Citi Handlowy

Historia banku Citi Handlowego ma swój początek w 1870 roku, kiedy został założony w Warszawie Bank Handlowy. Był on pierwszym w Polsce bankiem komercyjnym i jednym z pierwszych w Europie. Kolejna ważna data to rok 1991, w którym rozpoczął działalność w Polsce CitiBank S.A. W 2001 roku nastąpiła fuzja Citibanku S.A. z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A., w wyniku której powstała marka CitiBank Handlowy. Należy ona do Citigroup – globalnego koncernu usług finansowych i działa obecnie w ponad 100 krajach.

Bank jest spółką publiczną notowaną na giełdzie. Liczba akcji: 130 659 600 szt.

0

Citi Handlowy Oferta dla klientów indywidualnych

Flagowym produktem w ofercie Citi Handlowego jest CitiKonto z premią na start i bardzo ciekawymi rozwiązaniami – karta wielowalutową, internetowym kantorem wymiany walut, bankomatami własnymi, które umożliwiają wypłatę walut obcych za darmo. Można śmiało powiedzieć, że to nowoczesny rachunek dla wymagających klientów. Poszczególne koszty, prowizje czy funkcjonalności można porównać w rankingu kont osobistych.

Oferta kredytowa zawiera pożyczkę gotówkową na dowolny cel, pożyczkę do karty kredytowej, pożyczkę konsolidacyjną, kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną, raty w karcie, limit kredytowy na koncie osobistym. W tym przypadku mamy praktycznie pełen pakiet, same warunki finansowania pozostają konkurencyjne, szczególnie dla obecnych klientów.

Produkty dla klientów zainteresowanych oszczędzaniem to konto oszczędnościowe, Konto Super oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu, lokaty terminowe ze stałym oprocentowaniem. Lokaty oraz konta oszczędnościowe dostępne są jednak tylko dla klientów posiadających konto osobiste w Citi Handlowy.

Bank oferuje inwestycje w fundusze, obligacje, inwestycje dwuwalutowe. Świadczy również usługi maklerskie.

Citi Handlowy posiada ofertę ubezpieczeniową, która zawiera m.in. ubezpieczenia inwestycyjne i oszczędnościowe, ubezpieczenia podróżne, ubezpieczenia ochronne.

Bank proponuje klientom szeroki wybór kart kredytowych, a wśród nich kartę CITI SIMPLICITY pakietem korzyści, kartę CitiBank-BP Motokarta ze zwrotem gotówki za tankowanie, Premier Miles z korzyściami dla osób podróżujących, Citibank World Mastercard z nagrodami oraz Citibank World Elite™ Mastercard® Ultime – kartę dla wymagających.

Dla najzamożniejszych klientów przygotowano konto Citigold Private Client, którego właściciele mogą założyć lokatę z wyjątkowo atrakcyjnym oprocentowaniem.

Klientom z tej grupy oferowana jest elitarna karta debetowa World Elite Debit Mastercard. Mają również dostęp do spersonalizowanego doradztwa inwestycyjnego i oferty zamkniętych funduszy inwestycyjnych.

Oferta Citi Handlowy dla firm

Citi Handlowy przygotował ofertę konta firmowego, którego prowadzenie można otrzymać za darmo przez 24 miesiące. Udostępnia również konto walutowe obsługujące 11 obcych walut.

Do przedsiębiorców zainteresowanych dodatkowymi środkami na rozwój biznesu adresowana jest oferta kredytów firmowych, bez zabezpieczenia i z zabezpieczeniem, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Więcej o ofercie dla firm na stronie banku.

Dodatkowe funkcjonalności Citi Banku

Bank udostępnia aplikację mobilną Citi Mobile oraz internetowy kantor walutowy. Bardzo ciekawą usługą są bankomaty z możliwością wypłaty walut obcych EUR/USD/GBP/CHF dla konta osobistego operacja odbywa się bez prowizji. Niestety bank ma tylko ok. 20 oddziałów na terenie kraju (w większych miastach), co znacząco ogranicza zasięg odbiorców tego rozwiązania. Sam bank jest całkiem nowoczesny, również w podejściu do klienta. Rezygnacja z produktów bankowych jest możliwa z poziomu bankowości online (wystarczy wysłać wiadomość. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów (liczba klientów), oferowane funkcjonalności i rozwiązania nie odbiegają od propozycji największych konkurentów.

Czym wyróżnia się Citi Handlowy?

Citi Handlowy wyróżnia się 150-letnim doświadczeniem na rynku. Korzenie sięgające półtora wieku wstecz czynią go najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. Jest jednocześnie jednym z najdłużej działających banków w Europie. Dodatkowo jest to jeden z niewielu globalnych banków na polskim rynku. Klienci podczas zagranicznych podróżny mogą korzystać ze wsparcia zagranicznych oddziałów. W przypadku zgubienia/kradzieży karty jest możliwość jej wyrobienia lub awaryjnej wypłaty gotówki. W tej perspektywie jest to unikalne rozwiązanie.

Citi Bank Opinie

Obserwując uważnie działania banku na przestrzeni ostatnich kilku lat, można wyraźnie zauważyć pozytywny rozwój instytucji. Oferta dla klientów indywidualnych została tak przebudowana, że odpowiada na potrzeby wymagających klientów. Naszym zdaniem bank ze swoją propozycją jest konkurencyjny względem np. Revoluta, co więcej w pewnych przypadkach przebiją ofertę tego fintechu/banku.

W naszej opinii minusem jest niewielka liczba oddziałów, co zdecydowanie utrudnia kontakt fizyczny z bankiem.

Jeżeli chodzi o opinie klientów na temat Citi Banku, to są to standardowe problemu jak w przypadku innych instytucji tzn. obsługa klienta. Co ciekawe nie widać raczej narzekania na zakres czy samą jakość świadczonych usług, co można odczytać jako plus. Samych opinii jest znacznie mniej, ponieważ bank posiada nie duża liczbę klientów indywidualnych. Ta instytucja jest bardzo nastawiona na obsługę korporacyjną.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Mamy nadzieję, że recencja banku była dla Ciebie pomocna :)
5/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *