Konto Firmowe PEKAO z premią 2000 zł

0
do 2000zł
premii

Konto firmowe Pekao – Przekorzystne Busines

Pekao posiada tak atrakcyjne warunki prowadzenia rachunku, że premie można potraktować jako miły dodatek i motywacje do zmiany lub założenia konta. Realnie w promocji Pekao S.A. w łatwy sposób możemy zyskać 1000 zł premii, pozostała cześć bonusu wymaga od nas m.in założenia terminalu płatniczego, skorzystanie z usług księgowości, zawarcia umowy leasingowej lub wzięcia pożyczki z gwarancją. Abstrahując od nagród pieniężnych, samo konto pod względem prowizji czy oferty bankowej to wg. nas jeden z najlepszych wyborów. Ta odsłona promocji ma jedną istotną zmianę, jeżeli skorzystamy z oferty to bank dożywotnio i bezwarunkowo zwolni nas z opłaty za prowadzenie ROR.

2000 zł premii dla firm

Do udziału w promocji uprawnione są firmy (jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne/osobowe), które od 01.01.2023 roku nie posiadały konta firmowego w PEKAO.

Jeżeli spełniamy powyższy warunek, wystarczy do 31.03.2024 założyć konto wraz z kartą na dedykowanej stronie promocji. Jednym z warunków przystąpienia do oferty jest wyrażenie zgód marketingowych podczas rejestracji.

Samo konto jest przeznaczone dla podmiotów rozliczających się na uproszczonej księgowości (w formie JDG, spółki cywilnej/osobowej). Spółki na pełnej księgowości nie mogą skorzystać z tej oferty (np. z o.o.). Dla tych podmiotów przygotowaliśmy dedykowany ranking dla spółek z o.o.

Najlepsze konto firmowe PEKAO?

Konto Przekorzystne Biznes od PEKAO, to według nas jeden z najlepszych wyborów wśród rachunków firmowych. Argumentów za tym stwierdzeniem jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim w promocji otrzymujemy darmowe prowadzenie ROR, karta jest darmowa w przypadku wydania min. 500 zł/m-c. Jednocześnie, w przypadku nie spełnienia warunku aktywności opłata wyniesie 8 zł/m-c, co na tle konkurentów wypada bardzo korzystnie (średnia opłat wynosi 25-30 zł/m-c za konto i kartę). Co więcej PEKAO oferuje nielimitowane darmowe przelewy (z poziomu aplikacji mobilnej, w przypadku standardowych przelewów internetowych z bankowości otrzymujemy pakiet 15 darmowych przelewów miesięcznie). Biorąc pod uwagę ogólny poziom opłat i prowizji np. za obsługę gotówkową czy przelewy zagraniczne, konto na tle konkurencji wypada bardzo korzystnie.

To co wyróżnia rachunek firmowy PEKAO to kwestia walut obcych. Praktycznie tylko ten bank oferuje darmowe prowadzenie kont walutowych i to aż dla 20 różnych dewiz, co w połączeniu z usługą karty wielowalutowe deklasuję konkurencje.

Premia 2000 zł podzielona na kilka części

Sama tytułowa premia została podzielona na kilka części, gdzie wypłata poszczególnych bonusów uzależniona jest od wykonania konkretnych aktywności. Aby przystąpić do promocji musimy wyrazić zgody marketingowe, zgodę na przystąpienie do promocji. Jednocześnie jednym z warunków otrzymania każdej z poniższych premii, jest wykonanie co miesiąc przelewu do ZUS na min. 300 zł. Poniżej przedstawiamy kroki niezbędne do odebrania nagród pieniężnych:

Krok 1

Załóż konta zdalnie poprzez link na naszej stronie i w następnych 2 miesiącach po miesiącu w którym zostało założone konto wykonaj przelew do zus na min. 300 zł. Warunek przelewu należy spełnić w obu tych datach. Za ten krok otrzymamy 200 zł.

Dodatkowe 200 zł otrzymamy jeśli skorzystamy z oferty księgowości. Po założeniu konta, należy w zakładce Oferty i Wnioski –> Usługi, skorzystać z „Księgowość z Żubrem”. Jest to dedykowana usługa świadczona przez firmę CashDirector SA. Warunkiem otrzymania premii, jest po skorzystaniu, nierozłączanie platformy księgowej z bankowością internetową przez okres 2 miesięcy kalendarzowych. Oferta skierowana tylko dla JDG. Oczywiście premia zostanie wypłacona jeśli wykonamy przez te 2 miesiące również przelewy do ZUS.

Premia za krok: 200 zł + 200 zł
Krok 2

Cash back oraz inne premie zostaną przyznane pod warunkiem dokonania w 5 kolejnych miesiącach następujących po miesiącu założenia konta poniższej czynności:

    • jednego przelewu do ZUS na kwotę min. 300 zł (przelew należy wykonać w każdym z 6 kolejnych miesięcy)

Pierwsza premią, którą możemy otrzymać jest cash back w wysokości 3% wartości transakcji, przy czym maksymalny zwrot w dany miesiącu to 120 zł.

  • Wydaj ok. 4000 zł /m-c, aby odebrać maksymalny cash back. Nagroda zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu, po miesiącu w którym spełnimy warunki.
Premia za krok: 600 zł
Krok 3

Zawnioskuj o terminal płatniczy, podpisz umowę i przyjmij płatności na min. 1000 zł miesięcznie przez kolejnych 5 miesięcy. Premia naliczana jest co miesiąc w kwocie 100 zł, po spełnieniu warunku przyjętych płatności min. 1000 zł. Najlepiej zdecydować się na terminal płatniczy już na etapie wnioskowania o konto.

Premia za krok: 500 zł
Krok 4
  • Zawrzyj umowę leasingowa i spłacaj ją co miesiąc przez kolejnych 5 miesięcy. Efektywnie powinniśmy się zdecydować na ten produkt już podczas zakładania rachunku.
  • lub skorzystaj z faktoringu w PEKAO Faktoring sp z o.o. i dokonaj co najmniej 2 transakcji (uznania z tytułu wykupu wierzytelności) w perspektywie 5 miesięcy.
  • Alternatywnie możemy zawrzeć umowę kredytu/pożyczki z gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME /EaSI na kwotę min. 100 000 zł. Czas na zawarcie umowy to 5 miesięcy od końca miesiąca w którym założyliśmy konto.
Premia za krok: 600 zł

Przykładowo zakładając konto w listopadzie warunki spełniamy od grudnia 2023 do kwietnia 2024. Po spełnieniu relatywnie prostych warunków otrzymamy 1000 zł, pozostałe wymogi mogą być cięższe do realizacji.

0 zł za prowadzenie konta firmowego

Poza premią 2000 zł na start, bank oferuje darmowe prowadzenie rachunku – dożywotnio. Wystarczy, że w obecnej ofercie otworzymy konto wraz z karta debetową oraz zaakceptujemy regulamin promocji. Warto zaznaczyć, iż zgodnie z regulaminem zwolnienie dotyczy tylko opłaty za prowadzenie konta. Niestety opłata za kartę dalej będzie pobierana, jeśli nie spełnimy warunku aktywności.

Konto Przekorzystne Biznes podsumowanie 

Podsumowując, warto wziąć ten rachunek pod uwagę podczas wyboru konta firmowego. Naszym zdaniem ROR plasuję się w ścisłej czołówce kont firmowych, pod względem opłat czy jakości oferty produktowej. Warunki zwolnienia z opłat może spełnić praktycznie każdy podmiot – spółka (uproszczona księgowość) czy JDG. Dużym plusem jest brak konieczności realizowania przelewów do ZUS (celem uzyskania zwolnienia z opłat). W przypadku konkurentów, taki wymóg jest zwykle standardem. Pełna analiza kont firmowe PEKAO dostępna w osobnym artykule.

Przydatne dokumenty

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji

Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Najważniejsze informacje:
Czas promocji:
Trwa do: 31.03.2024r.
Co możesz zyskać:
2000 zł w gotówce
Dla kogo:
Dla firm (jednoosobowe działalności gospodarcze) oraz spółki cywilne/osobowe prowadzące uproszczoną księgowość, które od 01.01.2023 roku nie posiadały konta firmowego w PEKAO.
Jak trudno uzyskać premię?
1000 zł za założenie konta i aktywność oraz 1000 zł za produkty bankowe (terminal, oferta kredytowa i księgowa)
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *