Jak wypłacić EUR/USD/GBP bez przewalutowania z PayPala na konto bankowe?

388

Wypłata walut z salda Paypal na konto

Ze względu na popularność, wiele osób dokonuje transakcji w internecie przy użyciu Paypala. Problem pojawia się przy płatnościach w walutach obcych, gdzie system oferuje bardzo niekorzystne kursy przeliczania pieniędzy. Rozwiązaniem przy dokonywaniu płatności jest powiązanie karty Revolut z naszym kontem PayPal. Dzięki temu zyskujemy miedzybankowe kursy walutowe bez prowizji za przewalutowanie oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji. O tym jak płacić PayPalem przy użyciu Revoluta pisaliśmy w naszym artykule. Jednoczesnie o wiecej informacji o koncie Paypal znajdziecie w naszym artykule.

W przypadku otrzymywania płatności w walutach obcych (EUR/USD/GBP itp.) pojawia się problem wypłaty środków bez przeliczania ich po nierynkowych kursach.  „Prowizja kursowa” to jedno z głównych źródeł zarobku firmy PayPal. Zgodnie z polityką tego pośrednika możemy wypłacić środki jedynie  w walucie naszego kraju. Przykładowo, jeśli mieszkamy w Polsce, mamy polskie konto bankowe np. w banku z rankingu kont osobistych, możemy więc wypłacić tylko złotówki. Jedyną możliwością na wypłatę np. USD jest posiadanie konta w Amerykańskim banku (kod BIC amerykańskiego oddziału). Nie pomaga niestety konto walutowe w USD prowadzone przez polski bank. Jest jednak szansa na obejście tych problemów, o czym poniżej:

Wypłata USD z Paypala

UWAGA update (15.12.2020) – Zgodnie z zapowiedzią Paypal wprowadził prowizje za przelewy USD z konta w wysokości 3% (rozbój w biały dzień). Obecnie z sposobów poniżej wypłata przez Cinkciarza będzie najbardziej popularna (prowizja ok 1,7%). Dla EUR/GBP najłatwiejszym sposobem jest wypłata przez XOOM.

Alternatywa na wypłatę USD z serwisów internetowych

Część serwisów internetowy, pozwala na skorzystanie z metody wypłaty ACH USD. Skonfigurowanie takiej wypłaty pozwala na totalne ominiecie Paypala. Warto sprawdzić czy serwis, z którego korzystamy i wypłacamy środki na Paypal daje taką możliwość. O samym typie przelewu przeczytacie w naszym poradniku o przelewach ACH. Natomiast o samej konfiguracji i przelewach przeczytać w naszym poradniku wypłacie z Hyperwallet i konfiguracji wypłaty ACH.

Niezbędne narzędzia!

Dla poniższych sposób polecamy korzystanie z pośrednika płatności Wise, o którym przeczytacie w dedykowanym artykule/teście. Jest to wybór nr.1, pozwalający na wypłatę szerokiego wachlarza walut i działa również z usługą Hyperwallet (wypłata każdej waluty) lub bezpośrednimi przelewami ACH (USD). Alternatywnie w przypadku samego EURO możemy korzystać z Revolut.

Nowy Łatwiejszy sposób na wypłatę EUR/GBP

Poza sposobem opisanym w poniższym artykule. Znaleźliśmy kolejny łatwiejszy sposób na wypłatę EUR/GBP z Paypala, jednocześnie prowizja przy wypłacie naszym nowym sposobem wynosi ok. 0,7%. Metoda opisana w poniższym artykule jest darmowa ale bardziej problematyczna i wymaga ogólnego kombinowania. Nowy sposób jest znacznie łatwiejszy, ale wiąże się z prowizją ok. 0,7%. Opis nowego sposobu dostępny w najnowszym artykule – jak w łatwy sposób wypłacić EUR/GBP z Paypala bez przewalutowania. 

W przypadku USD cały czas szukamy nowych sposobów, obecnie wypłata USD przy użyciu sposobu z powyższego linku byłaby możliwa dla kont zarejestrowanych w USA.

Wypłata EUR/GBP/USD z Paypal bez przewalutowania

Jeden czytelnik w komentarzach podpowiedział nam kolejny sposób na wypłatę dowolnej waluty z Paypala. Ten sposób wiąże się z prowizją na poziome 1,7%, co uwzględniając złodziejskie kursy Paypal (ha tfu Paypal) i tak się opłaca. Jeżeli chcemy zrealizować taka wypłatę, należy założyć konto, w praktycznie najpopularniejszym polskim kantorze internetowym – cinkciarz.pl. Następnie jako formę zasilenia rachunku możemy wybrać Paypal, Prowizja ok 17 USD przy wypłacie 1000 USD z Paypala. Przypomnę, że prowizja za wymianę walut na Paypalu to nawet 4,5%! W najbliższym czasie przetestujemy i dokładnie opiszemy tę metodę. Informacje publikujemy od razu, ponieważ wiele osób jest bardzo zainteresowanych kwestią wypłaty walut obcych z Paypala bez przewalutowania. Biorąc pod uwagę dalsze ewentualne prowizje po stronie cinkciarza (za wypłatę lub wymianę środków i tak będziemy grubo do przodu, a co najważniejsze Paypal zarobi mniej).

Jak przelać waluty z Paypal na Revolut

Wielu użytkowników pyta, jak mogą wypłacić pieniądze z Paypala np. na konto Revolut lub doładować konto Revolut za pomocą Paypala. Niestety doładowanie konta możliwe jest tylko w jedną stronę, tzn. możemy doładować jedynie saldo Paypal za pomocą Revoluta. Jeżeli chodzi o wypłatę środków z Paypala to złotówki bez problemu wypłacimy na nasze polskie konto. Procedura zajmuje ok. 1-2 dni roboczych. W przypadku chęci wypłaty walut obcych np. Dolarów amerykańskich, Euro czy Funtów warto zastosować nasz poradnik, aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania transakcji w Paypal. Stosując nasz poradnik wypłacimy waluty obce EUR/USD/GBP z Paypala na Revoluta ale nie bezpośrednio.

Jak wypłacić euro/funty z Paypal na konto

Chcąc wypłacić EUR musimy mieć konto np. w Niemieckim banku oraz zarejestrować Paypala w Niemczech. Dla GBP musimy posiadać konto w brytyjskim banku oraz zarejestrować Paypal w Wielkiej Brytanii . Osobiście byłem w stanie stworzyć konto Paypal, z którego można wypłacić Funty. Dodatkowo, do swojego głównego konta Paypal zarejestrowanego na Polskę, dodałem amerykańskie konto umożliwiające wypłatę USD. 

Wypłata GBP: pierwszym krokiem było stworzenie konta Paypal zarejestrowanego na UK. Bez problemu to zrobiłem rejestrując je na nowy adres. Teraz tylko potrzebne jest konto. Z pomocą znowu przychodzi pośrednik płatności Wise. Wystarczyło do naszego konta dodać rachunek prowadzony w GBP.

Uwaga! Nie ma możliwości wypłaty GBP/EUR z PayPala tym sposobem, przy koncie zarejestrowanym na Polskę (wybrany kraj: Polska). Aby wypłacić te waluty należy stworzyć nowe konto Paypal, zarejestrowane na dany kraj (nie ma możliwości zmiany kraju w istniejącym koncie).  W dalszej części wpisu instrukcja jak to zrobić (na postawie doświadczeń czytelnika). Jeżeli nie chcą państwo tworzyć nowego konta paypal zalecamy korzystanie z nowego sposobu wypłaty,  który opisaliśmy w nowym artykule jak w łatwy sposób wypłacić EUR/GBP z Paypala bez przewalutowania. 

Sprawdzając prowizje które musimy zapłacić za wymianę i wypłatę wyszło, że za 1000 GBP na PLN prowizja to  5,4 funta za przewalutowanie oraz wypłatę, czyli ok. 25,5 PLN. Dla porównania Paypal na kursie uszczupli nasze finanse  na co najmniej 100-120 zł, mniej więcej 4-5 razy więcej! Wypłacając 1000 funtów przez konto Wise otrzymamy trochę ponad 4700 zł, w przypadku Paypala będzie to ok 4600 zł. Jest pewne „ale”- jeśli przekroczymy pewien limit płatności, Paypal może dokonać dodatkowej weryfikacji naszego konta. W tym przypadku na jaw wyjść może nasza rzeczywista rezydencja. Sugeruję podanie prawdziwych danych (imię+nazwisko, data urodzenia etc.), jako adres najlepiej podać adres znajomych/rodziny przebywających w danym kraju.

Poradnik jak dodawać karty, rachunki etc. do konta Paypal dostępny jest w naszym poprzednim artykule.

Paypal Transferwise

jak przelać euro/GBP z Paypal na konto (poradnik czytelnika)

Otrzymaliśmy komentarz oraz wiadomość od czytelnika, któremu udało się wypłacić EUR z Paypala bezpośrednio na konto Revolut. Za informacje dziekujemy Panu Jackowi, w wolnej chwili sami zweryfikujemy cały proces. Na ten moment przekazujemy to co nam czytelnik napisał. Proces wypłaty EUR wygląda w następujący sposób:

 • W pierwszy kroku najlepiej połączyć się przez VPN danego kraju, tak by IP pochodziło z wybranego regionu (np. Niemcy).
 • Wybieramy kraj Niemcy/Germany oraz nasze prawdziwe dane – Imię, Nazwisko, datę urodzenia polski adres zamieszkania (Ważne! dane zgodne z prawdziwymi danymi z dowodu/paszportu). Dodajemy jakikolwiek numer telefonu stacjonarnego (z kierunkowym na Niemcy), dodatkowo w 2-Factor Authentication dodajemy nasz polski numer telefonu komórkowego. Podsumowując wszystkie dane się zgadzają z tymi prawdziwymi oprócz kraju i numeru telefonu stacjonarnego.
 • Po założeniu konta może wyskoczyć alert, gdzie Paypal będzie wymagał weryfikacji (Nie zawsze to wystąpi). W tym przypadku można wysłać zdjęcie paszportu, ważne aby dane się zgadzały.
 • Po założeniu konta i ewentualnej weryfikacji, możemy przystąpić do dodawania konta i karty. Dodajemy brytyjskie konto Revolut do naszego Paypala, dodatkowo dodajemy kartę Revolut, gdzie Paypal dokona 2 obciążeń. W aplikacji Revolut na wyciągu będą widoczne obciążenia wraz z kodami, które musimy wpisać na koncie Paypal.
 • Jeszcze przed zweryfikowaniem rachunku i karty, możemy wysyłać przelewy w EURO. Z doświadczenia użytkownika taki transfer był księgowany na Revolucie następnego dnia.
 • Uwaga! W sumie po przekroczeniu kwoty przelewów 1000 EUR konto jest blokowane ponownie. Paypal prosi o potwierdzenie adresu, gdzie przy 3 możliwych próbach wyskakuję błąd (nie zależnie od podanego adresu). Jednocześnie po 3 nieudanych próbach PayPal prosi o przesłanie dowodu zamieszkania. W tym przypadku nasz czytelnik wysłał przód i tył dowodu osobistego i jego konto po 3 minutach zostało odblokowane.

Przetestowaliśmy powyższy sposób z wykorzystaniem niemieckiego VPN’a. Bez problemu założylismy konto na Niemcy z danymi polskimi (Imie, Nazwisko, adres, miasto itp.). Jako telefon podaliśmy randomowe liczby. W kolejnym kroku dodaliśmy Polski numer telefonu celem otrzymania kodu weryfikacyjnego, tu nie powinniśmy podawać numeru telefonu przypisanego do innego konta Paypal. Dodatkowo dodaliśmy kartę revolut, konto revolut (EUR), jednocześnie przeprowadziliśmy pomyślną weryfikacje konta EUR. Po tych krokach zleciliśmy wypłatę salda EUR na konto EUR Revolut, która następnego dnia dotarła. Jednym słowem, powyższy sposób działa i można go wykorzystać, oczywiście „z głową”.

W przypadku naszego testu, nie musieliśmy w żaden sposób weryfikować nowego konta Paypal, jedynie potwierdziliśmy numer telefonu oraz zweryfikowaliśmy rachunek bankowy.

Zachęcamy o podzielenie się waszym doświadczenie w komentarzach. Jednocześnie dziękujemy Panu Jackowi za przesłanie swojej instrukcji, która tu zamieściliśmy.

Jak wypłacić dolary amerykańskie (USD) z konta Paypal?

Uwaga Aktualnie dla tego sposobu Paypal nalicza 3% prowizji. Lepiej skorzystać z wypłaty przez Cinkciarza lub o ile to możliwe zarejestrować konto Paypal na USA.

Wypłata USD bez przewalutowania: nie musimy tworzyć nowego konta Paypal (nasze polskie powinno wystarczyć). Pamiętajmy; w celu wypłaty USD  bez przewalutowania z jakiegokolwiek konta Paypal potrzebujemy  konta bankowego prowadzonego przez amerykański bank. W celu rozwiązania tego problemu założyłem subkonto prowadzone w USD u pośrednika płatności Wise. Zakładając konto w tym serwisie możemy stworzyć osobiste rachunki bankowe prowadzone m.in w  amerykańskim czy brytyjskim banku. Na założone konto możemy dokonywać transferu środków, jak i później dokonywać ich wypłaty. Jeśli nie masz rachunku Wise to darmowej rejestracji możesz dokonać tu. Prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe, płacimy jedynie niewielką prowizję za wymianę walut: przy 142 USD zapłaciłem 0,75 USD (ok. 0,5% vs ok. 3% na Paypalu). Dodatkowo, serwis nalicza opłatę 3,3 PLN za przelew złotówkowy na konto.  Po założeniu konta otrzymałem amerykański rachunek bankowy wraz z kodem BIC/SWIFT. Niestety, nie udało mi się dodać tego rachunku do mojego Paypala, ze względu na pojawiający się błąd. W związku z powyższym wysłałem wiadomość do polskiego wsparcia Paypal wyjaśniając mój problem. Do wiadomości dołączyłem wszystkie dane konta Wise oraz screen z systemu Paypal z komunikatem błędu.

paypal wypłata USD na konto

Po około 12h otrzymałem informację, iż powyższy błąd został naprawiony i mogę dodać moje „amerykańskie” konto.  Jak to zrobić przedstawiam poniżej: W pierwszej kolejności wybieramy „powiąż rachunek bankowy”, następnie klikamy w pole jak na screenie poniżej:

W kolejnym oknie wpisujemy wartości z systemu Wise w odpowiednie pola, w celu wyświetlenia szczegółów konta klikamy na wybrany rachunek w systemie (w naszym przypadku USD):

 • Wybieramy typ rachunku : „Oszczędnościowy”
 • Numer rozliczeniowy banku to „numer oddziału banku (ACH lub ABA)/Routing number(ACH or ABA)”
 • Numer rachunku to pole „Numer konta bankowego/Account number”

Jeśli pojawi się błąd mamy 2 rozwiązania:

 • Ściągnąć aplikacje mobilną i dodać konto z poziomu aplikacji mobilnej
 • Zrobić screena i wysłać do supportu Paypala z opisem problemu. U mnie po jednym „tickecie” udało się dodać konto USD.
Jak wypłacić USD z Paypala

Kolejnym krokiem była fizyczna wypłata USD z Paypala na moje konto Wise. Po zalogowaniu do konta Paypal wybrałem „przelej środki”, następnie „przelej środki na rachunek bankowy”. Wybrałem nowo dodane konto w USD, wpisałem kwotę i całość zatwierdziłem przyciskiem akceptacji. W ciągu 5 minut otrzymałem informację na skrzynkę email o zleceniu wypłaty. Po ok 2-3 h otrzymałem informację, że moje żądanie zostało przetworzone i środki otrzymam w ciągu 1 dnia roboczego.  Na zasilenie rachunku Wise czekałem ok. 30 godzin, z przesłanej kwoty otrzymałem 100 % (nie zostały potrącone żadne prowizje). Wysłałem ponad 140 USD i tyle też otrzymałem na moje wirtualne konto. Przy powyższej kwocie oszczędność względem kursów Paypal wynosi ok 13 PLN. Kwota niewielka, ale satysfakcja niezapłacenia kolejnej horrendalnej prowizji dla Paypala jest naprawdę duża.

paypal wypłata USD

Po otrzymaniu pieniędzy na konto Wise mamy 2 możliwości, przewalutować pieniądze i zlecić przelew w złotówka (koszt ok. 0,5% + 3 pln za przelew). Jest to prostsza i szybsza metoda, przy pojedynczych transakcjach sprawdzi się najlepiej. Druga opcją jest zamówienie karty walutowej USD i wypłata pieniędzy na Revolut’a (koszt ok. 0,1% + brak opłat za przelew). Zamówienie karty USD do konta Wise  ̶n̶i̶c̶ ̶n̶i̶e̶ ̶k̶o̶s̶z̶t̶u̶j̶e̶  (Wise wprowadził prowizje 25 zł za wydanie karty), czas oczekiwania to od kilku do kilkunastu dni. W przypadku regularnych wpływów w walucie obcej na Paypal warto zamówić kartę i wypłacać przez PayPal.

Jak wypłacić USD z Paypala na Revoluta

Istnieje jednak pośrednia metoda wypłaty USD dzięki Wise. Co więcej cały proces możemy wykonać nie ponosząc żadnych opłat. W pierwszym kroku powinniśmy zastosować naszą instrukcję opisaną poniżej. Jednocześnie po stworzeniu konta Wise musimy zawnioskować o kartę do konta dolarowego. Mając już fizyczną kartę dolarową możemy dokonać dzięki niej doładowanie konta Revoluta. Cały proces wypłaty USD z Paypala będzie wyglądał w następujący sposób:

 1. Wypłata USD z Paypala na konto Wise (ok 1 dnia – koszt 0 zł)
 2. Dodanie karty Wise USD do konta Revolut
 3. Doładowanie konta Revolut przy użyciu karty Wise USD (Natychmiastowe doładowanie – koszt 0 zł)
Przelew z Paypal na Revolut

Tym samym wypłacamy USD z Paypala prosto na nasze konto Revolut. Cały proces zajmuje maksymalnie 2 dni robocze i nic nie kosztuję. Mając USD na koncie Revolut możemy dokonać przewalutowania po kursach miedzybankowych i wypłacić otrzymaną kwotę za darmo na konto.

Uwaga! Przy doładowaniu Revolut będzie sugerował, iż karta jest rozliczana w GBP. Należy zignorować wiadomość i przejść do doładowania. Wszystko przejdzie bez opłat, sami testowalismy 23.01.2020. Proszę pamiętać o wybraniu odpowiedniej waluty doładowania i odpowiedniej karty. Całość powinna wyglądać jak na screenie poniżej:

Przelew Paypal Revolut USD

Przy kolejnym oknie wybieramy „tak, kontynuuj”, dokładnie jak na screenie poniżej”

Paypal Revolut

I to tyle, przelew USD z Paypala na Revoluta jest tak prosty i co najlepsze darmowy!

Dodanie karty (Wise) do Konta Revolut

Procedura dodania jakiejkolwiek karty płatniczej do konta Paypal wygląda tak samo. Poniżej przedstawiamy instrukcje jak to zrobić, jednocześnie mamy kilka bardzo ważnych uwag. Uwaga! Przed dodanie wybranej waluty należy wybrać odpowiednie saldo konta Revolut. Dodając EUR musimy wybrać saldo EUR, przy doładowaniu USD należy wybrać saldo USD. Dopiero po wybraniu odpowiedniego salda należy kliknąć na przycisk „”Dodaj pieniądze”.

W kolejnym oknie podstawi nam się ostatnio używana karta płatnicza, z której doładowywaliśmy konto Revolut. Należy wybrać opcje „zmień”, następnie przejść na dół ekranu i kliknąć „Dodaj kartę debetową lub kredytową”.

W przedostatnim kroku wpisujemy numer naszej karty, datę ważności i CVV (np. Wise USD) i proces zatwierdzamy klawiszem kontynuuj.

W ostatnim kroku wybieramy z listy kart Wise i wpisujemy kwotę doładowania. Operacje zatwierdzamy przyciskiem „dodaj pieniądze”. Przed dodaniem środków pojawi nam się ostrzeżenie, iż karta wydaję się być wydana w GBP(wynika to z faktu, iż karta jest wydana przez brytyjski bank). Możemy bezpiecznie zatwierdzić ostrzeżenie przyciskiem „tak, kontynuuj”. To wszystko, udało Ci się doładować konto wybraną kwotą USD.

Obowiązkowa procedura AML 

Niestety w ostatnim czasie serwis Wise, zaczął wymagać weryfikacji konta przed udostępnieniem pełnej funkcjonalności. Procedura AML polega na weryfikacji dowodu oraz przesłaniu 20 USD do serwisu. Po wpłacie pieniądze można bez problemu wypłacić na konto. Powyższy sposób cały czas działa i wypłaty z PayPal’a bez problemów trafiają na nasze konto Wise.

jak wypłacić EURO/USD/GBP z Paypal Podsumowanie

Warto kombinować w przypadku trochę większych kwot, przynajmniej kilkaset jednostek danej waluty lub dla regularnych przepływów. Niestety procedura nie jest ani szybka ani wygodna, ale pozwala oszczędzić całkiem spore kwoty. Kursy wymiany walut na Paypalu to dramat, spread ma poziomie kantoru lotniskowego, wyciskanie klientów do granic możliwości. Jednocześnie przy klasycznej wypłacie polecamy nasz poradnik jak wypłacić pieniądze z konta Paypal.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.4/5 (Ilość ocen: 10)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
388 komentarzy on “Jak wypłacić EUR/USD/GBP bez przewalutowania z PayPala na konto bankowe?”
 1. Katarzyna

  Walutomat też ma opcję zasilenie przez Paypal

  „Za pomocą PayPal, jako użytkownik serwisu Walutomat, możesz:

  wpłacić środki do Portfela Walutomatu,
  zainicjować wymianę przelewem.
  Obsługiwane waluty*: PLN, EUR, USD, GBP, CHF.

  Metoda wpłaty PayPal jest płatna.

  Stawki wynoszą:

  1,5% kwoty wpłaty dla EUR i PLN;
  1,8% kwoty wpłaty dla USD, GBP i CHF.”

  Odpowiedz
 2. Krzysztof

  Sposób PayPal>Wise>Revoult niestety już od dawna nie jest atrakcyjny, bo teraz przy transferze PayPal>Wise jest naliczane 3% prowizji.

  Odpowiedz
 3. sasiad

  Piszecie dodanie karty Wise do konta revolut a dodajecie do konta Paypal, , chyba chodziło o dodanie karty Wise albo Revolut do konta Paypal i wtedy to ma sens.

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał Król

   Procedura wypłaty polega na przelaniu pieniędzy w USD z Paypala do Wise, w kolejnym kroku przelewamy USD z Wise na Revoluta (sposób z zasileniem konta Revolut przy pomocy karty). Prośba o wskazanie miejsca w artykule, gdzie dodajemy Kartę Wise do konta Paypal. Nie bardzo rozumiem sens dodania karty Wise/Revolut do konta Paypal, celem wypłaty środków.

   Niestety nie do końca rozumiem Pana komentarz.

   Odpowiedz
 4. Pawel

  czy sposób wypłacania USD prze Wise jest jeszcze możliwy? Założyłem konto ale niestety Wise zmieniło politykę i teraz dla obywateli wielu krajów (w tym Polski) nie udostępnia indywidualnych danych rachunku w USD „Tymczasowo wstrzymaliśmy wydawanie danych bankowych w USD … Osoby mieszkające w poniższych krajach lub terytoriach nie będą mogły uzyskać danych bankowych w USD”

  Odpowiedz
 5. Jan

  dlaczego nikt nie dodał, ze minimalna kwota to 80USD do wyplaty….

  Odpowiedz
 6. p

  Czy na ten moment jedynym najbardziej opłacalnym sposobem wypłaty usd z Paypal jest cinkciarz?

  Odpowiedz
 7. Anna Matejunas

  Używanie cinkciarza mija się z celem, jeśli chcemy zachować walutę USD. 1,7% to prowizja tylko za zasilenie konta w cinkciarzu. Jeśli chcemy przeleć pieniądze dalej, to łączna prowizja wychodzi prawie 3%, bez względu czy w pierwszej kolejności zasilimy portfel na cinkciarzu i później zrobimy przelew na rachunek USD (wise), czy też zlecimy od razu przelew z wykorzystaniem paypala jako źródła pieniędzy.

  Odpowiedz
  1. P

   A znasz lepszy sposób?

   Odpowiedz
 8. Karolina

  Cześć,

  Czy powyższe metody odnajdą też zastosowanie przy koncie firmowym na PayPalu?

  Z góry dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *