Wypłata EUR/GBP/USD z Hyperwallet bez przewalutowania

2

Jak wypłacić środki z Hyperwallet

Usługa Hyperwallet świadczona przez Paypala coraz częściej pojawia się jako metoda wypłaty środków w różnych serwisach internetowych. Sama wypłata Hyperwallet jest bajecznie prosta i konfiguracja zajmuje maksymalnie kilka minut. Serwis ma tą przewagę nad Paypalem, że korzystając z naszego autorskiego poradnika jesteśmy w stanie wypłacić praktycznie dowolną walutę, bez niekorzystnego przewalutowania. Korzystając z serwisu i tego poradnika, unikamy niekorzystnych przewalutowań Paypal, które zwykle kosztują ~3%. Warto poświecić kilka minut na lekturę, ponieważ oszczędności mogą być spore. Więcej o samym serwisie Hyperwallet znajdziecie w naszym innym artykule.

Niezbędne narzędzie Wise

Aby w pełni móc skorzystać z naszego poradnika konieczne może być posiadanie konta w Transfer(Wise) – które opisaliśmy w naszym poradniku. W skrócie pozwala ono na założenie dedykowanych kont np. w EURO, USD oraz GBP. Co najważniejsze rachunki prowadzone są przez lokalne banki, odpowiednio w Belgii, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Właśnie ten fakt pozwoli nam na wypłatę dowolnej waluty z usługą Hyperwallet. Dodatkowo samo konto USD Wise pozwala na otrzymywanie przelewów ACH, co w wielu przypadkach pozwala ominąć Paypal’a. Co istotne, w przypadku waluty EURO, możemy korzystać z polskich kont walutowych, np. tych założonych przy rachunkach zaprezentowanych w rankingu kont osobistych.

Niestety w przypadku USD konto Wise jest konieczne. Z tego względu polecamy Wise.

Wypłata EUR/GBP/USD z pominięciem Paypal

Sam wpis podzieliliśmy na sekcje dotyczące każdej waluty, na samym końcu dodaliśmy wpis dotyczący przelewów ACH z przykładową wypłatą z serwisu Goat (platforma pozwalająca sprzedawać limitowane rzeczy). Warto szczególnie zapoznać się z ostatnią opcją, ponieważ w wielu przypadkach korzystanie z wypłaty typu ACH USD pozwala na pominięcie Paypal’a i prowizji związanych z przewalutowaniem. W przypadku EUR/GBP nie mamy aż tak dużego problemu, ponieważ korzystając z naszego poradnika stracimy „tylko” 0,7%, zamiast standardowych 4% przy wypłacie EUR/GBP z Paypala bez Przewalutowania. W każdym razie warto korzystać z Hyperwallet i poniższego sposoby, gdy tylko jest taka możliwość. Czytając nasz poradnik sami się przekonacie, iż wypłata Hyperwallet jest całkiem prosta.

UWAGA! Po każdej zmianie domyślnego sposobu wypłaty z Hyperwallet, jesteśmy proszeni o potwierdzenie tego działania poprzez klikniecie w link na mailu! W przeciwnym razie Wypłata Hyperwallet się nie powiedzie.  Dodatkowo wszystkie przelewy zostaną wstrzymane do momentu zatwierdzenia zmiany (kwestia bezpieczeństwa).

Wypłata EUR z Hyperwallet’a bez przewalutowania (stockx)

Zaczynamy od najpopularniejszej waluty, w naszym przykładzie korzystamy z Wise/Konta EUR w Millennium i dokonujemy wypłaty ze stockx. Po Pierwsze logujemy się do Hyperwallet i wybieramy zakładkę „Payout” celem skonfigurowania nowego rachunku wypłaty. Następnie wybieramy „Add Payout Method”. W nowym oknie wybieramy odpowiednio kraj „Belgia”, oraz walutę „EURO”. Jeśli chodzi o wybór kraju, to dostosowujemy go do miejsca w którym jest prowadzony nasz rachunek (rachunki EURO w Wise są prowadzone przez belgijski bank). Jak metoda wypłaty wybieramy „BANK” i klikamy „continue”. Całość powinna wyglądać jak na screenie poniżej:

W kolejnym kroku wpisujemy nasze dane konta Wise . Znajdziemy je po zalogowaniu na konto, klikając na wybrany wirtualny portfel, przechodzimy do zakładki „twoje dane bankowe EUR”. Jeżeli nie mamy danej waluty, wystarczy wybrać „otwórz rachunek” (prowadzenie jak i założenie konta jest darmowe). Z konta Wise kopiujemy nr konta IBAN oraz kod Swift/BIC. Natomiast dane adresowe, możemy wpisać nasze polskie informację. Całość powinna wyglądać jak na screenie poniżej:

Alternatywnie możemy skonfigurować nasze konto walutowe w Polskim Banku. W tym przypadku w pierwszym kroku wybieramy kraj „Polska” i waluta 'EUR”. Również powinno pojawić się metoda wypłat „Bank Accout”. Następnie wypełniamy dane SWIFT BIC (naszego banku – w przykładzie Millennium), Numer IBAN to numer naszego konta 26 cyfr poprzedzony literami „PL”. Całość powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej:

To tyle w ostatnim kroku ustawiamy nowo skonfigurowaną metodę płatności jako „Default Payment”, całość możemy ustawić w zakładce „Home” klikając na kafelek „Change Default Payout Method”.

Wypłata GBP z Hyperwallet’a bez przewalutowania

W bardzo podobny sposób konfigurujemy wypłatę GBP ze stockx z Hyperwallet. Kroki są te same, więc w tym przypadku wskażemy tylko różnice w procesie.  Przed wykonanie poniższych kroków warto przeczytać powyższy akapit (dotyczący EUR). Początek konfiguracji wypłaty jest taki sam jak dla EUR, z tą różnica, iż przy ustawianiu nowej metody wypłaty jako kraj podajemy „United Kingdom”, natomiast waluta to GBP.

Wypełnienie danych wygląda trochę inaczej, jeżeli chodzi o transferwise to dane konta pobieramy z zakładki „Twoje dane bankowe GBP” oraz „Wewnątrz Wielkiej Brytanii”. Tak jak poniżej na zdjęciu.

Konfiguracja danych i to gdzie je wpisać powinna wyglądać jak na poniższym obrazku. W tym przypadku wypełniamy tylko pola „Branch Sorting Code” oraz „account Number”, pole „Building Society Accout” zostawiamy puste.

To wszystko, teraz podobnie jak w przypadku EURO, powinniśmy ustawi nowo skonfigurowaną metodę wypłaty jako „default.

Wypłata USD z Hyperwallet’a bez przewalutowania

W przypadku konfiguracji wypłaty USD (również ze stockx), sposób i kroki są bardzo podobne do wypłaty EUR/GPB. Rożnica polega na wybraniu w pierwszym kroku – kraju „United States”, waluty „USD” oraz kliknięciu „Bank Account”. Jeżeli chodzi o dane konta Wise, to te znajdziemy wykonując te same kroki co dla GBP. Klikamy w „USD”, następnie „Twoje dane bankowe USD” oraz „Wewnątrz USA”. W kolejnym kroku konfigurujemy dane jak na zdjęciu poniżej:

  • Routing Number = Numer oddziału banku
  • Account Number = Numer konta bankowego
  • Account type = Savings

I to wszystko, po pomyślnej konfiguracji zmieniamy domyślna metody wypłaty na nowo skonfigurowane konto USD. Jednocześnie musimy pamiętać o potwierdzeniu zmiany domyślnej metody wypłaty, poprzez klikniecie linku na mailu. W przeciwnym razie wypłata Hyperwallet się nie powiedzie.

Ile idą przelewy EUR/GBP/USD z Hyperwallet

Czasy księgowania są dość standardowe, od momentu zlecenia przelewu przez kontrahenta do momentu księgowania zwykłe upływa 1 dzień, czasami przeciągnie się całość do 2 dni. W naszym teście najszybciej dochodziły wypłaty GBP, później EUR/USD. UWAGA! Jeżeli od momentu informacji o wykonaniu transferu upłyną 2-3 dni robocze, a my dalej nie otrzymamy pieniędzy, to prawdopodobnie nie potwierdziliśmy zmiany domyślnej metody płatności (wymóg kliknięcia linku w mailu). Dodatkowo wpłaty mogą być wstrzymane w przypadku wszczęcia procedury KYC (poznaj swojego klienta) i weryfikacji naszych danych (zdjęcia dowodu oraz dowód adresu).

Alternatywa dla Paypala i Hyperwallet

Spora część serwisów umożliwia wypłatę poprzez Przelew ACH (USD). O samym typie przelewu przeczytacie w naszym poradniku o przelewach ACH. W dużym skrócie to przelewu USD, które można wykonać tylko wewnątrz USA (z jednego amerykańskiego banku do drugiego). Oczywiście dla tego typu wypłaty jest niezbędny Transferwise z danymi rachunku USD. Dane rachunku Wise znajdziemy po zalogowaniu się na konto i wybraniu odpowiednio „USD”, następnie „Twoje dane bankowe USD” oraz „Wewnątrz USA”.

W naszym przykładzie skonfigurujemy wypłatę USD ACH dla serwisu GOAT. Co ciekawe alternatywnie moglibyśmy wypłacić środki na Paypal, gdzie strata na kursach wyniosłaby min. 3-4%. Haa Tfu! na ten złodziejski serwis Paypal, za ich złodziejskie monopolistyczne praktyki Haaa Tfu! A więc przechodząc do meritum. Po wejściu do aplikacji, w odpowiednim miejscu wybieramy metodę wypłaty środków, gdzie mamy 2 opcje „Ha tfu! Paypal” oraz przelew ACH. Oczywiście wybieramy to drugie. Sama konfiguracja jest bajecznie prosta. Jako Routing Number podajemy Numer oddziału Banku, natomiast jako Account number, numer konta bankowego. Całość dokładnie jak na screenie poniżej.

Podsumowanie 

Jak widać wypłata Hyperwallet jest całkiem prosta. Jednak warto wiedzieć, iż nie zawsze musimy korzystać z pośredników typu Paypal/Hyperwallet, ponieważ cześć serwisów oferuje np. wypłaty USD w formie ACH. Jeżeli chodzi o wypłatę EUR/USD/GBP z PayPala bez przewalutowania, to najlepiej jeżeli jest taka możliwość skorzystać z innego serwisu lub opcji wypłaty. Jednak są sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do skorzystania z Paypal i pojawia się problem z wypłata walut obcych. Dlatego warto zapoznać sie z naszymi innymi poradnikami w tym temacie:

Poradniki Dotyczące Przelewów

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
5/5 (Ilość ocen: 9)
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze
2 komentarzy on “Wypłata EUR/GBP/USD z Hyperwallet bez przewalutowania”
  1. Mietek

    Wszystko fajnie i pięknie opisane, ale pierwsza podstawowa sprawa – jak zdobyć konto Hyperwallet?

    Odpowiedz
  2. Darek

    Bardzo fajnie opisane! Jedna uwaga – przy Wise domyslnie tworzy konto „Account type: Checking”, nie „Savings”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *