Jak zamknąć konto w banku, krok po kroku zlikwiduj rachunek

12

Standardowa procedura zamknięcia rachunku bankowego trwa około 30 dni. W zależności od banku będziemy mieć kilka możliwości zamknięcia rachunku; możemy wysłać wypowiedzenie listem poleconym, udać się do placówki banku lub w niektórych przypadkach złożyć wniosek online lub na infolinii. Zanim złożymy wypowiedzenie rachunku sugerujemy, o ile to możliwe, zrezygnować z wszelkich produktów bankowych które mogą obciążyć nasz rachunek tj. karta do rachunku, limit w rachunku bieżącym, naklejka zbliżeniowa etc. W przypadku, gdy bank pobiera comiesięczna opłatę za prowadzenie rachunku, powinniśmy zapewnić środki na pokrycie tej opłaty lub spróbować zmienić taryfę na rachunku tak, aby był on bezpłatny.

Jak zamknąć konto – o czym należny pamiętać?

Zanim złożymy wypowiedzenie umowy rachunku, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Rozliczenie – Przed upływem okresu wypowiedzenia należy uregulować debet i inne należności. Musimy także pozostawić na rachunku kwotę, która wystarczy na pokrycie ewentualnych opłat za prowadzenie konta, debetówkę lub inne produkty przypisane do rachunku

Dostęp do bankowości elektronicznej – Banki różnie podchodzą do kwestii bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. W niektórych rezygnacja z rachunku oznacza zamknięcie dostępu do tych kanałów. Inne wymagają złożenia oddzielnej dyspozycji.

Okres wypowiedzenia – Musimy przygotować się na to, że bank nie zamknie rachunku od ręki. Obowiązuje okres wypowiedzenia, który standardowo wynosi 30 dni. W niektórych instytucjach możliwy jest także tryb skrócony.

Dowód złożenia dyspozycji – Może zdarzyć się, że bank z różnych powodów nie zlikwiduje naszego rachunku i nadal będzie naliczał opłaty za korzystanie z konta i przypisanych do niego produktów. Właśnie dlatego warto: po pierwsze – upewnić się, czy rzeczywiście wraz z końcem okresu wypowiedzenia ROR został zamknięty, a po drugie – zachować potwierdzenie złożenia dyspozycji. W zależności od sposobu może to być:

 • potwierdzenie wydrukowane przez doradcę (placówka);
 • zanotowana data i godzina połączenia (infolinia);
 • potwierdzenie odbioru przesyłki (list polecony);
 • print screen ekranu, na którym widnieje data i godzina (bankowość elektroniczna)

Wycofanie zgód marketingowych – Złożenie wypowiedzenia umowy rachunku nie jest równoznaczne z odwołaniem zgód marketingowych. Zatem, jeśli nie chcemy, by bank przesyłał nam informacje o swojej ofercie, warto pamiętać o wycofaniu wspomnianych zgód.

Jak zamknąć konto w banku? – możliwe sposoby

Wybierając rachunek bankowy, kierujemy się różnymi kryteriami. Sprawdzamy opłaty oraz funkcje bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej. Jednak mało kto zwraca uwagę na to, co trzeba będzie zrobić, jeśli zechcemy zakończyć współpracę. Poniżej prezentujemy wszystkie dostępne metody.  

Rezygnacja z ROR-u podczas wizyty w placówce

Wizyta w placówce to uniwersalny sposób na załatwienie większości spraw. Nie inaczej jest w przypadku rezygnacji z rachunku. Tę metodą udostępniają prawie wszystkie banki z rankingu kont osobistych. Jej niewątpliwym plusem jest to, że na każdym etapie mamy wsparcie doradcy i na bieżąco możemy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Nie jest to jednak najwygodniejszy sposób. Musimy dostosować się do godzin pracy banku oraz uwzględnić konieczność stania w kolejkach. Trudnością może okazać się już samo dotarcie do placówki. Banki ograniczają ich ilość, więc czasem trzeba pofatygować się nawet do innego miasta.

Czy można zamknąć konto bankowe przez internet?

Wszystko zależy od banku. Niektóre rzeczywiście umożliwiają złożenie wypowiedzenia poprzez bankowość elektroniczną. Niestety nie jest to normą. Nawet jeśli dany bank jest pionierem nowych technologii i promuje się jako nowoczesny, nie zawsze dotyczy to także kwestii rozstania.

Zdarza się również, że opcja rezygnacji z rachunku przez serwis transakcyjny jest dostępna, jednak sprytnie ukryta. Wówczas i tak konieczny będzie kontakt z konsultantem lub wybór innej metody.

Dlatego dla banków z rankingu kont bankowych, które udostępniają tą opcje przygotowaliśmy dokładne instrukcję. Sprawdźcie jak zamknąć konto przez internet w mBanku, Santander Bank Polska, Citi Handlowym, Alior Banku, ING Bank Sląśkim, Millennium Banku, PKO BP, Pekao

Po kliknięciu w nazwę banku, zostaną państwo skierowani do konkretnego artykułu. Tam wyjaśniamy krok po kroku jak zamknąć wybrany rachunek przez internet.

Czy można zamknąć rachunek telefonicznie?

Kontakt z infolinią to kolejny sposób na rezygnację z ROR-u. Najpierw konsultant potwierdzi naszą tożsamość, a następnie przyjmie wypowiedzenie. Może okazać się, że osoba, z którą zaczniemy rozmawiać, nie będzie upoważniona do przyjęcia naszej dyspozycji. Wówczas zostaniemy przekierowani do działu, który odpowiada za tego typu sprawy.

Musimy przygotować się również na próby odwiedzenia nas od zamiaru rozstania. Pracownik zapewne zaproponuje jakieś bonusy lub lepsze warunki umowy, np. darmowe konto bez konieczności wpływu określonej kwoty na rachunek.

Listowne wypowiedzenie umowy rachunku

Zrezygnować z ROR-u możemy także, wysyłając pismo pocztą. Najlepszym wyborem będzie list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Dlaczego? Wówczas mamy pewność (i w razie potrzeby dowód), że nasza dyspozycja została odebrana oraz informację, kiedy dokładnie to nastąpiło. To szczególnie istotne ze względu na okres wypowiedzenia, który zaczyna się w chwili dotarcia pisma do instytucji.

Składając wypowiedzenie w placówce, przez bankowość elektroniczną, czy na infolinii, nie musimy zastanawiać się, co powinien zawierać wniosek o zamknięcie konta. Inaczej jest w przypadku listownej rezygnacji. By nasza dyspozycja została przyjęta, pismo powinno zawierać konkretne informacje, takie jak:

 • dane osobowe i adres zamieszkania właściciela rachunku;
 • serię i numer dowodu osobistego;
 • numer zamykanego rachunku;
 • wykaz innych produktów, z których rezygnujemy, np. karta debetowa;
 • numer rachunku, na który mają być przelane środki z zamykanego konta;
 • własnoręczny podpis (musi być zgodny z kartą wzorów podpisów).

Na stronach internetowych niektórych banków, można znaleźć specjalne wzory wypowiedzenia umowy. Wtedy wystarczy je wydrukować, wypełnić i wysłać.

Czy można zamknąć ROR w jednym banku, otwierając nowy w innym?

Możemy upoważnić nowy bank, by zamknął nasz ROR w innej instytucji. A jeśli złożymy odpowiednią dyspozycję, bank zajmie się nie tylko przeniesieniem środków ze starego konta, ale także zleceń stałych, czy poleceń zapłaty.

Ten sposób jest niezwykle wygodny. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ za jednym zamachem załatwiamy kilka spraw. Jest jedno „ale”. Poprzedni bank musi posiadać nasz wzór podpisu, ponieważ zostanie on porównany z tym, który złożyliśmy w nowej instytucji. Dlatego, jeśli wcześniejszy ROR otwieraliśmy przez Internet i potwierdzaliśmy swoją tożsamość przelewem weryfikacyjnym lub za pomocą selfie, nie będzie to opcja dla nas.

Likwidacja rachunku przez serwis transakcyjny innego banku

Ciekawym sposobem na zamknięcie rachunku w poprzednim banku, jest skorzystanie z bankowości elektronicznej nowej instytucji. Po zalogowaniu się do serwisu musimy odszukać polecenie Przeniesienie rachunku lub podobne (najczęściej znajduje się ono w zakładce Twoje sprawy/ Wnioski/ Dokumenty) i wypełnić formularz.

Zostaniemy poproszeni o wskazanie rachunku, na który mają być przelane środki. Dodatkowo możemy zlecić przeniesienie poleceń zapłaty lub zleceń stałych oraz upoważnić bank do powiadomienia innych instytucji (np. ZUS, nasz pracodawca) o zmianie numeru rachunku.

Sporym plusem tej metody jest krótszy okres wypowiedzenia. W zależności od banku konto może być zamknięte już po 7 dniach.

Niestety nie każdy będzie mógł skorzystać z tej możliwości. Jak na razie opcja ta jest dostępna jedynie dla klientów:

Warto również dodać, że w ten sposób zamkniemy jedynie rachunek indywidualny.

Pamiętajmy, że co bank, to inne zasady. Każdy z nich może prowadzić inną „politykę rozstania”. By dowiedzieć się, jak wygląda procedura zamknięcia rachunku w konkretnej instytucji, zachęcamy do zapoznania się z naszą serią artykułów.

Jak zamknąć konto w poszczególnych bankach?

Poniżej przedstawiamy skrócony opis jak zamknąć konta w poszczególnych bankach. Dodatkowe informację dostępne są po przejściu do dedykowanych artykułów

Wśród dostępnych sposobów likwidacji konta w Aliorze znajdziemy:

 • złożenie dyspozycji na infolinii pod numerem 12 19 502
 • zamkniecie konta online w serwisie transakcyjnym
 • wysłanie wypowiedzenia na adres banku
 • wizyta w oddziale

Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni. Pełne informacje dostępne w artykule „jak zamknąć konto w Alior banku?

Konto w BNP Paribas zlikwidujemy:

 • osobiście w placówce banku;
 • drogą korespondencyjną;
 • online za pośrednictwem bankowości elektronicznej;
 • telefonicznie (dzwoniąc na infolinię)

Okres wypowiedzenia to 30 dni. Ważne! O ile Bank dopuszcza wypowiedzenie umowy poprzez infolinie, to wypowiedzenia wysłane online będa ignorowane. Nie zalecamy wykonywania tej czynności, ponieważ będzie ona bezskuteczna. Pełen wpis „jak zamknąć konto w BNP Paribas” dostępny w linku.

Konto w Santander Bank Polska możemy zamknąć na 3 poniższe sposoby:

 • Telefonicznie, poprzez kontakt z infolinią banku (1 9999 z numerów stacjonarnych lub 781 119 999 z pozostałych). Wystarczy poprosić o przełączenie rozmowy do odpowiedniego konsultanta. Tym samym dzwonimy na infolinie i mówimy, że chcemy wypowiedzieć konto w Santander Bank.
 • Online poprzez video rozmowę. W tym przypadku niezbędne jest posiadanie kamery oraz mikrofonu. Tego typu rozmowę możemy przeprowadzić z poziomu aplikacji mobilnej przy użyciu smartphona lub poprzez stronę internetową banku.
 • Standardowe wypowiedzenie umowy poprzez wizytę w oddziale.
 • wysyłając list na adres korespondencyjny(Santander Consumer Bank S.A. ul. Strzegomska 42c, 53-611 Wrocław)

Santander Bank wymaga notarialnego potwierdzenia podpisu w przypadku wysłania wypowiedzenia na adres korespondencyjny banku.

Dwa pierwsze sposoby będą najwygodniejsze. Wypowiedzenie umowy na infolinii możemy złożyć od pon-pt w godzinach 8-18. Pełen wpis jak zamknąć konto w Santander Bank Polska dostępny tu.

To kolejny bank w zestawieniu, który nie utrudnia klientom rezygnacji ze swoich usług. Oprócz tradycyjnej drogi, mamy możliwość zamknięcia rachunku w Citi Banku online lub telefonicznie. Często podczas rezygnacji możemy otrzymać tzw. ofertę na zatrzymanie, czyli bonus za nie składanie wypowiedzenia konta/karty. Zazwyczaj jest to cashback np. 10% maksymalnie 100 zł od transakcji dokonanych w danym okresie. Jak zdalnie zrezygnować z rachunku:

 • CitiPhone dzwoniąc pod numer +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84
 • Online po zalogowaniu się do bankowości internetowej Kontakt –>Napisz nową wiadomość–>Zapytania–>Rachunki Osobiste/Oszczędnościowe–>Mój rachunek

Oprócz powyższych metod możemy zrezygnować z konta w Oddziale lub wysyłając list na adres Pełen wpis jak zamknąć konto w Citi Banku dostępny w artykule.

Oprócz tradycyjnej formy rezygnacji, możemy zamknąć rachunek online poprzez bankowość internetową Getin Banku. Co ciekawe, zakładając konto w tym banku możemy poprosić o zamkniecie rachunków w innym banku. W tym przypadku to Getin Bank w naszym imieniu złoży dyspozycje zamknięcia wskazanych ROR,

 • Zamkniecie konta online; Po zalogowaniu się do bankowości internetowej należy wybrać „Oferta i Wnioski” –> „Obsługa”—>”Wypowiedzenie Umowy Rachunku”. Najlepiej zrobić zrzut ekranu (printscreen) jako dowód złożenia dyspozycji.

wypowiedzenie umowy getinbank

Oprócz tej metody możemy zamknąć rachunek w oddziale lub wysłać list polecony na adres korespondencyjny banku (Getin Noble Bank S.A.
ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa).

Wzór wypowiedzenia umowy o konto GetinBank

Niestety bank pod tym względem nie wkroczył w 21 wiek, konto założyć możemy online ale wypowiedzieć już nie. Bank dopuszcza jedynie możliwość zamknięcia konta w placówce lub korespondencyjnie. Jednocześnie wymaga od klienta następujących rzeczy przed zamknięciem:

 • Zwrotu kart płatniczych, tokenów do autoryzacji oraz spłaty ewentualnego zadłużenia.

W przypadku wypowiedzenia korespondencyjnego należy wysyłać list polecony na adres (Credit Agricole Bank Polska S.A. pl. Orląt Lwowskich 1 53-605 Wrocław)

Dodatkowe informacje dostępne w artykule „jak zamknąć kont w Credit Agricole?

Zamkniecie konta w ING możliwe jest jedynie na 2 sposoby:

 • Wizyta w jednym z oddziałów. Konto zamykane jest w momencie złożenia wypowiedzenia. W tym przypadku prowizji naliczane są one proporcjonalnie do wykorzystanego okresu (np. za pól miesiąca korzystania z karty).
 • Wysyłając list polecony na adres korespondencyjny banku. UWAGA! Zgodnie z regulaminem podpis na piśmie powinien zostać potwierdzony notarialnie! Adres korespondencyjny banku to  ING Bank Śląski S.A. ul. Sokolska 34,40-086 Katowice

Chyba najciężej zamknąć konto w tym banku, jednak z drugiej strony zrobimy to najszybciej (zamkniecie konta w czasie wizyty, bez okresu wypowiedzenia).

Dodatkowe informacje dostępne w artykule „jak zamknąć kont w ING Banku Ślaskim?

Jak zamknąć konto  w mBanku:

 • Online, po zalogowaniu do bankowości internetowej wybieramy „Pasaż”–>”Market”–>”Usługi”–>”Wypowiedzenie Umowy”(na samym dole strony ). Wypełniamy wniosek i gotowe.
 • Telefonicznie, poprzez kontakt z mLinią pod numerem 783 300 800 lub 801 300 800.
 • W jednej z  Placówek mBanku
 • Wysyłając list polecony na adres korespondencyjny bank ( mBank S.A. Bankowość Detaliczna, Skrytka Pocztowa 2108, 90-959 Łódź)

Standardowy okres wypowiedzenia w tym banku to 30 dni, ale mając czystą kartę można spróbować zamknąć konto natychmiast (bank na rozpatrzenie takiej prośby ma 7 dni). Co ciekawe w podobny sposób możemy zrezygnować z konta mBiznes (Pasaż/Uslugi/Dyspozycje/Wypowiedzenie umowy).

Pełen wpis jak zamknąć konto w mBanku dostępny tu.

Wypowiedzenie umowy prowadzenia ROR w Millennium Bank:

 • Online po zalogowaniu się do Bankowości internetowej. Wybieramy w menu „Konta” –>”Zamykanie Konta” i postępujemy zgodnie z instrukcją.
 • Telefonicznie dzwoniąc na infolinie banku Millennium (kontakt 801 331 331  lub 22 598 40 40 )
 • W dowolnej placówce

Co ciekawe nie ma możliwości wysłania wypowiedzenia listem poleconym. Standardowy okres wypowiedzenia to 30 dni.

Pełen film w artykule „jak zamknąć konto w Millennium banku?

W przypadku darmowego Nest konta nie musimy za bardzo planować naszej rezygnacji, bank i tak nie obciąży nas opłatami za prowadzenie rachunku. W przypadku Nest banku mamy 3 sposoby na zamkniecie konta:

 • Telefonicznie pod numerem (801-800-188 lub 22 438-41-41). 
 • Mailowo, w tym przypadku skan wypowiedzenia z naszym podpisem powinniśmy wysłać na e-mail (kontakt@nestbank.pl). Wzór wypowiedzenia dostępny pod tym linkiem.
 • Listownie wysyłając wypowiedzenie na adres (Nest Bank SA, ul. Wołoska 24 02-675 Warszawa)
 • W dowolnej placówce Nest Bank

Składając rezygnacje zdalnie najlepiej wyczyścić konto do 0 zł, bank i tak nie pobierze żadnych opłat (konto jest w 100% darmowe).

Pełen wpis „jak zamknąć konto w Nest Banku” dostępny t

Niestety w przypadku banku PKO SA nie będzie łatwo. Jedyną droga na wypowiedzenie umowy jest:

 • Wizyta w oddziale
 • Wysłanie wypowiedzenia na adres korespondencyjny banku

Co ciekawe, jeśli wysyłamy wypowiedzenie to powinniśmy również zwrócić przeciętą kartę do konta. Aby nie bawić się w jej wysyłanie możemy ją zastrzec dzwoniąc na infolinie banku (801 365 365 lub (42) 68 38 232). Uwaga! Zastrzeżenie karty debetowej nie zwalnia nas z opłaty za jej prowadzenie, jedyną drogą jest jej zamkniecie (można to zrobić jedynie w oddziale lub wysyłając list polecony ). Sieć placówek PKO SA jest naprawdę duża, więc najłatwiejsza drogą rezygnacji jest wizyta w jednym z oddziałów banku. Standardowy okresy wypowiedzenia to 30 dni. Przelew środków z zamykanego rachunku w zależności od rodzaju ror to 5-10 zł. Ważne, przy złożeniu wypowiedzenia bank blokuje nasz dostęp do bankowości internetowej od razu

Pełen wpis „jak zamknąć konto w PEKAO” dostępny tu.

W przypadku PKO BP jedyną opcją zamknięcia rachunku jest wizyta w oddziale, bądź wysłanie pisma na adres korespondencyjny banku (PKO Bank Polski Spółka Akcyjna – Centrala, ul. Puławska 15 02-515 Warszawa). Całe szczęście PKO BP posiada największa liczbę oddziałów w kraju, więc najprościej będzie odwiedzić jeden z nich. Podobnie jak w przypadku PEKAO zastrzeżenie karty nie zwolni nas z opłat za nią. Skuteczne zamkniecie karty debetowej możliwe jest przy okazji wizyty w jednej z placówek. Standardowy okres wypowiedzenia umowy to 30 dni.

Pełen wpis dostępny po kliknięciu w link: Jak zamknąć konto w PKO BP?

Jak zamknąć konto – Podsumowanie

Jak widać, z bankiem możemy pożegnać się na kilka sposobów. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie wszystkie z ww. metod będą dostępne w każdej instytucji. Pamiętajmy, że utrata klienta nie leży w interesie banku, dlatego rozstanie często nie jest tak proste jak otwarcie rachunku.

Przygotujmy się także na to, że w momencie składania dyspozycji doradca będzie próbował nakłonić nas do zmiany decyzji, proponując, np. ciekawe bonusy. Zatem, jeśli powodem rozstania były, np. zbyt wysokie opłaty, mamy szansę wynegocjować lepsze warunki.

Oczywiście bank nie może na siłę zatrzymać klienta, ale może próbować zniechęcić go do tego kroku. Nie wszędzie da się zamknąć konto online, a czasem ciężko jest znaleźć jakiekolwiek instrukcje dotyczące likwidacji ROR-u. Dlatego, by uniknąć przykrej niespodzianki, warto jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z daną instytucją, sprawdzić, co trzeba będzie zrobić, by zamknąć rachunek. Skoro już wiecie, jak zamknąć konto, to warto sprawdzić ewentualne sposoby na otwarcie rachunku bankowego. Mogą się przydać przy otwieraniu nowego rachunku.

Oprócz standardowego zamykania rachunku warto wiedzieć: Jak zamknąć konto po zmarłym.

Czy bank ma prawo odmówić zamknięcia konta?

Istnieje kilka sytuacji, w których bank ma prawo odmówić zamknięcia konta. Dzieje się tak,     jeśli klient ma niespłacony debet, zalega z opłatami za prowadzenie rachunku i inne produkty lub z danym ROR-em powiązany jest kredyt. Powodem odmowy może być także zajęcie konta przez komornika.

Ile płaci się za zamknięcie konta w banku?

Banki najczęściej nie pobierają prowizji za zamknięcie rachunku.

Po jakim czasie wygasa konto w banku?

Rachunek powinien zostać zamknięty po upływie okresu wypowiedzenia. Jest on liczony od dnia, w którym instytucja otrzyma wniosek o likwidację ROR-u i w zależności od banku trwa od kilkunastu do 30 dni.

Czy można zamknąć konto w banku przez internet?

Taki scenariusz jest możliwy, jednak wszystko zależy od banku. Niestety nadal opcja rezygnacji z ROR-u za pomocą bankowości elektronicznej nie jest normą.

ile pieniędzy pozostawić na zamykanym koncie?

Odpowiedz jest prosta; tyle aby wystarczyło na ewentualne opłaty. Żaden bank nie zamknie konta, jeżeli będzie na nim debet! Złożenie wypowiedzenia nie zwalnia nas z opłat za prowadzenie karty/konta w danym okresie. Warto sobie zostawić kartę oraz dostęp do bankowości internetowej i w okresie wypowiedzenia rachunku spełnić warunki zwalniające nas z opłat. Po wykonaniu tych czynności najlepiej wypłacić wszystkie środki, ponieważ część banków nalicza opłatę za przelew pieniędzy, które zostaną po zamknięciu ror.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
5/5 (Ilość ocen: 2)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze
12 komentarzy on “Jak zamknąć konto w banku, krok po kroku zlikwiduj rachunek”
 1. JWStalin

  Dyspozycję można złożyć serwisie internetowym: “Moje sprawy” ->”Dyspozycje/ Zaświadczenia”-> “Nowa dyspozycja” -> “Dyspozycja” -> “Dotycząca produktów depozytowych” -> “Zamknięcie rachunku oszczędnościowego/walutowego”.

  Odpowiedz
 2. Andrzej

  Dziękuję za informacje

  Odpowiedz
 3. Andrzej

  Witam.
  Ponieważ mieszkam na stałe za granicą zdecydowałem się zamknąć konto PKO BP. Chcę wysłać wypowiedzenie pocztą. Czy 30 dniowy okres wypowiedzenia biegnie od daty złożenia wniosku czy od daty otrzymania wypowiedzenia przez bank. Czy wzór wypowiedzenia jest aktualny? Czy rezygnacja z karty debetowej wymaga także złożenia pisemnego wypowiedzenia? A jeżeli tak to gdzie mogę znaleźć wzór takiego wypowiedzenia?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   Wypowiedzenie jest aktualne, nie trzeba osobno wypowiadać karty debetowej. Sugerujemy zostawić nadwyżkę na koncie, która zostanie przelana na wskazany rachunek(zaraz po zamknięciu konta).
   Data od której liczymy okres wypowiedzenia to data wpłynięcia korespondencji do banku. Najlepiej wysłać je listem z potwierdzeniem odbioru.

   Odpowiedz
   1. Andrzej

    Dziękuję.
    Przepraszam ale zapomniałem, że mam Inteligo. Czy zostanie zamknięte też automatycznie?
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    1. finhack

     Tak, karta zamknie się automatycznie wraz z rachunkiem. Nie ma potrzeby składania osobnego wypowiedzenia.

     Odpowiedz
 4. Piotr

  Chcę zerwać umowę z Pekao SA, bo nawet nie mogłem ani razu się zalogować do ich aplikacji i nie dostałem jeszcze karty płatniczej. Dodam jeszcze, że konto założyłem 3 dni temu on-line przez selfie. W jaki sposób mogę wtedy zerwać z nimi tą umowę? Muszę drukować jakieś umowy o odstąpienie czy mogę udać się też do pobliskiego Banku?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Może Pan udać się po prostu do oddziału banku i tam wypowiedzieć rachunek, nie trzeba nic drukować. Proszę się upewnić w jakim terminie nalicza się pierwsze opłaty, ponieważ okres wypowiedzenia to 30 dni. Bank nie zamknie rachunku, jeżeli będzie na nim debet.

   Odpowiedz
 5. Kinga

  Dzień dobry chciałam zapytać o zamknięcie konta telefonicznie czy jest taka możliwość ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Kingo, o który bank Pani pyta?

   Odpowiedz
 6. paweł

  Konto BNP można zamknąć telefonicznie.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Już zaktualizowalismy, dziękujemy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *