Wypłata i wpłata walut obcych w Banku? Oddział czy Bankomat?

0

Jak wypłacić EURO, USD, GBP, CHF i inne waluty?

W obecnych czasach praktycznie każdy może łatwo, szybko i niemalże bez kosztowo kupić dowolną walutę przez Internet. Wystarczy smartfon i dostęp do Internetu, a w kilka minut możemy założyć konto w jednym z popularnych fintechów typu Revolut, Aion Bank, Curve czy N26. Dzięki temu zyskujemy dostęp do bardzo korzystnych kursów wymiany walut.  O tym jak najtaniej i najlepiej wymieniać waluty pisaliśmy w naszym artykule. Przy okazji wymiany dewiz, warto jeszcze wiedzieć jak negocjować kursy walut. Jednak w poniższym wpisie chcielibyśmy skupić się na wypłacie i wpłacie walut obcych w oddziałach banków. Sprawdzimy jak i gdzie najlepiej wypłacać EURO, USD, GBP, CHF czy inne waluty. Sprawdzimy jak wypłacić EURO z bankomatu oraz jak wypłacić pieniądze z zagranicznej karty w Polsce. Nie ważne czy potrzebujemy pieniędzy na wyjazd wakacyjny, podróż biznesową czy zakup auta za zachodnią granicą, podpowiemy jak najłatwiej wypłacić waluty na realizacje własnych potrzeb.

Obsługa walutowa w wybranych bankach

Większość banków umożliwia wypłatę i wpłatę walut takich jak EURO, USD, GBP czy CHF, co więcej niektóre instytucje mają nawet obsługę gotówkową dla mniej popularnych walut typu NOK, SEK czy DKK. Warto wiedzieć, iż dla banku obsługa gotówkowa wiąże się z wysokimi kosztami: utrzymanie odpowiedniej ilości środków w oddziale, konwojowanie pieniędzy, obsługa kasowa itp. Dlatego cześć banków pobiera opłaty za tego typu operacje od swoich klientów, jednocześnie powyżej pewnych kwot powinniśmy wcześniej skontaktować się z instytucją finansową, celem zamówienia środków do konkretnej placówki. Co ciekawe koszt prowadzenia kont walutowych może być istotnym elementem układanki, dlatego zestawiliśmy ofertę poszczególnych banków w naszym ranking kont walutowych dla klientów indywidualnych. Poniżej przedstawiamy koszt wypłaty i wpłat oraz informacje w jakich walutach dostępna jest obsługa kasowa. W kolumnie „Maksymalna kwota wypłaty bez awizacji” zamieściliśmy informację, jaką kwotę możemy podjąć w danym banku bez wcześniejszego zamówienia pieniędzy. Warto wiedzieć, iż może mieć miejsce sytuacja, w której w placówce nie będzie danej waluty lub będzie jej bardzo mało. Co może uniemożliwić jakąkolwiek wypłatę środków. Tym samy w każdym przypadku zalecamy wcześniejszy kontakt z infolinią/wybraną placówką, celem potwierdzenia dostępności walut. Pod poniższa tabelą zamieściliśmy dodatkowe informacje dotyczące wypłaty walut w konkretnych bankach. Warto się zapoznać, ze wszystkimi informacjami przed realizacją podjęcia gotówki. Wśród banków z naszego rankingu kont osobistych opłaty kształtują się w następujący sposób:

InstytucjaKoszt wpłat/wypłatyobsługiwane walutyMaksymalna kwota wypłaty bez awizacji
Alior Bank0 zł/ 0 złEURO/USD/GBP*3000 EURO/ 2000 USD/ 2000 Funtów
Millennium Bank0 zł/ 0 złEURO/USD/GBP/CHF/CAD AUD/CZK/DKK/JPY/NOKKażda wypłata wymaga awizacji
Santander Bank0 zł/ 0 złEURO/USD/GBP/CHF, inne waluty dostępne w pojedynczych oddziałachRównowartość 5000 zł, ale warto się upewnić czy jest dostępna waluta.
mBank9 zł/ 9 złEURO/USD500 jednostek waluty
Bank PEKAO2 jednostki walutyEURO/USD/GBP/CHF2000 EUR/USD lub 500 GBP/CHF
PKO BP0 zł / 0 złEURO/USD/GBP/CHF oraz inne w zależności od oddziałuDostępność zależna od oddziału
ING Bank Śląski10 zł / 10 złEURO/USD2000 jednostek waluty
BNP Paribas10 zł / 10 złEURO/USD/GBP/CHF1000 jednostek waluty
Velo Bank0 zł / 0 złEURO/USD/GBP/CHFZależy od oddzialy (lepiej awizować)
Credit Agricole0 zł / 0 złEURO/USD/GBP2000 EUR / 1500 USD / 500 GBP
Citibank30 zł / 30 złEURO/USD/GBP/CHFRównowartość 20 000 zł.
Nest BankBrak obsługi walutowej

W prawie połowie banku zarówno wpłata walut obcych jak i ich wypłata jest darmowa. W obsłudze gotówkowej dostępne są przynajmniej EURO oraz Dolary Amerykańskie. Te waluto odpowiadają za grubo ponad 90% walut kupowanych, wymienianych czy wypłacanych w Polsce. Większość banków posiada jeszcze obsługę gotówkową w Funcie Brytyjskim czy Franku Szwajcarskim. W przypadku mniej popularnych walut, obsługa taka jest prowadzona w Millennium, Santanderze czy PKO BP, zwykle te egzotyczne waluty dostępne są tylko w wybranych oddziałach. Dodatkowo wymagają praktycznie każdorazowo awizacji.

Wypłata EUR/USD z bankomatów jako alternatywa

Alternatywą do wypłaty pieniędzy w oddziale jest wypłata EUR czy USD z bankomatu, niestety jest ona możliwa tylko dla klientów banku ING (obsługa EUR) oraz Citi Handlowego (obsługa EUR/USD/GBP). Poniżej prezentujemy linki, gdzie można wypłacić EURO czy dolary z bankomatu.

UWAGA NA PUŁAPKE EURONET! Teoretycznie usługę wypłaty EURO z bankomatów oferuje część urządzeń EURONET. Jednak w tym przypadku wypłacimy EURO po zastosowaniu usług DCC (Dynamic Currency Conversion). Co oznacza, że w wyniku tej operacji nasza karta zostanie obciążona w PLN, natomiast samo przewalutowanie z PLN na EUR zostanie wykonane po bardzo niekorzystnym kursie. Odradzamy korzystania z tego rozwiązania. Już lepszym rozwiązaniem będzie wypłata PLN i ich zamiana w kantorze stacjonarnym. Nawet te na lotniskach powinny mieć lepszy kurs od bankomatow EURONET. Więcej o wypłatach EUR z Bankomatów przeczytacie w naszym artykule.

Wpłatomat EURO/Dolary/Funty

Ta usługa dostępna jest jedynie dla wybranych, nie znajdziemy jej w ofercie PKO BP, PEKAO, Santandera czy mBank. Tylko Citi handlowy posiada wpłatomaty z opcją wpłaty EURO, USD czy Funtów Brytyjskich. Usługa jest dostępna dla klientów banków, a samych urządzeń na terenie kraju jest ok 20 (głownie w dużych miastach). To bardzo ciekawa opcja, o ile mieszkamy w pobliży wybranego oddziału Citi Banku.

Niestety Wpłatomaty Euronet czy Planet Cash również nie mają opcji obsługi walut obcych, więc nie wpłacimy ani EURO ani Dolarów Amerykańskich.

Jak wpłacić/wypłacić Euro/USD/GBP na konto walutowe

Poniżej przedstawiamy informacje na temat obsługi gotówkowej, limitów operacji, kosztu prowadzenia rachunków i kart walutowych. Dodatkowo podpowiemy czy w danej instytucji finansowej wymienimy tanio pieniądze przy pomocy dedykowanego kantoru internetowego. Warto się zapoznać z informacjami, aby wiedzieć o wszystkich aspektach związanych z wpłata czy wypłata walut obcych w wybranej instytucji finansowej.

Bardzo korzystna oferta tej instytucji finansowej, za darmo otrzymujemy wpłaty i wypłaty. Obsługa gotówkowa odbywa się w Euro, Dolarze Amerykańskim i Funtach Brytyjskich.

Ile możemy wypłacić w Alior Banku Bez Awizacji?

Teoretycznie 3000 Euro, 2000 USD i 2000 GBP. To jeden z lepszych wyników wśród banków. Niestety podczas testowania usługi, przy wypłacie kwoty w górnym limicie, zdarzało się że dany oddział nie miał wystarczającej ilości gotówki. Dlatego najlepiej przed planowaną wypłata zadzwonić do oddziału lub awizować wypłatę.

Co ciekawe nie musimy zakładać konta w Aliorze, wystarczy że założymy kantor internetowy i już możemy korzystać zarówno z preferencyjnych kursów wymiany, jak i darmowych wypłat w oddziałach.

Jeżeli chodzi o same konta walutowe, to ich prowadzenie w Alior Banku jest darmowe . Co więcej bez opłat otrzymamy kartę debetową do rachunku oraz 1 darmową wypłatę w miesiącu z bankomatów za Granicą. Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w Alior Banku przeczytacie w dedykowanym artykule. 

W przypadku samej wpłaty czy wypłaty bank Millennium wypada bardzo dobrze. Te operacje otrzymujemy za darmowo. Sama obsługa gotówkowa jest dostępna w szeregu rożnych walut od popularnego EURO czy Dolara Amerykańskiego po Kanadyjskie Dolary, Australijskie Dolary, Japońskie Jeny czy Norweskie Korony. Niestety w przypadku Millennium każda wypłata wymaga awizacji, nawet w przypadku tych popularnych walut. Na pocieszenie powiemy, iż cały proces przebiega bardzo sprawnie. Sami testowaliśmy wypłatę 1500 EURO. Awizacja wypłaty dzień wcześniej, następnie wizyta w oddziale, gdzie gotówka już czekała. Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo. Jedynym minusem Millennium Banku jest brak dedykowanego kantoru internetowego, przez co wymiana walut jest bardzo droga.

Jeżeli chodzi o same konta walutowe w Banku, to jeśli je założymy online (poprzez bankowość internetową), ich prowadzenie będzie darmowe. W przeciwnym wypadku miesięczny koszt wyniesie mniej więcej kilka zł dla każdego rachunku. Karta dostępna jest tylko dla rachunku EURO i kosztuje 1,5 EUR/m-C, taki sam jest koszt wypłaty z bankomatów w strefie EOG. Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w Millennium przeczytacie w dedykowanym artykule. 

Santander Bank również wypada bardzo dobrze w tej kategorii, ponieważ w pakiecie z kontem otrzymujemy darmową obsługę gotówkową w oddziałach.  Sama obsługa prowadzona jest w 4 podstawowych walutach (EURO/USD/GBP/CHF) dla większości oddziałów, dodatkowo niektóre oddziały oferują inne waluty. Lista oddziałów i obsługiwanych walut dostępna pod Linkiem – oddziały obsługa walutowa Santander Bank-Polska.

Jaką kwotę możemy wypłacić beż awizacji w Santanderze? Zgodnie z informacją od banku to równowartość 5000 zł, ale polecamy każdorazowo upewnić się o dostępności pieniędzy w danej placówce.

Dodatkowo warto wiedzieć, iż Santander posiada własny dedykowany kantor internetowy. Usługa pozwala na wymianę walut po preferencyjnych kursach, w naszym teście Santander posiadał spready na poziomie 3 groszy dla najpopularniejszych par walutowych.

Santander Bank prowadzi konta walutowe za darmo, pod warunkiem że saldo na nich wynosi min. 20 jednostek danej waluty. W przeciwnym wypadku koszt prowadzenia to 10 zł/m-c. Co ciekawe nie potrzebujemy kart walutowych, ponieważ Santander posiada usługę wielowalutową i mamy możliwość powiązania naszej karty od konta osobistego z rachunkami walutowymi.

Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w Santander Banku przeczytacie w dedykowanym artykule. 

Niestety w mBanku obsługa gotówkowa jest płatna, sama prowizja to 9 zł od każdej wpłaty/wypłaty. W oddziałach banku podejmiemy jedynie waluty EURO oraz Dolary Amerykańskie.

