fbpx

Wypłata euro z bankomatu kartą Revolut i nie tylko

Jak wypłacić Euro w Polsce przy użyciu Revoluta?

Poradnik dotyczy nie tylko kart Revolut, ale też innych i ma zastosowanie do Curve, IgoriaCard, kantoru Internetowego AliorBank, Cinkciarza, Skrill jak i innych kart rozliczanych w EURO. Przedstawię sprawdzone sposoby wypłaty Euro w naszym kraju – głównym warunkiem jest niski koszt lub jego brak. Podpowiem również jak wypłacić Dolary(USD) lub Funty(GBP). Opiszę, jak wykonać darmowy przelew walutowy z Revoluta na nasze krajowe konto walutowe. Większość rozwiązań przetestowałem własnoręcznie i w moim przypadku sprawdzają się one doskonale.

Uważaj! pułapka Euronetu

Już od jakiegoś czasu bankomaty Euronet oferują usługę wypłaty EUR. Zalecam unikania urządzeń tej marki, ponieważ za każdym razem operator stosuje tzw. DCC (Dynamic Currency Conversion), tym samym transakcja rozliczana jest w złotówkach a nie Euro. Wypłacając dewizy w Euronecie, bankomat zawsze zaproponuje przewalutowanie po niekorzystnym kursie, nie ma możliwości rezygnacji z tej usługi. Dodatkowo, karty typu Revolut czy Curve zostaną obciążone tzw. opłatą interchange. Tego typu wypłata będzie droższa niż wymiana złotówek na Euro w kantorze na lotnisku. Jednym słowem nie warto wypłacać Euro z bankomatów Euronet. Więcej o opłatach intercharge oraz DCC dowiesz się z naszego artykułu, jak wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą przy użyciu karty Revolut.

Najlepsza alternatywa do Revoluta (PEKAO)

Aktualnie Pekao oferuje świetną kartę wielowalutową. Zakładając konto zyskujemy darmowe przewalutowania po kursie Mastercard. Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać z wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). Naprawdę warto rozważyć założenie konto w Pekao jako alternatywe, do 30.12.2019 bank dodatkowo oferuje 200 zł premii na start!! Więcej szczegółów w naszym artykule !!

Wypłata Euro z Bankomatów w Polsce

Skoro już wiemy czego nie robić, przejdźmy do tego co możemy zrobić. Cześć banków wprowadziła do swojej oferty bankomaty umożliwiające wypłatę EUR, w tym przypadku możemy spróbować podjąć walutę z tych urządzeń. Tego typu usługę oferuje m.in. ING czy Citi Handlowy. Jednak ten pierwszy zastrzega, że jest ona zarezerwowana wyłącznie dla klientów banku. Testując tego typu urządzenia musimy uważać na ewentualną opłatę intercharge lub DCC (o których pisaliśmy tu). Bankomaty umożliwiające wypłatę Euro znajdziemy:

 • ING Bankomaty oferujące EUR :  Opole, Zwierzyniecka 2 | Nysa, Celna 28 | Krapkowice, 1 Maja 2 | Przemyśl, Plac Na Bramie 8 | Katowice, Sokolska 34 | Racibórz, Sienkiewicza 2 | Warszawa, Al. Jerozolimskie 54 (Dworzec PKP) | Nowy Sącz, Kościuszki 13 | Chorzów, Wolności 12 | Strzelce Opolskie, Krakowska 30 | Kędzierzyn Koźle, Piastowska 14 | Prudnik, Rynek 8 | Starachowice, Krzosa 4 | Olesno, Reymonta 3 | Częstochowa, Al. NMP 36/38
 • CitiBank podobno ma kilka takich urządzeń m.in Galerii Mokotów, bankomat przy ul. Goleszowskiej czy w Galerii Arkadia

Warto pamiętać o limicie wypłaty z karty Revolut, który dla nas wynosi równowartość 800 zł/m-c. Po jego przekroczeniu zostanie doliczona prowizja w wysokości 2% kwoty transakcji.

Niestety za dużo opcji nie mamy, jeżeli nam się nie uda wypłacić Euro z polskich bankomatów, zawsze możemy to zrobić w kraju docelowym. Nasz poradnik znajdziecie tu. Jeśli potrzebujemy gotówki przed wyjazdem mamy jeszcze klika sprawdzonych opcji.

Wypłata Walut (EUR,USD,GPB) za pomocą przelewu z Revoluta

Zawsze możemy dokonać darmowego przelewu waluty z naszego konta Revolut i wypłacić pieniądze w oddziale. Sam testowałem to rozwiązanie i działa ono bardzo dobrze. W części banków wypłata gotówki jest darmowa; przykładowo Alior Bank, Millennium czy Santander nie pobierają prowizji.Z drugiej strony za tego typu operacje zapłacimy prowizję w mBanku czy ING (ok. 9 zł). Pamiętaj! niektóre banki wymagają zamówienia konkretnej ilości waluty obcej na 24h przed wizytą w oddziale. Przy większych kwotach zawsze musimy zamówić dewizy przed wizytą w placówce. Sam osobiście korzystam z kantoru Alior Banku, prowadzenie kont walutowych wraz z kartami jest darmowe. Dodatkowo nie płacę nic za wypłatę gotówki w oddziale.

Ile czas trwa przelew i jaki jest limit wypłat z Revoluta

Miesięczny Limit darmowych przelewów oraz wymiany walut w Revolutcie to aż 20 000 zł. Do tej kwoty nie zapłacimy żadnych prowizji za wymianę czy przelewy. Co ciekawe za darmo wyślemy nie tylko przelew w PLN, ale też w innych walutach m.in EUR, USD, GBP czy CHF. Wystarczy dodać nasz rachunek bankowy w aplikacji i możemy zlecać transakcje. W moim przypadku czas przelewu złotówek(PLN) z Revoluta na konto w banku wynosił 1-2 dni robocze, dla walut obcych jest to zwykle 1-5 dni. Testowałem również transakcje w Euro i dolarach amerykańskich(USD). Oba przelewy z Revoluta do Alior kantoru wykonałem bez prowizji. Przelew EUR doszedł jeszcze tego samego dnia, rano zleciłem transakcje i wieczorem środki były dostępne w Alior Banku.

Jak wypłacić pieniądze z Revoluta na konto

Jeśli mamy już EUR czy USD na naszej aplikacji Revolut, kolejnym krokiem jest dodanie odpowiedniego konta do wypłaty. W aplikacji klikamy “Płatności”, następnie “Przelew bankowy” i “dodaj nowego odbiorce”. Teraz musimy określić do kogo wysyłamy pieniądze, jeśli to przelew własny wybieramy “Do mnie”.

Przelew revolut na konto bankowe

W następnym etapie musimy określić kraj do którego wysyłamy pieniądze oraz Walutę konta. Przykładowo ja wysyłam środki na konto EUR w Alior Banku, więc wybrałem “Poland” i “Euro”. W kolejnej zakładce wpisujemy dane odbiorcy Moje dane (imię+nazwisko), IBAN  (numer konta poprzedzony literami “PL”, który powinien wygladać tak PL00 0000 0000 0000 0000 0000 0000) oraz BIC/SWIFT (Dla Alior Banku to “ALBPPLPW”. Jeśli nie znasz BIC/SWIFT twojego banku wystarczy w wyszukiwarce google wpisać BIC/SWIFT + Nazwa twojego banku.

Przelew z revoluta na konto bankowe
Po wypełnieniu wszystkich danych, całą operację zatwierdzamy kodem SMS. Po dodaniu danego konta możesz zacząć wysyłać na nie darmowe przelewy. Aby zlecić wypłatę pieniędzy z Revoluta na konto bankowe wystarczy ponownie wejść w “Płatności” —> “Przelew bankowy” i tym razem wybrać odpowiedni rachunek z listy dodanych odbiorców. Zlecenie finalizujemy poprzez określenie kwoty i naciśniecie przycisku “Wyslij”.
przelew EUR z revoluta na konto bankowe
Darmowe przelewy Revolutem dostępne są w aż w 24 walutach. Miesięczny limit wymiany i przelewów to równowartość 20 000 PLN. Po jego przekroczeniu Revolut naliczy prowizję w wysokości 0,5% kwoty transakcji. Pełna lista walut, w których możliwe są darmowe przelewy:
PLN(polski złoty), EUR(Euro), USD(Amerykański Dolar), GBP(Funty), CHF(Franki Szwajcarskie), AED(Dirhamy ZEA), AUD(Dolar Australijski), CAD(Dolar Kandyjski), CZK(Czeskie Korony), DKK(Korony Duńskie), HKD(Hongkong Dolar), HUF(Forint Węgierski), ILS(Szekiel Izraelski), JPY(Japoński Jen), MAD(Dirham Marokański), NOK(Norweskie Korony), NZD(Dolar Nowozelandzki), QAR(Rial Katarski), RON(Leja Rumuńska), SEK(Korona Szwedzka), SGD(Dolar Singapurski), THB(Tajski Bath), TRY(Lira Turecka), ZAR(Rand Południowoafrykański).

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach i promocjach? Zapisz się!

6 komentarzy
 1. Odpowiedz Avatar
  Krzysiek 1 sierpnia 2019 10:47

  Sprawdziłem dziś bankomat i wpłatomat/bankomat w oddziale ING na dworcu PKP Warszawa Centralna. Nie udało mi się wypłacić EUR – nie pojawiła się nawet taka opcja do wyboru.
  Karta zasilona tylko w PLN.

 2. Odpowiedz Avatar
  Didu 25 sierpnia 2019 22:53

  Taka sama sytuacja w ing w oddziale Częstochowie który widnieje na oficjalnej stronie revolut. Oraz na miejscu oznaczony jako bankomat do wypłaty euro. Nie ma opcji wypłaty euro.

 3. Odpowiedz Avatar
  Przemek 8 października 2019 09:43

  To samo w Euronet. Próbowałem dziś zanim przeczytałem ten artykuł, więc cieszę się że się nie udało, ale mimo wszystko nie było opcji innej niż PLN.

 4. Odpowiedz Avatar
  Tomasz 27 listopada 2019 22:54

  Citibank bankomat walutowy nie przyjmuje kary Revolute

 5. Odpowiedz Avatar
  Grzegorz 30 stycznia 2020 13:03

  Pamiętać trzeba o tym, że przelewając z Revolut np. funty do polskiego banku na konto walutowe, zostanie pobrana opłata BEN lub SHA. Ma tak na pewno Pekao co przerobiłem na własnej skórze.

 6. Odpowiedz Avatar
  Paweł 24 lutego 2020 14:48

  Citi ma wiele bankomatów EUR, ale wypłacać mogą wyłącznie osoby, które mają tam konto i kartę (kartę przepina się między rachunkami w różnych walutach samodzielnie w aplikacji mobilnej). Brak prowizji za wypłatę.

  Dodaj swoją opinie

  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0