Test i opinie o systemach cashback Goodie, Planet Plus i innych

64

W dzisiejszym teście na celownik bierzemy systemy pozwalające uzyskiwać zwrot cześć pieniędzy za zakupy dokonane online. Idea tego typu programów jest bardzo ciekawa, robimy zakupy i w czasie do 100 dni otrzymujemy zwrot od kilku do kilkunastu % wydanej kwoty netto. A jak wszystko działa w praktyce, opiszemy poniżej. Testując m.in. program Goodie wykonaliśmy kilkadziesiąt transakcji w rożnych sklepach, wypłaciliśmy ponad 460 zł oraz w oczekujących transakcjach mamy ponad 1000 zł zwrotów. Dodatkowo zweryfikowaliśmy opinie innych użytkowników w internecie, tak aby obraz naszego testu był jak najpełniejszy. W pierwszej części wpisu ze względu na zainteresowanie przedstawimy szeroki ranking programów cashback, następnie opiszemy Goodie (m.in opinie) oraz pozostałe programy tego typu.

Ranking cashback – który najlepszy

Przyjrzeliśmy się kilku programom cashback, m.in Goodie, Planetplus/Plente, Tipli, Cashback World, Picodi, Refunder czy Letyshops. Niestety nie ma czegoś takiego jak najlepszy, są po prostu te lepsze i te gorszę.

 • Wśród lepszy, możemy polecić mi.n. Tipli, Refunder czy LetyShops. Te programy mają dobre opinie i sami je testowaliśmy. Co prawda występują problemy i trzeba się liczyć z odrzuceniem ok. 10-30% wszystkich transakcji Cashback. Jednak nie ma problemu z wypłatą środków, mamy dostęp do wielu partnerów, a % zwrot cashback jest na sensownym poziomie
 • Słabsze opinie ma Goodie, co prawda ten program najmocniej przetestowaliśmy i w naszym przypadku działał on całkiem nieźle. Jednak ze względu na słabe opinie innych klientow zalecamy uwagę.
 • Programy których nie polecamy to Cashback Word, Picodi i Planetplus/Plente – niestety te programy mają liczne problemu, nie tylko z naliczanie cashback ale też np. z wypłata(Planetplus/Plente). Dlatego odradzamy korzystanie z tym aplikacji.

Przy wyborze programu, zalecamy kierowanie się wysokością zwrotu u interesujących nas partnerów. Przy czym, proszę uważać na podejrzanie wysokie oferty zwrotów proponowane przez niektóre programy. Zazwyczaj jak coś odbiega znacząco od oferty konkurentów to trzeba liczyć się z tym, że finalnie nic nie dostaniemy, a cashback zostanie odrzucony. Zalecamy korzystanie z programów, które mają szerokie grono zadowolonych klientów. To zwiększa szanse na pozytywne rozliczenie większości transakcji. Proszę pamiętać, iż dane programy mają różną ofertę – innych partnerów, chociaż w większości będą się oni pokrywali (np. Allegro, Aliexpress, Zalando-Lounge, Adidas, Nike, RTV Euro AGD itp.).

Czy warto założyć Goodie?

Ze wszystkich programów Cashback wybraliśmy Goodie, ze względu na jeden z najwyższych procentowy zwrot u wybranych partnerów. Dodatkowym atutem jest właściciel powyższego programu, którym jest Millennium Bank S.A. Jeżeli często dokonujemy zakupów online, to warto skorzystać z oferty jednego z tego typu programów. W skali roku użytkownik może zyskać nawet kilka tysięcy złotych zwrotu. Rejestracja do programu jest prosta i szybka, jednocześnie użytkownik może korzystać z aplikacji mobilnej lub po prostu zalogować się na dedykowanej stronie internetowej Goodie.

Jak korzystać z Goodie

Działanie programu opiera się na dokonywaniu zakupów poprzez korzystanie ze specjalnie wygenerowanych linków. Tak wygenerowany link pozwala na śledzenie ruchu użytkownika na stronie sklepu oraz przypisanie danej transakcji do konkretnej osoby. W pierwszej kolejności logujemy się do Goodie (aplikacja lub strona www) i wybieranych zakładkę cashback. Drugim krokiem jest wybranie interesującego nas sklepu i wygenerowanie dedykowanego linku poprzez przycisk „przejdź do sklepu’. W tych prostych kilku krokach generujemy nasz dedykowany link, po jego kliknięciu w naszej przeglądarce zapiszą się pliki cookies. To z kolei pozwoli na przypisanie wybranego zakupu do naszego konta. Transakcja powinna pojawić się w aplikacji w ciągu maksymalnie 2 dni, zwykle kilka minut. Jeżeli tak się nie stanie powinniśmy złożyć reklamacje, tak aby zakup został przypisany do naszego użytkownika ręcznie. Wypłata pieniędzy będzie możliwą po rozliczeniu transakcji, w praktyce zależy to od sklepu (czas ten może wynieść do nawet 100 dni). Praktyczne przykłady opiszemy poniżej.

Testujemy Cashback od Goodie

Zwrot za płatności oferuje kilkaset sklepów internetowych, w tej kwestii mucha nie siada. W naszym tescie wykonaliśmy grubo ponad 50 transakcji m.in w Adidas, Nike, Aliexpress, Allegro, Euro RTV i AGD. Co ciekawe każdy sklep w innym czasie rozlicza transakcje i przy każdym zdarzały się inne problemy. W sumie do dnia dzisiejszego, Goodie wypłaciło już ponad 2 800 zł. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie, transakcje najlepiej wykonywać z wyłączonym adblockiem oraz wyczyszczonymi plikami cookies. Te 2 kroki powinniśmy zrobić przed kliknięcie w nasz dedykowany link. Możemy sobie stworzyć osobny profil w przeglądarce np. w google chrome, który będziemy wykorzystywać do zakupów przez Goodie. Poniżej nasze wnioski

cashback goodie opinie - zakupy

Zakupy Goodie w Adidas

W tym sklepie przeprowadziliśmy najwięcej transakcji, jednocześnie zanotowaliśmy najwięcej problemów. Słowem wstępu, dokonując transakcji powinniśmy korzystać wyłącznie ze zniżek oferowanych przez Goodie. W naszym przypadku używaliśmy innych kodów zniżkowych. Podsumowując około 1/3 transakcji nie została zaliczona poprawnie. To był mój początek z Goodie więc ich nie reklamowałem (można to robić – co opisujemy poniżej). Jakaś 1/4 transakcji została odrzucona ze względu na „anulowanie zamowienia” lub „przypisanie do innej strony”. Reklamacje zostały odrzucone. Kilka transakcji zostało rozliczonych i otrzymałem zwrot. Finalnie ok. 2/3 transakcji była rozliczania, pozostałe odrzucane ze względu na losowy powód (tak samo reklamację). Co ciekawe forma przeprowadzania transakcji była taka sama w przypadku wszystkich zgłoszeń. W przypadku Adidasa czas oczekiwania na zwrot to grubo ponad 100 dni.

Zakupy Goodie w Nike

Tu też zrealizowaliśmy sporo transakcji. W tym przypadku podobnie jak dla Adidasa korzystałem z dodatkowych kodów zniżkowych. Statystyki są trochę lepsze niż dla Adidasa, pojedyncze transakcje nie zostały naliczone. Dla tego sklepu przetestowaliśmy formularz reklamacji dla nie zaliczonej transakcji i z sukcesem przypisaliśmy zwrot do naszego konta. Finalnie ok. 20% transakcji była odrzucana – w tym przypadku podobnie jak dla Adidas był podawany losowy powód.  Czas oczekiwania jak w Adidasie.

Zwrot Goodie w Aliexpress

W naszej opinii Aliexpress w Goodie wypada całkiem niezłe, ale….. Jesteśmy zachęcani cashbackiem do 9%, gdzie dla wielu kategorii finalna kwota zwrotu wynosi 1-3%, a tylko w nielicznych przypadkach otrzymamy 9%. Warto przeczytać dokładnie warunki przed skorzystanie z cashback u tego partnera. Na plus, to że Aliexpress najszybciej rozliczało transakcje. Niestety w przypadku Aliexpress, czasami większe zwroty były odrzucane, dla niedużych kwot praktycznie 100% było rozliczane.

Zwrot Goodie Allegro

Tu doświadczenie wygląda bardzo podobnie jak dla Aliexpress , ale zwrot wynosi do 3%. Zwrot był naliczany zwykle do 30 dni, ale w praktyce wynosił w okolicach 1%.

Zwrot RTV EURO AGD

Tu zrealizowałem jedną transakcje zakupu pralki, najwyższy kwotowo zwrot trafił na moje konto w ciągu ok 45 dni.

Goodie opinie

W tym przypadku moje odczucia są mieszane, duży plus dla idei, dużej liczby punktów i obsługi aplikacji. Minusy za odrzucone transakcje (ok. 20-30%) i podawanie losowego powodu, najczęściej „Zamówienie dokonane niezgodnie z zasadami Cashback” inne powody to „Prywatna ścieżka zakupowa cashback„, „anulowanie przez klienta lub przez sklep” lub „partner nie potwierdził transakcji” . Co ciekawe, zwrot u niektórych partnerów działa trochę lepiej u innych gorzej. Sam cashback był wypłacany na konto bardzo szybko – więc tu duży plus. Dajcie znać w komentarzach jakie są wasze doświadczenia.

Jednocześnie przejrzałem wybrane fora internetowe i krótko opisze problemu użytkowników Goodie. Poniżej przedstawiam opinie o Goodie

 • Niezaliczenie transakcji do cashbacku i odrzucenie reklamacji. Dodatkowo użytkownik skontaktował się ze sklepem, który potwierdził przypisanie danej transakcji do affilacji Goodie. Z mojego doświadczenia ok. 20-30% transakcji nie zostało rozliczonych. Poszczególni użytkowcy piszą o 20-40% nierozliczanych transakcji. Należy się liczyć z tym faktem wybierając Goodie.
 • Niezaliczanie transakcji, co wymaga ręcznej reklamacji po 24-48h.
 • Problem w przypadku większy kwot cashbacków z Aliexpress.
 • Sklep znajdował się na liście Goodie, choć nigdy z nimi nie współpracował. Cashback nie został naliczony, a Goodie usunęło sklep z listy.
 • Problemy z naliczanie cashbacku w wybranych sklepach.
 • Problem w przypadku reklamacji, brak respektowania ustawowych terminów.
 • Cofanie już naliczonych cashback’ów (pojedyncze przypadki).

Niestety korzystając z tego typu programów musimy się liczyć z tym, że nie będzie idealnie. W przypadku Goodie warto sobie założyć min. 20-30% nie rozliczonych zwrotów. Dla innych programów cashback sytuacja wygląda bardzo podobnie, co potwierdzają opinie użytkowników w internecie. Jednocześnie sugeruje śledzenie tego, czy dany cashback został dodany do naszego konta i w późniejszym terminie rozliczony. W przypadku Goodie polecam samodzielny Test. Na dobrą sprawę, nawet zakładając tylko 70% współczynnik rozliczenia możemy trochę zaoszczędzić.

Update 01.2024

Aktualny stan wypłaconych cashbacków to prawie 2 880 zł. System działa ok. Co ciekawe, nawet jak transakcja nie zostanie prawidłowo przypisana do naszego konta, to w momencie naliczenia cashback’u trafiała ona na konto i była możliwość jej wypłaty.  Mam wrażenie, że dużo zależy od sklepu w którym kupujemy, dla jednych działa lepiej dla innych gorzej i ciężko powiedzieć po czyjej stronie leży wina. Jeżeli miałbym oszacować liczbę transakcji, które pomimo realizacji nie zostały uznane to jest to ok. 20-30%. W moim przypadku kwoty nie miały wpływy, same transakcje realizowałem w następujących miejscach: Allegro, Aliexpres, Booking, Adidas, Nike, Peek & Cloppenburg, Zalando Lounge, RTV Euro AGD. Chociaż ostatnie 2 transakcje na Zalando nie zostało poprawnie naliczone.

Opinie Planetplus / plente

Tu w pełni będę bazował na opiniach z for internetowych. Znalazłem bardo dużo opinii mówiących o problemach z wypłatą środków z programu, co jest niezwykle niepokojące. Obecnie (update 18.11.2020) problem mocno się pogłębił. Oprócz tego podobne grzechy jak w przypadku Goodie. Przeglądając opinie widać znacznie dłuższy czas oczekiwania użytkowników na rozpatrzenie reklamacji czy rozliczenie transakcji.

Update 05.2021 (planetplus / plente opinie)

Firma ostatni pochwaliła się spłatą zaległych zobowiązań, dodatkowo ilość pozytywnych opinii od klientów znacznie się zwiększyła. Pytanie czy będzie to chwilowa czy stała poprawa – zobaczymy.

Update 01.2024 (planetplus / plente opinie)

Firma zmieniła nazwę, niestety stare nawyki pozostały. Jednym słowem jest słabo – głownie problem z wypłata cashback. Nie polecamy tej firmy – obecny obraz jest taki, że zmienili nazwę po to by działać po staremu. unikać!!!!

Opinie Tipli/Twisto cashback

W tym programie dokonałem jednej transakcji i to na nieszczęsnym Adidasie (który nie bardzo działał na Goodie). O dziwo cashback został naliczony i to bardzo szybko, więc duży plus. Procentowo zwroty są trochę niższe, niż u konkurencji ale chyba warto dać im szanse. Recenyje mają całkiem niezłe. Opinie w internecie całkiem ok, pojedyncze posty mówiące o problemach jak w przypadku Goodie. Wiecej o Twisto przeczytacie w naszym artykule Twisto(Opinie)

LetyShops Opinie

Niestety początek współpracy z tym operatorem był słaby, później nieznaczna poprawa. Z programu skorzystaliśmy zachęceni cashbackiem na start – dla pierwszej transakcji miał on być 2 albo 3x większy niż normalnie. Transakcje zrealizowaliśmy na zalando lounge i.. nie została nawet zaliczona, po manualny dodaniu i upłynięciu czasu – transakcja została odrzucona. Niestety reklamacja nic nie dała i zwrot nie został finalnie rozliczony. W programie wykonaliśmy jeszcze kilka transakcji, efekt był taki, że ok. 30% z nich była odrzucana. W naszej opinii LetyShops jest ok, na plus szybka wypłata i w miarę dobre działanie aplikacji. Denerwuję konieczność realizacji zakupu przez interface aplikacji LetyShops, działa to inaczej niż w przypadku innych programów cashback. Gdzie po kliknięciu w link jesteśmy przekierowywani do strony internetowej. W tym przypadku cały proces realizujemy z poziomu aplikacji mobilnej LetyShops.

LetyShops opinie klientów

Skoro już napisaliśmy jak to wygląda z naszej strony, to warto sprawdzić co mówią inni klienci o programie. W przypadku LetyShops opinie są dobrę, przeważają te pozytywne. Co do problemów, jest podobnie jak w przypadku Goodie czy Tipli – niestety część transakcji jest po prostu odrzucana – pomimo prawidłowej realizacji. Jest to chyba szeroki problem wśród wszystkich operatorów tego typu usługi. Ten program na pewno jest warty rozważenia.

Programy Cashback Podsumowanie

Moim zdaniem warto skorzystać z tego typu ofert. Na dobrą sprawę nie mamy nic do stracenia, jedynie nerwy w przypadku nierozliczonych zwrotów. Warto przetestować rożne opcje, by sprawdzić który program działa u nas najlepiej. Na rynku jest mnogość ofert, więc mamy w czym wybierać. Zachęcamy do podzielenia się waszymi doświadczeniami. Jednocześnie, jeżeli szukacie opcji na zarobienie dodatkowych pieniędzy polecamy ranking kont osobistych, w którym opisujemy aktualne promocje bankowe.

FAQ

Co lepsze Goodie czy Letyshops?

Oba programy testowaliśmy i wg. nas działają one podobnie. Doświadczyliśmy podobnego poziomu odrzucanych transakcji. Jednak Letyshops ma lepsze opinię wśród użytkowników. I to ten program jest bardziej polecany. Należy pamiętać, iż Letyshops działa trochę inaczej i same transakcje musimy realizować z poziomu aplikacji mobilnej Letyshops.

Który program cashback wybrać?

Najlepiej wybierać te z pozytywnymi opinia. Na całe szczęście wybrani operatorzy zgromadzili już duża ilość opinii o swojej ofercie. Do polecanych programów należy m.in. Tipli, Refunder czy Letyshops.

Czy Goodie jest bezpieczne?

Tak, aplikacji Goodie jest bezpieczna. Jej właścicielem jest bank Millennium. Niestety część użytkowników narzeka na działanie tego programu – ze względu na odrzucanie wybranych transakcji cashback z podaniem losowej przyczyny.

Cashback czy warto korzystać?

Tak warto, na dobrą sprawę nie mamy nic do stracenia i możemy tylko zyskać. W przypadku renomowanych programów, możemy liczyć na cashback w granicach do kilku %, chociaż u niektórych partnerów będzie to nawet kilkanaście %. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, iż część transakcji będzie odrzucona bez przyczyny (od 10 do 30% – takie jest nasze doświadczenie)

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.1/5 (Ilość ocen: 23)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
64 komentarzy on “Test i opinie o systemach cashback Goodie, Planet Plus i innych”
 1. Sebastian Kowalewski

  Goodie to dramat, szkoda nerwów na nich. Praktycznie każda transakcja, gdzie stwierdzili zwrot na kwotę przekraczający 5 groszy jest odrzucany. Powodu mają różne, sklep nie potwierdził transakcji, zakup nie został zrealizowany i najlepszy zakup niezgodnie z zasadami. Dramat, dramat i dramat. Autor te zdjęcia ze zwrotami na kwotę 1000 złotych to chyba dostał od nich, bo w życiu nie uwierzę,że oni takich dokonali.

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Panie Sebastianie, kwoty zwrotów jak najbardziej zostały przelane i nie jesteśmy w żaden sposób związani z Goodie. Co więcej, nie są to artykuły sponsorowane i nie zależy nam na zachęcaniu klientów do korzystania z usług tego programu cash back. Co do samego systemu, nigdy nie działał on idealnie i wybrane transakcje, pomimo wykonania ich zgodnie z instrukcją były odrzucane. Wprost pisaliśmy, iż w naszym przypadku, 25-33% transakcji była odrzucana z niewiadomych nam przyczyn. Proszę przeczytać dokładnie artykuł, bo wprost piszemy o mieszanej opinii o tym systemie. W Pana przypadku, zweryfikowałbym ewentualne wtyczki, kwestię ciasteczek cookies/śledzenia czy aktualności przeglądarki. Nawet zakładając nie do końca transparentne działania programu, odrzucanie każdej transakcji wydaję się być absurdalne w swoim założeniu i raczej wynika z jakiegoś problemu po stronie software.

   Odpowiedz
 2. Anna

  Jedno wielkie oszustwo. Nie wypłacają zgromadzonych środków. Blokują możliwość wypłaty uznanych przez nich caschbacków

  Odpowiedz
 3. Krzychu

  A ja wszedłem w to gó…o a dokładnie w cashgoback. Czytając opinie o innych tego typu gó….ach już wiem że to wszystko to zwykły scam i szkoda na to własnych minut życia. Nie polecam. Strata czasu i być może naciąganie ludzi. Okaże się gdy przyjdzie do wypłacenia moich pieniędzy gdy już uzbieram te wyśnione 50zł. Kupuję dużo na Allegro i AliExpress więcej niż przeciętny człowiek. Zebranie kwoty możliwej do wypłacenia czyli 50 zł zajmuje około roku czasu!!! Jeżeli ktoś chce bawić się z takim serwisem przez rok, rejestrując wszystkie transakcje i dbając o to aby zostały one uwzględnione, aby po roku być może otrzymać kwotę 50 zł to polecam w przeciwnym razie szkoda naszego życia i całkowita strata czasu. Serwis nie uwzględnia wszystkich transakcji a do tego odrzuca reklamacje transakcji, które odbyły się na przykład na Allegro. A już chwalenie się zwrotami z Aliexpress do 46% to już jest jawne oszustwo!!! Przykład: na AliExpress za towar zapłaciłem 103zł. Według cashgoback wartość zamówienia wyniosła 55zl 🙂 a kwota mojej prowizji została naliczona w kwocie 1.6zl. To nie jest 46% tylko 1.6% i właśnie 1.6% to realna kwota prowizji jaką cashgoback nam nalicza z AliExpress. A czy te pieniądze zostaną kiedykolwiek wypłacone to się jeszcze okaże, wtedy napiszę kolejną negatywną opinię jak po roku zbierania złotówek system mnie oszuka. Ale nie uprzedzam faktów. Jak na razie cashgoback używam od początku lutego 2023 i system zaakceptował mi w tym czasie 26 transakcji. Oczywiście było ich znacznie, znacznie więcej. Po tym okresie zabawy z cashgoback mam na koncie astronomiczne 34,2zł. Jak sami widzicie całkowicie bez sensu zmarnowany czas na zabawę, która może okazać się zwykłym scamem.

  Odpowiedz
 4. Treagedia

  Goodie to SCAM uważajcie naciągają małymi transakcjami które zwracają a jak przychodzi do dużych transakcji to odrzucają je biorąc całą prowizję dla siebie to są OSZUŚCI proszę uważać

  Odpowiedz
 5. Piotr

  Goodie to SCAM uważajcie naciągają małymi transakcjami które zwracają a jak przychodzi do dużych transakcji to odrzucają je biorąc całą prowizję dla siebie to są OSZUŚCI proszę uważać.

  Odpowiedz
 6. tom

  Skąd Wy bierzecie takie stawki, i googie nalicza z ALIEPRESU
  138,15 zł (netto) bez kosztów dostawy – 0,68 zł
  12,80 zł (netto) bez kosztów dostawy – 0,42 zł
  103,79 zł (netto) bez kosztów dostawy – 3,61 zł

  Odpowiedz
 7. AgnieszkaJ

  Też uważam, że Goodie robi sobie żarty z ludzi. Mi odrzucają transakcje z jednego sklepu twierdząc że nie zatwierdził zakupów. Jestem w kontakcie mailowy ze sklepem od pół roku. Sklep podobno zatwierdza, a Goodie twierdzi że nie etc

  Odpowiedz
 8. Piotr

  To całe Goodie to wał i kpina. Bezproblemowo przechodzą tylko transakcje z Allegro (choć nie wszystkie, natomiast w moim przypadku niekoniecznie te najmniejsze, bo na kwoty po kilkaset złotych też przechodziły). Pozostałe sklepy – loteria, najczęściej seryjne odmowy. Transakcje albo się nie naliczają, albo giną albo nagle po kilku tygodniach są odrzucane z enigmatycznym „niezgodnie z zasadami” (jak może być niezgodnie z zasadami skoro link trackujący był – bo inaczej by się nie przypisało, zwrotu nie było, reklamacji nie było). Jakiekolwiek reklamacje są albo ignorowane albo zbywane formułkami ctrl+v. A już CCC to dosłownie przoduje w tych cashbackowych wałkach… Zdecydowanie nie polecam, zamierzam zamknąć konto i wymusić usuniecie danych osobowych (RODO).

  Odpowiedz
  1. S.

   Mi nie zatwierdzili z Allegro promocyjnego zakupu z akcji z Millennium, gdzie miało być 30% zwrotu. Przez miesiąc wisiało oczekujące, po czym zaakceptowali bez tego promocyjnego zwrotu. Również nie polecam!

   Odpowiedz
 9. BARTEK

  Korzysta ktoś z myworld? ja używam od 2018r. i zawsze było ok, niestety w październiku wypłacili cashback, ale na me konto nie dotarł. Miał ktoś podobną sytuację. Może firma jest na skraju bankructwa i traci płynność.

  Odpowiedz
 10. Michał

  oszukują na naliczaniu zwrotów z reklamacji nie uwzględniając promocji z dnia zakupu, kontakt reklamacyjny z goodie to męka, warto zastanowić się nad inną firmą mającą przejrzyste reguły

  Odpowiedz
 11. Dan

  Przeglądałem część recenzji, klienci przyznają 5* dopóki nie spotkają się z sytuacją na zwrot większej transakcji zrealizowanej przez goodie. Jak już kilkanaście osób napisało poniżej – zwracają drobnicę a większe kwoty odrzucają bądź zatwierdzają sporadycznie. W mojej sytuacji zgłosiłem reklamację w sprawie prawidłowo przeprowadzonej transakcji przez goodie-booking (zwróciłem uwagę na wszystkie wytyczne które trzeba spełnić) – i co? Odrzucona przez goodie bez podania przyczyny i komentarza. Sprawę próbowałem również rozwiązać przez kontakt@goodie.pl (czym się tutaj widzę bronią w odpowiedzi na negatywne recenzje) – i tutaj brak odpowiedzi. Brak transparentności firmy i brak szacunku do klienta, z takim podejściem marki Państwo nie zbudują. Jeśli nie tolerujecie cwaniaków (goodie w PL wyrosło na dużą skalę niczym niegdyś Szkoła „Żak”) to omijajcie szerokim, chyba że nie żałujecie czasu na zwroty małych kwot – o większych można pomarzyć lub liczyć na ich „widzimisie”.

  Odpowiedz
 12. AgnieszkaJ

  Na początku było ok, tylko minus taki że pisali że zwrot po 30 dniach a jak nie było napisali w mailu że 60. Po 60 dniach, że czasem 90 i za moment kasa była. Potem zaczęły się schody, transakcje pojawiały się odrazu po zakupie na liście transakcji Goodie ale po 2/3 miesiącach odrzucane jako niby nie zgodne z regulaminem. Potem coraz częściej transakcje zaczęły nie pojawiać się na liście pomimo wyczeszczonej historii przeglądarki etc
  Nie pojawiła się transakcja na większą kwotę, reklamacje długo trwają i są odrzucane.

  Odpowiedz
 13. Michał

  Małe kwoty jeszcze jako tako się potwierdzają, ale zmieniłem zdanie o goodie gdy nie naliczyli mi cashback ~300zł za zakup telefonu na ponad 6 tysięcy- weryfikacja 2 miesiące i cashback odrzucony. 2 reklamacje -również odrzucone.
  Najlepsze jest to że kupowałem 2 tańsze telefony ze strony samsung.pl i dla tańszych cashback przeszedł bez problemu. Tutaj też bez problemu pojawił się na stronie goodie sam (nie trzeba było ręcznie wpisywać) ale kwota była wyższa więc uznali pewnie że warto odrzucić. Podsumowując wybierasz dostawcę z lepszym % cashback od goodie, oni zbierają hajs a potem Ty zostajesz z niczym. NIE POLECAM

  Odpowiedz
  1. milka

   tylko, ze to nie goodie nalicza cashback a sklep w którym robisz zakup, sklep decyduje czy nalicza cashback czy nie i bardzo często ma politykę odrzucania większych transakcji, goodie przyprowadziło klienta, ale sklep odrzuca transakcję i nie płaci za klienta, dużo sklepów tak robi niestety, zwłaszcza tych z elektronika i agd. Z tego co wiem to większość wydawców pokrywa cashback ze swojej kieszeni i pewnie dlatego mniejsze kwoty są akceptowane przez goodie nawet jak sklep odrzuca transakcje

   Odpowiedz
   1. Bob

    A ty skąd to wiesz. Pewnie z goodie jesteś i bronisz cwaniaków.

    Odpowiedz
    1. Michał Król
     Michał - Finhack

     Problemem może być raportowanie wewnętrzne i „gubienie” transakcji. Potwierdzam, że system nie działa idealnie i w długim terminie realnie 70-80% transakcji jest rozliczana (w zależności od sklepu). Jednak nie zauważyłem zależności w kwestii kwota vs akceptacja.

     Odpowiedz
 14. BARTEK

  PlanetPlus teraz przechodzi wszystko, jeszcze w tym roku nie musiałem do nich pisać. Allegro rozliczają po 3 miesiącach, a biedronka czy kaufland w 1 tydzień. Szkoda, że na Kaufland jest tak mały cashback i jeden nominał bonu.

  Odpowiedz
 15. jack78

  PlanetPlus – porażka, nie róbcie tam żadnych transakcji
  Goodie – transakcje z Allegro wartości do 100zł zatwierdzają się, większe znikają, lub są odrzucane, reklamacji nigdy nie uwzględniają.
  Zaczynam testy na Tipli

  Odpowiedz
 16. Marta

  Hej) Ja też skorzystałam z tego serwisu, wszystko ok, 15zł na start też mam już))

  Odpowiedz
 17. bartek

  Jeszcze jedno, u mnie w Planet plus teraz nie mam problemu z zagubionymi transakcjami. Teraz to się nie zdarza (wszystkie przechodzą od prawie 5miesiecy i jest tego sporo), ale niepokoi, że tak długo wiszą jako oczekiwane. nie wiem ile trzeba czekać miesięcy.

  Odpowiedz
 18. bartek

  Witajcie. Ci co mają Planet Plus. U mnie ostatnia transakcja z allegro zatwierdzona z lipca, a młodsze czyli od sierpnia cały czas oczekiwane.

  Odpowiedz
 19. Marek

  Znalazłem nowy serwis https://totalcash.pl, na razie wszystkie zakupy się zarejestrowały, zainstalowałem wtyczkę, pojawiło się 15zł na koncie na start

  Odpowiedz
 20. Grzegi

  Cześć Koleżanki i Koledzy 🙂
  Łącze się w bólu … ja całkiem z innej strony i z innych pobudek zabrnąłem w to bagno.
  Karta podarunkowa :-))) Powiem szczerze, że dodaliście mi trochę otuchy, jako ludzie dyskutujący na poziomie. Kiedyś używałem Sodexo i było tak sielankowo, że nawet nie zastanawiałem się – jak to działa.
  Spędziłem cały dzień na synchronizacji Goodie z Google Pay i doszedłem schizofrenii.
  Aplikacja – uuu, doskonale, pięknie wszystko jest i gra, karta dodana, gotowe.
  Robię zakupy i nie wychodzi, ale przez przeglądarkę wchodzę i widzę że karty nie ma.
  … a to dodam, myślę sobie – coś mignęło, przeoczyłem może …
  Wchodzę przez www … ale nie, NIE i już, nie połączy się, nie nic, NIE, nie i już 🙁
  No to myślę, dobrze, może przez aplikacje raz jeszcze pomału, dokładnie wszystko … a tam,
  … uuu doskonale, pięknie wszystko jest gra, dodane, gotowe.
  Robię zakupy i nie wychodzi :-(((
  Zgłupiałem trochę – ale to mnie oświeciło:
  „Bank Millennium jest jednym z dwóch dużych banków w Polsce, które nie oferują jeszcze Google Pay (drugim jest PKO BP). Choć sprawa nie jest aż tak oczywista. Z płatności tych mogą bowiem korzystać byli klienci Euro Banku, którzy w momencie fuzji z Millennium mieli już aktywowane Google Pay. Do Google Pay można też dodawać karty podarunkowe Goodie (startup, którego właścicielem jest Bank Millennium).”

  … ufff, wiecie jak to ulga – jedynym szaleństwem było ufanie, że duży bank się nie myli, a to startup był : – ))))

  Zobaczyłem te promocje i ten przepych i dobrodziejstwo … podziękuję uprzejmie
  … za poświęcony czas na czytanie, też 😉

  Odpowiedz
 21. Robert

  Mi goodie odrzuca wszystkie transakcje z Hotels.com (jedną przepuścili) a są to transakcje na duże kwoty. Zawsze szablonowa odpowiedź, i po ponownej reklamacji powtórna szablonowa odpowiedź. Transakcje sa odrzucane mimo iż był zrealizowane, nie był zgłaszane w innym program. O tak chyba dla zasady. Prośba o wyjaśnienie z Hotels.com są nie realizowalne.
  Godzi to w ich faktyczną rzetelność.
  Natomiast do tej pory inni partnerzy raczej bez problemów.
  Denerwujące jest to iż nie można wyjaśnić powodów odrzucenia, tak dla zasady, nie bo nie. Nie wiem czy im się nie chce, czy uznają iż za dużo czasu im to zajmie.

  Odpowiedz
  1. finhack

   To może warto spróbowac z innymi cashbackami np. Tipli, PlanetPlus itp?

   Odpowiedz
 22. Dominik

  Polecam paybacka. czasem jak się kupi coś przez kupon to procentowo wychodzi korzystniej niż w innych programach a punkty są pewne. `Potem można je wymienić na voucher do jakiegoś sklepu

  Odpowiedz
 23. gruby

  Nowy cashback na rynku: dify autorstwa przeglądarki Opera. Ktoś to już sprawdził???

  Odpowiedz
 24. Michał

  Planet plus faktycznie wypłacił wszystkie zaległe pieniądze ale wiadomo niepewność pozostaje.
  Przeszedłem na goodie i niby ok ale często są problemy z naliczaniem transakcji, support jest tragiczny (kopiuj wklej bez czytania informacji)
  Nie działa poprawnie empik (kiedyś mi naliczyło 2 pozycje z 12 i support twierdził, że to moja wina a ja robiłem jedną transakcje)
  dzisiaj kolejny kwiatek, od pół roku wisząca reklamacja i odrzucili bo za długi czas (tylko, że to oni nie zweryfikowali przez pół roku transakcji)
  zawsze przy reklamacji jeżeli zaakceptują to najniższą kwotę

  Odpowiedz
 25. Magda

  Ja osobiście używam Tipli i jestem bardzo zadowolona. Wrzucam link dla chętnych: https://www.tipli.pl/p/1687542
  Każdy zwrot się naliczył czy przez aplikację czy też przez stronę internetową. Polecam

  Odpowiedz
 26. Olka

  Ja jestem bardzo zadowolona z goodie – mam prosty sposób, po prostu zawsze otwieram w przeglądarce kartę incognito, loguję się na goodie i robię zakupy. W aplikacji nie miałam problemów z cashbackiem, Pyszne nalicza mi w 100%, elektronika zawsze mi wchodzi, tak samo ubrania czy Allegro. Nie pamiętam, kiedy ostatnio coś mi odrzucili. Przy normalnych wydatkach co miesiąc wpada mi kilkadziesiąt złotych, wiec w skali roku pewnie koło tysiąca odzyskuję praktycznie 'za darmo’.

  Odpowiedz
  1. Jacek

   Hahaha co za ściema. Powinnaś w kabarecie występować.

   Odpowiedz
 27. Adam

  Goodie cashback to oszuści! Kupiłem laptop za kilka tysięcy i transakcja odrzucona! Reklamacja nic nie pomogła mimo twardych dowodów

  Odpowiedz
  1. finhack

   dziekujemy za kolejną opinie. w ciagu kilku dni zaktualizujemy wpis. Dodając informacje o negatywnych opiniach części użytkowników.

   Odpowiedz
 28. pawel

  GOODIE to ZŁODZIEJE! Non stop odrzucone reklamacje, na uwaga: „Przypisanie do innej strony” a każdą transakcję wykonuję tak samo, jedna na 5 pokazuje się automatycznie a pozostałe dodaję sam i każda z nich jest odrzucana. Po 5-6 miesięcy czekam na zaakceptowanie (odrzucenie) zwrotu! Wszystkie transakcje z większą kwotą niż kilka złotych są odrzucane. Większość transakcji ma zaniżoną kwotę zwrotu! Po prostu złodzieje!

  Odpowiedz
 29. Aga

  Uwaga, odradzam korzystanie z tego serwisu! Cashback nie jest naliczany a reklamacje nic nie wnoszą; ciągle piszą że zamówienie zostało anulowane co nie jest prawdą! Posiadam fakturę zakupu oraz potwierdzenie realizacji ze sklepu, ale goodie dalej nie uznaje reklamacji. Zwłaszcza od większych sum nie przyznają zwrotu. Nie polecam. Wszystkie negatywne opinie o serwisie to prawda niestety 🙂

  Odpowiedz
 30. Marcin

  Witam.Polecam konto Vivid Money(niemiecki bank Solaris).Fajna,intuicyjna aplikacja dająca wiele korzyści,darmowe konto,karta i cashback.
  Obecnie świetne oferty zwrotu które od razu masz na koncie: Aldi – 11%;Carrefour – 9%;Auchan – 14%; E.Leclerc – 15%;Kaufland – 10% a także Leroy Merlin – 18%;C&A – 24%,Decathlon 16%;Shell – 10%;BP – 24% zwrotu !! oraz wiele innych.Wszystkie z wymienionych zwrotów działają w Polsce
  Otrzymujesz cashback i dodatkowo 5 euro które wymienisz w apce na PLN jeśli zarejestrujesz się za pomocą linku poniżej.Pozdrawiam
  https://vivid.money/r/marcinARE?lt=super_deals&offer=iherb

  Odpowiedz
 31. kamil

  Polecam wam cashgoback są wypłacalni duży u nich cachback i żadnych problemów z wypłatami wypłata w ciągu dwóch dni i ma się kasę na koncie ja wcześniej byłem w planetplus i przeszedłem do cashgoback.pl i nie żałuje nigdy nie było u nich problemu cashgoback to chyba najlepszy serwis w Polsce polecam wam go.

  Odpowiedz
 32. Agnieszka

  Tak dokładnie, wszystko się zgadza. Na samym początku jak założyłam goddie i zrobiłam zakup na Aliexpress na około 500 zł. to otrzymałam za to jakieś 45 zł. To mówię super, ale teraz od jakiegoś czasu z Aliexpress to mi naliczają 1% a nie 9% tak jak się deklarują, więc ja się pytam gdzie jest reszta. Z allegro też mnie zrobili w wała, zakup za 1400zl. a oni mi naliczyli 4,5zl. PORAŻKA

  Odpowiedz
 33. Anka

  Ja czekam na akceptację transakcji z allegro i Ambra Lane perfumy już od września. Kwoty zwrotu są większe, bo zakupy były większe, więc celowo goodie opóźnia wypłatę. I faktem jest, że coraz częściej po reklamacji pojawia się informacja, że transakcja została przypisana do innej strony, chociaż nie uczestniczę w żadnym innym programie. Za zakup telefonu w jednym w sklepie internetowym jednej ze znanych sieci nie dostałam ani złotówki, ponieważ transakcję odrzucono jako przeprowadzoną niezgodnie z zasadami. Jak widać kwota zwrotu była za duża, więc łatwiej było odrzucić. Ponowna reklamacja też nic nie wniosła, a kolejny raz nie można reklamować i kasa zostaje tak naprawdę w goodie. Szkoda zdrowia na takie pseudo bonusy

  Odpowiedz
 34. Ewelina

  Niestety zgadzam się z przedmówcami. Goodie jest fatalne. O ile mniejsze kwoty akceptują bez problemu, tak wyższe (a mowa juz choćby o 30 zł zwrotu) nie ma szans dostać. Reklamacje niewiele pomagają. Brak odpowiedzi, brak kontaktu. Transakcje sa losowo odrzucane- szczególnie te na wyższe kwoty i nie ma jak dociekać swoich racji. Ale beznadzieja :/

  Odpowiedz
 35. komediant

  Goodie to jest scam typowy, losowo odrzucają / akceptują transakcje. Masę osób o tym pisze na wykopie facebook i innych miejscach. Tam jest program który działa z automatu i ma za zdanie tyle i tyle odpowiednich transakcji odrzucić by firma wyszła na plus. Łatwo to sprawdzić: wystarczy dodawać zagubione transakcje lub reklamować te nie uznane lub z mniejszą kwotą, w „dziwnych” porach dnia np.: sobota 24:00 albo niedziela 1:00 w nocy. Później logujemy się ponownie po 10min na konto i już są zmiany, albo ktoś nam zaakceptował ten cashback, albo go zwiększył, albo odrzucił część transakcji itd itp. WYGLĄDA, ŻE MAJĄ TAM PRACOWNIKÓW 24/7 CO JEST OCZYWIŚCIE NIEMOŻLIWE…….. a poza tym jak na wstępie to SCAM i od ponad pół roku każdy o tym pisze…..

  Odpowiedz
 36. as

  Statystycznie nalicza się w porywach 50% transakcji (a robię ich dużo), co ciekawe zwykle nie naliczają się transakcje na duże kwoty (np. jak kupuje coś na Allegro za 43zł to się nalicza ale jak za 543zł to już niekoniecznie). Poziom obsługi reklamacji poniżej jakiegokolwiek poziomu – DEPRESJA! A ich hasło reklamowe powinno brzmieć: Zwrot nie został przyznany z powodu: Przypisanie do innej strony.
  Cokolwiek to znaczy! I żeby było zabawniej całą tę imprezę firmuje BANK MILLENNIUM

  Odpowiedz
  1. Piotr

   Goodie to dziadostwo! W tabeli 1,2% zwrotu w odpowiedniej kategorii na Allegro, a w rzeczywistości zwrot na poziomie 0,1% od kwoty zakupy. Kpina, muł i wodorosty. Sytuacja notoryczna, dodatkowo brak rejestracji poprawnych transakcji i non stop trzeba reklamować.

   Odpowiedz
 37. Kaśka

  Ja korzystam z Tipli i jestem zadowolona. Co prawda czasami nie nalicza się zwrot, ale po zgłoszeniu do serwisu, bez problemu zostaje przypisany bonus, który dodatkowo jest od razu do wypłaty. Poza tym nie ma limitu do wypłaty.

  Odpowiedz
 38. Tadeusz

  Goodie akceptuje tylko małe zwroty, nie ma nawet sensu kupować przez Goodie czegoś powyżej 300-400 PLN bo i tak Wam nie zaliczy, a po 90 dniach odrzucą reklamacje bez możliwości ponownego jej zgłoszenia. Odrzuciło mi tak 4 reklamacje transakcji powyżej 300 PLN (jedna nawet powyżej 1500PLN) a co ciekawe wszystkie małe transakcje na 20-30 PLN pojawiają się szybciutko w systemie.

  Odpowiedz
  1. Arek

   Nie zgodzę się z Tobą, zakupiłem w grudniu telewizor na allegro za 1600, naliczone prawie 50 zł. Wczoraj zakup na aliexpress za prawie 3000 i 179 zł naliczone.

   Odpowiedz
   1. PL

    Ha ha ha, to wszystko zapewne w oczekujących? Poczekaj czy Ci przeniosą do zatwierdzonych ha ha ha

    Odpowiedz
  2. anitu

   Potwierdzam, też zauważyłam taką prawidłowość 🙁

   Odpowiedz
  3. finhack

   Testując program suma wypłat na dzień dzisiejszy to 2 240,90 PLN. Większość zwrotów to 30-40 zł i mamy wrażenie, iż wszystko zależy od miejsca gdzie kupujemy. W jednych sklepach działa dobrze w innych gorzej. Z Allegro nie ma problemu (ale niski % cashback), Z aliexpress nalicza wszystko (ale cashback na tanich rzeczach to 9% a na drogich to raczej 1%), Nike działą super, Adidas trochę gorzej, RTV AGD też ok.

   Odpowiedz
   1. Użytkownik

    Ja również potwierdzam że Goodie odrzuca wyższe zwroty. małe sumy pojawiają się szybko, a te wyższe w dziwny sposób giną lub są odrzucone z powodu „Transakcja dokonana niezgodnie z zasadami”. Odradzam wszystkim, szkoda nerwów

    Odpowiedz
 39. Ela

  Goodie to jakaś kpina, na kilkanaście maili zero reakcji a reklamacja od 27.10.2020, dodała bym chętnie zdjęcie ale skopiowałam i wstawiam –
  Allegro.pl
  ID:53157571-188e-11eb-b587-cdd8c664adc7
  Data zamówienia:2020-10-27
  Wartość zakupów:203,99 zł (brutto)
  bez kosztów dostawy
  Kwota zwrotu:0.59 – 6.12 zł
  Status ostatniej reklamacji:W trakcie
  Jak na razie zatwierdzone środki to aż 13 groszy i zero za pierwszy zakup, oczywiście odpowiedzi żadnej dlaczego, jeszcze raz napiszę KPINA

  Odpowiedz
  1. Mac

   Goodie to banda niudacznikow, ktorzy w chamski sposob odpisuja na maile.

   Odpowiedz
  2. POLAK

   goodie to porażka na pełnej linii ODRADZAM

   Odpowiedz
 40. Leszek

  Nie naliczają się wszystkie żwroty. Na wypłatę czekam już ponad 7 miesięcy, a to tylko nieco ponad 50zł. Omijać z daleka.

  Odpowiedz
 41. rocky

  Stary, szkoda że bazujesz na opiniach o planet plus zamiast zweryfikować w praktyce jego działanie. Wtedy wiedziałbyś że jest to jeden wielki wałek i zamieszczanie tego krzaka obok goodie czy tipli to nieporozumienie. To mniej więcej tak jakbyś Ambergold zamieścił w rankingu banków…

  Odpowiedz
  1. finhack

   Ale wyraźnie napisaliśmy, że są liczne negatywne opinie o wypłatach. Obecnie dodamy rekomendacje, aby nie korzystać z tego srwisu.

   Odpowiedz
   1. Janek Sikora

    Cześć! Spłaciliśmy wszelkiego rodzaju zobowiązania wypłat cashback, o których mówię tutaj:
    1. https://www.facebook.com/planetpluscom/videos/473260027064841
    a na stronie szeroko komunikujemy to tak:
    2. https://planetplus.com/strona/76

    Zachęcam do zweryfikowania swoich statusów na kontach cashback i kontach bankowych.

    Pozdrawiam
    Janek Sikora

    Odpowiedz
    1. Sandy

     Chyba najlepszy z jakich korzystałam https://letyshops.com/pl

     Odpowiedz
 42. Wojtek

  Zdecydowanie odradzam system Planet Plus. Nie realizują zleconych wypłat, mimo zatwierdzenia wcześniej transakcji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *