Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?

509

Wypłata z bankomatu bez prowizji Revolut

W tym artykule chciałbym przybliżyć problem wypłat gotówki z bankomatów za granicą. Problem jest raczej uniwersalny, wiec dotyczy wszystkich banków z rankingu kont osobistych oraz fintechów (Revolut, Curve, Wise, Monzo, N26 etc). Wypłacając gotówkę za granicą musimy wziąć pod uwagę prowizję za wypłatę gotówki w naszej instytucji oraz ewentualną opłatę surcharge, która może pobrać operator bankomatu.  W najgorszym wypadku zapłacimy 2 prowizje za wypłatę gotówki; jedną pobierze nasz bank, drugą bankomat! Dlatego, w dalszej części artykułu stworzyliśmy listę bankomatów w wybranych krajach, które nie powinny pobierać dodatkowej opłaty surcharge. Kolejną pułapką jest DCC, o czym w dalszej części artykułu. Dodatkowo polecamy zapoznanie się z innymi metodami wypłaty pieniędzy z konta Revolut.

Revolut wpłatomaty i wpłata pieniędzy

Jeśli zastanawiacie się, jak przed wakacjami wpłacić pieniądze na Revoluta, koniecznie przeczytajcie „Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze„. Podpowiadamy, czy można korzystać z wpłatomatów Euronet i jak najszybciej zasilić portfel Revolut.

Revolut wypłata z bankomatu

W podstawowym planie możemy dokonać darmowej wypłaty równowartości 800 PL/cm, jednocześnie maksymalna liczba wypłat to 5/mc. Powyżej tej kwoty/liczby Revolut nalicza prowizje w wysokości 2% kwoty transakcji. Limit resetowany jest po miesiącu licząc od momentu dokonania wypłaty. Przykładowo, jeśli 400 PLN wypłacimy 03.03.2023 i 400 PLN wypłacimy 7.03.2023, to nowy limit dostępny będzie od 03.04.2023 dla 400 PLN i 07.04.2023 dla kolejny 400 PLN. Sam limit i datę jego odnowienia możemy sprawdzić wchodząc do aplikacji. Po zalogowaniu wybieramy ikonę profilu w prawym górnym roku, jak na screenie poniżej

następnie klikamy na „Plan” i ewentualnie „wypłaty z Bankomatu”

Revolut wypłata z bankomatu w kraju

Kilka istotnych informacji dotyczących wypłaty gotówki w kraju. Żaden krajowy bankomat nie oferuje wypłat realizowany w EURO. W przypadku urządzeń Euronet, wypłata EURO odbywa się z zastosowaniem DCC. Bankomat co prawda wypłaci EURO, ale karta zostanie obciążona w złotówka przy użyciu bardzo niekorzystnego kursu wymiany (do tego dojdzie ewentualna prowizja Surcharge). Jednym słowem dostaniemy zabójcze combo. W takim przypadku polecamy wypłatę walut obcych w wybranych oddziałach bankowych lub wymianę gotówki w kantorze.

W przypadku wypłaty złotówek z krajowych bankomatów, należy unikać urządzeń Euronetu. Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKAO), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!

Revolut wypłata z bankomatu za granica

Oczywiście w ramach dostępnego limitu, możemy dokonywać wypłaty zarówno z krajowych jak i zagranicznych urządzeń. Techniczne kwestię poruszamy w dalszej części artykułu (opłaty surcharge lub DCC). Oczywiście w przypadku wypłaty w walucie obcej system Revolut obciąży właściwy rachunek walutowy, o ile będą na nim środki. Alternatywnie pieniądze zostaną wymienione po kursie międzybankowym (ewentualna dodatkowa prowizja w weekend). Kursy wymiany Revolut’a testowaliśmy m.in. w artykule „gdzie i jak najtaniej wymienić walutę

Revolut wypłata z bankomatu telefonem (bez karty)

Ten sposób jest dość ciekawy, do portfela Google Pay/Apple Pay dodamy kartę wirtualna z aplikacji Revolut. Jak dodać samą kartę do wybranego portfela sprawdzicie w dedykowanych poradnikach: dla Google Pay i dla Apple Pay. W następnym kroku należy udać się do bankomatu, który pozwala na tego typu wypłatę (poprzez płatności mobilne). Urządzenie powinno posiadać odpowiedni czytnik do płatności zbliżeniowych. Przykładowo, część urządzeń Planet Cash posiada tego typu opcję.

bankomaty Revolut – limity

Poniżej przedstawiamy, jak kształtuję się limit wypłat, limit bez prowizyjnej wymiany po kursach międzybankowych oraz koszt wybranego planu:

RevolutStandardPlusPremiumMetal
Limit darmowych wypłat z bankomatów 800 zł/mc800 zł/mc1600 zł/mc3000 zł/mc
Limit darmowe wymiany po kursach miedzybankowych5 000 zł/mc5 000 zł/mcbrak limitubrak limitu
Miesięczny koszt planu0 zł19,99 zł/mc33,99 zł/mc55,99 zł/mc

Wypłata z bankomatu powyżej dostępnego limitu to prowizja 2% wartości transakcji. W przypadku wymiany walut powyżej tego limitu prowizja wynosi 0,5%. Ponadto dodatkowa prowizja za przewalutowanie zostanie naliczona w następujących przypadkach:

 • 0,5 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla 24 walut bazowych
 • 1 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla pozostałych walut
 • Prowizja za wymianę walut „mniej płynnych” (Rosyjskie Ruble, ukraińskie hrywny i tajskie Baty). 1% w dni robocze oraz 2% w weekendy

Najlepsza bankowe alternatywa do Revoluta

Co jeśli limit 800 zł nam nie wystarcza i nie chcemy płacić za wyższy plan taryfowy? Sprawdzamy najlepsze bankowe alternatywy do karty Revolut:

 1. Konto Przekorzystne od PEKAO – Do konta bankowego otrzymujemy kartę wielowalutowa. W pakiecie, bank oferuje darmowe przewalutowania po kursie Mastercard lub VISA (bardzo konkurencyjne kursy – na poziomie kantorów internetowych, plus dostęp do bardzo dużej ilości walut). Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać ze wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). W przypadku wypłat, oferta przebija Revolut’a. W przypadku kursów walutowych otrzymujemy bardzo konkurencyjną ofertę (praktycznie nie odczujemy różnicy względem Revolut’a)
 2. Citi Konto od Citi Handlowy dostępne w rankingu kont osobistych – do konta otrzymujemy darmowe konta walutowe i karte wielowalutową. Pieniądze możemy wymieniać w dedykowanym kantorze internetowym. Za darmo otrzymujemy 4 darmowe wypłat z bankomatów obcych w miesiącu (w tym zagranicznych).

Bankomaty Revolut – uwaga na DCC

Oprócz opłaty surcharge powinniśmy uważać na DCC czyli dynamiczne przeliczanie walut. Jest to usługa oferowana przez bankomaty lub terminale płatnicze, polegająca na obciążeniu karty w walucie wystawcy karty. W przypadku Revoluta, oznacza przeliczenie płatności na euro, ponieważ tak są wystawiane karty. Przy przeliczeniu, terminal płatniczy lub bankomat stosuje bardzo niekorzystny dla nas kurs wymiany! W związku z powyższym powinniśmy odmówić zastosowania DCC przy każdej takiej ofercie. Odmowa sprowadza się do wybrania opcji np. „Debit in local currency'”, „decline conversion”,”without conversion”, „nie” itp. Poniżej Załączam kilka przykładów oraz zaznaczyłem kołkiem na zdjęciu, którą opcję należy wybrać.

Revolut wymiana walut

revolut Bankomaty

Revolut Bankomaty

revolut bankomaty

Revolut bankomaty za granica (bez prowizji)

Przy podróży do dalekich zakątków świata najlepiej zabrać niewielką ilość gotówki, a resztę wypłacić na miejscu lub używać karty Revolut do płatności. Ogólną kwestię wypłaty z bankomatów za granicą poruszamy w dedykowanym artykuleOpłata surcharge może zależeć od rodzaju karty jaką posiadamy (Visa/Mastercard), niekiedy jedna z kart może przejść bez prowizji, natomiast w przypadku drugiej opłata zostanie naliczona.  Większość informacji pochodzi z forów internetowych, komentarzy/wiadomości czytelników lub z własnych doświadczeń. Część informacji zawartych poniżej może być nieaktualna- z czasem będziemy się starali na bieżąco aktualizować dane. Jeżeli sam masz doświadczenie z wypłatą gotówki z zagranicznych bankomatów, podziel się nim w komentarzu. Do wyszukiwania krajów udostępniliśmy dedykowaną wyszukiwarkę, wystarczy wpisać nazwę kraju.

Lista darmowych bankomatów dla danych krajów:

Z poniższych bankomatów wypłata za pomocą karty Revolut powinna być darmowa. W przypadku wystąpienia prowizji bankomat powinien pokazać poniższy komunikat. W takim przypadku najlepiej poszukać innego darmowego bankomatu.

Prowizja bankomat Revolut

Prowizja bankomat Revolut

Wyszukaj kraj:

 • Albania – BKT, Credins Bank (01.2023) lub Societe Generale powinny działać bez prowizji (niepotwierdzone informacje, więc proszę uważać. W przypadku Societe jest ryzyko pobrania prowizji). Większość bankomatów pobiera prowizje 300-700, nie powinno być problemów z akceptacją karty. Dodatkowo wiele miejsc akceptuje płatności w EURO.
 • Austria – darmowe wypłaty z Revoluta w bankach Tirol AG, Volksbank Salzburg( testowane 29.01.2019). Bankomaty Volksbank nie powinny pobierać prowizji, ale proponują DCC po niekorzystnym kursie, aby zrezygnować wystarczy wybrać na ekranie „Abbuchen”. Raiffeisen prowizja 5 EURO (01.2024)
 • Australia – ANZ Bank (informacja od czytelnika), narodowy bank Australi, rediATM, ANZ Bank(Visa) nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki z użyciem Revoluta
 • BiałoruśUrządzenia Belinvestbank, dodatkowo bankomaty Idea Banku lub Sberbank powinny działać bez prowizji,
 • Boliwia – BancoFie
 • Bośnia i Hercegowina – Sberbank, UniCredit Bank (11.2023 – brak prowizji), Addiko Bank (11.2023 – zaraportowana prowizja), Nova Banka.
 • Bułgaria – International Asset Bank, DSK Bank, Central Cooperative Bank, B36 United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank, Bulgaria Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Unicredit.
 • Brazylia – w tym przypadku polecam bankomaty Brandesco (na pewno) i prawdopodobnie Banco de Brasil, które nie mają żadnych dodatkowych prowizji dla karty Revolut
 • Chile – Banco Internacional, nie powinny pobierać prowizji, chociaż w ostatnim czasie coraz więcej banków wprowadza opłaty intercharge. Przy wypłacie najlepiej wybrać „saving account”, limit wypłat to 200 000 Peso. Średnia prowizja w bankomatach to 4000-6000 peso. Przy płatnościach w sklepach powinniśmy wybrać „Credito”, w przeciwnym razie płatność może nie przejść.
 • Chiny – ICBC, China Construction Bank, Bank of China. Usługa VPN może być konieczna przy użytkowaniu aplikacji Revolut na terenie Chin. Mogą występować problemy z akceptacją karty.
 • Chorwacja – Update 07.2022 – polecamy bankomaty OTP (uwaga na DCC) oraz Money Get. Te bankomaty w Chorwacji nie powinny pobierać prowizji dla kart Mastercard. Spora część użytkowników z nowymi kartami VISA otrzymuję surcharge we wszystkich bankomatach. W tym przypadku najtaniej wychodzi Raiffeisen (nowe karty VISA). Dla pozostałych urządzeń mamy mieszane sygnały o opłatach (zapewne starte karty Mastercard działaja bez prowizji). Mogą państwo próbować jeszcze skorzystać z urządzeń Planet Cash, Unicredit, Bankomat Erste Bank, Splistka Banka, Zagrebačka banka, Istarska kreditna banka, Privredna banka Zagreb (ten 11.2023 potwierdzona wypłata bez prowizji). W przypadku tych urządzeń cześć użytkowników była w stanie wypłacić środki bez dodatkowej prowizji (zapewne stare karty Mastercard. Jednak dla niektórych kart, może być pobrana opłata.
 • Czarnogóra –  Hipotekarna Banka (08.2022), CKB, Addiko, Erste, Prva. Erste Bank (06.2023) w czarnogorze podobno nie akceptuję niektórych kart Revolut, chociaż jak już akceptuje to jest darmowy.
 • Czechy – Air Bank w Tesco (informacja od czytelnika), Aliorbank, Fio (potwierdzone 11.2023), Komercni Banka (02.2023 i 06.2023), Raiffeisen (02.2023), Unicredit Bank. CSOB (11.2023 podobno bez prowizji, ale proszę uważać) Proszę Unikać Moneti, Česka Spožitelna i Euronetu (wysokie prowizje).
 • Cypr– Bank of Cyprus (04.2023)
 • Dania – Nordea Bank
 • Dominikana – Jumbo ATM (darmowy dla kart Revolut Visa)
 • Dubai – w Dubaju nie zapłacimy prowizji w przypadku Islamskich banków oraz Emirates NBD.
 • Egipt Darmowe bankomaty Alex bank oraz QNB Bank, dodatkowo gotówkę wypłacimy z urządzeń Bank of Egypt i Credit Agricole. Spora część bankomatów może odmówić współpracy. W Egipcie akceptacja płatności bezgotówkowych wciąż jest niska, dlatego musimy posiadać przy sobie odpowiednie ilości gotówki.
 • Ekwador –  Banco International darmowy.
 • Estonia – (informacje nie potwierdzone) zalecamy wypłatę z bankomatów własnych lokalnych banków (Swedbank, SEB Bank, Luminor Bank, LHV Pank, Danske Bank). Bankomaty prywatnych operatorów mogą pobierać prowizje.
 • FinlandiaNajpopularniejsze bankomaty Otto nie powinny pobierać prowizji, radzimy uważać na DCC.
 • Filipiny – HSBC
 • Francja -bez prowizji wypłacimy pieniądze Revolutem z każdego bankomatu należącego do któregokolwiek z banków (BNP, Credit Agricole, Societe Generale, La Poste itp).
 • Grecja– Attica Bank powinny działać bez prowizji (dotarły do nas sygnaly, iż Attica Bank może pobrać prowizje). Niestety praktycznie wszystkie bankomaty posiadają prowizje przy wypłacie środków kartą Revolut. Bankomaty ibanku pobierają 2 euro dodatkowej prowizji.
 • Hiszpania – Unicaja, Cajamar, Deutsche Bank, Liberbank, Telebanko, Bankinter, CaixaBank(informacja od czytelnika).
 • HolandiaING bank (informacja od czytelnika). Ponadto urządzenia SNS bank lub Yourcash one powinny wypłacać pieniądze bez prowizji. Uwaga, praktycznie wszystkie wydawane karty w Holandii to Maestro. W związku z powyższym część punktów handlowych i usługowych może nie akceptować kart Visa/Mastercard.
 • Hong Kong – Citibank, HSBC, Hang Seng.
 • Irlandia – Większość bankomatów powinna działać bez prowizji, ponieważ Revolut pochodzi z „wysp” i tam jest zarejestrowany (w Wielkiej Brytanii). Niestety jak w innych destynacjach Euronet będzie pobierał prowizję.
 • Indie – wypłata gotówki bez prowizji z bankomatów State Bank of India, Bank of Baroda, Kasturba
 • Indonezja – Revolut bankomaty bez prowizji CIMB, Maybank, BCA Bank.
 • Izrael (Palestyna) – Płatności w sklepach itp. odbywają się poprzez przeciągniecie karty (trzeba mieć aktywna opcje paska magnetycznego –> karta –>bezpieczeństwo –>płatności za pomocą paska magnetycznego). Niewielka część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem bankomatów podczas Szabatu. Bankomaty Hapoalim nie powinny pobierać dodatkowej prowizji.  Znaczna część urządzeń pobiera opłatę surcharge w wysokości 5,9-6,9 NIS, czyli około 6-7 zł.
 • Japonia – występują problemy z akceptacją kart Revolut (chodzi o wypłaty z bankomatów). 7-Eleven (7 Eleven Bank, potwierdzone 28.04.2024) oferuje darmowe wypłaty dla kart Mastercard i w niektórych przypadkach Visa. Ponadto za darmo powinniśmy wypłacić środki z bankomatów znajdujących się w placówkach pocztowych.
 • Jordania – Jordan Kuwait bank nie pobiera prowizji dla kart Mastercard, Investbank prowizja 1 JOD. Większość bankomatów pobiera prowizje w wysokości 3-5 JOD.
 • Katar – Walutę QAR (Rial Kataru) możemy kupić w aplikacji i trzymać w portfelu. Kurs waluty jest stały do USD i wynosi ok. 3,64 QAR za jednego dolara (USD). Bankomaty mogą pobierać prowizje w wysokości 10-15 QAR za wypłatę. Z niepotwierdzonych informacji, podobno za darmo można podjąć gotówkę z urządzeń QIB.
 • Kanada – brak prowizji w Tangerine i Narodowym Banku Kanady.
 • Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank
 • Kolumbia – mamy potwierdzoną informacje za darmo możemy wypłacić środki z bankomatów Davidiende (informacja z września 2019). Niestety pozostałe bankomaty doliczały prowizje.
 • Kosowo – bankomaty BTK bez prowizji (karta Mastercard)
 • Korea Południowa – Shinhan Bank, KB Star.
 • LitwaPotwierdzony Bank Luminor (06.2023). Niestety nie mamy potwierdzonych innych banków w tym kraju. Większość bankomatów nie powinno pobierać prowizji, te które ją pobierają wyświetlą odpowiedni komunikat o Surcharge.
 • Łotwa – zalecamy korzystanie z bankomatów banków Citadele banka, Luminor bank, SEB Banka, Swedbank. Te urządzenia nie powinny pobierać prowizji.
 • Malta – bankomaty HSBC bez prowizji, testowane 24.06.2019r. Niektóre punkty nie akceptują płatności kartami np. niektóre stacje benzynowe etc.
 • Macedonia – urządzenia Stopanska Banka, Komercijalna Banka(05.2023) powinny wypłacać gotówkę bez prowizji.
 • Malezja– Bankomat BSN Bank, CIMB Bank, MayBank.
 • Malta – urządzenia BOV (Bank of Valletta), HSBC, APS Bank, BNF Bank i Lombard Bank nie powinny pobierać prowizji.
 • Meksyk – W tym przypadku wszystkie bankomaty pobierają dodatkową prowizje, która waha się w granicach 25-80 meksykańskich peso (5-15 PLN). Prawdopodobnie najniższa prowizja w bankomatach Ci Banco – 17,5 MXN. Podobno brak prowizji dla kart VISA przy wypłacie z bankomatów Santandera.
 • Maroko – bankomaty  BMCI, BNP Paribas Al Barid Bank, Bank Al-Maghrib. UWAGA! Banque Populaire i Credit Agricole obecnie mogą pobierać prowizje.
 • Niemcy – bankomaty Berliner Volksbank, Berliner Sparkasse (09.2022), Baden-Wuttembergische, Hypovereinsbank, Santander, Commerzbank, Postbank, Landesbank Baden-Württemberg.
 • Nigeria Access bank, UBA i Diamond bank.
 • Norwegia – W przypadku tego kraju polecamy urządzenia banków, większość z nich nie powinna pobierać prowizji. Polecam wypłątę w DNB ASA, ewentualnie można próbować z BNP Paribas, Danske, Nordea, Santander.
 • Nowa Zelandia – bez prowizji wybierzemy gotówkę z bankomatów Westpac.
 • Oman – Dhofar i Muscat Bank.
 • Republika Południowej Afryki (Afryka) – bankomaty Capitec.
 • Peru – BCP Peru
 • Polska – Należy unikać urządzeń Euronetu jak ognia (użytkownicy starych kart, przy nowych kartach problem z prowizją został rozwiązany) ! Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!
 • Portugalia – z bankomatów Multibanco powinniśmy wypłacić gotówkę Revolutem bez prowizji.
 • Portugalia / Madera – darmowe bankomaty Multibanko i ATM Express (Trzeba tylko odmówić konwersji)
 • Rosja – darmowe bankomaty Bin Bank, należy pamiętać o dodatkowej prowizji ze strony Revoluta – 1% w przypadku wymiany tej waluty.
 • Rumunia – BCR Bankm BRD lub BRD-GSG Bank, ING, OPT Bank, CEC Bank, Banco Transilvania
 • Serbia – AIK Banka Jubanka, Erste Bank.
 • Singapur – UOB Bank.
 • Słowacja Postova Bank, Unicredit, Tatra Banka, VUB, Prima Bank. Bankomat CSOB i OTP Banka (informacja 08.2020)
 • Słowenia –  Unicredit. Unikać Bankomatu NLB (prowizja 6 euro – kwiecień 2024)
 • Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon (potwierdzona bezpłatna wypłata 01.2024), Sampath Bank (możliwa prowizja).
 • Stany Zjednoczone – PNC Bank, Sun East Credit Union, Wells Fargo, WSFS. W zależności od lokalizacji dany bankomat może naliczać lub nie prowizje.
 • Szwajcaria – Większość bankomatów bez prowizji (np. Raiffeisenbank Bitsch).
 • Tajlandia – w tym kraju niestety tylko bankomaty Citi Banku nie pobiorą prowizji za wypłatę gotówki Revolutem. W pozostałych bankomatach prowizja wynosi 200 BAHT. Uwaga Revolut pobiera dodatkowa prowizje 1% w przypadku wymiany tej waluty, ponieważ jest „ona mniej płynna”. Niestety w Tajlandii niewiele miejsc akceptuje płatności bezgotówkowe, proszę mieć to na uwadze i poczynić odpowiednie przygotowania.
 • Tajwan – Cathay Bank i SinoPac.
 • Turcja -Bankomaty  Ziraat Bankası lub ING(Mastercard) wypłacają gotówkę bez dodatkowych opłat, jedynie proszę uważać na DCC. Darmowe wypłaty z bankomatów bank pocztowy PTT. Cześć banków wprowadziła niewielką prowizje na poziomie 14 LT.
 • Tunezja – większość bankomatów pobiera 10 TND prowizji (13,6 pln). Niektóre bankomaty w ogóle nie informują o prowizji surcharge. Przy wypłacie kurs potrafi być kiepski, dodatkowo prowizja surcharge podnosi koszt wypłaty. Do płatności gotówkowych lepiej wymienić pieniądze w kantorze.
 • Ukraina – Podczas wymiany Revolut dolicza 1% prowizji w tygodniu oraz 2 % w weekendy, ze względu na „mniejsza płynność waluty”. Bez prowizji powinniśmy wypłacić gotówkę z bankomatów: Lviv Bank, EuroBank, Kredo Bank (potwierdzone 06.2023). Popularny Privat Bank(zielone banery) pobierał 15-30 UAH (do 5 zł), w zależności od kwoty wypłaty.
 • Urugwaj – bez prowizji urządzenia Banco de la Republica Uruguay..
 • Węgry – Główne banki nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki Revolut’em (OTP, Unicredit, Raiffeisen itp.). Należy unikać bankomatów Euronet’u.
 • Wielka Brytania (UK) – Revolut pochodzi z Wielkiej Brytanii i karty wydawane są jako brytyjskie. Bankiem obsługującym ten Fintech jest Lloyds. Cześć bankomatów na wyspach może pobierać prowizje np. CashZone.
 • WietnamHSBC, ACB(01.2023), MB BAnk, Saigon Commercial Bank, VP Bank.
 • Włochy– Banca Popolare di Novara (wypłata gotówki Revolutem w styczniu 2019), Unicredit (06.2023), Banca Carige, Cariparma, Credem Banca (Bari),Banca Popolare di Pugli. Generalnie wszystko co ma w nazwie „Banco Popolare” jest bez prowizji. UNIKAĆ Euronet

Jeżeli masz doświadczenie w wypłacie gotówki za granicą przy użyciu Revoluta. Proszę podziel się nim w komentarzu, niech inny skorzystają z twoich doświadczeń!

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 91)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
509 komentarzy on “Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?”
 1. RuchomePiaski

  Litwa – Wilno 2023 rok, karta Visa, bank Luminor w centrum miasta bez prowizji, klasycznie uważać na euronety i planety cashe.

  Odpowiedz
 2. Mariusz

  Bankomat KredoBank Ukraina – wypłacałem 14 czerwca i potwierdzam brak opłat i prowizji, o kursie międzybankowym.

  Odpowiedz
 3. Michał

  Czarnogóra 13.06.23
  Bankomat CKB chciał prowizje 4,99,
  Erste nie pobrał prowizji (karta Visa standard).
  Pozdrawiam Michał

  Odpowiedz
  1. Michał

   Jeszcze dziś sprawdzone bankomat oznaczony Money Get (chyba nlb) też prowizja 4,99

   Odpowiedz
 4. Longier

  Chorwacja 06.2023 revolut-visa

  otp banka- prowizja
  zagrebacka banka – prowizja
  erste-benka – prowizja
  4~7 euro

  bez prowizji:
  hpb – hrvatska postanska banka
  i pbz – privredna banka zagreb

  Odpowiedz
 5. Sonik

  Czechy
  Komerčni Banka – bez prowizji. Innych nie sprawdzałem.

  Odpowiedz
 6. Igor

  Sycylia, czerwiec 2023
  UniCredit bez prowizji 🙂

  Odpowiedz
 7. Ślimak

  Albania: Dziś prztestowane
  BKT pobiera prowizję, Credins Bank wypłaty bezpłatne. Stan na 31.05.2023

  Odpowiedz
  1. Jajk

   Credins Bank już nieaktualny. Wszystkie bankomaty w Albanii biorą prowizję

   Odpowiedz
   1. Ala

    Potwierdzam CREDINS zabiera 600 leke! To okolo 30 zl

    Odpowiedz
 8. Empe

  Cypr – darmowe bankomaty Bank of Cyprus, stan na kwiecień 2023.
  Euronet kasował 3,95€ przy wypłacie 50€

  Odpowiedz
 9. Mira

  W Tajlandii wszystkie bankomaty pobierają 220 bahtów, niezależnie od wyciąganej kwoty. Citi Bank pobiera 200 zamiast 220, nie ma bankomatu bez prowizji.

  Odpowiedz
 10. Bart

  Hiszpania kutxabank – bez prowizji, natomiast caixabank chce 2.5 eur

  Odpowiedz
 11. Albania

  Albania – stan na 01.2023 Credins Bank bez prowizji

  Odpowiedz
  1. Marek

   W Macedonii opłat przy wypłacie gotówki z bankomatów nie pobiera Komercijalna Banka. Stan na maj’22.

   Odpowiedz
 12. Ewelina

  Niemcy Hamburger Sparkasse prowizja 4,75 euro karta MasterCard

  Odpowiedz
 13. Qnick

  Czechy 3.02.2023:
  UniCredit – prowizja 155 koron
  ČSOB – prowizja 150 koron
  Česka Sporitelna – prowizja 165 koron.
  Reifeisen i Komerčni Banka – bez prowizji.

  Odpowiedz
 14. Zibi

  Wietnam, ( Phu Quoc) Bank ACB, wypłata Visa bez opłat nawet bankomatu. Wymiana korzystniejsza niż z USD.

  Odpowiedz
 15. jeżyna

  na Słowacji Unicredit oraz VUB pobierają ok. 2% prowizji

  Odpowiedz
 16. Frodo8D

  W Bangkok w City Banku 200 THB prowizji. No i 1% rzadka waluta podobno 😀

  Odpowiedz
 17. Oko

  Fuerteventura caleta de fuste bankomat w centrum handlowym Atlantico. bank Sabadell prowizja 1.88euro za wypłatę karta revolut. reszta bankomatów na wyspie 4.99 euro prowizja do nawet 10 euro grudzień 2022

  Odpowiedz
  1. Mateusz

   Jak można wypłacić z bankomatu gotówkę w Turcji zbliżeniowo telefonem ?

   Odpowiedz
 18. Czekis

  Informacja z dzisiaj, tj 29.11.22, bankomatu Capitec w Port Elizabeth w RPA odrzucają kartę Revolut.

  Odpowiedz
 19. Thomas

  w Albanii można wypłacić kartą Revolut bezpłatnie z bankomatu Credins Bank

  Odpowiedz
 20. Jacek

  Włochy październik 2022 – Darmowa wypłata na Sardynii w banku Intesa Sanpaolo. UniCredit opłata 5euro

  Odpowiedz
 21. Michał

  Włochy Florencja
  Casa di Risparmio Di Firenze beż prowizji. Bank znajduje się obok Banku Toscana

  Odpowiedz
 22. janusz

  Rzym (Włochy), okolice Watykanu.
  Wypłata dziś revolutem bez prowizji z bankomatu Credit Agricole.

  miejsce: Via della Conciliazione, 17, 00193 Roma RM, Włochy

  Odpowiedz
 23. Mmmmmm

  Niemcy – Berliner Sparkasse – wypłata za darmo

  Odpowiedz
  1. Michał

   Cajamar na Fuerteventura kartą visa intesive swiat z mbanku nie mogłem wybrać pieniędzy. Odrzucało mi transakcje. W innym wybrałem z prowizją 2,5 euro

   Odpowiedz
 24. Włochy

  Włochy, Bergamo.
  Wypłata gotówki bez prowizji z bankomatu UniCredic Banca.

  Odpowiedz
 25. Kamil

  Chorwacja, wypłata gotówki bez prowizji, KentBank. Na minus, że jest dostępny tylko w niewielu miejscach. 26.07.2022

  Odpowiedz
 26. Bizii

  Turcja karta Visa bankomaty pocztowe PTT nie pobierają żadnych opłat

  Odpowiedz
 27. Robert

  Bankomat OTP w Albanii wypłata kartą Revolut w dniu 20.09.2022r. niezależnie od kwoty prowizja 800 ALL (LEK) Próba wypłaty kartą Revolut Visa i MasterCard. Brak możliwości wyboru innej opcji wypłaty.

  Odpowiedz
 28. Marcin

  Chorwacja we wrześniu Dubrownik bankomat hpb wypłata bez opłat karta Visa revolut

  Odpowiedz
  1. Marcin

   Bankomat hpb w orebic także darmowy

   Odpowiedz
 29. Gruzja-Basisbank

  Witam,

  Ostatnim czasem byłem w Gruzjim, udalo mi sie wypłaic pieniadze poslugujac sie kartą Revolut bez zadnej prowizji z bankomatów Basisbank.

  Odpowiedz
  1. grzegorz

   Witam , probowales tylko w jednym bankomacie czy wiecej bankow aferuje darmowe wyplaty? dziekuje i pozdrawiam

   Odpowiedz
 30. revo1234

  AUSTRIA – darmowe wypłaty z 99bank (bank pocztowy), BAWAG P.S.K zarówno karta MC jak i Visa. Bank Austria oraz Erste Bank darmowe wypłaty, jednak sprawdzałem tylko na karcie MC.

  Odpowiedz
 31. Mateusz

  Macedonia – należy zwrócić uwagę żeby wypłacać z bankomatów Stopanska Banka (różowych) – wypłata darmowa, nie Stopanska Banka Bitola (zielone) – w tym wypadku zostanie pobrana prowizja 300 MKD.

  Odpowiedz
 32. Przemek

  Chorwacja. HPB – Hrvatska Postanska Bańka. Nowa VISA.
  Wczoraj 15-08-2022 Betina na wyspie Murter bez prowizji. W miejscowości Murter szukałem bez prowizji ale nie znalazłem sprawdziłem chyba wszystkie wymienione oprócz OTP bo nie wypłacał. Prowizja od 22 do prawie 40 kun.

  Odpowiedz
 33. Michał

  Włochy, Bari, bankomat Credem Banca – bez prowizji.
  Bankomat BNP Paribas – €3 prowizji.

  Odpowiedz
  1. Michał

   Banca Popolare di Puglia też bez prowizji.

   Odpowiedz
 34. Mateusz

  Czarnogóra, z bankomatów Hipotekarna Banka bez prowizji.

  Odpowiedz
 35. MARIO

  Revolut Visa z prowizja niestety, nawet OPT banka, w zeszłym roku miałem Rewolut Mastercard i OPT i jeszcze jeden bank, nie pamiętam nazwy, był bez prowizji, Pozdrawiam

  Odpowiedz
 36. Dariusz

  Czarnogóra.
  Bankomaty CKB i Euronet ATM – prowizja 4,95 Euro. Nie wiem czy to prowizja kwotowa czy procentowa – wypłacałem 50 Euro kartą Revolut.

  Odpowiedz
 37. Wiesiek

  Czarnogóra bezprowizyjne bankomaty Addiko, Erste, Prva. Stan na dziś czyli sierpień 2022. Te sprawdziłem osobiście.

  Odpowiedz
 38. Wakacyjny

  Baśka Voda od 2 sierpnia do obecnie każdy bankomat pobiera prowizję w tym OTP. Karta Visa z Revoluta. Faktycznie najmniejsza jest z Raiffeisen bo waha się pomiędzy 25-28kun. Nie sprawdziłem tylko Money Get bo tego (chyba) nie ma w Baśce, ale jest w Makarskiej. Jak coś się zmieni to dam znać. Ps. Nie ważne czy na karcie jest waluta w PLN czy euro , czy np. ktoś sobie zrobi przewalutowanie na subkoncie na kuny. Aczkolwiek mój znajomy jest w innym regionie – Trogir, ma również świeżą karetę Revolut, zrobił przewalutowanie na subkoncie PLN/HRK i wypłacił z bankomatu bez prowizji. Ustalam co to za bankomat i napiszę

  Odpowiedz
  1. Wakacyjny

   Aktualizacja. Bankomat z Raiffeisen w Makarskiej 22kn prowizji. Nie znalazłem tańszej opcji w Baśce i w Makarskiej, a już na pewno nie bez prowizji. Może to wersja karty (u mnie Visa). Ten mój znajomy wypłaci z bankomatu w Trigorze (żółty z Auro Domus) bez prowizji widziałem screen z Revoluta, niestety ten sam bankomat w Baśce 39.90kn prowizji. Najlepsza opcja? Wybrać raz większą gotówkę np maks do planu standard (800zl) i zapłacić raz prowizję. Powinno wyjść taniej niż wymiana gotówki na kuny w Polsce jak i w samej Chorwacji. Pozdro.

   Odpowiedz
   1. Julka

    Czarnogóra – Erste Bank nie akceptuje żadnego Revoluta.

    Odpowiedz
 39. Ma

  Hiszpania https://www.abanca.com/es/ wypłaciłem bez prowizji Revoult-em 👍

  Odpowiedz
 40. Karo

  Moja pierwsza karta nie pobiera prowizji przy wypłacie z bankomatu, a druga nowa nalicza prowizje. Czy wiecie dlaczego? Pierwsza za 50 dni straci waznosc

  Odpowiedz
  1. Karo

   Pierwsza to Visa druga maestro

   Odpowiedz
 41. Marlena

  CKB w Czarnogórze również pobiera opłaty za wypłatę niecałe 5euro, ale za to Prva Banka CG jest darmowy, sprawdziliśmy w kilku miastach, bez problemu wypłacał bez żadnych prowizji.

  Odpowiedz
 42. m&m

  Chorwacja – 28 lipca 2022. Najniższą prowizję przy wypłacie kartą Revolut pobiera bankomat Reiffeisen Bank – 22 HRK.

  Odpowiedz
 43. Oskar

  W OTP banku na dzień 26.07.2022 pobiera prowizje 35kun za wypłate 300kun z bankomatu. To samo w erstw banku. Artykuł ten prawdopodobnie jest już nieaktualny

  Odpowiedz
  1. finhack

   W Lipcu mielismy informacje o braku prowizji dla OTM (Bled, lipiec 2022, karta VISA). Możliwe, że rodzaj karty ma znaczenie (nowa/stara i Mastercard/visa).

   Odpowiedz
 44. Adam

  The owner of this terminal , OTP banka d.d. , will assess a fee to cardholders for international ATM Cash Disbursements . Withdrawal amount : 1000.00 HRK 35.00 HRK Access Fee : Total charge amount : 1035.00 HRK This fee is added to the amount of your transaction and posted to your account and is in addition to any fees that may be charged by your card – issuing financial institution . Decline Accept

  Odpowiedz
 45. Adam

  Aktualnie jestem w Chorwacji i we wszystkich bankomatach jest pobierana prowizją za wypłatę w wysokości od 28 do 36 kun. Nie spotkałem żadnego bankomatu bez prowizyjnego włączając wszystkie z listy, więc informacje w ww. Tekście delikatnie mówiąc wprowadzają w błąd

  Odpowiedz
  1. finhack

   Bankomat OTP również? Ostatnio kilka osób testowało ten bankomat i nie miało prowizji (przynajmniej kilka wypłat w lipcu). Artykuł jest jak najbardziej aktualny, na bieżąco poprawiamy i dodajemy informacje zgodnie z danymi otrzymanymi od czytelników.

   Odpowiedz
   1. Adam

    Testowałem conajmiej 5 OTP wszystkie z prowizją. Jak pisałem nie trafiłem żadnego bez prowizji a sprawdziłem naprawdę sporo. Poruszam się od Zadaru na południe, dzisiaj jestem w Murter.

    Odpowiedz
 46. Ania

  Próbowaliśmy wypłacać kuny w Chorwacji i każdy bankomat naliczał nam prowizje 11-15% w zależności od banku.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Zgodnie z artykułem, proszę przetestować OTP lub MoneyGet. Informacja zwrotna w formie „wszystkie bankomaty pobierają prowizje”, nie jest w żadnym przypadku konstruktywna (nie wnosi nić do dyskusji). Prośba o podawanie konkretnych danych operatora.

   Odpowiedz
   1. Gosia

    OTP pobiera prowizję 35 kun. Sprawdzone w kilku bankomatach, w kilku miejscowościach

    Odpowiedz
    1. finhack

     W przypadku OTP prowizja zależy od rodzaju karty. Cześć klientów ją ma, część nie ma.

     Odpowiedz
 47. Jakub

  Jeszcze jeden wpis o Slowenii – Gorenjska (GBKR) Bank – oplata 2.5Euro, bankomat SKB Banka (OTP Group) bez prowizji (Bled, lipiec 2022, karta VISA)

  Odpowiedz
 48. Jakub

  Słowenia – Intesa San Paolo Bank (to chyba w ogóle włoski bank, bo na Sycylii też z niego wypłacałem bez prowizji w maju 2022). W centrum Piranu, revolut visa bez prowizji, lipiec 2022

  Odpowiedz
 49. Ewelina

  15 lipca 2022, Dubrovnik wypłata w bankomacie OTP bez prowizji, 20 lipca Orebic wypłata w bankomacie OTP z prowizja 😞

  Odpowiedz
 50. Imm

  Włochy, Unicredito już nie jest darmowe, obecnie 2%

  Odpowiedz
  1. Ewa

   Cześć! Czy aby wypłacić z bankomatu dinary w Tunezji należy mieć na koncie revoluta dinary czy plny albo dolary wystarczą?

   Odpowiedz
   1. Michał Król
    Michał - Finhack

    Wystarczy dowolna waluta, Revolut sam ewentualnie dokona przewalutowania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *