Citi Handlowy sesje wychodzące i przychodzące

0

Gdy odbiorca przelewu posiada konto w tym samym banku, co nadawca, tzw. przelew wewnętrzny, pieniądze znajdą się na jego rachunku w ciągu kilku minut, a nawet sekund, od złożenia dyspozycji przelewu, niezależnie od dnia tygodnia i godziny. Na przelew zewnętrzny (rachunki odbiorcy i nadawcy znajdują się w innych bankach) trzeba zwykle poczekać kilka godzin, a w skrajnych przypadkach nawet 2-3 dni.

Czas realizacji przelewów zewnętrznych uzależniony jest od sesji wychodzących i przychodzących. Banki księgują przelewy w trzech sesjach dziennie (sesje dotyczą tylko dni roboczych). Ich harmonogram jest inny dla każdego banku. Jeśli chcemy wiedzieć, o jakiej porze dokładnie trafi do nas oczekiwany przelew lub kiedy odbiorca zobaczy na swoim koncie przesłane przez nas środki, należy zapoznać się z godzinami sesji. Citi Handlowy sesje wychodzące i przychodzące prezentujemy poniżej:

Sesje wychodzące

08:00
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:00

12:15
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 12:15

15:30
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 15:30

Sesje przychodzące

11:30
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:30

15:30
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:30

17:30
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Citi Bank umożliwia klientom wykonywanie i odbieranie przelewów natychmiastowych Ekspress Elixir. To rozwiązanie, dzięki któremu środki nadane z obcego banku znajdą się na koncie odbiorcy w ciągu kilku minut – podobnie jak w przypadku przelewów wewnętrznych.

Przelewy SORBNET klienci banków wykonują zwykle w przypadku wysokich kwot. Ich plusem jest to, że przekazanie pieniędzy na rachunek odbiorcy następuje natychmiastowo.

Zlecenia na przelewy SORBNET przyjmowane są w Citi banku do godziny 15:00. Przelewy wykonane przed 15:00 docierają zatem w ciągu kilku chwil, natomiast przelew zlecony po tej godzinie wpłynie na konto odbiorcy dopiero następnego dnia.

W przypadku przelewów warto zapoznać się z ewentualnymi prowizjami i oplątami. Dla flagowego konta, koszty dostępne są w rankingu kont osobistych. Co ciekawe posiadacze Citi konta co miesiąc otrzymują darmowy pakiet przelewów natychmiastowych.

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Przydały Ci się te informację? Zostaw ocenę!
Zostaw ocenę!
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *