Jak zamknąć konto/konto firmowe w Nest Banku

0

Kolejny bank, który bierzemy pod lupę w kwestii zamykania konta, to Nest Bank. To jeden z najtańszych banków w naszym zestawieniu, jeśli chodzi o koszt prowadzenia konta osobistego i konta firmowego. Tutaj również rachunek można zamknąć na kilka sposobów – telefonicznie, mailowo, listownie albo w oddziale banku. Nie ma tutaj tylko możliwości zamknięcia konta przez internet ani przez aplikację mobilną. Jest to o tyle ciekawe, ponieważ konkurencji zwykle oferują możliwość zamknięcia konta poprzez aplikacje lub bankowość elektroniczną, a nie telefonicznie/mailowo.

jak zamknąć konto w Nest Bank przez telefon?

Pierwszym sposobem, w jaki można złożyć dyspozycję zamknięcia konta w Nest Banku jest infolinia telefoniczna. Wystarczy zadzwonić na numer 22 438-41-41 i zalogować się za pomocą kodu TelePIN. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. W trakcie rozmowy klient otrzymuje SMS, którego treść należy przekazać konsultantowi. Jest to rozwiązanie dość wygodne i wydaje się szybkie, choć oczywiście wszystko zależy od obciążenia infolinii. Niestety często trudno się dodzwonić na infolinie banków i trzeba wykazać się cierpliwością chcąc załatwić coś tą drogą.

Nest Bank zamknięcie konta poprzez e-mail?

Zamknięcie konta można zlecić także drogą mailową. Wystarczy wysłać z adresu e-mail podanego w banku przy zakładaniu konta, wiadomość ze skanem wypowiedzenia. Maila należy wysłać na adres kontakt@nestbank.pl. Można skorzystać ze wzoru wypowiedzenia albo sformułować wypowiedzenie samodzielnie. Nawet przy użyciu wzoru warto dodać odręczny dopisek z prośbą o potwierdzenie otrzymania wiadomości i przyjęcia dyspozycji do realizacji. Chcąc zlikwidować również dostęp do bankowości elektronicznej, należy rozwiązać umowę ramową. Przygotowując pismo samodzielnie, należy podać następujące dane:

  • swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, serię i numer dowodu osobistego);
  • numer zamykanego rachunku oraz numer innego konta do przekazania środków z zamykanego, o ile sami nie opróżniliśmy konta przed złożeniem wypowiedzenia;
  • prośbę o przesłanie bezpłatnego potwierdzenia realizacji dyspozycji i adres, na który ma zostać wysłane;
  • datę złożenia dyspozycji.

Bank po otrzymaniu pisma skontaktuje się w celu ostatecznego potwierdzenia dyspozycji.

Wzór wypowiedzenia umowy konta Nest Bank dostępny pod tym linkiem.

Nest Bank jak zamknąć konto drogą korespondencyjną?

Jeśli ktoś w ogóle nie korzysta z internetu, może wysłać wypowiedzenie z wszystkimi informacjami podanymi wyżej, pocztą. Kopertę z pismem należy wysłać na adres: Nest Bank SA, ul. Wołoska 24 02-675 Warszawa. Warto pamiętać o wysłaniu listu poleconego, nawet priorytetem i z potwierdzeniem odbioru. Banki zwykle nie informują o dotarciu przesyłki i realizacji dyspozycji, więc dzięki potwierdzeniu odbioru można mieć pewność, że przesyłka dotarła. Okres wypowiedzenia w przypadku tej oraz pozostałych metod wynosi 30 dni. Warto również pamiętać o odwołaniu wszystkich zgód marketingowych, by bank zaprzestał przetwarzania danych osobowych i nie wysyłał już żadnych ofert. Można to zrobić poprzez dopisanie prośby w wypowiedzeniu lub podczas rozmowy z konsultantem.

Nest Bank wzór wypowiedzenia umowy konta

Zamknięcie konta w Nest Bank w oddziale

Jeśli ktoś jednak woli osobiście załatwiać sprawy i ma blisko domu oddział banku, można pofatygować się tam osobiście. Jeśli nie mamy w okolicy placówki, a bardzo chcemy załatwić sprawę osobiście, możemy skorzystać z wyszukiwarki oddziałów na stronie banku. W oddziale trzeba oczywiście pojawić się z dowodem osobistym. Pracownik przeprowadzi nas przez cały proces, oczywiście możemy zlikwidować również inne produkty. Jeśli planujemy rozstać się z bankiem na dobre, warto zrezygnować również z umowy ramowej.

Jak zamknąć konto firmowe w Nest Banku?

Mamy dla klientów firmowych Nest Banku dobrą informację. Wszystkie sposoby dostępne dla kont osobistych są również dostępne w przypadku rachunków firmowych. Tym samym ROR zlikwidujemy:

  • Telefonicznie (22) 438 41 41
  • Mailowo (kontakt@nestbank.pl) – należy wysłać własnoręcznie podpisany skan dokumentu
  • w oddziale
  • Korespondencyjnie
źródło: odpowiedz na zapytanie Nest Bank

Korzystając z okazji, przypominamy o obowiązku aktualizacji danych o zamykanym rachunku w urzędzie skarbowym. Więcej informacji w artykule „Zgłoszenie zmiany konta firmowego do urzędu skarbowego

Skoro nie Nest Bank to co? Najlepsze rachunki firmowe znajdziecie w rankingu kont firmowych.

Czy trzeba mieć pieniądze na koncie przed zamknięciem?

W Nest Banku, nie jest konieczne posiadanie środków na koncie przed jego zamknięciem. Warto wypłacić je samodzielnie na inne konto albo w bankomacie. Jeśli wysyłamy wypowiedzenie pocztą, to wręcz jest to wskazane, ponieważ bank, jeśli na zamykanym koncie pozostanie kwota większa niż 50 złotych, wymaga notarialnego poświadczenia podpisu klienta, co możemy być problematyczne i niezbyt wygodne. Kilka złotych jednak można na koncie zostawić, ponieważ otrzymanie przelewu likwidacyjnego, czyli zwrotu środków z zamykanego konta, będzie informacją o tym, że konto zostało już zamknięte. Należy pamiętać jedynie, o tym iż bank nie zlikwiduje konta na którym jest debet. Oczywiście w sytuacji, kiedy z konta spłaca się jakiś kredyt, trzeba znaleźć alternatywny sposób opłacania dalszych rat. Warto też pamiętać, że karta zostanie zlikwidowana wraz z kontem. Nie trzeba więc likwidować jej wcześniej.

Jak nie Nest Bank to co?

Rynek finansowy jest pełen ofert darmowych kont lub z ciekawymi ofertami promocyjnymi dla nowych klientów. Jeśli nie chcesz już mieć konta w Nest Banku, możesz skorzystać z naszego rankingu kont osobistych. Tam sprawdzisz aktualne oferty i promocje dla największych instytucji finansowych działających na terenie polski. Na pewno będzie on pomocny w znalezieniu odpowiedniej oferty. Jednocześnie zachęcamy do sprawdzenia, ewentualnych sposobów na otwarcie konta bakowego.

FAQ

Jak zamknąć konto firmowe w Nest Banku?

Rachunek firmowy możemy zlikwidować na 4 sposoby – Mailowo, na infolinii banku, w oddziale lub korespondencyjnie. Niestety nie ma możliwości likwidacji rachunku z poziomu bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej. Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni.

Jak zamknąć konto w Nest Banku?

Dla klientów detalicznych do wyboru są 4 opcje – e-mail, infolinia banku, oddział lub korespondencyjnie. Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni.

Ile kosztuje zamkniecie konta w Nest Banku?

Likwidacja konta w Nest Banku odbywa się bez dodatkowych opłat. Co więcej, bank w okresie wypowiedzenia nie pobierze żadnych prowizji, ponieważ zarówno rachunek jak i karta są bezwarunkowo darmowe.

Czy można zamknąć konto w Nest Banku Online?

W Nest Banku nie ma możliwości likwidacji rachunku z poziomu aplikacji mobilnej czy bankowości internetowej. Jednak jako alternatywę instytucja ta proponuje zamkniecie konto poprze e-mail lub na infolinii banku. Więc teoretycznie konto zamkniemy online – poprze wiadomość e-mail.

Ile trwa zamkniecie konta w Nest Banku?

Tu obowiązuje standardowy okres wypowiedzenia – czyli 30 dni.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.7/5 (Ilość ocen: 4)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *