BNP Paribas

Historia powstania BNP Paribas jest złożona, a jej przytoczenie nie może obyć się bez przywołania nazw kilku innych banków. W 1975 roku powstał w Warszawie Bank Gospodarki Żywnościowej. W roku 2008 nastąpiło natomiast połączenie Fortis Bank Polska i Dominent Banku, z którego powstał BNP Bank Polska S.A. W 2015 roku doszło natomiast do fuzji BGŻ i BNP Bank Polska S.A., po której bank funkcjonował pod nazwą BGŻ BNP Paribas S.A. W 2018 roku nastąpiło wchłonięcie Raifffeisen Bank Polska S.A. przez BGŻ BNP Paribas. Od 2019 roku bank posiada obecną nazwę – BNP Paribas Bank Polska S.A. Należy do francuskiej grupy BNP Paribas, która działa w 65 krajach.

Bank jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Liczba akcji: 147 593 150 szt.

0

Czym wyróżnia się BNP Paribas?

Bank deklaruje postawę poszanowania wobec środowiska naturalnego. Wspiera swoich klientów w działaniach proekologicznych, w tym we wdrażaniu w ich domach rozwiązań przyjaznych naturze. Wyróżnia go także dostępność oferty skierowanej bezpośrednio do rolników.

BNP Paribas opinie

Wśród klientów indywidualnych bank BNP Paribas zasłynął licznymi promocjami konta osobistego. Bonusy za założenie i aktywne korzystanie z rachunku są jednymi z najwyższych na rynku. Dlatego też sami testowaliśmy ROR w tym banku. O ile samą ofertę promocyjną oceniamy bardzo dobrze, bonus został wypłacony zgodnie z regulaminem i na czas. To sam bank sprawia wrażenie bardziej podstawowego, tak własnie odebraliśmy współpracę z tą instytucją. Z technicznej strony, nie mieliśmy najmniejszych problemów – awarii czy niepoprawnie działających produktów. To jest niewątpliwie dobra strona tej instytucji. Sam bank zaczynając od bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, a kończąc na ofercie produktowej i wprowadzaniu nowinek zdaję się być delikatnie za konkurentami. BNP Paribas podczas naszego kilkomiesięcznego testu nie przekonał nas do siebie. Brakowało tego efektu „wow”, nowości czy innowacyjności. Jednak jeżeli ktoś oczekuję podstawowego konta do regulowania bieżących spraw (przelewy, wpłaty, wypłaty, kredyt itp.), to bank może spełnić jego oczekiwania.

W naszej opinii obsługa w oddziale była kompetentna i pomocna. Podczas rezygnowania z produktów – karty kredytowej czy konta osobistego całość przebiegła sprawnie i bez większych problemów. Swoją drogą liczba oddziałów jest całkiem spora ~450 w skali kraju, co pozwala na swobodne załatwienie spraw klientom, którzy często korzystają z fizycznej obsługi.

Tak samo naszym zdaniem wygląda obsługa telefoniczna. Czas oczekiwania na kontakt był akceptowalny a ewentualne problemy rozwiązywane podczas naszego kontaktu.

Oferta BNP Paribas dla klientów indywidualnych

Odwiedzając stronę internetową BNP Paribas możemy zauważyć wyjątkowo bogaty wybór kont osobistych. Propozycje banku adresowane do dorosłych to konto z promocją cashback za bilety komunikacji miejskiej, konto z premią za aktywne korzystanie, konto osobiste z kartą dopasowaną do indywidualnych potrzeb, podstawowy rachunek rozliczeniowy, rachunek walutowy. Z kolei Konto na Teraz to oferta skierowana do obcokrajowców, którzy przybyli do Polski z Ukrainy. Bank oferuje również konto dla dzieci 0-18 lat i konto dla dzieci z kartą 7-13 lat. Flagowy rachunek osobisty znajdziecie w naszym rankingu kont osobistych.

W ofercie kredytów gotówkowych znajdziemy kredyt gotówkowy na dowolny cel, kredyt na „zielone zmiany” w domu, kredyt konsolidacyjny, kredyt w bankowości elektronicznej, kredyt z dotacją z programu Czyste Powietrze na wymianę źródła ciepła.

Bank oferuje również kredyty hipoteczne, kredyty ratalne i kredyty odnawialne.

Bank udostępnia kilka rodzajów kart kredytowych w programie mamBONUS: Mastercard Standard, Mastercard Standard Dama Wśród Kart, Mastercard Gold, Visa Platinium.

Dla oszczędnych BNP Paribas ma szeroką ofertę lokat, a w niej: mobilną lokatę GOmobile, internetową lokatę GOonline, Lokatę Na Nowe Środki, przeznaczoną dla nastolatków Lokatę Dla Samodzielniaka, Lokatę Standardową w PLN, Lokatę Standardową Walutową w USD, Lokatę Urodzinową, a także Konto Lokacyjne.

Produkty strukturyzowane, rachunek maklerski, fundusze inwestycyjne to propozycja dla klientów zainteresowanych inwestowaniem.

Bank przygotował również oddzielną ofertę oszczędnościową dla tych, którzy chcą zacząć oszczędzać z myślą o emeryturze.

Bank udostępnia różne rodzaje ubezpieczeń: ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie podróży zagranicznej do karty Mastercard Gold, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie i zdrowie, ubezpieczenie od zdarzeń losowych, ubezpieczenie od utraty dochodu.

Wśród produktów premium znaleźć można Moje Konto Premium, kartę kredytową Visa Platinium, certyfikaty strukturyzowane IBV.

Oferta BNP Paribas dla firm

Bank oferuje przedsiębiorcom rachunek bieżący, rachunki powiernicze i zastrzeżone, kartę kredytową Mastercard Business Standard. Posiada obszerną ofertę kredytów firmowych, zarówno na bieżącą działalność, jak i inwestycyjnych.

Firmy mają również możliwość zdeponowania oszczędności na lokatach terminowych w walutach wymienialnych, z opcją negocjowania oprocentowania i czasu, na jaki będzie założona lokata.

Konto Otwarte na Biznes to propozycja dla małych przedsiębiorstw.

Dla organizacji, stowarzyszeń i wspólnot mieszkaniowych przygotowano z kolei Konto Otwarte na Biznes Non Profit.

Dodatkowe funkcjonalności

Bank udostępnia aplikację mobilną GOmobile, aplikację mobilną GOdealer, internetową platformę walutową FX Planet. Oferuje wynajem długoterminowy aut oraz telefonów.

Dla małych firm BNP Paribas przygotował platformę GOksięgowość i platformę szkoleniową PFP.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Mamy nadzieję, że recencja banku była dla Ciebie pomocna :)
5/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *