Nest Konto od Nest Banku

6

Darmowe Nest Konto Osobiste

Przemierzając bezkresne wody internetu w poszukiwaniu najlepszego konta bankowego, trafiłeś na ofertę Nest Banku? Nie wiesz, czy  rachunek w tejinstytucji finansowej będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania? Jeśli odpowiedzi są twierdzące, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem, który wyjaśni Ci wszelkie niejasności dotyczące Nest Konta. To jeden z niewielu bezwarunkowo darmowych rachunków w naszym rankingu. Polecamy je szczególnie osobom, które sporadycznie korzystają z usług bankowych. Konto oraz karta są bezwarunkowo bezpłatne! Jednocześnie bank oferuje darmowe przelewy internetowe (przelewy krajowe) oraz transfery SEPA. Warto dodać, iż zlecenie stałe oraz polecenia zapłaty wykonywane są bez-kosztowo.

Nest Konto w Nest Banku

Z rankingu kont osobistych jasno wynika, że Nest Konto jest RORem zdecydowanie godnym polecenia. To jeden z najtańszych rachunków w zestawieniu, niestety jakość oferowanych usług nieznacznie odstaje od największych konkurentów. Sama Oferta skierowana jest do osób pełnoletnich, choć instytucja finansowa proponuje również subkonto dla klientów w wieku od 13 do 18 lat. Za otwarciem głównego rachunku bankowego przemawia brak opłat za  jego prowadzenie, podstawowe operacje i korzystanie z karty. Jednak tym, co naprawdę wyróżnia propozycje Nest Banku, są całkiem atrakcyjne produkty oszczędnościowe. Więcej na temat korzyści płynących z Nest Konta znajdziesz w pozostałej części artykułu.

Opłaty i prowizje

Najtańszy bank w zestawieniu, oferujcy podstawowe za darmo.
Kod Bic/Swift
NESBPLPWXXX
Dane adresowe
ul. Wołoska 24 02-675 Warszawa
Infolinia
22 438-41-41
Liczba placowek
57
Godziny otwarcia oddziałow
9-17
Liczba bankomatów/wpłatomatów
7600 bankomatów i 3000 wpłatomatów
urządzenia euronet
Opłata za rachunek
0 zł
Opłata za kartę
0 zł
Bankomaty/Blikiem
0 zł/6 zł
Wpłatomaty
0 zł

Przelewy (PLN)
 • Internetowe – 0 zł
 • Natychmiastowe –5 zł
 • Przelew Blik –brak uslugi
 • Zlecenie stałe / polecenie zapłaty – 0 zł
 • Przelew zlecony w oddziale –5zł
Podróże
 • Wypłata z bankomatów za granica – 6 zł
 • Przewalutowanie- 4,9% koszt przewalutowania
Przelewy zagraniczne
 • Swift (np. USD) -30 zł
 • SEPA (EUR) -0 zł
Obsługa gotówkowa w oddziale
 • Wpłata – 10zł
 • Wypłata -10 zł
Konta walutowe prowadzenie
0 zł dla wszystkich rachunków.
Prowadzenie karty walutowej
0 zł dla kart walutowych

Posiadacze Nest Konta mogą mieć pewność, że bank nie naliczy żadnych prowizji i opłat za samo jego otwarcie i prowadzenie. Klienci nie zapłacą także podatku belki, gdyż konto nie jest oprocentowane 🙂

Wydanie, odnowienie i miesięczna opłata za kartę również nie jest naliczana.  Jedyne koszty związane z jej posiadaniem dotyczą płatności za granicą. Tu bank nalicza 4,9% za przewalutowanie transakcji. Alternatywnie możemy założyć darmowe konta walutowe oraz dedykowaną kartę walutową do rachunku. To pozwoli na unikniecie prowizji za przewalutowanie. Niestety sam bank, jeżeli chodzi o wymianę walut, wypada bardzo słabo (nie ma nawet obsługi walutowej w oddziałach).

Wypłaty z bankomatów Euronet w kraju są zupełnie darmowe. To samo tyczy się tych przeprowadzonych za pomocą kodu BLIK. Bank nalicza opłatę dopiero w momencie pobierania środków z pozostałych bankomatów na terenie Polski – wynosi ona 6 zł.

Produkty i oferta Nest Banku

Przelew internetowy, zlecenie stałe i polecenie zapłaty (zdefiniowanie i realizacja) są darmowe.  Również za zagraniczny przekaz środków SEPA  i SMSy autoryzacyjne bank nie pobiera opłat. Z tym że w przypadku SEPA spread na EUR wynosi ok. 6% (tabela bankowa). Z drugiej strony bank umożliwia negocjacje kursów walutowych z dealer’em od równowartości 1000 EURO dla osób fizycznych i od 500 EURO dla firm

Nest Bank nalicza 5 zł za przelewy natychmiastowe i 5 zł za modyfikację lub odwołanie polecenia zapłaty. Koszt przelewu SWIFT to 30 zł (niezależnie od kwoty).

Za wpłaty gotówki we wpłatomatach należących do sieci Euronet bank nie pobiera prowizji. Cashback także jest = z opłat. W przypadku wypłaty z bankomatów za granicą klient musi zapłacić 6 zł + 4,9% prowizji za przewalutowanie. Jeśli zależy Ci na zleceniach w oddziale banku, to za wpłatę i wypłatę gotówki bank naliczy za każdym razem po 10 zł.

Nest Konto opinie

Nest Bank wychodzi do klientów z bardzo przejrzystą i uczciwą ofertą. To darmowe Konto możemy polecić klientom, którzy nie korzystają zbyt intensywnie z usług bankowych. Propozycja tego rachunku przypadnie do gustu osobom szukającym wysokiego oprocentowania na lokatach czy kontach oszczędnościowych! Z drugiej strony bank w swojej ofercie nie posiada kantoru internetowego ani karty wielowalutowej, które pojawiają się u konkurentów i z pewnością są atrakcyjnymi dodatkami do kontaJednocześnie nie można wymagać aby najtańsze konto było tym najlepszym. W tym przypadku Nest Konto można określać mianem „nie wszystko co się opłaca to warto”. W naszej opinii rachunek jest bardzo podstawowy i niestety awarie są częstsze niż u konkurentów. Co więcej błędy przy korzystaniu z bankowości internetowej są również częstsze, Przechodząc do aplikacji mobilnej, już po opiniach użytkowników widać, iż jakość produktu jest troszeczkę gorsza niż u największych konkurentów.

Nest Konto opinie klientów

Opinie klientów są nie najgorsze biorąc pod uwagę, fakt iż konto jest bezwarunkowo darmowe. Wśród użytkowników było wiele opinii narzekających na obsługę klientów, w tym przypadku największym problemem był brak kompetencji pracowników. Kolejne zarzuty w stronę Nest Banku to średnia jakość bankowości internetowej, średnia oferta produktów bankowych czy liczne problemy techniczne. I tu niestety potwierdza się nasze zdanie o Nest Banku, widać niższe nakłady inwestycyjne tej instytucji finansowej na bankowość internetową/mobilną czy ofertę produktową. Z drugiej strony cena do jakości wypada i tak bardzo dobrze ponieważ produkt jak już wielokrotnie wspominaliśmy jest darmowy.

Więcej ciekawych propozycji można znaleźć w rankingu kont osobistych.

Usługi i funkcjonalności przypisane do konta

Przejrzysta i funkcjonalna aplikacja mobilna to podstawa dla wielu klientów. Do tej oferowanej przez Nest Bank można zalogować się za pomocą kodu PIN lub z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych. Aplikacja daje swoim użytkownikom możliwość opłacenia rachunków za pomocą zdjęcia lub zeskanowania kodu QR. Można wykorzystać ją także do skorzystania ze wszelkich produktów bankowych. To co ją wyróżnia, to możliwość zakupu biletu do komunikacji miejskiej. Z aplikacją Nest Bankuopłacisz także miejsce parkingowe. Zarezerwujesz również miejsce w hotelu, czy bilety na koncert.

Blik, Apple Pay, Google Pay, GarminPay, FitbitPay, Visa Mobile, dzięki którym możesz w łatwy sposób zapłacić za swoje zakupy.

 • Dokonasz płatności również za pomocą opaski lub smartwatcha
 • NestLokata Witaj z promocyjnym oprocentowaniem przez 3 miesiące od 1000 do 10 000 złotych. To korzystna oferta oszczędnościowa, z której możesz korzystać do 30 dni od momentu otwarcia NestKonta.
 • Bank przygotował ciekawą ofertę dla klientów, którzy chcą w bezpieczny sposób ulokować wolne środki.  Promocyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego do kwoty 50 tys.

 • Bardzo dobrze wygląda również oferta lokat, gdzie oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne (jedne z najwyższych na rynku, wśród banków komercyjnych)

Właściciele Nest Konta mogą założyć również rachunek walutowy NestKonto Waluta. Będzie doskonałym wyborem dla osób, które często dokonują płatności za granicą.Gwarantuje ono korzystne warunki transakcji i przewalutowań po atrakcyjnych kursach niezależnie od celu podróży.

Ogromnym plusem bankowości internetowej Nest Banku jest jej czytelność. Wszystko jest jasne i przejrzyste. Dzięki temu, że zostały w niej umieszczone tylko potrzebne funkcje. Dodatkową opcją jest„saszetka”, która pozwala na czasowe zablokowanie określonych środków na rachunku. Pomaga to kontrolować własne wydatki.

Dodatkowo, każdy pełnoletni posiadacz konta może korzystać z programu rabatowego „Visa Oferty”. Klienci po rejestracji w programie maja możliwość skorzystania z ofert oraz otrzymania zwrotu części kwoty wydanej na zakupy.

Jak założyć Nest Konto w Nest Banku?

Wniosek o ROR w Nest Banku możesz złożyć poprzez jego stronę internetową. Wystarczy wypełnić formularz i wybrać jedną z czterech możliwości zawarcia umowy. Możesz zdecydować się na:

 • Rozmowę wideo z pracownikiem banku. Będzie do tego potrzebne zdjęcie dokumentu tożsamości, które dodasz na samym początku wypełniania wniosku. To najszybszy ze sposobów założenia Nest Konta.
 • Przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł z rachunku, którego jesteś właścicielem. Akceptowane są płatności z następujących banków: Bank Pekao, Alior Bank, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PBS Bank, Orange Finanse, T-Mobile Usługi Bankowe
 • Potwierdzenie tożsamości u kuriera. Po upływie 2 dni od złożenia wniosku skontaktuje się on z Tobą w celu uzgodnienia najdogodniejszego terminu do podpisania umowy.
 • Tradycyjne podpisanie umowy w oddziale banku.
Zalety
całkowicie darmowe konto
wysokie oprocentowanie lokat,
wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego
Wady
aplikacja mobilna
mała liczba placówek stacjonarnych
krótkie godziny pracy oddziałów
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Nest Konto od Nest Banku w skrócie:
Konto:
0 zł
Karta:
0 zł
Wypłaty z bankomatów:
0 zł
Przelewy online:
0 zł
Ważne dokumenty:
Mamy nadzieję, że recencja była dla Ciebie pomocna :)
4/5 (Ilość ocen: 4)
Komentarze
6 komentarzy on “Nest Konto od Nest Banku”
 1. NestUser

  Używam od roku głównie do zakupów online. Jestem zadowolony. Jak dotąd bez problemów. Rzeczywiście 0 złotych za posiadanie konta i karty. Nie ma potrzeby dokonywania comiesięcznych transakcji jak i regularnych wpłat na konto. Dodajmy jeszcze sprawdzenie dostępności środków w bankomacie każdorazowo 5 złotych. Więc za popatrzenie na cyferki na ekraniku oplata. To jedyne zaskoczenie. Poza tym nie mam zastrzeżeń i polecam. Można szybko założyć np. na selfie i dowód osobisty.

  Odpowiedz
 2. Jowita

  Konta używam od ponad 2 lat, gdy je zakładałam miało nazwę bank Smart. Zdecydowanie mogę porównać funkcjonowanie strony banku jak i aplikacji, kiedyś aplikacja była lepsza, bardziej funkcjonalna i czytelna niż teraz, bardzo często są awarię i problemy, nie można się zalogować do bankowości elektronicznej czy nawet zrealizować transakcji kartą. Jedyny plus to konto za całkowite 0 zł.

  Odpowiedz
 3. Tomek

  W pełni darmowe konto, używam jako jedno z 3. Trzymam je bo jest w pełni darmowe i przydaje się do przerzucania pieniędzy pomiędzy kontami. Ogółem na plus

  Odpowiedz
 4. Jorgen

  Mam u nich kredyt, od ostatnich 4 miesięcy mają problemy z systemem czasami bywa tak że znika całkowicie z systemu informacja o posiadanym kredycie muszę to zgłaszać telefonicznie by ktoś to naprawił bardzo nie poważne to jest z ich strony.

  Odpowiedz
 5. Anonim

  Mam srednią opinie o tym banku. Niby konto darmowe i fajne oprocentowanie loka, ale cała reszta kuleje. taki trochę gorszy sort banku. Jako konto zapasowe czy do lokat się nada i to tyle.

  Odpowiedz
 6. Anonim

  Wszystko za free, to chyba jedyne konto bez opłat. Co prawda obsługa konta przez internet trochę kuleje i zdarzaja się problemy. Jednak całościowo na plus bo maja fajne lokaty.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *