Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?

450

Wypłata gotówki za granicą  (Revolut, N26, Monzo, Curve) 

W tym artykule chciałbym przybliżyć problem wypłat gotówki z bankomatów za granicą. Problem jest raczej uniwersalny, wiec dotyczy również innych kart bankowych (standardowych oraz aplikacji typu N26, Monzo, Curve). Wypłacając gotówkę za granicą musimy wziąć pod uwagę prowizję za wypłatę gotówki w naszym banku oraz opłatę surcharge, która może pobrać operator bankomatu.  W najgorszym wypadku zapłacimy 2 prowizje za wypłatę gotówki;jedną pobierze nasz bank, drugą bankomat! Dlatego, przebywając za granicą powinniśmy szukać bankomatów, które nie pobierają prowizji surcharge. Dużym ułatwieniem jest to, iż operator danego bankomatu poinformuje nas przed podjęciem gotówki o wysokości prowizji (o ile taką pobiera). Przykładowo wypłacając gotówkę w Tajlandii praktycznie wszystkie bankomaty pobierają prowizję (w wysokości ok. 200 bath). W tym przypadku wypłacając np. 5000 bath nasze konto zostanie obciążone kwotą 5200 bath, z czego my otrzymamy 5000 bath, a bankomat zatrzyma prowizję 200 bath. Dodatkowo, nasz bank może pobrać prowizję, o ile taka ma zastosowanie i finalnie zapłacimy jeszcze więcej.

Revolut wpłatomaty i wpłata pieniędzy

Jeśli zastanawiacie się, jak przed wakacjami wpłacić pieniądze na Revoluta, koniecznie przeczytajcie „Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze„. Podpowiadamy, czy można korzystać z wpłatomatów Euronet, jak wpłacić gotówkę i jak najszybciej zasilić portfel Revolut.

Revolut wypłata z bankomatu

W podstawowym planie możemy dokonać darmowej wypłaty równowartości 800 PL/m-c. Powyżej tej kwoty Revolut nalicza prowizje w wysokości 2% kwoty transakcji. Limit resetowany jest po miesiącu licząc od momentu dokonania wypłaty. Przykładowo, jeśli 100 USD wypłacimy 03.06.2019 i 100 USD wypłacimy 15.06.2019, to kolejną darmową wypłatę będziemy mogli zrealizować 03.07.2019 na kwotę 100 USD. Sam limit możemy i datę jego odnowienia możemy sprawdzić wchodząc do aplikacji. Następnie klikamy na profil –> „Plan Cenowy” –„wypłaty z bankomatu”

Uwaga! Revolut nieznacznie zmienił warunki naliczania opłat i prowizji dla wypłat z bankomatów. Obecnie w darmowym planie możemy wypłacić równowartość 800 PLN/m-c, jednocześnie maksymalna liczba wypłat to 5 /m-c.  Tym samym wypłacając kilka razy niewielką sumę i nie przekraczając 800 zł/m-c i tak możemy zapłacić prowizje za 6 wypłatę w danym miesiącu. Co więcej została wprowadzona minimalna prowizja w kwocie 5 zł, wcześniej mieliśmy 2% prowizji niezależnie od sumy. Przy obecnych warunkach mamy limit wypłat 800 zł/m-c lub 5 wypłat/m-c. Po przekroczeniu zapłacimy 2% prowizji min. 5 zł.

Revolut- limit wypłat z bankomatów za granicą

Jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest karta Revolut i jakie możliwości nam daje, zachęcamy do przeczytania wcześniejszego wpisu. W darmowym planie karty Revolut możemy w ciągu jednego miesiąca dokonać darmowej wypłaty gotówki do równowartości ok. 800 zł. Powyżej tej kwoty aplikacja Revolut naliczy prowizję w wysokości 2%. Doliczając prowizję, wypłata walut jak Euro, Dolar, czy Funt Brytyjski przestaje być opłacalna (powyżej darmowego limitu). W tym przypadku lepiej jest zakupić dewizy w kantorze lub użyć innej karty np. kantoru internetowego Alior Banku. Najbardziej opłaca się korzystanie z karty Revolut w przypadku walut egzotycznych, takich jak;  brazylijskie reale, meksykańskie peso, tureckie liry, dubajskie dirhamy itp. Jedyne na co powinniśmy uważać to prowizja po stronie operatora bankomatu. Dlaczego lepiej wypłacić gotówkę przedstawię na przykładzie Brazylii,  gdzie obecnie kurs międzybankowy oscylował w okolicy 1:1 (Brazylisji real vs Polski złoty). W poniższej tabeli przedstawię wariat zakupu waluty w kantorze oraz wypłaty gotówki na miejscu (w bankomatach Brandesco, które nie pobierają prowizji).

Symulacja wymiany/wypłaty gotówki:

Najtańszy Kantor WarszawaRevolut bankomaty wliczając 2% prowizjiOszczędność
Koszt 1000 BRL1,078 x 1000 = 1078 PLN1*1000*1,02 (prowizja)=1020 PLN1078-1020= 58 PLN

W tym przypadku wypłacając 1000 BRL na miejscu w Brazylii oszczędzamy ponad 58 zł i to uwzględniając 2% prowizji pobranej przez Revolut’a! Warto wiedzieć, iż limit darmowych wypłat w aplikacji Revolut to 800 PLN/m-c. Tym samym do równowartości tej kwoty nie zapłacimy żadnej prowizji za wypłatę, dzięki temu oszczędność będzie jeszcze większa. Nawet w przypadku uwzględnienia dodatkowej opłaty w powyższej symulacji oszczędzamy ok. 6%! Niestety, Polskie kantory w przypadku egzotycznych walut posiadają wysokie Spready (marże).

Najlepsza alternatywa do Revoluta (PEKAO i Citi Bank)

Najlepsze konto bankowe z kartą wielowalutową oferuje aktualnie PEKAO. Zakładając rachunek zyskujemy darmowe przewalutowania po kursie Mastercard lub VISA (bardzo konkurencyjne kursy – na poziomie kantorów internetowych, plus dostęp do bardzo dużej ilości walut). Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać ze wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). Co więcej do karty wielowalutowej możemy podpiąć rachunki w 4 walutach, natomiast środki wymienimy w dedykowanym kantorze online z atrakcyjnymi przeliczeniami. Jeżeli mamy w planach wymianę większej ilości waluty (powyżej równowartości 5 000 zł) lub wypłatę z bankomatów, kwot większych niż 800 zł. To skorzystanie z oferty PEKAO będzie znacznie tańsze niż Revolut! Obecnie możemy zyskać premie za założenie konta i prostą aktywność, dlatego polecamy przetestowanie właśnie tej oferty. Więcej szczegółów w naszym artykule !

Równie ciekawą ofertę znajdziemy w Citibanku. Ich dedykowany kantor wymiany walut oferuję bardzo atrakcyjne kursy. W przypadku wymiany równowartości 5 000 zł lub więcej, koszt wymiany będzie bardziej atrakcyjny w przypadku Citi Handlowego niż Revoluta. Citi Bank oferuje darmowe konta walutowe, które możemy powiązać z ich kartą wielowalutową. Warto przetestować tą ofertę] ze względu na atrakcyjne warunki oraz dodatkową premie za założenie produktu! Warto sprawdzić szczegóły w naszym artykule – promocja Citibank z premia

Revolut Prowizja za przewalutowanie

Warto wiedzieć, iż nie zawsze przewalutowanie dokonywane jest bez prowizji. Za darmo możemy wymienić równowartość 5 000 PLN/m-c (wariant standardowy Revolut), ale transakcje muszą być dokonywane w dni robocze.

Dodatkowa prowizja za przewalutowanie zostanie naliczona w następujących przypadkach:

 • 0,5 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla 24 walut bazowych
 • 1 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla pozostałych walut
 • Prowizja za wymianę walut „mniej płynnych” (Rosyjskie Ruble, ukraińskie hrywny i tajskie Baty). 1% w dni robocze oraz 2% w weekendy.

Więcej informacji o walutach bazowych, zasilaniu karty, przelewach na konto etc. Przeczytacie w Naszym ogólnym artykule o Revolucie.

Revolut bankomaty uwaga na DCC

DCC czyli Dynamic currency conversion (dynamiczne przeliczanie walut). Jest to usługa oferowana przez bankomaty lub terminale płatnicze, polegająca na obciążeniu karty w walucie wystawcy karty. W przypadku Revoluta, oznacza przeliczenie płatności na funty, ponieważ wystawcą karty Revolut jest Brytyjski Bank. Przy przeliczeniu terminal płatniczy lub bankomat stosuje bardzo niekorzystny dla nas kurs wymiany! W związku z powyższym powinniśmy odmówić zastosowania DCC przy każdej takiej ofercie. Odmowa sprowadza się do wybrania opcji np. „Debit in 'local Currency'”, „decline conversion”,”without Conversion”, „nie” itp. Poniżej Załączam kilka przykładów oraz zaznaczyłem kołkiem na zdjęciu, którą opcję należy wybrać.

Revolut wymiana walut

revolut Bankomaty

Revolut Bankomaty

revolut bankomaty

Revolut bankomaty za granica (darmowe)

Przy podróży do dalekich zakątków świata najlepiej zabrać niewielką ilość gotówki, a resztę wypłacić na miejscu lub używać karty Revolut do płatności. Poniżej chciałbym stworzyć listę krajów wraz z bankomatami, które oferują darmową wypłatę gotówki (brak surcharge dla karty Revolut). Poniższa lista powinna działać również w przypadku kart N26, Monzo, Curve czy zwykłych kart debetowych. Opłata intercharge może zależeć od rodzaju karty jaką posiadamy (Visa/Mastercard), niekiedy jedna z kart może przejść bez prowizji, natomiast w przypadku drugiej opłata zostanie naliczona.  Większość informacji pochodzi z forów internetowych lub z własnych doświadczeń. Część informacji zawartych poniżej może być nieaktualna- z czasem będziemy się starali na bieżąco aktualizować dane. Jeżeli sam masz doświadczenie z wypłatą gotówki z zagranicznych bankomatów, podziel się nim w komentarzu. Do wyszukiwania krajów udostępniliśmy dedykowaną wyszukiwarkę, wystarczy wpisać nazwę kraju.

Ameryka Południowa -ważne informacje

W naszym artykule opisaliśmy możliwość zakupu walut krajów Ameryki Południowej z dyskontem nawet 30%. Sprawa dotyczy Argentyny i wszystkich krajów ościennych. Jeżeli planujesz tam wyjazd koniecznie przeczytaj nasz artykuł – Podróżuj po Ameryce Południowej 30% taniej.

Lista darmowych bankomatów dla danych krajów:

Z poniższych bankomatów wypłata za pomocą karty Revolut powinna być darmowa. W przypadku wystąpienia prowizji bankomat powinien pokazać poniższy komunikat. W takim przypadku najlepiej poszukać innego darmowego bankomatu.

Prowizja bankomat Revolut

Prowizja bankomat Revolut

Wyszukaj kraj:

 • Albania – BKT, Credins Bank lub Societe Generale powinny działać bez prowizji (niepotwierdzone informacje, więc proszę uważać. W przypadku Societe jest ryzyko pobrania prowizji). Większość bankomatów pobiera prowizje 300-700, nie powinno być problemów z akceptacją karty. Dodatkowo wiele miejsc akceptuje płatności w EURO.
 • Austria – darmowe wypłaty z Revoluta w bankach Tirol AG, Volksbank Salzburg( testowane 29.01.2019). Bankomaty Volksbank nie powinny pobierać prowizji, ale proponują DCC po niekorzystnym kursie, aby zrezygnować wystarczy wybrać na ekranie „Abbuchen”.
 • Australia – ANZ Bank (informacja od czytelnika), narodowy bank Australi, rediATM, ANZ Bank(Visa) nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki z użyciem Revoluta
 • BiałoruśUrządzenia Belinvestbank, dodatkowo bankomaty Idea Banku lub Sberbank powinny działać bez prowizji,
 • Boliwia – BancoFie
 • Bośnia i Hercegowina – Sberbank, UniCredit Bank, Addiko Bank, Nova Banka.
 • Bułgaria – International Asset Bank, DSK Bank, Central Cooperative Bank, B36 United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank, Bulgaria Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Unicredit.
 • Brazylia – w tym przypadku polecam bankomaty Brandesco (na pewno) i prawdopodobnie Banco de Brasil, które nie mają żadnych dodatkowych prowizji dla karty Revolut
 • Chile – Banco Internacional, nie powinny pobierać prowizji, chociaż w ostatnim czasie coraz więcej banków wprowadza opłaty intercharge. Przy wypłacie najlepiej wybrać „saving account”, limit wypłat to 200 000 Peso. Średnia prowizja w bankomatach to 4000-6000 peso. Przy płatnościach w sklepach powinniśmy wybrać „Credito”, w przeciwnym razie płatność może nie przejść.
 • Chiny – ICBC, China Construction Bank, Bank of China. Usługa VPN może być konieczna przy użytkowaniu aplikacji Revolut na terenie Chin. Mogą występować problemy z akceptacją karty.
 • Chorwacja – Update 07.2022 – polecamy bankomaty OTP (uwaga na DCC) oraz Money Get. Te bankomaty w Chorwacji nie powinny pobierać prowizji dla kart Mastercard. Spora część użytkowników z nowymi kartami VISA otrzymuję surcharge we wszystkich bankomatach. W tym przypadku najtaniej wychodzi Raiffeisen (nowe karty VISA). Dla pozostałych urządzeń mamy mieszane sygnały o opłatach (zapewne starte karty Mastercard działaja bez prowizji). Mogą państwo próbować jeszcze skorzystać z urządzeń Planet Cash, Unicredit, Bankomat Erste Bank, Splistka Banka, Zagrebačka banka, Istarska kreditna banka, Privredna banka Zagreb. W przypadku tych urządzeń cześć użytkowników była w stanie wypłacić środki bez dodatkowej prowizji (zapewne stare karty Mastercard. Jednak dla niektórych kart, może być pobrana opłata.
 • Czarnogóra –  Hipotekarna Banka (08.2022), CKB, Addiko, Erste, Prva. Erste Bank w czarnogorze podobno nie akceptuję niektórych kart Revolut, chociaż jak już akceptuje to powinien być darmowy.
 • Czechy – Air Bank w Tesco (informacja od czytelnika), Aliorbank, Fio, Komercni Banka, Raiffeisen, Unicredit Bank. Proszę Unikać CSOB, Moneti i Euronetu (wysokie prowizje).
 • Dania – Nordea Bank
 • Dominikana – Jumbo ATM (darmowy dla kart Revolut Visa)
 • Dubai – w Dubaju nie zapłacimy prowizji w przypadku Islamskich banków oraz Emirates NBD.
 • Egipt Darmowe bankomaty Alex bank oraz QNB Bank, dodatkowo gotówkę wypłacimy z urządzeń Bank of Egypt i Credit Agricole. Spora część bankomatów może odmówić współpracy. W Egipcie akceptacja płatności bezgotówkowych wciąż jest niska, dlatego musimy posiadać przy sobie odpowiednie ilości gotówki.
 • Ekwador –  Banco International darmowy.
 • Estonia – (informacje nie potwierdzone) zalecamy wypłatę z bankomatów własnych lokalnych banków (Swedbank, SEB Bank, Luminor Bank, LHV Pank, Danske Bank). Bankomaty prywatnych operatorów mogą pobierać prowizje.
 • FinlandiaNajpopularniejsze bankomaty Otto nie powinny pobierać prowizji, radzimy uważać na DCC.
 • Filipiny – HSBC
 • Francja -bez prowizji wypłacimy pieniądze Revolutem z każdego bankomatu należącego do któregokolwiek z banków (BNP, Credit Agricole, Societe Generale, La Poste itp).
 • Grecja– Attica Bank powinny działać bez prowizji (dotarły do nas sygnaly, iż Attica Bank może pobrać prowizje). Niestety praktycznie wszystkie bankomaty posiadają prowizje przy wypłacie środków kartą Revolut. Bankomaty ibanku pobierają 2 euro dodatkowej prowizji.
 • Hiszpania – Unicaja, Cajamar, Deutsche Bank, Liberbank, Telebanko, Bankinter, CaixaBank(informacja od czytelnika).
 • HolandiaING bank (informacja od czytelnika). Ponadto urządzenia SNS bank lub Yourcash one powinny wypłacać pieniądze bez prowizji. Uwaga, praktycznie wszystkie wydawane karty w Holandii to Maestro. W związku z powyższym część punktów handlowych i usługowych może nie akceptować kart Visa/Mastercard.
 • Hong Kong – Citibank, HSBC, Hang Seng.
 • Irlandia – Większość bankomatów powinna działać bez prowizji, ponieważ Revolut pochodzi z „wysp” i tam jest zarejestrowany (w Wielkiej Brytanii).
 • Indie – wypłata gotówki bez prowizji z bankomatów State Bank of India, Bank of Baroda, Kasturba
 • Indonezja – Revolut bankomaty bez prowizji CIMB, Maybank, BCA Bank.
 • Izrael (Palestyna) – Płatności w sklepach itp. odbywają się poprzez przeciągniecie karty (trzeba mieć aktywna opcje paska magnetycznego –> karta –>bezpieczeństwo –>płatności za pomocą paska magnetycznego). Niewielka część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem bankomatów podczas Szabatu. Bankomaty Hapoalim nie powinny pobierać dodatkowej prowizji.  Znaczna część urządzeń pobiera opłatę surcharge w wysokości 5,9-6,9 NIS, czyli około 6-7 zł.
 • Japonia – występują problemy z akceptacją kart Revolut (chodzi o wypłaty z bankomatów). 7-Eleven oferuje darmowe wypłaty dla kart Mastercard i w niektórych przypadkach Visa. Ponadto za darmo powinniśmy wypłacić środki z bankomatów znajdujących się w placówkach pocztowych.
 • Jordania – Jordan Kuwait bank nie pobiera prowizji dla kart Mastercard, Investbank prowizja 1 JOD. Większość bankomatów pobiera prowizje w wysokości 3-5 JOD.
 • Katar – Walutę QAR (Rial Kataru) możemy kupić w aplikacji i trzymać w portfelu. Kurs waluty jest stały do USD i wynosi ok. 3,64 QAR za jednego dolara (USD). Bankomaty mogą pobierać prowizje w wysokości 10-15 QAR za wypłatę. Z niepotwierdzonych informacji, podobno za darmo można podjąć gotówkę z urządzeń QIB.
 • Kanada – brak prowizji w Tangerine i Narodowym Banku Kanady.
 • Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank
 • Kolumbia – mamy potwierdzoną informacje za darmo możemy wypłacić środki z bankomatów Davidiende (informacja z września 2019). Niestety pozostałe bankomaty doliczały prowizje.
 • Kosowo – bankomaty BTK bez prowizji (karta Mastercard)
 • Korea Południowa – Shinhan Bank, KB Star.
 • Litwa – Niestety nie mamy potwierdzonych informacji na temat tego kraju. Większość bankomatów nie powinno pobierać prowizji, te które ją pobierają wyświetlą odpowiedni komunikat o Surcharge.
 • Łotwa – zalecamy korzystanie z bankomatów banków Citadele banka, Luminor bank, SEB Banka, Swedbank. Te urządzenia nie powinny pobierać prowizji.
 • Malta – bankomaty HSBC bez prowizji, testowane 24.06.2019r. Niektóre punkty nie akceptują płatności kartami np. niektóre stacje benzynowe etc.
 • Macedonia – urządzenia Stopanska Banka powinny wypłacać gotówkę bez prowizji.
 • Malezja– Bankomat BSN Bank, CIMB Bank, MayBank.
 • Malta – urządzenia BOV (Bank of Valletta), HSBC, APS Bank, BNF Bank i Lombard Bank nie powinny pobierać prowizji.
 • Meksyk – W tym przypadku wszystkie bankomaty pobierają dodatkową prowizje, która waha się w granicach 25-80 meksykańskich peso (5-15 PLN). Prawdopodobnie najniższa prowizja w bankomatach Ci Banco – 17,5 MXN. Podobno brak prowizji dla kart VISA przy wypłacie z bankomatów Santandera.
 • Maroko – bankomaty  BMCI, BNP Paribas Al Barid Bank, Bank Al-Maghrib. UWAGA! Banque Populaire i Credit Agricole obecnie mogą pobierać prowizje.
 • Niemcy – bankomaty Berliner Volksbank, Baden-Wuttembergische, Hypovereinsbank, Santander, Commerzbank, Postbank, Landesbank Baden-Württemberg.
 • Nigeria Access bank, UBA i Diamond bank.
 • Norwegia – W przypadku tego kraju polecamy urządzenia banków, większość z nich nie powinna pobierać prowizji. Polecam wypłątę w DNB ASA, ewentualnie można próbować z BNP Paribas, Danske, Nordea, Santander.
 • Nowa Zelandia – bez prowizji wybierzemy gotówkę z bankomatów Westpac.
 • Oman – Dhofar i Muscat Bank.
 • Republika Południowej Afryki (Afryka) – bankomaty Capitec.
 • Peru – BCP Peru
 • Polska – Należy unikać urządzeń Euronetu jak ognia (użytkownicy starych kart, przy nowych kartach problem z prowizją został rozwiązany) ! Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!
 • Portugalia – z bankomatów Multibanco powinniśmy wypłacić gotówkę Revolutem bez prowizji.
 • Portugalia / Madera – darmowe bankomaty Multibanko i ATM Express (Trzeba tylko odmówić konwersji)
 • Rosja – darmowe bankomaty Bin Bank, należy pamiętać o dodatkowej prowizji ze strony Revoluta – 1% w przypadku wymiany tej waluty.
 • Rumunia – BCR Bankm BRD lub BRD-GSG Bank, ING, OPT Bank, CEC Bank, Banco Transilvania
 • Serbia – AIK Banka Jubanka, Erste Bank.
 • Singapur – UOB Bank.
 • Słowacja Postova Bank, Unicredit, Tatra Banka, VUB, Prima Bank. Bankomat CSOB i OTP Banka (informacja 08.2020)
 • Słowenia –  Unicredit
 • Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon, Sampath Bank.
 • Stany Zjednoczone – PNC Bank, Sun East Credit Union, Wells Fargo, WSFS. W zależności od lokalizacji dany bankomat może naliczać lub nie prowizje.
 • Szwajcaria – Większość bankomatów bez prowizji (np. Raiffeisenbank Bitsch).
 • Tajlandia – w tym kraju niestety tylko bankomaty Citi Banku nie pobiorą prowizji za wypłatę gotówki Revolutem. W pozostałych bankomatach prowizja wynosi 200 BAHT. Uwaga Revolut pobiera dodatkowa prowizje 1% w przypadku wymiany tej waluty, ponieważ jest „ona mniej płynna”. Niestety w Tajlandii niewiele miejsc akceptuje płatności bezgotówkowe, proszę mieć to na uwadze i poczynić odpowiednie przygotowania.
 • Tajwan – Cathay Bank i SinoPac.
 • Turcja -Bankomaty  Ziraat Bankası lub ING(Mastercard) wypłacają gotówkę bez dodatkowych opłat, jedynie proszę uważać na DCC. Darmowe wypłaty z bankomatów bank pocztowy PTT
 • Tunezja – większość bankomatów pobiera 10 TND prowizji (13,6 pln). Niektóre bankomaty w ogóle nie informują o prowizji surcharge. Przy wypłacie kurs potrafi być kiepski, dodatkowo prowizja surcharge podnosi koszt wypłaty. Do płatności gotówkowych lepiej wymienić pieniądze w kantorze.
 • Ukraina – Podczas wymiany Revolut dolicza 1% prowizji w tygodniu oraz 2 % w weekendy, ze względu na „mniejsza płynność waluty”. Bez prowizji powinniśmy wypłacić gotówkę z bankomatów: Lviv Bank, EuroBank, Kredo Bank. Popularny Privat Bank(zielone banery) pobierał 15-30 UAH (do 5 zł), w zależności od kwoty wypłaty.
 • Urugwaj – bez prowizji urządzenia Banco de la Republica Uruguay..
 • Węgry – Główne banki nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki Revolut’em (OTP, Unicredit, Raiffeisen itp.). Należy unikać bankomatów Euronet’u.
 • Wielka Brytania (UK) – Revolut pochodzi z Wielkiej Brytanii i karty wydawane są jako brytyjskie. Bankiem obsługującym ten Fintech jest Lloyds. Cześć bankomatów na wyspach może pobierać prowizje np. CashZone.
 • WietnamHSBC, ACB(tylko Visa), MB BAnk, Saigon Commercial Bank, VP Bank.
 • Włochy– Banca Popolare di Novara (wypłata gotówki Revolutem w styczniu 2019), Banca Carige, Cariparma, Credem Banca (Bari),Banca Popolare di Pugli.

Jeżeli masz doświadczenie w wypłacie gotówki za granicą przy użyciu Revoluta. Proszę podziel się nim w komentarzu, niech inny skorzystają z twoich doświadczeń!

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.7/5 (Ilość ocen: 51)
Komentarze
450 komentarzy on “Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?”
 1. Thomas

  w Albanii można wypłacić kartą Revolut bezpłatnie z bankomatu Credins Bank

  Odpowiedz
 2. Jacek

  Włochy październik 2022 – Darmowa wypłata na Sardynii w banku Intesa Sanpaolo. UniCredit opłata 5euro

  Odpowiedz
 3. Michał

  Włochy Florencja
  Casa di Risparmio Di Firenze beż prowizji. Bank znajduje się obok Banku Toscana

  Odpowiedz
 4. janusz

  Rzym (Włochy), okolice Watykanu.
  Wypłata dziś revolutem bez prowizji z bankomatu Credit Agricole.

  miejsce: Via della Conciliazione, 17, 00193 Roma RM, Włochy

  Odpowiedz
 5. Mmmmmm

  Niemcy – Berliner Sparkasse – wypłata za darmo

  Odpowiedz
 6. Włochy

  Włochy, Bergamo.
  Wypłata gotówki bez prowizji z bankomatu UniCredic Banca.

  Odpowiedz
 7. Kamil

  Chorwacja, wypłata gotówki bez prowizji, KentBank. Na minus, że jest dostępny tylko w niewielu miejscach. 26.07.2022

  Odpowiedz
 8. Bizii

  Turcja karta Visa bankomaty pocztowe PTT nie pobierają żadnych opłat

  Odpowiedz
 9. Robert

  Bankomat OTP w Albanii wypłata kartą Revolut w dniu 20.09.2022r. niezależnie od kwoty prowizja 800 ALL (LEK) Próba wypłaty kartą Revolut Visa i MasterCard. Brak możliwości wyboru innej opcji wypłaty.

  Odpowiedz
 10. Marcin

  Chorwacja we wrześniu Dubrownik bankomat hpb wypłata bez opłat karta Visa revolut

  Odpowiedz
  1. Marcin

   Bankomat hpb w orebic także darmowy

   Odpowiedz
 11. Gruzja-Basisbank

  Witam,

  Ostatnim czasem byłem w Gruzjim, udalo mi sie wypłaic pieniadze poslugujac sie kartą Revolut bez zadnej prowizji z bankomatów Basisbank.

  Odpowiedz
 12. revo1234

  AUSTRIA – darmowe wypłaty z 99bank (bank pocztowy), BAWAG P.S.K zarówno karta MC jak i Visa. Bank Austria oraz Erste Bank darmowe wypłaty, jednak sprawdzałem tylko na karcie MC.

  Odpowiedz
 13. Mateusz

  Macedonia – należy zwrócić uwagę żeby wypłacać z bankomatów Stopanska Banka (różowych) – wypłata darmowa, nie Stopanska Banka Bitola (zielone) – w tym wypadku zostanie pobrana prowizja 300 MKD.

  Odpowiedz
 14. Przemek

  Chorwacja. HPB – Hrvatska Postanska Bańka. Nowa VISA.
  Wczoraj 15-08-2022 Betina na wyspie Murter bez prowizji. W miejscowości Murter szukałem bez prowizji ale nie znalazłem sprawdziłem chyba wszystkie wymienione oprócz OTP bo nie wypłacał. Prowizja od 22 do prawie 40 kun.

  Odpowiedz
 15. Michał

  Włochy, Bari, bankomat Credem Banca – bez prowizji.
  Bankomat BNP Paribas – €3 prowizji.

  Odpowiedz
  1. Michał

   Banca Popolare di Puglia też bez prowizji.

   Odpowiedz
 16. Mateusz

  Czarnogóra, z bankomatów Hipotekarna Banka bez prowizji.

  Odpowiedz
 17. MARIO

  Revolut Visa z prowizja niestety, nawet OPT banka, w zeszłym roku miałem Rewolut Mastercard i OPT i jeszcze jeden bank, nie pamiętam nazwy, był bez prowizji, Pozdrawiam

  Odpowiedz
 18. Dariusz

  Czarnogóra.
  Bankomaty CKB i Euronet ATM – prowizja 4,95 Euro. Nie wiem czy to prowizja kwotowa czy procentowa – wypłacałem 50 Euro kartą Revolut.

  Odpowiedz
 19. Wiesiek

  Czarnogóra bezprowizyjne bankomaty Addiko, Erste, Prva. Stan na dziś czyli sierpień 2022. Te sprawdziłem osobiście.

  Odpowiedz
 20. Wakacyjny

  Baśka Voda od 2 sierpnia do obecnie każdy bankomat pobiera prowizję w tym OTP. Karta Visa z Revoluta. Faktycznie najmniejsza jest z Raiffeisen bo waha się pomiędzy 25-28kun. Nie sprawdziłem tylko Money Get bo tego (chyba) nie ma w Baśce, ale jest w Makarskiej. Jak coś się zmieni to dam znać. Ps. Nie ważne czy na karcie jest waluta w PLN czy euro , czy np. ktoś sobie zrobi przewalutowanie na subkoncie na kuny. Aczkolwiek mój znajomy jest w innym regionie – Trogir, ma również świeżą karetę Revolut, zrobił przewalutowanie na subkoncie PLN/HRK i wypłacił z bankomatu bez prowizji. Ustalam co to za bankomat i napiszę

  Odpowiedz
  1. Wakacyjny

   Aktualizacja. Bankomat z Raiffeisen w Makarskiej 22kn prowizji. Nie znalazłem tańszej opcji w Baśce i w Makarskiej, a już na pewno nie bez prowizji. Może to wersja karty (u mnie Visa). Ten mój znajomy wypłaci z bankomatu w Trigorze (żółty z Auro Domus) bez prowizji widziałem screen z Revoluta, niestety ten sam bankomat w Baśce 39.90kn prowizji. Najlepsza opcja? Wybrać raz większą gotówkę np maks do planu standard (800zl) i zapłacić raz prowizję. Powinno wyjść taniej niż wymiana gotówki na kuny w Polsce jak i w samej Chorwacji. Pozdro.

   Odpowiedz
   1. Julka

    Czarnogóra – Erste Bank nie akceptuje żadnego Revoluta.

    Odpowiedz
 21. Ma

  Hiszpania https://www.abanca.com/es/ wypłaciłem bez prowizji Revoult-em 👍

  Odpowiedz
 22. Karo

  Moja pierwsza karta nie pobiera prowizji przy wypłacie z bankomatu, a druga nowa nalicza prowizje. Czy wiecie dlaczego? Pierwsza za 50 dni straci waznosc

  Odpowiedz
  1. Karo

   Pierwsza to Visa druga maestro

   Odpowiedz
 23. Marlena

  CKB w Czarnogórze również pobiera opłaty za wypłatę niecałe 5euro, ale za to Prva Banka CG jest darmowy, sprawdziliśmy w kilku miastach, bez problemu wypłacał bez żadnych prowizji.

  Odpowiedz
 24. m&m

  Chorwacja – 28 lipca 2022. Najniższą prowizję przy wypłacie kartą Revolut pobiera bankomat Reiffeisen Bank – 22 HRK.

  Odpowiedz
 25. Oskar

  W OTP banku na dzień 26.07.2022 pobiera prowizje 35kun za wypłate 300kun z bankomatu. To samo w erstw banku. Artykuł ten prawdopodobnie jest już nieaktualny

  Odpowiedz
  1. finhack

   W Lipcu mielismy informacje o braku prowizji dla OTM (Bled, lipiec 2022, karta VISA). Możliwe, że rodzaj karty ma znaczenie (nowa/stara i Mastercard/visa).

   Odpowiedz
 26. Adam

  The owner of this terminal , OTP banka d.d. , will assess a fee to cardholders for international ATM Cash Disbursements . Withdrawal amount : 1000.00 HRK 35.00 HRK Access Fee : Total charge amount : 1035.00 HRK This fee is added to the amount of your transaction and posted to your account and is in addition to any fees that may be charged by your card – issuing financial institution . Decline Accept

  Odpowiedz
 27. Adam

  Aktualnie jestem w Chorwacji i we wszystkich bankomatach jest pobierana prowizją za wypłatę w wysokości od 28 do 36 kun. Nie spotkałem żadnego bankomatu bez prowizyjnego włączając wszystkie z listy, więc informacje w ww. Tekście delikatnie mówiąc wprowadzają w błąd

  Odpowiedz
  1. finhack

   Bankomat OTP również? Ostatnio kilka osób testowało ten bankomat i nie miało prowizji (przynajmniej kilka wypłat w lipcu). Artykuł jest jak najbardziej aktualny, na bieżąco poprawiamy i dodajemy informacje zgodnie z danymi otrzymanymi od czytelników.

   Odpowiedz
   1. Adam

    Testowałem conajmiej 5 OTP wszystkie z prowizją. Jak pisałem nie trafiłem żadnego bez prowizji a sprawdziłem naprawdę sporo. Poruszam się od Zadaru na południe, dzisiaj jestem w Murter.

    Odpowiedz
 28. Ania

  Próbowaliśmy wypłacać kuny w Chorwacji i każdy bankomat naliczał nam prowizje 11-15% w zależności od banku.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Zgodnie z artykułem, proszę przetestować OTP lub MoneyGet. Informacja zwrotna w formie „wszystkie bankomaty pobierają prowizje”, nie jest w żadnym przypadku konstruktywna (nie wnosi nić do dyskusji). Prośba o podawanie konkretnych danych operatora.

   Odpowiedz
   1. Gosia

    OTP pobiera prowizję 35 kun. Sprawdzone w kilku bankomatach, w kilku miejscowościach

    Odpowiedz
    1. finhack

     W przypadku OTP prowizja zależy od rodzaju karty. Cześć klientów ją ma, część nie ma.

     Odpowiedz
 29. Jakub

  Jeszcze jeden wpis o Slowenii – Gorenjska (GBKR) Bank – oplata 2.5Euro, bankomat SKB Banka (OTP Group) bez prowizji (Bled, lipiec 2022, karta VISA)

  Odpowiedz
 30. Jakub

  Słowenia – Intesa San Paolo Bank (to chyba w ogóle włoski bank, bo na Sycylii też z niego wypłacałem bez prowizji w maju 2022). W centrum Piranu, revolut visa bez prowizji, lipiec 2022

  Odpowiedz
 31. Ewelina

  15 lipca 2022, Dubrovnik wypłata w bankomacie OTP bez prowizji, 20 lipca Orebic wypłata w bankomacie OTP z prowizja 😞

  Odpowiedz
 32. Imm

  Włochy, Unicredito już nie jest darmowe, obecnie 2%

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.