Poniższy wpis, to kolejny z serii poradników o karcie Revolut. Wcześniej sprawdzaliśmy dla was jak wpłacić pieniądze na konto Revolut. Tym razem przyglądamy się odwrotnej kwestii – Jak wypłacić pieniądze z konta Revolut. Tu mamy dobrą wiadomość, sposobów jest przynajmniej kilka i działają świetnie. Co ważne, na liście znajdziemy zarówno darmowe metody, te z niska prowizją lub delikatnie wyższą opłatą. Wiele z nich jest uniwersalnych i dotyczą praktycznie wszystkich dostępnych walut.
W przypadku tej instytucji mamy 3 opcje do wyboru, w zależności od wybranej metody może zostać naliczona prowizja. Z Revoluta wypłacimy środki w następujący sposób:
Oczywiście oprócz powyższych metod, możemy korzystać z alternatywnych opcji wypłaty. Przykładowo możemy zasilić rachunek w innym Fintechu poprzez dodanie karty Revolut do tego rachunku lub skorzystać z wypłaty pieniędzy na portfel kryptowalut.
Jednak jeśli zależy nam na transferze środków na konto lub wypłacie gotówki. To na dobrą sprawę do wyboru będziemy mieć 3 metody wypłaty pieniędzy, pierwszą jest przelew na konto, drugą wypłata na kartę płatniczą. Oczywiście oprócz tego, mając fizyczną kartę Revolut możemy skorzystać z bankomatów. Więcej informacji na temat wypłaty z bankomatu w dedykowanym artykule – „wypłata pieniędzy z bankomatu kartą Revolut„.
Opcja wypłaty środków przelewem oraz na rachunek karty płatniczej wymaga uprzedniej konfiguracji. O czym w dalszej części artykułu. Na wstępie jeszcze opiszemy na czym polega wypłata na rachunek karty, ponieważ nie wszyscy mogą się orientować o co chodzi.
Jest to bardzo ciekawa metoda, szczególnie że działa natychmiastowo! Z istotnych informacji, jest to płatny sposób, a sama prowizja wynosi 0,7%. Tym samym za każde wypłacane 100 zł prowizja wyniesie 0,7 zł. Dla transferu niewielkich kwot, prowizja będzie raczej niezauważalna. W przypadku większości ROR z rankingu kont osobistych, koszt przelewu natychmiastowego to 5 zł! Więc jest to niezła konkurencja dla tego typu transferu. Możemy np. natychmiastowo doładować konto Revolut kartą, a następnie dokonać wypłaty na inna kartę (powiązaną z rachunkiem w innym banku). Sama metoda będzie działać dla wszystkich walut (EURO, USD, GBP, CHF etc.). W przypadku walut innych niż EURO i dla niedużych kwot będzie to znacznie szybsza i tańsza opcja niż przelew SWIFT.
Jedna bardzo istotna informacja, warto by waluta wypłaty była zgodna z walutą naszej karty. Czyli złotówki wypłacamy na kartę złotówkową, EURO na kartę rozliczaną w EURO etc. Aby dokonać transferu, z listy kart, wybieramy nasza kartę. W kolejnym kroku możemy ustawić walutę transferu. Po wpisaniu kwoty wysyłamy pieniądze. W naszym teście, przelewane złotówki były widoczne natychmiast na koncie w mBanku.
Jak już wspominaliśmy, przed skorzystanie z metod wypłaty- przelewu na konto i wypłata na kartę debetową/kredytową. Należy dokonać konfiguracji tych opcji wypłaty w naszej aplikacji Revolut. Zrobimy to w kilku prostych krokach, przy czym obie metody konfigurujemy w bardzo podobny sposób. Po zalogowaniu się na koncie Revolut, u dołu wybieramy ikonę 2 przeciwstawnych strzałek, jak na screenie poniżej:
W kolejnym kroku, u góry strony klikamy ikonę „Dodaj”
Po wybraniu te opcji mamy możliwość dodania „Banku Odbiorcy” lub „Karty odbiorcy”. Należy wybrać interesującą nas opcję i postępować zgodnie z instrukcją poniżej.
Wykonując kroki z punktu pierwszego, dojdziemy do momentu konfiguracji wypłaty. W przypadku przelewu na konto, należy wybrać z listy ikonę „Bank Odbiorcy”. Następnie konfigurujemy nasz rachunek wypłaty, w przypadku złotówek należy wybrać „Polska” „Złoty Polski”. następnie wpisujemy numer rachunku w miejsce IBAN, dodajemy dane i całość zatwierdzamy „Dodaj odbiorcę”. Jest to tak proste! Aby dokonać samej wypłaty, z listy rachunków w zakładce „konta”, wybieramy skonfigurowany ROR (kroki na ostatnim screenie w pierwszym akapicie). Następnie wpisujemy kwotę i klikamy kontynuuj. To tyle, środki powinny być na naszym koncie bankowym najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Sama operacja dla PLN jest darmowa (nie ma prowizji)
Sama konfiguracja tej metody jest znacznie prostsza, wybieramy z listy „dodaj kartę odbiorcy” zamiast „dodaj konto”. Następnie podajemy 16 cyfrowy numer naszej karty i klikamy „zapisz w bezpieczny sposób”. Tak dodana karta, będzie widoczna w zakładce „karty”. Oczywiście sama metoda zadziała zarówno dla kart debetowych, kart kredytowych, kart wirtualnych, kart wielowalutowych czy walutowych.
Gdy już mamy skonfigurowany rachunek lub kartę, możemy przystąpić do samego transferu. Z menu głównego wybieramy 2 przeciwstawne strzałki (przelewy). oraz kilkami na serach bar u góry
Z opcji wybieramy pożądaną metodę wypłaty „Przelew” lub „Karty”.
Po wybraniu odpowiednie zakładki, pojawią się skonfigurowane wcześniej konta/karty. Wystarczy kliknąć na odpowiedni rachunek/kartę, następnie „wyślij”. Wybieramy walutę wypłaty i wpisujemy kwotę. Klikamy „kontynuuj” i zatwierdzamy transfer.
Aby wypłacić inne waluty z rachunku Revolut przelewem na konto, należy tak jak dla ROR w PLN, skonfigurować wypłatę. W takim przypadku zamiast „Polska/Złoty Polski” wybieramy docelowy Kraj oraz docelową walutę. Konfigurujemy rachunek i tyle. Warto przed dokonaniem przelewu przeczytać nasze poradniki na temat przelewów zagranicznych i tego jak wykonać przelew SEPA(EURO) oraz jak wykonać przelew SWIFT(pozostałe walut).
Co do kosztu samych operacji, przelew EURO -Sepa będzie darmowy, niestety w przypadku przelewów SWIFT (np. USD) pojawią się opłaty (banków pośredniczących). Tu sugerujemy sprawdzenie drugiej metody, czyli wypłaty na kartę płatniczą.
Opisane metody dotyczą wyplata z Revolut bez karty, oczywiście zawsze mamy możliwość skorzystania z bankomatu. Polecamy, szczególnie uważać przy ustawianiu odpowiedniej waluty wypłaty – zarówno w przypadku przelewu jak i wypłaty na kartę płatniczą. Oprócz powyższych metod możemy też skorzystać z transferu pieniędzy do innego użytkownika Revolut. Takie przelewy są natychmiastowe – a ich działanie jest takie samo jak przelew wewnętrzny czy przelew BLIK.
FAQ
W naszym teście, transfer PLN oraz EURO był widoczny na rachunku docelowym tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Pozostałe waluty wysyłane przelewem SWIFT dochodziły do 3 dni roboczych.
Testując tą metodę wypłaty, środku dotarły natychmiast na rachunek docelowy. Więc jest to „natychmiastowa” metoda transferu.
W tym przypadku możemy skorzystać z przelewu na konto, bądź transferu na rachunek karty płatniczej. Alternatywnie, możemy dodać kartę wirtualną do portfela Google Pay lub Apple Pay i skorzystać z mobilnej wypłaty (o ile jest dostępna).
Generalnie, nie ma limitu wypłat w Revolucie. Jedynie należy pamiętać, iż w przypadku dużych kwot sam czas wypłaty może ulec wydłużeniu. Dodatkowo możemy zostać poproszeni o dostarczenie dodatkowych danych z zakresu AML. W przypadku dużych wypłat mówimy o kwotach powyżej 10 tyś EURO lub równowartości w wybranej walucie.
Tak, taka wypłata jest jak najbardziej możliwa. W przypadku wypłaty za pomocą przelewu oraz zasilenia rachunku karty debetowej/kredytowej, nie potrzebujemy karty Revolut do realizacji tych operacji. Obie metody zostały opisane w naszym artykule.