Jak zamknąć konto/konto firmowe w Alior Banku

1

Alior Bank to szósty największy bank w Polsce, prowadzący około 4,5 mln rachunków. Jak założyć konto w tym, czy innym banku, wie każdy, ale nie każdy wie, jak zlikwidować taki rachunek. Więc jak zamknac konto w Alior Banku? Sposoby są cztery: osobiście, w dowolnym oddziale banku, korespondencyjnie, poprzez system transakcyjny oraz telefonicznie. Który z nich jest najlepszy?

Alior Bank zamknięcie konta osobiście

Najbardziej tradycyjny sposób zamknięcia konta w każdym banku, nie tylko Alior, to oczywiście wizyta w oddziale. Jeśli ktoś woli ten sposób, czy ma oddział blisko domu, jak najbardziej można podejść i złożyć wypowiedzenie umowy. Jeśli nie wiemy, gdzie znajduje się w naszej okolicy najbliższy oddział Alior Banku, można sprawdzić to w wyszukiwarce na stronie banku. Wybierając się do oddziału, trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Na miejscu warto poprosić o potwierdzenie złożenia wypowiedzenia, aby wiedzieć, kiedy dokładnie trafiło ono do banku. Warto także upewnić się, co do innych posiadanych usług i produktów. Warto uporządkować sprawy wobec banku już podczas jednej wizyty. Konsultant pomoże złożyć wniosek o wypowiedzenie wszystkich produktów.

Jak zamknąć konto w Alior Banku korespondencyjnie?

Wypowiedzenie umowy można także wysłać pocztą. Najlepiej wysłać wypowiedzenie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, aby mieć pewność, kiedy bank odebrał przesyłkę. Banki niestety nie mają w zwyczaju o tym same informować. Jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy, możemy wysłać dyspozycję listem poleconym priorytetowym. Treść wypowiedzenia powinna zawierać następujące informacje:

  • dane osobowe i kontaktowe (nazwisko, adres, PESEL, telefon);
  • treść dyspozycji;
  • numer konta, które chce się zamknąć;
  • numer konta, na które mają zostać przelane środki z zamykanego;
  • własnoręczny podpis, który musi być zgodny ze wzorem, który został złożony w banku podczas zakładania konta. Jeśli będą różnice w podpisie, wniosek nie zostanie przyjęty;

Gotowe pismo należy wysłać na adres Alior Bank SA, ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa.

Alior Bank bankowy wzór wypowiedzenia umowy

Zamknięcie konta w Alior Banku przez internet?

Alior Bank umożliwia także zamknięcie konta przez internet, w systemie transakcyjnym, czyli oczywiście bankowości elektronicznej. Dostępne są dwa sposoby – napisanie wiadomości lub wypełnienie prostego formularza. To bardzo wygodny sposób, z którego można korzystać 24 godziny na dobę. Dodatkowo łatwo też sprawdzić, kiedy została wysłana dyspozycja.

Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej trzeba wybrać opcję „moje sprawy”, a później „dyspozycje, opinie i potwierdzenia” oraz opcję „złóż nowy wniosek”. Następnie wystarczy wybrać kategorię „konto” i na kafelku „wypowiedzenie/zamknięcie konta, po czym trzeba już tylko kliknąć „wyślij wniosek”. Pozostaje już tylko wypełnić wniosek i wysłać.

Ewentualnie możemy wysłać wiadomość z wypowiedzeniem konta. W tym przypadku, należy zalogować się do systemu i wybrać opcję „wiadomości”, później „napisz wiadomość” i „dyspozycje” oraz „napisz wiadomość”. Następnie wystarczy kliknąć opcję „rachunki bankowe” i wybrać typ zapytania „zamknięcie konta”. Pozostaje już tylko wybranie powodu rezygnacji oraz uzupełnić treść wiadomości. We wiadomości trzeba napisać to samo, co w tradycyjnym piśmie.

Alior Bank Wzór wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunków poprzez wiadomość w bankowości internetowej

Zamknięcie konta Alior Banku przez infolinię

Alior Bank daje również możliwość wypowiedzenia konta przez infolinię, która jest dostępna przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Wystarczy zadzwonić pod numer 19502 lub +48 12 370 70 00 i kiedy odezwie się konsultant złożyć dyspozycję. W zależności od obciążenia infolinii może to trochę potrwać. Wiec najlepiej wygospodarować na to dłuższą chwilę. Pamiętajmy też, że chcąc zamknąć razem z kontem umowę ramową, musimy o tym poinformować konsultanta podczas rozmowy.

Zamknięcie konta firmowego Alior Bank’u

Zgodnie z odpowiednia otrzymaną od Alior Banku. Chcąc więc zamknąć konto firmowe Aliora lepiej udać się osobiście do oddziału banku. Alternatywnie możemy wysłać wypowiedzenie na adres korespondencyjny. Złożenie dyspozycji zamknięcia konta firmowego jest tak samo proste, jak osobistego. Sam okres wypowiedzenia trwa tyle samo co dla kont osobistych, czyli 30 dni. Niestety w przypadku konta firmowego Alior Banku, nie ma możliwości likwidacji rachunku online czy na infolinii. Należy jednak pamiętać o aktualizacji danych w naszym urzędzie skarbowym. Fakt zamknięcia konta firmowego należy zgłosić na odpowiednim formularzu. Tak samo w przypadku otwarcia nowego rachunku firmowego mamy 7 dni na poinformowanie urzędu. Jeżeli zastanawiacie się nad nowym rachunkiem, warto skorzystać z naszego rankingu kont firmowych.

źródło: odpowiedz na zapytanie Alior Bank

Zamykanie konta w Alior Banku – o czym jeszcze pamiętać?

Zamykając konto w Alior Banku warto pamiętać jeszcze o kilku rzeczach. Po pierwsze, jeśli nie chcemy mieć już żadnego kontaktu z bankiem, musimy odwołać wszystkie zgody marketingowe. Najlepiej zrobić to przy składaniu wypowiedzenia konta, ale jeśli o tym zapomnimy, nic straconego. Można to zrobić w każdej chwili mailowo, telefonicznie, w bankowości elektronicznej oraz w oddziale banku.

Pamiętajmy również o okresie wypowiedzenia trwającym 30 dni, w czasie których konto działa normalnie i można się logować do bankowości elektronicznej. W wyjątkowych sytuacjach, jak np. zmiany w regulaminach, bank umożliwia rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia, w razie, gdyby klient nie zgadzał się z nowymi zasadami. Po zamknięciu konta bank wyśle mailem lub SMS-em potwierdzenie.

Warto też pamiętać, aby na koncie nie było żadnego zadłużenia i debetu. Nie da się zamknąć konta z ujemnym saldem. Warto więc zostawić na koncie nieco więcej pieniędzy niż wynoszą comiesięczne opłaty. Nadwyżka zostanie po zamknięciu konta przelana na inne, którego numer trzeba podać we wniosku o wypowiedzenie konta.

Zamknięcie konta Alior Bank – podsumowanie

Alior Bank oferuje różne sposoby zamknięcia konta. To, który będzie najlepszy zależy od naszych preferencji, od tego, czy korzystamy z bankowości elektronicznej czy od dostępności oddziału banku w naszej okolicy. Osoby, które nie korzystają z bankowości elektronicznej ani nie mają w pobliżu oddziału banku, mogą wysłać wypowiedzenie pocztą lub skorzystać z telefonicznej infolinii. Zamykanie konta rodzi konieczność założenia nowego, aby możliwe było przelanie tam środków z zamykanego. Można więc albo założyć nowe konto w Alior Banku, albo wybrać inne konto przy użyciu naszego rankingu kont osobistych. Jednocześnie zachęcamy do sprawdzenia, ewentualnych sposobów na otwarcie konta bakowego.

FAQ

Czy można zamknąć konto firmowe w Alior Banku przez internet?

Niestety, rachunek firmowy zlikwidujemy jedynie w oddziale lub poprzez wysłanie listu z wypowiedzeniem na adres korespondencyjny banku. Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni.

Ile czasu trwa zamkniecie konta w Alior Banku?

Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni, tyczy się to zarówno rachunków osobistych jak i kont firmowych. W okresie wypowiedzenia rachunek działa normalnie i mogą być pobierane standardowe opłaty i prowizje zgodnie z ToiP.

W jaki sposób mogę zlikwidować rachunek w Alior Banku?

Konto w alior banku możemy zlikwidować na 4 sposoby: online poprzez bankowość internetową, na infolinii banku, w oddziale lub korespondencyjnie. Okres wypowiedzenia to standardowe 30 dni.

Ile kosztuje zamkniecie konta w Alior Banku?

Złożenie dyspozycji jest bezpłatne. Jednak okresie 30 dniowego wypowiedzenia, bank może pobierać opłaty za prowadzenie konta/karty zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Tym samym na zamykanym rachunku, warto zostawić środki na pokrycie tych kosztów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 5)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze
1 komentarz on “Jak zamknąć konto/konto firmowe w Alior Banku”
  1. Tadek

    zamknąć konto w banku

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *