Wypłata pieniędzy z PayPal – jak to zrobić?

0

PayPal to znany na całym świecie system płatności internetowych. Pełni funkcję swego rodzaju portfela elektronicznego. Dzięki niemu możemy wysyłać, odbierać i przechowywać pieniądze, a także płacić za zakupy online w różnych walutach. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda wypłata pieniędzy z PayPal i ile trwa.

Jak Wypłacić pieniądze z Paypal – możliwe sposoby

Po otrzymaniu pieniędzy na konto Paypal, nie zawszę chcemy z nich korzystać w ramach tego systemu. Zdarza się także, że zasilimy portfel zbyt wysoką kwotą, która później okazuję się potrzebna do pokrycia innych wydatków, niekoniecznie tych internetowych. Wówczas zaczynamy zastanawiać się, jak wypłacić pieniądze z PayPal?

Niestety nie mamy zbyt wielu możliwości. Środki z portfela PayPal możemy przelać jedynie na nasze konto bankowe i to jedynie w walucie naszego kraju. Generalnie środki w innych walutach będą podlegać przewalutowaniu na lokalną walutę (np. PLN). Niestety przewalutowanie w Paypal zostanie wykonane przy użyciu mocno niekorzystnych kursów walutowych. W dalszej części artykułu podpowiemy wam jak najlepiej wypłacić waluty obce z Paypal.

Przejdźmy teraz do wyjaśnienia, jak w praktyce wygląda wypłata środków z PayPal.

Paypal – jak wypłacić pieniądze? Instrukcja krok po kroku

Zacznijmy od trzech ważnych kwestii dotyczących wypłat z PayPal:

 1. By cała operacja zakończyła się pomyślnie, imię i nazwisko na koncie PayPal musi być wpisane dokładnie tak, jak imię i nazwisko na rachunku bankowym. Używanie skrótów (np. J.J. Kowalski zamiast Jan Józef Kowalski), pomijanie drugiego imienia, brak aktualizacji nazwiska (np. po ślubie) może skutkować cofnięciem przelewu i naliczeniem dodatkowej opłaty.
 2. Nie da się anulować polecenia wypłaty pieniędzy z PayPal.
 3. Przelewy realizowane są wyłącznie w walucie lokalnej. Jeśli chcemy wypłacić, np. dolary, zostaną one zamienione na złotówki, a serwis pobierze opłatę za przeliczenie walut.

Krok 1 – powiązanie rachunku bankowego

Żeby zlecić wypłatę środków, najpierw trzeba powiązać nasz rachunek bankowy z kontem PayPal. W tym celu wybieramy zakładkę Portfel i polecenie Powiąż rachunek bankowy. Podajemy swoje dane, nazwę banku oraz numer konta w formacie IBAN i klikamy Zgadzam się, powiąż rachunek. W kolejnym etapie wpisujemy kod SMS.

Konieczne (zwłaszcza przy dodawaniu pierwszego rachunku) może okazać się dodatkowe potwierdzenie rachunku bankowego. Wówczas w ciągu 2-3 dni roboczych PayPal przeleje na nasze konto dwie drobne kwoty (do 0,50 zł). Kiedy je otrzymamy, przechodzimy do portfela w serwisie i wybieramy rachunek, który chcemy potwierdzić. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie kwoty otrzymanego przelewu/przelewów.

Krok 2 – wypłata środków

Mając powiązany i potwierdzony rachunek bankowy, możemy przejść do złożenia dyspozycji przelewu. Środki z PayPal przetransferujemy z poziomu komputera lub aplikacji mobilnej.

Instrukcja wypłaty środków przez stronę internetową

 1. Przechodzimy do zakładki Portfel (lub Podsumowanie).
 2. Klikamy polecenie Przelej środki/pieniądze, a następnie Wypłata > Przelew na rachunek bankowy.
 3. Jeśli na koncie PayPal mamy środki w kilku walutach, decydujemy, z których chcemy skorzystać.
 4. Wybieramy rachunek bankowy.
 5. Wpisujemy kwotę przelewu (nie musimy wypłacać wszystkich zgromadzonych środków).
 6. Przy podsumowaniu klikamy Przelej teraz.

Instrukcja wypłaty środków z PayPal przez aplikację mobilną

 1. Wybieramy zakładkę Pulpit nawigacyjny.
 2. Klikamy polecenie Przelej pieniądze.
 3. Wpisujemy kwotę, jaką chcemy wypłacić.
 4. Klikamy Przelej teraz i potwierdzamy operację.

ile trwa przelew z Paypal na konto bankowe?

Przelew powinien dotrzeć na wskazane konto bankowe w ciągu 1-2 dni roboczych. Jednak PayPal dodaje, że w zależności od procesu rozliczenia w danym banku, cała operacja może przedłużyć się do 3-5 dni roboczych.

System nie umożliwia wypłaty środków w trybie natychmiastowym, dlatego odpowiednio wcześniej musimy złożyć dyspozycję. Uwzględnijmy również fakt, że przelewy wysyłane są wyłącznie w dni robocze. Zlecając go w czwartek, środki możemy otrzymać, albo już w piątek, albo dopiero w poniedziałek.

Zwykle przy wypłacie złotówek, środki były dostępne w następnym dniu roboczym. Takie przynajmniej mamy doświadczenie z Paypal.

jak wypłacić pieniądze z Paypal bez konta bankowego?

Niestety w tym przypadku nie ma żadnego oficjalnego sposobu na taka wypłatę. Z opcji, które możemy rozważyć jest np. założenie konta w jednym z fintechów np. Wise powinien się do tego idealne nadać. W kolejnym kroku dodajemy taki rachunek do konta Paypal i dokonujemy wypłaty. Inna opcją jest kupno za środki z konta Paypal np. karty przedpłaconej – może być nawet wirtualna. W kolejnym kroku dodajemy ją do Appel Pay/Google Pay i dokonujemy płatności w sklepie lub wypłaty z bankomatu bez karty (zbliżeniwowo).

Czy PayPal pobiera prowizję za wypłatę?

Wypłatę pieniędzy na konto bankowe zlecimy bezpłatnie. PayPal nie pobiera żadnych opłat za tego typu operację, jednak może ją naliczyć bank. Dlatego przed zleceniem przelewu warto zapoznać się z tabelą opłat i prowizji naszego banku. Przynajmniej te banki zaprezentowane w naszym rankingu kont osobistych nie powinny pobierać żadnych dodatkowych opłat.

Niestety, istnieją dwa wyjątki, kiedy musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Pierwszy dotyczy sytuacji, w której podaliśmy błędne dane adresowe lub źle wpisaliśmy dane rachunku bankowego i z tego powodu przelew zostanie cofnięty. Wówczas PayPal naliczy prowizję w wysokości 30 zł. Drugi wiąże się z opłatami za przeliczenie walut.

Jak przelać pieniądze z PayPal na Revolut?

Jeśli chcemy przelać środki w obcej walucie z PayPal na Revolut, warto skorzystać z usługi Xoom.com. W naszym artykule: Łatwy sposób – jak wypłacić EUR/GBP z Paypala na konto znajdziecie szczegółową instrukcję, jak korzystnie przeprowadzić taką operację.

Jak wypłacić waluty obce z Paypal na konto bez przewalutowania?

Niestety, Paypal zarabia krocie na obowiązkowych przewalutowaniach. Zgodnie z założeniem nie powinniśmy w ogóle dokonywać wypłaty walut obcych. Ta polityka jest niezwykle irytująca, szczególnie że sam system jest często monopolistą w przypadku wypłat środków z wybranych usług. Dlatego sami znaleźliśmy i przetestowaliśmy ewentualne możliwości wypłaty walut obcych (EUR/USD/GBP) z Paypal bez przewalutowania.

Warto wiedzieć, iż cześć użytkowników dokonuje wymiany walut z Salda Paypal na złotówki poprzez ich „sprzedaż”. W takim scenariuszu na zaufanych grupach, poszukiwana jest druga strona transakcji, zainteresowana zakupem wybranej waluty po aktualnych kursach międzybankowych. Następnie jedna strona przelewa walutę obcą na saldo konta Paypal, a druga złotówki na konto bankowe. Co istotne zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, taka transakcja jest w pełni legalna i nie podlega opodatkowaniu, o ile kursy wymiany jest rynkowy i żadna strona „nie zarabia” na tej transakcji.

Paypal wypłata z bankomatu – czy jest możliwa?

Niestety, nie da się wypłacić środków zgromadzonych na koncie PayPal bezpośrednio w bankomacie. Możemy jedynie przelać pieniądze najpierw na nasze konto bankowe, a dopiero potem pobrać je w bankomacie.

Paypal czy dostępna jest wypłata blik?

Niestety, jedyna opcja na wypłatę pieniędzy z Paypala to zwykły przelew na konto bankowe. Na ten moment wypłata BLIK z rachunku Paypal nie jest dostępna.

jak wypłacić pieniądze z Paypal – Podsumowanie

Jak widać, proces wypłaty środków z PayPal jest relatywnie prosty. Wystarczy prawidłowo powiązać rachunek bankowy i dbać o poprawność danych, zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym środki zostaną zaksiegowane na rachunku bankowym. Niestety sam system, ma sporo ograniczen w kwestii wypłaty środków – nie zlecimy wypłaty walut obcych bez wcześniejszego przewalutowania, a pieniądze wypłacimy jedynie na powiązane konto bankowe.

Dlaczego nie mogę wypłacić pieniędzy z PayPal?

Problemy przy wypłacie środków z PayPal najczęściej wynikają z błędnych danych podanych podczas zlecania przelewu. Wpisane imię i nazwisko musi brzmieć dokładnie tak samo jak imię i nazwisko na rachunku bankowym.

Jak długo czeka się na pieniądze z PayPal?

Środki powinny znaleźć się na naszym konie bankowym w ciągu 1-2 dni roboczych (maksymalnie do 5 dni roboczych).

Ile kosztuje przelew z PayPal na konto bankowe?

PayPal nie pobiera prowizji za wypłatę środków na konto bankowe.

Czy można wypłacić waluty obce z Paypala bez przewalutowania?

Co do zasady taka wypłata nie będzie możliwa, tak przynajmniej wynika z samej funkcjonalności systemu. W praktyce istnieje kilka sposobów wypłaty walut obcych bez przewalutowania z salda Paypal, które opisujemy w naszych poradnikach.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.2/5 (Ilość ocen: 10)
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *