Jak płacić Revolutem przez paypal? Dodanie karty revolut do paypal

90

Paypal czy Revolut?

Revolut i Paypal to 2 rózne usługi i zupełnie odmienne koncepcje. Pierwszy to portfel internetowy służący do rozliczeń online, drugi to bank/fintech oferujące konkurencyjną kartę wielowalutowa i konta walutowe. Na pytanie Paypal czy Revolut? Powinna paść jednyna słuszna odpowiedz – obie usługi i to połaczone.

Paypal ma świetną obsługę klienta oraz zapewnia bezpieczeństwo transakcji, w przypadku problemów na pewno uzyskamy profesjonalną pomoc. Minusem tego rozwiązania są kiepskie kursy przewalutowania w przypadku transakcji w walutach obcych. Mądrym rozwiązaniem jest więc połączenie konto Paypal z kartą wielowalutową Revolut. Tym samy korzystamy z najlepszych cech obu firm i możemy dokonywać bezpiecznych transakcji w internecie po bardzo korzystnych kursach. W poniższym poradniku przedstawię instrukcje jak dokładnie połączyć oba rozwiązania oraz jakie pułapki zastawił na nas PayPal. Zapoznaj się dokładnie z całym artykułem, by dowiedzieć się jak połączyć Revolut z Paypal. Jako uzupełnienie polecamy artykuł jak płacić Paypal. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem jak wypłacić pieniądze z Paypal.

Najlepsza alternatywa dla Revoluta

Warto wiedzieć, iż banki dość mocno obecnie konkurują z fintechami typu – Aion Bank, Revolut, Wise, N26 czy Curve. Efektem zaciekłej konkurencji są ciekawe produkty bankowe, nie odbiegające od oferty Fintechów. Polecamy się im przyjrzeć, ponieważ w wielu wypadkach może to być nawet korzystniejsze i przede wszystkim prostsze rozwiązanie. Przykładowo, zakładając konto w PEKAO zyskujemy darmowe przewalutowania po kursie Mastercard. Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać z wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). Obecnie możemy zyskać 200 zł za założenie konta i prostą aktywność, warto skorzystać z tej oferty. Więcej szczegółów w naszym artykule !

Kolejna ciekawa oferta to konto Citibank, gdzie otrzymujemy dostęp do dedykowanego kantoru internetowego, karty wielowalutowej i bankomatów Citi Bank na terenie polski z których wypłacimy i wpłacimy waluty obce (USD/GBP/CHF/EUR). Oferta jest zaprezentowana w rankingu kont osobistych.

jak dodać kartę Revolut do Paypal?

Zaczynamy, gdy tylko mamy możliwość dokonywania płatności przy pomocy PayPala, powinniśmy z tego korzystać. Wtedy bezpieczeństwo zakupów w danym sklepie jest najwyższe, dodatkowo w przypadku problemów otrzymamy szybki zwrot pieniędzy. Co ciekawe, aby dokonywać płatności tym rozwiązaniem, nie musimy wcześniej uzupełniać salda konta PayPal. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest dodanie karty płatniczej np. Revoluta do naszego konta. Tym samym nasza karta wielowalutowa zostanie obciążona dopiero w momencie płatności! Tą metodą możemy efektywnie dodać dowolną kartę płatniczą. Może to być Revolut, Skrill, Aion Bank czy tradycyjne banki – PEKAO, Citi, mBank itp.

Podpięcie/Dodanie karty Revolut do Paypala

Aby płacić Revolutem przez konto Paypal, w pierwszym kroku będziemy musieli dodać kartę to konta. Ze względu na zmiany kafelki/kategorię mogą wyglądać inaczej. Postaramy się przedstawić na screenach kilka wersji. Jednocześnie jeżeli wiesz jak to zrobić, możesz ominąć ten punkt.

Pierwsza wersja

Pierwszym krokiem jest zalogowanie do naszego konta PayPal, po zejściu w dół strony, po lewej stronie mam kafelek Rachunki Bankowe i Karty – wybieramy na nim „Powiąż rachunek bankowy lub kartę”. W kolejnym kroku wybieramy „powiąż kartę kredytową lub debetową”. Zostaniemy poproszeni o podanie numeru naszej karty, daty ważności, kodu bezpieczeństwa (cvv) oraz adresu rozliczeniowego (w tym przypadku nasz adres zamieszkania/zameldowania jest jak najbardziej wystarczający). Jeśli nie jesteśmy pewni co oznaczają wybrane skróty – zachęcamy do przeczytania poradnika dotyczącego budowy karty płatniczej. Cały proces zatwierdzamy klikając „powiąż kartę”.

Druga wersja

Aby móc płacić Revolutem przez Paypal, po wejściu na nasze konto wybieramy odpowiednio zakładkę „Portfel” na górnym pasku. W kolejnym kroku klikamy „Powiąż kartę”, po otwarciu nowej podstrony wypełniamy dane karty płatniczej i akceptujemy. Nowo dodana karta powinna się pojawić w zakładce portfel po lewej stronie, zaraz poniżej informacji o saldzie Paypal. To tyle, karta została dodana.

Możemy przejść do kolejnego, najważniejszego kroku; jak dokonywać płatność po najlepszych kursach.

UWAGA! W przypadku problemów z dodaniem karty, polecamy instalacje aplikacji mobilnej PayPala i próbę dodania karty debetowej z poziomu aplikacji mobilnej.

Revolut Paypal – przewalutowanie u wystawcy karty

W tym punkcie radzę uważać, ponieważ niezastosowanie się do poniższej instrukcji może skutkować podwójnym przewalutowaniem transakcji i stratą pieniędzy! Paypal przy dokonywaniu płatności, jako domyślną opcję sugeruje przewalutowanie po swojej stronie – w takim przypadku karta płatnicza jest obciążana w lokalnej walucie lub w walucie karty. Za każdym razem powinniśmy odmówić propozycji obciążenia naszej karty w walucie lokalnej/walucie karty. Jest to bardzo niekorzystne i zawsze na tym stracimy!

Proszę uważnie przeczytać ten fragment. Rezygnacja z tej „wyśmienitej propozycji” niestety nie jest intuicyjna. Jak zrezygnować z przewalutowania Paypal pokazuję poniżej. Po przejściu na stronę płatności i zalogowaniu się na nasze konto Paypal, wybieramy źródło finansowania (w naszym przypadku kartę Revolut). W kolejnym kroku zobaczysz  podsumowanie transakcji: pod żadnym pozorem nie klikaj „zapłać teraz”. W pierwszej kolejności musimy zrezygnować z przewalutowania PayPal, poprzez wybranie „wyświetl opcje przeliczania walut”:

Paypal Revolut

Powinno nam się pojawić nowe okno z dwiema opcjami. Tym razem zaznaczamy „Przelicz u wystawcy karty” i klikamy „zgadzam się”. Całość powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej

Revolut Paypal

Po przejściu tych 2 kroków możemy dokonać płatności, korzystając ze świetnych kursów Revoluta i ochrony kupujących PayPal. W przypadku pytań, proszę o pozostawienie komentarza.

Z Revolut na Paypal i odwrotnie

Oprócz powyższego poradnika, przygotowaliśmy cała serię artykułów o tych 2 usługa. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wpisami:

Jak wypłacić USD z Paypala na Revoluta?

Niestety nie ma bezpośredniej metody wypłaty USD z Paypala na Revoluta. Jednak jest pewien pośredni sposób aby dolary z naszego PayPala trafiły na konto Revolut. Cały proces zajmuje ok 1-2 dni roboczych i nic nie kosztuje wiąże się z prowizją 1,7% vs prowizja Paypal za przewalutowanie min. 3-4%! Jak wypłacić USD z Paypala na Revoluta.

Jak wypłacić EUR/GBP z Paypala na Revoluta?

W przypadku wypłaty EUR/GBP z Paypala do Revoluta, również nie ma bezposredniej metody.  Jednak znaleźliśmy i wielokrotnie przetestowaliśmy sposób wypłaty, w którym prowizja wynosi zaledwie 0,7% vs min. 3-4% kosztu przewalutowania Paypal. Cały proces zajmuje do 24h i co więcej jest bardzo prosty. Jak wypłacić EUR/GBP z Paypala na Revoluta.

Revolut i Paypal

Jak widać z naszego wpisu, nie trzeba wcale wybierać. Można śmiało korzystać z obu usług i to jednocześnie. Choć nie zawsze będzie to intuicyjne, ale z całą pewnością obie platformy oferują różne korzyści, które w połączeniu ze sobą stają się bezkonkurencyjna propozycją. Oczywiście Paypala nie musimy wcale łączyć z Revolutem, może to być każda inna karta płatnicza – walutowa, wielowalutowa czy nawet złotówkowa. O samych płatnościach kartą pisaliśmy w artykule – jak płacić Revolutem?

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.5/5 (Ilość ocen: 16)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
90 komentarzy on “Jak płacić Revolutem przez paypal? Dodanie karty revolut do paypal”
 1. Emil

  Cześć. Chcę wykonać płatność USD w PayPal z wykorzystaniem karty Revolut. Pojawia się komunikat „Zezwalasz na pobranie kwoty w wysokości do 20,00 USD w związku z dodatkowymi opłatami pobieranymi przez handlowców z tytułu wysyłki, podatków lub innych obciążeń. Zapłacisz tylko kwotę, na którą wyrażasz zgodę”. Czy coś się zmieniło w kwestii prowizji PayPal? Może wiecie coś na ten temat?

  Odpowiedz
  1. Michał Król
   Michał - Finhack

   Z treści informacji, wynika że to kwota która pobierze sprzedawca a nie Paypal.

   Odpowiedz
 2. Darek

  Aktualnie nie widzę opcji wyboru metody przewalutowania (wyświetl opcje przewalutowania tak jak w oryginalnej informacji). Można natomiast zmienić walutę dodanej karty Revolut z GBP na USD. Pytanie, bo nie mam w tym doświadczenia, czy w tym przypadku zostanie zastosowany kurs Revoluta? Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 3. Kasia

  hej, mam trochę problem ze zrozumieniem tego poradnika – jak placic Revolutem przez Paypala. Czy chodzi o to ze mozna placic w ten sposob wylacznie dokonujac zakupow w sklepach internetowych, które dają opcje płatności PayPal w USD? Czy moglibyscie wyszczególnić sytuacje w których ten Finhack zadziała?
  Moja sytuacja jest taka ze otrzymałam na PayPala, z którego rzadko korzystam – kwotę w USD i chce z niej skorzystać – pomijając te łupieżcze przewalutowania. Czyli albo wypłacić dolary, albo je przelać, albo nimi zapłacić korzystając z dobrych przewalutowań Revoluta. Jeśli chodzi o wypłatę środków to widze ze dają jedynie opcje przelewu złotowek na konto bankowe w PL. Bede wdzieczna za porade, Kasia

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Kasiu,

   Na wypłatę USD jest osobny poradnik https://finhack.pl/jak-wyplacic-pieniadze-eur-usd-gbp-z-paypala-na-konto/.

   Powyższy poradnik dotyczy przeniesienia przewalutowania z Paypal na Revolut w przypadku zakupu produktów online. Nie odnosi się do wypłaty środków z PayPal’a

   Odpowiedz
 4. Klaudia

  Hej! Mam problem, ponieważ mój wspaniały bank Ipko nie daje mi możliwości wypłaty pieniędzy z paypala na swoje konto bankowe. Postanowiłam założyć Revoluta, karta podpięta, mimo tego samego adresu rozliczeniowego nadal nie mogę zrobić przelewy z paypal na revolut ponieważ „Część banków i wystawców kart nie akceptuje jeszcze przelewów.”. Mam problem, bo zarabiam w USD i zabuliłam już nawet na tym nieszczęsnym PayPalu za przewalutowanie, ale kompletnie w żaden sposób nie mogę z niego wyciągnąć pieniędzy. Jest jakiś sposób by wypłacić PayPal na revolut? A najlepiej na moje konto w IPKO? walczę z tym problemem już od kilku miesięcy i rwe włosy z głowy.
  Z góry dziękuję

  Odpowiedz
 5. Teresa

  Hej! Jestem w USA i mam konto PP i Revolut w Polsce. Potrzebuję zrobić przelew na konto PP amerykanskie. Jak najlepiej to zrobic? z góry dzięki, Teresa

  Odpowiedz
 6. Damian

  Witam mam pytanie teraz wchodzi nowa polityka ebay wychodzą z paypal i chcą rejestracji konta bankowego ja ma konto polskie a myslałem zeby otworzyc konto walutowe czy Revolut przejdzie moze ktos juz to próbował

  Odpowiedz
 7. Bogdan

  Hej a jak ma sie obecnie sytucja w UK po wejsciu nowych przepisow od stycznia 21 roku ?
  Po zalogowaniu sie i podpieciu karty platniczej Revolut . Chcac zrobic przelew na fakture w USD do USA pojawiaja sie od razu tabelki z GBP .Wiec jak tu uniknac podwojnego przewalutowania?

  Odpowiedz
 8. Paweł

  Witam, jestem użytkownikiem PayPal i mam z moim kontem powiązaną kartę płatniczą Visa w mBanku. Czy PayPal pozwoli na dodanie drugiej karty, Revolut do mojego konta PayPal? Pozdrawiam, Paweł

  Odpowiedz
 9. Jacek

  Czy jak płacę przez PP kupując coś w USA to na Revolucie uprzednio powinienem przewalutować na USD czy normalnie złotówki (i sam przeliczy na USD w momencie płatności) ?

  Odpowiedz
 10. Piotr

  Czy dane karty Revolut muszą być zgodne z danymi Paypala? Mam brytyjski adres i chciałbym podpiąć Revoluta żony.

  Odpowiedz
 11. Finhack Junior

  Niestety to nie działa dla EURO. Nie można dodać konto TransferWise w EURO jako rachunek bankowy do PayPal’a. Dostałem odpowiedz z Supportu:

  „TransferWise jest rachunkiem nieobsługiwanym w naszym systemie. Należy on do brytyjskiej firmy, a do konta PayPal, można dodać jedynie polskie rachunki bankowe denominowane w PLN lub amerykańskie w USD. Sugeruję dodać lokalny rachunek, aby móc bez przeszkód wpłacać i wypłacać środki.”

  Wygląda na to, że uda się to robić tylko z USD/GBP.

  Czy są inne rozwiązania?

  Odpowiedz
  1. FINHACK JUNIOR

   Ten komentarz chodzi o wypłacie EUR z konta PayPal z pomocą TransferWise, chyba nie do tego artykułu – sorry!

   Odpowiedz
   1. finhack

    W artykule są 2 sposoby, sami testowaliśmy sposób z Paypal—>Revolut i wszystko działa jak należy.

    Odpowiedz
 12. Michael

  Witam. Mam konto paypal w euro (mieszkam w irlandii). jakis czas temu uruchomiłem sobie konto revolut gdzie rowniez glowna waluta jest euro. moim planem jest zasilanie karty revoluta transferami z paypala, przewalutowanie na PLN i platnosci w tej walucie kiedy bede na urlopie w polsce. Dodalem karte Revolut do konta paypal ale nie moge wyslac pieniedzy. dodalem bank gdzie numer podany na koncie R zostal zaakceptowany i dostalem informacje ze zostaly wyslane dwie male platnosci do R i zeby je podac. Tylko ze ja ich nie widze na swoim saldzie na revolucie. Jak to rozwiazac?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Płatności będą widoczne po wybraniu odpowiedniego Salda/Konta revolut w tym przypadku EUR. Czas transferu to jeden dzień roboczy (tak było w naszym przypadku).

   Odpowiedz
 13. Michal

  WItam, pytanie: mam konto w polsce i paypala podpietgo do niego.Zalozylem TW konto w USD i chcialbym przelac pieniadze z Patreona na PP i potem na TW a potem na konto Polskie w USD. problemem jest to ze z patreona dostaje na PP odrazu kwote w ZL a caly zabiego jest wlasnie po to aby PP nie przewalutowywal kwoty po otrzymaniu pieniedzy

  Odpowiedz
 14. Wojciech

  Dziękuję za podpowiedź. Jakaś podpowiedź co do vpn?

  Odpowiedz
 15. Wojciech

  Witam
  Niestety do polskiego konta PayPal nie można dodać konta z niemieckim IBAN. Nie mozna też mieć dwuch kont PayPal. Jak w takim wypagku zmienić konto z PL na DE?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Ja osobiście posiadam 3 konta Paypal na własne dane. To, że z Polskiego konta nie wypłacimy EUR zaznaczyliśmy wyraźnie w artykule (https://finhack.pl/jak-wyplacic-pieniadze-eur-usd-gbp-z-paypala-na-konto/).

   Odpowiedz
   1. Wojciech

    Dzięki za info. Jednak po założeniu konta PayPal w DE dostałem informację:

    Dear Wojciech,

    Our records indicate you may be living in a country different to the one you signed up with on your PayPal account. If this is the case, you have to sign up for a PayPal account in the country that you are now living.
    You need to close your existing PayPal account and then open a new PayPal account in the country you are now living.
    Before you close your account, you need to withdraw any money from your PayPal balance.
    If you need to open a dispute on a recent payment, you should wait until the dispute is resolved before closing your account.
    Your PayPal account has been restored to full access in order for you to make the change.
    We appreciate your patience and cooperation.
    Thank you.
    PayPal

    Czy masz jakieś sugestie jak to obejść?

    Odpowiedz
    1. finhack

     Panie Wojciechu, konto najlepiej stworzyć na nowym użytkowniku (czysta historii przeglądarki). Dodatkowo powinniśmy używać vpn, tak aby kraj i ip były zgodne.

     Odpowiedz
  2. Marta

   Witam! Chciałabym prosić o pomoc. Mam konto paypal zarejestrowane w Polsce. Na konto zostały przelane środki w EUR, które system przelicza z automatu na PLN. Z kontem mam powiązany rachunek w polskim banku oraz kartę debetową Revolut.
   Czy jest jakaś możliwość żeby uniknąć przewalutowania, przelewając środki na przykład na Revoluta? Jeśli nie, na której transakcji stracę najmniej? 🙂

   Odpowiedz
   1. finhack

    Tak, dla małych kwoty https://finhack.pl/jak-wyplacic-pieniadze-eur-usd-gbp-z-paypala-na-konto/. Przy większych przelewach niezbędny będzie adres korespondencyjny w Niemczech.

    Odpowiedz
  3. Artur

   Połączyłem Revolut z PayPal.
   Revolut jest w euro.
   Płacę nim za Spotify i chciłbym żeby przeliczenie dokonywał Revolut.
   A może tak już jest? Płatności dopiero będą.

   Odpowiedz
 16. Pablo

  Mam trochę środków na paypalu. Z poszukiwań internetowych dowiedziałem się, że USD z paypala na revoluta nie da rady przesłać. Ale są też wypowiedzi, że PLN z paypala na revoluta już da radę wysłać. Czy to prawda?

  Środki są na tyle skromne, że przewalutowanie nie będzie miało wielkiego znaczenia, a chciałbym je po prostu w końcu wykorzystać płacąc np za bułki w sklepie.

  Z góry dzięki za odpowiedź!

  Odpowiedz
 17. Tomek

  PayPal zmienił interfejs strony nie jestem w stanie znaleźć opcji “wyświetl opcje przeliczania walut”. Ktoś to robił w nowej odsłonie ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Sprawdziliśmy i dalej wygląda to tak samo. Wybieramy „płatność Paypal” –> logujemy się na konto —> wybieramy źródło finansowania (wybrana kartę” i klikamy kontynuuj –> w kolejnym korku mamy opcje przeliczeń i tu zmieniamy

   Odpowiedz
   1. Rad

    Sprawdzałem przed chwilą i opcja „Kurs wymiany: Wystawca karty określi kurs wymiany” pojawia się tylko przypadku wybrania innej karty niż Revolut. Przy karcie z Revolut nie ma opcji wyboru.

    Odpowiedz
   2. RobQ

    Czy mógłbym prosić o odświeżenie tematu dot. „przeliczania walut” przy płatności PayPalem i Revolut lub inną kartą walutową ? Pytam ponieważ dzisiaj robiłem taka transakcje na Ebay.de, waluta EUR płatność PayPal z podpiętą kartą walutową EUR w MBanku – co prawda dokonałem płatności przy użyciu telefonu ale na żadnym etapie nie zauważyłem wspomnianej funkcji „wyświetl opcję przeliczenia walut”

    Odpowiedz
    1. finhack

     Wszystko działa jak należy, na pierwszy etapie (tam gdzie wybieramy kartę i wpisujemy adres), PayPal informuje „Kurs przeliczenia walut w systemie PayPal: 1 PLN = 0,21027 EUR

     Zobacz opcje waluty” i własnie klikamy w „Zobacz opcje waluty” i wybieramy EUR zamiast PLN.Po zmianie opcji będzie informacja „Opłaty wystawcy karty nie zostały jeszcze wliczone.”. Sprawdzone 8.11.2020. Pozdrawiam

     Odpowiedz
 18. Przemek

  Świetny Tutek! Ja byłem bardzo sceptycznie nastawiony do waszego serwisu ale to właśnie on przekonał mnie do tego! Możecie dodać jeszcze instrukcje płacenia w ebay omijająć przewalutowanie paypala bo nie jest to takie oczewiste. Serdecznie dziękuję!

  Odpowiedz
 19. NiePayPal

  unikajcie paypal jak ognia, mam 3 firmy konta firmowe paypal losowo mi zamrażają kasę na 180dni albo nawet całe konta, revolut nie mogę podpiąć znajomi mają ten sam problem. Jedna sprawa skończyła się w sądzie bo po 180dniach powinni odblokować srodki. Zamrozili mi 35 tys dolarów ponad rok z odszkodowania paypal polska jeszcze musieli wybulić 12 tys dolarów. Nie pozdrawiam Agnieszki z supportu tępa dzida. NIE DLA PAYPAL buduję teraz i pozycjonuję kilkaset stron jak paypal postępuje z ludźmi na całym świecie. Zgłaszają się ludzie dosłownie dziesiątki tys. z opisami swoich sytuacji. Najwięcej jest w Europie i Azji takich jazd. Bo USA mają jednak regulacje tego yebanego semickiego złodzieja.
  Podaję przepis jak walczyć na drodze sądowej w Polsce do tej pory już 300 wygranych spraw.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Szanowny Panie dziękujemy za opinie 🙂 Niestety Paypal czasami jest jedyną opcją wypłaty środków z danej usługi czy strony internetowej. Można go nie lubić, ale rezygnacja z Paypala oznacz rezygnację z pewnych usług dostarczanych przez strony trzecie. Chętnie usłyszymy od Pana szczegóły problemów, zapraszamy do kontakt kontakt@finhack.pl .

   Odpowiedz
 20. Krzysztof

  Przed chwilą dodałem kartę Visa od Revoluta, po 10 sek. miałem kod weryfikacyjny w aplikacji, zero problemów.
  Dzięki za poradnik .

  Odpowiedz
 21. Illia

  Hello. I’ve managed to add TransferWise USD account to Polish PayPal. Before I tried via web site and nothing. Today I tried to add using mobile application. I was redirected to PayPal website, I logged in and added account after first attempt.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Thank you for tip. We will add it to our guide.

   Odpowiedz
 22. Ewa

  Dzień dobry,
  Chcę dodać kartę Revolut (firmową), zarejestrowaną w UK, do konta Pay Pal (na te same dane). Po wpisaniu danych karty i zatwierdzeniu wyskakuje powiadomienie o tym, że dodanie karty się udało, jednak nie ma jej w zakładce „Money” (portfel) – jest tam pusto. Czy spotkaliście się z podobną sytuacją?

  Odpowiedz
 23. Marcin

  „Powinno nam się pojawić nowe okno z dwiema opcjami. Tym razem zaznaczamy “Przelicz u wystawcy karty” i klikamy “zgadzam się”. Całość powinna wygladać jak na zdjęciu poniżej”

  Co zrobić jeśli taki komunikat się nie pojawia,a karta jest automatycznie obciążana płatnością, oczywiście po niekorzystnym przeliczeniu na GBP. Miałem tak dwa razy, na WISH płaciłem pierwszy raz, na HUMBLU miałem przypisane do płatności automatycznych.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Chyba najlepiej napisać do Paypala, że nie chcesz korzystać z ich „świetnych” przewalutowań, ponieważ wystawca twojej karty oferuje korzystniejsze warunki. Zadaj po prostu pytanie jak zrezygnować z automatycznego przewalutowania po ich stronie.

   Odpowiedz
 24. Kamil

  Cześć!
  Po wyborze karty Revolut jako Źródło finanowania nie mam żadnego okno z „Zapłać teraz” – są po prostu informacje o karcie (typ, data ważności, adres rozliczeniowy)

  Odpowiedz
  1. finhack

   Nie za bardzo rozumiem pytanie? W jakiej walucie Pan próbuje zapłacić? Możliwe, że system np. funtach(GBP) nie proponuje opcji przeliczenia. W związku z tym nie trzeba nic kombinować.

   Odpowiedz
   1. Kamil

    Przepraszam, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Sytuacja wygląda następująco:
    Posiadam kartę Revolut oraz konto Paypal. Chciałbym z konta Paypal przelać pieniądze w euro na kartę Revolut, by później móc na poziomie karty Revolut przewalutować euro na dolary/złotówki. Czy jestem w stanie tak zrobić?

    Odpowiedz
 25. Monika

  Czy na AliExpress obecnie można płacić PayPalem ? Czy za tą metodę płatności pobierana jest dodatkowa opłata ? Czy mając PayPal z podpiętą kartą wirtualną Revolut opłaca się płacić w USD czy płacąc w PLN, mając ustawioną główną walutę złotówki wychodzi na to samo ? Oraz czy zamawiając coś z Chin (podobno nie można podawać Polskich znaków w adresie bo odrzucą płatność) co w sytuacji kiedy mam adres z Polskimi znakami zarówno na PayPal jak i na Revolut (ten sam) czy PayPal automatycznie doda ten adres w formularzu zakupów czy będę mogła go edytować ? Chodzi mi o to czy muszę zmieniać na PP i Rev adres na bez Polskich znaków czy wystarczy zrobić to po prostu już przy formularzu dostawy np. na AliExpress składając zamówienie ? Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  1. finhack

   Jakoś niedawno została dodana możliwość płatności Paypalem, co do opłat nie jesteśmy pewni. Przy większych kwotach lepiej płacić w USD minimalnie lepiej to wychodzi. Dla niewielkich płatności różnica jest groszowa. Na aliexpress podajemy adres bez polskich znaków.. Płacąc Paypalem podstawia się domyślny adres, ale przed akceptacją płatności można go zmienić.

   Odpowiedz
   1. Monika

    Rozumiem, na koncie PayPal moją główną walutą jest złoty Polski. Opcje przeliczania mam ustawioną jako „Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego” na AliExpress pokazuję mi się cena w złotówkach. Żeby zapłacić w USD muszę zmienić jedynie walutę w AliExpress czy oprócz tego muszę jeszcze ustawić jako główną walutę USD w PayPal lub zmieniać jakieś ustawienia w Revolucie ? Dodam że moje środki PP to równe 0 ponieważ chce aby pobierało pieniążki z salda Revoluta na którym posiadam PLN

    Odpowiedz
    1. finhack

     Waluta na Paypalu określana jest w momencie płatności. Jeśli sprzedawca będzie chciał dokonać obciążenia w USD, Paypal w monecie płatności zapyta Panią czy ma dokonać obciążenia w walucie karty czy w USD. Przykład widać na screenach w ostatnim akapicie.

     Odpowiedz
 26. Maciek

  Informację znalazłem tutaj:
  https://www.google.com/amp/s/
  Znajduje się na samym dole artykułu

  Odpowiedz
  1. finhack

   W tym przypadku chodzi o wysyłanie pieniędzy innemu użytkownikowi PayPala (np. znajomemu). W przypadku płatności za usługi czy towary Paypal nie obciąża użytkownika dodatkową opłatą.

   Odpowiedz
 27. Maciek

  „Do wad systemu PayPal można również zaliczyć opłaty, jakie naliczane są przy transakcjach krajowych, w przypadku pobrania środków z karty płatniczej powiązanej z kontem. Jeżeli użytkownik zapomni zasilić swoje konto PayPal przed realizacją transakcji w PLN, wówczas PayPal pobierze od niego opłatę”

  Czyli mając podpiętą kartę Revolut, chcąc zapłacić np. na Ali, posiadając stan konta PayPal 0zł i wybierając źródło finansowania kartę Revolut płacimy dodatkową opłatę za to że pobiera pieniądze z karty a nie z salda PayPal ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Paypal posiadamy od dobrych kilku lat, obecnie podpięte karty Revolut. W przypadku transakcji, gdzie obciążenie dokonywane jest na kartę płatniczą, ani razu nie została naliczona żadna opłata. Może Pan napisać skąd pochodzi powyższa informacja?

   Odpowiedz
 28. Tomek

  Cześć, jesli będe miał podpiętą karte debetową oraz revolut do paypala to z ktorej będzie chciało wykonywać transakcje? A jesli nie będzie wystarczających srodków na revoult t skorzysta np z debetowej? Da się to jakoś ustawić? Czy wogóle nie da się dodać 2 kart do paypala?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Płacąc w internecie Paypalem w momencie wykonywania transakcji wybiera Pan saldo (Saldo paypal lub konkretna karta podpięta do konta). Dodatkowo, jeśli jest to płatność walutowa, określa Pan czy obciążenie ma być dokonane w walucie lokalnej czy walucie rozliczeniowej Pana karty.

   Odpowiedz
 29. Wojtek

  Trzeba włączyć Transakcje Online po stronie karty Revolut. Wtedy wszystko przechodzi

  Odpowiedz
 30. Tomasz

  Dzisiaj próbowałem dodać kartę z Revolut i nici.. 🙁

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dzis bez problemu dodalismy 2 nowe karty revolut do konta Paypal. Preszę sprawdzić czy nie ma Pan/Pani wyłaczonych transakcji internetowych w ustaiweniach karty Revolut(Karty/Bezpieczeństwo).

   Odpowiedz
 31. Maciek

  Czy istnieje możliwość na wypłatę pieniędzy na konto Revolut z salda Paypal? Mam na myśli wypłatę w USD.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Sprawdzony ostatnio sposób (https://finhack.pl/jak-wyplacic-pieniadze-eur-usd-gbp-z-paypala-na-konto/). Z Paypala na Revolut’a niestety się nie da. Powyższa metoda zadziałała bez problemu dla USD.

   Odpowiedz
 32. Sebastian

  Ja dodawałem dziś, na początku miałem ten komunikat o problemi z adresem, ale okazało się – że problemem było pole na datę ważności wpisywałem cały rok a mają być 2 ostatnie cyfry.

  Odpowiedz
 33. Michał

  Problem z paypal . Nie można dodać kart Revoult. Informacja o błędnym numerze karty .

  Informacja zwrotna od PayPal :
  Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą PayPal.

  Panie Michale, karty wydane przez Revolut są wystawione w Wielkiej Brytanii.

  PayPal wymaga, by karty dodawane do kont PayPal miały taki sam kraj rejestracji, co konto PayPal, do którego karta jest dodawana. Robienie inaczej jest łamaniem naszej Umowy z Użytkownikiem.

  Karty Revolut w związku z w/w zasadą są niekompatybilne z serwisem PayPal. Jesli karta jest odrzucana, nie będzie możliwości jej dodania do konta PayPal.

  Więc

  Odpowiedz
  1. finhack

   To widać, iż Paypal stara się blokować nowych użytkowników. Wcześniej przechodziło bez problemu, aktualnie na moim Paypalu są dodane 2 karty Revolut. Drugą opcja jest karta walutowa np. kantoru Alior banku, robimy transfer na konto walutowe z Revoluta (za darmo) i normalnie płacimy.

   Odpowiedz
  2. finhack

   Z drugiej strony 7 czerwca dodawałem kartę bez problemu, chociaż inny użytkownik zgłaszał problem. Możliwe, iż tylko cześć kart udaję się wyłapać.

   Odpowiedz
 34. mm

  Czy istnieje jakakolwiek karta przedpłacona w europie, którą można zasilić bezpośrednio saldem zgromadzonym na paypal? Najlepiej w pln, ale może też być euro.

  Odpowiedz
 35. powis

  Funkcja z przeliczaniem waluty wyświetla się w momencie płacenia.Możemy wybrać kto ma przeliczyć złotówki na daną walutę (dostawca karty czy Paypal) Praktycznie w ostatnim kroku. Także Revolut działa 🙂

  Odpowiedz
 36. Powis

  Tego nie da się zrobić. Nie ma takiej opcji „Wyświetla opcje przeliczania waluty”

  Odpowiedz
  1. finhack

   Kilka dni temu płaciliśmy Revolutem przez Paypala w GBP i EUR. Na etapie zatwierdzania płatności powinien być ten przycisk lub bardzo podobny. Przy najbliższej okazji zweryfikujemy wygląd tego etapu.

   Odpowiedz
  2. finhack

   Własnie zrealizowałem płatność w USD z pomocą tej metody. Opcja ta pojawia się w drugim kroku tzn. po zalogowania do konta i zatwierdzeniu „źródła płatności”, w kolejnym kroku pojawia się to okno.

   Odpowiedz
  3. Mikołaj

   Podczas przekierowania mnie na PayPal (na stronie mam kwotę w dolarach) nie mogę użyć podpiętej karty revoult ponieważ wyświetla się komunikat, że nie mogę dokonać transakcji tą kartą. Co jest nie tak ?

   Odpowiedz
 37. Mirosłąw

  Przelew na rachunek bankowy, i do wyboru mam tylko Alior Bank, wybieram,” Nie widzisz wszystkich rachunków bankowych lub kart?”i widze karte revolut matercard ale nie mogę nic wybrać i otrzymymuję, Źródła płatności nieobsługiwane do przelewów
  Część banków i wystawców kart nie akceptuje jeszcze przelewów.Jakaś rada?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Z Paypala, jeśli konto jest zarejestrowane na polski adres i tak można wypłacić jedynie PLN. Nowy rachunek można zdefiniować zgodnie z instrukcją powyżej.W przypadku wypłaty USD/EUR Paypal dokona automatycznej wymiany na PLN zaraz przed wysłaniem środków.

   Odpowiedz
 38. Łukasz

  Cześć, na koncie PayPal mam wpłaty w walucie USD i chciałbym powiązać kartę revolut tak aby móc w usa płacić dolarami. Czy ma to sens? Z góry dzięki za odpowiedź.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Cześć, niestety nie ma możliwości płacenia Revolutem z salda Paypala. Ten układ działa tylko w jedną stronę, czyli płacimy paypalem z salda Revoluta. USD można wypłacić, jeśli założymy konto w amerykańskim banku i na nie dokonamy wypłaty. Jakiś czas temu działał patent z połączeniem Paypal –> Transferwise, cześć użytkowników była w stanie wypłacić USD na konta Transferwise.

   Odpowiedz
   1. Łukasz

    Dzięki za odpowiedź.

    Odpowiedz
   2. dada

    Tytuł wprowadza w błąd > ” -jak-placic-revolutem-przez-paypala ”
    Nie da się

    Odpowiedz
    1. finhack

     Nie bardzo rozumiemy o co Pani/Panu chodzi? Jeżeli ma Pan/Pani problem ze zrozumieniem naszego poradnika to zachęcam do zadania konkretnych pytań.

     Odpowiedz
 39. Grzegorz

  Witam , czyli jeśli ma revolut i mieszkam w Polsce to wypłacając z Konta paypal 2000 euro zostanie przewalutowane na złotówki ? Jedynym rozwiązaniem jest założenie konta w Niemczech np. N26? Kuliński

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dla konta zarejestrowanego w Polsce transakcja zawsze zostanie przewalutowania na PLN, chyba że wypłata idzie na konto prowadzone w amerykańskim banku (wtedy można wypłacić USD). Jeśli zarejestrujemy konto Paypal na Niemcy z niemieckim adresem i kontem w niemieckim banku, wtedy można wypłacić EUR.

   Odpowiedz
 40. Lahar

  Jak podpiac pod PP konto Revolut? Mieszkam w Pl i taki mam adres. Karte Revolut podpielam bez problemu ale wije sie jak waz przesylajac pieniadze z roznych PP zeby po kilku dniach przelewow z cudzeg konta wplacic na Revolut. Odrzuca mi wstawienie konta (zeby bezposrednio wyplacac pieniadze z PP) bo Iban brytyjski

  Odpowiedz
  1. finhack

   Wypłata to inna para kaloszy. Niestety PayPal daje możliwość wypłaty TYLKO w walucie naszego kraju. Jeśli mamy konto zarejestrowane w UK to możemy wypłacić jedynie Funty na konto brytyjskie. Jeśli mieszkamy w Niemczech to możemy wypłacić jedynie EURO na konto w niemieckim banku itp. Dla Polski jedynie jest możliwa wypłata PLN na konto złotówkowe.
   Wyjątkiem są USD, które możemy wypłacić w przypadku posiadania konta w Amerykańskim banku (konto dolarowe prowadzone przez Polski bank nie przejdzie).

   Odpowiedz
 41. QDS

  Nie mogę powiązać karty otrzymuję komunikat: Podany adres rozliczeniowy jest nieprawidłowy. Potwierdź adres rozliczeniowy powiązany z tą kartą i spróbuj ponownie.
  Adres w paypal i revolut są takie same

  Odpowiedz
  1. finhack

   Może proszę spróbować zmienić kraj na GB (Wielką Brytanie), ponieważ to tam są zarejestrowane karty.

   Odpowiedz
   1. QDS

    Jako adres rozliczeniowy do podawanej karty Revoluta w paypal mam podać Wielka Brytania?
    Nie widzę takiej opcji przy dodawaniu, mogę zmienić ulicę kod i województwo. nie ma nawet pola kraj.

    Odpowiedz
    1. finhack

     5 minut temu dodaliśmy wirtualna kartę Mastercard. Dane rozliczeniowe xxxxx x/x, kod pocztowy, Warszawa,Mazowieckie i przeszło.Konto zarejestrowane na Polskę. W przypadku dalszych kłopotów najlepiej pisać do supporty Paypala.

     Odpowiedz
    2. QDS

     Dzisiaj po kilku miesiącach spróbowałem dodać tą samą kartę Revolut i bez problemu przeszło

     Odpowiedz
  2. Krzysztof

   Podbijam! Mam to samo!

   Odpowiedz
   1. finhack

    W tym przypadku pozostaje support Paypala. Nam bez problemu przepuszcza karty fizyczne i wirtualne. Jedną z nich dodałem dosłownie 1 min temu.

    Odpowiedz
  3. Agata

   Dzięki wielkie, tego szukałam!

   Odpowiedz
  4. Radek

   Miałem tak samo. Pomogło stworzenie wirtualnej karty Master Carda i podpięcie jej do Pay Pala. Już parokrotnie miałem podobny problem z kartą Visa Revoluta. Ostatecznie usunąłem kartę Visa i zamówiłem fizyczną Master Carda. Jak opisałem problem Revolutowi to mi zwrócili pieniądze za wysyłkę nowej karty. Mam nadzieje, że u Ciebie też zadziała.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *