Jak zamknąć konto w Citi Banku?

0

Citi Bank to bank znany przede wszystkim z atrakcyjnych promocji kart kredytowych.  Dlatego w artykule omówimy sposoby zamknięcia zarówno konta, jak i karty kredytowej. Oprócz osobistej wizyty w oddziale można to zrobić jeszcze korespondencyjnie, przez CitiBank Online, czyli elektroniczną bankowość CitiBanku lub telefonicznie. Którą opcję wybrać, Jak zamknąć konto w Citi Banku?

Citi handlowy zamknięcie karty kredytowej

Citi Handlowy słynie z kart kredytowych, więc na nich też musimy skupić naszą uwagę. Kartę kredytową można zamknąć w te same sposoby, co konto. Do wyboru jest m,in. infolinia pod nr +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84 i złożenie dyspozycji po podaniu PIN-u CityPhone. Oprócz tego można łatwo zamknąć kartę w bankowości elektronicznej wysyłając wiadomość z dyspozycją. Inna opcja to wypowiedzenie listowne, które trzeba samodzielnie napisać i wysłać do banku najlepiej listem poleconym. W wypowiedzeniu wystarczy napisać, że prosimy o przyjęcie wypowiedzenia karty kredytowej i podać jej numer. Warto dodać też prośbę o przesłanie potwierdzenia likwidacji karty. Pismo należy podpisać własnoręcznie, a podpis musi się zgadzać ze wzorem złożonym w banku. Następnie trzeba je wysłać na adres: Bank Handlowy w Warszawie S.A. ul. Goleszowska 6 01-260 Warszawa. Okres wypowiedzenia karty trwa 30 dni od momentu wpłynięcia wypowiedzenia do banku. Na karcie nie może być zadłużenia. Przed wypowiedzeniem trzeba ją całkowicie spłacić. Jeśli jest płatna, trzeba zostawić na rachunku środki na opłatę miesięczną, które jeszcze zostanie naliczona za okres wypowiedzenia. Trzeba też pamiętać o wycofaniu zgód marketingowych, by nie otrzymywać od banku reklam.

Zwykle po złożeniu wypowiedzenia, bank oferuję dodatkowy bonus za zatrzymanie produktu w formie np. cash backu od transakcji. W tym przypadku sami musimy zdecydować czy warto jeszcze chwilę potrzymać kartę w portfelu dla dodatkowych pieniędzy.

Jak zamknąć konto w Citi handlowym telefoniczne?

Tak samo, jak w przypadku zamknięcia karty, wybierając tę metodę zamknięcia konta, wystarczy zadzwonić na jeden z podanych niżej numerów i po prostu powiedzieć konsultantowi, że chcemy zamknąć konto. Konsultant przeprowadzi nas przez całą procedurę. Jeśli nie mamy innych produktów w banku, warto wycofać od razu zgody marketingowe, by nie otrzymywać reklam i ofert.

Konto wypowiemy dzwoniąc pod numer +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84

Zamknięcie Citi konta w bankowości elektronicznej

Bardzo wygodnym sposobem jest złożenie dyspozycji zamknięcia konta w bankowości elektronicznej CitiBank Online. Wystarczy wysłać wiadomość z dyspozycją, tak samo, jak w przypadku rezygnacji z karty. Po zalogowaniu wystarczy kliknąć opcję „Kontakt”, a później granatowy kafelek „Napisz nową wiadomość”, znajdujący się po lewej stronie. Po otwarciu się okienka wiadomości wybieramy kolejno: „Dyspozycje”, „Rachunki osobiste/oszczędnościowe” i „zamknięcie konta głównego w PLN”. Wiadomość trzeba napisać samodzielnie, zawierając w niej wszystkie niezbędne dane, podobnie, jak w wypowiedzeniu listownym.

jak zamknąć konto w citi handlowy

Citi Bank wzór wypowiedzenia umowy o rachunek poprzez wiadomość w bankowości internetowej

jak zamknąć konto w Citi korespondencyjnie?

Jeśli komuś zależy na formie pisemnej, można wysłać wypowiedzenie do banku pocztą. Najlepiej oczywiście wysłać pismo listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu będziemy pewni, kiedy pismo dotarło do banku,. Sam bank nie informuje o otrzymaniu przesyłki. W wypowiedzeniu nie można zapomnieć o podaniu następujących informacji:

  • imienia, nazwiska, adresu, PESEL-u i numeru telefonu;
  • dyspozycji zamknięcia konta i numeru zamykanego rachunku;
  • drugiego numeru konta, na które mają zostać przelane środki z zamykanego;
  • informacji o wycofaniu zgód marketingowych, by nie otrzymywać już żadnych reklam od banku;

Gotowy dokument należy podpisać odręcznie, zgodnie ze wzorem podpisu pozostawionym w banku podczas zakładania konta. Przesyłkę należy wysłać na adres: Bank Handlowy w Warszawie SA Biuro Obsługi Rachunków ul. Goleszowska 601-260 Warszawa. Wypowiedzenie zostanie przyjęte, gdy bank otrzyma przesyłkę.

Wzór wypowiedzenia umowy o konto Citi Bank

Zamknięcie konta w oddziale banku

Jeśli ktoś woli osobiście załatwić tę formalność, może udać się do oddziału banku. Obecny tam konsultant przeprowadzi przez całą procedurę. W wyszukiwarce na stronie CitiBanku można wyszukać najbliższą dla miejsca zamieszkania czy pobytu placówkę. Wybierając się do oddziału należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Jest on potrzebny przy załatwianiu każdej sprawy w oddziale, więc przy zamykaniu konta również. Warto poprosić o potwierdzenie złożenia dyspozycji, o ile nie trzeba za nie płacić. Należy także pamiętać o sprawdzeniu, czy nie ma się jakichś innych produktów, które jeszcze chcemy zamknąć. Zalecamy również odwołanie zgód marketingowych, by bank nie przetwarzał już naszych danych osobowych i nie wysyłał reklam.

Niestety oddziałów jest niewiele, ok 20 w skali kraju. Ich lista dostępna jest na dedykowanej stronie Citi Handlowego.

Jak zamknąć konto w CitiBanku – podsumowanie

CitiBank jest przychylny dla klientów pod względem możliwości załatwiania spraw, w tym zamykania konta. Można to zrobić nawet szybko i wygodnie w bankowości elektronicznej. Warto jednak pamiętać jeszcze o kilku ważnych rzeczach. Mianowicie, okres wypowiedzenia konta trwa tak samo, jak okres wypowiedzenia karty kredytowej – 30 dni. W tym czasie konto działa normalnie i pobierane są jeszcze opłaty, dlatego należy zostawić na koncie kwotę w takiej wysokości, by po pobraniu przez bank opłat na koncie nie został debet.

Żaden bank nie zamknie konta zadłużonego. Wyjątkowo bez okresu wypowiedzenia, w trybie natychmiastowym można zamknąć konto po zmianach w regulaminie w ramach nie zgadzania się z nowymi przepisami. Nadwyżkę środków bank zwróci na numer konta podany w wypowiedzeniu. Jeśli można liczyć na zwolnienie z opłaty po spełnieniu konkretnych warunków, należy spełnić je w miesiącu złożenia wypowiedzenia oraz na początku kolejnego miesiąca, w czasie trwania okresu wypowiedzenia. Jeśli wysyłamy wypowiedzenie przez bankowość elektroniczną, bank poprosi nas o samodzielne wyzerowanie konta.

Najwygodniejszą metodą zamknięcia konta jest oczywiście CitiBank Online. Ewentualnie bez wychodzenia z domu można jeszcze zamknąć konto poprzez infolinię. Wysyłka pisma pocztą wymaga wizyty w placówce pocztowej i poniesienia opłaty za list polecony. Lepiej zrezygnować z zamykania konta w oddziale. CitiBank nie należy do najpopularniejszych banków w kraju, co przekłada się na ilość dostępnych oddziałów. Jest ich zaledwie 20, więc trudno raczej będzie znaleźć oddział w miejscu zamieszkania. A nowe konto? Jeśli nie chcesz już zakładać go w CitiBanku, sprawdź nasz ranking kont osobistych, który na pewno pomoże Ci wybrać dla siebie dobrą ofertę.

Jeżeli jesteście ciekawy jak wygląda zamkniecie konta w pozostałych bankach, przeczytajcie nasz dedykowany artykuł.

FAQ

Jak zamknąć kartę kredytową Citi Simplicity?

W tym przypadku mamy kilka możliwości m.in. Infolinie Citi Handlowego, bankowość elektroniczną, oddział banku czy korespondencyjnie. W każdym z tych kanałów możemy złożyć dyspozycje zamknięcia karty. Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni.

Jak zamknąć konto w Citi Handlowym?

Opcji zamknięcia rachunku w Citi Banku jest kilka: Po pierwsze zrobimy to Online przez bankowość internetową, na infolinii, w oddziale lub korespondencyjnie. W naszym artykule znajdziecie instrukcje jak to zrobić krok po kroku.

Ile trwa zamkniecie konta w Citi Banku?

Okres wypowiedzenia umowy na prowadzenie rachunku to standardowe 30 dni. Po tym czasie konto zostanie zamknięte. W okresie wypowiedzenia możemy normalnie korzystać z wszystkich funkcji rachunku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 5)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *