Jak wypłacić pieniądze EUR/USD/GBP z PayPala na konto bankowe?

Wypłata walut z salda Paypal na konto

Ze względu na popularność, wiele osób dokonuje transakcji w internecie przy użyciu Paypala. Problem pojawia się przy płatnościach w walutach obcych, gdzie system oferuje bardzo niekorzystne kursy przeliczania pieniędzy. Rozwiązaniem  przy dokonywaniu płatnośći jest  powiązanie karty Revolut z naszym kontem PayPal. Dzięki temu zyskujemy miedzybankowe kursy walutowe bez prowizji za przewalutowanie oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji. O tym jak płacić PayPalem przy użyciu Revoluta pisaliśmy w naszym artykule.

W przypadku otrzymywania płatności w walutach obcych (EUR/USD/GBP itp.) pojawia się problem wypłaty środków bez przeliczania ich po nierynkowych kursach.  “Prowizja kursowa” to jedno z głównych źródeł zarobku firmy PayPal. Zgodnie z polityką tego pośrednika możemy wypłacić środki jedynie  w walucie naszego kraju. Przykładowo, jeśli mieszkamy w Polsce, mamy polskie konto bankowe  możemy  więc wypłacić tylko złotówki. Jedyną możliwośćią na wypłatę np. USD jest posiadanie konta w Amerykańskim banku (kod BIC amerykańskiego oddziału). Nie pomaga niestety konto walutowe w USD prowadzone przez polski bank. Jest jednak szansa na obejście tych problemów, o czym poniżej:

Wypłata USD z Paypala

Jak wypłacić dolary amerykańskie(USD) z konta Paypal?

Wypłata USD: nie musimy tworzyć nowego konta Paypal (nasze polskie powinno wystarczyć). Pamiętajmy; w celu wypłaty USD  bez przewalutowania z jakiegokolwiek konta Paypal potrzebujemy  konta bankowego prowadzonego przez amerykański bank. W celu rozwiązania tego problemu założyłem subkonto prowadzone w USD u pośrednika płatności Transferwise. Zakładając konto w tym serwisie możemy stworzyć osobiste rachunki bankowe prowadzone m.in w  amerykańskim czy brytyjskim banku. Na założone konto możemy dokonywać transferu środków, jak i później dokonywać ich wypłaty. Jeśli nie masz rachunku transferwise to darmowej rejestracji możesz dokonać tu. Prowadzenie rachunku jest w pełni darmowe, płacimy jedynie niewielką prowizję za wymianę walut: przy 142 USD zapłaciłem 0,75 USD (ok. 0,5% vs ok. 3% na Paypalu). Dodatkowo, serwis nalicza opłatę 3,3 PLN za przelew złotówkowy na konto.  Po założeniu konta otrzymałem amerykański rachunek bankowy wraz z kodem BIC/SWIFT. Niestety, nie udało mi się dodać tego rachunku do mojego Paypala, ze względu na pojawiający się błąd. W związku z powyższym wysłałem wiadomość do polskiego wsparcia Paypal wyjaśniając mój problem. Do wiadomości dołączyłem wszystkie dane konta transferwise oraz screen z systemu Paypal z komunikatem błędu.

Po około 12h otrzymałem informację, iż powyższy błąd został naprawiony i mogę dodać moje “amerykańskie” konto.  Jak to zrobić przedstawiam poniżej: W pierwszej kolejności wybieramy “powiąż rachunek bankowy”, następnie klikamy w pole jak na screenie poniżej:paypal wypłata USD na konto

W kolejnym oknie wpisujemy wartości z systemu Transferwise w odpowiednie pola:

 • Wybieramy typ rachunku : “Oszczędnościowy”
 • Numer rozliczeniowy banku to “numer oddziału banku (ACH lub ABA)”
 • Numer rachunku to pole “Numer konta bankowego”

Jeśli pojawi się błąd, należy zrobić screena i wysłać do supportu Paypala z opisem problemu. U mnie po jednym “tickecie” udało się dodać konto USD.

Jak wypłacić USD z Paypala

Kolejnym krokiem była fizyczna wypłata USD z Paypala na moje konto Transferwise. Po zalogowaniu do konta Paypal wybrałem “przelej środki”, następnie “przelej środki na rachunek bankowy”. Wybrałem nowododane konto w USD, wpisałem kwotę i całość zatwierdziłem przyciskiem akceptacji. W ciągu 5 minut otrzymałem informację na skrzynkę email o zleceniu wypłaty.Po ok 2-3 h otrzymałem informację, że moje żądanie zostało przetworzone i środki otrzymam w ciągu 1 dnia roboczego.  Na zasilenie rachunku Transferwise czekałem ok. 30 godzin, z przesłanej kwoty otrzymałem 100 % (nie zostały potrącone żadne prowizje). Wysłałem ponad 140 USD i tyle też otrzymałem na moje wirtualne konto. Przy powyższej kwocie oszczędność względem kursów Paypal wynosi ok 13 PLN. Kwota niewielka, ale satysfakcja niezapłacenia kolejnej horrendalnej prowizji dla Paypala jest naprawdę duża.

paypal wypłata USD

Wypłata dewiz(EUR/GBP) z konta Paypal

Chcąc wypłacić EUR musimy mieć konto np. w Niemieckim banku oraz zarejestrować Paypala w Niemczech z niemieckim adresem rozliczeniowym. Dla GBP musimy posiadać konto w brytyjskim banku oraz zarejestrować Paypal w Wielkiej Brytanii (brytyjski adres rozliczeniowy). Osobiście byłem w stanie stworzyć konto Paypal, z którego można wypłacić Funty. Dodatkowo, do swojego głównego konta Paypal zarejestrowanego na Polskę, dodałem amerykańskie konto umożliwiające wypłatę USD. 

Wypłata GBP: pierwszym krokiem było stworzenie konta Paypal zarejestrowanego na UK. Bez problemu to zrobiłem rejestrując je na nowy adres. Teraz tylko potrzebne jest konto w brytyjskim banku. Z pomocą znowu przychodzi pośrednik płatności Transferwise.  Wystarczyło do naszego konta dodać rachunek prowadzony w GBP.

Sprawdzając prowizje które musimy zapłacić za wymianę i wypłatę wyszło, że za 1000 GBP na PLN prowizja to  5,4 funta za przewalutowanie oraz wypłatę, czyli ok. 25,5 PLN. Dla porównania Paypal na kursie uszczupli nasze finanse  na co najmniej 100-120 zł, mniej więcej 4-5 razy wiecej! Wypłacając 1000 funtów przez konto Transferwise otrzymamy trochę ponad 4700 zł, w przypadku Paypala będzie to ok 4600 zł. Jest pewne “ale”- jeśli przekroczymy pewien limit płatności, Paypal może dokonać dodatkowej weryfikacji naszego konta. W tym przypadku na jaw wyjść  może nasza rzeczywista rezydencja. Sugeruję podanie prawdziwych danych (imię+nazwisko, data urodzenia etc.), jako adres najlepiej podać adres znajomych/rodziny przebywających w danym kraju.

Poradnik jak dodawać karty, rachunki etc. do konta Paypal dostępny jest w naszym poprzednim artykule.

Paypal Transferwise

 

Podsumowując

Warto kombinować w przypadku trochę większych kwot, przynajmniej kilkaset jednostek danej waluty lub w przypadku regularnych przepływów. Niestety procedura nie jest szybka ani wygodna, ale pozwala oszczędzić całkiem spore kwoty. Kursy wymiany walut na Paypalu są tak słabe, jak tabele kursową banków, jednym słowem rozbój w biały dzień.

 

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach i promocjach? Zapisz się!

Chętnie wysłuchamy twoich myśli

   Dodaj swoją opinie

   Finhack
   Login/Register access is temporary disabled
   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj
   0

   Zapisz się do naszego Newslettera!

   Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach i promocjach? Zapisz się!

   FreshMail.pl