fbpx

Jak wypłacić EUR/USD/GBP bez przewalutowania z PayPala na konto bankowe?

Wypłata walut z salda Paypal na konto

Ze względu na popularność, wiele osób dokonuje transakcji w internecie przy użyciu Paypala. Problem pojawia się przy płatnościach w walutach obcych, gdzie system oferuje bardzo niekorzystne kursy przeliczania pieniędzy. Rozwiązaniem  przy dokonywaniu płatności jest  powiązanie karty Revolut z naszym kontem PayPal. Dzięki temu zyskujemy miedzybankowe kursy walutowe bez prowizji za przewalutowanie oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji. O tym jak płacić PayPalem przy użyciu Revoluta pisaliśmy w naszym artykule.

W przypadku otrzymywania płatności w walutach obcych (EUR/USD/GBP itp.) pojawia się problem wypłaty środków bez przeliczania ich po nierynkowych kursach.  “Prowizja kursowa” to jedno z głównych źródeł zarobku firmy PayPal. Zgodnie z polityką tego pośrednika możemy wypłacić środki jedynie  w walucie naszego kraju. Przykładowo, jeśli mieszkamy w Polsce, mamy polskie konto bankowe możemy więc wypłacić tylko złotówki. Jedyną możliwością na wypłatę np. USD jest posiadanie konta w Amerykańskim banku (kod BIC amerykańskiego oddziału). Nie pomaga niestety konto walutowe w USD prowadzone przez polski bank. Jest jednak szansa na obejście tych problemów, o czym poniżej:

Wypłata USD z Paypala

Czy można przelać pieniądze z Paypala na Revoluta

Wielu użytkowników pyta, jak mogą wypłacić pieniądze z Paypala np. na konto Revolut lub doładować konto Revolut za pomocą Paypala. Niestety doładowanie konta możliwe jest tylko w jedną stronę, tzn. możemy doładować jedynie saldo Paypal za pomocą Revoluta. Jeżeli chodzi o wypłatę środków z Paypala to złotówki bez problemu wypłacimy na nasze polskie konto. Procedura zajmuje ok. 1-2 dni roboczych. W przypadku chęci wypłaty walut obcych np. Dolarów amerykańskich, Euro czy Funtów warto zastosować nasz poradnik, aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania transakcji.

Jak wypłacić dolary amerykańskie (USD) z konta Paypal?

Wypłata USD bez przewalutowania: nie musimy tworzyć nowego konta Paypal (nasze polskie powinno wystarczyć). Pamiętajmy; w celu wypłaty USD  bez przewalutowania z jakiegokolwiek konta Paypal potrzebujemy  konta bankowego prowadzonego przez amerykański bank. W celu rozwiązania tego problemu założyłem subkonto prowadzone w USD u pośrednika płatności Transferwise. Zakładając konto w tym serwisie możemy stworzyć osobiste rachunki bankowe prowadzone m.in w  amerykańskim czy brytyjskim banku. Na założone konto możemy dokonywać transferu środków, jak i później dokonywać ich wypłaty. Jeśli nie masz rachunku transferwise to darmowej rejestracji możesz dokonać tu. Prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe, płacimy jedynie niewielką prowizję za wymianę walut: przy 142 USD zapłaciłem 0,75 USD (ok. 0,5% vs ok. 3% na Paypalu). Dodatkowo, serwis nalicza opłatę 3,3 PLN za przelew złotówkowy na konto.  Po założeniu konta otrzymałem amerykański rachunek bankowy wraz z kodem BIC/SWIFT. Niestety, nie udało mi się dodać tego rachunku do mojego Paypala, ze względu na pojawiający się błąd. W związku z powyższym wysłałem wiadomość do polskiego wsparcia Paypal wyjaśniając mój problem. Do wiadomości dołączyłem wszystkie dane konta transferwise oraz screen z systemu Paypal z komunikatem błędu.

Po około 12h otrzymałem informację, iż powyższy błąd został naprawiony i mogę dodać moje “amerykańskie” konto.  Jak to zrobić przedstawiam poniżej: W pierwszej kolejności wybieramy “powiąż rachunek bankowy”, następnie klikamy w pole jak na screenie poniżej:paypal wypłata USD na konto

W kolejnym oknie wpisujemy wartości z systemu Transferwise w odpowiednie pola, w celu wyświetlenia szczegółów konta klikamy na wybrany rachunek w systemie (w naszym przypadku USD):

 • Wybieramy typ rachunku : “Oszczędnościowy”
 • Numer rozliczeniowy banku to “numer oddziału banku (ACH lub ABA)/Routing number(ACH or ABA)”
 • Numer rachunku to pole “Numer konta bankowego/Account number”

Jeśli pojawi się błąd mamy 2 rozwiązania:

 • Ściągnąć aplikacje mobilną i dodać konto z poziomu aplikacji mobilnej
 • Zrobić screena i wysłać do supportu Paypala z opisem problemu. U mnie po jednym “tickecie” udało się dodać konto USD.

Jak wypłacić USD z Paypala

Kolejnym krokiem była fizyczna wypłata USD z Paypala na moje konto Transferwise. Po zalogowaniu do konta Paypal wybrałem “przelej środki”, następnie “przelej środki na rachunek bankowy”. Wybrałem nowo dodane konto w USD, wpisałem kwotę i całość zatwierdziłem przyciskiem akceptacji. W ciągu 5 minut otrzymałem informację na skrzynkę email o zleceniu wypłaty. Po ok 2-3 h otrzymałem informację, że moje żądanie zostało przetworzone i środki otrzymam w ciągu 1 dnia roboczego.  Na zasilenie rachunku Transferwise czekałem ok. 30 godzin, z przesłanej kwoty otrzymałem 100 % (nie zostały potrącone żadne prowizje). Wysłałem ponad 140 USD i tyle też otrzymałem na moje wirtualne konto. Przy powyższej kwocie oszczędność względem kursów Paypal wynosi ok 13 PLN. Kwota niewielka, ale satysfakcja niezapłacenia kolejnej horrendalnej prowizji dla Paypala jest naprawdę duża.

paypal wypłata USD

Po otrzymaniu pieniędzy na konto Transferwise mamy 2 możliwości, przewalutować pieniądze i zlecić przelew w złotówka (koszt ok. 0,5% + 3 pln za przelew). Jest to prostsza i szybsza metoda, przy pojedynczych transakcjach sprawdzi się najlepiej. Druga opcją jest zamówienie karty walutowej USD i wypłata pieniędzy na Revolut’a (koszt ok. 0,1% + brak opłat za przelew). Zamówienie karty USD do konta Transferwise  ̶n̶i̶c̶ ̶n̶i̶e̶ ̶k̶o̶s̶z̶t̶u̶j̶e̶  Transferwise wprowadził prowizje 25 zł za wydanie karty), czas oczekiwania to od kilku do kilkunastu dni. W przypadku regularnych wpływów w walucie obcej na Paypal warto zamówić kartę i wypłacać przez PayPal.

Jak wypłacić USD z Paypala na Revoluta

Istnieje jednak pośrednia metoda wypłaty USD dzięki Transferwise. Co więcej cały proces możemy wykonać nie ponosząc żadnych opłat. W pierwszym kroku powinniśmy zastosować naszą instrukcję opisaną poniżej. Jednocześnie po stworzeniu konta Transferwise musimy zawnioskować o kartę do konta dolarowego. Mając już fizyczną kartę dolarową możemy dokonać dzięki niej doładowanie konta Revoluta. Cały proces wypłaty USD z Paypala będzie wyglądał w następujący sposób:

 1. Wypłata USD z Paypala na konto Transferwise (ok 1 dnia – koszt 0 zł)
 2. Dodanie karty Transferwise USD do konta Revolut
 3. Doładowanie konta Revolut przy użyciu karty Transferwise USD (Natychmiastowe doładowanie – koszt 0 zł)

Przelew z Paypal na Revolut

Tym samym wypłacamy USD z Paypala prosto na nasze konto Revolut. Cały proces zajmuje maksymalnie 2 dni robocze i nic nie kosztuję. Mając USD na koncie Revolut możemy dokonać przewalutowania po kursach miedzybankowych i wypłacić otrzymaną kwotę za darmo na konto.

Uwaga! Przy doładowaniu Revolut będzie sugerował, iż karta jest rozliczana w GBP. Należy zignorować wiadomość i przejść do doładowania. Wszystko przejdzie bez opłat, sami testowalismy 23.01.2020. Proszę pamiętać o wybraniu odpowiedniej waluty doładowania i odpowiedniej karty. Całość powinna wyglądać jak na screenie poniżej:

Przelew Paypal Revolut USD

Przy kolejnym oknie wybieramy “tak, kontynuuj”, dokładnie jak na screenie poniżej”

Paypal Revolut

I to tyle, przelew USD z Paypala na Revoluta jest tak prosty i co najlepsze darmowy!

Dodanie karty (Transferwise) do Konta Revolut

Procedura dodania jakiejkolwiek karty płatniczej do konta Paypal wygląda tak samo. Poniżej przedstawiamy instrukcje jak to zrobić, jednocześnie mamy kilka bardzo ważnych uwag. Uwaga! Przed dodanie wybranej waluty należy wybrać odpowiednie saldo konta Revolut. Dodając EUR musimy wybrać saldo EUR, przy doładowaniu USD należy wybrać saldo USD. Dopiero po wybraniu odpowiedniego salda należy kliknąć na przycisk “”Dodaj pieniądze”.

W kolejnym oknie podstawi nam się ostatnio używana karta płatnicza, z której doładowywaliśmy konto Revolut. Należy wybrać opcje “zmień”, następnie przejść na dół ekranu i kliknąć “Dodaj kartę debetową lub kredytową”.

 

W przedostatnim kroku wpisujemy numer naszej karty, datę ważności i CVV (np. Transferwise USD) i proces zatwierdzamy klawiszem kontynuuj.

W ostatnim kroku wybieramy z listy kart Transferwise i wpisujemy kwotę doładowania. Operacje zatwierdzamy przyciskiem “dodaj pieniądze”. Przed dodaniem środków pojawi nam się ostrzeżenie, iż karta wydaję się być wydana w GBP(wynika to z faktu, iż karta jest wydana przez brytyjski bank). Możemy bezpiecznie zatwierdzić ostrzeżenie przyciskiem “tak, kontynuuj”. To wszystko, udało Ci się doładować konto wybraną kwotą USD.

Obowiązkowa procedura AML 

Niestety w ostatnim czasie serwis Transferwise, zaczął wymagać weryfikacji konta przed udostępnieniem pełnej funkcjonalności. Procedura AML polega na weryfikacji dowodu oraz przesłaniu 20 USD do serwisu. Po wpłacie pieniądze można bez problemu wypłacić na konto. Powyższy sposób cały czas działa i wypłaty z PayPal’a bez problemów trafiają na nasze konto Transferwise.

Wypłata dewiz (EUR/GBP) z konta Paypal

Chcąc wypłacić EUR musimy mieć konto np. w Niemieckim banku oraz zarejestrować Paypala w Niemczech. Dla GBP musimy posiadać konto w brytyjskim banku oraz zarejestrować Paypal w Wielkiej Brytanii . Osobiście byłem w stanie stworzyć konto Paypal, z którego można wypłacić Funty. Dodatkowo, do swojego głównego konta Paypal zarejestrowanego na Polskę, dodałem amerykańskie konto umożliwiające wypłatę USD. 

Wypłata GBP: pierwszym krokiem było stworzenie konta Paypal zarejestrowanego na UK. Bez problemu to zrobiłem rejestrując je na nowy adres. Teraz tylko potrzebne jest konto. Z pomocą znowu przychodzi pośrednik płatności Transferwise.  Wystarczyło do naszego konta dodać rachunek prowadzony w GBP.

Uwaga! Nie ma możliwości wypłaty GBP/EUR z PayPala zarejestrowanego na Polskę (wybrany kraj: Polska). Aby wypłacić te waluty należy stworzyć nowe konto Paypal, zarejestrowane na dany kraj (nie ma możliwości zmiany kraju w istniejącym koncie).  W dalszej cześci wpisu instrukcja jak to zrobić (na postawie doświadczeń czytelnika).

Sprawdzając prowizje które musimy zapłacić za wymianę i wypłatę wyszło, że za 1000 GBP na PLN prowizja to  5,4 funta za przewalutowanie oraz wypłatę, czyli ok. 25,5 PLN. Dla porównania Paypal na kursie uszczupli nasze finanse  na co najmniej 100-120 zł, mniej więcej 4-5 razy więcej! Wypłacając 1000 funtów przez konto Transferwise otrzymamy trochę ponad 4700 zł, w przypadku Paypala będzie to ok 4600 zł. Jest pewne “ale”- jeśli przekroczymy pewien limit płatności, Paypal może dokonać dodatkowej weryfikacji naszego konta. W tym przypadku na jaw wyjść może nasza rzeczywista rezydencja. Sugeruję podanie prawdziwych danych (imię+nazwisko, data urodzenia etc.), jako adres najlepiej podać adres znajomych/rodziny przebywających w danym kraju.

Poradnik jak dodawać karty, rachunki etc. do konta Paypal dostępny jest w naszym poprzednim artykule.

Paypal Transferwise

Praktyczny poradnik wypłaty EUR/GBP (od czytelnika)

Otrzymaliśmy komentarz oraz wiadomość od czytelnika, któremu udało się wypłacić EUR z Paypala bezpośrednio na konto Revolut. Za informacje dziekujemy Panu Jackowi, w wolnej chwili sami zweryfikujemy cały proces. Na ten moment przekazujemy to co nam czytelnik napisał. Proces wypłaty EUR wygląda w następujący sposób:

 • W pierwszy kroku najlepiej połączyć się przez VPN danego kraju, tak by IP pochodziło z wybranego regionu (np. Niemcy).
 • Wybieramy kraj Niemcy/Germany oraz nasze prawdziwe dane – Imię, Nazwisko, datę urodzenia polski adres zamieszkania (Ważne! dane zgodne z prawdziwymi danymi z dowodu/paszportu). Dodajemy jakikolwiek numer telefonu stacjonarnego (z kierunkowym na Niemcy), dodatkowo w 2-Factor Authentication dodajemy nasz polski numer telefonu komórkowego. Podsumowując wszystkie dane się zgadzają z tymi prawdziwymi oprócz kraju i numeru telefonu stacjonarnego.
 • Po założeniu konta może wyskoczyć alert, gdzie Paypal będzie wymagał weryfikacji (Nie zawsze to wystąpi). W tym przypadku można wysłać zdjęcie paszportu, ważne aby dane się zgadzały.
 • Po założeniu konta i ewentualnej weryfikacji, możemy przystąpić do dodawania konta i karty. Dodajemy brytyjskie konto Revolut do naszego Paypala, dodatkowo dodajemy kartę Revolut, gdzie Paypal dokona 2 obciążeń. W aplikacji Revolut na wyciągu będą widoczne obciążenia wraz z kodami, które musimy wpisać na koncie Paypal.
 • Jeszcze przed zweryfikowaniem rachunku i karty, możemy wysyłać przelewy w EURO. Z doświadczenia użytkownika taki transfer był księgowany na Revolucie następnego dnia.
 • Uwaga! W sumie po przekroczeniu kwoty przelewów 1000 EUR konto jest blokowane ponownie. Paypal prosi o potwierdzenie adresu, gdzie przy 3 możliwych próbach wyskakuję błąd (nie zależnie od podanego adresu). Jednocześnie po 3 nieudanych próbach PayPal prosi o przesłanie dowodu zamieszkania. W tym przypadku nasz czytelnik wysłał przód i tył dowodu osobistego i jego konto po 3 minutach zostało odblokowane.

Przetestowaliśmy powyższy sposób z wykorzystaniem niemieckiego VPN’a. Bez problemu założylismy konto na Niemcy z danymi polskimi (Imie, Nazwisko, adres, miasto itp.). Jako telefon podaliśmy randomowe liczby. W kolejnym kroku dodaliśmy Polski numer telefonu celem otrzymania kodu weryfikacyjnego, tu nie powinniśmy podawać numeru telefonu przypisanego do innego konta Paypal. Dodatkowo dodaliśmy kartę revolut, konto revolut (EUR), jednocześnie przeprowadziliśmy pomyślną weryfikacje konta EUR. Po tych krokach zleciliśmy wypłatę salda EUR na konto EUR Revolut, która następnego dnia dotarła. Jednym słowem, powyższy sposób działa i można go wykorzystać, oczywiście “z głową”.

W przypadku naszego testu, nie musieliśmy w żaden sposób weryfikować nowego konta Paypal, jedynie potwierdziliśmy numer telefonu oraz zweryfikowaliśmy rachunek bankowy.

Zachęcamy o podzielenie się waszym doświadczenie w komentarzach. Jednocześnie dziękujemy Panu Jackowi za przesłanie swojej instrukcji, która tu zamieściliśmy.

Podsumowując

Warto kombinować w przypadku trochę większych kwot, przynajmniej kilkaset jednostek danej waluty lub w przypadku regularnych przepływów. Niestety procedura nie jest szybka ani wygodna, ale pozwala oszczędzić całkiem spore kwoty. Kursy wymiany walut na Paypalu są tak słabe, jak tabele kursową banków, jednym słowem rozbój w biały dzień.

Zachęcamy do lektury podobnych poradników:

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach i promocjach? Zapisz się!

182 komentarze
 1. Odpowiedz Avatar
  Damian 7 sierpnia 2019 17:54

  W moim przypadku też wystąpił ten błąd przy próbie powiązania rachunku, lecz pomógł kontakt z suportem. Natomiast teraz nie mogę przelać pieniędzy na transferwise. Też wyskakuje podobny błąd a suport rozkłada ręcę. Co robić? Pomocy

  • Odpowiedz Avatar
   grzegorz 23 maja 2020 23:39

   Witajcie macie jakiś filmik jak to zrobić ponieważ macie tutaj małe niejasności zacznająć np po kolej w co trzeba wejsc itd.. a nie od środka zaczynać już powiazania itd

   • Odpowiedz finhack
    finhack 24 maja 2020 11:09

    już zmodyfikowaliśmy lekko kolejność akapitów. Procedura wygląda następująco:
    1. Zakładamy transferwise i zamawiamy kartę do konta.
    2. Powiązujemy rachunek transferwise z kontem Paypal
    3. Zlecamy wypłate USD z Paypala na Transferwise
    4. Dodajemy kartę Transferwise do Revoluta
    5. Doładowujemy saldo dolarowe na koncie Revolut za pomoca karty Transferwise.

    • Avatar
     Daniel 7 czerwca 2020 21:02

     Czekam aktualnie na kartę TW, żeby dodać ją do Revoluta. Udało mi się dodać nr banku z TW na PP.
     I teraz chciałem spróbować transfer z TW na Revoluta bez karty i stąd moje pytanie. Czy przelewam to na dane konta Revolut podając jako konto brytyjskie w TW? Po przelewie przez swift kwota prowizji jest baaaardzo duża. Przy 20 dolarach zabierają przeszło 5 :O Więc to się kompletnie nie opłaca chyba że robię coś źle.

    • finhack
     finhack 8 czerwca 2020 08:19

     Tyle kosztują przelewy SWIFT, równie dobrze może Pan zlecić przelew na Polskie konto walutowe. Koszt będzie podobny, tylko doładowanie przez kartę się opłaca.

    • Avatar
     grzegorz 24 maja 2020 20:19

     Trzeba zamawiać karte transferwise ??? można przelać bez tego na revolut kase ??

    • finhack
     finhack 25 maja 2020 08:36

     Można bez tego przelać na Revoluta, tylko taki przelew kosztuje kilka USD (zgodnie z Tabela opłat i prowizji Transferwise). Można też wymienić z USD na PLN i przelać złotówki na konto PLN, koszt wymiany ok 0,4-0,5% + chyba 3 PLN za przelew.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 września 2019 12:32

   Jaką walutę Pan próbuje przelać USD? Konto zasetupowane jak w naszej instrukcji? Może usunie Pan konto i spróbuje dodać jeszcze raz?

   • Odpowiedz Avatar
    Michal 3 marca 2020 08:44

    Dzień dobry;
    Proszę o konkretne informacje na temat wyplaty waluty Euro z paypal bez starty na spreadzie.
    Nr rachunku oraz karta(revoult+transferwise)aktywne oraz prowadzone w euro.
    Nie mogę dodać konta transferwise ani karty prowadzonej w Euro do paypala-system pozwala tylko na rachunki w PLN.
    Michal

    • finhack
     finhack 3 marca 2020 11:48

     Musi Pan zarejestrować Paypal na niemiecki adress i niemiecki Nr Telefony. Jest to jedyna opcja. Mogą być też dane innego dowolnego kraju, gdzie walutą jest EURO. Na Paypal zarejestrowany w Polsce możemy jedynie wypłacić PLN lub USD.

   • Odpowiedz Avatar
    Maksymilian 7 stycznia 2020 10:22

    Hej, super artykuł, dziękuję. Założyłem konto i… nie wiedząc że mogę Ci pomóc klikając link, przeszedłem do strony Transferwize przez google. Szkoda! bo zasługujesz na gratyfikację za pracę którą włożyłeś w ten artykuł. Teraz widzę, że polecając kogoś możesz zyskać… Pisz, że to Ci pomoże, a więcej osób zrobi to świadomie. Ja nie wiedziałem, ale zostawiam ten komentarz z wdzięcznością. Rozwiązałeś mój problem z PayPalem. Dziękuję!

    • Avatar
     KACPER 29 marca 2020 17:49

     Chcialem połączyć tak konto tylko ze w Euro, lecz wyskakuje błąd w numerze IBAN. Co mam zrobić żeby wypłacić € z paypala do transferwise?

    • finhack
     finhack 7 stycznia 2020 10:53

     Dziękuję za miłe słowa, tego typu komentarze są motywacją dla nas do dalszej pracy i tworzenia podobnych artykułów :).

 2. Odpowiedz Avatar
  Dominik 3 września 2019 17:34

  Witam napisałem 2 meile do paypal,ale dostaje automatyczną odpowiedź w przeciągu godziny z ogólną instrukcją dodawania rachunku w pln i usd,czyli to co każdy wie,i wciąż to samo….,gdzie napisac by otrzymać odpowiedz na moj konkretny przypadek,a nie automatyczną odpowiedz

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 września 2019 21:39

   Po zalogowaniu się do konta Paypal, proszę kliknąć Pomoc, następnie “przejdź do centrum wiadomości” i tam będzie miał Pan wiadomości wysłane do Paypala. Proszę tam odpisywać, aż któryś z konsultantów odpowie. Można też się skontaktować przez nową wiadomość. W przypadku auto-odpowiedzi, należy wysłać kolejną wiadomość jako odpowiedz do poprzedniej.

 3. Odpowiedz Avatar
  Dominik 4 września 2019 09:54

  Bardzo dziękuję za wszystkie informacje,duże piwo dla autora😀,już nie pisałem więcej wiadomości,zadzwoniłem do konsultanta,pięć minut i po sprawie :),konto dodane,puściłem przelew,wyszedł bez żadnych problemów,także jeszcze raz wielkie dzięki.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 4 września 2019 12:32

   Jest to dość opłacalne rozwiązanie, dla każdego 1 000 USD oszczędności wyniesie ok. 100 zł. Z wielką przyjemnością pomagamy w oszczędzaniu środków. Dziękujemy za miły komentarz 🙂

 4. Odpowiedz Avatar
  PODWRAŻENIEM 5 września 2019 16:25

  Witam serdecznie,
  paypal weryfikuje konta osobiste w Polsce powyżej limitu ok 20000 zł otrzymanych płatności i żąda skanu np rachunku za prąd z nazwiskiem właściciela konta – jak sobie z tym poradzić mając konto Paypala zarejestrowane w UK gdy mieszka się w Polsce?
  Czy zarejestrowanie konta firmowego na Paypalu w UK za pomocą Transferwise będzie też takie proste ?
  Dziekuje za odpowiedź

  • Odpowiedz finhack
   finhack 5 września 2019 20:58

   Ciężko powiedzieć, niestety nie przechodziłem tej procedury. Mam 2 konta Paypal (zweryfikowane) zarejestrowane na polske, płatności w USD przechodzą bardzo dobrze. Osobiście używam tego patentu kilka razy w roku dla rożnego typu operacji.

   • Odpowiedz Avatar
    Paulina 16 września 2019 15:24

    Mam dość dużo zgromadzonych środków w funtach na Paypalu (konto polskie). Czy istnieje możliwość przesłania sobie tych środków na nowe konto paypal w funtach bez potrącania prowizji?

    • finhack
     finhack 18 września 2019 21:41

     tak przesyłanie pieniędzy pomiędzy kontami paypal jest darmowe (wystarczy wybrać opcje wysyłka pieniędzy -Friends and Family)

 5. Odpowiedz Avatar
  Tomek 20 września 2019 09:10

  Postąpiłem zgodnie z procedurą, założyłem konto USD na transferwise. Po wielkich bojach poprzez infolinię dodałem to konto jako rozliczeniowe do Paypal. Zleciłem dwukrotnie wypłaty w USD. Każda z nich po kilku dniach wracała z informacją, że bank w USA odrzucił płatność od Paypala. Na infolinii twierdzą, że paypal robi wszystko jak być powinno, że to wina banku odbierającego. Zrobiłem przelew z innego konta na ten amerykański rachunek – pieniądze docierają. Transferwise wystawił nawet pisemko, że konto istnieje i że wszystko z nim w porządku. Pat ? Co zrobić ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 września 2019 09:45

   Panie Tomku, nasze ostatnie przelewy 11.09 doszły, wczoraj pościliśmy testowy przelew i jak dojdzie damy znać. Z pomysłów, które przychodzą nam do głowy. Może poprosić transferwise o wygenerowanie nowego konta dla Pana z nowym numerem i setup zgodnie z instrukcją:
   Wybieramy typ rachunku : “Oszczędnościowy”
   Numer rozliczeniowy banku to “numer oddziału banku (ACH lub ABA)”
   Numer rachunku to pole “Numer konta bankowego”
   Ewentualnie, może stworzyć nowe konto Paypal i dodać rachunek?

   • Odpowiedz Avatar
    Tomek 20 września 2019 13:26

    Na pewno oszczędnościowy ? Z transferwise dostałem informację, że jest to rachunek rozliczeniowy. Chociaż za pierwszym razem próbowałem jako oszczędnościowy ale płatność też wróciła. Zarówno przy opcji rozliczeniowy jak i oszczędnościowy płatność wracała. Pozostaje stworzyć nowe konto na paypal, tylko czy to coś zmieni…

    • finhack
     finhack 20 września 2019 13:42

     W przypadku mojego Paypala za-setupowałem jako oszczędnościowy i płatności przechodzą (przelew zajmuje ok 1 dnia roboczego). Na dobrą sprawę, jeśli płatność wraca to Paypal powinien widzieć powód zwrotu środków.

 6. Odpowiedz Avatar
  Tomek 20 września 2019 14:16

  zdrowy rozsądek też mi to podpowiada, niestety oni twierdzą, że nie znają przyczyny zwrotu pieniędzy i że problem nie leży po ich stronie…

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 września 2019 18:41

   przelew wysłany wczoraj dzis został zaksiegowany na koncie transferwise

 7. Odpowiedz Avatar
  Luśka 1 października 2019 12:52

  Witam, aby przelać pieniądze, które przyszły w euro z paypala na konto bankowe muszę je najpierw przewalutować na pln dopiero uda je się przelać ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 1 października 2019 14:59

   Jeżeli środki są na transferwise to można chyba przelać Euro bezpośrednio na konto. Trzeba wybrać opcje “send”

 8. Odpowiedz Avatar
  Piotr 2 października 2019 13:01

  Witam,

  przed chwilą probowałem dodać konto USD z transferwise do Paypal, pojawia się błąd „Niestety. Nie możemy teraz przetworzyć tego żądania. Spróbuj ponownie później„
  Zadzwoniłem na infolinie paypal, a miła pani powiedziała mi że jeśli jest to konto wirtualne to dodać już się nie da, ponieważ w przeszłości było z nimi za dużo problemów 🙁 Ma ktoś może jakiś pomysł ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 2 października 2019 16:56

   Napisać na support i męczyć ich. W naszym przypadku po jednym tickecie mogliśmy dodać konto, a problemów nie ma żadnych w naszym przypadku (płatności dochodzą).

 9. Odpowiedz Avatar
  joanna 3 października 2019 17:25

  Jak zalozyc konto PP w niemczech? chce wyplacic EUR z paypala:)

 10. Odpowiedz Avatar
  joanna 3 października 2019 17:44

  Zalozylam to konto PP w niemczech na inny adres email ale musialam podac jakis fikcyjny adres i nr telefonu.. No i teraz nie wiem.. co dalej?

 11. Odpowiedz Avatar
  estence 4 października 2019 20:06

  Nie mogę dodać konta przez PayPal, zadzwoniłam na infolinię. Konsultant powiedział mi, że transferwise nie ma nr rozliczeniowego (choć mam go przed oczami i mogę podyktować!) i że to nielegalne, a osobom, które mają powiązane TransferWise z paypalem, rozłącza się te konta, a niektórym zamyka PayPal “za karę”. Z komentarzy pod tym postem widzę, że nikt nie otrzymał takiej informacji… Ile w tym prawdy? Męczyć obsługę PayPal dalej?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 7 października 2019 09:59

   Niestety Paypal zarabia spore pieniądze na różnicach kursowych, nie widzę nić nielegalnego w dodaniu konta w USD… Z drugiej strony jest to na pewno niekorzystne dla Paypala i będą próbować blokować tą procedurę, skoro już są świadomi.

   • Odpowiedz Avatar
    estence 7 października 2019 11:51

    Dziękuję za odpowiedź. Napisałam do PayPala, nie podając nazwy banku, tylko dane – odpisano, że jest to możliwe, ale muszę sprawę dokończyć telefonicznie. Gdy zadzwoniłam i zgłosił się inny konsultant, również poinformował mnie, że jest to niemożliwe i że nawet osoby, które wcześniej dodały TransferWise, nie mogą już korzystać z tego sposobu. Spróbuję ich jeszcze pomęczyć, chociaż wątpię, że się uda.

    • finhack
     finhack 15 października 2019 17:08

     Przelew zlecony po 7.10 lekko opóźniony (2 dni) doszedł na konto transferwise. PayPal leci w kulki, bo z każda taka wyplata traci 10gr prowizji na każdym niewymienionym USD. Konto zasetupowane jakiś czas temu dalej działa.

    • finhack
     finhack 11 października 2019 19:14

     Zleciliśmy wypłatę i wyszła normalnie z Paypala na konto Transferwise…

    • finhack
     finhack 8 października 2019 14:15

     W ciągu tygodnia postaramy się przetestować wypłatę i damy znać czy już ją zablokowali.

    • finhack
     finhack 7 października 2019 18:36

     Może idzie wywołać zagraniczny support. Ostatnio testowo realizowaliśmy taka wypłatę w końcówce września i nie było problemu.

 12. Odpowiedz Avatar
  Maciecqq 14 października 2019 11:17

  Wlasnie skonczylem rozmowe telefoniczną, otrzymalem info ze WiseTransfer nie działa z Paypal….

 13. Odpowiedz finhack
  finhack 15 października 2019 15:51

  Tak jak pisaliśmy wcześniej, powyższe rozwiązanie nie leży w interesie Paypal. Więc będzie starał się je blokować. Ostatnio zleciliśmy testową płatność(w ostatnim tygodniu) i z lekkim opóźnieniem (2 dni zamiast 1 dnia) kasa doszła na konto Transferwise. Osoby, które odpowiednio wcześnie dodały konto Transferwise dalej mogą przesyłać USD bez przewalutowania.

 14. Odpowiedz Avatar
  Ania 17 października 2019 18:37

  fajnie, ze pisziecie, że płaności działają, ale problem jest z dodawaniem nowych rachunków a nie z płatnościami.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 18 października 2019 23:05

   problem leży po stronie Paypala, który stara się blokować tego typu rozwiązania. Mozna probować z zagraniczym supportem, może przejdzie…Troche osób skorzystało z rozwiązania i może w tym tkwi problem

 15. Odpowiedz Avatar
  Łukasz 5 listopada 2019 14:18

  Transwerwise, żeby aktywować rachunek w USD wymaga wpłaty z karty kredytowej lub przelewem z konta, za co bierze horrendalne prowizje :/
  Jakieś alternatywy?
  Chcę przelać USD z PayPala na konto walutowe USD w Polsce, bez jakiegokolwiek przewalutowania…

  • Odpowiedz finhack
   finhack 6 listopada 2019 15:14

   Ta aktywacja nie odbywa się przez doładowanie konta z karty na kwotę 10 centów? Przy aktywacji nie pobierali chyba żadnych prowizji.

 16. Odpowiedz Avatar
  Dominik 7 listopada 2019 16:48

  Czy patent z wypłatą dolarów z konta PayPal też zadziała jeżeli założę konto firmowe na Transferwise?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 7 listopada 2019 17:04

   Powinien, chociaż Paypal ostatnio utrudnia działania i czasem może się nie udać dodać konta. Warto próbować bo różnica na kursie wliczając prowizje transferwise wynosi nawet 10 gr (oczywiście na korzyść transferwise)

 17. Odpowiedz Avatar
  Dominik 7 listopada 2019 16:50

  Czy wypłata dolarów zadziała tak korzystnie jeżeli założę konto firmowe na Transferwise?

 18. Odpowiedz Avatar
  Dawid 29 listopada 2019 11:15

  Zeby uzyskać dane do wirtualnego konta USD w transferwise musze zamówić od nich karte i przelac 20USD(niby tak zweryrfikuje moje dane). Czy jest to konieczne czy da się to obejść?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 29 listopada 2019 19:13

   My nic nie zamawialiśmy ani nie weryfikowaliśmy. Dane do konta są dostępne po kliknięciu w kafelek “USD” (wyświetlają się dane Account number, Routing number etc.)

   • Odpowiedz Avatar
    Bartek 2 grudnia 2019 21:42

    To coś się pozmieniało może… Mam ten sam problem – aktualnie moje dane są ukryte i aby je odkryć, to muszę przelać 20$. To możliwe że tak szybko by się to zmieniło?

    • finhack
     finhack 3 grudnia 2019 11:10

     Najlepiej napisać ticket do Transferwise, na koncie, które testowaliśmy było wszystko odkryte i bez problemu dodaliśmy dane jak w naszej instrukcji. Najlepiej zapytać wprost, że znajomy ma wszystko odkryte, a Pan zakryte i o co chodzi….

    • Avatar
     Bartek 2 grudnia 2019 21:44

     a no i oczywiście nie mogę tego przelać z paypala, ponieważ nie ma takiej opcji

 19. Odpowiedz Avatar
  Marina 2 grudnia 2019 19:28

  OGROMNIE dziękuję za tego hacka!! Właśnie zaoszczędziłam kilkaset złotych 😀
  I może będzie pomocne info – PP podłączył mi rachunek z TransferWise-a bez żadnego marudzenia, w kilka sekund, a następnie bez problemu przyjął przelew na tenże rachunek

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 grudnia 2019 11:11

   Dziękujemy za miłe słowa.

 20. Odpowiedz Avatar
  Illia 10 grudnia 2019 17:44

  Today I received $150 transfer from Polish PayPal to USD account. After sending from Transferwise $150 to my Polish bank account (with Transferwise fees and conversion rates) the savings comparing to direct transfer from PayPal to Polish bank account is 12 PLN. Not bad. Thanks!

 21. Odpowiedz Avatar
  Ash 20 grudnia 2019 23:38

  Witam, mam środki w GBP na PayPal polski , otworzyłem konto w GBP na TransferWise oczywiście nie mogę dodać to konto na polskim Paypal
  Moje pytanie, czy uda mi się otworzyć nowe konto PayPal i załączyć do niego konto TransferWise i przelać między kontami ? Próbowałem wysłać GBP z mojego PayPal na PayPal kolegi w Anglii, PayPal przelicza na pln i potem znów na GBP.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 21 grudnia 2019 09:44

   Osobiście wysyłałem USD/EUR po miedzy kontami Paypal i nie było problemów. Jeżeli chodzi o wypłatę EUR/GBP dany Paypal powinien być zarejestrowany na wybrany kraj EU lub Wielką Brytanie, natomiast dane konto EUR/GBP musi być prowadzone przez bank mający przypisany kod SWIFT do danego kraju (transferwise powinien mieć te konta z odpowiednim kodem SWIFT).

 22. Odpowiedz Avatar
  Rex 14 stycznia 2020 13:13

  Witaj Finhack! Dziękuję za szansę na oszczędności przy transferze dewiz. Moja sytuacja: mam konta paypal w USA i u nas. Konta bankowetu i tu, dewizowe też. Jak powinienem postąpić żeby czegoś nie spieprzyć? Chcę przesyłać niewielkie kwoty dewiz z konta w USA do Polski. Gdzie rejestrować Transferwise, gdzie Revoluta itd. pozdrawiam

  • Odpowiedz finhack
   finhack 14 stycznia 2020 18:38

   Jeżeli chodzi o transfer miedzy kontami to chyba najlepiej zrobić to przelewem SWIFT. Koszt powinien zamknąć się w kilku dolarach. Z konta dolarowego przy użyciu karty można również zasilić Revoluta, w tym przypadku jednak może pojawić się prowizja za doładowanie z karty wydanej poza EOG.
   Jeżeli chodzi o przelew należy wypełnić kod SWIFT/BIK Banku, numer rachunku i możemy zlecać operację.

 23. Odpowiedz Avatar
  piotr 22 stycznia 2020 10:30

  Chce założyć konto paypal niemieckie. Jak mam to zrobic skoro paypal prosi o podanie niemieckiego nr tel przy rejestracji. jak to ominac? ta sama sytuacja przy Brytyjskim paypal. prosze o pomoc

  • Odpowiedz finhack
   finhack 22 stycznia 2020 11:19

   Z czego pamiętam u nas przeszło bez numeru. W tym przypadku może jest jakaś usługa wirtualnych numerów telefonu i można było ją wykorzystać.

 24. Odpowiedz Avatar
  piotr 22 stycznia 2020 18:22

  raczej nie da rady tego zrobic wirtualnie . ma ktos jakis pomysl?

 25. Odpowiedz Avatar
  Krzysztof 28 stycznia 2020 12:42

  Tak jak napisał ktoś wcześniej: Żeby uzyskać dane do wirtualnego konta USD w transferwise trzeba przelać 20 USD (konieczne do weryfikacji danych). Więc sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana. Dałem sobie spokój i zamknąłem konto. A na początku tego opisu wszystko było takie proste!

 26. Odpowiedz Avatar
  Krzysiek 28 stycznia 2020 17:57

  Dziękuję za wszystkie informacje, czy jeśli otworzę niemieckie konto PayPal na adres np. mojej cioci to przy weryfikacji konta wystarczy że wyślę numer jakiegoś rachunku z jej danymi i tym adresem czy muszę wysłać jakiś rachunek z moim imieniem i nazwiskiem?

 27. Odpowiedz Avatar
  Oskar 30 stycznia 2020 15:29

  Cześć mam pytanie mam duńskiego paypala – i dzwoniąc do call center otrzymałem informację, iż z tego paypala nie mogę wypłacić dolarów – mogę wypłacić tylko DKK. Wiesz czy to tylko na polskim PayPal można dodać tę wypłatę w $ ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 31 stycznia 2020 14:06

   Co do wypłaty USD to chyba jest ona możliwa z każdego Paypala, warunkiem jest konto prowadzone przez amerykański bank (polskie konta walutowe nie przejdą).

  • Odpowiedz Avatar
   Oskar 30 stycznia 2020 15:50

   ok przelałem po prostu środki z paypala dk na pl za 2 dolary przy 700 i stąd już mogę podłączyć amerykański rachunek 🙂

   • Odpowiedz finhack
    finhack 31 stycznia 2020 10:50

    Tak, do Paypala może Pan podłączyć rachunek USD prowadzony przez amerykański bank. Aby uzyskać taki rachunek może Pan założyć konto Transferwise, tam zostaną udostępnione dane tego typu rachunku. W celu podłączenia go pod Paypala i przelania środków wystarczy zastosować się do naszej instrukcji.

 28. Odpowiedz Avatar
  kubucjusz 19 lutego 2020 09:42

  Witam,
  Do wyświetlenia danych konta TransferWise trzeba: 1. przelać min $20 na konto; 2. potwierdzić tożsamość dowodem. Także chyba ta opcja wydaje się spalona :/ a szkoda. Czy jest jakaś inna możliwość przelania środków z PayPal na Revolut?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 19 lutego 2020 10:11

   Czemu spalona opcja, wystarczy przejść weryfikacje i można korzystać. Jak my w zeszłym roku zakładaliśmy konto w Transferwise to nie było tych wymogów. Niestety zapewne Transferwise otrzymał takie wytyczne w sprawie AML. Sposób cały czas działa i nie ma problemu z wypłatą środków na Revoluta.

 29. Odpowiedz Avatar
  Marta 21 lutego 2020 18:27

  Bardzo dziękuję! Wszystko działa bez zarzutu, karta z transferwise przychodzi zaskakujaco szybko, faktycznie trzeba trochę formalności, ale przy częstym przelewaniu z PayPal na prawdę warto!
  Bardzo, bardzo dziękuję! Ten wpis oszczędził mi mnóstwo kasy 🙂

  • Odpowiedz Avatar
   Tomi 3 marca 2020 19:08

   Witam serdecznie
   Zastanawiam się jak można założyć konto PayPal w Niemczech, z tego co wiem to jest limit przelewów.
   PayPal będzie chciał uwierzytelnienia (dowód, i coś jeszcze pewnie z Niemieckiego adresu), jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzić ktoś wie coś na ten temat?

   Konto założyłem i zweryfikowałem na TransferVise bez najmniejszego problemu. Do weryfikacji trzeba zrobić przelew i skan jakiegoś dokumentu wysłać.

   Z góry dzięki za pomoc.

   • Odpowiedz finhack
    finhack 4 marca 2020 15:10

    Najlepiej mieć kogoś na miejscu, tak aby w razie potrzeby była możliwość wygenerowania rachunku etc. Limity są i Paypal chyba weryfikuje adres przy przelewach na 10 000 EURO (suma przelewów). Zawsze można strugać głupa, że pracowaliśmy tam przez 3 miechy i już wróciliśmy do kraju. Ważne, aby wszystkie inne dane były zgodne z naszymi.

 30. Odpowiedz Avatar
  Piotr 27 lutego 2020 01:51

  Warto też zauważyć, że weryfikację na TransferWise można też zrobić wysyłając im 80 zł z polskiego konta na polskie subkonto TransferWise, Taki przelew w większości banków będzie darmowy, a przelew USD już niekoniecznie.
  Kilka dni temu zakładałem i weryfikowałem konto na TransferWise. Przy okazji konto USA udało się bez problemów dodać do Paypal. Teraz czekam, czy przejdzie przelew USD PayPal->TransferWise. Zobaczymy, czy się nie odbije z jakichś magicznych powodów.

  • Odpowiedz Avatar
   Piotr 18 marca 2020 16:23

   witam,
   weszły ci pieniądze bez problemu na transferwise? Bo ja ostatnio robiłem przelew na kilka USD celem sprawdzenia. Pieniądze wyszły, ale po tygodniu wróciły na konto paypal. Usunęli przy okazji konto transferwise z paypal.
   Zadzwoniłem do nich i w trakcie rozmowy nie byli mi w stanie racjonalnie wytłumaczyć na jakiej podstawie usunęli to konto. Powiedzieli, że nie traktują transferwise jako banku bo to bank wirtualny, ale na moje żądanie dodali ponownie konto do paypal:) Zakładam, że nie maja za bardzo podstaw prawnych żeby nie respektować tego rachunku. Po rozmowach z nimi widać że mają niezłą zagwozdkę, ale robia wszystko żeby zniechęcić do wypłat na ten rachunek.
   W dniu dzisiejszym podjąłem drugą próbę i przelałem kilka tysięcy USD. Zobaczymy czy się uda

   • Odpowiedz finhack
    finhack 19 marca 2020 10:01

    Co jakiś czas testujemy pojedyncze wypłaty i wszystko bez problemu dochodzi. Zwykle transfer wykonany rano dochodzi następnego dnia w godzinach 17-22. Czasami środki docierają nawet tego samego dnia.

  • Odpowiedz Avatar
   Tomasz 10 marca 2020 00:00

   Potwierdzam, nie zauważyłem żadnego błędu przy dodawaniu amerykańskiego konta TransferWise do PayPal. Dzięki dla autora posta za fajny poradnik.

 31. Odpowiedz Avatar
  Tomi 3 marca 2020 19:08

  Witam serdecznie
  Zastanawiam się jak można założyć konto PayPal w Niemczech, z tego co wiem to jest limit przelewów.
  PayPal będzie chciał uwierzytelnienia (dowód, i coś jeszcze pewnie z Niemieckiego adresu), jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzić ktoś wie coś na ten temat?

  Konto założyłem i zweryfikowałem na TransferVise bez najmniejszego problemu. Do weryfikacji trzeba zrobić przelew i skan jakiegoś dokumentu wysłać.

  Z góry dzięki za pomoc.

 32. Odpowiedz Avatar
  Tomasz 9 marca 2020 14:41

  Potrzebuję wypłacić dolary Nowo Zelandzkie z Paypal na Revolut gdzie założyłem saldo w NZ. IBAN jest GB, czyli potrzebuje paypala na brytyjski adres + transferwise?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 9 marca 2020 16:44

   Niestety taka wypłata jest możliwa Tylko z konta zarejestrowanego na Nową Zelandie. Dodatkowo konto wypłaty musi być prowadzone przez bank z IBAN zarejestrowanym w Nowej Zelandii.

 33. Odpowiedz Avatar
  Dominik 11 marca 2020 21:35

  Bardzo ciekawe rozwiązanie.
  Kolejną zaletą konta TransferWise jest możliwość unikania opłat za ,które próbuje nas obciążać Revoult.
  Możemy po zamówieniu karty fizycznej otworzyć konta wirtualne w TransferWise i doładować konto w THB, RUB, UAH i TRY za pomocą zwykłej karty debetowej w PLN po kursie międzybankowym. W ten sposób unikamy 1% prowizji Revoult w dni powszednie.
  Dodatkowo kolejna karta to nowy limit na bankomaty. Czyli wypłacimy kolejną kartą za darmo pieniądze z bankomatów.
  Chętnie przeczytałbym dedykowany artykuł o TransferWise, bo okazuje się ,że jest nawet może lepszy niż Revoult. 🙂

 34. Odpowiedz Avatar
  Paula 16 marca 2020 23:43

  Po tym jak założyłam konto na Niemieckim PayPalu, wyskoczyła informacja, że dostęp do konta został ograniczony. Chcą potwierdzenia tożsamości, przesłania jakiegoś dokumentu. Nikt nie miał takiego problemu?

 35. Odpowiedz Avatar
  Jerzy 18 marca 2020 09:04

  W PayPal mam pieniądze w PLN, EUR i USD. Usiłuję powiązać z PayPal rachunek w EUR z Transferwise (rachunek w EUR w banku w Belgii), jednak w PayPal pojawia się wyraźny komunikat: “Ze swoim kontem możesz powiązać tylko rachunek bankowy w złotych polskich”. I faktycznie wywala mi błąd, gdy podaję dane z Transferwise. Co ciekawe PayPal sam sugeruje powiązania konta w USD i gdy podałem odpowiednie dane z Transferwise, wszystko poszło gładko.
  Da się to jakoś obejść problem z powiązaniem rachunku w EUR? Co robić?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 18 marca 2020 12:05

   Podobnie jak dla FUNTA, przy wypłacie EUR Paypal musi być zarejestrowany w kraju gdzie walutą obowiązującą jest EUR. Przykładowo PayPal zarejestrowany w Niemczech z niemieckim adresem i numerem telefonu. Tylko z takiego Paypala jest możliwa wypłata EUR.

   • Odpowiedz Avatar
    Jerzy 19 marca 2020 21:10

    Czy dobrze rozumiem, że jeśli przeleję EUR w ramach PayPal na konto użytkownika zarejestrowanego w PayPal z kraju, gdzie walutą jest EUR, to wówczas nie będzie żadnej opłaty z tytułu takiego transferu? Tzn. przelewam 100 EUR i on otrzymuje 100 EUR?

    • Avatar
     Jerzy 20 marca 2020 12:42

     Nie widzę nigdzie takiej opcji jak przelew typu “Friends and Family”. Gdzie tego szukać albo jak użyć?

    • finhack
     finhack 20 marca 2020 10:04

     Przy transferze typu “Friends and Family” nie powinno być opłaty.

 36. Odpowiedz Avatar
  grzegorz 20 marca 2020 01:17

  Witam. Mieszkam w UK od kilku lat a mam polski paypal.
  Zgromadziłem na nim duże pieniądze. Chciałbym je wypłacić nie tracąc na przewalutowaniu na angielskie konto.
  Czy mogę więc legalnie posiadać dwa konta paypal (polskie i angielskie) ? Po założeniu drugiego konta przelew GBP z paypal PL na konto paypal gbp po czym wypłata na angielskie konto.
  Zgadza sie?

 37. Odpowiedz Avatar
  Jerzy 20 marca 2020 12:44

  Piszesz, że przy transferze typu “Friends and Family” nie powinno być opłaty.
  Nie widzę jednak nigdzie takiej opcji jak przelew typu “Friends and Family”. Gdzie tego szukać albo jak użyć?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 marca 2020 13:32

   Wybieramy opcje “wyślij”, wpisujemy mail adresata. Następnie wpisujemy kwotę i na tym samym ekranie poniżej będzie “płatność za usługę” obok tej informacji możemy kliknąć “zmiana”. Zamiast tego wybieramy “wyślij do znajomego”. Taka płatność w większości przypadków nie ma prowizji.

 38. Odpowiedz Avatar
  Jakub 23 marca 2020 22:07

  Część, ja nie miałem problemu z dodawaniem konta USD TransferWise, ale mam problem gdy chce wypłacić $ z konta paypal do TransferWise. Za każdym razem wyskakuje mi błąd, albo żebym sprawdził dane, albo problem z potwierdzeniem tożsamości. Miał ktoś taki problem ? Jak go rozwiącać ?

  • Odpowiedz Avatar
   Piotr 24 marca 2020 08:58

   Podpinam się pod komentarz. Próbowałem przelać środki (USD) z Paypal (polski) na rachunek oszczędnościowy TransferWise (USD) i wyświetlił się kilka razy błąd: “Niestety. Nie możemy teraz przetworzyć tego żądania. Spróbuj ponownie później.” Dodam, że próbowałem to realizować zarówno przez www jaki i aplikację. Czy są jakieś limity wypłat? Po kilku próbach udało mi się wysłać $1000 USD. Dam znać jak dojdą na rachunek TransferWise 🙂

  • Odpowiedz finhack
   finhack 24 marca 2020 08:45

   Konto dodane prze aplikacje czy stronę internetową Paypal. Wypłata na aplikacji czy stronie www?

   • Odpowiedz Avatar
    Jakub 24 marca 2020 14:35

    Zrobiłem to, ale z tego co widzę, już nie mogę go dodać z powrotem, ponieważ wyskakuje mi błąd o weryfikacji konta. Teraz już nic nie mogę robić na tym koncie Paypal. Napisałem do supportu, ale nie odpisują, więc zobaczymy jak to się roziwnie.

   • Odpowiedz Avatar
    Jakub 24 marca 2020 12:05

    Ja wpisałem konto TransferWise przez stronę internetową i wypłatę też chciałem zrobić przez stronę internetową. Wyskoczył mi błąd, więc spróbowałem poprzez aplikacje, ale w aplikacji wyskoczył mi błąd dotyczący weryfikacji kąta, mimo to, że konto jest w pełni zweryfikowane. Napisałem do supportu paypala, ale odpisuje mi na razie tylko bot, a infolinia jest niedostępna przez COVID – 19.

    • Avatar
     Kuba 31 marca 2020 19:25

     Jeśli wybrałem oszczędnościowy i ABH to wszystko powinno pójść dobrze? Chodzi oczywiście o przelew USD

    • finhack
     finhack 24 marca 2020 12:42

     Może proszę spróbować usunąć konto i dodać je jeszcze raz z poziomu aplikacji mobilnej.

 39. Odpowiedz Avatar
  Łukasz 26 marca 2020 12:40

  Witam wszystkich,
  W związku z dobrym kursem Euro będę próbował wypłacić EUR z PayPal na konto EUR w TW. Jeszcze nie mam potwierdzonego konta TW – pieniądze ‘potwierdzające’ mają dojść jutro. Wiem, że czasem PayPal blokuje dodanie tego typu konta… Mam dylemat, czy wypłacać EUR przez PP, póki kurs jest dobry, czy próbować przez TW, z ryzykiem, że to się nie uda i kurs euro spadnie.
  Dzięki FINHACK za ten artykuł. Trzymam kciuki za nasze operacje optymalizujące!
  Pozdrawiam!

  • Odpowiedz finhack
   finhack 26 marca 2020 17:53

   Pierwsze próby najlepiej przeprowadzać na mniejszych kwotach. Sami na start przelaliśmy mniejszą kwotę. Trzymamy kciuki za powodzenie operacji :). I potwierdzamy, że przelewy USD cały czas działają bez problemu.

 40. Odpowiedz Avatar
  Agnieszka 27 marca 2020 13:07

  Dodawanie konta USD z tranferwise powiodło się, bez żadnego problemu z poziomu przeglądarki. Natomiast, zanim prześlę to na revoulta to potrwa, bo zamówiłam kartę, ale nie wiadomo ile będzie szła w obecnej sytuacji… Nie ma jakiegoś innego sposobu?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 27 marca 2020 15:57

   Można wymienić USD na PLN (koszt jak w zwykłym kantorze ok. 1-2 groszy na każdym USD). Następnie wysłać przelew na konto (koszt ok. 3 pln). Karta w naszym przypadku szła ok. 7 dni, w obecnej sytuacji ten czas może się nieznacznie wydłużyć.

 41. Odpowiedz Avatar
  raf 31 marca 2020 07:20

  Witam,
  Na paypal udało mi się dodać konto wire (to do szybkich przelewów) z transferwise. Przelałem kilka tyś USD w piątek i nadal czekam. Jakaś podpowiedź, kiedy mogę się spodziewać pieniędzy na transferwise?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 31 marca 2020 09:16

   Realnie trwa to do 2 dni, więc dziś powinien dojść.

 42. Odpowiedz Avatar
  Kuba 31 marca 2020 19:26

  Jeśli wybrałem oszczędnościowy i ABH to wszystko powinno pójść dobrze? Chodzi oczywiście o przelew USD

  • Odpowiedz finhack
   finhack 31 marca 2020 19:43

   Tak, powinno dojść. Takiego setupu mu dokonywaliśmy i wszystko działa. Dodamy jeszcze screeny do opisu, aby nie było wątpliwości.

 43. Odpowiedz Avatar
  Marta 2 kwietnia 2020 11:12

  Czy ktoś sprawdzał czy dodanie karty EURO w ING Bank Śląski pozwoli na przelanie EURO z PAYPALa bez przewalutowania? Karta prowadzona jest tylko w EURO i tylko rachunek w EURO można do niej podłączyć.

 44. Odpowiedz Avatar
  Przemek 3 kwietnia 2020 18:32

  Hej mam problem, zrobiłem wszystko jak w poradniku (również dzwoniła miła Pani z Irlandii) wysłałem na próbę 5USD dzisiaj (około 30h) doszło, wszystko super. Próbuję wypłacić znowu na TransferWise tym razem większą kwotę i nagle wyskakuje błąd “Niestety. Nie możemy teraz przetworzyć tego żądania. Spróbuj ponownie później.”
  Jakieś rozwiązanie? Bardzo dziwna sytuacja bo wszystko działało, czy jest możliwe żeby paypal specjalnie mi to zablokował widząc że wcześniejsza wypłata się udała?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 kwietnia 2020 21:10

   Tak, były próby blokowania tego typu przelewów przez Paypala (dla nich to konkretny utracony zysk). Czy błąd występuje zarówno na aplikacji mobilnej i stronie wwww?
   Rozwiązanie, można spróbować usunąć i dodać konto ponownie, zlecić wypłatę z poziomu aplikacji mobilnej Paypal. Dodatkowo można napisać do supportu, najlepiej zagranicznego po Angielsku. Zwykle raz skonfigurowane konto działa, jednak czasami Paypal blokuje te świeże rachunki po kilku wypłatach (czytelnicy zgłaszali takie problemy).

   • Odpowiedz Avatar
    Przemek 5 kwietnia 2020 12:18

    Znalazłem dzisiaj dość dziwne rozwiązanie mojego problemu, no ale działa i nie trzeba będzie użerać się z supportem. Chodzi o to, że mając podpięte konto amerykańskie pod Paypal nie można posiadać na koncie złotówek, po tym jak zamknąłem saldo w tej walucie udało się wysłać USD na konto z poziomu aplikacji mobilnej. Pomimo wyskoczenia jakiegoś błędu płatność przeszła. Zapomniałem jeszcze napisać we wcześniejszym komentarzu, że bardzo dziękuję za tę metodę wypłacania dolarów, jest ona bardzo pomocna i super jest wszystko wyjaśnione 🙂

    • finhack
     finhack 5 kwietnia 2020 16:48

     Dziękujemy za informacje, dodamy do wpisu poradę z usunięciem salda złotówkowego.

 45. Odpowiedz Avatar
  Darek 9 kwietnia 2020 21:11

  Witam. Nie mam pojęcia czy ktoś tutaj będzie miał na tyle chęci żeby mi pomóc, ale mimo wszystko zapytam…
  Moja sytuacja wygląda następująco:
  Do tej pory otrzymywałem z USA Dolary na konto Paypal, ale ich bardzo niekorzystny przelicznik na PLN zmusił mnie do poszukania jakieś innej alternatywy.
  Mój amerykański partner zasugerował mi użycie Transferwise jako znacznie tańszej alternatywy. Siedzę więc od kilku godzin i próbują zrozumieć jak to wszystko działa. Wiele rzeczy jest dla mnie jasne ale pewnych nie rozumiem, stąd moje pytania:
  1. Rozumiem, że do mojego konta w Transferwise muszę mieć podpięty jakiś rachunek w USD, tak żeby otrzymać pieniądze w tej walucie? Jeśli tak to czy rachunek USD w polskim banku wystarczy czy jednak musi to być jakiś inny rachunek (przyznany przez Transferwise?). A jeśli jednak rachunek ten może być w PLN to czy mój polski bank nie zrobi mi jakiegoś tragicznego przewalutowania po ich własnym kursie w momencie przelewu z USA?
  2. Jeśli konto bankowe w Transferwise musi być połączone z jakimś specjalnym rachunkiem (w USD) to jak później mogę fizycznie wypłacić te pieniądze? Czy mogę to zrobić przelewając USD na konto w USD w polskim banku? Jeśli tak to jaki jest tego koszt (czy w ogóle jest jakiś)?

  Z góry przepraszam za być może głupie pytania ale nie do końca rozumiem poszczególne etapy tego typu płatności i ewentualne etapy w których mógłbym stracić pieniądze na jakiś niepotrzebnych przewalutowaniach… Mam nadzieję, że jakaś dobra dusza mi to wszystko rozjaśni. Z góry dziękuję za pomoc.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 10 kwietnia 2020 15:32

   Witam Panie Darku,
   1. Transferwise działa w podobny sposób do Paypala, z tym że dane saldo jest powiązane z rzeczywistym numerem rachunku. Otwierając saldo w PLN otrzymuje Pan rachunek wraz z indywidualnym numerem konta, po przelaniu pieniędzy na ten rachunek saldo w PLN zostanie zwiększone o kwotę przelewu. Zakładając saldo w USD otrzymuje Pan rachunek prowadzony w amerykańskim banku, na który zarówna Pan jak i inni mogą dokonywać przelewów. Po założeniu konta transferwise w zakładce “balances” otwiera ban rachunki w pożądanych walutach, są to indywidualne rachunki przypisane do Pana konta.
   2. Po otrzymaniu środków na konto transferwise, ma Pan kilka opcji. Przewalutować USD na PLN (koszt ok.0,5% vs ponad 2% na paypalu). Kurs wymian USD na PLN zbliżony do kantorów internetowych (walutomat, cinkciaż etc.) Następnie złotówki może Pan przelać na polskie konto bankowe płacąc 3zł za przelew.
   Druga opcja to wypłata USD na konto walutowe w polskim banku, zleca Pan zwykły przelew SWIFT (koszt 3,2 USD) dodatkowo polski bank może pobrać swoją prowizje. Niestety przelewu USD są jednymi z droższych. Wynika to ze specyfiki systemu SWIFT. Koszt dalej będzie niższy od Paypala.

   Jednocześnie może Pan dokładnie przeczytać nasz wpis i USD otrzymane na Paypal przelać na konto Transferwise, następnie do Pana Banku. Przelew PayPal –> Transferwise nic nie kosztuje. Jest to dość ciekawe, ponieważ USD z Paypala nie można wypłacić na konto walutowe prowadzone przez Polski bank, ale można je wypłacić na konto USD prowadzone przez amerykański bank (np. Transferwise).
   Mam nadzieje iż pomogłem.

   • Odpowiedz Avatar
    Darek 11 kwietnia 2020 10:37

    Dziękuję za informacje! Postanowiłem założyć konto na Transferwise i przetestować ten serwis.

    • finhack
     finhack 11 kwietnia 2020 12:42

     Na start sugerujemy testowe płatności. żeby przetestować jak to wszystko działa. Transferwise obecnie przy kontach USD wymaga procedury AML (weryfikacja danych, adres etc).

 46. Odpowiedz Avatar
  Halina 19 kwietnia 2020 10:29

  Świetny artykuł! Gratuluję pomysłu i dziękuję za podzielenie się z nami tymi informacjami.

  Chciałabym zapytać o coś związanego z euro. Mieszkam w Holandii i mam holenderskie konto bankowe. Jeśli mam holenderski PayPal to jaki Revolut powinnam założyć? Chciałabym dostawać euro na konto Revolut bez przeliczania na złotówki. Zakładając konto Revolut jaki adres mam podać? Polski czy holenderski? Jak zrobię zdjęcie swojego polskiego dowodu osobistego to mogę wpisać tam holenderski adres? Będę musiała udowodnić, że mieszkam w Holandii? Aby mieć darmowy transfer pieniędzy z PayPal na Revolut muszę mieć taki sam adres podany w obu, prawda?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 kwietnia 2020 11:05

   Witam,
   Z Paypala zarejestrowanego w Holandii może Pani bez przewalutowania wypłacić EURO na konto bankowe. Jedynym warunkiem jest BIC/SWIFT banku znajdującego się w strefie EURO (np. Holenderski Bank, Niemiecki, Francuski, Hiszpański itp.). Jeśli ma Pani Holenderskie konto bankowe (BIC/SWIFT holenderskiego oddziału) to bez problemu można wypłacić EURO bez przewalutowania. Niestety na ten moment nie ma możliwości wypłaty EUR bezpośrednio na Revoluta, ponieważ konta na tej aplikacji maja BIC/SWIFT brytyjskiego banku (za to można wypłacić GBP z Paypala zarejestrowanego na UK). Może Pani wypłacić pieniądze na konto Transferwise, albo własne konto w holenderskim banku co rekomendujemy. W przypadku dalszych pytań zapraszam 🙂

   • Odpowiedz Avatar
    Halina 26 kwietnia 2020 07:52

    Przejrzałam Pana posty i nie znalazłam gdzie mogłabym się podpiąć z pytaniem więc w chwili desperacji zdecydowałam dodać tutaj.
    Chciałabym przesyłać z koleżanką raz w miesiącu pieniądze. Ja będę wysyłać PLN a ona dolary. Czy istnieje tania (bezpłatna) możliwość przesyłania sobie pieniędzy w taki sposób? No i oczywiście, żeby przewalutowanie nas nie zjadło.

    • finhack
     finhack 26 kwietnia 2020 17:27

     Tu jest wiele Pytań co tego transferu, w najbliższych tygodniach planujemy serie artykułów o przesyłaniu Pieniędzy. Pytanie skąd będą wychodzić złotówki i gdzie miałby dotrzeć(jakie banki/kraje). Ta sama kwestia dotyczy USD. Ogólnie do przesyłania pieniędzy mogę polecić Revoluta, jest to bardzo wszechstronne rozwiązanie dla kwot do kilkunastu tyś złotych.

   • Odpowiedz Avatar
    Jacek 20 kwietnia 2020 13:56

    Z konta Paypal umieszczonego w strefie EUR bez problemu można wypłacić pieniądze na konto Revolut. Na kontach EUR Paypal można dodać konto bankowe z dowolnego kraju z Unii Europejskiej oraz z UK. Należy założyć konto Paypal w Niemczech, podając nasz polski adres i nie zwracać uwagi na kwestię kraju (zostawiamy Germany, nie można tego zmienić). Ważny jest kod pocztowy, ulica i numer. Nazwisko i data urodzenia muszą zgadzać się z danymi w naszych dokumentach. Numer telefonu wpisujemy jakikolwiek, zaznaczając że jest to numer stacjonarny. Następnie w ustawieniach 2-Factor Authentication dodajemy nasz polski numer komórkowy. Już na etapie początkowym pojawić się może alert, że konto wymaga potwierdzenia tożsamości – tutaj można użyć paszportu. Dodajemy kartę płatniczą Revolut skojarzoną z polskim adresem podanym jako adres “niemiecki”. Dodajemy konto bankowe (brytyjskie) Revolut. Potwierdzamy własność karty i konta (Paypal robi dwa przelewy na konto oraz obciąża kartę z kodem w tytule obciążenia). Jeszcze przed zatwierdzeniem konta kwotami dwóch przelewów weryfikacyjnych możemy przelewać EUR na konto Revolut. W moim przypadku zwykły przelew 100 EUR przyszedł następnego dnia, a weryfikacyjne dopiero dzień później. Przy próbie przekroczenia 1000 EUR sumarycznych wpływów konto jest blokowane ponownie. Paypal prosi o potwierdzenie adresu, gdzie przy 3 możliwych próbach wyskakuje błąd, bez względu na podany adres. Zostawiamy nasz polski w kraju “Germany”. Po 3 nieudanych próbach Paypal prosi o przesłanie dowodu zamieszkania pod tym adresem. Wysyłamy dwa zdjęcia (przód i tył) dowodu osobistego. W moim przypadku po 3 minutach konto zostało odblokowane. Do tej pory pprzelałem z tego konta Paypal na konto Revolut już blisko 3000 EUR. Uwaga: Dodałem też konto mBank EUR, przyszły dwa przelewy weryfikacyjne, ale przy próbach przelewu na mBank wyskakuje mi biały pusty ekran, jakby Paypal miał jakiś bug. Na konto Revolut wszystko hula bez problemu.

    • Avatar
     Jacek 21 kwietnia 2020 11:59

     Przelewy dochodzą, bo tak jak mówiłem – weryfikacyjne doszły – nie można ich zlecić na konto w mBanku, bo strona się zawiesza – prawdopodobnie ze względu na brak powiązania Direct Debit. BIC/SWIFT kraju nie ma znaczenia, informacje na ten temat są dość jasne podczas dodawania konta:

     Accepted Countries
     You can add a bank account from these SEPA Countries:
     Austria
     Belgium
     Bulgaria
     Croatia
     Cyprus
     Czech Republic
     Denmark
     Estonia
     Finland
     France
     Germany
     Greece
     Hungary
     Ireland
     Italy
     Latvia
     Lithuania
     Luxembourg
     Malta
     Monaco
     Netherlands
     Norway
     Poland
     Portugal
     Romania
     San Marino
     Slovakia
     Slovenia
     Spain
     Sweden
     United Kingdom

     Mam dodane konta bankowe: Brytyjskie (Revolut), Niemieckie (Bitwala) i Polskie konto EUR w mBanku. Na dwa pierwsze wysyłam EUR bez problemu. Przy mBanku w trakcie próby wywołania formularza z kwotą bez żadnego komunikatu pojawia się biały ekran.

    • finhack
     finhack 21 kwietnia 2020 12:29

     Ok rozumiem, dziękuje bardzo za wkład i cenne informacje. Dodam stosowny update, Paypal niestety strasznie kasuje na kursach i warto kombinować.

    • finhack
     finhack 20 kwietnia 2020 16:15

     Dziękujemy bardzo za tak opisane doświadczenie. Dodamy Pana porady do artykułu. Nasze doświadczenie w przypadku tych przelewów było trochę inne, Pana wpis jest świetnym uzupełnieniem. W przypadku mBanku własnie SWIFT/BIC kraju może być problemem, stąd przelewy nie dochodzą.

 47. Odpowiedz Avatar
  Patryk 23 kwietnia 2020 11:49

  Obowiązkowa procedura AML
  Niestety w ostatnim czasie serwis Transferwise, zaczął wymagać weryfikacji konta przed udostępnieniem pełnej funkcjonalności. Procedura AML polega na weryfikacji dowodu oraz przesłaniu 20 USD do serwisu. Po wpłacie pieniądze można bez problemu wypłacić na konto. Powyższy sposób cały czas działa i wypłaty z PayPal’a bez problemów trafiają na nasze konto Transferwise.

  Lepiej przesłać 80zł na polskie konto w transferwise

 48. Odpowiedz Avatar
  Witold 26 kwietnia 2020 13:29

  Witam, wczoraj otrzymałem wpłatę z USA na konto PayPal w wysokości 850$.
  Została jednak pobrana opłata której nie znalazłem w tabeli opłat w wysokości 41,95$. Co ciekawe w wiadomości
  od PayPal otrzymałem te kwoty dziwnie zsumowane a więc 891,95$ co jest niedorzeczne gdyż fizycznie mam 808,05$.Jeśli można zapytać czy kwota pobranej opłaty 41,95$ jest zasadna i czy gdybym dostał wpłatę w złotówka to też byłyby naliczone jakieś opłaty w związku z przelewem z USA?
  Proszę o poradę jak wypłacić te środki teraz w $ fizycznie ewentualnie ustrzec się niekorzystnego przewalutowania po kursie PayPal a więc ok 4,05zł za 1$?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 26 kwietnia 2020 17:34

   Przy płatnościach “Good’s and Service” Paypal nalicza 2,9%, ale nie wygląda żeby to była ta opłata. Jak wysyłamy “Friend’s and Family” to maksymalnie miałem opłaty na poziomie do 0,5% i to w wyjątkowych przypadkach (wysłanie środków poprzez doładowanie konta kartą płatniczą). Tu sugeruje zapytanie do supportu z czego wynika opłata (praktycznie 5%).
   Do wypłaty USD najlepiej sprawdza się Transferwise. Dla EUR/GBP wystarczy nam Revolut. Zgodnie z instrukcją polecamy Paypal –> Transferwise, następnie konto albo Revolut.

 49. Odpowiedz Avatar
  Witold 27 kwietnia 2020 15:54

  Witam i dziękuję za informację.
  Założyłem konto za pośrednictwem linku z Pana strony na Transferwise i oczekuję na kartę by mieć w pełni funkcjonalne konto aby później przelać tam USD. Opłaciłem 80 PLN przelewem z mojego konta PKO BP co wystarczyło by spełnić warunek na otrzymanie karty do Transferwise.
  W odpowiedzi od pracownika PayPal otrzymałem cytat

  “Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal.

  Panie XXX w przypadku zwrotu płatności za transakcję komercyjną nie ma żadnych opłat za dokonanie zwrotu, ale opłaty, które zostały pierwotnie zapłacone za przyjęcie środków na konto nie są zwracane.

  Nasze opłaty są takie same dla każdego rodzaju konta: osobistego i firmowego. Naliczamy opłaty w następujących okolicznościach:

  Otrzymanie płatności komercyjnej krajowej (sprzedaż).
  Otrzymanie płatności spoza swojego kraju lub regionu (płatności międzynarodowe).
  Wysłanie płatności osobistej przy użyciu karty kredytowej.
  Opłaty za transakcje krajowe mieszczą się w przedziale od 1,9% do 2,9% + opłata stała. W przypadku otrzymania płatności zagranicznej opłata, jaką ponosi odbiorca, zależy od kraju z jakiego płatność została wysłana.

  W przypadku transakcji krajowych dokonywanych w walucie lokalnej nie są pobierane opłaty za wysłanie płatności z salda konta PayPal. W przypadku transakcji międzynarodowych realizowanych w walucie obcej pobierana jest opłata za przewalutowanie.

  Aby zobaczyć pełną listę naszych opłat, należy:

  Przejść na główną stronę serwisu PayPal.
  U dołu strony kliknąć Umowy prawne.
  Kliknąć Umowa z Użytkownikiem usługi PayPal.
  Przejść do punktu Załącznik 1. Tabela Opłat.
  Aby wyświetlić opłaty naliczone za dowolną z dokonanych transakcji, należy:

  Zalogować się do konta PayPal.
  Kliknąć Działania.
  Znaleźć odpowiednią transakcję i ją kliknąć.

  Dziękuję, pozdrawiam i życzę udanego korzystania z serwisu PayPal.

  Z poważaniem

  Ireneusz Sender”

  Jak widać dalej z odpowiedzi nie wynika dlaczego od kwoty 850$ zabrano 5% ??

 50. Odpowiedz Avatar
  Witold 5 maja 2020 01:04

  Numer rozliczeniowy banku to “numer oddziału banku (ACH lub ABA)” – może banale ale gdzie ten numer mogę znaleźć ?
  Pozdrawiam Witold

  • Odpowiedz finhack
   finhack 5 maja 2020 09:10

   dodaliśmy screen w artykule, to powinno rozwiać wątpliwości.