Jak wypłacić EUR/USD/GBP bez przewalutowania z PayPala na konto bankowe?

Wypłata walut z salda Paypal na konto

Ze względu na popularność, wiele osób dokonuje transakcji w internecie przy użyciu Paypala. Problem pojawia się przy płatnościach w walutach obcych, gdzie system oferuje bardzo niekorzystne kursy przeliczania pieniędzy. Rozwiązaniem  przy dokonywaniu płatności jest  powiązanie karty Revolut z naszym kontem PayPal. Dzięki temu zyskujemy miedzybankowe kursy walutowe bez prowizji za przewalutowanie oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji. O tym jak płacić PayPalem przy użyciu Revoluta pisaliśmy w naszym artykule.

W przypadku otrzymywania płatności w walutach obcych (EUR/USD/GBP itp.) pojawia się problem wypłaty środków bez przeliczania ich po nierynkowych kursach.  “Prowizja kursowa” to jedno z głównych źródeł zarobku firmy PayPal. Zgodnie z polityką tego pośrednika możemy wypłacić środki jedynie  w walucie naszego kraju. Przykładowo, jeśli mieszkamy w Polsce, mamy polskie konto bankowe możemy więc wypłacić tylko złotówki. Jedyną możliwością na wypłatę np. USD jest posiadanie konta w Amerykańskim banku (kod BIC amerykańskiego oddziału). Nie pomaga niestety konto walutowe w USD prowadzone przez polski bank. Jest jednak szansa na obejście tych problemów, o czym poniżej:

Wypłata USD z Paypala

Czy można przelać pieniądze z Paypala na Revoluta

Wielu użytkowników pyta, jak mogą wypłacić pieniądze z Paypala np. na konto Revolut lub doładować konto Revolut za pomocą Paypala. Niestety doładowanie konta możliwe jest tylko w jedną stronę, tzn. możemy doładować jedynie saldo Paypal za pomocą Revoluta. Jeżeli chodzi o wypłatę środków z Paypala to złotówki bez problemu wypłacimy na nasze polskie konto. Procedura zajmuje ok. 1-2 dni roboczych. W przypadku chęci wypłaty walut obcych np. Dolarów amerykańskich, Euro czy Funtów warto zastosować nasz poradnik, aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania transakcji.

Jak wypłacić dolary amerykańskie (USD) z konta Paypal?

Wypłata USD bez przewalutowania: nie musimy tworzyć nowego konta Paypal (nasze polskie powinno wystarczyć). Pamiętajmy; w celu wypłaty USD  bez przewalutowania z jakiegokolwiek konta Paypal potrzebujemy  konta bankowego prowadzonego przez amerykański bank. W celu rozwiązania tego problemu założyłem subkonto prowadzone w USD u pośrednika płatności Transferwise. Zakładając konto w tym serwisie możemy stworzyć osobiste rachunki bankowe prowadzone m.in w  amerykańskim czy brytyjskim banku. Na założone konto możemy dokonywać transferu środków, jak i później dokonywać ich wypłaty. Jeśli nie masz rachunku transferwise to darmowej rejestracji możesz dokonać tu. Prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe, płacimy jedynie niewielką prowizję za wymianę walut: przy 142 USD zapłaciłem 0,75 USD (ok. 0,5% vs ok. 3% na Paypalu). Dodatkowo, serwis nalicza opłatę 3,3 PLN za przelew złotówkowy na konto.  Po założeniu konta otrzymałem amerykański rachunek bankowy wraz z kodem BIC/SWIFT. Niestety, nie udało mi się dodać tego rachunku do mojego Paypala, ze względu na pojawiający się błąd. W związku z powyższym wysłałem wiadomość do polskiego wsparcia Paypal wyjaśniając mój problem. Do wiadomości dołączyłem wszystkie dane konta transferwise oraz screen z systemu Paypal z komunikatem błędu.

Po około 12h otrzymałem informację, iż powyższy błąd został naprawiony i mogę dodać moje “amerykańskie” konto.  Jak to zrobić przedstawiam poniżej: W pierwszej kolejności wybieramy “powiąż rachunek bankowy”, następnie klikamy w pole jak na screenie poniżej:paypal wypłata USD na konto

W kolejnym oknie wpisujemy wartości z systemu Transferwise w odpowiednie pola:

 • Wybieramy typ rachunku : “Oszczędnościowy”
 • Numer rozliczeniowy banku to “numer oddziału banku (ACH lub ABA)”
 • Numer rachunku to pole “Numer konta bankowego”

Jeśli pojawi się błąd, należy zrobić screena i wysłać do supportu Paypala z opisem problemu. U mnie po jednym “tickecie” udało się dodać konto USD.

Jak wypłacić USD z Paypala

Kolejnym krokiem była fizyczna wypłata USD z Paypala na moje konto Transferwise. Po zalogowaniu do konta Paypal wybrałem “przelej środki”, następnie “przelej środki na rachunek bankowy”. Wybrałem nowo dodane konto w USD, wpisałem kwotę i całość zatwierdziłem przyciskiem akceptacji. W ciągu 5 minut otrzymałem informację na skrzynkę email o zleceniu wypłaty. Po ok 2-3 h otrzymałem informację, że moje żądanie zostało przetworzone i środki otrzymam w ciągu 1 dnia roboczego.  Na zasilenie rachunku Transferwise czekałem ok. 30 godzin, z przesłanej kwoty otrzymałem 100 % (nie zostały potrącone żadne prowizje). Wysłałem ponad 140 USD i tyle też otrzymałem na moje wirtualne konto. Przy powyższej kwocie oszczędność względem kursów Paypal wynosi ok 13 PLN. Kwota niewielka, ale satysfakcja niezapłacenia kolejnej horrendalnej prowizji dla Paypala jest naprawdę duża.

paypal wypłata USD

Wypłata dewiz(EUR/GBP) z konta Paypal

Chcąc wypłacić EUR musimy mieć konto np. w Niemieckim banku oraz zarejestrować Paypala w Niemczech z niemieckim adresem rozliczeniowym. Dla GBP musimy posiadać konto w brytyjskim banku oraz zarejestrować Paypal w Wielkiej Brytanii (brytyjski adres rozliczeniowy). Osobiście byłem w stanie stworzyć konto Paypal, z którego można wypłacić Funty. Dodatkowo, do swojego głównego konta Paypal zarejestrowanego na Polskę, dodałem amerykańskie konto umożliwiające wypłatę USD. 

Wypłata GBP: pierwszym krokiem było stworzenie konta Paypal zarejestrowanego na UK. Bez problemu to zrobiłem rejestrując je na nowy adres. Teraz tylko potrzebne jest konto w brytyjskim banku. Z pomocą znowu przychodzi pośrednik płatności Transferwise.  Wystarczyło do naszego konta dodać rachunek prowadzony w GBP.

Sprawdzając prowizje które musimy zapłacić za wymianę i wypłatę wyszło, że za 1000 GBP na PLN prowizja to  5,4 funta za przewalutowanie oraz wypłatę, czyli ok. 25,5 PLN. Dla porównania Paypal na kursie uszczupli nasze finanse  na co najmniej 100-120 zł, mniej więcej 4-5 razy więcej! Wypłacając 1000 funtów przez konto Transferwise otrzymamy trochę ponad 4700 zł, w przypadku Paypala będzie to ok 4600 zł. Jest pewne “ale”- jeśli przekroczymy pewien limit płatności, Paypal może dokonać dodatkowej weryfikacji naszego konta. W tym przypadku na jaw wyjść może nasza rzeczywista rezydencja. Sugeruję podanie prawdziwych danych (imię+nazwisko, data urodzenia etc.), jako adres najlepiej podać adres znajomych/rodziny przebywających w danym kraju.

Poradnik jak dodawać karty, rachunki etc. do konta Paypal dostępny jest w naszym poprzednim artykule.

Paypal Transferwise

 

Podsumowując

Warto kombinować w przypadku trochę większych kwot, przynajmniej kilkaset jednostek danej waluty lub w przypadku regularnych przepływów. Niestety procedura nie jest szybka ani wygodna, ale pozwala oszczędzić całkiem spore kwoty. Kursy wymiany walut na Paypalu są tak słabe, jak tabele kursową banków, jednym słowem rozbój w biały dzień.

 

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach i promocjach? Zapisz się!

45 komentarzy
 1. Odpowiedz
  Damian 7 sierpnia 2019 17:54

  W moim przypadku też wystąpił ten błąd przy próbie powiązania rachunku, lecz pomógł kontakt z suportem. Natomiast teraz nie mogę przelać pieniędzy na transferwise. Też wyskakuje podobny błąd a suport rozkłada ręcę. Co robić? Pomocy

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 września 2019 12:32

   Jaką walutę Pan próbuje przelać USD? Konto zasetupowane jak w naszej instrukcji? Może usunie Pan konto i spróbuje dodać jeszcze raz?

 2. Odpowiedz
  Dominik 3 września 2019 17:34

  Witam napisałem 2 meile do paypal,ale dostaje automatyczną odpowiedź w przeciągu godziny z ogólną instrukcją dodawania rachunku w pln i usd,czyli to co każdy wie,i wciąż to samo….,gdzie napisac by otrzymać odpowiedz na moj konkretny przypadek,a nie automatyczną odpowiedz

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 września 2019 21:39

   Po zalogowaniu się do konta Paypal, proszę kliknąć Pomoc, następnie “przejdź do centrum wiadomości” i tam będzie miał Pan wiadomości wysłane do Paypala. Proszę tam odpisywać, aż któryś z konsultantów odpowie. Można też się skontaktować przez nową wiadomość. W przypadku auto-odpowiedzi, należy wysłać kolejną wiadomość jako odpowiedz do poprzedniej.

 3. Odpowiedz
  Dominik 4 września 2019 09:54

  Bardzo dziękuję za wszystkie informacje,duże piwo dla autora😀,już nie pisałem więcej wiadomości,zadzwoniłem do konsultanta,pięć minut i po sprawie :),konto dodane,puściłem przelew,wyszedł bez żadnych problemów,także jeszcze raz wielkie dzięki.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 4 września 2019 12:32

   Jest to dość opłacalne rozwiązanie, dla każdego 1 000 USD oszczędności wyniesie ok. 100 zł. Z wielką przyjemnością pomagamy w oszczędzaniu środków. Dziękujemy za miły komentarz 🙂

 4. Odpowiedz
  PODWRAŻENIEM 5 września 2019 16:25

  Witam serdecznie,
  paypal weryfikuje konta osobiste w Polsce powyżej limitu ok 20000 zł otrzymanych płatności i żąda skanu np rachunku za prąd z nazwiskiem właściciela konta – jak sobie z tym poradzić mając konto Paypala zarejestrowane w UK gdy mieszka się w Polsce?
  Czy zarejestrowanie konta firmowego na Paypalu w UK za pomocą Transferwise będzie też takie proste ?
  Dziekuje za odpowiedź

  • Odpowiedz finhack
   finhack 5 września 2019 20:58

   Ciężko powiedzieć, niestety nie przechodziłem tej procedury. Mam 2 konta Paypal (zweryfikowane) zarejestrowane na polske, płatności w USD przechodzą bardzo dobrze. Osobiście używam tego patentu kilka razy w roku dla rożnego typu operacji.

   • Odpowiedz
    Paulina 16 września 2019 15:24

    Mam dość dużo zgromadzonych środków w funtach na Paypalu (konto polskie). Czy istnieje możliwość przesłania sobie tych środków na nowe konto paypal w funtach bez potrącania prowizji?

    • finhack
     finhack 18 września 2019 21:41

     tak przesyłanie pieniędzy pomiędzy kontami paypal jest darmowe (wystarczy wybrać opcje wysyłka pieniędzy -Friends and Family)

 5. Odpowiedz
  Tomek 20 września 2019 09:10

  Postąpiłem zgodnie z procedurą, założyłem konto USD na transferwise. Po wielkich bojach poprzez infolinię dodałem to konto jako rozliczeniowe do Paypal. Zleciłem dwukrotnie wypłaty w USD. Każda z nich po kilku dniach wracała z informacją, że bank w USA odrzucił płatność od Paypala. Na infolinii twierdzą, że paypal robi wszystko jak być powinno, że to wina banku odbierającego. Zrobiłem przelew z innego konta na ten amerykański rachunek – pieniądze docierają. Transferwise wystawił nawet pisemko, że konto istnieje i że wszystko z nim w porządku. Pat ? Co zrobić ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 września 2019 09:45

   Panie Tomku, nasze ostatnie przelewy 11.09 doszły, wczoraj pościliśmy testowy przelew i jak dojdzie damy znać. Z pomysłów, które przychodzą nam do głowy. Może poprosić transferwise o wygenerowanie nowego konta dla Pana z nowym numerem i setup zgodnie z instrukcją:
   Wybieramy typ rachunku : “Oszczędnościowy”
   Numer rozliczeniowy banku to “numer oddziału banku (ACH lub ABA)”
   Numer rachunku to pole “Numer konta bankowego”
   Ewentualnie, może stworzyć nowe konto Paypal i dodać rachunek?

   • Odpowiedz
    Tomek 20 września 2019 13:26

    Na pewno oszczędnościowy ? Z transferwise dostałem informację, że jest to rachunek rozliczeniowy. Chociaż za pierwszym razem próbowałem jako oszczędnościowy ale płatność też wróciła. Zarówno przy opcji rozliczeniowy jak i oszczędnościowy płatność wracała. Pozostaje stworzyć nowe konto na paypal, tylko czy to coś zmieni…

    • finhack
     finhack 20 września 2019 13:42

     W przypadku mojego Paypala za-setupowałem jako oszczędnościowy i płatności przechodzą (przelew zajmuje ok 1 dnia roboczego). Na dobrą sprawę, jeśli płatność wraca to Paypal powinien widzieć powód zwrotu środków.

 6. Odpowiedz
  Tomek 20 września 2019 14:16

  zdrowy rozsądek też mi to podpowiada, niestety oni twierdzą, że nie znają przyczyny zwrotu pieniędzy i że problem nie leży po ich stronie…

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 września 2019 18:41

   przelew wysłany wczoraj dzis został zaksiegowany na koncie transferwise

 7. Odpowiedz
  Luśka 1 października 2019 12:52

  Witam, aby przelać pieniądze, które przyszły w euro z paypala na konto bankowe muszę je najpierw przewalutować na pln dopiero uda je się przelać ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 1 października 2019 14:59

   Jeżeli środki są na transferwise to można chyba przelać Euro bezpośrednio na konto. Trzeba wybrać opcje “send”

 8. Odpowiedz
  Piotr 2 października 2019 13:01

  Witam,

  przed chwilą probowałem dodać konto USD z transferwise do Paypal, pojawia się błąd „Niestety. Nie możemy teraz przetworzyć tego żądania. Spróbuj ponownie później„
  Zadzwoniłem na infolinie paypal, a miła pani powiedziała mi że jeśli jest to konto wirtualne to dodać już się nie da, ponieważ w przeszłości było z nimi za dużo problemów 🙁 Ma ktoś może jakiś pomysł ?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 2 października 2019 16:56

   Napisać na support i męczyć ich. W naszym przypadku po jednym tickecie mogliśmy dodać konto, a problemów nie ma żadnych w naszym przypadku (płatności dochodzą).

 9. Odpowiedz
  joanna 3 października 2019 17:25

  Jak zalozyc konto PP w niemczech? chce wyplacic EUR z paypala:)

 10. Odpowiedz
  joanna 3 października 2019 17:44

  Zalozylam to konto PP w niemczech na inny adres email ale musialam podac jakis fikcyjny adres i nr telefonu.. No i teraz nie wiem.. co dalej?

 11. Odpowiedz
  estence 4 października 2019 20:06

  Nie mogę dodać konta przez PayPal, zadzwoniłam na infolinię. Konsultant powiedział mi, że transferwise nie ma nr rozliczeniowego (choć mam go przed oczami i mogę podyktować!) i że to nielegalne, a osobom, które mają powiązane TransferWise z paypalem, rozłącza się te konta, a niektórym zamyka PayPal “za karę”. Z komentarzy pod tym postem widzę, że nikt nie otrzymał takiej informacji… Ile w tym prawdy? Męczyć obsługę PayPal dalej?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 7 października 2019 09:59

   Niestety Paypal zarabia spore pieniądze na różnicach kursowych, nie widzę nić nielegalnego w dodaniu konta w USD… Z drugiej strony jest to na pewno niekorzystne dla Paypala i będą próbować blokować tą procedurę, skoro już są świadomi.

   • Odpowiedz
    estence 7 października 2019 11:51

    Dziękuję za odpowiedź. Napisałam do PayPala, nie podając nazwy banku, tylko dane – odpisano, że jest to możliwe, ale muszę sprawę dokończyć telefonicznie. Gdy zadzwoniłam i zgłosił się inny konsultant, również poinformował mnie, że jest to niemożliwe i że nawet osoby, które wcześniej dodały TransferWise, nie mogą już korzystać z tego sposobu. Spróbuję ich jeszcze pomęczyć, chociaż wątpię, że się uda.

    • finhack
     finhack 15 października 2019 17:08

     Przelew zlecony po 7.10 lekko opóźniony (2 dni) doszedł na konto transferwise. PayPal leci w kulki, bo z każda taka wyplata traci 10gr prowizji na każdym niewymienionym USD. Konto zasetupowane jakiś czas temu dalej działa.

    • finhack
     finhack 11 października 2019 19:14

     Zleciliśmy wypłatę i wyszła normalnie z Paypala na konto Transferwise…

    • finhack
     finhack 8 października 2019 14:15

     W ciągu tygodnia postaramy się przetestować wypłatę i damy znać czy już ją zablokowali.

    • finhack
     finhack 7 października 2019 18:36

     Może idzie wywołać zagraniczny support. Ostatnio testowo realizowaliśmy taka wypłatę w końcówce września i nie było problemu.

 12. Odpowiedz
  Maciecqq 14 października 2019 11:17

  Wlasnie skonczylem rozmowe telefoniczną, otrzymalem info ze WiseTransfer nie działa z Paypal….

 13. Odpowiedz finhack
  finhack 15 października 2019 15:51

  Tak jak pisaliśmy wcześniej, powyższe rozwiązanie nie leży w interesie Paypal. Więc będzie starał się je blokować. Ostatnio zleciliśmy testową płatność(w ostatnim tygodniu) i z lekkim opóźnieniem (2 dni zamiast 1 dnia) kasa doszła na konto Transferwise. Osoby, które odpowiednio wcześnie dodały konto Transferwise dalej mogą przesyłać USD bez przewalutowania.

 14. Odpowiedz
  Ania 17 października 2019 18:37

  fajnie, ze pisziecie, że płaności działają, ale problem jest z dodawaniem nowych rachunków a nie z płatnościami.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 18 października 2019 23:05

   problem leży po stronie Paypala, który stara się blokować tego typu rozwiązania. Mozna probować z zagraniczym supportem, może przejdzie…Troche osób skorzystało z rozwiązania i może w tym tkwi problem

 15. Odpowiedz
  Łukasz 5 listopada 2019 14:18

  Transwerwise, żeby aktywować rachunek w USD wymaga wpłaty z karty kredytowej lub przelewem z konta, za co bierze horrendalne prowizje :/
  Jakieś alternatywy?
  Chcę przelać USD z PayPala na konto walutowe USD w Polsce, bez jakiegokolwiek przewalutowania…

  • Odpowiedz finhack
   finhack 6 listopada 2019 15:14

   Ta aktywacja nie odbywa się przez doładowanie konta z karty na kwotę 10 centów? Przy aktywacji nie pobierali chyba żadnych prowizji.

 16. Odpowiedz
  Dominik 7 listopada 2019 16:48

  Czy patent z wypłatą dolarów z konta PayPal też zadziała jeżeli założę konto firmowe na Transferwise?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 7 listopada 2019 17:04

   Powinien, chociaż Paypal ostatnio utrudnia działania i czasem może się nie udać dodać konta. Warto próbować bo różnica na kursie wliczając prowizje transferwise wynosi nawet 10 gr (oczywiście na korzyść transferwise)

 17. Odpowiedz
  Dominik 7 listopada 2019 16:50

  Czy wypłata dolarów zadziała tak korzystnie jeżeli założę konto firmowe na Transferwise?

 18. Odpowiedz
  Dawid 29 listopada 2019 11:15

  Zeby uzyskać dane do wirtualnego konta USD w transferwise musze zamówić od nich karte i przelac 20USD(niby tak zweryrfikuje moje dane). Czy jest to konieczne czy da się to obejść?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 29 listopada 2019 19:13

   My nic nie zamawialiśmy ani nie weryfikowaliśmy. Dane do konta są dostępne po kliknięciu w kafelek “USD” (wyświetlają się dane Account number, Routing number etc.)

   • Odpowiedz
    Bartek 2 grudnia 2019 21:42

    To coś się pozmieniało może… Mam ten sam problem – aktualnie moje dane są ukryte i aby je odkryć, to muszę przelać 20$. To możliwe że tak szybko by się to zmieniło?

    • finhack
     finhack 3 grudnia 2019 11:10

     Najlepiej napisać ticket do Transferwise, na koncie, które testowaliśmy było wszystko odkryte i bez problemu dodaliśmy dane jak w naszej instrukcji. Najlepiej zapytać wprost, że znajomy ma wszystko odkryte, a Pan zakryte i o co chodzi….

    • Bartek 2 grudnia 2019 21:44

     a no i oczywiście nie mogę tego przelać z paypala, ponieważ nie ma takiej opcji

 19. Odpowiedz
  Marina 2 grudnia 2019 19:28

  OGROMNIE dziękuję za tego hacka!! Właśnie zaoszczędziłam kilkaset złotych 😀
  I może będzie pomocne info – PP podłączył mi rachunek z TransferWise-a bez żadnego marudzenia, w kilka sekund, a następnie bez problemu przyjął przelew na tenże rachunek

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 grudnia 2019 11:11

   Dziękujemy za miłe słowa.

  Dodaj swoją opinie

  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0