Konto firmowe mBank – mBiznes konto Standard

3

Konto firmowe mBiznes od mBanku opinie

mBank to pierwszy mobilny bank w Polsce, oferta oraz rozwiązania zapewniły tej instytucji szczególną popularność wśród osób młodych. Mieliśmy przyjemność testowania zarówno zwykłego rachunku osobistego, konta premium, kart kredytowych oraz rachunku firmowego. Zarówno rozwiązania bankowości mobilnej/internetowej jak i sama oferta banku jest nam bardzo dobrze znana. W poniższym wpisie szczegółowo opiszemy prowizje i opłaty związane z rachunkiem, jak i prześwietlimy ofertę bankową. Dodatkowo omówimy poszczególne, ciekawe rozwiązania z perspektywy użytkownika i wyrazimy naszą ogólną opinie o rachunku. Samo konto przeznaczone jest zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych jak i spółek (w tym z o.o.). Niewątpliwym plusem rachunku firmowego mBanku jest możliwość jego założenia w 100% online. Dla obecnych klientów banku procedura zakładania rachunku firmowego jest jeszcze bardziej uproszczona.

Jak założyć konto firmowe mBiznes

W przypadku mBanku polecamy procedurę założenia konta online, jest to najszybsza i najbardziej efektywna opcja. Mieliśmy przyjemność testowania tego rozwiązania i cała procedura zajęła nam ok. 15 min. Wypełnienie wniosku jest proste i intuicyjne, w przypadku jakichkolwiek problemów mBank umożliwia zamówienie konsultacji telefonicznej z księgową z serwisu Superksiegowa.pl. Duży plus za takie podejście i wyjście na przeciw potrzebom klientów. Samą umowę możemy podpisać/potwierdzić na kilka sposobów:

 • Dla obecnych klientów mBanku, potwierdzenie wniosku jest możliwe przy użyciu obecnych danych z bankowości internetowej. Co ciekawe po założeniu rachunku jego obsługa odbywa się przy użyciu obecnych danych (nr klienta/hasło). Tutaj mBank wprowadził możliwość przełączania się pomiędzy profilami (osobistym, a firmowy). Całość jest  intuicyjna i po wstępnym zapoznaniu nie powinna sprawiać nikomu problemów.
 • Możemy również potwierdzić umowę przy użyciu profilu zaufanego ePUAP. Wystarczy kilka klików i mamy założone konto.
 • Kolejne opcje to potwierdzenie umowy przez kuriera (złożenie podpisu na wniosku i odesłanie do banku), koordynacją wszystkiego zajmuje się mBank.
 • Alternatywnie możemy po złożeniu wniosku podpisać umowę w oddziale banku.

Warto zaznaczyć, iż 2 ostatnie możliwości zajmują trochę więcej czasu ze względu na swoją formę. Dla 2 pierwszych rachunek firmowy otwierany jest niemal natychmiast.

Rachunek firmowy mBanku Standard opłaty i prowizje

Bank oferuje darmowe prowadzenie konta wraz z kartą do 2 lat (dla wersji konta standard). Jeżeli chodzi o możliwość skorzystania z promocji to wersja standard dedykowana jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, chociaż spółki z o.o. też mogą je założyć. Konto w wersji komfort jest bardziej odpowiednie dla spółek (np. Z o.o.).  Główne różnice pomiędzy ofertami widać w koszcie prowadzenia rachunku i ilości darmowych przelewów.
Wersja standard jest darmowa przez pierwsze 2 lata. Po tym okresie rachunek kosztuje 19 zł/m-c, chyba że dokonamy m.in. jednego przelewu do ZUS. Również karta w okresie promocji jest darmowa, później 5-7 zł/m-c. Przez pierwsze 2 lata za darmo może wykonywać przelewu, po okresie promocji każdy przelew innych, niż ZUS/US to koszt 1,5 zł. W tej wersji niestety nie otrzymujemy żadnej paczki darmowych przelewów.

Cechy konta
 • Przyjemna oferta bankowa w mobilnym wydaniu z ciekawymi promocjami na start
Przeznaczenie konta
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka cywilna
 • spółka jawna
 • spółka partnerska
 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • fundacja
 • stowarzyszenie rejestrowe
 • spółdzielnia
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku
 • 0 zł / 19 zł
Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł / 5 zł / 7 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce
0 zł

 

 • W promocji:
 • Wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, PlanetCash i Santander są darmowe przez 2 lata w dowolnej kwocie
 • Standardowe opłaty:
 • 0 zł – wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, PlanetCash oraz Santander, jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł (w przeciwnym wypadku – 1,30 zł)
 • 3,5% opłaty, min. 5 zł – pozostałe bankomaty
 • 0 zł – wypłaty za pomocą BLIK

[/info]

Wypłata z bankomatów za granicą
 • 3,5% opłaty, min. 5 zł
 • Prowizja za przewalutowanie transakcji wynosi: dla karty Visa 5,9%, dla karty Mastercard 3%)
Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł – wpłata pieniędzy we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline
 • 0,2% opłaty, min. 2 zł – wpłata pieniędzy we wpłatomatach Euronet
Wpłata gotówki w oddziale banku
0,5%, min. 9 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku
0,5%, min. 9 zł

Przelew krajowy
 • W promocji:
 • darmowe przelewy w okresie promocji.
 • Standardowe opłaty:
 • 1,50 zł za każdy kolejny przelew
Przelew natychmiastowy
10 zł
Kody SMS (autoryzacja operacji)
0 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł

Prowadzenie rachunków walutowych
 • Koszt prowadzenia rachunków 10 zł/m-c
 • Rachunki w 11 walutach
Karty walutowe
 • Karty USD/EUR miesięczny koszt 5 zł
Koszt przewalutowania
 • Karta Visa koszt 5,9% (przewalutowanie po kursach Visa)
 • Karta Mastercard koszt 3% (przewalutowanie po tabeli bankowej)
Przelew europejski SEPA
 • W promocji:
 • darmowe przelewy w okresie promocji.
 • Standardowe opłaty:
 • 1,50 zł za każdy kolejny przelew
Przelew zagraniczny SWIFT
0,35% opłaty, min. 25 zł, maks. 200 zł opłaty
Wypłata walut w oddziale
0,5% od kwoty transakcji,
nie mniej niż 9 zł
Dodatkowe funkcje
Możliwość założenia konta online, kantor wymiany walut i możliwość negocjacji kursów z dealerem walutowym.
Płatności mobilne
Blik, Google Pay, Apple Pay

Kiedy warto zdecydować się na wersje Standard lub skorzystać z wyższej wersji rachunku Komfort. Analizujące te 2 opcje, jeżeli będziemy wykonywać 13 przelewów/m-c, to rachunek w wersji Komfort wypada korzystniej (przy założeniu comiesięcznego zwolnienia z opląty za prowadzenie rachunku standard). Tym samym dla spółek z o.o., konto Komfort praktycznie zawsze będzie korzystniejsze (poza promocją). Poniżej prezentujemy koszt podstawowych opłat po okresie promocji. Jeżeli planujemy wykonywać większą ilość przelewów, to najlepiej założyć konto Standard w promocji, a po okresie 2 lat zmienić rachunek na Komfort.

Wersja rachunkuStandardKomfort
Prowadzenie konta19 zł (opłaty można uniknąć robiąc przelew do ZUS)25 zł
Pakiet darmowych przelewów0 sztuk20 sztuk
Koszt przelewu1,5 zł1,5 zł
Prowadzenie karty0 zł / 5 zł / 7 zł, 0 zł pierwsze 2 lata, następnie 7 zł lub 5 zł/m-c0 zł

Konto firmowy mBank opłaty i prowizje

Poniżej dokonaliśmy analizy opłat i prowizji dla konta firmowe mBanku. Całość została podzielona na kilka kategorii. Zaczynając, jeżeli chodzi o podstawowe opłaty to w okresie promocji konto wypada bardzo dobrze w obu wariantach. Niestety, gdy skończą nam się preferencyjne warunki to poziom opłat wypada raczej średnio. W obu przypadkach przy umiarkowanym użytkowaniu zapłacimy przynajmniej kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Na minus brak możliwości zwolnienia z opłaty za konto dla wersji komfort, gdzie opłata wynosi 25 zł oraz płatne przelewy. Z drugiej strony niewątpliwym plusem oferty jest poziom jakości świadczonych usług. Biorąc pod uwagę powyższe w tej kwestii, rachunek na tle konkurencji wypada ok.

Obsługa gotówkowa

mBank od zawsze stawiał na mobilność i starał się ograniczać obsługę w oddziałach. W tym przypadku jest podobnie, za obsługę gotówkową w oddziale zapłacimy 0,5% min. 9 zł i to niezależnie od kwoty. Z drugiej strony bank oferuje w pełni darmową alternatywę w postaci bankomatów (m.in. własnych, Euronet, PlanetCash i Santander)  oraz wpłatomatów (mBanku, Planet Cash, Cashline). Dla osób nie mających problemu z takim rozwiązaniem to bardzo dobra propozycja, szczególnie że w tym przypadku nie ma limitów kwotowych.

Wymiana walut

mBank oferuje rachunki w 11 walutach, niestety przyjdzie nam za nie zapłacić 10 zł/m-c, za kartę walutową do konta (EUR/USD) również zapłacimy 5 zł/m-c. Przechodząc dalej, wypłata walut w oddziale to koszt 0,5% min. 9 zł. Warto wspomnieć o usłudze negocjowanych kursów z dealerem walutowym. Rozwiązanie działa naprawdę dobrze i jeżeli umiemy negocjować, możemy uzyskać kursy na konkurencyjnym poziomie, zbliżonym do np. Revoluta. Jeżeli chodzi o koszty przelewów zagranicznych to są one na średnim poziomie.

Podsumowując w okresie promocji poziom prowizji wypada bardzo dobrze i konto jest wartę rozważenia, szczególnie biorąc pod uwagę premie na start, którą w łatwy sposób otrzymamy. Po okresie promocji prowizje i opłaty wypadają przeciętnie, z drugiej strony całość poniekąd rekompensuje jakość świadczonych usług przez mBank.

Oferta oraz bankowość mobilna i internetowa

Pod względem bankowości internetowej i mobilnej, bank wypada bardzo dobrze. Instytucja wprowadza wszystkie nowinki typu Blik, ePuap, Google Pay czy Apple Pay. Dodatkowo proponowane rozwiązania są przemyślane i działają dobrze. Przykładem może być autoryzacja mobilna przy pomocy aplikacji, która jest taka jak powinna być. Nie uświadczymy tu dziwnych rozwiązań, które wprowadził np. Citibank. Gdzie aby zatwierdzić transakcje, musimy kliknąć w link otrzymany sms-em, podać dane do logowania i na koniec zatwierdzić całość jeszcze jednym kodem sms (szczerze, nie wiem kto takie dziwne rozwiązania wymyśla). W naszej opinii w mBanku wszystko jest takie jakie powinno być (bez negatywnych niespodzianek).

Przechodzą do oferty bankowej, mBank wypada całkiem niezłe. Poziom usług jak i ich ceny są na konkurencyjnym poziomie. Jeżeli chodzi o same produkty to znajdziemy tu m.in Leasingi, kredyty, karty kredytowe, produkty inwestycyjne (w tym lokaty), ubezpieczenia, terminal płatniczy, rozwiązania dla sklepów internetowych, czy usługę negocjowanych kursów walutowych oraz innych produktów z zakresu skarbu. Mamy tu wszystko co powinien bank posiadać. Co mając już jakiś staż w mBanku dużo szybciej i prościej załatwimy kredyt czy leasing. W tym przypadku dla stałych klientów formalności są ograniczone, a sama procedura naprawdę ekspresowa. Pełną ofertę dla firm znajdziecie na stronie mBanku.

mBank konto firmowe opinie

Celem jak najlepszego przedstawienia opinii o koncie firmowym mBanku, przeanalizowaliśmy opinie użytkowników na rożnych portalach i forach oraz zestawiliśmy je z naszymi własnymi doświadczeniami.

Pierwszym zarzutem w stronę mBanku jest w opinii użytkowników, nie tak dawna zmiana interfejsu (na gorsze). W tym przypadku, zdaniem klientów, niedawna aktualizacja pogorszyła czytelności oraz warunki użytkowania konta. Z tą opinią się zgadamy, nie jest tak tragicznie jak niektóre osoby wskazują. Jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze wersje, naszym zdaniem zmiana jest z tych „na gorsze”. Część funkcji ciężej odnaleźć i całość jest dużo mniej intuicyjna.

Klienci negatywnie oceniali kwestię prowizji i opłat po okresie promocji. W tym przypadku podzielamy opinie, przez pierwszy 12-24 miesiące koszty związane z kontem są bardzo atrakcyjne. Niestety po tym okresie koszt posiadania rachunku idzie w górę. Więc, jeżeli ktoś oczekuje taniego konta w długiej perspektywie polecamy zapoznanie się z naszym rankingiem kont firmowych. Znajdziecie tam m.in propozycje bezwarunkowo darmowego konta, jak i warunkowo darmowych rachunków.

Kolejną kwestią, która sami doświadczyliśmy to podpięcie do jednego panelu jako „konto własne” rachunków firmowych i osobistych. Sytuacja to sprzyja ewentualnym pomyłką podczas przelewania środków lub dokonywania płatności. Może to być dość problematyczne w przypadku spółek z o.o. Podczas korzystania z bankowości internetowej/mobilnej w kategorii „konta własne” zarówno w panelu firmowym jak i osobistym wyświetlają nam się wszystkie rachunki. Co więcej jak jesteśmy pełnomocnikiem jakiegoś rachunku, to widnieje on również jako rachunek „własny”.

Sporadycznie klienci wskazywali problem z niską jakością obsługi na infolinii. W tym przypadku sami wielokrotnie korzystaliśmy z infolinii banku, i w tej kwestii nie było raczej problemów. Obsługa naszym zdaniem jest ok, ani nie jest zła, ani bardzo dobra. Pewne kwestię mógłby zostać lepiej dopracowane a osoby na infolinii lepiej przeszkolone. Jednak z naszego doświadczenia wynika, iż podobnie to wygląda w innych bankach.

Jeżeli chodzi o dobre strony, to klienci chwalili zarówno jakość aplikacji mobilnej jak i bankowości internetowej. W tej kwestii również się zgadzamy i pomimo ostatniej zmiany na „gorsze”. Dalej oba kanały dostępu prezentują się bardzo dobrze.

Podsumowanie

W naszej opinii konto mBusines od mBanku to bardzo dobry produkt. Jedynym problemem może być wysoki koszt prowadzenia po okresie promocji. Tym samym produkt polecamy nowym firmą, które nie mają pewności jaki ich działalność będzie wyglądać w perspektywie 2 lat. Okres darmowego prowadzenia rachunku polecamy wykorzystać na zweryfikowanie swoich potrzeb, by w kolejnym kroku wybrać docelowe konto lub pozostać z obecnym. Rachunek będzie szczególnie wygodny dla osób będących klientami mBanku. Jednak nie powinno być to głównym kryterium wyboru. Polecamy zapoznanie się z naszym rankingiem kont firmowych, w którym prezentujemy ofertę największych polskich banków.

Konto firmowe mBank – mBiznes konto Standard w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
3.8/5 (Ilość ocen: 30)
Komentarze
3 komentarzy on “Konto firmowe mBank – mBiznes konto Standard”
 1. Jak tam można

  nie mówi się „nowym firmą”, a „nowym firmom”.
  Proszę

  Odpowiedz
 2. Jan bez ziemi

  1,5 zł za przelewy między własnymi kontami wewnątrz banku? Po 17 latach muszę się rozejrzeć.

  Odpowiedz
 3. handlarz

  założyłem konto w jednej z promocji, jakis tam bonus nawet odpalili na start i wszystko szlo gladko. Konto w okresie promocji bylo w sumie idealne. Niestety gorzej to wyglada jak sie promocja zakonczyla, oplaty sa dosc wysokie (1,5 zl za przelew), a konto w sumie niewiele sie rozni od osobistego (poza dodatkowym rachunkem VAT).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.