Jak zamknąć konto w Nest Banku

0

Kolejny bank, który bierzemy pod lupę w kwestii zamykania konta, to Nest Bank. To kolejny z najpopularniejszych banków w naszym kraju. Tutaj również rachunek można zamknąć na kilka sposobów – telefonicznie, mailowo, listownie albo w oddziale banku. Nie ma tutaj tylko możliwości zamknięcia konta przez internet ani przez aplikację mobilną.

Jak zamknąć konto przez telefoniczną infolinię?

Pierwszym sposobem, w jaki można złożyć dyspozycję zamknięcia konta w Nest Banku jest infolinia telefoniczna. Wystarczy zadzwonić na numer 22 438-41-41 i zalogować się za pomocą kodu TelePIN. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. W trakcie rozmowy klient otrzymuje SMS, którego treść należy przekazać konsultantowi. Jest to rozwiązanie dość wygodne i wydaje się szybkie, choć oczywiście wszystko zależy od obciążenia infolinii. Niestety często trudno się dodzwonić na infolinie banków i trzeba wykazać się cierpliwością chcąc załatwić coś tą drogą.

Jak zamknąć konto poprzez e-mail?

Zamknięcie konta można zlecić także drogą mailową. Wystarczy wysłać z adresu e-mail podanego w banku przy zakładaniu konta wiadomość ze skanem wypowiedzenia. Maila należy wysłać na adres kontakt@nestbank.pl. Można skorzystać ze wzoru wypowiedzenia albo sformułować wypowiedzenie samodzielnie. Nawet przy użyciu wzoru warto dodać odręczny dopisek z prośbą o potwierdzenie otrzymania wiadomości i przyjęcia dyspozycji do realizacji. Chcąc zlikwidować również dostęp do bankowości elektronicznej, należy rozwiązać umowę ramową. Przygotowując pismo samodzielnie, należy podać następujące dane:

  • swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, serię i numer dowodu osobistego);
  • numer zamykanego rachunku oraz numer innego konta do przekazania środków z zamykanego, o ile sami nie opróżniliśmy konta przed złożeniem wypowiedzenia;
  • prośbę o przesłanie bezpłatnego potwierdzenia realizacji dyspozycji i adres, na który ma zostać wysłane;
  • datę złożenia dyspozycji.

Bank po otrzymaniu pisma skontaktuje się w celu ostatecznego potwierdzenia dyspozycji.

Wzór wypowiedzenia umowy konta Nest Bank dostępny pod tym linkiem.

Zamknięcie konta drogą korespondencyjną

Jeśli ktoś w ogóle nie korzysta z internetu, może wysłać wypowiedzenie z wszystkimi informacjami podanymi wyżej, pocztą. Kopertę z pismem należy wysłać na adres: Nest Bank SA, ul. Wołoska 24 02-675 Warszawa. Warto pamiętać o wysłaniu listu poleconego, nawet priorytetem i z potwierdzeniem odbioru. Banki zwykle nie informują o dotarciu przesyłki i realizacji dyspozycji, więc dzięki potwierdzeniu odbioru można mieć pewność, że przesyłka dotarła i można już sprawdzać, czy konto zostało zamknięte. Okres wypowiedzenia w przypadku tej oraz pozostałych metod wynosi 30 dni. Warto również pamiętać o odwołaniu wszystkich zgód marketingowych, by bank zaprzestał przetwarzania danych osobowych i nie wysyłał już żadnych ofert. Można to zrobić poprzez dopisanie prośby w wypowiedzeniu lub podczas rozmowy z konsultantem.

Nest Bank wzór wypowiedzenia umowy konta

Ostatni sposób na zamknięcie konta – oddział banku

Jeśli ktoś jednak woli osobiście załatwiać sprawy i ma blisko domu oddział banku, można pofatygować się tam osobiście. Jeśli nie mamy w okolicy placówki, a bardzo chcemy załatwić sprawę osobiście, możemy skorzystać z wyszukiwarki oddziałów na stronie banku. W oddziale trzeba oczywiście pojawić się z dowodem osobistym. Wiadomo, że jest to najszybsza opcja, bo konto jest zamykane od ręki, ale niekoniecznie wygodna.

Najkorzystniejszą opcją jest infolinia, bo choć wymaga trochę cierpliwości, to jest jedyną metodą zamknięcia konta bez wychodzenia z domu dla osób niekorzystających z internetu. Korzystający z sieci zaś mogą jeszcze zrobić to mailowo. To też korzystna i wygodna opcja, bo nie trzeba nigdzie chodzić, ale warto pamiętać o prośbie o potwierdzenie realizacji dyspozycji. Metoda korespondencyjna jest bardziej czasochłonna, gdyż wymaga przygotowania odręcznego pisma i wizyty na poczcie. Jest też płatna, gdyż za przesyłkę poleconą, zwłaszcza priorytetową trzeba zapłacić.

lista oddziałów dostępna na stronie Nest Banku.

Jak zamknąć konto firmowe w Nest Banku?

Mamy dla klientów firmowych Nest Banku dobrą informację. Wszystkie sposoby dostępne dla kont osobistych są również dostępne w przypadku rachunków firmowych. Tym samym ROR zlikwidujemy:

  • Telefonicznie (22) 438 41 41
  • Mailowo (kontakt@nestbank.pl) – należy wysłać własnoręcznie podpisany skan dokumentu
  • w oddziale
  • Korespondencyjnie
źródło: odpowiedz na zapytanie Nest Bank

Korzystając z okazji, przypominamy o obowiązku aktualizacji danych o zamykanym rachunku w urzędzie skarbowym. Więcej informacji w artykule „Zgłoszenie zmiany konta firmowego do urzędu skarbowego

Skoro nie Nest Bank to co? Najlepsze rachunki firmowe znajdziecie w rankingu kont firmowych.

Czy trzeba mieć pieniądze na koncie przed zamknięciem?

W Nest Banku nie jest konieczne posiadanie środków na koncie przed jego zamknięciem. Warto wypłacić je samodzielnie na inne konto albo w bankomacie. Jeśli wysyłamy wypowiedzenie pocztą, to wręcz jest to wskazane, ponieważ bank, jeśli na zamykanym koncie pozostanie kwota większa niż 50 złotych, wymaga notarialnego poświadczenia podpisu klienta, a to dodatkowe, niewygodne i nie tylko czasochłonne, ale także płatne formalności. Kilka złotych jednak można na koncie zostawić, ponieważ otrzymanie przelewu likwidacyjnego, czyli zwrotu środków z zamykanego konta, będzie informacją o tym, że konto zostało już zamknięte. Nie ma informacji na temat ewentualnego zadłużenia konta, ale najlepiej, aby konto było wolne od debetów. Oczywiście w sytuacji, kiedy z konta spłaca się jakiś kredyt, trzeba znaleźć alternatywny sposób opłacania dalszych rat. Warto też pamiętać, że karta zostanie zlikwidowana wraz z kontem. Nie trzeba więc likwidować jej wcześniej.

Jak nie Nest Bank to co?

Rynek finansowy jest pełen ofert darmowych kont lub z ciekawymi ofertami promocyjnymi z bonusami dla nowych klientów. Jeśli nie chcesz już mieć konta w Nest Banku, możesz skorzystać z naszego rankingu kont osobistych, ze szczegółami dotyczącymi rachunków, ich wadami czy zaletami. Na pewno będzie on pomocny w znalezieniu odpowiedniej, najbardziej korzystnej oferty.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
5/5 (Ilość ocen: 1)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.