Bank Millennium

Bank Millennium jest ogólnopolskim bankiem komercyjnym. Jego celem jest bycie najbardziej spersonalizowanych bankiem w Polsce, dlatego wszystkie swoje działania opiera o zasady klientocentryzmu.

Kapitał zakładowy Banku Millennium wynosi 1 213 116 777,00 złotych. Prezesem zarządu jest obecnie Joao Bras Jorge.

0

Bank Millennium to jeden z największych banków komercyjnych w Polsce. Kojarzony jest z hasłami: „Tradycyjna bankowość w nowoczesnych wydaniu” i „Bank Millennium. Inspirowany Tobą”. Od 2014 roku twarzą kampanii reklamowych jest Radosław Kotarski. Dziennikarz w każdym spocie nie tylko przedstawia ofertę banku, ale także przekazuje widzom różne ciekawostki. Sprawdzamy, jak Bank Millennium pojawił się w polskim sektorze bankowych i, co proponuje swoim klientom.

Bank Millennium – krótki rys historyczny

Bank Millennium rozpoczął działalność w 1989 roku pod marką Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA. Początkowo kierował swoją ofertę głównie do klientów korporacyjnych.

W 1992 roku przejął Łódzki Bank Rozwoju SA. Powoli poszerzał wachlarz swoich usług. Proces ten przyspieszył w 1997 roku, kiedy to BIG SA połączył się z Bankiem Gdańskim SA. Wówczas powstał BIG Bank Gdański SA, który stał się instytucją o profilu uniwersalnym.

W 1998 roku, współpracując z portugalskim Banco Comercial Portugues, bank uruchamia sieć nowoczesnych usług detalicznych Millennium. Dopiero od 2003 roku BIG Bank Gdański SA działa pod marką Bank Millennium.

Ważnym wydarzeniem 2019 roku była fuzja z Euro Bankiem, która umocniła pozycję Banku Millennium na rynku i zwiększyła jego konkurencyjność.

Czy Bank Millennium jest obecny na giełdzie?

Bank Millennium jest spółką publiczną, która na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pojawiła się w sierpniu 1992 roku. Bank był pierwszą instytucją finansową w Polsce, która wprowadziła swoje akcje na giełdę.

Największymi akcjonariuszami są:

 • Banco Comercial Portugues S.A. – ponad 50%;
 • NATIONALE-NEDERLANDEN Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. – ok. 8%;
 • Aviva OFE Aviva Santander – ok. 6%;
 • Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A. – ok. 5,5%.

Co oferuje Bank Millennium?

Bank Millennium to ogólnopolski bank uniwersalny, który świadczy swoje usługi wszystkim segmentom rynku. Proponuje nowoczesne rozwiązania i produkty bankowe klientom indywidualnym oraz małym, średnim i dużym firmom. Działa poprzez sieć placówek, serwis transakcyjny Millenet, aplikację mobilną oraz bankowość telefoniczną. Udostępnia swoim klientom narzędzia do przechowywania, oszczędzania i inwestowania środków. Pomaga w finansowaniu ich celów.

Bank Millennium – oferta dla klientów indywidualnych

Klienci detaliczni mają do dyspozycji różne konta:

 • konto osobiste dla osób powyżej 26 lat;
 • konto dla młodych 18-26;
 • konto dla dziecka: 0-6 lat, 7-12 lat, 13-17 lat;
 • konto walutowe w EUR, USD, GBP i CHF;
 • konto Prestige dające dostęp do oferty Prestige;
 • konto Private Banking dla klientów, którzy zgromadzą aktywa o wartości wyższej niż 1 mln zł.

Oprócz kart debetowych i kredytowych w Banku Millennium dostępne są także karty przedpłacone i wirtualne.

Oferta oszczędnościowa obejmuje, m.in. konta oszczędnościowe (w tym walutowe w EUR i USD), lokaty terminowe, IKE.

Bank Millennium pomyślał także o klientach, którzy chcą zainwestować swoje środki. Mogą oni korzystać z usług doradztwa inwestycyjnego oraz produktów takich jak: plany i fundusze inwestycyjne, czy lokaty strukturyzowane.

Propozycja dla klientów detalicznych to także kredyty oraz ubezpieczenia (np. OC/AC, turystyczne lub pakiet ochrony z pomocą medyczną, techniczną i IT).

Ponadto Bankowość Prywatna Banku Millennium oferuje usługi maklerskie i doradztwo podatkowe. Flagowe konto firmowe do znalezienia w naszym rankingu kont osobistych.

Bank Millennium – oferta dla klientów firmowych

Oferta dla małych i średnich firm obejmuje karty płatnicze, rachunki bieżące (w tym walutowe), produkty kredytowe (np. kredyt w rachunku, finansowanie z gwarancją BGK) i inwestycyjne (np. lokaty). Propozycja dla firm zawiera także leasing i faktoring oraz terminale płatnicze.

Duże przedsiębiorstwa oprócz bieżącej obsługi mogą liczyć na:

 • wsparcie polityki zakupów i sprzedaży;
 • pomoc w zarządzaniu płynnością i inwestowaniu;
 • finansowanie handlu.

Klientom korporacyjnym Bank Millennium proponuje również usługi powiernicze i produkty skarbu.

Bank Millennium – dodatkowe funkcjonalności

Bank Millennium udostępnia swoim klientom serwis transakcyjny Millenet. Oprócz standardowych funkcji proponuje on szereg ciekawych rozwiązań. Można, np. dołączyć zdjęcia paragonów lub faktur do danej transakcji, by mieć je zawsze pod ręką. Dodatkowo bezpłatna usługa Manager Finansów umożliwia tworzenie odrębnych budżetów i analizowanie zmian. W bankowości elektronicznej załatwimy również sprawy urzędowe, np. założymy profil zaufany, czy zalogujemy się do PUE ZUS.

Za pomocą aplikacji mobilnej Banku Millennium kupimy bilety komunikacyjne i bilety do kina, doładujemy telefon, czy zrobimy przelew BLIK. Aplikacja dostosowana jest także do potrzeb dzieci. Mogą one, np. wysłać prośbę o kieszonkowe.

Klienci mają szansę korzystać z różnych promocji oraz programu poleceń z atrakcyjnymi nagrodami. Rachunek firmowy można porównać w naszym rankingu kont firmowych.

Czym wyróżnia się Bank Millennium?

Bank Millennium wyróżniał się już na początku swojej działalności:

 • w 1991 roku (wówczas jako Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA) wydał pierwszą w Polsce kartę płatniczą VISA dla klientów firmowych;
 • w 1992 roku zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwsza instytucja finansowa.

W 2021 roku Bank Millennium pierwszy na polskim rynku umożliwił płatności zbliżeniowe BLIK-iem w sklepach stacjonarnych w kraju i za granicą.

Bank Millennium zauważano zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, m.in.:

 • uzyskał tytuł The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2021 w konkursie World’s Best Digital Banks, który jest organizowany przez magazyn Global Finance;
 • również w 2021 roku zwyciężył w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka”;
 • w 2020 roku w konkursie „Gwiazdy Bankowości” aż cztery razy znalazł się na podium;
 • w 2018 roku w plebiscycie „Złoty Bankier” został wyróżniony za najlepsze konto osobiste.

Warto dodać, że Bank Millennium jako nieliczny na polskim rynku posiada w ofercie karty przedpłacone.

Opinia o Banku Millennium

Z usług samego banku mieliśmy okazję korzystać na przestrzeni ostatnich kilku lat. Tym samym jesteśmy w stanie wyrazić całkiem rzeczową opinię. Oferta banku w naszym odczuciu jest na dobrym poziomie, chociaż największe instytucje finansowe w Polsce mogą zaoferować trochę więcej. Jednak w ofercie nie znajdziemy przykładowo dedykowanego kantoru wymiany walut czy karty wielowalutowej. Z drugiej strony to co wypada korzystnie to niektóre ciekawe rozwiązania – konto oszczędnościowe czy karty przepłacone.

Co ciekawe idąc do placówki Millennium Bank, bardzo często w kolejce możemy spotkać obcokrajowców. Od lat bank swoją ofertę kieruję również do tych osób, co pokazuje otwartość instytucji.

W przypadku opinii klientów mamy głownie standardowe narzekanie na obsługę klienta oraz długie rozwiązywanie powierzonych spraw.

Na naszej stronie znajdą państwo zarówno rachunek osobisty, jak i konto firmowe dla JDG od Banku Millennium. Zweryfikowaliśmy również konto firmowe dla spółek, w tym z o.o, które też można rozważyć

Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Mamy nadzieję, że recencja banku była dla Ciebie pomocna :)
5/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *