Hyperwallet czym jest i jak z niego korzystać?

13

Hyperwallet usługa od Paypal

Sposobów płatności za zakupy i usługi online jest wiele. Należy do nich także PayPal oraz zaufany partner ter firmy – Hyperwallet. Jest to firma, która prowadzi platformę płatności wychodzących, za pomocą której firmy mogą dokonywać płatności, w tym np. wypłaty środków z serwisów aukcyjnych i nie tylko (np. Amazon,  Epic Games, Stockx, Klekt, Goat czy Western Union). Hyperwallet może być dobrym uzupełnieniem dla rachunku osobistego, np. takiego jak prezentujemy w rankingu kont osobistych. W naszym artykule odpowiemy na pytanie: Czym jest Hyperwallet, jak działa i jak z niego korzystać?

Czym jest Hyperwallet?

Hyperwallet to zaufany partner obsługiwany przez PayPal i przyjazna użytkownikowi platforma płatnicza pozwalająca na wypłatę pieniędzy klientom w ponad 150 walutach i 170 krajach. Firma została założona przez Lisę Shields w Vancouver (Kolumbia Brytyjska) w 2000 roku.W 2014 roku siedziba Hyperwallet została przeniesiona do San Francisco. W 2015 roku dyrektorem generalnym Hyperwallet został Brent Warrington, który do tego momentu pełnił funkcję dyrektora generalnego SecureNetPayment System zanim firma ta została przejęta przez Worldplay.

Jakie usługi świadczy Hyperwallet?

Hyperwallet świadczy zarówno krajowe, jak i transgraniczne usługi płatności wychodzących w zakresie różnych metod płatności, a więc przelewów bankowych, depozytów i kart przepłaconych. Platforma obsługuje ponad 8 milionów użytkowników na całym świecie i przetwarza rocznie 5 miliardów dolarów.

Technologię wypłat Hyperwallet można zintegrować z interfejsami API, które zadebiutowały w 2015 roku. W ofercie Hyperwallet są również usługi dla tradycyjnych instytucji finansowych. Np. Western Union zintegrował Hyperwallet z systemem płatności firmy w 2015 roku.

Jak założyć konto w Hyperwallet?

Konto w Hyperwallet zakłada dla klientów lub pracowników firma, która chce realizować za pomocą tej usługi dla nich płatności. Po utworzeniu konta użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail z informacją o założonym koncie oraz linkiem do jego aktywacji. Wystarczy kliknąć w link, który przeniesie użytkownika do panelu logowania w Hyperwallet. Przykładowo rejestrując się w danym serwisie zostanie dla nas stworzone konto hyperwallet (obsługa, logowanie i zmiany odbywają się przy użyciu stworzonych dla nas loginów lub poprzez dedykowany panel w serwisie). W przypadku konta stworzonego przez pracodawcę, aby się zalogować wystarczy podać swój identyfikator użytkownika i hasło. Po zalogowaniu, w bardzo łatwy sposób można, zmienić informacje w swoim profilu. W załezności od serwisu, możemy zmienić nasze dane w zakładce ustawienia. Do najważniejszych zmian należy nr rachunku oraz waluta wypłaty dla otrzymywanych środków.

Jeśli z jakiegoś powodu niemożliwe jest dokonanie zmian, należy skontaktować się ze swoją firmą, która zakładała konto. Identyfikator i hasło do zalogowania użytkownik otrzymuje od swojej firmy/kontrahenta. Zawsze można zmienić hasło wchodząc w „Ustawienia/Settings” i „Hasło”. Trzeba podać tam obecne hasło oraz nowe i wpisać nowe jeszcze raz, po czym można zatwierdzić czynność przyciskiem „Zaktualizuj hasło”. Co ciekawe, w cześć przypadków nasze konto jest w pełni zintegrowane z kontem w danym serwisie i nie ma możliwość zmiany części danych (są one takie same jak te w wybranym serwisie internetowym).

Należy pamiętać, że hasło powinno mieć od 6-15 znaków. Jeśli użytkownik nie pamięta hasła, również może ustawić nowe hasło, ale musi najpierw kliknąć opcję „Zapomniałem hasła” i podać e-mail, na który wysłana zostanie wiadomość z linkiem, który przekieruje na stronę, gdzie można ustawić nowe hasło.

Hyperwallet Stockx, Klekt, Epic Games

Użytkownicy serwisów typu Stockx, Klekt czy Epic Games są skazani na Hyperwallet. Tu pewna ciekawostka, w zależności od serwisu możemy mieć różne prowizję. Przykładowo, wypłata z Hyperwallet Stockx jest darmowa, natomiast w przypadku Klekt koszt to 1 Euro za każdy transfer. Należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu wypłat z Hyperwallet. W przypadku Klekt najlepiej decydować się na wypłatę po zebraniu stosownej puli na tym portfelu internetowym, możemy ręcznie zlecić wypłatę jak zbierze się odpowiednia kwota. O tym jak wypłacić EUR/GBP/USD z hyperwallet bez przewalutowania piszemy w naszym artykule.

Dlatego w przypadku Klekt warto ustawić „ręczną” wypłatę i samemu zlecać transfery na konto bankowe. Dla Stockx nie będzie to miało znaczenia, ponieważ nie obowiązuję dodatkowa prowizja. Jak ustawić ręczną/auto wypłatę prezentujemy w kolejnym akapicie.

Wypłata środków z Hyperwallet na konto bankowe

Środki znajdujące się na koncie Hyperwallet można wypłacać na swoje konto bankowe. Aby to zrobić, wystarczy po zalogowaniu na konto Hyperwallet kliknąć opcję „Przelej”. Chcąc zaś przelać pieniądze na nowe konto, należy kliknąć opcję „Dodaj nową metodę przelewu”. Aby przelać pieniądze należy wybrać kraj oraz walutę konta bankowego, a następnie wybrać metodę przelewu i kliknąć „Dalej”. Potem należy wprowadzić dane bankowe i sprawdzić, czy wszystkie są poprawne, gdyż błędy opóźnią transakcję. Na koniec wystarczy potwierdzić przelew i czekać.

Hyperwallet ręczna i auto wypłata

Ta funkcja może być istotna, jeśli obowiązuję nas prowizja za wypłatę środków z konta Hyperwallet. Przykładowo taka opłata jest obowiązkowa dla Hyperwallet Klekt (1 euro za każdy transfer). Ustawienie ręcznej wypłaty jest bajecznie proste. Po zalogowaniu się do hyperwallet, przechodzimy do zakładki „transfer” i przy wybranym rachunku klikamy „Action” oraz opcję „auto transfer” jak na screenie poniżej:

Jeśli przy naszym koncie będzie opcja Auto Transfer – „no”, każdą wypłatę będziemy musieli zlecać ręcznie. Taki transfer zlecimy np. przechodząc do zakładki „Home” i tam wybieramy kwotę/konto/personal note oraz akceptujemy przelew. Poradnik o tym jak wypłacić środki z Hyperwallet, skonfigurować rachunek do wypłaty itp. pisaliśmy w osobnym artykule.

Dostępne rodzaje przelewów i walut

W przypadku polski kont bankowych możemy skorzystać ze zwykłego przelewu PLN lub dokonać transferu EURO na konto walutowe przelewem typu SEPA. To są jedyne opcje dla kont w polskich bankach. Jeśli chcielibyśmy wypłacać np. USD wymagane jest konto w zagranicznym banku (amerykańskim), to pozwala na wybranie przelewu typu ACH (USD).

W Europie i USA pieniądze pojawią się na koncie bankowym w ciągu 1-3 dni roboczych, natomiast w innych miejscach na świecie może to potrwać do 5 dni.Można także ustawić przelewy automatyczne na konto bankowe. W tym celu należy kliknąć opcję „Przelew”, później „Działanie”, a następnie „Utwórz przelew automatyczny” i potwierdzić. Hyperwallet umożliwia również śledzenie wszystkich płatności i przelewów.

Hyperwallet opinie

O ile wszystko działa poprawnie, to system jest bardzo dobry. Wypłaty działają sprawnie, można zlecać transfer w walutach obcych, środki są przelewane bez zbędnej zwłoki i mamy dostęp do szeregu opcji i konfiguracji. W naszej opinii jest to dobra usługa.

Niestety, klienci zazwyczaj nie stają się użytkownikami Hyperwallet z wyboru tylko z przymusu. A to już może być problemem, szczególnie że sama koncepcja tej usługi jest mocno specyficzna. Wielu klientów ma spory problem by poprawnie skonfigurować wypłaty czy korzystać z usługi Hyperwallet. Komplikacja polega na tym, iż interface i dostępne opcję nie są w ogóle intuicyjne.

Weryfikując opinie klientów w Internecie, niestety większość z nich jest negatywna, a wynika to z powyższego opisu. Po pierwsze użytkownicy są zmuszani do korzystania z tej usługi. Po drugie mają problem z konfiguracją. Jakby tego było mała, pojawiają się również inne kłopoty m.in. z weryfikacją danych (KYC), support’em (brak responsywności). brakiem i ginącymi przelewami (brak zrozumienia usługi i nieprawidłowa konfiguracja)

Weryfikacja danych w Hyperwallet

Czasami zarówno przy aktywacji konta, jak i przy wprowadzaniu zmian w profilu może być konieczna weryfikacja danych użytkownika. W celu weryfikacji danych należy przesłać skan aktualnego dowodu osobistego bądź paszportu oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Akceptowane są takie dokumenty, jak rachunki za gaz, prąd czy telefon, wyciągi bankowe, naliczenia podatków czy lokalne pisma rządowe potwierdzające adres. Nie można przesyłać kserokopii. Muszą to być skany oryginalnych dokumentów.

Najczęściej proces weryfikacji trwa zaledwie kilka minut, jednak może się to przedłużyć nawet do dwóch dni roboczych. Proces weryfikacji przedłuży się, jeśli okaże się, że w przedstawionych dokumentach brakuje jakichś informacji lub popełnione zostały błędy. Wtedy użytkownik otrzyma wiadomość z prośbą o dodatkową wiadomość z prawidłowymi informacjami. Weryfikacja danych może okazać się konieczna także, gdy użytkownik będzie chciał uzyskać kartę przedpłaconą.

Uwaga! Na czas procesu weryfikacji, Hyperwallet może wstrzymać wszystkie wypłaty. Środki trafią na nasze konto dopiero w momencie pozytywnego przejścia procesu KYC (know you customer) i weryfikacji naszych danych.

Hyperwallet blokada konta

Z róznych powodów nasze konto może zostać zablokowane, w takim przypadku wszelkie wypłaty środków zostaną wstrzymane. Do najczęstrzych powodów blokady należą m.in:

 • Niezgodność danych na koncie Hyperwallet z danymi podanymi w serwisie internetowym
 • Przekroczenie pewnej kwoty wypłat i wymóg potwierdzenia danych (w tym przypadku powinniśmy otrzymać stosowny e-mail)
 • Zmiana danych dotyczących sposób wypłaty środków i brak potwierdzenia zmiany poprzez kliknięcie linku otrzymanego e-mail’em.

W przypadku 1 problemu, niezbędny będzie kontakt z firmą, która nam założyła konta. Dla weryfikacji danych, niezbędne będzie przesłanie kompletu dokumentów do Hyperwallet. W 3 przypadku wystarczy potwierdzić link na mailu a wypłata trafi na nasze konto. Jednocześnie jeżeli wypłata nie dociera na nasze konto docelowe w ciągu 2-3 dni, to najprawdopodobniej wystąpił jakiś problem i należy się skontaktować z Hyperwallet lub z firmą, która założyła nam konto.

Karta przedpłacona Hyperwallet

Jeśli karta przedpłacona jest dostępna w danym kraju i programie usługi, można poprosić o jej wydanie. W tym celu należy kliknąć w portalu do realizacji płatności ikonę „Uzyskaj kartę”. Kliknięcie w ikonę gwarantuje również prawdziwość i kompletność danych w profilu. Następnie wystarczy przesłać wniosek o wydanie karty. Jeśli w umowie została określona opłata aktywacyjna, zostanie nią obciążone saldo w portalu do realizacji płatności. Czas dostawy karty przedpłaconej do użytkownika zależny jest od kraju, w którym znajduje się użytkownik. W USA, Kanadzie oraz Europie (a więc również w Polsce), czas dostawy karty wynosi 7-10 dni roboczych.

Natomiast na pozostałych kontynentach dostępna jest opcja standard, czyli 6 tygodni oraz opcja ekspres, a więc do 3 tygodni. Jeśli karta nie dotrze w odpowiednim czasie, należy zalogować się na konto Hyperwallet i skontaktować się z pracownikiem dostępnym na czacie. Po otrzymaniu karty przedpłaconej konieczna jest jej aktywacja. Można to zrobić na stronie internetowej Hyperwallet po zalogowaniu na konto.

Wystarczy po zalogowaniu kliknąć w łącze „Aktywuj kartę” i postępować zgodnie z instrukcjami podawanymi na ekranie. Z karty można zacząć korzystać dopiero po aktywacji oraz zatwierdzeniu umowy z posiadaczem karty. Można też aktywować kartę za pomocą połączenia telefonicznego na numer podany z tyłu karty i postępując według podpowiedzi głosowych. Należy jednak pamiętać, że połączenie telefoniczne może wiązać się z opłatami za rozmowy międzynarodowe.

Korzystanie z karty przedpłaconej

Karta przedpłacona Hyperwallet daje użytkownikowi wiele korzyści. Przede wszystkim można błyskawicznie doładować kartę środkami z salda z konta Hyperwallet. Można też płacić za zakupy u sprzedawców umożliwiających płatności kartami zgodnymi z posiadaną, również w internecie. Karta przedpłacona umożliwia także podejmowanie gotówki z miliona bankomatów na całym świecie. Łatwo można też sprawdzić saldo karty i wyświetlić wyciąg z karty online lub na smartfonie. Jak doładować kartę przedpłaconą?

Wystarczy kliknąć na koncie Hyperwallet opcję „Moje karty”, a następnie opcję „Załaduj kartę przedpłaconą”. Środki będą dostępne na karcie natychmiast. Można też włączyć automatyczne doładowania karty. Saldo karty zaś można sprawdzić na 3 sposoby. Pierwszy to zalogowanie na konto w Hyperwallet i wyświetlenie salda, drugi to połączenie telefoniczne na numer znajdujący się z tyłu karty i wybranie opcji uzyskiwania salda, a trzeci zaś to skorzystanie z bankomatu. W przypadku sposobu trzeciego należy liczyć się z możliwością obowiązywania opłat.

FAQ

Hyperwallet Stockx/Klekt/Epic Games ile trwa transfer środków do polski?

W zależności od wybranej waluty, transfer od momentu wysłania, przy zleconej auto wypłacie w Hyperwallet, trwa ok. 2-3 dni roboczych. Tzn. pieniądze docierają do Hyperwallet w kolejnym dniu roboczym po wypłacie ze Stockx/Klekt/Epic Game i następnie po wypłacie z Hyperwallet w kolejnym dniu roboczym są dostępne na docelowym rachunku bankowym.

Ile kosztuję wypłata z Hyperwallet na konto bankowe?

To zależy od konfiguracji naszego portfela oraz tego jaki podmiot założył nasze konto. Przykładowo w przypadku wypłaty EURO, transfer może kosztować 0 EUR (dla Stockx) i 1 EUR (w przypadku KLEKT).

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.8/5 (Ilość ocen: 13)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
13 komentarzy on “Hyperwallet czym jest i jak z niego korzystać?”
 1. KRESTII

  A jak mam 14 lat i swoje konto w banku i już jestem na te konto zalogowany w hyperwallet i wszystko mam już zrobione to czy jak pojawią się pieniądze na koncie to czy będę mógł je wypłacić bez problemu?

  Odpowiedz
  1. KRESTII

   Dodam jeszcze że do hyperwallet logowałem się z mamą i jak trzeba było wysyłać dowód i inne papiery to wysłaliśmy wszystko mamy, tylko podaliśmy mój bank zamiast mamy i już tam jestem zalogowany i tylko czekam na pieniądze z kodu twórcy bo ponoć trzeba czekać 45 dni po zakończeniu miesiąca w którym się zarobiło 100 dolarów, więc czy wszystko mam już dobrze zrobione?

   Odpowiedz
   1. Michał Król
    Michał - Finhack

    Pieniądze z hyperwallet można wypłacić tego samego dnia co wpłyną. Po dodaniu konta jest możliwość ustawienia automatycznych płatności, w tym przypadku system w czasie rzeczywistym dokonuje transferu.

    Odpowiedz
    1. KRESTII

     Czyli wszystko mam dobrze już zrobione i jak pojawią się pieniądze to je bez problemu wypłacę na swoje konto, tak?
     po prostu chce być pewien
     (przy okazji dzięki że odpisujecie tak szybko nawet 24 grudnia)

     Odpowiedz
     1. Michał Król
      Michał - Finhack

      Teoretycznie tak, ale jeżeli konto jest na dane osoby nie pełnoletniej to będzie problem z późniejsza weryfikacją konta.

     2. KRESTII

      konto jest na dane mojej mamy, tylko konto bankowe jest moje więc mam nadzieje że wypłacę 14 lutego te pieniądze. Wielkie dzięki za pomoc i szybkie odpowiedzi, świetna firma, więcej pytań nie mam

 2. KRESTII

  Bo ja się zalogowałem i na epic creatorze mam napisane że mam 500 dolarów a jak wchodzę w hyperwallet to nic nie ma o moich pieniądzach, jak mam to wypłacić jak już jestem zalogowany na konto i w ogóle

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   Najlepiej ustawić automatyczne wypłaty, jak tylko będą pieniądze na hyperwallet, system zleci wypłatę. Funkcja ta dostępna jest po dodaniu/przy dodawaniu rachunku do wypłat (wystarczy zaznaczyć odpowiedni box.

   Odpowiedz
 3. KRESTII

  czy jak jestem niepełnoletni i mam swoją kartę i konto w banku to czy mogę wypłacić sam pieniądze?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Sama usługa jest dedykowana klientom pełnoletnim. Jednak zalecam weryfikację regulaminu, aby być pewnym. Tym samy odpowiedz będzie nie – KYC nie zostanie pozytywnie zweryfikowane.

   Odpowiedz
 4. FH

  Czy utrzymywanie konta Hyperwallet jest płatne?

  Odpowiedz
 5. Mietek

  Czyli dla przeciętnego zjadacza chleba konto Hyperwallet jest nie do zdobycia…

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Mietku, konto Hyperwallet służy jedynie do transferu pieniędzy na rachunek docelowy. Co do zasady nie przechowuje się na nim środków. Zwykle Hyperwallet jest zakładany w naszym imieniu przez serwis, który dokonuje do nas transferu środków.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *