takiej ofercie. Odmowa sprowadza się do wybrania opcji np. “Debit in ‘local Currency'”, “decline conversion”,”without Conversion”, “nie” itp. Poniżej Załączam kilka przykładów oraz zaznaczyłem kołkiem na zdjęciu, którą opcję należy wybrać.

 • Revolut wymiana walut
 • revolut Bankomaty
 • Revolut Bankomaty
 • revolut bankomaty

Revolut bankomaty za granica (darmowe)

Przy podróży do dalekich zakątków świata najlepiej zabrać niewielką ilość gotówki, a resztę wypłacić na miejscu lub używać karty Revolut do płatności. Poniżej chciałbym stworzyć listę krajów wraz z bankomatami, które oferują darmową wypłatę gotówki (brak surcharge dla karty Revolut). Poniższa lista powinna działać również w przypadku kart N26, Monzo, Curve czy zwykłych kart debetowych. Opłata intercharge może zależeć od rodzaju karty jaką posiadamy (Visa/Mastercard), niekiedy jedna z kart może przejść bez prowizji, natomiast w przypadku drugiej opłata zostanie naliczona.  Większość informacji pochodzi z forów internetowych lub z własnych doświadczeń. Część informacji zawartych poniżej może być nieaktualna- z czasem będziemy się starali na bieżąco aktualizować dane. Jeżeli sam masz doświadczenie z wypłatą gotówki z zagranicznych bankomatów, podziel się nim w komentarzu. Sugerujemy użycia skrótu “Ctrl + F” do wyszukania danego kraju na naszej stronie.

Ameryka Południowa -ważne informacje!!!

W naszym artykule opisaliśmy możliwość zakupu walut krajów Ameryki Południowej z dyskontem nawet 30%. Sprawa dotyczy Argentyny i wszystkich krajów ościennych. Jeżeli planujesz tam wyjazd koniecznie przeczytaj nasz artykuł – Podróżuj po Ameryce Południowej 30% taniej.

Lista darmowych bankomatów dla danych krajów:

Z poniższych bankomatów wypłata za pomocą karty Revolut powinna być darmowa. W przypadku wystąpienia prowizji bankomat powinien pokazać poniższy komunikat. W takim przypadku najlepiej poszukać innego darmowego bankomatu.

 • Prowizja bankomat Revolut
 • Prowizja bankomat Revolut

Albania –   BKT, Credins Bank lub Societe Generale powinny działać bez prowizji (niepotwierdzone informacje, więc proszę uważać. W przypadku Societe jest ryzyko pobrania prowizji). Większość bankomatów pobiera prowizje 300-700, nie powinno być problemów z akceptacją karty. Dodatkowo wiele miejsc akceptuje płatności w EURO.

Austria – darmowe wypłaty z Revoluta w bankach Bawag, PSK, Volksbank Tirol AG, Volksbank Salzburg( testowane 29.01.2019). Bankomaty Volksbank nie powinny pobierać prowizji, ale proponują DCC po niekorzystnym kursie, aby zrezygnować wystarczy wybrać na ekranie “Abbuchen”.

Australia – ANZ Bank (informacja od czytelnika), narodowy bank Australi, rediATM, ANZ Bank(Visa) nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki z użyciem Revoluta

Białoruś – Urządzenia Belinvestbank, dodatkowo bankomaty Idea Banku lub Sberbank powinny działać bez prowizji,

Boliwia – BancoFie

Bośnia i Hercegowina – Sberbank, UniCredit Bank, Addiko Bank, Nova Banka.

Bułgaria – International Asset Bank, DSK Bank, Central Cooperative Bank, B36 United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank, Bulgaria Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Unicredit.

Brazylia – w tym przypadku polecam bankomaty Brandesco (na pewno) i prawdopodobnie Banco de Brasil, które nie mają żadnych dodatkowych prowizji dla karty Revolut

Chile – Banco Internacional, nie powinny pobierać prowizji, chociaż w ostatnim czasie coraz więcej banków wprowadza opłaty intercharge. Przy wypłacie najlepiej wybrać “saving account”, limit wypłat to 200 000 Peso. Średnia prowizja w bankomatach to 4000-6000 peso. Przy płatnościach w sklepach powinniśmy wybrać “Credito”, w przeciwnym razie płatność może nie przejść.

Chiny – ICBC, China Construction Bank, Bank of China. Usługa VPN może być konieczna przy użytkowaniu aplikacji Revolut na terenie Chin. Mogą występować problemy z akceptacją karty.

Chorwacja – Planet Cash, Unicredit, Bankomat Erste Bank (czytelnik poinformował o jednej wypłacie z prowizją i jednej bez w dniach 25-27.07.2020. Kolejny czytelnik informuje o braku prowizji. Prawdopodobnie prowizja zależy od karty Visa/Mastercard i daty wydania), Splistka Banka, Zagrebačka banka (dla niektórych kart i bankomatów może być pobrana prowizja – rożne sygnały od czytelników), OTP(testowany 07.2020), Istarska kreditna banka, Privredna banka Zagreb.

Czarnogóra –  bankomaty Erste Bank (darmowe informacja wrzesień 2019),  Lovćen Banka (Niestety, prawdopodobnie już pobierają prowizje 5euro – informacja od czytelnika),.

Czechy – Air Bank w Tesco (informacja od czytelnika), Aliorbank, Fio, Komercni Banka, Raiffeisen, Unicredit Bank. Proszę Unikać CSOB, Moneti i Euronetu (wysokie prowizje).

Dania – Nordea Bank

Dominikana – Jumbo ATM (darmowy dla kart Revolut Visa)

Dubai – w Dubaju nie zapłacimy prowizji w przypadku Islamskich banków oraz Emirates NBD.

Egipt – Darmowe bankomaty Alex bank oraz QNB Bank, dodatkowo gotówkę wypłacimy z urządzeń Bank of Egypt i Credit Agricole. Spora część bankomatów może odmówić współpracy. W Egipcie akceptacja płatności bezgotówkowych wciąż jest niska, dlatego musimy posiadać przy sobie odpowiednie ilości gotówki.

Ekwador –  Banco International darmowy.

Estonia – (informacje nie potwierdzone) zalecamy wypłatę z bankomatów własnych lokalnych banków (Swedbank, SEB Bank, Luminor Bank, LHV Pank, Danske Bank). Bankomaty prywatnych operatorów mogą pobierać prowizje.

Finlandia – Najpopularniejsze bankomaty Otto nie powinny pobierać prowizji, radzimy uważać na DCC.

Filipiny – HSBC

Francja -bez prowizji wypłacimy pieniądze Revolutem z każdego bankomatu należącego do któregokolwiek z banków (BNP, Credit Agricole, Societe Generale, La Poste itp).

Grecja– Attica Bank powinny działać bez prowizji (dotarły do nas sygnaly, iż Attica Bank może pobrać prowizje). Niestety praktycznie wszystkie bankomaty posiadają prowizje przy wypłacie środków kartą Revolut. Bankomaty ibanku pobierają 2 euro dodatkowej prowizji.

Hiszpania – Unicaja, Cajamar, Deutsche Bank, Liberbank, Telebanko, Bankinter, CaixaBank(informacja od czytelnika).

Holandia – ING bank (informacja od czytelnika). Ponadto urządzenia SNS bank lub Yourcash one powinny wypłacać pieniądze bez prowizji. Uwaga, praktycznie wszystkie wydawane karty w Holandii to Maestro. W związku z powyższym część punktów handlowych i usługowych może nie akceptować kart Visa/Mastercard.

Hong Kong – Citibank, HSBC, Hang Seng.

Irlandia – Większość bankomatów powinna działać bez prowizji, ponieważ Revolut pochodzi z “wysp” i tam jest zarejestrowany (w Wielkiej Brytanii).

Indie – wypłata gotówki bez prowizji z bankomatów State Bank of India, Bank of Baroda, Kasturba

Indonezja – Revolut bankomaty bez prowizji CIMB, Maybank, BCA Bank.

Izrael (Palestyna) – Płatności w sklepach itp. odbywają się poprzez przeciągniecie karty (trzeba mieć aktywna opcje paska magnetycznego –> karta –>bezpieczeństwo –>płatności za pomocą paska magnetycznego). Niewielka część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem bankomatów podczas Szabatu. Bankomaty Hapoalim nie powinny pobierać dodatkowej prowizji.  Znaczna część urządzeń pobiera opłatę surcharge w wysokości 5,9-6,9 NIS, czyli około 6-7 zł.

Japonia – występują problemy z akceptacją kart Revolut (chodzi o wypłaty z bankomatów). 7-Eleven oferuje darmowe wypłaty dla kart Mastercard i w niektórych przypadkach Visa. Ponadto za darmo powinniśmy wypłacić środki z bankomatów znajdujących się w placówkach pocztowych.

Jordania – Jordan Kuwait bank nie pobiera prowizji dla kart Mastercard, Investbank prowizja 1 JOD. Większość bankomatów pobiera prowizje w wysokości 3-5 JOD.

Katar – Walutę QAR (Rial Kataru) możemy kupić w aplikacji i trzymać w portfelu. Kurs waluty jest stały do USD i wynosi ok. 3,64 QAR za jednego dolara (USD). Bankomaty mogą pobierać prowizje w wysokości 10-15 QAR za wypłatę. Z niepotwierdzonych informacji, podobno za darmo można podjąć gotówkę z urządzeń QIB.

Kanada – brak prowizji w Tangerine i Narodowym Banku Kanady.

Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank

Kolumbia – mamy potwierdzoną informacje za darmo możemy wypłacić środki z bankomatów Davidiende (informacja z września 2019). Niestety pozostałe bankomaty doliczały prowizje.

Kosowo – bankomaty BTK bez prowizji (karta Mastercard)

Korea Poludniowa – Shinhan Bank, KB Star.

Litwa – Niestety nie mamy potwierdzonych informacji na temat tego kraju. Większość bankomatów nie powinno pobierać prowizji, te które ją pobierają wyświetlą odpowiedni komunikat o Surcharge.

Łotwa – zalecamy korzystanie z bankomatów banków Citadele banka, Luminor bank, SEB Banka, Swedbank. Te urządzenia nie powinny pobierać prowizji.

Malta – bankomaty HSBC bez prowizji, testowane 24.06.2019r. Niektóre punkty nie akceptują płatności kartami np. niektóre stacje benzynowe etc.

Macedonia – urządzenia Stopanska Banka powinny wypłacać gotówkę bez prowizji.

Malezja– Bankomat BSN Bank, CIMB Bank, MayBank.

Malta – urządzenia BOV (Bank of Valletta), HSBC, APS Bank, BNF Bank i Lombard Bank nie powinny pobierać prowizji.

Meksyk – W tym przypadku wszystkie bankomaty pobierają dodatkową prowizje, która waha się w granicach 25-80 meksykańskich peso (5-15 PLN). Prawdopodobnie najniższa prowizja w bankomatach Ci Banco – 17,5 MXN. Podobno brak prowizji dla kart VISA przy wypłacie z bankomatów Santandera.

Maroko – bankomaty  BMCI, BNP Paribas Al Barid Bank, Bank Al-Maghrib. UWAGA! Banque Populaire i Credit Agricole obecnie mogą pobierać prowizje.

Niemcy – bankomaty Berliner Volksbank, Baden-Wuttembergische, Hypovereinsbank, Santander, Commerzbank, Postbank, Landesbank Baden-Württemberg.

Nigeria – Access bank, UBA i Diamond bank.

Norwegia – W przypadku tego kraju polecamy urządzenia banków, większość z nich nie powinna pobierać prowizji. Polecam wypłątę w DNB ASA, ewentualnie można próbować z BNP Paribas, Danske, Nordea, Santander.

Nowa Zelandia – bez prowizji wybierzemy gotówkę z bankomatów Westpac.

Oman – Dhofar i Muscat Bank.

Republika Południowej Afryki (Afryka) – bankomaty Capitec.

Peru – BCP Peru

Polska – Należy unikać urządzeń Euronetu jak ognia (użytkownicy starych kart, przy nowych kartach problem z prowizją został rozwiązany) ! Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!

Portugalia – z bankomatów Multibanco powinniśmy wypłacić gotówkę Revolutem bez prowizji.

Rosja – darmowe bankomaty Bin Bank, należy pamiętać o dodatkowej prowizji ze strony Revoluta – 1% w przypadku wymiany tej waluty.

Rumunia – BCR Bankm BRD lub BRD-GSG Bank, ING, OPT Bank, CEC Bank.

Serbia – AIK Banka Jubanka, Erste Bank.

Singapur – UOB Bank.

Słowacja – Postova Bank, Unicredit, Tatra Banka, VUB, Prima Bank. Bankomat CSOB i OTP Banka (informacja 08.2020)

Słowenia –  Unicredit

Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon, Sampath Bank.

Stany Zjedonczone – PNC Bank, Sun East Credit Union, Wells Fargo, WSFS. W zależności od lokalizacji dany bankomat może naliczać lub nie prowizje.

Szwajcaria – Większość bankomatów bez prowizji (np. Raiffeisenbank Bitsch).

Tajlandia – w tym kraju niestety tylko bankomaty Citi Banku nie pobiorą prowizji za wypłatę gotówki Revolutem. W pozostałych bankomatach prowizja wynosi 200 BAHT. Uwaga Revolut pobiera dodatkowa prowizje 1% w przypadku wymiany tej waluty, ponieważ jest “ona mniej płynna”. Niestety w Tajlandii niewiele miejsc akceptuje płatności bezgotówkowe, proszę mieć to na uwadze i poczynić odpowiednie przygotowania.

Tajwan – Cathay Bank i SinoPac.

Turcja -Bankomaty  Ziraat Bankası lub ING(Mastercard) wypłacają gotówkę bez dodatkowych opłat, jedynie proszę uważać na DCC.

Tunezja – większość bankomatów pobiera 10 TND prowizji (13,6 pln). Niektóre bankomaty w ogóle nie informują o prowizji surcharge. Przy wypłacie kurs potrafi być kiepski, dodatkowo prowizja surcharge podnosi koszt wypłaty. Do płatności gotówkowych lepiej wymienić pieniądze w kantorze.

Ukraina – Podczas wymiany Revolut dolicza 1% prowizji w tygodniu oraz 2 % w weekendy, ze względu na “mniejsza płynność waluty”. Bez prowizji powinniśmy wypłacić gotówkę z bankomatów: Lviv Bank, EuroBank, Kredo Bank. Popularny Privat Bank(zielone banery) pobierał 15-30 UAH (do 5 zł), w zależności od kwoty wypłaty.

Urugwaj – bez prowizji urządzenia Banco de la Republica Uruguay..

Węgry – Główne banki nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki Revolut’em (OTP, Unicredit, Raiffeisen itp.). Należy unikać bankomatów Euronet’u.

Wielka Brytania (UK) – Revolut pochodzi z Wielkiej Brytanii i karty wydawane są jako brytyjskie. Bankiem obsługującym ten Fintech jest Lloyds. Cześć bankomatów na wyspach może pobierać prowizje np. CashZone.

Wietnam – HSBC, ACB(tylko Visa), MB BAnk, Saigon Commercial Bank, VP Bank.

Włochy– Banca Popolare di Novara (wypłata gotówki Revolutem w stycznniu 2019), Banca Carige, Cariparma, Unicredit.

Jeżeli masz doświadczenie w wypłacie gotówki za granicą przy użyciu Revoluta. Proszę podziel się nim w komentarzu, niech inny skorzystają z twoich doświadczeń!
[FM_form id="1"]
345 komentarzy
 1. Odpowiedz Avatar
  Tomek 3 lutego 2019 09:34

  cześć,

  używałem właśnie Revoluta w Tanzanii. Bez problemu wypłacałem pieniądze z bankomatu, jedynie każdy pobierał niewielką opłatę (około 6000 TZS = około 9 zł) za jednorazową wypłatę pieniędzy (nie wiem które bankomaty są darmowe bo nie sprawdzałem, ale taka opłata przy wiekszej wypłacie gotówki jest niezauważalna. Dużo lepszy kurs niż w przypadku zabrania ze sobą dolarów i wymiany ich w lokalnych kantorach które ostro kasują na kursie 😉 W Polsce nie ma za bardzo możliwości kupna TZS, tak więc użycie Revoluta na miejscu wypłacając z bankomatu lokalną walutę jest najbardziej opłacalne. Po raz kolejny Revolut mnie nie zawiódł 🙂

  • Odpowiedz Avatar
   Julia 19 lutego 2021 10:06

   Unicredit we Włoszech pobiera prowizję bez informacji przy wypłacie. Przy 50 euro kwota, którą widzę w aplikacji to 51,93.

  • Odpowiedz Avatar
   Dagmara 15 sierpnia 2020 18:40

   Czy kartą wirtualną Revolut mogę bez problemu płacić w sklepach /restauracjach oraz wypłacić pieniądze w bankomacie?

   • Odpowiedz finhack
    finhack 16 sierpnia 2020 21:03

    Nie, karta wirtualna służy jedynie do płatności w internecie. Nie mam możliwości płatności w sklepach stacjonarnych/restauracjach itp.

    • Avatar
     Mariusz 18 sierpnia 2020 15:09

     Nieprawda, karta wirtualna podpięta do telefonu, używam Apple Pay, działa bez problemu przy płatnościach zbliżeniowych.

    • finhack
     finhack 19 sierpnia 2020 08:32

     Panie Mariuszu, Pani Dagmara pytała o wirtualna kartę, a nie usługę Apple/Google Pay. Po dodaniu karty do Apple/Google Pay możemy płacić w sklepach, ale dalej nie wypłacimy środków.

  • Odpowiedz Avatar
   Tomek 12 sierpnia 2020 22:10

   Chorwacja. Bankomaty Erste bez prowizji.
   Gdyby ktoś był w miejscowości Baśka, jeden bankomat Erste jest na głównej ulicy za kościołem. Nie ma go na Google maps. Poza tym jednym bankomatem wszystkie były prowizyjne. Najwiecej jest bankomatów sieci Euronet.

  • Odpowiedz Avatar
   Jacek 27 lipca 2020 10:08

   Próba pobrania 200 zł kartą Revolut w bankomacie PKO BP. Bankomat informuje mnie o prowizji za przewalutowanie z funtów brytyjskich. Jeszcze rok temu nie miałem takich numerów.

  • Odpowiedz Avatar
   Paweł 14 lutego 2020 18:09

   Czechy, dziś. Csob i KB. Oba bankomaty zakończyły transakcję komunikatem, że obsługują tylko karty wydane w Czechach i nie wypłaciły mi gotówki. A Revolut zarejestrował obie transakcje jakby się odbyły. Czekam z niepokojem na zwrot.

   • Odpowiedz Avatar
    Michał 3 sierpnia 2020 23:02

    KB działa mi dziś bez problemu pobrałem 500 koron bez prowizji.

   • Odpowiedz Avatar
    Paweł 15 lutego 2020 08:06

    Uff, zwrot z obu bankomatów na drugi dzień dotarł na konto.

    • Avatar
     Kasia 2 września 2020 16:46

     Dzis chcialam pobrac gotówkę w PKO i Ing oba naliczają opłatę albo z przewalutowaniem co przy 100 zł Daje 13 zł dodatkowo straty , wczesniej w obu bankach wypłacałam gotówkę bez opłat przy wybraniu bez przewalutowania

    • Avatar
     Jacek 5 sierpnia 2020 15:27

     ATM Chorwacja prowizja 35 kun z revolut jak i innej karty. Zdziercy!

    • finhack
     finhack 7 sierpnia 2020 15:35

     Panie Jacku, jakiej firmy był bankomat? Proszę napisać, aby nikt inny przypadkiem nie skorzystal.

  • Odpowiedz Avatar
   Łukasz 22 września 2019 17:25

   Jak można płacić revolutem e Serbii skoro nie mogę wybrać ich waluty przy wymianie waluty? Pomocy…

   • Odpowiedz finhack
    finhack 23 września 2019 12:25

    Nie jest to waluta podstawowa, w momencie dokonania płatności system automatycznie dokona przewalutowania po kursie miedzybankowych. Śródki zostaną pobrane z konta np. złotówkowego i przeliczone.

    • Avatar
     Ola 28 lipca 2020 16:39

     A jak to jest jesli ja mam Revoluta z UK i mam karte Visa (Mama ma Revolita z PL i ma master card). Wszedzie w PL nalicza mi oplate bankomat (kiedys bylo za darmo). Czy moja Mama ma za darmo wyplate z bankomatu w PL czy tez placi? Ona nie wyplacala nigdy i nie wie.

    • finhack
     finhack 28 lipca 2020 19:50

     Karty Revolut zawsze są wydane jako “UK”, nie zależnie od kraju rejestracji aplikacji. Dalej cześć bankomatów w PL nie powinna pobierać prowizji, niestety trzeba testować. Czasami dla Mastercard jest prowizja a dla VISA nie ma i odwrotnie.

    • Avatar
     Anna 27 lipca 2020 21:55

     Witam,
     Używałam w Chorwacji karty Visa Revolut w dwóch bankomatach:
     MBNET Bankomat Erste Bank 25.07.2020 w Rab i za wypłatę 500 KN Fee 0zł kurs 0,5930, czyli 296,50zł.
     Z tego samego bankomatu wypłata 27.07. w Novalja Fee 0,72zł. Kurs 1 HRK 0,5852, co za 400 KN daje 234,10zł.
     No i mamy jeszcze Zagrebačka banka za 500 KN pobrał Access Fee 22 KN, kurs 0,5849, 27.07.2020 Novalja, za 500 KN, tzn 522 wyszło 305,36zł.
     W każdym przypadku zaznaczyłam without Conversion. Dodam, że w zeszłym roku Zagrebačka banka nie pobierała żadnych opłat, co w tym roku mnie bardzo zaskoczyło.

  • Odpowiedz Avatar
   Paweł 16 sierpnia 2019 09:28

   Wczoraj próbowałem w Czarnogórze i podany Lovcen Banka chce 5 euro niezależnie od pobieranej kwoty.

   • Odpowiedz Avatar
    Zbigniew 11 lutego 2020 16:35

    Australia, bakomaty ANZ nie pobierają prowizji. Luty 2020.
    Chile, bankomat Banco Internacional nie pobiera prowizji. Luty 2020.

   • Odpowiedz finhack
    finhack 22 sierpnia 2019 08:06

    dziękujemy za informacje, zaktualizujemy wpis.Tylko jaka ma Pan kartę Visa czy Mastercard, czasami dla jednej są prowizje a dla drugiej nie ma.

    • Avatar
     Zbigniew 11 lutego 2020 16:36

     Karta Visa Revolut

  • Odpowiedz Avatar
   Marek 5 sierpnia 2019 22:45

   Chorwacja darmowe wypłaty z bankomatów znanych w PL Planet Cash – wypłacałem w Orebic sierpień 2019

   • Odpowiedz Avatar
    Ilona 10 sierpnia 2020 08:28

    Chorwacja, 9 sierpnia 2020, Omiš:
    1. karta Revolut Mastercard, bankomat OTP, bez prowizji
    2. Karta Revolut Visa, Zagrebacka Banka, prowizja 22 KN

    • Avatar
     Karolina 8 października 2020 20:00

     Witam. Jak to będzie wyglądać jeżeli karta została wyrobiona w Polsce, co miesiąc wpływy w złotówkach. Osoba, która chce z niej korzystać mieszka w Wielkiej Brytanii. Czy będzie pobierana prowizja?

   • Odpowiedz finhack
    finhack 7 sierpnia 2019 07:59

    Wpis zaktualizowany, dziękujemy za informacje 🙂

    • Avatar
     Paweł 2 sierpnia 2020 20:55

     Chorwacja Rijeka 31.07.2020. Przy próbie wypłaty z bankomatu 100 kun otrzymałem informację o prowizji 33 kun

  • Odpowiedz Avatar
   Krakow traveler 5 maja 2019 17:48

   W Grecji jedynie bankomaty Attica Bank bank nie pobierają prowizji z Revolut i innych darmowych kart. Wypłacałem pieniądze bez prowizji w 5.05.2019

   • Odpowiedz Avatar
    Grzesiek 9 lutego 2020 21:15

    W Polsce bankomaty PlanetCash pobierają prowizję 12zł bez względu na ilość pobieranej gotówki. Karta Revolut VISA. (4.02.2020)

    • finhack
     finhack 10 lutego 2020 09:16

     Jeszcze w zeszłym roku nie pobierały, dziękuje za informacje. Już ją zamieściliśmy we wpisie.

 2. Odpowiedz Avatar
  M 24 marca 2019 19:16

  W Chile w wymienionych bankach prowizja 5500 lub 6000 $

  • Odpowiedz Avatar
   Konrad 18 grudnia 2019 11:21

   Chilijskie Peso też ma oznaczenie $ czyli równowartość 25-30 zł.

  • Odpowiedz Avatar
   Michal 24 marca 2019 23:58

   5500-6000$ ??? Nic Ci się nie pomyliło?

   • Odpowiedz Avatar
    Agnieszka 6 lipca 2020 15:04

    Czy ktoś ma doświadczenie z Revolutem w Szwecji? Dziękuję za wszelkoe informacje

 3. Odpowiedz Avatar
  Michal 25 marca 2019 00:01

  $ = dolar USA. Czyli co, ponad 20000pln prowizji ?

  • Odpowiedz Avatar
   Globtroter 26 lipca 2019 14:52

   Cała Ameryka Łacińska używa znaku $ jako znaku własnej waluty, bez względu czy to Meksyk, Peru, Chile czy Argentyna. Więc M nic się nie pomyliło ! Czasami warto pojechać poza Europę by się czegoś nauczyć.

   • Odpowiedz Avatar
    Marek 28 września 2019 12:53

    O Jezu ale z ciebie internetowy mądrala.czasami warto nic nie mówić nic palnac coś o podobnej wartości. I ten wykrzyknik, no,no….

    • Avatar
     Paweł 14 lutego 2020 18:02

     Czechy, dziś. Csob i KB. Oba bankomaty zakończyły transakcję komunikatem, że obsługują tylko karty wydane w Czechach i nie wypłaciły mi gotówki. A Revolut zarejestrował obie transakcje jakby się odbyły. Czekam z niepokojem na zwrot.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 25 marca 2019 15:08

   Zapewne chodzi o peso Chilijskie, sprawdziliśmy i 10 grudnia zostały wprowadzone prowizje. Już aktualizujemy wpis. Obecnie Banco Internacional nie powinien pograć prowizji. Czy ten bank również pobiera prowizje? Jeśli Pan znajdzie bankomat nie pobierający prowizji lub z niewielką opłatą prosimy o informacje.

   • Odpowiedz Avatar
    Michał 24 września 2020 15:01

    Gruzja:
    Bank of Georgia (biało-pomarańczowa kolorystyka) – 2 lari prowizji. Uwaga! Bankomat nie informuje, że ją pobiera.
    Liberty Bank, TBC Bank – wypłaty z bankomatów bez prowizji.

 4. Odpowiedz Avatar
  Marta 29 marca 2019 14:46

  A w jakich bankomatach w Polsce można wybrać złotówki bez prowizji ? Mam na myśli że wymieniam sobie w aplikacji funty na złotówki i chciałabym wybrać właśnie złotówki? Przed chwilą próbowałam z bankomatu ING i jest prowizja…

  • Odpowiedz finhack
   finhack 29 marca 2019 16:27

   Postaramy się to sprawdzić w ciągu najbliższych 2-3 dni. Unikać należy Euronetu. Bez prowizji powinny działać bankomaty PKO BP i PKO SA.

   • Odpowiedz Avatar
    Arek 5 września 2019 17:46

    dziś PKO pobrało mi 1,9zł przy wypłacie 800zł

    • Avatar
     Monika 21 listopada 2019 21:57

     PKO pobiera opłaty przy wypłacie 1000 zł 22 zł prowizji .

   • Odpowiedz Avatar
    Alicja 2 września 2019 15:10

    Santander też nie bierze prowizji w Polsce

    • Avatar
     Piotr 20 listopada 2019 16:58

     Potwierdzam Santander wypłaty bez prowizji

 5. Odpowiedz Avatar
  Joanna 4 kwietnia 2019 22:14

  Również się dołączam powyżej i w jakich bankach można wypłacać gotówkę bez prowizji w Łotwie, Estoni i Finlandii?
  Z góry dziękuje

  • Odpowiedz finhack
   finhack 5 kwietnia 2019 18:03

   Finlandia podobno bankomaty Otto powinny być darmowe. W Estonii i na Łotwie polecamy bankomaty lokalnych banków, powinny być darmowe (Estonia -Swedbank, SEB Bank, Luminor Bank || Łotwa -Swedbank, Rietumu Banka, SEB Banka). W większości Europejskie banki nie pobierają dodatkowej prowizji Surcharge.

 6. Odpowiedz Avatar
  Monika 5 kwietnia 2019 20:55

  Hej, proszę o informacje czy powinnam spodziewać się jakiś problemów z płatnościami na Tajwanie. Widzę, ze wypłaty z dwóch bankomatów powinny być bezprowizyjne.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 8 kwietnia 2019 11:09

   Nie powinna mieć Pani żadnych problemów z płatnościami, z drugiej strony na Tajwanie “cash is the king”. Wiele mniejszych biznesów akceptuje tylko i wyłącznie gotówkę.

 7. Odpowiedz Avatar
  Daniel 7 kwietnia 2019 23:39

  Hej, jakies niusy dla Jordanii?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 8 kwietnia 2019 11:17

   Podobno Jordan kuwait bank nie pobiera prowizji dla kart Mastercard Revolut. Większość bankomatów pobiera prowizje. W części banków w Palestynie można wybrać dinary jordańskie.

 8. Odpowiedz Avatar
  Piotr 10 kwietnia 2019 08:01

  W Czechach w Tesco są takie bankomaty Air Bank. Wypłata darmowa. Zupełnie inaczej jest z bankiem narodowym Česká spořitelna. Tam zawsze płatne wypłaty (pisze że karty w walucie innej jak CZK, wydane w Czechach to wypłata 150CZK. Sporo – 25zł.

  • Odpowiedz Avatar
   Martyna 17 sierpnia 2019 20:13

   Czechy – Ceska sporitelna – potwierdzam pobranie prowizji. Przedwczoraj przy wypłacie 500 koron pobrało mi 625 koron. Natomiast dzisiaj bank csob – tak jak napisaliście w artykule – nie pobrał żadnej prowizji.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 10 kwietnia 2019 10:35

   Dziękujemy za informacje, dodaliśmy ją do wpisu.

   • Odpowiedz Avatar
    Kornelia 19 stycznia 2020 23:54

    Mi niestety przedwczoraj Moneta Money Bank w Czechach pobrał dodatkowe 195 koron przy wypłacie 1000 koron. Revolut, w sobotę.

    • finhack
     finhack 20 stycznia 2020 11:06

     Jeszcze prośba o informacje czy karta Visa/Mastercard i kiedy mniej wiecej wydana. W zależności od daty wydania i rodzaju karty, bankomaty mogą pobierać prowizje. Dobrym przykładem jest Euronet, który dla nowych kart nie pobiera prowizji.

 9. Odpowiedz Avatar
  Marek 10 kwietnia 2019 19:34

  Jak wygląda sprawa z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów w Katarze? Ktoś już ma jakieś doświadczenie w tym kraju?

 10. Odpowiedz Avatar
  Marek 10 kwietnia 2019 19:39

  Ktoś ma doświadczenie z wypłatą gotówki w bankomatach w Katarze?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 14 kwietnia 2019 14:35

   Proszę próbować wypłaty z urządzeń QIB, w przypadku zagranicznych kart nie pobierał prowizji(np. dla kart Citibanku).

 11. Odpowiedz Avatar
  Iza 12 kwietnia 2019 23:58

  Byłam właśnie w Izraelu, gdzie w kilku różnych bankomatach (dedykowanych do kart mastercard) próbowałam wypłacić gotówkę kartą Revolut i niestety ani razu nie udało się. Wyglądało to tak jakby bankomat w ogóle karty nie widział, ekran bankomatu ani drgnął, a w dwóch bankomatach pokazał się napis – error. Dodam, że poza bankomatami płaciłam normalnie bez problemów – sklepy, restauracje, koleje itd. Dlaczego karta nie działa w bankomatach????

  • Odpowiedz finhack
   finhack 14 kwietnia 2019 14:16

   W Pani przypadku zalecamy kontakt z supportem Revoluta, sporadycznie użytkownicy zgłaszali problemy z działaniem bankomatów podczas Szabatu. Bliski znajomy niedawno był w Izraelu i nie miał żadnych problemów z działaniem Revoluta (płatności/bankomaty).

 12. Odpowiedz Avatar
  Kamila 13 kwietnia 2019 19:49

  Witam. Wypłaty w Norwegii za darmo w którym bankomatach?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 14 kwietnia 2019 14:09

   W przypadku Norwegii polecamy urządzenia banków, większość z nich nie powinna pobierać prowizji. Proszę spróbować w DNB ASA, ewentualnie można próbować z BNP Paribas, Danske, Nordea, Santander.

 13. Odpowiedz Avatar
  Asia 17 kwietnia 2019 10:01

  Jak wygladda sytuacja z wpłatą gotówki? W Revolut to możliwe? Istnieje jakaś prowizja?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 17 kwietnia 2019 19:58

   Wszystko opisaliśmy w artykule i najlepiej to dokładnie przeczytać. Limit darmowych wypłat to 800 zł na 30 dni (nie ma limitu ilościowego, można nawet 16x50zł wybrać). Część bankomatów pobiera dodatkową prowizje surcharge, która opisaliśmy powyżej. Dodatkowo stworzyliśmy listę krajów wraz z sugerowanymi bankomatami, które nie pobierają prowizji surcharge dla kart Revolut. Surcharge jest prowizja po stronie operatora bankomatów i Revolut nie ma na nią wpływu, występuje ona również w przypadku innych kart (np. tych wydawanych przez banki).

 14. Odpowiedz Avatar
  Aga 17 kwietnia 2019 23:07

  Witam. Jaki jest okres rozliczeniowy Revolut. czy jest on zgodny z kalendarzem? Czy jesli podczas wyjazdu wypłacę do końca kwietnia ok 800 pln a następnie 1 maja kolejne 800 to czy nie zostanie naliczona prowizja? Czy mają Państwo informacje na temat bezpłatnych bankomatów w Peru?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 18 kwietnia 2019 08:35

   Wypłaty z bankomatów resetują się równo po 30 dniach od momentu danej transakcji. Np. wybieramy 15.04.19 400 zł, 18.04.19 kolejne 400 zł. W tym przypadku kolejna darmowa wypłata jest możliwa 15.05.19 na 400 zł i 18.05.19 na 400 zł. Wykorzystanie limitu można sprawdzic w zakładce “wiecej”–>”Profil”–> “Plan taryfowy”. Dodamy o tym akapit w powyższym artykule.

   • Odpowiedz Avatar
    Kasia 20 czerwca 2019 17:30

    Chyba jest błąd w datach

    • finhack
     finhack 21 czerwca 2019 14:10

     Poprawione, dziekujemy za uwagę.

 15. Odpowiedz Avatar
  Marcin 18 kwietnia 2019 12:16

  Grecja najmniejsza prowizja w bankomatach ibank 2 euro przy 50 euro wypłaty. Euronet chciał 4 euro.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 18 kwietnia 2019 20:52

   Dziękujemy za informacje, dodamy ją do wpisu 🙂

   • Odpowiedz Avatar
    Marcin 20 kwietnia 2019 11:30

    Update Bank of Chania nie pobiera dodatkowej prowizji.

 16. Odpowiedz Avatar
  Daniel 23 kwietnia 2019 10:58

  Wyplata w bankomacie w Rzymie 20 €, prowizja 3,95 €.

  Na 99 % euronet

  • Odpowiedz Avatar
   Isa 6 czerwca 2019 01:27

   Wypłata 450 euro w bankomacie unicredit pobrali sobie 27 euro bez uprzedzena

   • Odpowiedz finhack
    finhack 7 czerwca 2019 18:38

    Tak wysoka prowizja to raczej DCC, czyli przewalutowanie transakcji po stronie bankomatu. W przypadku prowizji bankomat w 95% przypadków informuje o opłacie surcharge (Szczególnie w Europie). Może Pani omyłkowo zaakceptowała DCC (informacje o DCC zawarte w artykule). Dodatkow Revolut dla wypłat powyżej 200 euro/m-c pobiera prowizje 2% (w Pani przypadku ok. 5 Euro).

  • Odpowiedz finhack
   finhack 23 kwietnia 2019 19:23

   Niestety Euronetu należy unikać, zarówno w Polsce jak i za granicą.

   • Odpowiedz Avatar
    Krzysiek 1 sierpnia 2019 09:24

    Przy wypłacie EUR czy PLN też? Wypłaciłem dziś na próbę 50zł i nie widzę żadnej prowizji.

 17. Odpowiedz Avatar
  Daniel 23 kwietnia 2019 12:42

  BNL czyli BNP nie pobiera prowizji we Wloszech

  • Odpowiedz finhack
   finhack 23 kwietnia 2019 19:22

   Włochy– Banca Carige, Cariparma, Unicredit, przy czym Banca Popolare di Novara przetestowaliśmy osobiście w styczniu (bankomat w jednym z outlet-ów pod Mediolanem)

   • Odpowiedz Avatar
    gisella 6 czerwca 2019 01:29

    W unicredit przetestowalam dzisiaj wyplacilam 450 euro zabrali 27 euro prowizji

    • Avatar
     Karol 19 września 2019 11:12

     Wypłacałem 14.09.19 w Rzymie 100E z bankomatu Unicredit i wszystko ok bez prowizji(karta mastercard) . W Euronecie chciało ok 3,5e za wypłatę

    • finhack
     finhack 7 czerwca 2019 18:20

     Tak wysoka prowizja to raczej DCC, czyli przewalutowanie transakcji po stronie bankomatu. W przypadku prowizji bankomat w 95% przypadków informuje o opłacie surcharge (Szczególnie w Europie). Może Pani omyłkowo zaakceptowała DCC (informacje o DCC zawarte w artykule). Dodatkow Revolut dla wypłat powyżej 200 euro/m-c pobiera prowizje 2% (w Pani przypadku ok. 5 Euro).

 18. Odpowiedz Avatar
  Piter 23 kwietnia 2019 16:49

  A wiadomo cos o bankomatach na Malcie? BOV, HSBC? Euronety juz wiem :p

  • Odpowiedz finhack
   finhack 23 kwietnia 2019 19:25

   Na Malcie proszę próbować z bankomatów BOV (Bank of Valletta), HSBC, APS Bank, BNF Bank i Lombard Bank.

 19. Odpowiedz Avatar
  Rafal 24 kwietnia 2019 07:16

  Czy wiadomo coś o prowizjach w bankomatach w Albanii ?

 20. Odpowiedz Avatar
  Irek 24 kwietnia 2019 16:42

  czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wypłatą w bankomatach w Chorwacji? O Euronecie już przeczytałem opinie, dziękuję wszystkich zamieszczającym pożyteczne porady.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 24 kwietnia 2019 20:27

   Większość bankomatów nie powinna pobierać prowizji, należy uważać na DCC i urządzenia Euronetu :).

 21. Odpowiedz Avatar
  Asia 25 kwietnia 2019 20:43

  A jak sprawa wygląda z bankomatami w Holandii?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 26 kwietnia 2019 12:57

   Proszę spróbować urządzen SNS bank lub Yourcash one. Z uwag, w Holandi wszystkie wydawane karty bankowe to Maestro, niektóre sklepy itp. nie będą obsługiwały Visy/Mastercard.

 22. Odpowiedz Avatar
  Marcin 26 kwietnia 2019 08:11

  Na forum revoluta jest stosowny spis poszukaj po: revolut atm fee

  • Odpowiedz finhack
   finhack 26 kwietnia 2019 12:35

   Zgadza się, jednak nie wszystkie kraje są tam dostępne. Holandii nie ma, bo wszelkie dane z tego wpisu są odzwierciedlone w naszym wpisie. Dodatkowo dokonalismy weryfikacji, sprawdzenia i aktualizacji tych danych. Holandie postaramy sie dodać w najbliższym czasie.

 23. Odpowiedz Avatar
  Robbo 27 kwietnia 2019 21:11

  Witam. Może się orientujecie jak jest z wypłatami z bankomatów w Macedonii?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 28 kwietnia 2019 11:38

   Dla kart Mastercard wypłata bez prowizji jest możliwa w Stopanska Banka.

   • Odpowiedz Avatar
    Katarzyna 31 lipca 2019 10:10

    A dla Visa?

 24. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 28 kwietnia 2019 12:03

  Ukraina – potwierdzam Lviv Bank i Kredo Bank bez prowizji. Limit 1000 UAH dla jednej wypłaty.

 25. Odpowiedz Avatar
  AdamKu 29 kwietnia 2019 17:02

  Czy można wypłacać gotówkę w bankomacie mając tylko wirtualną kartę?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 29 kwietnia 2019 18:35

   niestety nie ma takiej możliwości.

 26. Odpowiedz Avatar
  Marta 30 kwietnia 2019 14:28

  A jak z wypłatą w Wielkiej Brytanii?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 30 kwietnia 2019 14:46

   Ogolnie revolut pochodzi z Wielkiej Brytanii i karty wydywane są jako brytyjskie. Bankiem obslugującym ten Fintech jest Lloyds. W sumie to wszystkie bankomaty powinny działać bez prowizji.

   • Odpowiedz Avatar
    Kaska 15 września 2019 03:03

    Niestety, dzis moja corka na probe chciala wybrac i bankomat zawolal 2.99 funta wiec anulowala transakcje. Bedziemy sprawdzac jeszcze bankomaty roznych innych bankow.

    • Avatar
     Luc 3 listopada 2019 08:58

     Dokładnie tak było. Wybierałem 40GPB z bankomatu CashZone i poszła prowizja 2,99GPB.

    • finhack
     finhack 15 września 2019 13:25

     Pani Katarzyno, ale jaki bankomat chciał pobrać prowizje?

 27. Odpowiedz Avatar
  Ela 2 maja 2019 17:58

  Obecnie jestem w Czarnogórze. Bez prowizji wypłaciłam z bankomatu Lovćen Banka.
  Mam pytanie: posiadam walutę na dwóch subkontach- kuny i euro. Nie rozumiem dlaczego w Czarnogórze gdzie walutą obowiązującą jest euro przy płatnościach kartą pobierana jest kuna chorwacka?
  Dodam że na subkoncie w euro mam więcej środków.

  • Odpowiedz Avatar
   Iza 4 sierpnia 2019 13:42

   A mi w tym banku za wybranie 150 euro pobrało z konta 27 euro więcej. Czy to przez to, że w niedzielę?

   • Odpowiedz Avatar
    Iza 4 sierpnia 2019 13:47

    Sorki 21 euro

    • finhack
     finhack 4 sierpnia 2019 16:51

     Tak wysoka prowizja to raczej DCC, czyli przewalutowanie transakcji po stronie bankomatu. W przypadku prowizji bankomat w 95% przypadków informuje o opłacie surcharge (Szczególnie w Europie). Może Pani omyłkowo zaakceptowała DCC (informacje o DCC zawarte w artykule).

 28. Odpowiedz Avatar
  Piotr 5 maja 2019 08:04

  W Austrii bankomaty Volksbank (na pewno Oberösterreich, ale inne pewnie też) i VKB nie pobierają prowizji, ale UWAGA bo proponuje najpierw przewalutowanie na PLN po złodziejskim kursie – zawsze należy wybierać księgowanie (Abbuchen) w EUR, wtedy wypłacamy za darmo i tyle ile wypłacamy.

 29. Odpowiedz Avatar
  Robert 6 maja 2019 13:48

  Rumunia. Wypłata gotówki w ATM Piraeus Bank Romania bez prowizji. Ale gdy ktoś wybiera się do słynnego zamku Bran niech uważa. Bankomat Euronet przy zamku ma prowizję. Chciałem wpłacić 50 Lej . Kosztowało mnie to 68 Lej.

  • Odpowiedz Avatar
   Robert 6 maja 2019 15:07

   Pomyłka w pisowni. Wypłacić 50 Lej (RON). Waluta Rumuńska. Obecny przelicznik około 0.9 zł

 30. Odpowiedz Avatar
  Ania 7 maja 2019 13:08

  Bankomaty w Wietnamie oszukują, przy wypłacie jest info o opłacie 20k dong, a ściągają 50k.

  Jeszcze taki tip – w niektórych krajach, gdzie są szczególnie wysokie prowizje, może się okazać bardziej korzystne wysłać sobie samemu przekaz Western Union albo MoneyGram i odebrać gotówkę w banku

  • Odpowiedz finhack
   finhack 7 maja 2019 21:59

   To akurat dziwne, bardzo sporadycznie bankomaty nie informują o opłacie surcharge. Które konkretnie urządzenia w ten sposób oszukują?

 31. Odpowiedz Avatar
  Basia 13 maja 2019 09:48

  Witam,

  czy ktoś wie, jakie bankomaty są “przychylne” w Szwecji?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 15 maja 2019 07:57

   Polecamy spróbować w Swedbank, ponieważ w innych krajach z tego regionu wypłata gotówki odbywa się bez prowizji.

 32. Odpowiedz Avatar
  Tomek 16 maja 2019 13:05

  Jakie bankomaty w Hiszpanii ?

  • Odpowiedz Avatar
   Piotr 24 lipca 2019 18:19

   Sabadell w Hiszpanii przy wypłacie 20 euro pobiera 1,80 euro prowizji.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 16 maja 2019 18:42

   Unicaja, Banka March, Cajamar, Deutsche Bank, Liberbank, Telebanko, ING.

   • Odpowiedz Avatar
    Tomek 17 maja 2019 15:54

    A Caxia bank ?

    • finhack
     finhack 17 maja 2019 18:51

     Nie wiemy, powyższe banki powinny działać bez prowizji. Nie mamy informacji co do CAIXA.

 33. Odpowiedz Avatar
  Peter 17 maja 2019 08:12

  Witam na forum, wbiłem po artykule o City Handlowym. Sprawdzałem opis brak Tunezji, pls o info o “przychylnych” bankomatach.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 22 maja 2019 20:52

   Bankomaty Akbank, Ziraat Bankası lub İş bankası wypłacają gotówkę bez dodatkowych opłat, jedynie proszę uważać na DCC.

   • Odpowiedz Avatar
    Slavi 18 października 2019 16:51

    Te banki sa w Turcji
    Jestem w Tunezji i nie moge wyplacac gotowki revolutem

 34. Odpowiedz Avatar
  Tomek 17 maja 2019 16:43

  A jak Caxia bank ?

  • Odpowiedz Avatar
   Андрей 13 lutego 2020 19:59

   В Вильнюсе в аэропорту взял на стенде карту. Как я могу её использовать если я гражданин Республики Беларусь, частенько вылетающий из Вильнюса. 2 года проволялась без попытки активировать.

 35. Odpowiedz Avatar
  Mich 22 maja 2019 09:42

  Jakieś informacje odnośnie Kanady?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 22 maja 2019 20:41

   informacje we wpisie “brak prowizji w Tangerine i Narodowym Banku Kanady.”

 36. Odpowiedz Avatar
  Gosia 22 maja 2019 20:33

  Witam. Wypłaty w Irlandii za darmo w którym bankomatach?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 22 maja 2019 20:50

   Większość bankomatów powinna działać bez prowizji, ponieważ Revolut pochodzi z “wysp” i tam jest zarejestrowany (w Wielkiej Brytanii).

 37. Odpowiedz Avatar
  irek 23 maja 2019 22:03

  Turcja bankomat akbank liry i euro bez prowizji przetestowane maj 2019

  • Odpowiedz finhack
   finhack 25 maja 2019 16:08

   Dziękujemy za informacje, zaraz umieścimy ją we wpisie.

 38. Odpowiedz Avatar
  Małgosia 28 maja 2019 13:19

  maj 2019
  Czechy
  Moneta Money Bank przy wypłacie 500 KC prowizja 195 KC !!!!
  Ceska sporiteina przy wypłacie 600 KC prowizja 125 KC

  unikajcie ich

  • Odpowiedz finhack
   finhack 28 maja 2019 14:15

   Testowała Pani banki z naszej listy?

 39. Odpowiedz Avatar
  Grzegorz 28 maja 2019 21:15

  Czy jest jakaś szansą na wypłaty z karty wirtualnej w Rumunii? Jest jakiś blik czy inny patent?

 40. Odpowiedz Avatar
  Małgosia 29 maja 2019 08:18

  O waszej liście przeczytałam po powrocie z Czech. Niestety.
  Jadąc tam byłam przekonana, że wypłaty z bankomatów za granicą są za darmo.
  Rzeczywistośc jest taka, że płatność kartą w Czechach (Czeski Raj, Czeska Szwajcaria) to rzadkość.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 30 maja 2019 12:45

   Prowizje surcharge pobiera operator bankomatu, nie revolut. Surcharge występuje zarówno w przypadku revoluta jak i zwykłych kartach debetowych.

 41. Odpowiedz Avatar
  Paweł 31 maja 2019 03:46

  Jakie banki w Czarnogórze nie pobierają opłat?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 17 czerwca 2019 08:18

   Czarnogóra bankomaty Lovćen Banka.

 42. Odpowiedz Avatar
  Tomasz 2 czerwca 2019 18:10

  Jak wygląda wypłata z bankomatów w Bułgarii?Czy większość jest darmowych ?

  • Odpowiedz Avatar
   Martyna 17 sierpnia 2019 20:23

   W Bułgarii byłam w czerwcu i wypłacałam pieniądze w ciemno, bo nie miałam pojęcia, że istnieje ten artykuł. Ani razu nie pobrało mi prowizji, a nazwy banków, które widnieją w mojej historii transakcji, to ccb atm, atm i unicredit. Nawiasem mówiąc ciekawa jestem czy ccb atm i atm to to samo. Nie pamiętam już jak wyglądały te bankomaty.

 43. Odpowiedz Avatar
  Paweł 3 czerwca 2019 22:48

  Wymieniłem sobie na Revolucie euro i lewy bułgarskie + mam złotówki. Czy karta sama „wykryje” walutę np. przy wypłacie z bankomatu lub płatności kartą w państwach gdzie obowiązuje dana waluta?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 4 czerwca 2019 08:28

   Tak, automatycznie zostanie obciążony odpowiedni rachunek, jeśli będą na nim wystarczające środki. W przypadku braku wystarczającej ilości danej waluty, revolut obciąży rachunek innej i przewalutuje płatność po aktualnym kursie międzybankowych (bez spreadu).

  • Odpowiedz finhack
   finhack 4 czerwca 2019 08:28

   Tak, automatycznie zostanie obciążony odpowiedni rachunek, jeśli będą na nim wystarczające środki. W przypadku braku wystarczającej ilości danej waluty, revolut obciąży rachunek innej i przewalutuje płatność po aktualnym kursie międzybankowych (bez spreadu)

 44. Odpowiedz Avatar
  Aniday 6 czerwca 2019 11:01

  Dzień dobry, dziękuję za bardzo pomocny i przejrzysty artykuł. Przede mną pierwsza podróż do Turcji z Revolut. Mam pytanie, czy jest różnica jeżeli na karcie będę miała tylko złotówki (karta sobie przeliczy na liry) czy korzystniej będzie założyć subkonto już w lirach w aplikacji. Dla mnie łatwiej mieć złotówki bo nie wiem ile lir będę potrzebowała. I czy jak później przerzucę ewentualne liry z powrotem na złotówki to jest operacja płatna? Z góry dziękuję 🙂

  • Odpowiedz Avatar
   Jarek 17 października 2019 22:27

   Akbank dolicza 7.99% w bankomacie denizbank 1.5€ przy wypłacie 50 €

  • Odpowiedz finhack
   finhack 7 czerwca 2019 18:23

   W ciągu tygodnia nie będzie żadnej różnicy. Jedynie w weekendy Revolut dolicza dodatkową prowizje za przewalutowanie. Przewalutowania do 20 000 zł/m-c są darmowe, wiec pozostałe liry można wymienić na złotówki bez dodatkowych opłat. Jednocześnie zmienność i wachania kursowe Liry tureckiej są znaczące w ostatnim czasie (nawet kilka % dziennie).

 45. Odpowiedz Avatar
  Magda 11 czerwca 2019 19:32

  Witam. Czy ktoś ma informacje odnośnie darmowych bankomatów na Madagaskarze i Mauritiusie?

 46. Odpowiedz Avatar
  Kama 15 czerwca 2019 22:20

  Japonia: oprócz 7-Eleven, bakomaty na poczcie (w innych chyba w ogóle nie można)
  Niemcy: Berliner Volksbank bez prowizji, Euronet – duża prowizja (chyba nie tylko w Polsce, ale wszędzie trzeba unikać Euronetu)

  • Odpowiedz finhack
   finhack 16 czerwca 2019 15:40

   Dziękujemy za informacje, uaktualnimy wpis 🙂

 47. Odpowiedz Avatar
  Aga 16 czerwca 2019 21:29

  A jak sprawa wyglada w Czarnogórze?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 17 czerwca 2019 08:18

   Czarnogóra bankomaty Lovćen Banka.

 48. Odpowiedz Avatar
  Acc 16 czerwca 2019 23:16

  Stronka trafiła do ulubionych 🙂
  W Turcji mam pod nosem Ahbank z opcją DCC.
  Na liście promuje przewalutowanie z EUR i oczywiście bezpośrednio TRY.
  Kilka wypłat i brak prowizji.

  Zastanawia mnie jednak, czy dziubanie po trochę kasy jak akurat jest potrzebna do limitu 800PLN nie “nadużywa gościnności” Revoluta? Oni chyba jakąś opłatę z tego tytułu mają (co by nam Fintech nie upadł od milionów dziubiących po 50 lir ludków)?

 49. Odpowiedz Avatar
  Acc 16 czerwca 2019 23:36

  Kurcze czemu mój wpis zniknął?

 50. Odpowiedz Avatar
  Paula 17 czerwca 2019 07:55

  Czarnogóra: wypłata z bankomatu dodatkowo €2 za każde €100

 51. Odpowiedz Avatar
  Kamila 17 czerwca 2019 21:44

  Czy ktoś próbował wypłacać w Albanii???
  Przejrzałam forum i nic nie znalazłam. Proszę o informacje.

 52. Odpowiedz Avatar
  Rafał 20 czerwca 2019 09:59

  Podpinam się jak jest w przypadku Albanii?

 53. Odpowiedz Avatar
  Mike 22 czerwca 2019 23:09

  Również podpinam się do pytania o Albanię, gdyż wybieram się tam we wrześniu.
  Pozdrawiam.

 54. Odpowiedz Avatar
  Kamila 23 czerwca 2019 16:02

  Hej, wiadomo cos w sprawie wypłacania w Albanii?

 55. Odpowiedz Avatar
  Pola 24 czerwca 2019 17:08

  Cześć , czy podane bankomaty w Australii nadal nie pobierają opłaty ? Czy ktoś może potwierdzić tą informację ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 25 czerwca 2019 15:35

   Tak, informacja jest we wpisie.

 56. Odpowiedz Avatar
  Pola 24 czerwca 2019 17:35

  Cześć czy wiadomo może czy wypisane bankomaty w Australii są darmowe ?

 57. Odpowiedz Avatar
  Jola 24 czerwca 2019 22:55

  W temacie Albanii. Wypłata 6000 leków, bankomat doliczył sobie aż 500 leków niestety…

 58. Odpowiedz Avatar
  maciodb 29 czerwca 2019 11:20

  Holandia: wypłacałem w bankomacie ABN AMRO – 50 Euro bez prowizji czy dodatkowych opłat, po kursie revolut.

 59. Odpowiedz Avatar
  Misza 30 czerwca 2019 08:39

  Białoruś, potwierdzam bankomaty Sbierbanku bez prowizji dla wypłat Revolutem. Taki bankomat znajduje się m.in. na głównym dworcu kolejowym w Mińsku na 3 piętrze.

 60. Odpowiedz Avatar
  Asia 1 lipca 2019 10:41

  W Turcji jakie bankomaty są darmowe ? Jaką walutę najlepiej wypłacać?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 1 lipca 2019 18:09

   Banki podane we wpisie (wystarczy “ctrl +f” i wpisać “Turcja”), waluta turecka lira (można nawet kupić przed wyjazdem, ponieważ jest dostępna jako saldo konta Revolut).

 61. Odpowiedz Avatar
  Dawid 1 lipca 2019 15:30

  A czy ktoś zna sytuacje na Madagaskarze bo się wybieram w sierpniu u nie wiem jak się przygotować ?