BNP Paribas – sesje przychodzące i wychodzące

0

Wykonując przelew, zastanawiamy się czasem, kiedy zostanie on dostarczony do odbiorcy. Podobnie może być w sytuacji, gdy sami oczekujemy na środki. Czas otrzymania przelewu zależny jest oczywiście od godziny jego zlecenia, ale także od godzin księgowania transakcji w bankach. Jeśli konta nadawcy i odbiorcy przynależą do tego samego banku (przelew wewnętrzny), operacja jest wykonywana niemal natychmiast – pieniądze trafiają na rachunek odbiorcy w ciągu kilku minut, także w weekendy. Aby móc określić, kiedy zostanie zrealizowany przelew zewnętrzny, trzeba poznać godziny sesji wychodzących i przychodzących w banku nadawcy i banku odbiorcy. Poniżej prezentujemy sesje przychodzące i wychodzące w BNP Paribas

Sesje wychodzące

08:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:00

11:45
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 11:45

14:15
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:15

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00-12:00

14:30
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:30-15:00

17:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Jak więc widzimy przelewy międzybankowe księgowane są w trzech sesjach dziennie (wyłącznie w dni robocze), a godziny sesji są dla każdego banku indywidualne. W przypadku gdy chcemy mieć pewność, że zlecony przez nas przelew ”załapie” się na najbliższą sesję, lepiej nie czekać z nadaniem do ostatniej minuty. Czasem spóźnienie o kilka sekund może sprawić, że będzie on musiał poczekać do sesji następnej.

BNP Paribas udostępnia klientom możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych Express Eliksir, które podobnie jak przelewy wewnętrzne docierają na konto odbiorcy w kilka chwil.

Innym typem przelewów pozwalających na wysłanie środków pieniężnych bez oczekiwania na sesję są przelewy SORBNET. Przeznaczone są do przekazów wysokich kwot, zwłaszcza powyżej 1 mln zł. Ich księgowanie odbywa się do godziny 15:00. Jeśli zatem do tej godziny nadawca zleci przelew, wpłynie on na konto odbiorcy niemal natychmiast.

Ten i inne rachunki znajdziecie w naszym rankingu kont osobistych.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Przydały Ci się te informację? Zostaw ocenę!
5/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *