Łatwy sposób – jak wypłacić EUR/GBP z Paypala na konto

94

Jak wypłacić EUR/GBP z Paypala na Revoluta

Wielu użytkowników pyta, jak wypłacić EUR/GBP z Paypala np. na konto Revolut lub doładować konto Revolut za pomocą Paypala. Niestety doładowanie konta możliwe jest tylko w jedną stronę, tzn. możemy doładować jedynie saldo Paypal za pomocą Revoluta. Jeżeli chodzi o wypłatę środków z Paypala, to złotówki bez problemu wypłacimy na nasze polskie konto. Procedura zajmuje ok. 1-2 dni roboczych. W przypadku chęci wypłaty walut obcych np. Dolarów amerykańskich, Euro czy Funtów warto zastosować nasz poradnik, aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania transakcji w Paypal. Więcej o koncie Paypal przeczytacie w naszym dedykowanym poradniku.

Warto wiedzieć!

Jeżeli chcemy realizować regularne transfery EUR/GBP bez przewalutowania na konto. Musimy posiadać konto w banku ze strefy EURO (konto walutowe w polskim banku nie zadziała). Polecamy realizacje przelewów przez Wise, ponieważ Revolut dla kont zwykłych potrafi robić problemy. Coraz częściej obserwujemy blokady rachunków Revolut przy regularnych przelewach, w takim przypadku możemy zostać poproszeni o szereg dokumentów weryfikujących nasze przychody. Dodatkowo, jeżeli Revolut stwierdzi, że konto jest używane do celów firmowych zablokuje permanentnie nasz rachunek. Więcej informacji o rachunku znajdziecie w naszym praktycznym poradniku dotyczącym Transferwise (opłaty, funkcjonalnosci i opinie)

Wypłata dowolnej waluty z salda Paypal

Poniższa metoda bez problemu działa dla walut EUR/GBP, tym samym zapłacimy mniejsze prowizje, które przedstawiają się w następujący sposób:

EUR 0,2 – 0,7% min. 0,99 EUR max. 200 EUR

GBP 0,3 – 0,7% min. 1,99 GPB max. 330 GBP

USD max. 1% min. 1 USD max. 10 USD

Warto zwrócić uwagę na maksymalną prowizje USD, która wynosi tylko 10 USD, dzięki temu przelewając większe kwoty płacimy efektywnie mniejszą prowizje. Dla pozostałych walut, czym większa kwota tym % mniejsza prowizja.

Dla porównania efektywna prowizja za wymianę walut na stronie Paypal kształtuję się następująca:

Wymiana EUR kurs rynkowy EUR/PLN 4,5 zł – Kurs Paypal 4,29. Strata ok. 21 groszy, co daje ok 4,66%.

Wymiana USD kurs rynkowy USD/PLN 3,7 – Kurs Paypal 3,54. Strata ok. 16 groszy co daje ok. 4,32%, aktualnie prowizja za wypłatę USD przez transferwise to 3%. Paypal pozwala na wypłatę USD za pośrednictwem Xoom.com tylko dla kont zarejestrowanych w USA.

Tym samym, dzięki naszemu poradnikowi oszczędzają państwo nawet 3,5 % względem wymiany walut przez złodziejski Paypal.

Jak wypłacić Euro/GBP z Paypal bez przewalutowania

W naszym sposobie „jak wypłacić EUR/USD z Paypala” będziemy korzystać z usługi Xoom.com, która pozwala na międzynarodowe transfery pieniężne z niską prowizją. Jest to usługa oferowana przez podmiot z grupy PayPal, w związku z tym jako źródło finansowania danego transferu możemy wykorzystać saldo naszego konta Paypal! Co ciekawe nie musimy nawet zakładać nowego konta w serwisie, wystarczy że wybierzemy opcje „zaloguj z Paypal”. W naszym sposobie będziemy realizować przelew „za grancie”, tym samym aby wypłacić USD musimy podać konto prowadzone przez Amerykański bank (nie zadziała polskie konto walutowe). Dla przelewu w EUR musimy podsiadać konto prowadzone przez wybrany bank ze strefy EUR, zarejestrowany w Niemczech, na Litwie, w Hiszpanii itp. (Konto w EURO prowadzone przez polski bank nie zadziała! -np. te z rankingu kont osobistych). Co musimy zrobić przedstawiamy poniżej.

Jeżeli nie macie konta Revolut ani (Transfer)Wise, Polecamy założenie za darmo konta (Transfer)Wise klikając w nasz link poniżej. Wise pozwala na wypłatę wszystkich walut (USD/GBP/EUR). Na konto Revolut możemy wypłacić jedynie EUR i GBP.

Wypłata EUR z PayPal na Revoluta/Wise

W przypadku wypłaty EURO musimy posiadać konto Revolut/Wise lub dowolne konto EURO prowadzone w banku ze strefy EURO (Konta walutowe prowadzone w polskich bankach nie zadziałają). W naszym przykładzie realizujemy przelew na konto Revolut. Załóżmy, że chcemy wypłacić 200 Euro z konta Paypal, w pierwszej kolejności wchodzimy na stronę Xoom i wybieramy „Wyślij pieniądze do”: Dla przelewu na Wise wybieramy Belgie, w przypadku Revoluta wybieramy Litwę. Na kolejnym etapie wybieramy wyślij kwotę np. 200 EURO, kwota odbioru 200 EUR i klikamy „wyślij teraz”,

UWAGA! Prośba o dokładne przeczytanie poniższej informacji. Aby transfer z salda Paypal był możliwy saldo środków na koncie musi być wystarczające na pokrycie kwoty przelewu + prowizji! Tym samym przy wypłacie 500 EURO nasze saldo musi wynosić min. 503,49 EUR. Jeżeli na koncie będzie za mało środków, to opcja „saldo Paypal” nie pojawi się w źródle finansowania. 

Na kolejnym screenie mamy podsumowanie transakcji wraz z prowizją, w naszym przypadku ok 1,49 EURO, przechodzimy dalej. Przy opcjach odbioru płatności wybieramy „Wypłata na rachunek bankowy” następnie „załóż konto” i „załóż konto z Paypal”. Logujemy się naszymi danymi Paypal.

W kolejnym Etapie należy wpisać dane naszego konta Revolut/Transferwise, w zależności od opcji która wybraliśmy.

Nazwa banku „Other” i wpisujemy dla transferwise „WISE EUROPE S.A” dla Revoluta „Revolut”. Przykładowa wypłata na konto transferwise poniżej:

Przelew EURO z Paypal na Revolut

Numer konta, dla Revoluta LT+numer dostępny w danych naszego konta. Numer możemy sprawdzić poprzez „Wpłać Pieniądze” następnie wybieramy „EUR” i jako źródło „inne metody” oraz „przelew bankowy”. Dane będą widoczne w zakładce „lokalny”. Sam numer powinien mieć LT na początku oraz 18 cyfr.

jak wypłacić euro z paypal na Wise

Numer konta dla Wise sprawdzimy po zalogowaniu się, należy kliknąć „wirtualny portfel” waluta „EUR” następnie pokaż „twoje dane konta EUR. Przeklejamy w pole IBAN wartość z pola IBAN.

W kolejnym etapie wpisujemy nasze dane, tu bez problemu możemy wpisać dane z rejestracji konta Revolut/Wise. Tym samy polski adres, numer telefonu i adres email będą ok. Dane proszę wpisać bez polskich znaków! Klikam przejdź do płatności, w tym etapie należy wybrać źródło finansowania, w naszym przypadku „saldo konta Paypal”. Finalnie przechodzimy do przeglądu, gdzie sprawdzamy dane i zatwierdzamy transfer!. To tyle, pieniądze otrzymamy w ciągu 1-2 dni. Dla transferu EURO na Revoluta czas operacji wyniósł ok 24h.

W naszym teście przesłaliśmy 553 EURO płacąc prowizje 3,99 euro (ok. 18zl). Dla porównania strata na złodziejskich kursach paypal wyniosłaby ok. 116 zł względem kursów np. na Revolucie. Tym samym zaoszczędziliśmy prawie 100 zł na jednym przelewie !

Po Revolucie przyszedł czas na sprawdzenie kontra Wise, ten sposób wypłaty również działa bez problemu:

Wypłata GBP na Revoluta/Wise

Wypłatę Funtów realizujemy tak samo jak EUR, jedyną różnicą jest wybór kraju „Wielka Brytania” przy transferze. Kolejne kroki będą praktycznie identyczne jak dla wypłaty EUR, jedynie dane naszego konta pobieramy z innej zakładki na koncie Revolut/Wise. W danych rachunku bankowego przed numerem rachunku wpisujemy GB. W przypadku niejasności zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach, postaramy się odpowiadać na bieżąco.

Wypłata USD z Paypal (tylko dla kont USA)

Uwaga Paypal pozwala na wypłatę USD z salda Paypal tylko z kont zarejestrowanych w USA, w tym przypadku musimy mocno się mocno nagimnastykować aby zrealizować taki przelew. Musimy zarejestrować konto na Stany Zjednoczone. W praktyce takie konto pozwoli na wypłatę USD bezpośrednio na Wise, xoom nie będzie nam potrzebny. Jednak dla osób którym się uda zarejestrować konto Paypal w USA i miałyby problem z dodanie konta Wise do wypłaty, poniższy sposób powinien działać bez problemów. Całość będzie realizowana przy pomocy przelewu typu ACH (USD).

jak wypłacić USD z paypal (Xoom->Wise)

Wypłatę USD zrealizujemy jedynie na Wise, ponieważ potrzebujemy konta prowadzonego przez amerykański bank (BIC/SWIFT amerykańskiego banku). W tym przypadku przelew odbywa się w analogiczny sposób jak dla EUR, jedynie musimy wypełnić więcej danych, zalecamy bardzo dokładne przeczytanie naszego poradnika. Jeżeli nie posiadamy jeszcze konta Wise, polecamy darmowe założenie rachunku z naszego linku. Obecnie musimy zapłacić prowizje za wydanie karty oraz będziemy musieli aktywować rachunek poprzez doładowanie konta, aby otrzymać dane naszego rachunku dolarowego!

Aby wypłacić USD wchodzimy na Xoom.com i wybieramy wyślij pieniądze do Stanów Zjednoczonych, należy wybrać USD jako walutę wysyłki, wpisać kwotę i przejść dalej. Wybieramy wypłatę na rachunek bankowy i klikamy „załóż konto już teraz”, następnie klikamy „założ konto z Paypal” i logujemy sie do naszego konta Paypal. Teraz przechodzimy do wypełniania danych do przelewu, proszę bardzo uważnie przeczytać poniższy opis i postępować zgodnie z instrukcją. 

Nazwa Banku – Other

Nazwa Banku – TransferWise

Numer rachunku to Numer konta bankowego

Typ rachunku – Oszczędnościowy

W kolejnym kroku przy danych odbiorcy wpisujemy nasze Imię + Nazwisko oraz adres z sekcji adres przy koncie Wise, dlatego wpisujemy „19 w 24th street New York NY 10010„. Telefon będziemy musieli wpisać cokolwiek oraz nasz adres e-mail. Po wypełnieniu danych możemy przejść dalej, gdzie powinniśmy wybrać jako źródło finansowania nasze saldo konta Paypal (działa tylko dla kont Paypal zarejestrowanych na kraj USA). Sposób na wypłatę USD z konta Wise na konto Revolut opisaliśmy w poprzednim artykule.

Jak wypłacić EUR/USD z Paypala – Podsumowanie

Zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego poradnika dotyczącego wypłaty EUR/USD/GBP z Paypala, oba sposoby są aktualne i działające. W przypadku USD paypal wprowadził prowizję za wypłatę USD w wysokości 3%. tym samym poprzedni sposób jest znacznie mniej opłacalny.  Aktualnie najprościej i najtaniej wychodzi wypłata przez Cinkciarz.pl. Powyższy sposób wymaga rejestracji konta w USA. Dla wypłaty złotówek polecamy nasz podstawowy poradnik: jak wypłacić pieniądze z konta Paypal.

FAQ

Czy można przelać pieniądze z Paypal na Revolut?

Tak, tego typu transfer jest jak najbardziej możliwy. W przypadku złotówek, wystarczy dodać nasz rachunek Revolut do Paypala i zlecić przelew. Dla innych walut sposób wypłaty bez przewalutowania jest bardziej złożony. Te aspekty opisujemy w naszym artykule.

Czy można wypłacić EURO z Paypala?

Chociaż dla Polski kont Paypal taka opcja nie jest oficjalnie dostępna (wypłata z konta Paypal możliwa jest jedynie w złotówkach). To korzystając z naszych poradników, realizacja takie transferu jest możliwa.

Czy z konta Paypal można wypłacić waluty bez przewalutowania?

Oficjalnie z konta Paypal zarejestrowanego w Polsce, wypłata dopuszczalna jest jedynie w lokalnej walucie, czyli w złotówkach. Jednak z naszymi poradnikami, wypłata walut obcych z salda Paypal jest możliwa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
3.3/5 (Ilość ocen: 12)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
94 komentarzy on “Łatwy sposób – jak wypłacić EUR/GBP z Paypala na konto”
 1. Olek

  Na dzień obecny nie działa. Próbowałem przelać 100Eur mając 113eur z PayPal na Revolut. Konto w PayPal jest polskie. Mogłem wybrać jako rodzaj finansowania tylko kartę debetową lub kredytową. Słabo : /

  Odpowiedz
 2. Tonieja

  Gdyby ktoś nie mógł finansować przelewu z konta PayPal (jedynie opcje „karta kredytowa” i „karta debetowa” – chodzi o to, że za sam przelew jest Xoom pobiera prowizję w wysokości 0.99 (tu: GBP, bo przelewałem GBP do EUR). Żeby móc sfinansować przelew z PP (i.e. wypłacić z PP), na koncie PP muszą znajdować się i środki na sam przelew, i na prowizję – czyli w przypadku wypłacania 100 GBP w pierwszym oknie trzeba wpisać 99.01 GBP, żeby zostało 0.99 GBP na prowizję.

  Odpowiedz
 3. Artur

  Czy mogę wypłacić Euro z PayPal (konto firmowe) korzystając z xoom i transferwise? Bo w komentarzach gdzieś na Waszej stronie przeczytałem, że jest problem z tym sposobem w Xoom, gdy ma się konto firmowe na PayPal. Czy wtedy muszę korzystać tylko ze sposobu z cinkciarz.pl? Proszę o info.

  Odpowiedz
  1. Piotr

   Właśnie się przekonałem, że nie da się płacić z konta firmowego przez Xoom.

   Odpowiedz
 4. Artur

  Nie ma możliwości na dzień dzisiejszy założyć konto domyślne w euro na PP

  Odpowiedz
 5. Gosia

  Dzisiaj po przesłaniu skanu dowodu dzwonili do mnie z xoom. Wypytywali po angielsku w celu potwierdzenia o adres mailowy , komu przelewam pieniadze i jaka konkretnie kwotę i do jakiego kraju. podałam że do Polski przez pomyłkę ale poprawilam się mówiąc że na Litwę na swoje konto w Revolut , ciekawe czy wyślą kasę a to wszystko halo o raptem sto parę euro sic!

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Gosiu, w naszym przypadku mamy zweryfikowane konto Paypal i Xoom nigdy nie nie przeprowadzał procedury AML. Widocznie w Pani przypadku, transakcja została z jakiegoś powodu oznaczona do weryfikacji lub została Pani „wylosowana”. Tego typu działania w branży finansowej są standardem i wynikają z ustawy o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniedzy.

   Odpowiedz
 6. Gosia

  cd.
  i żebym jeszcze przelewala jakieś duże kwoty to rozumiem weryfikację dokumentów ale przy 100 euro to jest chore by żądać skany dowodu osobistego

  Odpowiedz
 7. Gosia

  tak, zapomnieliście tylko dodać ba koniec najważniejszej rzeczy – zoom żąda przesłania stanu dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości i od tego uzależnia transfer pieniędzy!!!

  Odpowiedz
 8. A

  Może jest tu ktoś, kto jest obeznany w PayPalu. Dokonywałem sporadycznych transakcji i teraz chcę wypłacić pieniądze. „Saldo konta Paypal” pokazuje mi wartość dużo wyższą niż suma kwot, która zasilała moje konto. Czy ktoś się pomylilł, Paypal „udzielił” mi jakiegoś kredytu, o którym nigdzie nie wspomina? Będę wdzięczny za info od użytkowników tej platformy.

  Odpowiedz
 9. paypalzlodziej

  Akapit o wypłacie GBP przez Xoom na Revolut jest zbyt lakoniczny. Teraz już nie ma zakładki lokalnie a swfit, przynajmniej ja nigdzie nie widzę, można sprawdzić tylko ogólnie konta na różne waluty. Wybieram konto w GBP i nie mam tam numeru rozliczeniowego, tylko BIC i IBAN. I tutaj kończy się przygoda, nigdzie nie jestem w stanie znaleźć numeru rozliczeniowego, wszędzie odsyłają do zakładki LOKALNE której nie ma ani w aplikacji, ani na stronie revoluta.

  Odpowiedz
  1. paypalzlodziej

   poprawka: mam konto lokalne na rachunku PL, a w GBP nie mam. Dlaczego?

   Odpowiedz
  2. finhack

   W Revolucie, jak najbardziej jest zakładka Lokalne/Swift. Wchodzę na wybraną walutę (GBP) „+wpłać” –> „standardowy przelew bankowy” i tam mamy dane. Ciężko mi się odnieść do Pana wpisu nie mając szerszego obrazu, gdzie dokładnie i jak Pan wchodzi.

   Odpowiedz
   1. paypalzlodziej

    Niestety nie ma. Czy to wchodząc przez informacje o koncie, czy też sposobem przez Państwa opisnym w komentarzu. Zakładka swift/lokalne jest dla konta PLN, Euro ale dla GBP „tylko przelewy zagraniczne Swift”, więc nie mam dostępu do kodu rozliczeniowego, który jest potrzebny do przelania pieniędzy przez Xoom. Nie jestem w stanie znaleźć informacji dlaczego mogę robić tylko przelewy Swift z rachunku GBP. Czy to może przez to, że rezydencję podatkową mam w PL, a Wlk Brytania nie jest już w UE?

    Odpowiedz
 10. Sylwek

  Ja nie mogę wypłacić z PP pieniędzy na Revoluta poprzez XOOM, ponieważ za każdym razem mam od razu anulację transkacji cholera wie czemu

  Odpowiedz
  1. Artur

   tak zgadza się mam to samo, tak jakby PP nie przepuszczał tej transakcji

   Odpowiedz
 11. jacek

  czy wypłata przez Xoom na konto N26 działa ?
  w moim przypadku nie poszło, płatność został anulowana

  Odpowiedz
  1. finhack

   Jaki iban maja konta w N26? Jeżeli w strefie EURO to przy odpowiednim ustawieniu powinno wszystko zadziałać.

   Odpowiedz
 12. Marek

  Mam konto osobiste w PayPal’u a i tak nie da się nim doładować konta w Xoom. Wg zasad Xoom Polska nie jest wśród krajów, które kwalifikują się do tego (https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US).
  Trzeba by mieć konto PayPal założone w innym kraju wg tabeli.
  Czy jest jakiś prostszy sposób na tanią wypłatę € z PayPal’a?

  Odpowiedz
  1. finhack

   A widzi Pan panie Marku, test na kilku polski kontach Paypal udowadnia, że się da. Po pierwsze nie robi Pan przelewu na Polskie konto (tego rzeczywiście się nie da zrobić), przelew jest realizowany na konta w Belgii lub na Litwie (wtedy wszystko działa). Dlatego niezbędne jest posiadanie konta Wise, Revolut. Polecamy dokładne przeczytanie artykułu, ponieważ sposób działa i regularnie realizujemy transfery od kilkuset EUR do ponad tysiąca EUR (w skali miesiąca). Niestety to jest najprostszy i najtańszy sposób. Poza tym mając konto zarejestrowane w tych krajach z listy możemy za darmo realizować przelew EUR na własne konto (to również testowaliśmy), wiec używanie Xoom w tym przypadku jest bez sensu.

   Odpowiedz
 13. Kamil

  Działa jeszcze ten sposób wypłaty euro przez xoom na revoluta? Jeśli tak, to dalej jedyny koszt to prowizja w wysokości 0,7% czy coś jeszcze? Bo ostatnimi czasy revolut coś zmieniał

  Odpowiedz
  1. finhack

   Tak działa, ograniczeniem są konta osobiste (dla firmowcyh usługa Xoom nie jest dostępna).

   Odpowiedz
   1. Kamil

    OK, dziękuję. A mam jeszcze pytanie, bo nie jestem pewny czy dobrze wpisuje nr rachunku bankowego, bo kopiuję go z Revoluta w formacie LTXX XXXX XXXX XXXX XXXX i potem w podsumowaniu mam bank Other x-4 ostatnie cyfry ranku bankowego i jak wejdę z powrotem w edycje danych, to w numerze rachunku bankowego pokazuje właśnie x-XXXX i w odbiorcy pokazuje imię, nazwisko i adres, lecz nie pokazuje nr rachunku. Tak powinno być czy wpisałem coś nie tak?

    Odpowiedz
 14. Adam

  Ok, to trochę informacji ode mnie po zmaganiu z xoom przez 2 tygodnie.
  – jeżeli nie widzicie możliwość przelania środków z paypal ballance to sprawdźcie, czy konto paypal nie jest przypadkiem firmowe. Musi być prywatne. Xoom nie obsługuje transferów firmowych. Wyłącznie prywatne.
  – Xoom ma niskie limity wypłat. Pierwsze 1000 euro przelejecie bez problemu. Chcecie więcej? to trzeba wskoczyć na wyższy level weryfikacji. Tutaj są szczegóły:

  https://help.xoom.com/s/article/how-much-money-can-i-send?language=en_US

  Mi udało się wskoczyć na level 2 po kilku rozmowach telefonicznych z ich infolinią. Problem był taki, że Xoom nie chciał zaakceptować mojego adresu. Wysyłałem im dokumenty, rachunki, wyciągi bankowe, polisy. Wszystko odrzucali. Teraz też praktycznie przy każdym przelewie na 4k euro i więcej dzwonią do mnie ze Stanów w celu upewnienia się, że transfer to nie pranie brudnych pieniędzy. Xoom fajne rozwiązanie, ale trzeba uważać z nimi. Przy większych transferach łatwo wpaść w ich sidła weryfikacyjne

  Odpowiedz
 15. szymon

  Mam pytanie, ostatni przelew 2 tysięcy Euro musiałem anulować przez czas jaki zajęło xoomowi zweryfikowanie moich danych (bardziej opłacało mi się wymienić pieniądze na samym PP niż czekać kolejne tygodnie na przelew. Domyślam się że może byś to spowodowane tym, że Jako adresata dałem siebie, wszystkie dane się zgadzały tylko jako Kraj adresata miałęm Litwę, a nie Polskę. Czy można coś z tym zrobić?

  Odpowiedz
  1. szymon

   Czy powinienem w danych odbiorcy po prostu wpisać Adres banku (Dla Revo dane Revoluta/Dla Wise dane Wise), czy nie przejmować się krajem i wpisać moje polskie dane powiązane do kont?

   Odpowiedz
  2. finhack

   Panie Szymonie, w naszym przypadku podaliśmy nasze dane tylko „kraj” przy adresie był zaznaczony jako „Litwa”. Najlepiej przesłać kilka razy mniejszą kwotę. Tym samym będziemy mieli już potwierdzone „działające” wszystko. Większe przelewy mogą podchodzić pod manualna weryfikacje (wymogi AML), 2k EURO na totalnie nowym konie też wydaję mi się, że zostanie oznaczone jako przelew do sprawdzenia.

   Odpowiedz
 16. Zyszek

  Mam pytanie i możne znajdzie tu ktoś kto wskaże właściwy kierunek.
  Prowadzę sprzedaż na eBay i szukam rozwiązania które zapewni przelewy z PayPal bez ich wysokich opłat. Chodzi o rozwiązanie długofalowe, czyli nie nadmiernego ryzyka blokady środków.

  Próbowałem xoom.com, jedna tu w PayPal trzeba dodać konto, niestety przechodzą tylko polskie konta.
  Zakładałem założenie nowego konta PayPal w oparciu o rachunek Revolt na Litwie. Jednak wypłaty o sporych kwotach zablokują mi pewnie PayPal ponieważ trudno będzie mi udowodnić iż jestem Litwinem czyt. rachunki za telefon itp

  Zakładałem aby utworzyć spółkę na Litwie i do niej konto, PayPal jednak pewnie koszty takiej spółki zjedzą oszczędność.
  Szukam rozwiązania dla firmy, jeśli ktoś potrafi to wprowadzić to chętnie zamówię usługę.

  Odpowiedz
 17. szymon

  Dzień dobry.
  Jak długo trwa taki przelew z pp przez xoom na revoluta(waluta Euro, ponad 2 tysiące)? Dostałem dziś maila, że mój przelew został wstrzymany z rana i od tamtej pory jak uzupełniłem dokumenty nic nie ruszyło.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   W normalnym trybie ok 24h. W tym przypadku wpadł Pan w procedurę AML ze względu na kwotę i Xoom weryfikuje dane. Wiec jak już zweryfikują to ok 24h.

   Odpowiedz
   1. Bartosz

    Mam identyczną w tej chwili sytuację (wysyłam podobną kwotę), musiałem wysłać zdjęcie dokumentu potwierdzającego datę urodzin (prawo jazdy) oraz adres (rachunek za energię) – 2gi dzień oczekiwania.

    Odpowiedz
    1. Bartosz

     12 dzień oczekiwania, stwierdzili po tygodniu że moje prawo jazdy wyekspirowało, jest już nieważne, od 3 dni ślęczą i zastanawiają się, czy mój dowód osobisty jest ważny … Na żadnego emaila nigdy nie odpisali.
     PayPal / Xoom – plasuje się jako najgorsza firma – przelew wstrzymany, trwa to od 4 marca.

     Odpowiedz
 18. Bartosz

  To mam tutorial dla wszystkich, sprawdziłem i wydaje się, że działa. Opiszę tu zagrożenia czyli możliwe wtopy.
  Masz Sp. z o.o. i chcesz wypłacić EUR na swoje konto EUR w Polsce? Nie da się. A może na konto w Transferwise wg opisanej tu metody? Też nie da się. Rozwiązanie jest następujące. Należy sobie stworzyć prywatne konto na PayPalu, zakłada się je w 2 minuty. Początkowo nie trzeba wysyłać zdjęć ani żadnych dokumentów. Po utworzeniu konta PP będzie chciało abysmy dodali kartę kredytową, należy to olać, a to trzeba zrobić mykiem bo opcja ta nie chce nas przepuścić dalej, po prostu w przeglądarkę wpisać jeszcze raz adres http://www.paypal.pl czy com. Następnie, utworzyć sobie konto w EUR i tam gdzie są trzy kropeczki ustawić je jako domyślne. Teraz wykonać żądanie zapłaty z naszego konta emaila/ID PP firmowego, pamiętając i uważnie zmieniając wszędzie gdzie pojawi walutę z PLN na EUR. Następnie logujemy się na koncie PP spółki, widzimy nasz prywatne żądanie zapłaty, więc dawaj wykonujemy. UWAGA1. Odbiorca prywatny ma limit wypłat tylko 2500 EUR na rok i PayPal twierdzi, że sprawdza 1-2% (pewnie więcej wpłat) pod kątem hmmm legalności? Ja na pierwszy raz wysłałem 10 EUR, następnym razem 500 EUR, jesli ktoś potrzebuje więcej niż 2500 EUR to trzeba się zautoryzować np. prawem jazdy i rachunkiem na prąd (foty). Lub może będzie tez trzeba się skontaktować z PayPalem aby zdjęli blokade na 2500 EUR (tego jeszcze nie wiem. Następny krok już znany z obecnego tu tutoriala. Logujemy się na xoom danymi do konta pryatnego PP i gotowe. W końcu widać żródło finansowanie jako saldo EUR konta Paypal 🙂 To chyba wszystko 🙂 Może w ten sposób uda się obejść problem wypłąty własnych (spółkowych EURotalarów na konto EUR bez przewalutowania).

  Odpowiedz
 19. Mariusz

  jak założe drugie konto spółki zoo – PayPal w DE to muszę zamknąć w PL ? nie mozna chyba mieć dwóch ?

  Odpowiedz
  1. Bartosz

   Doczytałem, niestety nie, jest informacja:
   Xoom is a person-to-person remittance service and cannot be used for commercial purposes.

   To jakby tłumaczy dlaczego są 2 rodzaje kont, lepsze i gorsze. Sp. z o.o. nie mogą korzystać z takich wypłat. Po prosty PayPal chce je okradać bardziej ! I tyle w temacie. Trzeba pójść inną drogą -> znaleźć kogoś zaufnego z kontem prywatnym na PP lub stworzyć sobie konto prywatne na PayPalu, wysłać na to konto EUR -> EUR (bez przewalutowań) opłata chyba jest znikoma. I wtedy skorzystać z tutoriala Finhacka wysyłając przez Xoom np. na transwerwise lub na nasze obojętne juz czy osobiste czy firmowe konto zagraniczne. Lewą ręką trzeba się złapać za prawe ucho, ale wydaje się że to zadziała i można zczyścić konto PP i je zamknąć w cholerę !

   Odpowiedz
 20. Mariusz

  Revolut zablokował znajomemu 250 tys na 3 miesiące ( handel nieruchomosciami ) wole nie ryzykować a tą firmą
  z Transferwise nie mam także doświadczenia – nie ma tego problemu nikt ?
  a xoom nie mogę użyć do wypłaty z paypal niemiecki na konto niemieckie spolki zoo ?

  Odpowiedz
  1. Bartosz

   Wystarczy wejść na FB Revoluta – co tam się dzieje (komentarze o blokadach) to włos się jeży na głowie.

   Odpowiedz
 21. Mariusz

  REGULAMIN Transakcje komercyjne. Użytkownik zgadza się korzystać z niniejszej Usługi wyłącznie w celu wysyłania pieniędzy do osób lub zakupu Doładowań dla Beneficjentów z przyczyn osobistych. Jeśli firma PayPal zasadnie podejrzewa lub stwierdzi, że Użytkownik korzysta z Usługi, aby wysyłać płatności w ramach Transakcji w imieniu przedsiębiorstwa lub innego podmiotu niebędącego osobą fizyczną (inne niż płatności na rzecz Firm usługowych w imieniu Beneficjentów, których Użytkownik zna osobiście)
  Wiec można wysłać na swoją spółkę w której jestem UDZIAŁOWCEM czy nie ? PayPal jest na spółke zoo i konto do wypłaty podaje niemieckie na te samą spółkę zoo pieniądze pochodzą z handlu na ebay.de tej samej spółki zoo

  Odpowiedz
  1. finhack

   Jeżeli byłaby to działalność gospodarcza nie powinno być problemu. W przypadku spółki zoo mamy osobę prawną i nie można tu mówić o „transakcji osobiste”. Nie lepiej załatwić sobie niemiecki adres i zarejestrować konto paypal na niemiecki adres i kraj Niemcy. W takim przypadku wypłata na Revolut/Transferwise powinna być darmowa. Przy większych obrotach warto się pofatygować.

   Odpowiedz
   1. Bartosz

    No właśnie, przy likwidacji Sp. z o.o. to gdzie człowiek ma wysłać pieniądze, sytuacja jest kuriozalna. Sam chce jak najszybciej uciec od złodziejskiego PayPala tylko kombinuje jak odzyskać pieniądze. Niestety nie mam żadnego zaufanego znajomego w UE któremu mógłbym wysłać pieniądze na PayPala jako „przyjaciel” a następnie on by mi je zwrócił w cywilizowany sposób (SEPA). Nie ma tych pieniędzy jakoś przesadnie dużo, ale cholera rwę już siwe włosy 🙂

    Odpowiedz
 22. Mariusz

  tak Euro mam – zmieniałem walute w ebay.pl na euro moze dlatego ale nadal mysle ze xoom jes dla odbiorców osoby fizycznej a nie firmowego konta – regulamin xoom pisze Odbiorca – osoba fizyczna i musisz zaznaczyć ze to nie do celów handlowych wiec boje się że paypal zablokuje cos

  Odpowiedz
 23. Mariusz

  i czy trzeba zakladać xoom w PL czy z komputera w DE bo nie mozna rozliczyc prowizji z PayPal jak założyłem w PL xoom konto danymi PayPal

  Odpowiedz
  1. Bartosz

   A pojawiła się w ogóle Tobie opcja że możesz skorzystać z salda EUR na PayPal ? Bo robię dokładnie to samo co Ty chcesz zrobić i tej opcji nie mam (opisywałem to wyżej w tym wątku).

   Odpowiedz
 24. Mariusz

  CHCE WYPLACIC EURO z PAYPAL firmowego ( pieniądze z handlu na ebay.de ) NA KONTO FIRMOWE W DE i na koncu jest zaznacz że nie bedzie to wykorzystane do handlu to mozna czy nie jak firmowe ?

  Odpowiedz
 25. Bartosz

  Właśnie dla testu próbuję wysłać 140 EUR przez XOOM z PayPala na konto Transwise. Niestety mimo posiadania środków dużo większych niż 140 EUR na PayPalu XOOM nie pozwala wybrać jako źródła płatności konta PP 🙁

  Odpowiedz
 26. Wojciech

  Witam, chciałbym wypłacić GBP z PayPal na konto Revolut, rozumiem, że trzeba wybrać kraj UK jednak wszystkie konta do przelewów SWIFT na Revolut mają teraz numer IBAN rozpoczynający się od LT. Czy w takim wypadku przelew na xoom zadziała?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Wojciechu, dobrze że Pan Pyta. Dane proszę wybrać z zakładki „lokalny” a nie „swift”. W zakładce lokalnej ma Pan dane do przelewu lokalnego w GBP, który na Xoomie powinien bez problemu zadziałać numer konta to 8 cyfr + numer rozliczeniowy w formacie XX-XX-XX.

   Odpowiedz
 27. Mariusz

  Dzień dobry, czy konieczne jest mieć konto Euro, NIE bedące od polskiego banku?

  Odpowiedz
  1. finhack

   TAk, ponieważ waluta przy przesyłaniu pieniedzy przez Xoom jest determinowana krajem. Tym samym polski kod BIC wymusza wysylke PLN

   Odpowiedz
 28. Jan

  Mam trochę Euro na paypalu i na obecną chwilę jak najlepiej wypłacić gotówkę?

  Odpowiedz
  1. finhack

   najprosciej Xoom.com i przelew na Revolut/Transferwise. Kosz prowizji xoom to ok 0,7%.

   Odpowiedz
   1. Jan

    czyli z tego co rozumiem na USD to nie działa obecnie, tak?

    Odpowiedz
    1. finhack

     Na USD najlepiej działa cinkciarz lub wypłata przez XTB

     Odpowiedz
 29. Hubert

  czyli rozumiem, ze powyzszy sposob dziala nawet dla waluty EUR tylko dla kont PP zarejestrowanych w USA? Przydaloby sie dodac taka informacje w artykule… troche czasu stracilem

  Odpowiedz
  1. finhack

   EUR/GBP możemy bez problemu wypłacić z konta zarejestrowanego w Polsce (powyższym sposobem). Problem występuję przy wypłacie USD, które aktualnie najlepiej wypłacać przez Cinkciarza. Drugą alternatywą jest wyplata przez XTB.

   Odpowiedz
   1. Aleksander

    Niestety również nie mam opcji PayPal w metodach płatności. Tutaj mamy listę krajów z których można wysyłać EUR: https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US

    Polska należy do EEA ale nie jest wymieniona w liście.

    Napisałem do helpdesku ale jestem niemal pewien że to

    Odpowiedz
    1. finhack

     Kraj do którego wysyłamy nie może być Polska. Proszę wybrać Litwę (dla Revoluta) lub Belgię (dla Transferwise). Sposób na pewno działa, na bieżąco go testujemy przy użyciu polskiego konta Paypal.

     Odpowiedz
   2. Bartosz

    Do FINHACK, o czymś w tutorialu nie wspominacie, mam konto na PP powiedzmy że jest tam 1000 EUR, loguję się na XOOM przez link do PayPala, pojawia się okienko, z wyborem kraju gdzie chcę wysłać pieniądze, ustawiam na Belgie, ustawiam dla testu 140 EUR , w obu polach jest ta wartość (dla 140 EUR prowizja jest 0,99, dla 150 juz jest większa). Następnie wybieram pierwszą opcję wpłata na rachunek bankowy. Następnie odbiorca tak jak opisujecie, Other -> Transwerwise i swój numer konta w tej usłudze. Następnie pojawiają się dane moje do wpisania i jest sekcja Płatność a tam tylko karta debetowa i kredytowa. Napisałem do XOOM z informacją że Polska jest w EEA od 6 grudnia 2005 roku jak Słowenia która jest na liście i czekam na odpowiedz …

    Odpowiedz
    1. finhack

     Panie Bartoszu zweryfikujemy ten problem, w naszym przypadku wysyłka przelewu działa w przypadku wyboru predefiniowanego konta. Postaram się na dniach dodać alternatywny sposób przeprowadzania transferu. Jeżeli chodzi o przesyłanie pieniędzy to w dniu wczorajszym wykonałem transfer po małych przebojach, jako „nowy” nie chciał się wysłać. Natomiast po wyborze predefiniowanych danych przeszło ale wyskoczył error (finalnie środki doszły i transfer sie zrealizował). Spróbuje sprawdzić z czego problem wynika i potestuje różne opcje. Ewidentnie Paypal może cos kombinować, co miało miejsce pierwotnie przy wysyłce USD (wcześniej nieudolnie próbował blokować próby przelewu USD, finalnie dodał prowizje 3%).

     Odpowiedz
   3. Bartosz

    Dziękuję za odpowiedz, widać jesteśmy krajem 3-ciej kategorii, traktowanym per noga przez PP. Gdy otrzymam odpowiedz od XOOM podzielę się.

    Odpowiedz
   4. Bartosz

    Obsługa techniczna XOOM poleciła mi abym dodał konto bankowe na PayPalu a tam oczywiście informacja: The bank account you link must use only Polish Zlotys. Boszzz co za niekompetencja lub celowe działanie. Nie wiem jakim cudem komukolwiek udaje się skorzystać z XOOM i wypłacić EUR na konto bankowe np. w Belgii. Widać są 2 rodzaje kont PayPala – z których to możliwe i z których to absolutnie niemożliwe 🙁 Drążę temat z supportem XOOM – na razie jestem na etapie że udają wariata i nie wiedza że Polska leży w EEA tak samo jak Szwecja.

    Odpowiedz
 30. Maciej

  Witam,
  Czy ma ktoś może jakiś update co do wypłaty USD z PayPal zarejestrowanego w Polsce? Mam dość sporą sumę do wypłaty a niezbyt mi na rękę oddawanie 3% PayPalowi. Zresztą korzystałem regularnie z metody PayPal -> Transferwise.
  Po prześledzeniu artykułu + komentarzy wnioskuję, że na obecną chwilę najkorzystniejszym sposobem w tym przypadku będzie cinkciarz (1,7%). Można prosić szanownego autora o jakieś opinie/testy/opisy co do tego sposobu?
  Ewentualnie było wyżej wspomniane, że ktoś robił to za pomocą XTB. Jakieś doświadczenia co do tego? Lub jakiegokolwiek innego sposobu gdzie prowizja wychodzi mniej niż 3% (ew. te 1,7% na Cinkciarz.pl, o ile to działa).
  Z góry dzięki za jakiekolwiek opinie.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Aktualnie chyba przez Cinkciarza wyjdzie najtaniej.

   Odpowiedz
   1. Piotr

    Napiszecie jak?

    Odpowiedz
   2. Kamil

    Ten sposób realizujemy przez zasilenie portfela walutowego w $ przez paypal?

    Odpowiedz
  2. J

   Jeszcze nie testowalem, ale dzwonilem do XTB – twierdza, ze wplata przez PayPal jest bez prowizji i wyplata przelewem powyzej 500 PLN tez. Otwarcie i prowadzenie rachunku darmowe.

   Odpowiedz
 31. J

  wyplata z konta na paypalu w usd przez xoom na transferwise – mimo, ze balance w usd mam wyzszy niz suma kwoty wyplaty+10 usd, to pojawiaja sie tylko opcje 10 usd z banku, 40 usd credit/debit card. nie ma opcji zaplaty tych 10 usd z paypal balance (ani odjecia z kwoty przelewu). napisalem do xooma, ale zanim odpisza, pewnie troche minie – moze ktos ma pomysl/rozwiazanie?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Taka wypłata działa tylko dla kont Paypal zarejestrowanych w USA.

   Odpowiedz
   1. J

    Huh? Czyli przez Xoom USD mozna wyslac tylko jesli ma sie konto PayPal zarejestrowane w USA? To czy mi sie wydaje, czy opisany wyzej w artykule sposob jest z lekka bez sensu? Przeciez majac konto Paypala zarejestrowane w USA mozna (za darmo) wyplacic USD normalnie na konto w banku…

    Odpowiedz
 32. Borys

  Mimo posiadania wystarczających środków na pokrycie prowizji, nie ma do wyboru salda PayPal. Tylko karta kredytowa lub debetowa. Polskie konto PayPal, na TransferWise. Może konto na PayPalu musi być zweryfikowane czy coś?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Rozumiem, że do Xoom loguję się Pan przez „zaloguj z Paypal”. Ciężko się bawić w zgadywanie co może być nie tak. Sugeruje kontakt z supportem Xoom celem wyjaśnienia problemu. Zgodnie z rozpiską na stronie (https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US), Polska należy do European Economic Area, więc taki przelew powinien zadziałać. Supportowi proszę wyjaśnić, iż próbuje Pan wysłać przelew za granice na Litwę lub do Belgii.

   Odpowiedz
 33. Dominik

  Update – trzeba mieć na koncie odpowiednią ilość kasy do pokrycia całego przelewu z prowizją. Wtedy można.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Panie Dominiku, przynajmniej w 3 komentarzach napisaliśmy, iż saldo musi wystarczyć na pokrycie przelewu oraz prowizji.

   Odpowiedz
 34. Dominik

  Niestety nie widać salda konta w Paypal – tylko pozwala na przelanie z karty debetowej/kredytowej. Chyba już pozamiatane…

  Odpowiedz
 35. Mia

  Hej, u mnie wciaz to samo. Probuje z polskiego paypal wyplacic 1500 EUR na revolut przez xoom i do wyboru mam tylko credit i debit card jako zrodlo finansowania. Probowalam tez z mniejsza kwota np. 100 EUR i to samo. Nie moge wybrac salda jako zrodla. Macie na to jakis sposob kochani? Thx

  Odpowiedz
  1. finhack

   Proszę spróbować napisać do supportu Xoom, powołując się na bycie „members of the European Economic Area”. W Poniedziałek/Wtorek przetestujemy ponowną wypłatę EUR na revoluta oraz spróbujemy dodać i wypłacić EUR na nasze konto Transferwise. Alternatywnie zostaje wypłata przez cinkciarz.pl (prowizja 1,7%)

   Odpowiedz
 36. Mia

  Hej, przeczytalam wszystko i probuje wyplacic saldo eur 1500 z mojego polskiego paypala na revoluta. Wpisuje na xoom tak jak w waszej instrukcji i na koniec zonk nie moge wybrac salda paypal i jedyne co moge wybrac to platnosc debit lub credit card… Podalam LT konto Revolutowe oraz polski adres. Pomocy 😀 😀 Thx

  Odpowiedz
  1. Marcin

   U mnie to samo – tylko ja w GBP
   Do wyboru mam kartę debetową lub kredytową
   Przyłączam się do prośby o pomoc 🙂

   Odpowiedz
   1. finhack

    Jasne, na dniach przeprowadzimy wyplatę GBP z dokładna instrukcją.

    Odpowiedz
    1. Paweł

     Ja próbuję wypłacić EUR z polskiego PayPala na TransferWise i mam do wyboru jako źródło finansowania tylko kartę debetową i kartę kredytową. Jakieś rady? :/

     Odpowiedz
     1. finhack

      Czy jest wystarczające saldo na Paypalu (na pokrycie kwoty transferu + prowizji)?. We poniedziałek w nowym roku przetestujemy kolejny transfer tym razem na transferwise.

    2. Norbert

     To póki co nie ma żadnego rozsądnego sposoby wypłaty USD z PayPala na revoluta? Korzystałem ze sposobu z transferwisem, ale teraz z tą prowizją to masakra. 🙁

     Odpowiedz
     1. finhack

      Aktulanie najlepszy sposób to wypłata przez cinkciarz.pl (prowizja 1,7%), będziemy testować ten sposób w najbliższym czasie.

    3. Paweł

     Tak, była wystarczająca ilość środków. Próbowałem też zmieniać walutę domyślną w PayPalu z PLN na EUR, ale nie pomogło. Czekam zatem na Wasz test.

     Odpowiedz
     1. finhack

      Proszę jeszcze się upewnić czy na pewno ma Pan saldo pozwalające na pokrycie przelewu oraz dodatkowej prowizji. Przykładowo jeżeli Pan chce przelać 500 EUR saldo paypal musi wynosić 503,49 EUR.. Właśnie sprawdziliśmy kolejne konto, tym razem transferwise i działa bez problemu.

  2. Maciej

   Miałem ten sam problem, wygląda na to, że sytuacja jest problematyczna gdy chcemy wysłać całe swoje pieniądze w danej walucie z Paypala (ja chciałem tak zrobić). Wychodzi na to, że oprócz kasy na opłatę Xoom wymaga jakiegoś małego zapasu w tej walucie.
   U mnie to było tak: Dostałem kiedyś na Paypala 142,8 Euro, które chciałem stamtąd wysłać. Xoom pokazywał mi opłatę 0,99 Euro za ten transfer. Wpisując 142,8-0,99=141,81 w Xoomie, nie miałem dostępu do opcji pobrania kasy z salda Paypal, tylko z kart, zacząłem schodzić w tej kwocie stopniowo eurocentami w doł i testowałem: 141,7…141,5,…141,2….dopiero przy równo 141 euro pojawiła się opcja zapłacenia saldem Paypal. Udało się, Mimo tego zapasu, opłata była wciąż 0,99 euro, a na moim koncie Paypal zostało teraz bezsensowne 0,81 euro.

   Odpowiedz
 37. Jarek

  A czy próbowaliście Państwo wpłacić USD z Xoom prosto na kartę transferwise?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Xoom jest tylko pośrednikiem, problem polega na tym, że dla kont Europejskich nie ma możliwości finansowania transferu saldem USD z Paypala. Jest to informacja, ze strony Xoom. Kwestią nie jest gdzie wypłacamy (konto, karta etc.), tylko źródło finansowania transferu (przelew/karta/saldo Paypal)

   Odpowiedz
   1. Jarek

    Literówka się wkradła, chodziło mi o „wypłacić”:) Druga sprawa, mamy oczywiście konto USD w Transferwise i wtedy wypłata USD (PayPal->Xoom->Transferwise (karta)).

    Odpowiedz
    1. Adam

     Witam
     Mam problem z wypłatą EUR i GBP z mojego konta PayPal. Próbowałem sposobu przez xoom i transferwise, ale niestety przy większej sumie 2000 EUR chcieli dowód osobisty odbiorcy, a to wciąż ja, tzn. moja firmy. Wiem też, że tego xooma nie można używać do celów komercyjnych. Co polecacie w takim wypadku? Potrzebuję wypłacać ok. 15000 EUR miesięcznie. Tylko jak to robić jak przy 2000 EUR już taki problem? Proszę o pomoc

     Odpowiedz
 38. Piotr

  Dzień dobry,
  Rozumiem że jeśli posiadam dolary na polskim koncie PayPal to najlepszym ruchem jest przelanie na transferwise dając 3% Paypalowi? Bo chyba nie ma możliwosći stworzenia amerykańskiego PayPal jeśli tam nie mieszkam? Chyba ze jest jakis legalny sposób? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   Niestety Xoom zgodnie ze swoja tabelka pozwala na transfer USD dla kont w USA (https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US). Słyszałem o przypadkach wypłaty USD przez konto w XTB, gdzie osoby doładowywały swoje konto w XTB za pomoca USD i paypala. Następnie zlecali wypłatę USD na konto.
   Najlepiej porównać sobie kursy wymiany na Xoom/Paypal i ewentualnie koszt wypłaty przez Transferwise. Zdarzały się dni z dużo lepszym kursem na Xoom niż Paypal. Nawet doliczając prowizje Xoom przy takiej wypłacie wychodziło to mocno na plus.
   Dodatkowo jest metoda wypłaty na Cinkciarza, prowizja 1,7%, czyli dalej dużo korzystniej niż Paypal.
   Będziemy szukać jakiegoś sposobu na wypłatę USD.

   Odpowiedz
   1. Tomasz

    Naprawdę świetna robota z tym Xoomem. Niestety mnie się nie przyda, bo potrzebuję wypłacać USD, a zarejestrowanie konta Xoom z amerykańskim adresem zamieszkania nie wydaje mi się rozsądnym pomysłem, a już na pewno nie przy większych kwotach. PayPal lubi zażądać jakichś skanów rachunków za prąd, a jak zablokują konto, straty będą bardziej dotkliwe niż ten haracz, który ściągają.
    Nowa wspaniała 3% prowizja powoduje więc niestety, że się nie opłaca korzystać z TransferWise, bo po doliczeniu prowizji TW wyjdzie mniej więcej tak samo jak przy przewalutowaniu PayPala.

    Jeśli chodzi o kursy PayPala, to warto pamiętać, że PayPal uaktualnia swój kurs waluty dość rzadko (kiedyś było 2 razy dziennie, nie wiem, jak jest teraz). W związku z tym, jeżeli nagle spadnie kurs USD/PLN, można szybko zrobić wypłatę i załapać się jeszcze na wyższy kurs. Przed momentem prowizja wynosiła 3.1%, a zdarzało mi się zejść poniżej 2%.

    Odpowiedz
    1. finhack

     Polecam sprawdzić kursy na Xoom, wypłata USD na Paypal. Powyżej 1000 USD kursy są lepsze na Xoom i nie ma prowizji za transfer. O 14;00 28.12.2020 przy wypłacie 1000 usd Xoom daje kurs 3,5950 vs Paypal 3,5497. W obu przypadkach nie ma już prowizji za przelew.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *