Jak zamknąć konto w banku Credit Agricole?

0

Otwierając konto w banku, raczej nie myślimy o jego zamykaniu. Czasem jednak bywa to konieczne, np. kiedy będziemy chcieli zmienić bank albo usunąć konto, z którego po prostu przestaliśmy korzystać. Warto więc wiedzieć, jak zamknąć konto, bo często procedura ta jest inna niż jego otwarcie, a każdy bank ma swoje regulacje. W Credit Agricole, o ile konto można założyć w niemal każdy sposób, o tyle zamknąć można osobiście w oddziale lub korespondencyjnie.

Credit Agricole zamknięcie konta – w oddziale

Zamknięcie konta w oddziale jest szybkie, ale mało wygodne. Szczególnie, jeśli nie ma się oddziału banku w pobliżu domu. Warto zweryfikować na stronie gdzie znajduję się najbliższa placówka. Nie trzeba przygotowywać żadnych pism, ani szukać gotowych formularzy. Wystarczy przyjść do oddziału z dowodem osobistym. Nie trzeba od razu też zamykać bankowości elektronicznej ani oddawać kart. Można z nich jeszcze korzystać do upłynięcia okresu rozliczeniowego. Przed pójściem do oddziału trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsza to to, że przed zamknięciem konta trzeba samodzielnie wypłacić środki z konta oszczędnościowego. Jeśli tego nie zrobimy, zostaniemy o to poproszeni w banku. Druga rzecz natomiast dotyczy sytuacji, gdy nie zamierzamy już korzystać z e-bankowości. Jeśli na koncie mamy środki albo mają wpłynąć w czasie okresu wypowiedzenia, trzeba podać dane innego konta do przelania tych pieniędzy.

Oczywiście w przypadku wystąpienie debetu na rachunku, nie zostanie on zamknięty. Czas niezbędny przy okienku to zwykle od kilku do kilkunastu minut, sam okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni.

Jak zamknąć konto w Credit Agricole – korespondencyjnie

Istnieje także możliwość korespondencyjnego zamknięcia konta. Warto jednak pamiętać o nadaniu przesyłki poleconej z potwierdzeniem odbioru. Credit Agricole nie ma żadnych wzorów ani formularza wypowiedzenia. Klient sam może sformułować takie pismo, ale muszą się w nim znaleźć następujące dane:

  • Data i miejscowość sporządzenia dokumentu
  • dane osobowe
  • wskazanie produktów i usług, które zamykamy
  • dane konta do wypłaty środków zamykanego rachunku
  • własnoręczny podpis

Warto bardzo dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania co do zamykanych produktów (bankowość internetowa, konto, kartą, ew. inne produkty.

Samo pismo należy wysłać na adres Credit Agricole Bank S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław.

Zamknięcie konta Credit Agricole poprzez… otwarcie innego?

Warto wiedzieć, że jest jeszcze jeden sposób na pożegnanie się z bankiem Credit Agricole. Wystarczy… otworzyć konto w innym banku. Złożenie w innym banku wniosku o przeniesienie produktów posiadanych w Credit Agricole spowoduje automatyczne zamknięcie ich w CA. Wybierając ten sposób trzeba wskazać, jakich dokładnie produktów dotyczy wniosek i pamiętać, by podpis pod upoważnieniem dla nowego banku do podjęcia niezbędnych działań, był identyczny z obecnym w dokumentacji CA.

Ile wynosi okres wypowiedzenia?

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się w momencie otrzymania wypowiedzenia przez bank i trwa 30 dni. W tym czasie można jeszcze korzystać z kart i bankowości elektronicznej. Oczywiście w tym okresie bank może naliczać opłaty zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Warto zapewnić odpowiednie środki na obsługę produktów, ponieważ bank nie zamknie rachunku jeśli pojawi się na nim debet.

zamykanie konta Credit Agricole i anulowanie zgód marketingowych

Zamykając rachunek w CA warto pamiętać o anulowaniu zgód marketingowych. Jeśli tego nie zrobimy, bank nadal będzie przechowywał i przetwarzał nasze dane i wysyłał nam oferty handlowe dotyczące produktów finansowych (karty, kredyty, lokaty itp.). Prośbę można zgłosić podczas składania wypowiedzenia w oddziale banku albo odwołać zgody samodzielnie w bankowości elektronicznej. W tym celu należy wybrać ustawienia konta, opcję Twoje dane, a następnie Twoje zgody.

Jak szybko można zrezygnować z konta Credit Agricole?

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Każdy sposób wymaga czasu. Zamknięcie konta w oddziale jest najszybsze, ale od tego, jak daleko od domu mamy oddział i ewentualnie czy będzie kolejka. Droga korespondencyjna wydaje się dłuższa, ponieważ zwykle wysyłka listu to 2-3 dni robocze. Najlepiej wysłać list poleconym priorytetem z potwierdzeniem odbioru. Wtedy jest pewność, kiedy bank odebrał naszą korespondencje. Pamiętać trzeba też o 30 dniowym okresie wypowiedzenia, po upływie którego dopiero konto zostanie zamknięte.

Oddział banku wydaje się pewniejszą opcją. Załatwienie formalności zajmuje kilkanaście minut plus czas niezbędny na dotarcie do oddziału i powrót do domu. Daje to też możliwość rozmowy z konsultantem, rozwiania wszelkich wątpliwości, zadania pytań czy otrzymania ciekawych propozycji, typu atrakcyjna oferta utrzymaniowa.

Jak nie Credit Agricole, to co? W tym przypadku najlepiej sprawdzić nasz ranking kont osobistych. Gdzie podpowiadamy, które rachunki warto wybrać. Jednocześnie zachęcamy do sprawdzenia, ewentualnych sposobów na otwarcie konta bakowego.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.1/5 (Ilość ocen: 9)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *