Konto 360 Millennium Bank

8

Konto osobiste 360 od Millennium Banku

Millenium jest nowoczesnym bankiem działającym w całej Polsce od wielu lat. Świadczy usługi finansowe zarówno dla klientów indywidualnych jak i firmowych. Z myślą o bankowości detalicznej powstało konto 360 stopni. Dedykowana do konta aplikacja mobilna oraz wiele innych funkcjonalności sprawi, że dostęp do swoich środków na rachunku można mieć w każdym miejscu i czasie. Innowacyjnym rozwiązaniem w produktach 360 stopni banku Millenium jest dopasowanie benefitów za korzystanie z konta, do danej grupy wiekowej. Dostępne są trzy warianty konta: Junior, Student i standard, co oznacza, że konto dostępne jest dla osób pełnoletnich, jak również dla osób młodych i młodzieży poniżej 18 roku życia. Dzięki tak szerokiej ofercie, każdy może zostać klientem banku Millennium. Warto wspomnieć, iż opinie o koncie 360 od Millennium są bardzo pozytywnie.

Opinie Konto 360 Millennium Bank 

Konto 360 mieliśmy okazje przetestować na przestrzeni kilku lat. Rachunek obsługiwaliśmy zarówno przez bankowość internetowa, jak i aplikacje mobilną. Obydwa kanały dostępu oceniamy bardzo dobrze. Wygląda jak i funkcjonalność stoi na wysokim poziomie. Do aplikacji mobilnej możemy logować się za pomocą odcisku palca, jeżeli chodzi o ciekawsze funkcje to możemy w niej np. kupić bilet czy opłacić parkometr. Dodatkowo możemy personalizować nasz pulpit i ustawić ciekawe dodatki. Przykładowo my dodaliśmy funkcje monitorowania spełnienia warunku darmowości konta w danym miesiącu. Za każdym razem zaraz po wejściu widzimy czy w danym miesiącu spełniliśmy już warunek zwolnienia z opłaty za Karte/konto.

Sam System bankowości internetowej również posiada wszystko czego możemy potrzebować, a jego wygląd jest nowoczesny. Ciekawy jest sposób logowania do konta, ponieważ oprócz loginu i hasła musimy podać również konkretne cyfry z naszego Peselu. Jeżeli chodzi o obsługę oddziałową to jest naszym zdaniem ok. Jedyny mankament to sporadyczne kolejki w oddziałach, głownie spowodowane przez rzesze obcokrajowców wschodniego pochodzenia. Jest to pewna odmiana od PKO BP, gdzie oddziały są oblegane przez emerytów. Podczas naszego testu nie doświadczyliśmy żadnych problemów z naszym ROR (brak awarii czy problemów z dostępem). Jednocześnie bardzo dobrze działają wpłatomaty własne, po dokonaniu operacji środki na koncie dostępne są natychmiastowo.  Sam rachunek założyliśmy w promocji, gdzie do zgarnięcia było 200 zł za aktywne korzystanie. Bank wypłacił premie terminowo, po spełnieniu warunków promocji. Aktualna promocja do rachunku dostępna w naszym rankingu kont osobistych.

Opinie użytkowników konto 360

Sprawdziliśmy, czy opinie o koncie 360 wśród użytkowników są równie dobre.  W tej kwestii rachunek wypada bardzo dobrze. Negatywnych opinii jest raczej niewiele i są one incydentalne. Negatywne doświadczenia nie są zazwyczaj związane z samą funkcjonalnością konta czy produktem, a raczej dotyczą jakiegoś nieszczęśliwego splotu zdarzeń lub niewiedzy użytkownika. To by potwierdzało nasze kilkuletnie doświadczenie z bankiem. To na co możemy narzekać to częste kolejki w oddziałach, głownie spowodowane obcokrajowcami.

Konto 360 millennium Opłaty i prowizje

Jedno z lepszych kont dla aktywnych, w zamian za comiesieczne wpływy i jedną transakcje kartą otrzymujemy konto, przelewy i wszystkie banomaty bez opłat.
Kod Bic/Swift
BIGBPLPWXXX
Dane adresowe
ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszaw
Infolinia
+48 22 598 40 40 lub +48 801 331 331
Liczba placowek
500
Godziny otwarcia oddziałow
9.30-17
Liczba bankomatów/wpłatomatów
Wszystkie bankomaty i ok. 500 wpłatomatów
Opłata za rachunek
0 zł
Opłata za kartę
0 / 5 zł/ 11 zł
Bankomaty/Blikiem
0 zł
Wpłatomaty
0 zł

Przelewy (PLN)
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe – 9,9 zł
 • Przelew Blik – 0 zł
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale – 8zł
Podróże
 • Bankomaty za granicą – 0 zł[Info]po spełnieniu warunku aktywności jak powyżej (5 transakcja bezgotówkowa/m-c)[/info]
 • Przewalutowanie – 2%
Przelewy zagraniczne
 • Swift (np. USD) -0,50% min. 20 zł maks. 125 zł
 • SEPA (EUR) – 0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata – 11 zł
 • Wypłata – 11 zł
Konta walutowe prowadzenie
0 zł 
Prowadzenie karty walutowej
1 EUR (m-c) – Karta walutowa dla EUR

Wszelkie opłaty i prowizje związane z prowadzeniem konta zawarte są w Tabeli Opłat i Prowizji. Konto 360 stopni jest bezwarunkowo darmowe. Karta debetowa do rachunku również jest darmowa, gdy przynajmniej 5 raz w miesiącu zostanie użyta, w przeciwnym wypadku opłata wynosi 11 zł miesięcznie. Dla osób młodych do 26 roku życia, warunek zwolnienia z opłaty to 1 transakcja bezgotówkowa (natomiast sama ewentualna opłata to 5 zł). Przelewy krajowe, realizowane w bankowości elektronicznej są zwolnione z opłat.  Po spełnieniu warunku aktywności, za darmo możemy dokonywać wypłaty ze wszystkich bankomatów na Świecie. Jedynie zapłacimy za przewalutowanie 2%. W przypadku przelewów za granicznych, za darmo zrealizujemy przelewy typu SEPA (EUR), natomiast za SWIFT zapłacimy dość standardową prowizję. Niestety w ostatnim czasie zmienił się ToiP i obsługa gotówkowa w oddziale wiąże się z prowizją w wysokości 11 zł (wpłata/wypłata) – dla umów zawartych od 25.04.2022. W przypadku starych kont, oplata wynosi 0 zł. Co ciekawe opłata dla wypłaty walut obcych z kont walutowych nie uległa z mianie i wynosi niezmiennie 0 zł. Tym samym oferta dalej jest bardzo atrakcyjna.

UWAGA! Millennium bank podobnie jak kilka innych banków (np. Santander, mBank, PKO BP) wprowadził prowizje za płatności „hazadrowe” kartą. W tym przypadku zapłacimy min. 5 zł za każda płatność w punktach „hazadrowych” np. lotto, zakładach bukmacherskich itp. Szczerze to dość dziwna inwencja, ponieważ wystarczy zapłacić BLIK’iem i już nie powinno być prowizji. Od naszej redakcji spory minus dla Millennium, bank nie powinien w żadnym przypadku karać użytkowników za to w jaki sposób wydają własne pieniądze (chyba, że jest to działalność nie legalna np. zakup substancji zakazanych prawem).

Produkty i oferta bankowa dla konta Millennium 360

Posiadacze konta 360 stopni, mają szeroki wybór usług dodatkowych oraz produktów. Nowe technologie wspierane przez bank to HCE, BLIK, Apple Pay. Dużym plusem jest możliwość założenia profilu zafuanego ePuap, który ułatwia załatwianie wszelkich spraw online. Jeżeli chodzi o inne produkty i usługi to możemy skorzystać m.in:

Szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób sporadycznie korzystających z przelewów zagranicznych. Prowadzenie rachunku jest darmowe o ile założymy go online, np. poprzez bankowość internetową. Obsługiwane waluty to EUR, USD, GBP, CHF. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyrobienia dodatkowej karty debetowej dedykowanej specjalnie do konta walutowego.

Dzięki karcie można płacić zbliżeniowo oraz dokonywać płatności przez Internet. Korzystanie z karty pozwala na otrzymanie rabatu w niemal 1000 sklepach w całej Polsce.

Doskonałe rozwiązanie w przypadku nagłych wydatków. Limit w koncie oznacza, że można wypłacić z konta więcej niż faktycznie się na nim znajduje. Usługa jest bezpłatna w przypadku korzystania z niej nie dłużej niż 7 dni w miesiącu.

Każdego tygodnia w wybranych godzinach można skorzystać z promocyjnego oprocentowania lokat bankowych. Zysk z lokat podczas Happy hours jest wyższy od tradycyjnych lokat nawet o 0,25%.

Wygodna narzędzie do zarządzania własnymi finansami. Dzięki niemu można zaplanować domowy budżet, przeanalizować przepływy na rachunku i przygotować plany oszczędzania.

Jest to darmowa usługa Banku Millenium polegająca na wygodnym i szybkim zlecaniu przelewów przy użyciu jedynie numeru telefonu odbiorcy lub jego adresu e-mail. W przeciwieństwie do tradycyjnych przelewów, nie wiąże się to z uzupełnianiem wielu pól, w tym przepisywaniem długiego numeru rachunku. Ponadto odbiorca przelewu otrzyma go szybciej, niż gdyby był wysłany w tradycyjny sposób.

Skutecznie polecając konto innym osobom można zyskać cenne nagrody. W puli nagród znajdują się karty upominkowe, bilety do kina i wiele innych.

Przy korzystaniu z darmowej karty debetowej do konta 360 stopni, można również zyskać wiele więcej niż wygodne realizacje płatności. Dzięki programowi „Inspiracje” można zyskać dodatkowy rabat za zakupy w niemal 1000 obiektach w całej Polsce.

Millennium oferuje Ubezpieczenie Assistance bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy po założeniu rachunku. W ramach ubezpieczenia jesteśmy uprawnieni do skorzystania z maksymalnie 7 różnych interwencji włączając w to m.in. pomoc hydraulika czy wizytę lekarza. Z każdego rodzaju interwencji możemy skorzystać tylko jednokrotnie. Po promocyjnym okresie, ubezpieczenie kosztuje 4,99/m-c, ale można z niego bezpłatnie zrezygnować!

Karta kredytowa dostępna jest w czterech różnych wariantach. Dzięki okresowi bezodsetkowemu nie zostanie pobrana opłata od zaciągniętego długu aż przez 51 dni. Millennium bank regularnie oferuje premie na start za założenie karty kredytowej, o produkcie przeczytacie w naszym rankingu kart kredytowych.

Posiadając konto 360 stopni, można skorzystać z szerokiej oferty kredytów, pożyczek gotówkowych i kredytów hipotecznych.

Dodatkowe informacje o rachunku dostępne są na stronie internetowej banku Millennium.

Jak założyć konto 360?

Samo konto 360 możemy założyć na kilka sposobów, tu myślę iż każdy znajdzie sposób dla siebie. Jednocześnie sami polecamy założenie konta online, najlepiej poprzez nasz ranking kont osobistych, to pozwoli na skorzystanie z promocji na start (dostępnej wyłącznie online). Oprócz założenia konta w oddziale, mamy możliwość założenia rachunku online na kilka sposobów. Sam proces zaczynamy od wypełnienia danych, różni się jedynie sposób finalizacji wniosku/podpisania umowy. Poniżej przedstawiamy w jakiś sposób możemy założyć konto 360:

 • Pierwszym sposobem jest wypełnienie wniosku i podpisanie umowy poprzez logowanie się do naszego innego banku. Tym sposobem samo konto będzie aktywne już w 15 minut. Mega wygodny sposób, jedynym minusem jest wymóg posiadania konta w innym banku (ING, Alior, Santander, mBank, Pekao lub BNP).
 • Drugim sposobem jest wypełnienie danych online i finalizacja wniosku poprzez podpisanie umowy w obecności kuriera. Jest to troszeczkę wolniejszy sposób i sam proces powinien się zamknąć w 1-3 dni
 • Trzecim sposobem jest finalizacja wniosku złożonego online w jednym z oddziałów banku. Jeżeli się zepniemy, to konto będzie aktywne tego samego dnia
 • Ostatni dość ciekawy sposób to podpisanie umowy poprzez Selfie. Ten sposób wymaga od nas odrobiny mobilności, cały wniosek będzie składany na naszym telefonie, gdzie jednym z warunków będzie wykonanie sobie Selfie.

Jak widać powyżej wachlarz możliwości jest szeroki i każdy powinien znaleźć sposób wygodny dla siebie.

Ranking kont osobistych – Millennium Bank

Konto w banku Millennium będzie dobrym wyborem dla osób, które są w stanie spełnić warunki uprawniające do zwolnienia z opłat za korzystanie z karty (5 transakcji bezgotówkowych). Chociaż bank wychodzi naprzeciw osobom młodym (preferencyjne warunki) to liczba nowych technologii wspieranych przez bank wypada delikatnie poniżej średniej dla konkurentów. Na korzyść konta 360 przemawiają częste promocje dla nowych klientów oraz atrakcyjne oprocentowanie lokaty mobilnej i konta oszczędnościowego.
Podsumowując, produkty banku wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednak Millennium nie oferuje jeszcze tak nowoczesnych produktów jak mBank, PKO BP czy Santander.

Zalety
Ciekawe produkty dodatkowe do konta 360 (rok bezpłatnego ubezpieczenia assistance, konto oszczędnosciowe)
Nieoprocentowany limit w koncie osobistym ( do 7 dni w miesiącu)
Program rabatowy
Relatywnie tanie konto w przypadku spełnienia warunku wpływu oraz transakcji bezgotówkowych
Darmowe konta walutowe (założone online) i darmowe przelewy SEPA (EUR)
Wady
Sporadyczne kolejki w oddziałach
Prowizja za płatności „hazardowe”
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Konto 360 Millennium Bank w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Aktualne promocje:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
5/5 (Ilość ocen: 2)
Komentarze
8 komentarzy on “Konto 360 Millennium Bank”
 1. Sylwia

  Jestem w Millennium od niedawna i bardzo sobie chwalę wcześniej byłam w PKO niestety bank nie spełniał moich oczekiwań tutaj natomiast jestem bardzo zadowolona wszystko jasne aplikacja internetowa bardzo przejrzysta przelewy szybkie bez zbędnych kart z kodami jak w pko wpłaty i wypłaty szybko księgowane dzięki dogodnym warunkom darmowe konto najlepszy bank według mnie

  Odpowiedz
 2. Paulina

  Posiadam konto 360° w banku Millennium od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona.
  Ponizej przedstawię jakie są plusy i minusy posiadania rachunku bankowego millenium.

  Plusy :
  – Konto 360 Millennium Bank może być prowadzone za darmo w przypadku aktywnego korzystania.
  Na korzyść banku Millennium przemawiają premie, które może uzyskać nowy klient i bardzo dobre konto oszczędnościowe.

  Minusy :
  – Jeżeli nie spełnimy warunku wpływu na konto w kwocie 1000 zł /m-c oraz nie dokonamy min. jednej transakcji kartą płatnicza, bank obciąży nas opłatą 8 zł/m-c za rachunek oraz 7 zł/m-c za kartę.

  Odpowiedz
 3. Sylwester

  Jestem klientem Banku od czasów gdy powstał w 1989 roku i działał jeszcze pod nazwą Bank Gdański czyli już 30 lat. Zżyłem się z nim a że zdecydowanie lepszej oferty nikt mi nie przedłożył, cały czas konsekwentnie to on świadczy usługi na moją rzecz. Jest jak w starym małżeństwie; wiem czego mogę się od Banku spodziewać a i on ciągle mnie toleruje. Cieszę się z dobrze funkcjonującej i bezpiecznej bankowości internetowej oraz rozsądnego poziomu opłat i oby tak dalej

  Odpowiedz
 4. Edyta

  Posiadam konto w banku Millennium i jestem bardzo zadowolona dostęp do konta internetowego darmowe przelewy zero prowizji za wypłaty w bankomatach tylko jest mały minusik zbyt mało otwartych placówek bankowych do najbliższego oddziału mam 60 km ale mimo to bardzo polecam

  Odpowiedz
 5. Ryszard

  Mam konto 360 od około 10 miesięcy i mam o nim dobra opinie

  Odpowiedz
 6. Mixo

  Bank spełnia moje oczekiwania, wcześniej byłem w Alior bank i nie ma porównania. Wszystko za darmo bo aktywnie używam konta. 2 znajomych ma to samo konto i ma podobną opinie.

  Odpowiedz
 7. marek

  Wymóg posiadania wpływów w wys.1 tys.zł. zniechęca wielu emerytów i rencistów.Zaletą jest limit w koncie i bankowość internetowa.Pobieranie opłat za wydruk z bankomatu o stanie konta jest uciążliwy.Kolejki w punktach są uciążliwe i spowodowane złą organizacją pracy.Połowa pracowników wyraźnie się nudzi i udaje,że coś robi.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dziękujemy bardzo za opinie. Niestety pewnych rzeczy się nie uniknie, na ten moment w wielu innych bankach również są kolejki. Z drugiej strony Millennium Bank posiada jedną z większych sieci placówek. Jeżeli chodzi o „tańsze” rachunki warto sprawdzić Idea Bank, który oferuje darmowe konto oraz bardzo dobre produkty oszczędnościowe (lokaty na 2-3% w skali roku).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *