fbpx

Łatwy sposób wypłaty euro(EUR) i Funtów(GBP) z Paypala na konto

Czy można przelać pieniądze z Paypala na Revoluta

Wielu użytkowników pyta, jak mogą wypłacić pieniądze z Paypala np. na konto Revolut lub doładować konto Revolut za pomocą Paypala. Niestety doładowanie konta możliwe jest tylko w jedną stronę, tzn. możemy doładować jedynie saldo Paypal za pomocą Revoluta. Jeżeli chodzi o wypłatę środków z Paypala to złotówki bez problemu wypłacimy na nasze polskie konto. Procedura zajmuje ok. 1-2 dni roboczych. W przypadku chęci wypłaty walut obcych np. Dolarów amerykańskich, Euro czy Funtów warto zastosować nasz poradnik, aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania transakcji.

Wypłata dowolnej waluty z salda Paypal

Poniższa metoda bez problemu działa dla walut EUR/GBP, tym samym zapłacimy mniejsze prowizje, które przedstawiają się w następujący sposób:

EUR 0,2 – 0,7% min. 0,99 EUR max. 200 EUR

GBP 0,3 – 0,7% min. 1,99 GPB max. 330 GBP

USD max. 1% min. 1 USD max. 10 USD

Warto zwrócić uwagę na maksymalną prowizje USD, która wynosi tylko 10 USD, dzięki temu przelewając większe kwoty płacimy efektywnie mniejszą prowizje. Dla pozostałych walut, czym większa kwota tym % mniejsza prowizja.

Dla porównania efektywna prowizja za wymianę walut na stronie Paypal kształtuję się następująca:

Wymiana EUR kurs rynkowy EUR/PLN 4,5 zł – Kurs Paypal 4,29. Strata ok. 21 groszy, co daje ok 4,66%.

Wymiana USD kurs rynkowy USD/PLN 3,7 – Kurs Paypal 3,54. Strata ok. 16 groszy co daje ok. 4,32%, aktualnie prowizja za wypłatę USD przez transferwise to 3%. Paypal pozwala na wypłatę USD za pośrednictwem Xoom.com tylko dla kont zarejestrowanych w USA.

Tym samym, nawet płacąc prowizje w wysokości 0,7-1% jesteśmy przynajmniej 3,5 % do przodu względem wymiany walut przez złodziejski Paypal.

Metoda na transfer EUR/GBP z Paypala bez przewalutowania

W naszym sposobie będziemy korzystać z usługi Xoom.com, która pozwala na międzynarodowe transfery pieniężne z niską prowizją. Jest to usługa oferowana przez podmiot z grupy PayPal, w związku z tym jako źródło finansowania danego transferu możemy wykorzystać saldo naszego konta Paypal! Co ciekawe nie musimy nawet zakładać nowego konta w serwisie, wystarczy że wybierzemy opcje “zaloguj z Paypal”. W naszym sposobie będziemy realizować przelew “za grancie”, tym samym aby wypłacić USD musimy podać konto prowadzone przez Amerykański bank (nie zadziała konto polskie konto walutowe). Dla przelewu w EUR musimy podsiadać konto prowadzone przez wybrany bank ze strefy EUR, zarejestrowany w Niemczech, na Litwie, w Hiszpanii itp. (Konto w EURO prowadzone przez polski bank nie zadziała!). Co musimy zrobić przedstawiamy poniżej.

Jeżeli nie macie konta Revolut ani Transferwise, Polecamy założenie za darmo konta Transferwise klikając w nasz link poniżej. Transferwise pozwala na wypłatę wszystkich walut (USD/GBP/EUR). Na konto Revolut możemy wypłacić jedynie EUR i GBP. Aktualnie

Wypłata EUR na Revoluta/Transferwise

W przypadku wypłaty EURO musimy posiadać konto Revolut/Transferwise lub dowolne konto EURO prowadzone w banku ze strefy EURO (Konta walutowe prowadzone w polskich bankach nie zadziałają). W naszym przykładzie realizujemy przelew na konto Revolut. Załóżmy, że chcemy wypłacić 200 Euro z konta Paypal, w pierwszej kolejności wchodzimy na stronę Xoom i wybieramy “Wyslij pieniądze do”: Dla przelewu na Transferwise wybieramy Belgie, w przypadku Revoluta wybieramy Litwę. Na kolejnym etapie wybieramy wyślij kwotę np. 200 EURO, kwota odbioru 200 EUR i klikamy “wyślij teraz”,

UWAGA! Prośba o dokładne przeczytanie poniższej informacji. Aby transfer z salda Paypal był możliwy saldo srodków na koncie musi być wystarczające na pokrycie kwoty przelewu + prowizji! Tym samym przy wypłacie 500 EURO nasze saldo musi wynosić min. 503,49 EUR. Jeżeli na koncie będzie za mało środków, to opcja “saldo Paypal” nie pojawi się w źródle finansowania. 

Na kolejnym screenie mamy podsumowanie transakcji wraz z prowizją, w naszym przypadku ok 1,49 EURO, przechodzimy dalej. Przy opcjach odbioru płatności wybieramy “Wypłata na rachunek bankowy” następnie “załóż konto” i “załóż konto z Paypal”. Logujemy się naszymi danymi Paypal.

W kolejnym Etapie należy wpisać dane naszego konta Revolut/Transferwise, w zależności od opcji która wybraliśmy.

Nazwa banku “Other” i wpisujemy dla transferwise “TransferWise Europe SA” dla Revoluta “Revolut”. Przykładowa wypłata na konto transferwise poniżej:

Revolut

Numer konta, dla Revoluta LT+numer dostępny w danych naszego konta. Numer możemy sprawdzić poprzez “Wpłać Pieniądze” następnie wybieramy “EUR” i jako źródło “inne metody” oraz “przelew bankowy”. Dane będą widoczne w zakładce “lokalny”. Sam numer powinien mieć LT na początku oraz 18 cyfr.

Transferwise

Numer konta dla transferwise sprawdzimy po zalogowaniu się, należy kliknąć “wirtualny portfel” waluta “EUR” następnie pokaż “twoje dane konta EUR. Przeklejamy w pole IBAN wartość z pola IBAN.

W kolejnym etapie wpisujemy nasze dane, tu bez problemu możemy wpisać dane z rejestracji konta Revolut/Transferwise. Tym samy polski adres, numer telefonu i adres email będa ok. Dane proszę wpisać bez polskich znaków! Klikam przejdź do płatności, w tym etapie należy wybrać źródło finansowania, w naszym przypadku “saldo konta Paypal”. Finalnie przechodzimy do przeglądu, gdzie sprawdzamy dane i zatwierdzamy transfer!. To tyle, pieniądze otrzymamy w ciągu 1-2 dni. Dla transferu EURO na Revoluta czas operacji wyniósł ok 24h.

W naszym teście przesłaliśmy 553 EURO płacąc prowizje 3,99 euro (ok. 18zl). Dla porównania strata na złodziejskich kursach paypal wyniosłaby ok. 116 zł względem kursów np. na Revolucie. Tym samym zaoszczędziliśmy prawie 100 zł na jednym przelewie !

Po Revolucie przyszedł czas na sprawdzenie kontra transferwise, ten sposób wypłaty również działa bez problemu:

Wypłata GBP na Revoluta/Transferwise

Wypłatę Funtów realizujemy tak samo jak EUR, jedyną różnicą jest wybór kraju “Wielka Brytania” przy transferze. Kolejne kroki będą praktycznie identyczne jak dla wypłaty EUR, jedynie dane naszego konta pobieramy z innej zakładki na koncie Revolut/Transferwise. W danych rachunku bankowego przed numerem rachunku wpisujemy GB. W przypadku niejasności zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach, postaramy się odpowiadać na bieżąco.

Wypłata USD na Transferwise (tylko dla kont USA)

Uwaga Paypal pozwala na wypłatę USD z salda Paypal tylko z kont zarejestrowanych w USA, w tym przypadku musimy mocno się mocno nagimnastykować aby zrealizować taki przelew. Musimy zarejestrować konto na stany zjednoczone, dlatego w praktyce takie konto pozwoli na wypłatę USD bezposrednio na transferwise, xoom nie będzie nam potrzebny. Jednak dla osób którym się uda zarejestrować konto Paypal w USA i miałyby problem z dodanie konta transferwise do wypłaty, poniższy sposób powinien działać bez problemów.

Wypłata Xoom->Transferwise

Wypłatę USD zrealizujemy jedynie na Transferwise, ponieważ potrzebujemy konta prowadzonego przez amerykański bank (BIC/SWIFT amerykańskiego banku). W tym przypadku przelew odbywa się w analogiczny sposób jak dla EUR, jedynie musimy wypełnić więcej danych, zalecamy bardzo dokładne przeczytanie naszego poradnika. Jeżeli nie posiadamy jeszcze konta Transferwise, polecamy darmowe założenie rachunku z naszego linku. Obecnie musimy zapłacić prowizje za wydanie karty oraz będziemy musieli aktywować rachunek poprzez doładowanie konta, aby otrzymać dane naszego rachunku dolarowego!

Aby wypłacić USD wchodzimy na Xoom.com i wybieramy wyślij pieniądze do Stanów Zjednoczonych, należy wybrać USD jako walutę wysyłki, wpisać kwotę i przejść dalej. Wybieramy wypłatę na rachunek bankowy i klikamy “załóż konto już teraz”, następnie klikamy “założ konto z Paypal” i logujemy sie do naszego konta Paypal. Teraz przechodzimy do wypełniania danych do przelewu, proszę bardzo uważnie przeczytać poniższy opis i postępować zgodnie z instrukcją. 

Nazwa Banku – Other

Nazwa Banku – TransferWise

Numer rachunku to Numer konta bankowego

Typ rachunku – Oszczędnościowy

W kolejnym kroku przy danych odbiorcy wpisujemy nasze Imię + Nazwisko oraz adres z sekcji adres przy koncie Transferwise, dlatego wpisujemy “19 w 24th street New York NY 10010“. Telefon będziemy musieli wpisać cokolwiek oraz nasz adres e-mail. Po wypełnieniu danych możemy przejść dalej, gdzie powinniśmy wybrać jako źródło finansowania nasze saldo konta Paypal (działa tylko dla kont Paypal zarejestrowanych na kraj USA). Sposób na wypłatę USD z konta Transferwise na konto Revolut opisaliśmy w poprzednim artykule.

Wypłata EUR/USD/GBP z Paypala

Zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego poradnika dotyczącego wypłaty EUR/USD/GBP z Paypala, oba sposoby są aktualne i działające. W przypadku USD paypal wprowadził prowizję za wypłatę USD w wysokości 3%, w związku z poprzedni sposób jest znacznie mniej opłacalny. Powyższy sposób wymaga rejestracji konta w USA. Zachęcamy do przeczytania naszych innych poradników dotyczących Paypala, płatności w Internecie:

[FM_form id="1"]
69 komentarzy
 1. Odpowiedz Avatar
  Piotr 28 grudnia 2020 18:24

  Dzień dobry,
  Rozumiem że jeśli posiadam dolary na polskim koncie PayPal to najlepszym ruchem jest przelanie na transferwise dając 3% Paypalowi? Bo chyba nie ma możliwosći stworzenia amerykańskiego PayPal jeśli tam nie mieszkam? Chyba ze jest jakis legalny sposób? Pozdrawiam

  • Odpowiedz finhack
   finhack 28 grudnia 2020 19:31

   Niestety Xoom zgodnie ze swoja tabelka pozwala na transfer USD dla kont w USA (https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US). Słyszałem o przypadkach wypłaty USD przez konto w XTB, gdzie osoby doładowywały swoje konto w XTB za pomoca USD i paypala. Następnie zlecali wypłatę USD na konto.
   Najlepiej porównać sobie kursy wymiany na Xoom/Paypal i ewentualnie koszt wypłaty przez Transferwise. Zdążały się dni z dużo lepszym kursem na Xoom niż Paypal. Nawet doliczając prowizje Xoom przy takiej wypłacie wychodziło to mocno na plus.
   Będziemy szukać jakiegoś sposobu na wypłatę USD.

   • Odpowiedz Avatar
    Tomasz 29 grudnia 2020 10:29

    Naprawdę świetna robota z tym Xoomem. Niestety mnie się nie przyda, bo potrzebuję wypłacać USD, a zarejestrowanie konta Xoom z amerykańskim adresem zamieszkania nie wydaje mi się rozsądnym pomysłem, a już na pewno nie przy większych kwotach. PayPal lubi zażądać jakichś skanów rachunków za prąd, a jak zablokują konto, straty będą bardziej dotkliwe niż ten haracz, który ściągają.
    Nowa wspaniała 3% prowizja powoduje więc niestety, że się nie opłaca korzystać z TransferWise, bo po doliczeniu prowizji TW wyjdzie mniej więcej tak samo jak przy przewalutowaniu PayPala.

    Jeśli chodzi o kursy PayPala, to warto pamiętać, że PayPal uaktualnia swój kurs waluty dość rzadko (kiedyś było 2 razy dziennie, nie wiem, jak jest teraz). W związku z tym, jeżeli nagle spadnie kurs USD/PLN, można szybko zrobić wypłatę i załapać się jeszcze na wyższy kurs. Przed momentem prowizja wynosiła 3.1%, a zdarzało mi się zejść poniżej 2%.

    • finhack
     finhack 29 grudnia 2020 14:01

     Polecam sprawdzić kursy na Xoom, wypłata USD na Paypal. Powyżej 1000 USD krusy są lepsze na Xoom i nie ma prowizji za transfer. O 14;00 28.12.2020 przy wypłacie 1000 usd Xoom daje kurs 3,5950 vs Paypal 3,5497. W obu przypadkach nie ma już prowizji za przelew.

 2. Odpowiedz Avatar
  Jarek 30 grudnia 2020 15:09

  A czy próbowaliście Państwo wpłacić USD z Xoom prosto na kartę transferwise?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 30 grudnia 2020 17:04

   Xoom jest tylko pośrednikiem, problem polega na tym, że dla kont Europejskich nie ma możliwości finansowania transferu saldem USD z Paypala. Jest to informacja, ze strony Xoom. Kwestią nie jest gdzie wypłacamy (konto, karta etc.), tylko źródło finansowania transferu (przelew/karta/saldo Paypal)

   • Odpowiedz Avatar
    Jarek 30 grudnia 2020 17:34

    Literówka się wkradła, chodziło mi o “wypłacić”:) Druga sprawa, mamy oczywiście konto USD w Transferwise i wtedy wypłata USD (PayPal->Xoom->Transferwise (karta)).

 3. Odpowiedz Avatar
  Mia 30 grudnia 2020 16:57

  Hej, przeczytalam wszystko i probuje wyplacic saldo eur 1500 z mojego polskiego paypala na revoluta. Wpisuje na xoom tak jak w waszej instrukcji i na koniec zonk nie moge wybrac salda paypal i jedyne co moge wybrac to platnosc debit lub credit card… Podalam LT konto Revolutowe oraz polski adres. Pomocy 😀 😀 Thx

  • Odpowiedz Avatar
   Marcin 30 grudnia 2020 17:59

   U mnie to samo – tylko ja w GBP
   Do wyboru mam kartę debetową lub kredytową
   Przyłączam się do prośby o pomoc 🙂

   • Odpowiedz finhack
    finhack 31 grudnia 2020 16:20

    Jasne, na dniach przeprowadzimy wyplatę GBP z dokładna instrukcją.

    • Avatar
     Paweł 4 stycznia 2021 10:15

     Tak, była wystarczająca ilość środków. Próbowałem też zmieniać walutę domyślną w PayPalu z PLN na EUR, ale nie pomogło. Czekam zatem na Wasz test.

    • finhack
     finhack 4 stycznia 2021 21:36

     Proszę jeszcze się upewnić czy na pewno ma Pan saldo pozwalające na pokrycie przelewu oraz dodatkowej prowizji. Przykładowo jeżeli Pan chce przelać 500 EUR saldo paypal musi wynosić 503,49 EUR.. Właśnie sprawdziliśmy kolejne konto, tym razem transferwise i działa bez problemu.

    • Avatar
     Norbert 1 stycznia 2021 21:50

     To póki co nie ma żadnego rozsądnego sposoby wypłaty USD z PayPala na revoluta? Korzystałem ze sposobu z transferwisem, ale teraz z tą prowizją to masakra. 🙁

    • finhack
     finhack 2 stycznia 2021 00:44

     Aktulanie najlepszy sposób to wypłata przez cinkciarz.pl (prowizja 1,7%), będziemy testować ten sposób w najbliższym czasie.

    • Avatar
     Paweł 31 grudnia 2020 19:50

     Ja próbuję wypłacić EUR z polskiego PayPala na TransferWise i mam do wyboru jako źródło finansowania tylko kartę debetową i kartę kredytową. Jakieś rady? :/

    • finhack
     finhack 31 grudnia 2020 20:10

     Czy jest wystarczające saldo na Paypalu (na pokrycie kwoty transferu + prowizji)?. We poniedziałek w nowym roku przetestujemy kolejny transfer tym razem na transferwise.

 4. Odpowiedz Avatar
  Mia 2 stycznia 2021 01:20

  Hej, u mnie wciaz to samo. Probuje z polskiego paypal wyplacic 1500 EUR na revolut przez xoom i do wyboru mam tylko credit i debit card jako zrodlo finansowania. Probowalam tez z mniejsza kwota np. 100 EUR i to samo. Nie moge wybrac salda jako zrodla. Macie na to jakis sposob kochani? Thx

  • Odpowiedz finhack
   finhack 2 stycznia 2021 11:02

   Proszę spróbować napisać do supportu Xoom, powołując się na bycie “members of the European Economic Area”. W Poniedziałek/Wtorek przetestujemy ponowną wypłatę EUR na revoluta oraz spróbujemy dodać i wypłacić EUR na nasze konto Transferwise. Alternatywnie zostaje wypłata przez cinkciarz.pl (prowizja 1,7%)

 5. Odpowiedz Avatar
  Dominik 4 stycznia 2021 14:20

  Niestety nie widać salda konta w Paypal – tylko pozwala na przelanie z karty debetowej/kredytowej. Chyba już pozamiatane…

 6. Odpowiedz Avatar
  Dominik 4 stycznia 2021 14:23

  Update – trzeba mieć na koncie odpowiednią ilość kasy do pokrycia całego przelewu z prowizją. Wtedy można.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 4 stycznia 2021 21:34

   Panie Dominiku, przynajmniej w 3 komentarzach napisaliśmy, iż saldo musi wystarczyć na pokrycie przelewu oraz prowizji.

 7. Odpowiedz Avatar
  Borys 5 stycznia 2021 01:36

  Mimo posiadania wystarczających środków na pokrycie prowizji, nie ma do wyboru salda PayPal. Tylko karta kredytowa lub debetowa. Polskie konto PayPal, na TransferWise. Może konto na PayPalu musi być zweryfikowane czy coś?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 5 stycznia 2021 09:15

   Rozumiem, że do Xoom loguję się Pan przez “zaloguj z Paypal”. Ciężko się bawić w zgadywanie co może być nie tak. Sugeruje kontakt z supportem Xoom celem wyjaśnienia problemu. Zgodnie z rozpiską na stronie (https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US), Polska należy do European Economic Area, więc taki przelew powinien zadziałać. Supportowi proszę wyjaśnić, iż próbuje Pan wysłać przelew za granice na Litwę lub do Belgii.

 8. Odpowiedz Avatar
  J 9 stycznia 2021 23:27

  wyplata z konta na paypalu w usd przez xoom na transferwise – mimo, ze balance w usd mam wyzszy niz suma kwoty wyplaty+10 usd, to pojawiaja sie tylko opcje 10 usd z banku, 40 usd credit/debit card. nie ma opcji zaplaty tych 10 usd z paypal balance (ani odjecia z kwoty przelewu). napisalem do xooma, ale zanim odpisza, pewnie troche minie – moze ktos ma pomysl/rozwiazanie?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 11 stycznia 2021 13:38

   Taka wypłata działa tylko dla kont Paypal zarejestrowanych w USA.

   • Odpowiedz Avatar
    J 13 stycznia 2021 15:23

    Huh? Czyli przez Xoom USD mozna wyslac tylko jesli ma sie konto PayPal zarejestrowane w USA? To czy mi sie wydaje, czy opisany wyzej w artykule sposob jest z lekka bez sensu? Przeciez majac konto Paypala zarejestrowane w USA mozna (za darmo) wyplacic USD normalnie na konto w banku…

 9. Odpowiedz Avatar
  Maciej 13 stycznia 2021 02:50

  Witam,
  Czy ma ktoś może jakiś update co do wypłaty USD z PayPal zarejestrowanego w Polsce? Mam dość sporą sumę do wypłaty a niezbyt mi na rękę oddawanie 3% PayPalowi. Zresztą korzystałem regularnie z metody PayPal -> Transferwise.
  Po prześledzeniu artykułu + komentarzy wnioskuję, że na obecną chwilę najkorzystniejszym sposobem w tym przypadku będzie cinkciarz (1,7%). Można prosić szanownego autora o jakieś opinie/testy/opisy co do tego sposobu?
  Ewentualnie było wyżej wspomniane, że ktoś robił to za pomocą XTB. Jakieś doświadczenia co do tego? Lub jakiegokolwiek innego sposobu gdzie prowizja wychodzi mniej niż 3% (ew. te 1,7% na Cinkciarz.pl, o ile to działa).
  Z góry dzięki za jakiekolwiek opinie.

  • Odpowiedz Avatar
   J 13 stycznia 2021 16:12

   Jeszcze nie testowalem, ale dzwonilem do XTB – twierdza, ze wplata przez PayPal jest bez prowizji i wyplata przelewem powyzej 500 PLN tez. Otwarcie i prowadzenie rachunku darmowe.

  • Odpowiedz finhack
   finhack 13 stycznia 2021 10:52

   Aktualnie chyba przez Cinkciarza wyjdzie najtaniej.

   • Odpowiedz Avatar
    Kamil 18 stycznia 2021 12:35

    Ten sposób realizujemy przez zasilenie portfela walutowego w $ przez paypal?

   • Odpowiedz Avatar
    Piotr 16 stycznia 2021 01:10

    Napiszecie jak?

 10. Odpowiedz Avatar
  Hubert 19 stycznia 2021 23:33

  czyli rozumiem, ze powyzszy sposob dziala nawet dla waluty EUR tylko dla kont PP zarejestrowanych w USA? Przydaloby sie dodac taka informacje w artykule… troche czasu stracilem

  • Odpowiedz finhack
   finhack 20 stycznia 2021 11:05

   EUR/GBP możemy bez problemu wypłacić z konta zarejestrowanego w Polsce (powyższym sposobem). Problem występuję przy wypłacie USD, które aktualnie najlepiej wypłacać przez Cinkciarza. Drugą alternatywą jest wyplata przez XTB.

   • Odpowiedz Avatar
    Bartosz 1 marca 2021 15:31

    Obsługa techniczna XOOM poleciła mi abym dodał konto bankowe na PayPalu a tam oczywiście informacja: The bank account you link must use only Polish Zlotys. Boszzz co za niekompetencja lub celowe działanie. Nie wiem jakim cudem komukolwiek udaje się skorzystać z XOOM i wypłacić EUR na konto bankowe np. w Belgii. Widać są 2 rodzaje kont PayPala – z których to możliwe i z których to absolutnie niemożliwe 🙁 Drążę temat z supportem XOOM – na razie jestem na etapie że udają wariata i nie wiedza że Polska leży w EEA tak samo jak Szwecja.

   • Odpowiedz Avatar
    Bartosz 24 lutego 2021 23:04

    Dziękuję za odpowiedz, widać jesteśmy krajem 3-ciej kategorii, traktowanym per noga przez PP. Gdy otrzymam odpowiedz od XOOM podzielę się.

   • Odpowiedz Avatar
    Bartosz 24 lutego 2021 13:52

    Do FINHACK, o czymś w tutorialu nie wspominacie, mam konto na PP powiedzmy że jest tam 1000 EUR, loguję się na XOOM przez link do PayPala, pojawia się okienko, z wyborem kraju gdzie chcę wysłać pieniądze, ustawiam na Belgie, ustawiam dla testu 140 EUR , w obu polach jest ta wartość (dla 140 EUR prowizja jest 0,99, dla 150 juz jest większa). Następnie wybieram pierwszą opcję wpłata na rachunek bankowy. Następnie odbiorca tak jak opisujecie, Other -> Transwerwise i swój numer konta w tej usłudze. Następnie pojawiają się dane moje do wpisania i jest sekcja Płatność a tam tylko karta debetowa i kredytowa. Napisałem do XOOM z informacją że Polska jest w EEA od 6 grudnia 2005 roku jak Słowenia która jest na liście i czekam na odpowiedz …

    • finhack
     finhack 24 lutego 2021 21:01

     Panie Bartoszu zweryfikujemy ten problem, w naszym przypadku wysyłka przelewu działa w przypadku wyboru predefiniowanego konta. Postaram się na dniach dodać alternatywny sposób przeprowadzania transferu. Jeżeli chodzi o przesyłanie pieniędzy to w dniu wczorajszym wykonałem transfer po małych przebojach, jako “nowy” nie chciał się wysłać. Natomiast po wyborze predefiniowanych danych przeszło ale wyskoczył error (finalnie środki doszły i transfer sie zrealizował). Spróbuje sprawdzić z czego problem wynika i potestuje różne opcje. Ewidentnie Paypal może cos kombinować, co miało miejsce pierwotnie przy wysyłce USD (wcześniej nieudolnie próbował blokować próby przelewu USD, finalnie dodał prowizje 3%).

   • Odpowiedz Avatar
    Aleksander 18 lutego 2021 14:24

    Niestety również nie mam opcji PayPal w metodach płatności. Tutaj mamy listę krajów z których można wysyłać EUR: https://help.xoom.com/s/article/how-can-i-pay-with-my-paypal-account?language=en_US

    Polska należy do EEA ale nie jest wymieniona w liście.

    Napisałem do helpdesku ale jestem niemal pewien że to

    • finhack
     finhack 18 lutego 2021 15:20

     Kraj do którego wysyłamy nie może być Polska. Proszę wybrać Litwę (dla Revoluta) lub Belgię (dla Transferwise). Sposób na pewno działa, na bieżąco go testujemy przy użyciu polskiego konta Paypal.

 11. Odpowiedz Avatar
  Jan 4 lutego 2021 09:53

  Mam trochę Euro na paypalu i na obecną chwilę jak najlepiej wypłacić gotówkę?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 4 lutego 2021 12:36

   najprosciej Xoom.com i przelew na Revolut/Transferwise. Kosz prowizji xoom to ok 0,7%.

   • Odpowiedz Avatar
    Jan 4 lutego 2021 12:44

    czyli z tego co rozumiem na USD to nie działa obecnie, tak?

    • finhack
     finhack 4 lutego 2021 20:49

     Na USD najlepiej działa cinkciarz lub wypłata przez XTB

 12. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 5 lutego 2021 09:40

  Dzień dobry, czy konieczne jest mieć konto Euro, NIE bedące od polskiego banku?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 5 lutego 2021 15:58

   TAk, ponieważ waluta przy przesyłaniu pieniedzy przez Xoom jest determinowana krajem. Tym samym polski kod BIC wymusza wysylke PLN

 13. Odpowiedz Avatar
  Wojciech 10 lutego 2021 12:26

  Witam, chciałbym wypłacić GBP z PayPal na konto Revolut, rozumiem, że trzeba wybrać kraj UK jednak wszystkie konta do przelewów SWIFT na Revolut mają teraz numer IBAN rozpoczynający się od LT. Czy w takim wypadku przelew na xoom zadziała?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 10 lutego 2021 20:44

   Panie Wojciechu, dobrze że Pan Pyta. Dane proszę wybrać z zakładki “lokalny” a nie “swift”. W zakładce lokalnej ma Pan dane do przelewu lokalnego w GBP, który na Xoomie powinien bez problemu zadziałać numer konta to 8 cyfr + numer rozliczeniowy w formacie XX-XX-XX.

 14. Odpowiedz Avatar
  Bartosz 24 lutego 2021 12:18

  Właśnie dla testu próbuję wysłać 140 EUR przez XOOM z PayPala na konto Transwise. Niestety mimo posiadania środków dużo większych niż 140 EUR na PayPalu XOOM nie pozwala wybrać jako źródła płatności konta PP 🙁

 15. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 27 lutego 2021 09:16

  CHCE WYPLACIC EURO z PAYPAL firmowego ( pieniądze z handlu na ebay.de ) NA KONTO FIRMOWE W DE i na koncu jest zaznacz że nie bedzie to wykorzystane do handlu to mozna czy nie jak firmowe ?

 16. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 27 lutego 2021 09:17

  i czy trzeba zakladać xoom w PL czy z komputera w DE bo nie mozna rozliczyc prowizji z PayPal jak założyłem w PL xoom konto danymi PayPal

  • Odpowiedz Avatar
   Bartosz 28 lutego 2021 10:53

   A pojawiła się w ogóle Tobie opcja że możesz skorzystać z salda EUR na PayPal ? Bo robię dokładnie to samo co Ty chcesz zrobić i tej opcji nie mam (opisywałem to wyżej w tym wątku).

 17. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 28 lutego 2021 11:09

  tak Euro mam – zmieniałem walute w ebay.pl na euro moze dlatego ale nadal mysle ze xoom jes dla odbiorców osoby fizycznej a nie firmowego konta – regulamin xoom pisze Odbiorca – osoba fizyczna i musisz zaznaczyć ze to nie do celów handlowych wiec boje się że paypal zablokuje cos

 18. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 28 lutego 2021 11:14

  REGULAMIN Transakcje komercyjne. Użytkownik zgadza się korzystać z niniejszej Usługi wyłącznie w celu wysyłania pieniędzy do osób lub zakupu Doładowań dla Beneficjentów z przyczyn osobistych. Jeśli firma PayPal zasadnie podejrzewa lub stwierdzi, że Użytkownik korzysta z Usługi, aby wysyłać płatności w ramach Transakcji w imieniu przedsiębiorstwa lub innego podmiotu niebędącego osobą fizyczną (inne niż płatności na rzecz Firm usługowych w imieniu Beneficjentów, których Użytkownik zna osobiście)
  Wiec można wysłać na swoją spółkę w której jestem UDZIAŁOWCEM czy nie ? PayPal jest na spółke zoo i konto do wypłaty podaje niemieckie na te samą spółkę zoo pieniądze pochodzą z handlu na ebay.de tej samej spółki zoo

  • Odpowiedz finhack
   finhack 28 lutego 2021 17:22

   Jeżeli byłaby to działalność gospodarcza nie powinno być problemu. W przypadku spółki zoo mamy osobę prawną i nie można tu mówić o “transakcji osobiste”. Nie lepiej załatwić sobie niemiecki adres i zarejestrować konto paypal na niemiecki adres i kraj Niemcy. W takim przypadku wypłata na Revolut/Transferwise powinna być darmowa. Przy większych obrotach warto się pofatygować.

   • Odpowiedz Avatar
    Bartosz 1 marca 2021 09:39

    No właśnie, przy likwidacji Sp. z o.o. to gdzie człowiek ma wysłać pieniądze, sytuacja jest kuriozalna. Sam chce jak najszybciej uciec od złodziejskiego PayPala tylko kombinuje jak odzyskać pieniądze. Niestety nie mam żadnego zaufanego znajomego w UE któremu mógłbym wysłać pieniądze na PayPala jako “przyjaciel” a następnie on by mi je zwrócił w cywilizowany sposób (SEPA). Nie ma tych pieniędzy jakoś przesadnie dużo, ale cholera rwę już siwe włosy 🙂

 19. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 1 marca 2021 07:56

  Revolut zablokował znajomemu 250 tys na 3 miesiące ( handel nieruchomosciami ) wole nie ryzykować a tą firmą
  z Transferwise nie mam także doświadczenia – nie ma tego problemu nikt ?
  a xoom nie mogę użyć do wypłaty z paypal niemiecki na konto niemieckie spolki zoo ?

  • Odpowiedz Avatar
   Bartosz 1 marca 2021 09:41

   Wystarczy wejść na FB Revoluta – co tam się dzieje (komentarze o blokadach) to włos się jeży na głowie.

 20. Odpowiedz Avatar
  Mariusz 1 marca 2021 08:10

  jak założe drugie konto spółki zoo – PayPal w DE to muszę zamknąć w PL ? nie mozna chyba mieć dwóch ?

  • Odpowiedz Avatar
   Bartosz 1 marca 2021 17:57

   Doczytałem, niestety nie, jest informacja:
   Xoom is a person-to-person remittance service and cannot be used for commercial purposes.

   To jakby tłumaczy dlaczego są 2 rodzaje kont, lepsze i gorsze. Sp. z o.o. nie mogą korzystać z takich wypłat. Po prosty PayPal chce je okradać bardziej ! I tyle w temacie. Trzeba pójść inną drogą -> znaleźć kogoś zaufnego z kontem prywatnym na PP lub stworzyć sobie konto prywatne na PayPalu, wysłać na to konto EUR -> EUR (bez przewalutowań) opłata chyba jest znikoma. I wtedy skorzystać z tutoriala Finhacka wysyłając przez Xoom np. na transwerwise lub na nasze obojętne juz czy osobiste czy firmowe konto zagraniczne. Lewą ręką trzeba się złapać za prawe ucho, ale wydaje się że to zadziała i można zczyścić konto PP i je zamknąć w cholerę !

 21. Odpowiedz Avatar
  Bartosz 1 marca 2021 21:08

  To mam tutorial dla wszystkich, sprawdziłem i wydaje się, że działa. Opiszę tu zagrożenia czyli możliwe wtopy.
  Masz Sp. z o.o. i chcesz wypłacić EUR na swoje konto EUR w Polsce? Nie da się. A może na konto w Transferwise wg opisanej tu metody? Też nie da się. Rozwiązanie jest następujące. Należy sobie stworzyć prywatne konto na PayPalu, zakłada się je w 2 minuty. Początkowo nie trzeba wysyłać zdjęć ani żadnych dokumentów. Po utworzeniu konta PP będzie chciało abysmy dodali kartę kredytową, należy to olać, a to trzeba zrobić mykiem bo opcja ta nie chce nas przepuścić dalej, po prostu w przeglądarkę wpisać jeszcze raz adres http://www.paypal.pl czy com. Następnie, utworzyć sobie konto w EUR i tam gdzie są trzy kropeczki ustawić je jako domyślne. Teraz wykonać żądanie zapłaty z naszego konta emaila/ID PP firmowego, pamiętając i uważnie zmieniając wszędzie gdzie pojawi walutę z PLN na EUR. Następnie logujemy się na koncie PP spółki, widzimy nasz prywatne żądanie zapłaty, więc dawaj wykonujemy. UWAGA1. Odbiorca prywatny ma limit wypłat tylko 2500 EUR na rok i PayPal twierdzi, że sprawdza 1-2% (pewnie więcej wpłat) pod kątem hmmm legalności? Ja na pierwszy raz wysłałem 10 EUR, następnym razem 500 EUR, jesli ktoś potrzebuje więcej niż 2500 EUR to trzeba się zautoryzować np. prawem jazdy i rachunkiem na prąd (foty). Lub może będzie tez trzeba się skontaktować z PayPalem aby zdjęli blokade na 2500 EUR (tego jeszcze nie wiem. Następny krok już znany z obecnego tu tutoriala. Logujemy się na xoom danymi do konta pryatnego PP i gotowe. W końcu widać żródło finansowanie jako saldo EUR konta Paypal 🙂 To chyba wszystko 🙂 Może w ten sposób uda się obejść problem wypłąty własnych (spółkowych EURotalarów na konto EUR bez przewalutowania).

 22. Odpowiedz Avatar
  szymon 2 marca 2021 21:47

  Dzień dobry.
  Jak długo trwa taki przelew z pp przez xoom na revoluta(waluta Euro, ponad 2 tysiące)? Dostałem dziś maila, że mój przelew został wstrzymany z rana i od tamtej pory jak uzupełniłem dokumenty nic nie ruszyło.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  • Odpowiedz finhack
   finhack 3 marca 2021 11:13

   W normalnym trybie ok 24h. W tym przypadku wpadł Pan w procedurę AML ze względu na kwotę i Xoom weryfikuje dane. Wiec jak już zweryfikują to ok 24h.

   • Odpowiedz Avatar
    Bartosz 6 marca 2021 10:22

    Mam identyczną w tej chwili sytuację (wysyłam podobną kwotę), musiałem wysłać zdjęcie dokumentu potwierdzającego datę urodzin (prawo jazdy) oraz adres (rachunek za energię) – 2gi dzień oczekiwania.

    • Avatar
     Bartosz 16 marca 2021 15:52

     12 dzień oczekiwania, stwierdzili po tygodniu że moje prawo jazdy wyekspirowało, jest już nieważne, od 3 dni ślęczą i zastanawiają się, czy mój dowód osobisty jest ważny … Na żadnego emaila nigdy nie odpisali.
     PayPal / Xoom – plasuje się jako najgorsza firma – przelew wstrzymany, trwa to od 4 marca.

 23. Odpowiedz Avatar
  Zyszek 8 marca 2021 13:52

  Mam pytanie i możne znajdzie tu ktoś kto wskaże właściwy kierunek.
  Prowadzę sprzedaż na eBay i szukam rozwiązania które zapewni przelewy z PayPal bez ich wysokich opłat. Chodzi o rozwiązanie długofalowe, czyli nie nadmiernego ryzyka blokady środków.

  Próbowałem xoom.com, jedna tu w PayPal trzeba dodać konto, niestety przechodzą tylko polskie konta.
  Zakładałem założenie nowego konta PayPal w oparciu o rachunek Revolt na Litwie. Jednak wypłaty o sporych kwotach zablokują mi pewnie PayPal ponieważ trudno będzie mi udowodnić iż jestem Litwinem czyt. rachunki za telefon itp

  Zakładałem aby utworzyć spółkę na Litwie i do niej konto, PayPal jednak pewnie koszty takiej spółki zjedzą oszczędność.
  Szukam rozwiązania dla firmy, jeśli ktoś potrafi to wprowadzić to chętnie zamówię usługę.

 24. Odpowiedz Avatar
  szymon 28 marca 2021 13:33

  Mam pytanie, ostatni przelew 2 tysięcy Euro musiałem anulować przez czas jaki zajęło xoomowi zweryfikowanie moich danych (bardziej opłacało mi się wymienić pieniądze na samym PP niż czekać kolejne tygodnie na przelew. Domyślam się że może byś to spowodowane tym, że Jako adresata dałem siebie, wszystkie dane się zgadzały tylko jako Kraj adresata miałęm Litwę, a nie Polskę. Czy można coś z tym zrobić?

  • Odpowiedz finhack
   finhack 29 marca 2021 08:12

   Panie Szymonie, w naszym przypadku podaliśmy nasze dane tylko “kraj” przy adresie był zaznaczony jako “Litwa”. Najlepiej przesłać kilka razy mniejszą kwotę. Tym samym będziemy mieli już potwierdzone “działające” wszystko. Większe przelewy mogą podchodzić pod manualna weryfikacje (wymogi AML), 2k EURO na totalnie nowym konie też wydaję mi się, że zostanie oznaczone jako przelew do sprawdzenia.

  • Odpowiedz Avatar
   szymon 28 marca 2021 13:51

   Czy powinienem w danych odbiorcy po prostu wpisać Adres banku (Dla Revo dane Revoluta/Dla Wise dane Wise), czy nie przejmować się krajem i wpisać moje polskie dane powiązane do kont?

 25. Odpowiedz Avatar
  Adam 14 maja 2021 16:41

  Ok, to trochę informacji ode mnie po zmaganiu z xoom przez 2 tygodnie.
  – jeżeli nie widzicie możliwość przelania środków z paypal ballance to sprawdźcie, czy konto paypal nie jest przypadkiem firmowe. Musi być prywatne. Xoom nie obsługuje transferów firmowych. Wyłącznie prywatne.
  – Xoom ma niskie limity wypłat. Pierwsze 1000 euro przelejecie bez problemu. Chcecie więcej? to trzeba wskoczyć na wyższy level weryfikacji. Tutaj są szczegóły:

  https://help.xoom.com/s/article/how-much-money-can-i-send?language=en_US

  Mi udało się wskoczyć na level 2 po kilku rozmowach telefonicznych z ich infolinią. Problem był taki, że Xoom nie chciał zaakceptować mojego adresu. Wysyłałem im dokumenty, rachunki, wyciągi bankowe, polisy. Wszystko odrzucali. Teraz też praktycznie przy każdym przelewie na 4k euro i więcej dzwonią do mnie ze Stanów w celu upewnienia się, że transfer to nie pranie brudnych pieniędzy. Xoom fajne rozwiązanie, ale trzeba uważać z nimi. Przy większych transferach łatwo wpaść w ich sidła weryfikacyjne

  Dodaj swoją opinie

  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0