Jak wypłacić EUR/USD/GBP bez przewalutowania z PayPala na konto bankowe?

378

Wypłata walut z salda Paypal na konto

Ze względu na popularność, wiele osób dokonuje transakcji w internecie przy użyciu Paypala. Problem pojawia się przy płatnościach w walutach obcych, gdzie system oferuje bardzo niekorzystne kursy przeliczania pieniędzy. Rozwiązaniem przy dokonywaniu płatności jest powiązanie karty Revolut z naszym kontem PayPal. Dzięki temu zyskujemy miedzybankowe kursy walutowe bez prowizji za przewalutowanie oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji. O tym jak płacić PayPalem przy użyciu Revoluta pisaliśmy w naszym artykule. Jednoczesnie o wiecej informacji o koncie Paypal znajdziecie w naszym artykule.

W przypadku otrzymywania płatności w walutach obcych (EUR/USD/GBP itp.) pojawia się problem wypłaty środków bez przeliczania ich po nierynkowych kursach.  „Prowizja kursowa” to jedno z głównych źródeł zarobku firmy PayPal. Zgodnie z polityką tego pośrednika możemy wypłacić środki jedynie  w walucie naszego kraju. Przykładowo, jeśli mieszkamy w Polsce, mamy polskie konto bankowe możemy więc wypłacić tylko złotówki. Jedyną możliwością na wypłatę np. USD jest posiadanie konta w Amerykańskim banku (kod BIC amerykańskiego oddziału). Nie pomaga niestety konto walutowe w USD prowadzone przez polski bank. Jest jednak szansa na obejście tych problemów, o czym poniżej:

Wypłata USD z Paypala

UWAGA update (15.12.2020) – Zgodnie z zapowiedzią Paypal wprowadził prowizje za przelewy USD z konta w wysokości 3% (rozbój w biały dzień). Obecnie z sposobów poniżej wypłata przez Cinkciarza będzie najbardziej popularna (prowizja ok 1,7%). Dla EUR/GBP najłatwiejszym sposobem jest wypłata przez XOOM.

Alternatywa na wypłatę USD z serwisów internetowych

Część serwisów internetowy, pozwala na skorzystanie z metody wypłaty ACH USD. Skonfigurowanie takiej wypłaty pozwala na totalne ominiecie Paypala. Warto sprawdzić czy serwis, z którego korzystamy i wypłacamy środki na Paypal daje taką możliwość. O samym typie przelewu przeczytacie w naszym poradniku o przelewach ACH. Natomiast o samej konfiguracji i przelewach przeczytać w naszym poradniku wypłacie z Hyperwallet i konfiguracji wypłaty ACH.

Niezbędne narzędzia!

Dla poniższych sposób polecamy korzystanie z pośrednika płatności TransferWise, o którym przeczytacie w dedykowanym artykule/teście. Jest to wybór nr.1, pozwalający na wypłatę szerokiego wachlarza walut i działa również z usługą Hyperwallet (wypłata każdej waluty) lub bezpośrednimi przelewami ACH (USD). Alternatywnie w przypadku samego EURO możemy korzystać z Revolut.

Nowy Łatwiejszy sposób na wypłatę EUR/GBP

Poza sposobem opisanym w poniższym artykule. Znaleźliśmy kolejny łatwiejszy sposób na wypłatę EUR/GBP z Paypala, jednocześnie prowizja przy wypłacie naszym nowym sposobem wynosi ok. 0,7%. Metoda opisana w poniższym artykule jest darmowa ale bardziej problematyczna i wymaga ogólnego kombinowania. Nowy sposób jest znacznie łatwiejszy, ale wiąże się z prowizją ok. 0,7%. Opis nowego sposobu dostępny w najnowszym artykule – jak w łatwy sposób wypłacić EUR/GBP z Paypala bez przewalutowania. 

W przypadku USD cały czas szukamy nowych sposobów, obecnie wypłata USD przy użyciu sposobu z powyższego linku byłaby możliwa dla kont zarejestrowanych w USA.

Wypłata EUR/GBP/USD z prowizją ok. 1,7%

Jeden czytelnik w komentarzach podpowiedział nam kolejny sposób na wypłatę dowolnej waluty z Paypala. Ten sposób wiąże się z prowizją na poziome 1,7%, co uwzględniając złodziejskie kursy Paypal (ha tfu Paypal) i tak się opłaca. Jeżeli chcemy zrealizować taka wypłatę, należy założyć konto, w praktycznie najpopularniejszym polskim kantorze internetowym – cinkciarz.pl. Następnie jako formę zasilenia rachunku możemy wybrać Paypal, Prowizja ok 17 USD przy wypłacie 1000 USD z Paypala. Przypomnę, że prowizja za wymianę walut na Paypalu to nawet 4,5%! W najbliższym czasie przetestujemy i dokładnie opiszemy tę metodę. Informacje publikujemy od razu, ponieważ wiele osób jest bardzo zainteresowanych kwestią wypłaty walut obcych z Paypala bez przewalutowania. Biorąc pod uwagę dalsze ewentualne prowizje po stronie cinkciarza (za wypłatę lub wymianę środków i tak będziemy grubo do przodu, a co najważniejsze Paypal zarobi mniej).

Czy można przelać pieniądze z Paypala na Revoluta

Wielu użytkowników pyta, jak mogą wypłacić pieniądze z Paypala np. na konto Revolut lub doładować konto Revolut za pomocą Paypala. Niestety doładowanie konta możliwe jest tylko w jedną stronę, tzn. możemy doładować jedynie saldo Paypal za pomocą Revoluta. Jeżeli chodzi o wypłatę środków z Paypala to złotówki bez problemu wypłacimy na nasze polskie konto. Procedura zajmuje ok. 1-2 dni roboczych. W przypadku chęci wypłaty walut obcych np. Dolarów amerykańskich, Euro czy Funtów warto zastosować nasz poradnik, aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania transakcji. Stosując nasz poradnik wypłacimy waluty obce EUR/USD/GBP z Paypala na Revoluta ale nie bezpośrednio.

Wypłata dewiz (EUR/GBP) z konta Paypal

Chcąc wypłacić EUR musimy mieć konto np. w Niemieckim banku oraz zarejestrować Paypala w Niemczech. Dla GBP musimy posiadać konto w brytyjskim banku oraz zarejestrować Paypal w Wielkiej Brytanii . Osobiście byłem w stanie stworzyć konto Paypal, z którego można wypłacić Funty. Dodatkowo, do swojego głównego konta Paypal zarejestrowanego na Polskę, dodałem amerykańskie konto umożliwiające wypłatę USD. 

Wypłata GBP: pierwszym krokiem było stworzenie konta Paypal zarejestrowanego na UK. Bez problemu to zrobiłem rejestrując je na nowy adres. Teraz tylko potrzebne jest konto. Z pomocą znowu przychodzi pośrednik płatności Transferwise. Wystarczyło do naszego konta dodać rachunek prowadzony w GBP.

Uwaga! Nie ma możliwości wypłaty GBP/EUR z PayPala tym sposobem, przy koncie zarejestrowanym na Polskę (wybrany kraj: Polska). Aby wypłacić te waluty należy stworzyć nowe konto Paypal, zarejestrowane na dany kraj (nie ma możliwości zmiany kraju w istniejącym koncie).  W dalszej części wpisu instrukcja jak to zrobić (na postawie doświadczeń czytelnika). Jeżeli nie chcą państwo tworzyć nowego konta paypal zalecamy korzystanie z nowego sposobu wypłaty,  który opisaliśmy w nowym artykule jak w łatwy sposób wypłacić EUR/GBP z Paypala bez przewalutowania. 

Sprawdzając prowizje które musimy zapłacić za wymianę i wypłatę wyszło, że za 1000 GBP na PLN prowizja to  5,4 funta za przewalutowanie oraz wypłatę, czyli ok. 25,5 PLN. Dla porównania Paypal na kursie uszczupli nasze finanse  na co najmniej 100-120 zł, mniej więcej 4-5 razy więcej! Wypłacając 1000 funtów przez konto Transferwise otrzymamy trochę ponad 4700 zł, w przypadku Paypala będzie to ok 4600 zł. Jest pewne „ale”- jeśli przekroczymy pewien limit płatności, Paypal może dokonać dodatkowej weryfikacji naszego konta. W tym przypadku na jaw wyjść może nasza rzeczywista rezydencja. Sugeruję podanie prawdziwych danych (imię+nazwisko, data urodzenia etc.), jako adres najlepiej podać adres znajomych/rodziny przebywających w danym kraju.

Poradnik jak dodawać karty, rachunki etc. do konta Paypal dostępny jest w naszym poprzednim artykule.

Paypal Transferwise

Praktyczny poradnik wypłaty EUR/GBP (od czytelnika)

Otrzymaliśmy komentarz oraz wiadomość od czytelnika, któremu udało się wypłacić EUR z Paypala bezpośrednio na konto Revolut. Za informacje dziekujemy Panu Jackowi, w wolnej chwili sami zweryfikujemy cały proces. Na ten moment przekazujemy to co nam czytelnik napisał. Proces wypłaty EUR wygląda w następujący sposób:

 • W pierwszy kroku najlepiej połączyć się przez VPN danego kraju, tak by IP pochodziło z wybranego regionu (np. Niemcy).
 • Wybieramy kraj Niemcy/Germany oraz nasze prawdziwe dane – Imię, Nazwisko, datę urodzenia polski adres zamieszkania (Ważne! dane zgodne z prawdziwymi danymi z dowodu/paszportu). Dodajemy jakikolwiek numer telefonu stacjonarnego (z kierunkowym na Niemcy), dodatkowo w 2-Factor Authentication dodajemy nasz polski numer telefonu komórkowego. Podsumowując wszystkie dane się zgadzają z tymi prawdziwymi oprócz kraju i numeru telefonu stacjonarnego.
 • Po założeniu konta może wyskoczyć alert, gdzie Paypal będzie wymagał weryfikacji (Nie zawsze to wystąpi). W tym przypadku można wysłać zdjęcie paszportu, ważne aby dane się zgadzały.
 • Po założeniu konta i ewentualnej weryfikacji, możemy przystąpić do dodawania konta i karty. Dodajemy brytyjskie konto Revolut do naszego Paypala, dodatkowo dodajemy kartę Revolut, gdzie Paypal dokona 2 obciążeń. W aplikacji Revolut na wyciągu będą widoczne obciążenia wraz z kodami, które musimy wpisać na koncie Paypal.
 • Jeszcze przed zweryfikowaniem rachunku i karty, możemy wysyłać przelewy w EURO. Z doświadczenia użytkownika taki transfer był księgowany na Revolucie następnego dnia.
 • Uwaga! W sumie po przekroczeniu kwoty przelewów 1000 EUR konto jest blokowane ponownie. Paypal prosi o potwierdzenie adresu, gdzie przy 3 możliwych próbach wyskakuję błąd (nie zależnie od podanego adresu). Jednocześnie po 3 nieudanych próbach PayPal prosi o przesłanie dowodu zamieszkania. W tym przypadku nasz czytelnik wysłał przód i tył dowodu osobistego i jego konto po 3 minutach zostało odblokowane.

Przetestowaliśmy powyższy sposób z wykorzystaniem niemieckiego VPN’a. Bez problemu założylismy konto na Niemcy z danymi polskimi (Imie, Nazwisko, adres, miasto itp.). Jako telefon podaliśmy randomowe liczby. W kolejnym kroku dodaliśmy Polski numer telefonu celem otrzymania kodu weryfikacyjnego, tu nie powinniśmy podawać numeru telefonu przypisanego do innego konta Paypal. Dodatkowo dodaliśmy kartę revolut, konto revolut (EUR), jednocześnie przeprowadziliśmy pomyślną weryfikacje konta EUR. Po tych krokach zleciliśmy wypłatę salda EUR na konto EUR Revolut, która następnego dnia dotarła. Jednym słowem, powyższy sposób działa i można go wykorzystać, oczywiście „z głową”.

W przypadku naszego testu, nie musieliśmy w żaden sposób weryfikować nowego konta Paypal, jedynie potwierdziliśmy numer telefonu oraz zweryfikowaliśmy rachunek bankowy.

Zachęcamy o podzielenie się waszym doświadczenie w komentarzach. Jednocześnie dziękujemy Panu Jackowi za przesłanie swojej instrukcji, która tu zamieściliśmy.

Jak wypłacić dolary amerykańskie (USD) z konta Paypal?

Uwaga Aktualnie dla tego sposobu Paypal nalicza 3% prowizji. Lepiej skorzystać z wypłaty przez Cinkciarza.

Wypłata USD bez przewalutowania: nie musimy tworzyć nowego konta Paypal (nasze polskie powinno wystarczyć). Pamiętajmy; w celu wypłaty USD  bez przewalutowania z jakiegokolwiek konta Paypal potrzebujemy  konta bankowego prowadzonego przez amerykański bank. W celu rozwiązania tego problemu założyłem subkonto prowadzone w USD u pośrednika płatności Wise. Zakładając konto w tym serwisie możemy stworzyć osobiste rachunki bankowe prowadzone m.in w  amerykańskim czy brytyjskim banku. Na założone konto możemy dokonywać transferu środków, jak i później dokonywać ich wypłaty. Jeśli nie masz rachunku transferwise to darmowej rejestracji możesz dokonać tu. Prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe, płacimy jedynie niewielką prowizję za wymianę walut: przy 142 USD zapłaciłem 0,75 USD (ok. 0,5% vs ok. 3% na Paypalu). Dodatkowo, serwis nalicza opłatę 3,3 PLN za przelew złotówkowy na konto.  Po założeniu konta otrzymałem amerykański rachunek bankowy wraz z kodem BIC/SWIFT. Niestety, nie udało mi się dodać tego rachunku do mojego Paypala, ze względu na pojawiający się błąd. W związku z powyższym wysłałem wiadomość do polskiego wsparcia Paypal wyjaśniając mój problem. Do wiadomości dołączyłem wszystkie dane konta Transferwise oraz screen z systemu Paypal z komunikatem błędu.

paypal wypłata USD na konto

Po około 12h otrzymałem informację, iż powyższy błąd został naprawiony i mogę dodać moje „amerykańskie” konto.  Jak to zrobić przedstawiam poniżej: W pierwszej kolejności wybieramy „powiąż rachunek bankowy”, następnie klikamy w pole jak na screenie poniżej:

W kolejnym oknie wpisujemy wartości z systemu Transferwise w odpowiednie pola, w celu wyświetlenia szczegółów konta klikamy na wybrany rachunek w systemie (w naszym przypadku USD):

 • Wybieramy typ rachunku : „Oszczędnościowy”
 • Numer rozliczeniowy banku to „numer oddziału banku (ACH lub ABA)/Routing number(ACH or ABA)”
 • Numer rachunku to pole „Numer konta bankowego/Account number”

Jeśli pojawi się błąd mamy 2 rozwiązania:

 • Ściągnąć aplikacje mobilną i dodać konto z poziomu aplikacji mobilnej
 • Zrobić screena i wysłać do supportu Paypala z opisem problemu. U mnie po jednym „tickecie” udało się dodać konto USD.
Jak wypłacić USD z Paypala

Kolejnym krokiem była fizyczna wypłata USD z Paypala na moje konto Transferwise. Po zalogowaniu do konta Paypal wybrałem „przelej środki”, następnie „przelej środki na rachunek bankowy”. Wybrałem nowo dodane konto w USD, wpisałem kwotę i całość zatwierdziłem przyciskiem akceptacji. W ciągu 5 minut otrzymałem informację na skrzynkę email o zleceniu wypłaty. Po ok 2-3 h otrzymałem informację, że moje żądanie zostało przetworzone i środki otrzymam w ciągu 1 dnia roboczego.  Na zasilenie rachunku Wise czekałem ok. 30 godzin, z przesłanej kwoty otrzymałem 100 % (nie zostały potrącone żadne prowizje). Wysłałem ponad 140 USD i tyle też otrzymałem na moje wirtualne konto. Przy powyższej kwocie oszczędność względem kursów Paypal wynosi ok 13 PLN. Kwota niewielka, ale satysfakcja niezapłacenia kolejnej horrendalnej prowizji dla Paypala jest naprawdę duża.

paypal wypłata USD

Po otrzymaniu pieniędzy na konto Transferwise mamy 2 możliwości, przewalutować pieniądze i zlecić przelew w złotówka (koszt ok. 0,5% + 3 pln za przelew). Jest to prostsza i szybsza metoda, przy pojedynczych transakcjach sprawdzi się najlepiej. Druga opcją jest zamówienie karty walutowej USD i wypłata pieniędzy na Revolut’a (koszt ok. 0,1% + brak opłat za przelew). Zamówienie karty USD do konta Transferwise  ̶n̶i̶c̶ ̶n̶i̶e̶ ̶k̶o̶s̶z̶t̶u̶j̶e̶  (Wise wprowadził prowizje 25 zł za wydanie karty), czas oczekiwania to od kilku do kilkunastu dni. W przypadku regularnych wpływów w walucie obcej na Paypal warto zamówić kartę i wypłacać przez PayPal.

Jak wypłacić USD z Paypala na Revoluta

Istnieje jednak pośrednia metoda wypłaty USD dzięki Transferwise. Co więcej cały proces możemy wykonać nie ponosząc żadnych opłat. W pierwszym kroku powinniśmy zastosować naszą instrukcję opisaną poniżej. Jednocześnie po stworzeniu konta Transferwise musimy zawnioskować o kartę do konta dolarowego. Mając już fizyczną kartę dolarową możemy dokonać dzięki niej doładowanie konta Revoluta. Cały proces wypłaty USD z Paypala będzie wyglądał w następujący sposób:

 1. Wypłata USD z Paypala na konto Transferwise (ok 1 dnia – koszt 0 zł)
 2. Dodanie karty Transferwise USD do konta Revolut
 3. Doładowanie konta Revolut przy użyciu karty Transferwise USD (Natychmiastowe doładowanie – koszt 0 zł)
Przelew z Paypal na Revolut

Tym samym wypłacamy USD z Paypala prosto na nasze konto Revolut. Cały proces zajmuje maksymalnie 2 dni robocze i nic nie kosztuję. Mając USD na koncie Revolut możemy dokonać przewalutowania po kursach miedzybankowych i wypłacić otrzymaną kwotę za darmo na konto.

Uwaga! Przy doładowaniu Revolut będzie sugerował, iż karta jest rozliczana w GBP. Należy zignorować wiadomość i przejść do doładowania. Wszystko przejdzie bez opłat, sami testowalismy 23.01.2020. Proszę pamiętać o wybraniu odpowiedniej waluty doładowania i odpowiedniej karty. Całość powinna wyglądać jak na screenie poniżej:

Przelew Paypal Revolut USD

Przy kolejnym oknie wybieramy „tak, kontynuuj”, dokładnie jak na screenie poniżej”

Paypal Revolut

I to tyle, przelew USD z Paypala na Revoluta jest tak prosty i co najlepsze darmowy!

Dodanie karty (Transferwise) do Konta Revolut

Procedura dodania jakiejkolwiek karty płatniczej do konta Paypal wygląda tak samo. Poniżej przedstawiamy instrukcje jak to zrobić, jednocześnie mamy kilka bardzo ważnych uwag. Uwaga! Przed dodanie wybranej waluty należy wybrać odpowiednie saldo konta Revolut. Dodając EUR musimy wybrać saldo EUR, przy doładowaniu USD należy wybrać saldo USD. Dopiero po wybraniu odpowiedniego salda należy kliknąć na przycisk „”Dodaj pieniądze”.

W kolejnym oknie podstawi nam się ostatnio używana karta płatnicza, z której doładowywaliśmy konto Revolut. Należy wybrać opcje „zmień”, następnie przejść na dół ekranu i kliknąć „Dodaj kartę debetową lub kredytową”.

W przedostatnim kroku wpisujemy numer naszej karty, datę ważności i CVV (np. Transferwise USD) i proces zatwierdzamy klawiszem kontynuuj.

W ostatnim kroku wybieramy z listy kart Transferwise i wpisujemy kwotę doładowania. Operacje zatwierdzamy przyciskiem „dodaj pieniądze”. Przed dodaniem środków pojawi nam się ostrzeżenie, iż karta wydaję się być wydana w GBP(wynika to z faktu, iż karta jest wydana przez brytyjski bank). Możemy bezpiecznie zatwierdzić ostrzeżenie przyciskiem „tak, kontynuuj”. To wszystko, udało Ci się doładować konto wybraną kwotą USD.

Obowiązkowa procedura AML 

Niestety w ostatnim czasie serwis Transferwise, zaczął wymagać weryfikacji konta przed udostępnieniem pełnej funkcjonalności. Procedura AML polega na weryfikacji dowodu oraz przesłaniu 20 USD do serwisu. Po wpłacie pieniądze można bez problemu wypłacić na konto. Powyższy sposób cały czas działa i wypłaty z PayPal’a bez problemów trafiają na nasze konto Transferwise.

Podsumowanie

Warto kombinować w przypadku trochę większych kwot, przynajmniej kilkaset jednostek danej waluty lub w przypadku regularnych przepływów. Niestety procedura nie jest szybka ani wygodna, ale pozwala oszczędzić całkiem spore kwoty. Kursy wymiany walut na Paypalu są tak słabe, jak tabele kursową banków, jednym słowem rozbój w biały dzień.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
5/5 (Ilość ocen: 5)
Komentarze
378 komentarzy on “Jak wypłacić EUR/USD/GBP bez przewalutowania z PayPala na konto bankowe?”
 1. Michał

  Uszanowanie dla wszystkich i pytanie o aktualny stan.
  Mając USD na Paypalu i chcąc je przenieść na Revoluta, obecnie najlepiej to zrobić poprzez cinkciarza czy tak?
  Z góry dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz
  1. Michał - Finhack

   teoretycznie tak, ale takie przelewanie USD jest mało opłacalne. Po pierwsze będzie prowizja za wpłatę na cinkciarza. Następnie będzie prowizja za transfer z cinkciarza na konto USD Revolut (koszt przelew, zwykle koszt SWIFT wacha się od 20 zł do 200 zł). Przy małej kwocie lepiej sprzedać USD w cinkciarzu, przelać zlotówki i kupić USD na REVO.

   Odpowiedz
   1. Michał

    Mówimy o kwocie w okolicach 2k USD. Mam je na PayPalu i chcę ję stamtąd wyciągnąć bez przewalutowania, możliwie najtańszym kosztem. Nie musi być na Revoluta, mogę przelać na konto walutowe USD w Wise(ale 3%), lub na walutowe w Polsce.
    Co byś wybrał w takim układzie?

    Odpowiedz
 2. MS

  Update – stan na 19.02.2023:
  Informacja bezpośrednio z PayPal:
  „pragnę poinformować, że połączenie rachunku z Wise jest możliwe na terenie Wielkiej Brytanii. Dla pełnej funkcjonalności konta, korzystając z PayPal w Polsce jest możliwość podpięcia tylko polskich rachunków bankowych, to znaczy posiadających polski IBAN”
  Na pytanie o możliwość połączenia z rachunkiem w USD w polskim banku:
  „Uprzejmie informuję, że do polskiego konta PayPal można powiązać jedynie lokalny rachunek bankowy. Oznacza to że powinien być to rachunek zarejestrowany w polskim banku oraz prowadzony w walucie lokalnej – PLN. Nie zalecamy powiązaywania rachunków wielowalutowych nawet jeżeli system go zaakceptuje ponieważ w momencie wypłaty środków oraz wykonywania doładowań dochodzi do podwójnego przewalutowania, co skutkuje stratą środków. Ze względu na fakt że nie jest to korzystne dla Użytkownika, nie zachęcamy do wykonywania takich działań. Podwójne przewalutowanie wynika z faktu, że wpłaty i wypłaty są możliwe jedynie w walucie PLN, co za tym idzie gdy np. będzie chciała Pani wypłacić środki w walucie USD, system je przwalutuje na PLN a następnie Pani bank ponownie wykona przewalutowanie z PLN na USD. Zachęcam więc do podpięcia rachunku prowadzonego w złotówkach”

  Odpowiedz
  1. Michał - Finhack

   Paypal to jedna z bardziej złodziejskich firm, te same „banialuki” wypisywali jeszcze przed wprowadzeniem % opłaty za wypłatę USD do Amerykańskiego banku. Niby nie było można, a tym sposobem bez problemu dało się przelać nawet kilkanaście tyś USD (wiele osób skorzystało z naszego sposobu). Wprowadzili tą opłatę, chyba przez to że coraz więcej czytelników z tego korzystało z tej opcji. To samo tyczy się wypłaty Xoom w przypadku EURO, jak zapyta Pani czy można przelać EURO z Paypala na konto Wise poprzez Xoom, to otrzyma Pani odpowiedz „Nie, broń boże”.

   Odpowiedz
 3. Marek

  Niestety nie podano tej informacji, a jest istotna… Jeśli na Wise (dawniej TransferWise) będziecie chcieli te otrzymane pieniądze przewalutować na złote, to zapłacicie kolejną prowizję, a jeśli zechcecie je już po przewalutowaniu przelać na konto w polskim banku, to jeszcze jedną. Lepiej sobie więc skalkulujcie czy na pewno opłaci wam się to bardziej niż wypłata bezpośrednio z PayPala. W skrócie – powinna się minimalnie opłacić przy większych kwotach. Przy mniejszych na tej „genialnej” metodzie stracicie.

  Odpowiedz
  1. Michał - Finhack

   Panie Marku, wystarczy wyrobić kartę debetową Wise i za darmo przesyłamy USD z Wise –> Revoluta (aktualnie ta metode wykorzystujemy dla wypłat USD ACH, które trafiają na wise). Niestety metoda aktualnie jest dużo mniej opłacalna, chyba lepiej korzystać z Xoom (przewalutowanie + wypłata) lub cinkciarza.

   Odpowiedz
   1. Kamil

    cześć, Muszę przyjąć 2500 dolarów na PayPall i chciałbym te 2500 dolarów mieć na Revolucie. Którą metodę , żeby stracić jak najmniej?

    Odpowiedz
 4. Piotr

  Witam, jak zrobie przelew z paypal na cinkciarza czy walutomat np. 1000$ to dotrze do nich cala ta kwota 1000$ czy paypal cos sobie skubnie z tej kwoty ? pisane tu 1,7% prowizji to bierze paypal czy cinkciarz ?

  Odpowiedz
  1. Michał - Finhack

   Dotrze 1000 $ – 17 $ prowizji. Sama prowizja pobierana jest przez Cinciarza na rzecz Paypal.

   Odpowiedz
 5. Cętuś

  W tym momencie jest promocja w Xoom trwająca do 31 grudnia 2022, w ramach której można wypłacić 1000 jednostek (sprawdzone na USD) na złotówki na polski rachunek bankowy po atrakcyjnym kursie zbliżonym do tych z polskich kantorów internetowych. W chwili pisania tej wiadomości (17-10-2022, godz. 20:20) dla wymiany USD na PLN sytuacja wyglądała następująco:
  – Xoom (promocja), 1 USD = 4.8717 PLN
  – Cinkciarz, 1 USD = 4.8577 PLN
  – Alior Kantor Walutowy, 1 USD = 4.8634 PLN
  – mBank mKantor, 1 USD = 4.8687 PLN

  Z moich obserwacji wynika, że Xoom aktualizuje kursy tylko kilka razy dziennie, co najmniej w tych godzinach: 8:30, 12:30, 15:30, 18:30.

  Odpowiedz
  1. Cętuś

   Jeszcze pro memoria, bo być kogoś interesuje jak kształtują się przeliczniki tak w ogóle. Stan w momencie pisania wiadomości (18-10-2022, godz. 16:11):
   – PayPal, 1 USD = 4.722736 PLN
   – Xoom (bez promocji), 1 USD = 4.7447 PLN
   – Xoom (z promocją), 1 USD = 4.8594 PLN

   Odpowiedz
   1. finhack

    Tu mogę potwierdzić, podczas testów Xoom zawsze miał korzystiejsze kursy. Momentami (bez promocji) różnica wynosiła nawet 5-8 gr.

    Odpowiedz
    1. Cętuś

     Czy autor artykułu ma wiedzę nt. możliwości wypłaty przez Xoom dolarów poprzez tzw. przelew na kartę („Deposit directly to a Visa or Mastercard debit card”)? Wychodzi mi na to, że ta opcja jest dostępna dla konta Xoom z podpiętym polskim kontem PayPal mimo, że nie jestem jak oni to określają „US sender”. Mam możliwość wyboru „Debit Card Deposit” jako formy odbioru płatności do kwoty 2999 USD. W dalszych krokach po podaniu numeru karty płatniczej i adresu pojawia się niestety komunikat o nieprawdiłowym numerze/karcie: „The number you’re depositing to is invalid. Try a different number or receiving option”. Skontakowałem się ze swoim bankiem i poinformowano mnie, że na żadną z kart przez nich wydanych nie można wykonać takiego przelewu. Czy ktoś próbował z innymi kartami z polskich banków, Revolut, Wise, itp.?

     Odpowiedz
 6. Cętuś

  Ostatnio doszedł Walutomat jeśli chodzi o kantory umożliwiające wpłaty za pomocą PayPala, ale prowizja w przypadku USD podobnie do tej w Cinkciarzu – tutaj 1.8%. Szczegóły: https://www.walutomat.pl/temat-pomocy/czym-polega-kosztuje-metoda-platnosci-paypal/

  Odpowiedz
 7. Marekk

  Witam.
  Jaka jest najlepsza metoda na dziś, aby wymienić przykładowo 1500 dolarów z konta PayPal i wpłacić PLN na konto bankowe

  Cinkciarz pobiera łącznie 28 dolarów prowizjii.

  Czy to najlepsza metoda na dziś?

  Odpowiedz
 8. nowy

  Witam. Czy aktualnie paypal pobiera prowizję za wypłatę usd na konto TransferWise? Jeśli tak, to wówczas najlepszym (najtańszym) rozwiązaniem pozostaje Cinkciarz.pl? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   tak, prowizja dalej jest. Najtaniej wyjdzie cinciarz.pl lub można używać Xoom (często dużo lepsze kursy wymiany).

   Odpowiedz
 9. Katarzyna

  Dzień dobry,
  Czy coś się zmieniło odnośnie wypłaty USD?
  Czy Cinkciarz -> 1.7% prowizji to dalej najlepszy sposób?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 10. Pawcio91

  Hej,
  Nie wiem z jakiego powodu, ale ostatnio Revolut wyrzucił mi powiadomienie, że udostępnia lokalne konto w USA. I faktycznie po kliknięciu w szczegóły konta podstawiają się dane konta lokalnego USD. PayPal bez problemu go akceptuje, a w szczegółach banku jako nazwę podaje Metropolitan Commercial Bank. I tutaj zastanawiam się, z jakiego powodu, bo generalnie jak pytałem wielu znajomych używających Revoluta, nikt nic takiego nie miał.

  Odpowiedz
 11. Patryk

  Witam ma problem pomnieważ jaki śrok temy wszystko było ok i mogłem wypłacać piniądzę Euro z konta paypal przez xoom do revoluta. teraz natomiast przy takiej samej operacji mam ożliwść płacenia tylko kartą kredytową przez paypala bez możliwości wybory salda paypal. czy zna ktoś rozwiązanie jak moż nkorzystać ze srodków na koncie a nie z karty?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Proszę sprawdzić, czy saldo wystarcza na opłacenie wypłaty oraz prowizji za wypłatę.

   Odpowiedz
 12. Patryk

  Witam, chcę wypłacić pieniądze w EUR. Kiedyś robiłem to przy pomocy wise i xoom ale teraz przy próbie płatności papal odsyła mnie nie do środków zgromadzonych na koncie paypal tylko do płątności kartą co jest nosensem. Proszę o pomoc i rozwiązanie

  Odpowiedz
 13. Adrianna

  Sprawdziłam w praktyce. Można przelać USD na konto walutowe na cinkciarz.pl (przelew jest obarczony 1.7% prowizji). Z cinkciarz.pl można przelać USD na polskie konto bankowe walutowe USD bez prowizji i konieczności przewalutowania

  Odpowiedz
 14. Adrianna

  dzień dobry,
  zależy mi na przelaniu USD na polskie konto walutowe prowadzone w USD. Czytając powyższe, najlepszą opcją jest cinkciarz. Czy dokonując transferu przez cinkciarz.pl można uniknąć przewalutowania na złotówki, przelewając USD z paypal na cinkciarz a poźniej USD z cinkciarz na polskie konto walutowe USD ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Teoretycznie tak, tylko każdy z tych transferów będzie obarczony prowizją. Na pewno może Pani przelać na Cinkciarz.pl z Paypala, a następnie przewalutować w serwisie.

   Odpowiedz
   1. daras

    W jaki sposób odbywa się przelew w PayPal na konto cinkciarz? Doładowuje portfel cinkciarza za pomocą PayPal?

    Odpowiedz
    1. finhack

     dokładnie tak, doładowuję się portfel USD przelewem z Paypal na Cinkciarz.pl

     Odpowiedz
     1. kaga

      przy próbie doładowania portfela wymusza mi dodanie karty w paypal, nie mam możliwości wybrania salda paypal, mimo że mam tam pieniądze, tak to ma wyglądać?

     2. finhack

      Proszę spróbować np. kwotę poniżej posiadanego salda np. jak na koncie jest 600 euro, przelewamy 580 euro. Jednocześnie sposób nie zadziała na kontach firmowych.

 15. Pawełek

  Ktoś się orientuje ile może być opłaty za przelew USD SWIFT z Wise na Revoluta (konto USD litewskie)?
  Sam Wise pobierze tylko 0,51 USD za całą operację, ale nie wiem jakie niespodzianki czekają po drodze. Bo przewalutowanie na Wise i przelew środków PL wyjdzie już 5USD za przewalutowanie i ok 20 PLN za przelew więc coś ok 40zł za całość. Nie wiem zatem czy za SWIFT po drodze skasują mnie więcej/mniej? Ktoś może robił ostatnio i się orientuje 🙂

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Pawle, niestety nikt na to pytanie nie odpowie. Całość zależy od tego jakie banki pośredniczące będą brały udział w tej operacji. Mogą być to niewielkie opłaty, kilka USD lub nawet kilkanaście USD.

   Odpowiedz
 16. Madzia

  Co jest obecnie najkorzystniejsze, cinkciarz czy transferwise? Chciałabym przerzucić dolary z paypala na konto bankowe bez pośredników typu revolut.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dla USD najlepiej wychodzi cinkciarz (1,7% prowizji za doładowanie vs kurs paypal i strata ok. 4%). Alternatywnie można sprawdzić xoom, i przelew z przewalutowaniem (maja w 99% lepsze kursy od paypala, da sie zejsc z prowizja do ok. 2%).

   Odpowiedz
 17. Radek

  Witam,
  @Finhack – orientujecie się może jak mogę wpłacić USD z rachunku w polsce (mBank) na polski paypal (główna waluta USD)?
  Na supporcie powiedzieli, że nie jest to możliwe i mogę jedynie PLN wpłacić.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Niestety paypal utrudnia dość mocno życie. Teoretycznie z paypala zarejestrowanego na USA możemy dokonać przelewu na inne konto paypal, używając opcji „friend and family”. Jako żródło finansowania wskazujemy kartę walutową.

   Odpowiedz
 18. Radek

  @FINHACK

  Orientujecie się może jak WPŁACIĆ USD z konta bankowego (rachunek mam w USD – mBank) na polski paypal?
  Na paypalu jako główną walutę mam USD, ale z tego co mi na supporcie powiedzieli, to nie da się i mogę jedynie wpłacić w PLN. Może jest jakaś inna droga?

  Przykład: mam 1 tys.$ na rachunku i chce mieć 1 tys.$ na paypalu.

  Odpowiedz
 19. Ilona

  Mocno odradzam „Wise”. Dziś robiłam przelew z Wise na moje konto złotówkowe i podczas zlecania wypłaty pojawiła mi się jakaś reklama „Agileray” za 39 USD, którą zignorowałam po czym autoryzowałam swój przelew podałam do tego moją kartę płatniczą. Pieniądze z Wise przyszły chyba po 15 minutach ale z tą samą transakcją znikło mi z kąta ponad 150 zł (po dzisiejszym kursie) czyli właśnie 39,9 USD. Wise nie chce za bardzo pomóc. Kartę zastrzegłam i czekam czy to „150 zł ” się zaksięguje, bo na razie jest blokada i wtedy będę składać reklamację. Ps. Na Wise nie ma żadnego śladu po przelewie na „Agileray” a ja go nie zatwierdzałam.

  Odpowiedz
 20. Paweł

  Proszę o podpowiedź. Mam dolary na PayPalu. Jak najlepiej wrzucić je na konto walutowe które mam prowadzone przez irlandzki bank lub na konto Wise? Używając xoom? Bo nie rozumiem tej metody z cinkciarzem..

  Odpowiedz
  1. finhack

   Zasilenie Cinkciarz’a, wymiana i wypłata. Można przelać na Wise z Paypala ale to koszt 3% prowizji.

   Odpowiedz
 21. Robert

  Cinkciarz pisze, że zasilenie w USD z Paypala trzeba zrobić na kwotę minimum 80 USD. Jak teraz najlepiej przetransferować 50 USD? Nie chcę mrozić i czekać kolejnego miesiąca, bo może być tak, że regularnie będą to kwoty poniżej 80 USD… Mam jeszcze Revoluta, ale tutaj ta opcja przez Cinkciarza wydawała się najopymlaniejsza pod względem prowizji, ehh.

  Odpowiedz
  1. finhack

   W przypadku tak niewielkich kwot oszczędność będzie i tak oscylować w granicach 2-4 zł…

   Odpowiedz
   1. Robert

    Czyli przesłać pieniądze od razu paypalem na konto? Bo myślałem jeszcze, żeby zrobić to przez Wise.

    Odpowiedz
    1. Robert

     Ale to nie rozumiem jak w takim razie to 3% nie jest pobierane w momencie wpłaty USD na portfel w Cinkciarz.pl? To transfer USD z paypala (zarejestrowanego na polskim adresie) do konta w banku w USD pobiera 3%, a zasilenie portfela w Cinkciarzu nie? Dziwne te zasad, ale rozumiem, że tak się oszczędza te 3%, co sprawia, że Wise już nie jest tak atrakcyjny 🙂

     Odpowiedz
     1. finhack

      Do Cinkciarza przelew idzie na zasadzie Paypal–>Paypal, w przypadku Wise Paypal–>Konto. Z tego wynika róznica.

    2. Robert

     Czyli w przypadku małych kwot najlepiej robić wszystko w Paypalu? Dostałem taką informację na supporcie PP, że z racji posiadania konta PP w Polsce, to przelew USD na konto US (wise) jest obciążony 3% – więc tu się zgadza. Powiedziano mi, że jeżeli mam konto bankowe w Polsce, to najlepszym rozwiązaniem będzie przewalutowanie USD na PLN wewnątrz PP (oczywiście przelicznik walutowy jest bardzo niekorzystny) i następnie wysłanie z PP pieniędzy w PLN na polskie konto (wcześniej dodane do systemu w PayPalu). Wtedy płatność w PLN na rachunek w Polsce nie będzie już obciążona prowizją. Czy dobrze to rozumiem i czy polecacie takie rozwiązanie?

     Odpowiedz
   2. Robert

    Trochę też nie rozumiem, czemu Cinkciarz jest opisany jako najbardziej intratny sposób na transfer pieniędzy. Z moich obliczeń wyszło, że przelanie 1000 USD z PP na Cinkciarze da 983 USD w portfelu (17 USD opłat), to natomiast po aktualnym kursie da 3749,65 PLN (kurs 3,8145 PLN). Przy wprowadzeniu 1000 USD w Wise (bo rozumiem, że transfer pieniędzy PP -> Wise jest za free, gdy mamy podłączone konto Wise US w naszym PP?) wylicza mi opłaty na poziomie 7,61 USD (przy wybraniu Polecenia zapłaty ACH) – to finalnie daje kwotę 3806,86 PLN i napisane, że pieniądze będą na następny dzień. Więc wybaczcie, bo może nie rozumiem, ale rozwiązanie z Cinkciarzem to już różnica w prowizjach w wysokości 57,21 PLN na niekorzyści Cinkciarza. Czy ja coś źle liczę? Proszę skorygujcie mnie, jeżeli gdzieś się mylę. Pytam, bo zacząłem grzebać, chcąc wysłać swoje 50 USD przez Wise, gdzie okazuje się, że oni nie mają żadnego limitu na transakcje, więc dla mnie nieważne od kwoty, wybór jest prosty 🙂

    Odpowiedz
    1. finhack

     Panie Robercie, w Grudniu Paypal dorzucił w gratisie 3% prowizji za wypłatę USD na konto. Chyba ze mamy Paypal zarejestrowany na USA (wtedy taki przelew jest za darmo).

     Odpowiedz
 22. Waldi

  A jak się sprawdza XTM dla EUR? Czy nie jest to przypadkiem sposób bez prowizji? 🙂

  Odpowiedz
  1. finhack

   Chodzi o XTB? W tym przypadku najbezpieczniejszy jest xoom z prowizją raptem ok. 0,6%. W tym przypadku chyba nie warto kombinować, dla USD sprawa wygląd inaczej ze względu na wyższe prowizje.

   Odpowiedz
   1. Waldi

    Tak, czyli rozumiem, że próbując przez XTB – możemy spotkać się z jakimiś ograniczeniami i lepiej już poświęcić te 0.6%? 😉

    Odpowiedz
 23. Michał

  Który sposób jest aktualnie najlepszy? Jakiś poradnik do Cinkciarza będzie czy dalej TransferWise?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dla EUR/GBP Xoom calkiem przyjemnie działa. Dla USD cinciarz lub mozna probować z XTB.

   Odpowiedz
 24. JOANNA

  EVOLVE BANK &TRUST
  Oszczędnościowy •••• xxxx
  Opłata: 3%
  Realizacja przelewu trwa zazwyczaj 1-3 dni.
  No i lipa…rachunek USD na wise paypal zaakceptował – i tu zonk 3% – przebrnęłam cały artykuł a niespodzianka dopiero w komentarzach ;-(

  Odpowiedz
  1. finhack

   Juz w grudni 2020 roku wprowadziliśmy update z informacja w pierwszym akapicie o prowizji 3%. Wszsytkie informacje w artykule jak najbardzie „up to date”.

   Odpowiedz
 25. Pawel

  USD 150$ przelew na Transferwise – PayPal dolicza prowizję 4,5$

  Odpowiedz
  1. finhack

   Problem jest znany i już jakiś czas temu zaktualizowaliśmy artykuł. Obecnie najlepiej wychodzi wypłata przez cinkciarza.

   Odpowiedz
 26. Daniel

  Tylko PLN, i nic innego, ani na karte kredytowa ani na polskie konto w innej walucie?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Danielu wszystko aktualne, EUR wypłacamy przez Xoom na konto Transferwise/Revolut. Natomiast USD na Cinkciarza. Tymi sposobami jestesmy od 2-3% do przodu.

   Odpowiedz
 27. ada

  Nieaktualne , w paypal można wypacać złotówki

  Odpowiedz
  1. finhack

   Hmm, to bardzo dziwne. Ponieważ piątek wypłacałem sporą kwotę w EUR. USD –> Cinkciarza również działa, prowizja poniżej 2% vs paypalowe 4%.

   Odpowiedz
 28. Daniel

  Witam serdecznie,

  Czy jest możliwość wypłaty NOK, SEK lub DKK z konta Paypal w jakikolwiek sposób bez przewalutowania ze strony Paypal?

  Posiadam konto TransferWise.
  Posiadam konto Revolut business, ale tam tylko maja konto IBAN na Litwie.
  Posiadam kartę Visa Business w Revolut.

  Nie wiem co zrobić, a nie chce zostać okradany przez Paypal. Już im place 4% kiedy klienci płaca za moje produkty.

  Pozdrawiam,

  Odpowiedz
 29. Marta

  Dzień dobry!

  Zamierzam wypłacić z Paypala USD. Założyłam konto, ale nie wiem, w jaki sposób założyć subkonto walutowe. Byłabym bardzo wdzięczna za instrukcję krok po kroku 🙂 Z góry dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz
 30. TOMEk

  Ma ktoś może pomysł jak wypłacić większe ilości szwedzkiej korony bez przewalutowania ze strony paypala? Cinkciar ze swoją prowizją 1,7% przy …dziesięciu tysiącach to słaba opcja.

  Odpowiedz
 31. Iza

  Super artykuł! czytając artykuł w pod koniec marca 2021 czy dalej jest aktualne paypal-transferwise(przewalutownanie)-konto polskie, czy paypal-cinkciarz-przewalutowanie-konto? Jak się dzisiaj opłaca.

  Odpowiedz
  1. Kolega

   paypal-transferwise(przewalutownanie)-konto polskie – sam paypal weźmie 3%

   paypal-cinkciarz-przewalutowanie-konto – wychodzi 1,7% także aktualnie jest to najlepsza metoda dla USD>PLN

   Odpowiedz
   1. Pawo

    czy w przypadku cinkciarza i konta paypal firmowego też będzie możliwa ta operacja tzn cinkciarz konto jako prywatne ?

    Odpowiedz
 32. Sara

  Poprosze o link polecający – zapraszający do TransferWise. Plus poproszę o info czy żeby aktywować rachunek GBP mogę wykonac przelew na Transferwise w złotówkach?

  Odpowiedz
 33. Andrzej

  To jest chory serwis, niestety nie ma dla niego alternatywy w moim przypadku ponieważ współpracuje ze sklepami z USA które głównie korzystają z PayPala.
  Za każdą otrzymaną płatność kradną mi około 4%. Udawało mi się omijać ich chorą prowizję dzięki TransferWise, wchodzę ostatnio patrzę a tu 3% prowizji przy wypłacie. Przy małej sumie okej ale przy $40,000 USD to ok. 5000 zł. Jest metoda z kartą VISA aby wypłacić za darmo środki niestety u nas nie da się wypłacić środków na kartę, bo nie…
  Pozostaje wypróbować założyć konto USA przez VPNA, podpiąć TransferWise i spróbować wypłacić środki. Tylko blokada konta 180 i po ptakach…
  Proponuje pozew zbiorowy do UOKIK albo coś w tym stylu.

  Odpowiedz
 34. Michał Stefan

  Witam wszystkich, mam fizyczne prawdziwe konto w Bank of America. Założyłem będąc w Los Angeles. Wystarczył polski paszport , choć mając Social Security Number proponowano mi rachunek na nieco lepszych warunkach, niższych opłatach itd.
  Ale mniejsza z tym.
  Nic mi to nie pomaga, bo PayPal niezmiennie pobiera 3% za zasilenie takiego konta . Wg dzisiejszej mojej korespondencji z PP cytuję: ” Panie Michale, uprzejmie informuję, że przy wypłacaniu środków na amerykańskie konto pobieramy opłatę w wysokości 3%. Taki przelew jest traktowany jako zagraniczny, aczkolwiek tutaj nie ma to znaczenia, ponieważ tego typu wypłata jest traktowana jako wyjątek.” koniec cytatu.

  Tak więc pozostaje na razie cinkciarz jako najtańszy sposób, a bezpłatnego na razie nie ma, jak rozumiem ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Opcją jest zarejestrowanie „Amerykańskiego” konta Paypal. Czyli nasze dane + adres rozliczeniowy USA, Paypal celem późniejszej weryfikacji będzie wymagał potwierdzenia adresu (w tym przypadku wyciąg z konta bankowego powinien być ok) + danych (tu poratuje nas paszport) . Dla Amerykańskich kont Paypal nie ma prowizji za wypłatę USD>

   Odpowiedz
 35. Dominik

  opowiedź na moje pytanie jest wyżej w komentarazch ,przepraszam za zamieszanie,można wykasowac

  Odpowiedz
 36. Dominik

  Witam ,czy ktoś mnie może oświecic,przyszla wiadomośc od Transferwise o zmianie numeru konta bla bla bla,chcialem uaktualnic w payapalu,ale po porównaniu w Transferwise numeru konta starego i nowego(spoza Usa) stwierdzam że……są takie same,o co kaman?

  Odpowiedz
 37. Garai

  Dzień Dobry 🙂 Czytałem o zmianach w cenniku usłg PP jeszcze kilka miesięcy temu i czekałem na ten dzień ale jak zobaczyłem że przelewając pieniądze na TWise chcą ode mnie 34$ to dopiero wtedy mnie wywaliło z butów. Rozumiem 1% prowizji ale nie tak chorendalne pieniądze. Chyba ktoś tam się skapnął po ilości przelewów że warto będzie na tym zarobić. Założyłem nawet Amerykanśkiego PP przez VPn ale nie działa jakimś cudem wmuszają PLN plus chyba będzie ryzykowne jak będa chcieli Amerykański dowód zamieszkania 🙂
  Ale do rzeczy, szukamy rozwiązania, rozumiem że na dzień dzisiejszy Cinkciarz to najbardziej oplacalny sposob przelania USD -> Revolut.??

  Odpowiedz
  1. finhack

   Cinkciarz najbardziej prawym sposobem, jak ktos lubi kombinowac to przez XTB powinno byc za darmow.

   Odpowiedz
   1. Jarek

    Dzień dobry, jak działa sposób paypal -> cinkciarz -> revolut? Szukałem odpowiedzi powyżej ale nie znalazłem. Czy jest jakiś sposób doładowania konta cinkciarz paypalem? Jeśli tak to czy są jakieś prowizje?

    Odpowiedz
    1. Garai

     Dołączam się do pytania jak dodać konto Revolut do cinkciarza. Stanąłem w momencie podania oddziału w banku. Gorzej, że wpłata na portfel cinkciarza to był koszt 19$ plus koszt wypłaty to jest 13,37 , sumując te dwa koszty wychodzi mi tyle samo co przelanie z PayPala na Transferwise czyli jakies 32$. Czyli imo zysk o ile jest to bardzo mały względem PP.

     Odpowiedz
     1. finhack

      Ale Cinkciarz ma całkiem dobre kursy wymiany, najlepiej w tym przypadku wymienić walutę u Cinkciarza. Wyjdzie niewiele gorzej jak na Revolucie, spread ok 1 gr, później wypłata złotówek. Przelewy Swift co do zasady są drogie.

   2. Iza

    Czy dalej aktualne? Powiedzmy mam 1000 usd na PP, jak z PP wyśle na konto w Polsce to opłata będzie 3% + kurs PP jakieś 20gr (30 USD i 200 zł)? A jak prześle z PP na cinkciarza to 1,7% (17USD), w przypadku XTB nie ma opłat?

    Odpowiedz
    1. finhack

     dokładnie, najłatwiej nie wysłać do cinkciarza. Niestety 1,7% stracimy, alternatywą jest wymiana na Paypalu gdzie stracimy ok 3,5-4%.

     Odpowiedz
 38. Mateusz

  Czyli w 2021 najlepszym sposobem na wypłatę USD z paypala jest Cinkciarz? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 39. Michał

  Przebrnąłem przez artykuł i komentarze i prosiłbym tylko o potwierdzenie: o ile Lukas nie pochwali się swoimi dwoma magicznymi sposobami na wypłatę, to w tym momencie nie ma DARMOWEGO sposobu wypłaty USD Paypal -> Revolut?

  I po wszystkich zmianach (karta z Transferwise już 40.99!) najbardziej obecnie opłacalnym rozwiązaniem wypłaty USD z Paypala jest skorzystanie z cinkciarza?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Najbardziej uczciwym i opłacalnym sposobem jest cinkciarz. Zaraz po nim jest Xoom i wypłata USD z przewalutowanei (Kursy dla większych kwot duzo lepsze od paypala). Mniej uczciwym sposobem jest wykorzystanie brokera XTB, gdzie rachunek możemy zasilić przez Paypal w USD. W kolejnym kroku wpłacone środki możemy wypłacić. Jednak takie manewry będą mało uczciwe względem XTB, z którego usług nie skorzystamy i to on zapłaci prowizje za zasilenie poprzez Paypal.

   Odpowiedz
 40. Tomasz

  O ile wiem, karta debetowa TransferWise nie przyjmuje zasileń — jedynie zwroty.

  Odpowiedz
  1. Nobek

   A czy paypal nie zablokuje konta za wypłatę przez xoom? Bo przelew idzie z paypala na konto revolut które jest na Litwie i trzeba tam podać adres odbiorcy czyli siebie który nie mieszka na Litwie

   Odpowiedz
   1. finhack

    Powyższym sposobem bez problemu przeszło kilka tyś EUR, Xoom niczego nie blokuje.

    Odpowiedz
 41. Maciej

  14.01.2021 TransferWise zaktualizował szczegóły dotyczące danych rachunku prowadzonego w USD. Przechodząc na stronie TransferWise do waluty USD wyświetlają nam się dwie rozwijane zakładki – „Twoje poprzednie dane konta bankowego w USD” oraz „Twoje aktualne dane konta bankowego w USD”. Stare dane konta dolarowego mają ponoć pozostać aktywne do 1 lipca 2021, jednak TransferWise zaleca, aby używać od teraz nowych danych.
  Chciałem zatem zaktualizować te dane w PayPalu, gdzie mam podpiętego TransferWise’a. Nie ma opcji edycji istniejącego podpiętego konta, więc powiązałem konto TransferWise z PayPalem jeszcze raz i tutaj zagwostka i jednocześnie pytanie:
  TransferWise w tej zakładce „Twoje aktualne dane konta bankowego w USD” rozróżnia nasze dane na „Wewnątrz USA” i „Spoza USA” i w tych 2 „podzakładkach” nasz Numer konta bankowego różni się między sobą (w zakładce „Spoza USA” mamy ten sam numer, który mieliśmy przed tą ostatnią aktualizacją czyli ten sam co w zakładce „Twoje poprzednie dane konta bankowego w USD”).
  A więc pytanie: Czy teraz podpinając konto TransferWise do PayPala powinniśmy użyć naszego numeru konta bankowego z zakładki „Wewnątrz USA” czy „Spoza USA” i czy to cokolwiek zmienia.
  Podpiąłem na próbę konto z tym nowym numerem z zakładki „Wewnątrz USA” i przeszło, jednak nie próbowałem jeszcze wykonywać przelewu i zastanawiam się czy takowy by w ogóle doszedł na tych danych.
  Czy ktoś ma już może jakieś przemyślenia na ten temat?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dane „wewnatrz USA”, Paypal wysyła lokalnymi przelewami środki.

   Odpowiedz
   1. Michal

    Czyli w sumie po tej zmianie to nie dosc ze płacimy 3% dla Paypala to jeszcze 7 USD za przelew krajowy dla Transferwise?:D

    Odpowiedz
    1. finhack

     Aktualnie lepiej wychodzi cinkciarz lub tak jak jeden urzytkownik wsponmiał można próbować przez XTB (jednak tu bym się spodziewał blokowania kont, które dokonują wpłaty i od razu wypłacają środki).

     Odpowiedz
    2. Michal

     A co ze wspomnianym przeze mnie wyzej sposobem:
     Xoom -> Platnosc przez zasilenie karty debetowej Transferwise?

     Odpowiedz
     1. finhack

      Problemem nie jest sposób płatności Xoom, tylko sposób zasilenia takiej płatności (źródło finansowania czyli Paypal). Nie bardzo rozumiem kwestie zasilenia karty debetowe, nie ma znaczenia czy zasilamy rachunek bankowy, kartę debetową czy jeszcze w inny sposób realizujemy transakcje. Nie bardzo rozumiem sens zasialnia transferwise przy użyciu karty transferwise.

    3. Michal

     Jak sie wchodzi na xoom i wybiera „Wplata na rachunek karty debetowej” to przy 400usd pobiera 4 usd oplaty czyli 1%. Czyli to nie jest zasilenie przy pomocy karty a przelanie z Paypala na karte transferwise.

     Odpowiedz
     1. finhack

      Proszę spróbować taka transakcje zrealizować. Przy naszych próbach saldo paypal nie pojawiało się jako źródło finansowania. Problemem nie jest rodzaj wypłaty tylko brak możliwości wybrania salda paypal w zakładce „Płatność” na Xoom (możemy wybrać jedynie przelew lub kartę).

    4. Tomasz

     @MICHAL: O ile wiem, karta debetowa TransferWise nie przyjmuje zasileń — jedynie zwroty. PayPal wysyła na amerykańskie konta przez ACH, to coś innego niż przelew (wire transfer) i nie ma opłaty.

     Odpowiedz
 42. Michal

  A Xoom -> uzycie karty debetowej transferwise -> transferwise? Platnosc przez zasilenie karty debetowej?
  Wszystko wyglada spoko, do momentu podawania adresu, numeru telefonu do karty. Nie wiem co podac.

  Odpowiedz
 43. lukas

  Witam na dobry początek powiem że niema problemu żeby z paypal wypłacić pieniądze w EUR;USD czy pln 😛
  są 2 rozwiązania jedno z pośrednikiem a drogie całkowicie darmowe.
  co wy na to?

  Odpowiedz
  1. Jan

   To pisz dobry człowieku. Wszyscy tu czekają na pomysłowe bajpasy systemu.

   Odpowiedz
 44. Michał B.

  Wypłacając przez cinkciarz.pl też się kilka zeta oszczędzi 🙂 OK 8 zeta przy wypłacie $100 w PLN Wypłata jest bardzo prosta przelewamy sobie od razu z paypal na swój rachunek bankowy. Czyli pomijając wypłatę paypall zyskujemy przy $100 2 browary i trochę satysfakcji, że się nie karmi giganta.

  Odpowiedz
 45. Mia

  Hej, ja troche namieszalam. Otrzymalam EUR na moj amerykanski paypal i teraz chcialabym to EUR z amerykanskiego paypala no moj polski paypal przelac. Kombinuje ale mi wyskakuja bledy. Chodzi o to ze mam teraz saldo w euro. Moge to przewalutowac na usd w paypal, ale nie chce bo bedzie jakies 100 USD mniej. Wiec chce te euro jakos zabrac z paypal. Help me please

  Odpowiedz
  1. Mia

   Mam tez revolut polski i amerykanski jakby co. Probowalam xoom, ale tylko pozwala uzywac balance w usd. A ja chce to cholerne saldo w eur zuzyc…

   Odpowiedz
  2. finhack

   Witam,
   Niestety jeżeli chcemy wypłacić EUR – paypal musi być zarejestrowany w jednym z krajów Unii Europejskiej. Jeżeli ma Pani Polskie dokumenty proszę po prostu założyć Polski Paypal i przelać EUR z amerykańskiego Paypala na Polski jako transfer Friends & Family. Następnie wypłata przez Xoom przejdzie bez problemu

   Odpowiedz
 46. Marcin

  Witam
  Czy opisana wyżej nowa metoda ma zastosowanie w przypadku firmowego konta paypal?
  Próbuje przelać GBP z polskiego paypala na transferwise przy pomocy xoom ale w momencie wyboru źródła finansowania pojawia mi się tylko karta debetowa / kredytowa.
  Proszę o info
  Pozdrawiam i dziękuję

  Odpowiedz
  1. Jarek

   Najlepszym wyjściem będzie przelanie na Polskie konto Revoluta i przewalutowanie na GBP w revolucie. Taniej Cię to wyjdzie choćby nawet później przy wybieraniu kasy z bankomatów. Ewentualnie

   Odpowiedz
   1. Marcin

    No właśnie nie jest to takie proste – konto paypal mam polskie i na Revolut nie mogę bez prowizji/przewalutowania wypłacić GBP

    Odpowiedz
  2. finhack

   Nie ma informacji na stronie Xoom, iż usługa jest ograniczona tylko dla kont osobistych (https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US). Jednocześnie czy ma Pan wystarczające saldo na transfer + opłaty. tylko w takim przypadku Paypal pojawia się jako źródło finansowania. Jesli ma Pan saldo 500 GBP, to należy jako kwotę wysyłki wpisać 496,50, tak by 3,50 zostało na pokrycie prowizji.

   Odpowiedz
   1. Marcin

    Środków jest wystarczająco – a może jest jakiś górny limit? ja chciałem 2000 GBP przelać.
    Może problem stanowi fakt że jest to świeżo założone konto? w TransferWise po wybraniu zakładki Twoje dane konta bankowego w GBP / Przelewy Spoza Wielkiej Brytanii / pojawia mi się informacja:
    Niestety nie możesz jeszcze otrzymać danych bankowych, aby odbierać płatności międzynarodowe w GBP

    Czy to może być przyczyna? Trzeba poczekać?
    Dziękuje za odp

    Odpowiedz
 47. Marek

  Czy można prosić o podanie chociaż skróconej wersji instrukcji nowego sposobu albo chociaż nazwy serwisu?

  Odpowiedz
 48. Dawid

  Witam posiadam konto PayPal w Niemczech,i mam pytanie,czy moge z tego konta przelac euro na jakies niemieckie konto bankowe? ,ale nie pay pal tylko inne

  Odpowiedz
  1. finhack

   Wypłaty z Salda Paypal są realizowane na konto bankowe danego uzytkownika. W tym przypadku powiem Pan dodać własne konto prowadzone np. przez Niemiecki Bank. Paypal w zrealizuje taka wypłatę bez dodatkowej prowizji.

   Odpowiedz
   1. Kuba

    Kiedy można spodziewać się nowego sposobu?

    Odpowiedz
 49. Michał

  Czekam z niecierpliwością na aktualizację, te 3% to bardzo nieśmieszny żart…

  Odpowiedz
 50. Wiktor

  W jaki sposób mogę aktualnie z jak najmniejszą stratą przewalutować funty, chf, euro oraz dolary? Sporo tego będzie, przy kursie paypala ponad 15000 zł, aż się boję że za nic zablokują mi konto, bo już słyszałem o takich przypadkach

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.