Ile możemy wypłacić bez Awizacji w mBanku? Jedynie 500 jednostek danej walut, co biorąc pod uwagę prowizje, sprawia że taka wypłata nie ma sensu. Lepiej znaleźć tani kantor ze spread’em na poziomie 4-6 gr (taka operacja wyjdzie podobnie kosztowo i zwykle unikniemy kolejki w oddziale itp.). Przy większych kwotach, które musimy awizować, wypłata w oddziale mBanku ma większy sens.

mBank również oferuje dedykowany kantor internetowy z preferencyjnymi kursami. Dostęp do usługi jest możliwy przy pomocy aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej. Całość działa bardzo intuicyjnie

Co prawda zapłacimy za wypłatę walut w oddziałach, ale mBank oferuje darmowe prowadzenie rachunków walutowych. Co więcej można je powiązać z kartą wielowalutową, dzięki czemu w praktyce nie zapłacimy żadnych dodatkowych prowizji przy płatnościach za granicą.

Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w mBank przeczytacie w dedykowanym artykule. 

Pekao również oferuje płatną obsługę gotówkową w oddziałach.  W tym przypadku za ta usługę zapłacimy 2 jednostki danej waluty. W oddziałach banku podejmiemy najpopularniejsze waluty od EURO po Franki Szwajcarskie.

Ile możemy wypłacić w Pekao bez awizacji? Dla walut EURO/Dolar Amerykański będzie to 2000 sztuk, w przypadku Funtów czy Franków Szwajcarskich już tylko 500 jednostek.

Pekao również posiada dedykowany kantor internetowy z lepszymi kursami wymiany walut. Konta walutowe są prowadzone za darmo, jedynym wyjątkiem jest EUR/CHF gdzie bank pobiera prowizje w przypadku salda powyżej 20 000 jednostek. Rachunki walutowe w Pekao możemy powiązać z karta wielowalutową, co redukuje dodatkowe koszty do zera (utrzymanie dodatkowych kart czy inne prowizje).

Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w Pekao przeczytacie w dedykowanym artykule. 

Wydaję się, że PKO BP ma wszystkie możliwe usługi za darmo, jeżeli chodzi o wypłatę walut obcych. Nie zapłacimy ani za wypłatę (bezwarunkowo darmowa), ani za prowadzenie rachunków (o ile podepniemy je pod kartę wielowalutową). Co ciekawe, mamy możliwość podjęcia nie tylko popularnych walut jak EURO czy USD, ale również tych bardziej egzotycznych jak NOK czy SEK (oczywiście ich dostępność jest uzależniona od oddziału).

Jaka kwotę walut obcych wypłacimy bez uprzedniej Awizacji w PKO BP? To niestety uzależnione jest od oddziału, wiec najlepiej dzwonić do wybranej placówki lub na infolinie.

Jeżeli chodzi o konta i dodatkowe opłaty. To założenie i prowadzenie rachunków jest darmowe, o ile podepniemy je pod kartę wielowalutową. PKO BP niestety ma bardzo drogie wypłaty z bankomatów za granicą (3% min. 10 zł). Ale całościowo i tak jest nieźle.

Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w PKO BP przeczytacie w dedykowanym artykule. 

Niestety obsługa gotówkowa w ING Banku kosztuje 10 zł od operacji i prowadzona jest tylko dla EURO oraz Dolarów Amerykańskich. Co prawda bez awizacji możemy podjąć, do 2000 jednostek danej waluty.

Jeżeli chodzi o inne prowizje. To całe szczęście nie zapłacimy za otwarcie i prowadzenie rachunków walutowych. Ponadto mając konto osobiste i kartę debetową, możemy skorzystać z usługi wielowalutowej za darmo. To nie koniec plusów tej oferty, Instytucja praktycznie jako jedyna posiada bankomaty oferujące wypłatę EURO. W efekcie wypłata tej waluty może być darmowa, o ile mamy w pobliży jeden z dedykowanych bankomatów.

Jeżeli chodzi o same waluty, to możemy je kupić w dedykowanym kantorze internetowym. Całościowo oferta nie wygląda źle. Jeżeli chodzi o bankomaty to w strefie EOG zapłacimy 5 zł, natomiast w pozostałych krajach 3% kwoty wypłaty.

Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w Ing Banku Śląskim przeczytacie w dedykowanym artykule. 

BNP Paribas ma identyczne prowizje za obsługę gotówkową jak ING, tzn. 10 zł/operacja. Sama obsługa gotówkowa jest prowadzona dla 4 popularnych walut (EURO/USD/GBP/CHF). Natomiast kwota nie wymagająca awizacji to 1000 jednostek wybranej waluty. Jednak zawsze warto zadzwonić do oddziału/na infolinie celem potwierdzenia dostępności środków w danej placówce.

W przypadku pozostałych kosztów, to nie zapłacimy za założenie i prowadzenie rachunków walutowych. Niestety w przypadku chęci założenia dedykowanych kart walutowych, ich koszt to aż 8 zł/m-c. Karta wielowalutowa jest dostępna dla bankowości Premium i kosztuje 5 zl/m-c.

Więcej o wypłacie i wpłacie pieniędzy, w tym walut w BNP Paribas przeczytacie w dedykowanym artykule. 

Velo to kolejny bank z naszej listy oferujący darmową obsługę gotówkową w walutach obcych. Co biorąc pod uwagę ogólny wysoki poziom prowizji, jest miłym zaskoczeniem. Klient może wypłacić 4 waluty (EURO/USD/GBP/CHF), natomiast sama kwota nie podlegająca awizacji zależy od oddziału. Najlepiej awizować każą wypłatę lub potwierdzić dostępność/możliwość podjęcia środków na infolinii.

Prowadzenie kont walutowych w Velo banku jest darmowe, tak jak ich założenie. Dodatkowo możemy skorzystać z usługi karty wielowalutowej. Niestety koszt wypłaty środków z bankomatów zagranicznych poza strefą EOG to aż 4.5% min. 10 zł (czyli najwyższa prowizja wśród banków komercyjnych). Na tą kwestię warto szczególnie uważać.

W Credit Agricole wypłata i wpłata walut obcych jest darmowa. W oddziałach banku możemy podjąć gotówkę w walutach takich jak EURO, Dolar Amerykański czy Funt Brytyjski. Jaka kwotę wypłacimy bez awizacji w Credit Agricole? To zależy od rodzaju waluty jaka wypłacamy, dla EURO limit wynosi 2000, dla USD 1500, natomiast dla Funtów Brytyjskich tylko 500 jednostek.

Niestety samo prowadzenie rachunków kosztuje 2 zł/m-c za każde konto, niby nie wiele ale w ciągu roku to już koszt 24 zł. Z drugiej strony plusem oferty jest karta wielowalutowa, niestety bank nie oferuje dedykowanego kantoru internetowego. Tym samym wymianę pieniędzy najlepiej robić poza Credit Agricole.

Citi Bank, to najdroższy bank w zestawieniu. Obsługa gotówkowa kosztuje, aż 30 zł od operacji. W tym przypadku warto zaznaczyć, że bank udostępnia darmową alternatywę. Jego bankomaty własne umożliwiają wypłatę EUR i USD, co prawda jest ich nie wiele (tyle co oddziałów – ok. 20 w skali kraju). Więc można uznać, że wypłata w Citi Banku jest darmowa. Jeżeli chodzi o obsługiwane waluty to są to Euro, Dolary, Franki i Funty. Kwota wymagająca awizacji, to równowartość 20 000 zł. Poniżej przedstawiamy przykładowy bankomat Citi, który umożliwia wypłatę walut obcych za darmo. Poniższe urządzenia znajduje się w Warszawskiej Galerii Mokotów .

W przypadku kont walutowych, założenie i prowadzenie rachunków jest darmowe dla USD/GBP/CHF, w przypadku EURO prowadzenie jest darmowe, jeśli saldo nie przekracza 10 000 jednostek. W przypadku innych walut, bardziej egzotycznych koszt prowadzenia to 15 zł. Jednocześnie Citi Bank oferuje zarówno usługę karty wielowalutowej jak i dedykowanego kantoru internetowego

Niestety w tym banku obsługa gotówkowa prowadzona jest jedynie w PLN. Jeśli potrzebujesz wypłacić z konta inne waluty, zapraszamy do naszego rankingu kont osobistych. Każdy Bank w naszym zestawieniu, oprócz Nest Banku oferuję obsługę gotówkowa w walutach obcych.

Kary za niepodjęcie awizowanej Gotówki

Ze względu na koszty po stronie banku i brak trzymania większych rezerw w konkretnych oddziałach banków. Cześć instytucji finansowych wprowadziła opłatę za brak podjęcia awizowanych (zamówionych) pieniędzy. Oczywiście jeżeli podejmiemy awizowane środki to nie zapłacimy żadnej prowizji. Całe szczęście same prowizję nie sa duże i tylko część banków je pobiera.

InstytucjaProwizja
Alior Bank0,3% min. 140 zł
Millennium Bank0,15% min. 50 zł
Santander Bank0 zł
mBank0,5%
Bank PEKAO0 zł
PKO BP0 zł
ING Bank Śląski50 zł
BNP Paribas1%
Velo Bank0 zł
Credit Agricole0 zł
Citibank90 zł
Nest Bank

Jak wpłacić/wypłacić pieniądze z konta walutowego podsumowanie

Wypłacając pieniądze warto skorzystać z miejsc oferujących korzystne przewalutowania. Jeżeli nie wiecie gdzie najlepiej wymienić pieniądze, przetestowaliśmy dla was najkorzystniejsze opcje. Gdy już mamy środki ale musimy je przelać, zrobimy to przy pomocy przelewu SEPA(EUR), SWIFT (inne waluty). W ostnim kroku musimy zweryfikować, jakie są limity i warunki wypłaty w konkretnych instytucjach finansowych. Warto skorzystać z banków, które oferują darmową wypłatę, darmowe prowadzenie kont walutowych i darmowe przelewy typu SEPA. Wbrew pozorom sporo instytucji oferuję taki pakiet darmowych uslug i to własnie z nich warto skorzystać. Jeżeli takiego konta nie mamy, to najlepiej je założyć przy użyciu naszego rankingu kont osobisty (który umożliwia zgarnięcie dodatkowej premii).

W praktyce banki pozwalają na wypłatę maksymalnie 2000 jednostek danej waluty bez wcześniejszego zamówienia. Niestety nie zawsze to będzie możliwe (ze względu np. na braki gotówki w wybranych oddziałach). Dlatego przed wizytą w wybranej placówce zawsze polecamy kontakt z infolinią. Jeżeli mamy potrzebę podjęcia większej gotówki, to awizacja będzie niezbędna. Czas potrzebny na zamówienie i dostarczenie pieniędzy to zwykle jeden dzień roboczy.

Czy można wpłacić euro do wpłatomatu pko?

Niestety bankomaty/wpłatomaty PKO BP nie mają takiej opcji . Jedynie urządzenia Citi Handlowego oferują opcję zarówno wpłaty jak i wypłaty – EUR/USD czy GBP. Samo konto można założyć online w rankingu kont osobistych.

Czy we wpłatomacie można wpłacić euro?

Generalnie tylko wpłatomaty Citi Handlowego mają możliwość wpłaty walut obcych (w tym EUR/USD/GBP). W przypadku pozostałych banków jedyna opcja to wpłata walut w oddziale. Dlatego, jeśli mieszkamy w dużym mieście, gdzie swoje oddziały ma Citi Handlowy, to warto założyć tam konto.

Czy można wpłacić Euro do wpłatomatu Euronet?

Wpłatomaty EURONET nie mają możliwości wpłat walut obcych w tym EURO. Co więcej ewentualna wypłata EURO odbywa się z zastosowanie DCC, a bankomat obciąża nas w PLN a nie EUR. Nie jest to opłacała opcja i należy jej unikać!

Jak wypłacić/wypłacić pieniądze z konta walutowego?

Najlepszą opcją w przypadku polskich banków i wypłaty/wypłaty na terenie kraju jest oddział banku. Chociaż 2 banki dają możliwość wypłaty walut obcych w bankomatach własnych (Citi Handlowy i ING) W naszym artykule podpowiadamy jak i gdzie najlepiej wypłacać waluty

Czy można wpłacić euro w bankomacie?

Wpłata EURO jest możliwa jedynie we wpłatomatach Citi Handlowego (tylko dla klientów banku). Tym samym jeśli nie mamy tam rachunku, to nie wpłacimy walut w Bankomatach/Wpłatomatach.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.4/5 (Ilość ocen: 16)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *