Wypłata euro z bankomatu kartą (np. Revolut)

23

Wypłata euro, dolarów, funtów z bankomatu

Poradnik dotyczy wypłata euro z bankomatu i to nie tylko kartą Revolut, ma zastosowanie tak naprawdę do wszystkich kart. Przedstawię sprawdzone sposoby wypłaty Euro w naszym kraju – głównym warunkiem jest niski koszt lub jego brak. Podpowiem również jak wypłacić Dolary(USD) lub Funty(GBP). Opiszę, jak wykonać darmowy przelew walutowy z Revoluta na nasze krajowe konto walutowe. Większość rozwiązań przetestowałem własnoręcznie i w moim przypadku sprawdzają się one doskonale. W przypadku większy kwot najlepiej dokonać wypłaty EUR/USD w oddziale wybranego banku (wiecej informacji na ten temat w naszym artykule). 

Poniższy wpis dotyczy jedynie wypłaty pieniędzy z Revoluta. Jeśli zastanawiacie się jak wpłacić pieniądze na konto, koniecznie przeczytajcie nasz wpis „Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze?

Najlepsza alternatywa do Revoluta (Citibank/PEKAO)

Najlepsze konto bankowe z kartą wielowalutową oferuje aktualnie  PEKAO. Zakładając rachunek zyskujemy darmowe przewalutowania po kursie Mastercard lub VIsa (konkurencyjne kursy wymiany walut na poziomie kantorów internetowych). Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać z wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). Obecnie możemy zyskać premię za założenie konta i prostą aktywność, dlatego polecamy przetestowanie tej oferty. Więcej szczegółów w naszym artykule !

Alternatywnie polecamy rachunek w Citibank. W ich kantorze możemy wymieniać waluty po mocno konkurencyjnych kursach. Bank również przygotował promocje na start dla nowych klientów. Warto sprawdzić szczegóły w naszym artykule – promocja konta  Citibank

Uważaj! Euronet wypłata euro

Już od jakiegoś czasu w bankomatach Euronet możliwa jest wypłata Euro. Jednak zalecam unikania urządzeń tej marki, ponieważ za każdym razem operator stosuje tzw. DCC (Dynamic Currency Conversion), tym samym transakcja rozliczana jest w złotówkach a nie Euro. Wypłacając EURO w Euronecie, bankomat zawsze zaproponuje przewalutowanie po niekorzystnym kursie, nie ma możliwości rezygnacji z tej usługi. Dodatkowo, karty typu Revolut czy Curve zostaną obciążone tzw. opłatą interchange. Tego typu wypłata będzie droższa niż wymiana złotówek na Euro w kantorze na lotnisku. Jednym słowem nie warto wypłacać Euro z bankomatów Euronet. Więcej o opłatach intercharge oraz DCC dowiesz się z naszego artykułu, jak wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą przy użyciu karty Revolut.

Gdzie można wypłacić Euro/USD/GBP z bankomatu w Polsce

Skoro już wiemy czego nie robić, przejdźmy do tego co możemy zrobić. Cześć banków wprowadziła do swojej oferty bankomaty umożliwiające wypłatę EURO, w tym przypadku możemy spróbować podjąć walutę z tych urządzeń. Tego typu usługę oferuje m.in. ING czy Citi Handlowy. Jednak ten pierwszy zastrzega, że jest ona zarezerwowana wyłącznie dla klientów banku. Testując tego typu urządzenia musimy uważać na ewentualną opłatę intercharge lub DCC (o których pisaliśmy tu). Bankomaty umożliwiające wypłatę Euro znajdziemy:

 • Wypłata EURO z bankomatów ING jest możliwa w następujących miejscach:  Opole, Zwierzyniecka 2 | Nysa, Celna 28 | Krapkowice, 1 Maja 2 | Przemyśl, Plac Na Bramie 8 | Katowice, Sokolska 34 | Racibórz, Sienkiewicza 2 | Warszawa, Al. Jerozolimskie 54 (Dworzec PKP) | Nowy Sącz, Kościuszki 13 | Chorzów, Wolności 12 | Strzelce Opolskie, Krakowska 30 | Kędzierzyn Koźle, Piastowska 14 | Prudnik, Rynek 8 | Starachowice, Krzosa 4 | Olesno, Reymonta 3 | Częstochowa, Al. NMP 36/38
 • Bankomaty Citibanku umożliwiające wypłatę EURO m.in Galerii Mokotów, bankomat przy ul. Goleszowskiej czy w Galerii Arkadia. Co ciekawe Bankomaty obsługują nie tylko EURO ale też inne popularne waluty jak USD czy GBP. Usługa jest jednak dostępna tylko dla klientów Citibanku.

Jeżeli nie mamy konta w jednym z powyższych banków, możemy je w łatwy i szybki sposób założyć przy pomocy naszego rankingu kont osobistych.

Niestety za dużo opcji nie mamy, jeżeli nam się nie uda wypłacić Euro z polskich bankomatów, zawsze możemy to zrobić w kraju docelowym. Jak wypłacać waluty obce z bankomatów za granicą sprawdzicie w naszym artykule. Jeśli potrzebujemy gotówki przed wyjazdem mamy jeszcze klika sprawdzonych opcji.

Wypłata Walut (EUR,USD,GPB) za pomocą przelewu z Revoluta

Zawsze możemy dokonać darmowego przelewu waluty z naszego konta Revolut i wypłacić pieniądze w oddziale. Sam testowałem to rozwiązanie i działa ono bardzo dobrze. W części banków wypłata gotówki jest darmowa; przykładowo Alior Bank, Millennium czy Santander nie pobierają prowizji. Z drugiej strony za tego typu operacje zapłacimy prowizję w mBanku czy ING (ok. 9 zł). Pamiętaj! niektóre banki wymagają zamówienia konkretnej ilości waluty obcej na 24h przed wizytą w oddziale. Przy większych kwotach zawsze musimy zamówić dewizy przed wizytą w placówce. To gdzie, jak i ile środków możemy wypłaci sprawdzicie w naszym artykule. 

Jak wypłacić pieniądze z Revoluta na konto

Jeżeli nas interesuję, wypłata pieniędzy z Revoluta, to o sposobach pisaliśmy w dedykowanym artykule „Jak wypłacić pieniądze z Revoluta„. Do wyboru, oprócz bankomatu opisanego w tym artykule, mamy przelew na konto oraz przelew na rachunek karty płatniczej. Oba sposoby działają bardzo dobrze, co testowaliśmy.

Gdzie można wypłacić dolary z bankomatu w Polsce?

Taka usługa dostępna jest jedynie w urządzeniach Citi Handlowego, liczba bankomatów to 20 sztuk w całym kraju. Sama usługa dostępna jest m.in. dla klientów tego banku. Wystarczy założyć konto online w naszym rankingu kont osobistych. Niestety, żaden inny bank nie posiada takiej opcji.

Czy można wypłacić euro z bankomatu PKO?

Niestety Bankomaty PKO BP nie obsługują walut obcych. Jedyna możliwość to wypłata/wpłata walut obcych(EUR/USD/GBP) w oddziale banku. Wypłata EURO jest możliwa jedynie w urządzeniach ING lub CIti Handlowego. Dodatkowo bankomaty EURONET maja możliwość podjęcia EURO, jednak w tym przypadku obciążane jest konto złotówkowe a sama transakcja rozliczana jest z niekorzystnym kursem. W bankomatach EURONET nie ma możliwości wypłaty EUR z konta walutowego!!

Czy można wpłacić euro do wpłatomatu ING Banku Śląskiego?

Niestety wpłatomaty ING posiadają jedynie możliwość wpłaty PLN. Ewentualnie niektóre bankomaty tego banku mają możliwość wypłaty EUR. Jedyna opcja wpłaty EUR to dokonanie tej operacji w oddziale banku.

Czy można wpłacić funty w polskim bankomacie?

Tak można, taka opcja jest dostępna dla klientów Citi Handlowego przy wykorzystaniu urządzen własnych (możliwa zarówna wypłata jak i wpłata). Niestety w przypadku pozostałych banków, nie ma takiej opcji i pozostaje nam klasyczna wypłata w oddziale.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
3.6/5 (Ilość ocen: 27)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
23 komentarzy on “Wypłata euro z bankomatu kartą (np. Revolut)”
 1. Anna Rozmanowska

  witam bardzo serdecznie jak ja zrobiłam przelew z rewoluta na polski bank to mogę wybrać z bankomatu

  Odpowiedz
 2. Ariel

  Przelałem 5 tys. zł na konto w Revolut i kupiłem euro bez prowizji. Następnie przelałem 300 zł i też kupiłem euro. I tu już zapłaciłem prowizję 0,5%. Czyli limit na wymianę jest 5 tys zł. Czyli wymiana to nie to samo co przewalutowanie?
  Dlatego proszę o doprecyzowanie. Z artykułu wynika że 6 tys. jest na darmowe przelewy i przewalutowania – jak wyglądają te limity przelewów na co dokładnie jest to 6 tys.?
  Czy to rozliczane jest miesiącami kalendarzowymi? Czy jak przewalutuję 30 lipca bez prowizji to już 1 sierpnia znowu mogę przewalutować bez prowizji.

  I jak teraz chce przelać do Millenium zakupione euro to czy zapłacę prowizję czy nie. Czy tak naprawdę powinienem to zrobić w przyszłym miesiacu?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Witam,

   Dziekujemy, już informacja poprawiona, niestety w tym artykule przy aktualizacji danych przeoczyliśmy zmianę (w pozostałych jest ujęta prawidłowo tzn 5 000 zł). Sam limit możemy sprawdzić, klikając w profil –> „Plan cenowy” i pokazuję się informacja „wymiana” po wejsciu będzie informacja kiedy limit zostanie zresetowany. Sam limit nie resetuję się z końcem wybranego miesiąca kalendarzowego.

   Co do przelewów to dla PLN i EUR możemy realizować je za darmo bez limitu. Sami wykonywaliśmy przelewy EUR z Revoluta do Millennium kilkukrotnie, nie została naliczona żadna prowizja.

   Odpowiedz
 3. Aneta

  Chciałam dokonać przelewu USD z Revolut na inne konto bankowo USD ale aplikacja zmiania walutę na PLN (pomimo, iż mam konta USD i EUR). Czy trzeba mieć wersję premium żeby dokonywac przelewów walutowych?

  Odpowiedz
 4. Paweł

  Citi ma wiele bankomatów EUR, ale wypłacać mogą wyłącznie osoby, które mają tam konto i kartę (kartę przepina się między rachunkami w różnych walutach samodzielnie w aplikacji mobilnej). Brak prowizji za wypłatę.

  Odpowiedz
  1. Monika

   Witam chciałabym się upewnić jeśli chce przelać euro z Revolut na konto Alior bank to musze najpierw mieć konto walutowe w Alior?
   Moze to głupie pyt ale jestem całkiem zielona w tych sprawach.

   Odpowiedz
   1. finhack

    Tak, musi pani założyć konto, którego walutą rozliczeniową będzie EURO. Jeżeli wykona Pani przelew EURO na konto Złotówkowe to bank automatycznie przewalutuje pieniądze na PLN po tabeli bankowej. W efekcie zobaczy Pani wpływ na konto w złotówkach.

    Odpowiedz
 5. Grzegorz

  Pamiętać trzeba o tym, że przelewając z Revolut np. funty do polskiego banku na konto walutowe, zostanie pobrana opłata BEN lub SHA. Ma tak na pewno Pekao co przerobiłem na własnej skórze.

  Odpowiedz
  1. Ralff

   Z Revolut przelałem Dolary USD na konto Pekao. Niestety nie byłem zaznajomiony z tabela opłat Pekao i policzyli mnie bodajże 0,1% od kwoty, ale minimum x….

   Odpowiedz
   1. finhack

    Niestety przelewy dolarowa są bardzo drogie, wiec lepiej wymienić na PLN i przelać złotówki.

    Odpowiedz
    1. Halina

     Dziękuję serdecznie za tę podpowiedź! Walczyłam z przelewem dolarów a po Pana podpowiedzi przeszło bez problemu!
     SUPER STRONA! Gratuluję wiedzy i dziękuję za chęć podzielenia się nią!

     Odpowiedz
   2. Alicja

    Witam, jak i gdzie wypłacić złotówki mając euro na Revolucie? Tak żeby nie stracić zbyt wiele na tej wymianie

    Odpowiedz
    1. finhack

     z Revoluta nie ma problemu. Wymiana na aplikacji do 5 000/m-c. Powyżej tej kwoty, polecamy przeczytać (https://finhack.pl/wymiana-walut-gdzie-i-jak-najtaniej-wymieniac-pieniadze/). I przelac EURO w miejsce docelowe.

     Odpowiedz
   3. Marzena

    Przelewałam zakupione w Revolut dolary na konto walutowe w PKO BP – pobrali prowizję i na koncie walutowym w PKO też pobrało. Czyli zapłaciłam jakby 2 prowizje.

    Teraz potrzebuje euro. Boję się że znowu zapłacę podwójną prowizję.
    Czy coś robię źle?

    Odpowiedz
    1. Michał Król
     Michał - Finhack

     Przelew EURO idzie systemem SEPA (https://finhack.pl/jak-wykonac-przelew-w-eur-za-granice-i-w-kraju/), tego typu przelewy w 90% przypadków są darmowe (wysyłanie i odbieranie), Jednak czasem zdarzają się niewielkie prowizje do 5 zł. Przykładowo dla przelewów krajowych Santander za odbiór SEPA pobiera 5 zł. Co do SWIFT są to generalnie drogie przelewy i jak najbardziej podwójna prowizja jest na porządku dziennym. Więcej o SWIFcie w naszym artykule (https://finhack.pl/jak-wykonac-przelew-swift-miedzynarodowy-np-w-usd/)

     Odpowiedz
 6. Tomasz

  Citibank bankomat walutowy nie przyjmuje kary Revolute

  Odpowiedz
 7. Przemek

  To samo w Euronet. Próbowałem dziś zanim przeczytałem ten artykuł, więc cieszę się że się nie udało, ale mimo wszystko nie było opcji innej niż PLN.

  Odpowiedz
 8. Didu

  Taka sama sytuacja w ing w oddziale Częstochowie który widnieje na oficjalnej stronie revolut. Oraz na miejscu oznaczony jako bankomat do wypłaty euro. Nie ma opcji wypłaty euro.

  Odpowiedz
  1. Michal

   Witam gdzie w Gdańsku wypłacę euro z revoluta ?

   Odpowiedz
 9. Krzysiek

  Sprawdziłem dziś bankomat i wpłatomat/bankomat w oddziale ING na dworcu PKP Warszawa Centralna. Nie udało mi się wypłacić EUR – nie pojawiła się nawet taka opcja do wyboru.
  Karta zasilona tylko w PLN.

  Odpowiedz
  1. Iwona

   Napisano , że darmowa wymiana i przelewy na miesiąc to 20 tys , a potem ze 6 tys . Proszę o sprostowanie .

   Odpowiedz
   1. finhack

    Już poprawiamy, Revolut zmieniał wysokość darmowych przewalutowań z 20 tyś do 6 tyś. Widocznie podczas aktualizacji, nie zostało to zapisane we wszystkich miejscach w artykule.

    Odpowiedz
    1. Marcin

     teraz to już 5000 zł

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *