Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?

519

Wypłata z bankomatu bez prowizji Revolut

W tym artykule chciałbym przybliżyć problem wypłat gotówki z bankomatów za granicą. Problem jest raczej uniwersalny, wiec dotyczy wszystkich banków z rankingu kont osobistych oraz fintechów (Revolut, Curve, Wise, Monzo, N26 etc). Wypłacając gotówkę za granicą musimy wziąć pod uwagę prowizję za wypłatę gotówki w naszej instytucji oraz ewentualną opłatę surcharge, która może pobrać operator bankomatu.  W najgorszym wypadku zapłacimy 2 prowizje za wypłatę gotówki; jedną pobierze nasz bank, drugą bankomat! Dlatego, w dalszej części artykułu stworzyliśmy listę bankomatów w wybranych krajach, które nie powinny pobierać dodatkowej opłaty surcharge. Kolejną pułapką jest DCC, o czym w dalszej części artykułu. Dodatkowo polecamy zapoznanie się z innymi metodami wypłaty pieniędzy z konta Revolut.

Revolut wpłatomaty i wpłata pieniędzy

Jeśli zastanawiacie się, jak przed wakacjami wpłacić pieniądze na Revoluta, koniecznie przeczytajcie „Wpłatomat Revolut, jak wpłacić pieniądze„. Podpowiadamy, czy można korzystać z wpłatomatów Euronet i jak najszybciej zasilić portfel Revolut.

Revolut wypłata z bankomatu

W podstawowym planie możemy dokonać darmowej wypłaty równowartości 800 PL/cm, jednocześnie maksymalna liczba wypłat to 5/mc. Powyżej tej kwoty/liczby Revolut nalicza prowizje w wysokości 2% kwoty transakcji. Limit resetowany jest po miesiącu licząc od momentu dokonania wypłaty. Przykładowo, jeśli 400 PLN wypłacimy 03.03.2023 i 400 PLN wypłacimy 7.03.2023, to nowy limit dostępny będzie od 03.04.2023 dla 400 PLN i 07.04.2023 dla kolejny 400 PLN. Sam limit i datę jego odnowienia możemy sprawdzić wchodząc do aplikacji. Po zalogowaniu wybieramy ikonę profilu w prawym górnym roku, jak na screenie poniżej

następnie klikamy na „Plan” i ewentualnie „wypłaty z Bankomatu”

Revolut wypłata z bankomatu w kraju

Kilka istotnych informacji dotyczących wypłaty gotówki w kraju. Żaden krajowy bankomat nie oferuje wypłat realizowany w EURO. W przypadku urządzeń Euronet, wypłata EURO odbywa się z zastosowaniem DCC. Bankomat co prawda wypłaci EURO, ale karta zostanie obciążona w złotówka przy użyciu bardzo niekorzystnego kursu wymiany (do tego dojdzie ewentualna prowizja Surcharge). Jednym słowem dostaniemy zabójcze combo. W takim przypadku polecamy wypłatę walut obcych w wybranych oddziałach bankowych lub wymianę gotówki w kantorze.

W przypadku wypłaty złotówek z krajowych bankomatów, należy unikać urządzeń Euronetu. Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKAO), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!

Revolut wypłata z bankomatu za granica

Oczywiście w ramach dostępnego limitu, możemy dokonywać wypłaty zarówno z krajowych jak i zagranicznych urządzeń. Techniczne kwestię poruszamy w dalszej części artykułu (opłaty surcharge lub DCC). Oczywiście w przypadku wypłaty w walucie obcej system Revolut obciąży właściwy rachunek walutowy, o ile będą na nim środki. Alternatywnie pieniądze zostaną wymienione po kursie międzybankowym (ewentualna dodatkowa prowizja w weekend). Kursy wymiany Revolut’a testowaliśmy m.in. w artykule „gdzie i jak najtaniej wymienić walutę

Revolut wypłata z bankomatu telefonem (bez karty)

Ten sposób jest dość ciekawy, do portfela Google Pay/Apple Pay dodamy kartę wirtualna z aplikacji Revolut. Jak dodać samą kartę do wybranego portfela sprawdzicie w dedykowanych poradnikach: dla Google Pay i dla Apple Pay. W następnym kroku należy udać się do bankomatu, który pozwala na tego typu wypłatę (poprzez płatności mobilne). Urządzenie powinno posiadać odpowiedni czytnik do płatności zbliżeniowych. Przykładowo, część urządzeń Planet Cash posiada tego typu opcję.

bankomaty Revolut – limity

Poniżej przedstawiamy, jak kształtuję się limit wypłat, limit bez prowizyjnej wymiany po kursach międzybankowych oraz koszt wybranego planu:

RevolutStandardPlusPremiumMetal
Limit darmowych wypłat z bankomatów 800 zł/mc800 zł/mc1600 zł/mc3000 zł/mc
Limit darmowe wymiany po kursach miedzybankowych5 000 zł/mc5 000 zł/mcbrak limitubrak limitu
Miesięczny koszt planu0 zł19,99 zł/mc33,99 zł/mc55,99 zł/mc

Wypłata z bankomatu powyżej dostępnego limitu to prowizja 2% wartości transakcji. W przypadku wymiany walut powyżej tego limitu prowizja wynosi 0,5%. Ponadto dodatkowa prowizja za przewalutowanie zostanie naliczona w następujących przypadkach:

 • 0,5 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla 24 walut bazowych
 • 1 % prowizji za przewalutowania dokonane w Weekend dla pozostałych walut
 • Prowizja za wymianę walut „mniej płynnych” (Rosyjskie Ruble, ukraińskie hrywny i tajskie Baty). 1% w dni robocze oraz 2% w weekendy

Najlepsza bankowe alternatywa do Revoluta

Co jeśli limit 800 zł nam nie wystarcza i nie chcemy płacić za wyższy plan taryfowy? Sprawdzamy najlepsze bankowe alternatywy do karty Revolut:

 1. Konto Przekorzystne od PEKAO – Do konta bankowego otrzymujemy kartę wielowalutowa. W pakiecie, bank oferuje darmowe przewalutowania po kursie Mastercard lub VISA (bardzo konkurencyjne kursy – na poziomie kantorów internetowych, plus dostęp do bardzo dużej ilości walut). Dodatkowo spełniając prosty warunek aktywności możemy korzystać ze wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji (niezależnie od kwoty wypłaty). W przypadku wypłat, oferta przebija Revolut’a. W przypadku kursów walutowych otrzymujemy bardzo konkurencyjną ofertę (praktycznie nie odczujemy różnicy względem Revolut’a)
 2. Citi Konto od Citi Handlowy dostępne w rankingu kont osobistych – do konta otrzymujemy darmowe konta walutowe i karte wielowalutową. Pieniądze możemy wymieniać w dedykowanym kantorze internetowym. Za darmo otrzymujemy 4 darmowe wypłat z bankomatów obcych w miesiącu (w tym zagranicznych).

Bankomaty Revolut – uwaga na DCC

Oprócz opłaty surcharge powinniśmy uważać na DCC czyli dynamiczne przeliczanie walut. Jest to usługa oferowana przez bankomaty lub terminale płatnicze, polegająca na obciążeniu karty w walucie wystawcy karty. W przypadku Revoluta, oznacza przeliczenie płatności na euro, ponieważ tak są wystawiane karty. Przy przeliczeniu, terminal płatniczy lub bankomat stosuje bardzo niekorzystny dla nas kurs wymiany! W związku z powyższym powinniśmy odmówić zastosowania DCC przy każdej takiej ofercie. Odmowa sprowadza się do wybrania opcji np. „Debit in local currency'”, „decline conversion”,”without conversion”, „nie” itp. Poniżej Załączam kilka przykładów oraz zaznaczyłem kołkiem na zdjęciu, którą opcję należy wybrać.

Revolut wymiana walut

revolut Bankomaty

Revolut Bankomaty

revolut bankomaty

Revolut bankomaty za granica (bez prowizji)

Przy podróży do dalekich zakątków świata najlepiej zabrać niewielką ilość gotówki, a resztę wypłacić na miejscu lub używać karty Revolut do płatności. Ogólną kwestię wypłaty z bankomatów za granicą poruszamy w dedykowanym artykuleOpłata surcharge może zależeć od rodzaju karty jaką posiadamy (Visa/Mastercard), niekiedy jedna z kart może przejść bez prowizji, natomiast w przypadku drugiej opłata zostanie naliczona.  Większość informacji pochodzi z forów internetowych, komentarzy/wiadomości czytelników lub z własnych doświadczeń. Część informacji zawartych poniżej może być nieaktualna- z czasem będziemy się starali na bieżąco aktualizować dane. Jeżeli sam masz doświadczenie z wypłatą gotówki z zagranicznych bankomatów, podziel się nim w komentarzu. Do wyszukiwania krajów udostępniliśmy dedykowaną wyszukiwarkę, wystarczy wpisać nazwę kraju.

Lista darmowych bankomatów dla danych krajów:

Z poniższych bankomatów wypłata za pomocą karty Revolut powinna być darmowa. W przypadku wystąpienia prowizji bankomat powinien pokazać poniższy komunikat. W takim przypadku najlepiej poszukać innego darmowego bankomatu.

Prowizja bankomat Revolut

Prowizja bankomat Revolut

Wyszukaj kraj:

 • Albania – BKT, Credins Bank (01.2023) lub Societe Generale powinny działać bez prowizji (niepotwierdzone informacje, więc proszę uważać. W przypadku Societe jest ryzyko pobrania prowizji). Większość bankomatów pobiera prowizje 300-700, nie powinno być problemów z akceptacją karty. Dodatkowo wiele miejsc akceptuje płatności w EURO.
 • Austria – darmowe wypłaty z Revoluta w bankach Tirol AG, Volksbank Salzburg( testowane 29.01.2019). Bankomaty Volksbank nie powinny pobierać prowizji, ale proponują DCC po niekorzystnym kursie, aby zrezygnować wystarczy wybrać na ekranie „Abbuchen”. Raiffeisen prowizja 5 EURO (01.2024)
 • Australia – ANZ Bank (informacja od czytelnika), narodowy bank Australi, rediATM, ANZ Bank(Visa) nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki z użyciem Revoluta
 • BiałoruśUrządzenia Belinvestbank, dodatkowo bankomaty Idea Banku lub Sberbank powinny działać bez prowizji,
 • Boliwia – BancoFie
 • Bośnia i Hercegowina – Sberbank, UniCredit Bank (11.2023 – brak prowizji), Addiko Bank (11.2023 – zaraportowana prowizja), Nova Banka.
 • Bułgaria – International Asset Bank, DSK Bank, Central Cooperative Bank, B36 United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank, Bulgaria Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Unicredit.
 • Brazylia – w tym przypadku polecam bankomaty Brandesco (na pewno) i prawdopodobnie Banco de Brasil, które nie mają żadnych dodatkowych prowizji dla karty Revolut
 • Chile – Banco Internacional, nie powinny pobierać prowizji, chociaż w ostatnim czasie coraz więcej banków wprowadza opłaty intercharge. Przy wypłacie najlepiej wybrać „saving account”, limit wypłat to 200 000 Peso. Średnia prowizja w bankomatach to 4000-6000 peso. Przy płatnościach w sklepach powinniśmy wybrać „Credito”, w przeciwnym razie płatność może nie przejść.
 • Chiny – ICBC, China Construction Bank, Bank of China. Usługa VPN może być konieczna przy użytkowaniu aplikacji Revolut na terenie Chin. Mogą występować problemy z akceptacją karty.
 • Chorwacja – Update 07.2022 – polecamy bankomaty OTP (uwaga na DCC) oraz Money Get. Te bankomaty w Chorwacji nie powinny pobierać prowizji dla kart Mastercard. Spora część użytkowników z nowymi kartami VISA otrzymuję surcharge we wszystkich bankomatach. W tym przypadku najtaniej wychodzi Raiffeisen (nowe karty VISA). Dla pozostałych urządzeń mamy mieszane sygnały o opłatach (zapewne starte karty Mastercard działaja bez prowizji). Mogą państwo próbować jeszcze skorzystać z urządzeń Planet Cash, Unicredit, Bankomat Erste Bank, Splistka Banka, Zagrebačka banka, Istarska kreditna banka, Privredna banka Zagreb (ten 11.2023 potwierdzona wypłata bez prowizji). W przypadku tych urządzeń cześć użytkowników była w stanie wypłacić środki bez dodatkowej prowizji (zapewne stare karty Mastercard. Jednak dla niektórych kart, może być pobrana opłata.
 • Czarnogóra –  Hipotekarna Banka (08.2022), CKB, Addiko, Erste, Prva. Erste Bank (06.2023) w czarnogorze podobno nie akceptuję niektórych kart Revolut, chociaż jak już akceptuje to jest darmowy.
 • Czechy – Air Bank w Tesco (informacja od czytelnika), Aliorbank, Fio (potwierdzone 11.2023), Komercni Banka (02.2023 i 06.2023), Raiffeisen (02.2023), Unicredit Bank. CSOB (11.2023 podobno bez prowizji, ale proszę uważać) Proszę Unikać Moneti, Česka Spožitelna i Euronetu (wysokie prowizje).
 • Cypr– Bank of Cyprus (04.2023)
 • Dania – Nordea Bank
 • Dominikana – Jumbo ATM (darmowy dla kart Revolut Visa)
 • Dubai – w Dubaju nie zapłacimy prowizji w przypadku Islamskich banków oraz Emirates NBD.
 • Egipt Darmowe bankomaty Alex bank oraz QNB Bank, dodatkowo gotówkę wypłacimy z urządzeń Bank of Egypt i Credit Agricole. Spora część bankomatów może odmówić współpracy. W Egipcie akceptacja płatności bezgotówkowych wciąż jest niska, dlatego musimy posiadać przy sobie odpowiednie ilości gotówki.
 • Ekwador –  Banco International darmowy.
 • Estonia – (informacje nie potwierdzone) zalecamy wypłatę z bankomatów własnych lokalnych banków (Swedbank, SEB Bank, Luminor Bank, LHV Pank, Danske Bank). Bankomaty prywatnych operatorów mogą pobierać prowizje.
 • FinlandiaNajpopularniejsze bankomaty Otto nie powinny pobierać prowizji, radzimy uważać na DCC.
 • Filipiny – HSBC
 • Francja -bez prowizji wypłacimy pieniądze Revolutem z każdego bankomatu należącego do któregokolwiek z banków (BNP, Credit Agricole, Societe Generale, La Poste itp).
 • Grecja– Attica Bank powinny działać bez prowizji (dotarły do nas sygnaly, iż Attica Bank może pobrać prowizje). Niestety praktycznie wszystkie bankomaty posiadają prowizje przy wypłacie środków kartą Revolut. Bankomaty ibanku pobierają 2 euro dodatkowej prowizji.
 • Hiszpania – Unicaja, Cajamar, Deutsche Bank, Liberbank, Telebanko, Bankinter, CaixaBank(informacja od czytelnika).
 • HolandiaING bank (informacja od czytelnika). Ponadto urządzenia SNS bank lub Yourcash one powinny wypłacać pieniądze bez prowizji. Uwaga, praktycznie wszystkie wydawane karty w Holandii to Maestro. W związku z powyższym część punktów handlowych i usługowych może nie akceptować kart Visa/Mastercard.
 • Hong Kong – Citibank, HSBC, Hang Seng.
 • Irlandia – Większość bankomatów powinna działać bez prowizji, ponieważ Revolut pochodzi z „wysp” i tam jest zarejestrowany (w Wielkiej Brytanii). Niestety jak w innych destynacjach Euronet będzie pobierał prowizję.
 • Indie – wypłata gotówki bez prowizji z bankomatów State Bank of India, Bank of Baroda, Kasturba
 • Indonezja – Revolut bankomaty bez prowizji CIMB, Maybank, BCA Bank.
 • Izrael (Palestyna) – Płatności w sklepach itp. odbywają się poprzez przeciągniecie karty (trzeba mieć aktywna opcje paska magnetycznego –> karta –>bezpieczeństwo –>płatności za pomocą paska magnetycznego). Niewielka część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem bankomatów podczas Szabatu. Bankomaty Hapoalim nie powinny pobierać dodatkowej prowizji.  Znaczna część urządzeń pobiera opłatę surcharge w wysokości 5,9-6,9 NIS, czyli około 6-7 zł.
 • Japonia – występują problemy z akceptacją kart Revolut (chodzi o wypłaty z bankomatów). 7-Eleven (7 Eleven Bank, potwierdzone 28.04.2024) oferuje darmowe wypłaty dla kart Mastercard i w niektórych przypadkach Visa. Ponadto za darmo powinniśmy wypłacić środki z bankomatów znajdujących się w placówkach pocztowych.
 • Jordania – Jordan Kuwait bank nie pobiera prowizji dla kart Mastercard, Investbank prowizja 1 JOD. Większość bankomatów pobiera prowizje w wysokości 3-5 JOD.
 • Katar – Walutę QAR (Rial Kataru) możemy kupić w aplikacji i trzymać w portfelu. Kurs waluty jest stały do USD i wynosi ok. 3,64 QAR za jednego dolara (USD). Bankomaty mogą pobierać prowizje w wysokości 10-15 QAR za wypłatę. Z niepotwierdzonych informacji, podobno za darmo można podjąć gotówkę z urządzeń QIB.
 • Kanada – brak prowizji w Tangerine i Narodowym Banku Kanady.
 • Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank
 • Kolumbia – mamy potwierdzoną informacje za darmo możemy wypłacić środki z bankomatów Davidiende (informacja z września 2019). Niestety pozostałe bankomaty doliczały prowizje.
 • Kosowo – bankomaty BTK bez prowizji (karta Mastercard)
 • Korea Południowa – Shinhan Bank, KB Star.
 • LitwaPotwierdzony Bank Luminor (06.2023). Niestety nie mamy potwierdzonych innych banków w tym kraju. Większość bankomatów nie powinno pobierać prowizji, te które ją pobierają wyświetlą odpowiedni komunikat o Surcharge.
 • Łotwa – zalecamy korzystanie z bankomatów banków Citadele banka, Luminor bank, SEB Banka, Swedbank. Te urządzenia nie powinny pobierać prowizji.
 • Malta – bankomaty HSBC bez prowizji, testowane 24.06.2019r. Niektóre punkty nie akceptują płatności kartami np. niektóre stacje benzynowe etc.
 • Macedonia – urządzenia Stopanska Banka, Komercijalna Banka(05.2023) powinny wypłacać gotówkę bez prowizji.
 • Malezja– Bankomat BSN Bank, CIMB Bank, MayBank.
 • Malta – urządzenia BOV (Bank of Valletta), HSBC, APS Bank, BNF Bank i Lombard Bank nie powinny pobierać prowizji.
 • Meksyk – W tym przypadku wszystkie bankomaty pobierają dodatkową prowizje, która waha się w granicach 25-80 meksykańskich peso (5-15 PLN). Prawdopodobnie najniższa prowizja w bankomatach Ci Banco – 17,5 MXN. Podobno brak prowizji dla kart VISA przy wypłacie z bankomatów Santandera.
 • Maroko – bankomaty  BMCI, BNP Paribas Al Barid Bank, Bank Al-Maghrib. UWAGA! Banque Populaire i Credit Agricole obecnie mogą pobierać prowizje.
 • Niemcy – bankomaty Berliner Volksbank, Berliner Sparkasse (09.2022), Baden-Wuttembergische, Hypovereinsbank, Santander, Commerzbank, Postbank, Landesbank Baden-Württemberg.
 • Nigeria Access bank, UBA i Diamond bank.
 • Norwegia – W przypadku tego kraju polecamy urządzenia banków, większość z nich nie powinna pobierać prowizji. Polecam wypłątę w DNB ASA, ewentualnie można próbować z BNP Paribas, Danske, Nordea, Santander.
 • Nowa Zelandia – bez prowizji wybierzemy gotówkę z bankomatów Westpac.
 • Oman – Dhofar i Muscat Bank.
 • Republika Południowej Afryki (Afryka) – bankomaty Capitec.
 • Peru – BCP Peru
 • Polska – Należy unikać urządzeń Euronetu jak ognia (użytkownicy starych kart, przy nowych kartach problem z prowizją został rozwiązany) ! Z krajowych bankomatów najlepiej wybierać nasze lokalne banki PKO SA (PEKOA), Santander, ING, BNP Paribas, itp. Otrzymaliśmy informacje, iż bankomaty Planet Plus zaczęły pobierać prowizje!
 • Portugalia – z bankomatów Multibanco powinniśmy wypłacić gotówkę Revolutem bez prowizji.
 • Portugalia / Madera – darmowe bankomaty Multibanko i ATM Express (Trzeba tylko odmówić konwersji)
 • Rosja – darmowe bankomaty Bin Bank, należy pamiętać o dodatkowej prowizji ze strony Revoluta – 1% w przypadku wymiany tej waluty.
 • Rumunia – BCR Bankm BRD lub BRD-GSG Bank, ING, OPT Bank, CEC Bank, Banco Transilvania
 • Serbia – AIK Banka Jubanka, Erste Bank.
 • Singapur – UOB Bank.
 • Słowacja Postova Bank, Unicredit, Tatra Banka, VUB, Prima Bank. Bankomat CSOB i OTP Banka (informacja 08.2020)
 • Słowenia –  Unicredit. Unikać Bankomatu NLB (prowizja 6 euro – kwiecień 2024)
 • Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon (potwierdzona bezpłatna wypłata 01.2024), Sampath Bank (możliwa prowizja).
 • Stany Zjednoczone – PNC Bank, Sun East Credit Union, Wells Fargo, WSFS. W zależności od lokalizacji dany bankomat może naliczać lub nie prowizje.
 • Szwajcaria – Większość bankomatów bez prowizji (np. Raiffeisenbank Bitsch).
 • Tajlandia – w tym kraju niestety tylko bankomaty Citi Banku nie pobiorą prowizji za wypłatę gotówki Revolutem. W pozostałych bankomatach prowizja wynosi 200 BAHT. Uwaga Revolut pobiera dodatkowa prowizje 1% w przypadku wymiany tej waluty, ponieważ jest „ona mniej płynna”. Niestety w Tajlandii niewiele miejsc akceptuje płatności bezgotówkowe, proszę mieć to na uwadze i poczynić odpowiednie przygotowania.
 • Tajwan – Cathay Bank i SinoPac.
 • Turcja -Bankomaty  Ziraat Bankası lub ING(Mastercard) wypłacają gotówkę bez dodatkowych opłat, jedynie proszę uważać na DCC. Darmowe wypłaty z bankomatów bank pocztowy PTT. Cześć banków wprowadziła niewielką prowizje na poziomie 14 LT.
 • Tunezja – większość bankomatów pobiera 10 TND prowizji (13,6 pln). Niektóre bankomaty w ogóle nie informują o prowizji surcharge. Przy wypłacie kurs potrafi być kiepski, dodatkowo prowizja surcharge podnosi koszt wypłaty. Do płatności gotówkowych lepiej wymienić pieniądze w kantorze.
 • Ukraina – Podczas wymiany Revolut dolicza 1% prowizji w tygodniu oraz 2 % w weekendy, ze względu na „mniejsza płynność waluty”. Bez prowizji powinniśmy wypłacić gotówkę z bankomatów: Lviv Bank, EuroBank, Kredo Bank (potwierdzone 06.2023). Popularny Privat Bank(zielone banery) pobierał 15-30 UAH (do 5 zł), w zależności od kwoty wypłaty.
 • Urugwaj – bez prowizji urządzenia Banco de la Republica Uruguay..
 • Węgry – Główne banki nie powinny pobierać prowizji przy wypłacie gotówki Revolut’em (OTP, Unicredit, Raiffeisen itp.). Należy unikać bankomatów Euronet’u.
 • Wielka Brytania (UK) – Revolut pochodzi z Wielkiej Brytanii i karty wydawane są jako brytyjskie. Bankiem obsługującym ten Fintech jest Lloyds. Cześć bankomatów na wyspach może pobierać prowizje np. CashZone.
 • WietnamHSBC, ACB(01.2023), MB BAnk, Saigon Commercial Bank, VP Bank.
 • Włochy– Banca Popolare di Novara (wypłata gotówki Revolutem w styczniu 2019), Unicredit (06.2023), Banca Carige, Cariparma, Credem Banca (Bari),Banca Popolare di Pugli. Generalnie wszystko co ma w nazwie „Banco Popolare” jest bez prowizji. UNIKAĆ Euronet

Jeżeli masz doświadczenie w wypłacie gotówki za granicą przy użyciu Revoluta. Proszę podziel się nim w komentarzu, niech inny skorzystają z twoich doświadczeń!

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 96)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
519 komentarzy on “Jak korzystać z bankomatów za granicą przy użyciu Revoluta?”
 1. Slavo

  Niemcy: Frankfurter Volksbank – wypłata gotówki bez prowizji

  Odpowiedz
 2. MKL

  Pobyt we Włoszech na początku lipca 2022 i nie udało mi się znaleźć żadnego bankomatu, który nie pobierałby prowizji od wypłaty. Ani Unicredit ani BNL na pewno nie pozwalają na bezprowizyjne wypłaty, prowiazj od 3 do 5 EUR. Próbowałem zarówno Visą jak i MC.

  Odpowiedz
 3. Darek

  Cześć, mam kartę revolut i nie ma możliwości przewalutowania na peso filipińskie, wiesz może jak zrobić abym mógł wypłacić pieniądze z bankomatu na miejscu?

  Odpowiedz
 4. Jakub Piasek

  Chorwacja – lipiec 2022, z bezprowizyjnych tylko OTP banka (1 bankomat na całej wyspie Krk). Wszelkie ATM, planty cashe, uni credit, i inne, które testowałem ok. 30kn prowizji. Kart VISA revolut z maja 2021. Bank OTP przy wypłacie pyta czy przeliczyć z 'bazowej waluty’ – należy wybrać 'accept without conversion’.

  Odpowiedz
 5. Artur

  Testowałem bankomaty OTP Zadar, Chorwacja. Rzeczywiście jeśli się wybierze decline (odmów) na przewalutowanie to wybiera się z bankomatu bez prowizji. Akurat w Zadarze tych bankomatów jest pełno, więc nie ma problemu.

  Odpowiedz
 6. ALA

  Chorwacja 2022, Podgora bankomat OTP(Branimirova obala 113) wypłata bez prowizji.

  Odpowiedz
 7. Chorwacja, Zadar

  Chorwacja, Zadar – wypłacałam kuny z bankomatu OTP banka przy użyciu karty Revolut (Visa). W trakcie transakcji pojawił się komunikat z DCC, którego odmówiłam. Nie było żadnych opłat/prowizji.

  Odpowiedz
 8. Viajera

  Z artykułu wynika, że płatności Revolutem są możliwe w Brazylii, a takze – że można wypłacać nim gotówkę w Brazylii.
  Potrzebuję potwierdzenia (ewentualnie zaprzeczenia), ponieważ będę mieszkać tam mniej więcej rok. Z kolei na wielu stronach można znaleźć informację, że Revolut dopiero przygotowuje się do wejścia na rynek w Brazylii – nie wiem, ja to rozumieć.

  Tymczasowo rozumiem to tak, że będąc w Brazylii nie jest możliwe założenie Revoluta, natomiast mając go – mogę z niego korzystać w bankomatach i terminalach, a także przesyłając pieniądze…

  Odpowiedz
  1. finhack

   Osobiście testowaliśmy Revoluta w Brazylii, zarówno płatności jak i wypłaty z Bankomatu działa bez problemu (2020 rok). To co polecam zrobić, to wziąć przynajmniej 2-3 karty fizyczne. W naszym przypadku jedna z kart została skopiowana i osoba trzecia próbowała dokonywać płatności. Revolut zablokował te operacje oraz kartę, więc musieliśmy korzystać z zapasowej.

   Odpowiedz
 9. Chorwacja - Zadar

  Dzisiaj (22.06.2022) próbowałem wypalić gotówkę z bankomatów w Zadarze na podstawie wirtualnej karty Revoluta(Visa). Niestety bankomaty OTP Banka nie były przystosowane do NFC, bankomat Erste Banka przy próbie wypłaty jakiejkolwiek kwoty (100/200 hrk) informował o opłacie 28 Hrk, natomiast bankomat Zagrebačka banka naliczył wyższą prowizję 35 Hrk, ostatecznie że względu na prowizję pieniędzy nie wypłacałem. Pozdrawiam 😉

  Odpowiedz
 10. Szymon

  No nie do końca tak to wyglądało. Fundusze na moim koncie praktycznie nawet przez chwilę nie były zablokowane. Od razu po anulacji transakcji miałem je do dyspozycji. Co prawda przez kilka kolejnych dni otrzymywałem od Revolut powiadomienia, że „zwrócono środki…” ale jak pisałem, pieniądze po odejściu od bankomatu od razu do mnie wracały.
  Inaczej było w przypadku pobranej prowizji. Tutaj musiałem napisać skargę do Revolut. I muszę przyznać że zadziałali bardzo szybko, bo prowizja wróciła do mnie po ok. 3h od wysłania skargi przez formularz internetowy.
  Odnośnie limitu wypłat. Tutaj Revolut się trochę”wypiął”, a ja odpuściłem, bo okres rozliczeniowy zaczyna mi się jutro, więc limity się wyzerują.

  Odpowiedz
 11. Szymon

  Chorwacja, Novalja. Karta Visa Revolut, wydana 05.22 (świeżynka). Sprawdziłem chyba z 10 bankomatów (HPT, PBZ, Erste, ATM-Euronet, ATM-Reiffeisen). Każdy chciał jakaś prowizję (między 28 a 36 kn, przy próbie wypłaty 100kn). Generalnie w mieście Novalja bankomat jest praktycznie na każdym rogu, ale 90%z nich jest „firmowanych” przez ATM. Nie trafiłem takiego bez prowizji.
  Dzisiaj, 9.06.2022, miasto Pag, bankomat OTP – wypłata bez prowizji. Co prawda pierwsze trzy próby nieudane – bankomat chyba miał problem z łączem Internet. Obok jest też m.in. bankomat Erste, który przy próbie wypłaty 500kn, chciał 28kn prowizji.

  Odpowiedz
  1. Szymon

   Witam ponownie. Dzisiaj Revolut niemiło mnie zaskoczył, bo te nieudane próby wypłat z bankomatów wliczył do limitu wypłat i kiedy już udało mi się skutecznie skorzystać z bankomatu OTP, to zostałem obciążony prowizją (bo niby przekroczyłem limit). I żeby było ciekawiej, tej prowizji nie ma w historii transakcji. Zauważyłem to po stanie konta. Uważam, że strony Revolut jest to oszustwo. Uważajcie więc na takie „testowanie” bankomatów.

   Odpowiedz
   1. Michał Król
    FInhack

    Panie Szymonie, Możliwe że bankomat zainicjował obciążenie, które zostanie zdjęte po czasie. Niestety tego typu praktyka dotyczy wszystkich kart i różnego rodzaju płatności. Zwykle takie obciążenie jest zwalniane po 12-48h. Jak tylko transakcja zostanie zwolniona, limit wypłat powinien zostać odciążony.

    Odpowiedz
  2. Michał Król
   FInhack

   dziekujemy, zaktualizowalismy informacje.

   Odpowiedz
  3. Szymon

   Witam znowu.
   Udało się znaleźć bezprowizyjny bankomat w Novalja. Jest to maszyna MoneyGet przy Dalmatinska ul. Wypłata w dniu 14.06.2022.

   Odpowiedz
   1. finhack

    dziękujemy, update dodany.

    Odpowiedz
 12. Vin

  Trochę mało intuicyjne to miejsce na komentarz na samym spodzie 🙂 a w temacie artykułu, prośba o uaktualnienie w kwestii Chorwacji na rok 2022 – sprawdziłem póki co jeden bankomat OTP – bez prowizji, i jeden Zagrebacka Banka – była prowizja, 33HRK przy 300HRK wypłaty.

  Odpowiedz
 13. Jakub Piasek

  Szwecja – bankomat marki Bankomat® przy głównej ulicy w Gamla Stam w Sztokholmie bezprowizyjnie. Ogólnie w Szwecji karta działa praktycznie wszędzie – nawet publiczne toalety na drzwiach mają czytnik na karty, ale jak chcecie dać np. Tipa przeowdnikowi czy taksowkarzowi to warto mieć.

  Odpowiedz
  1. Ad

   Dzięki wielkie za pomoc!

   Odpowiedz
 14. JP

  Hej!
  Właśnie przejechaliśmy całą Amerykę Centralną i możemy podać parę bankomatów bez prowizji.
  Kostaryka – Banco Popular
  Nikaragua – Banco BDF
  Salwador – Banco Atlantida
  Honduras – Banco Atlantida
  Gwatemala – Wszystkie biorą taką samą prowizje (około 16zł)
  Meksyk – Wszystkie biorą prowizje ale najmniejszą bierze bankomat Coppel
  Nasza karta Revolut VISA
  Pozdro!

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dodamy do artykuły cenne uwagi. Na pewno czytelnicy docenią

   Odpowiedz
 15. Lech

  Czy obecnie można wypłacać euro z karty Revolut ? Oczywiście w bankomatach w Polsce i bez prowizji(w ramach 800 zł limitu)

  Odpowiedz
  1. finhack

   Nie, wypłata EURO z bankomatów w Polsce jest możliwa tylko dla klientów ING/Citi banku.

   Odpowiedz
 16. revolut support

  Wszystkich ze świętami. Od 28.12.2021 jest dostępny online czat z obsługą klienta w polskim języku. Żeby napisać – nie musisz posiadać konta w Revolut.

  Odpowiedz
 17. Jakub

  Bosnia i Hercegowina (wrzesien 2021) – Ziraat Bank i UniCredit Bank bezprowizyjnie (Sarajewo, Bihac, Mostar, Banja Luka)
  Czarnogora (pazdziernik 2021) -Lovcen Bank w Kotorze nie przyjal nam ani Visy ani MasterCarda revoluta, Addiko Bank bez prowizji
  Albania (pazdziernik 2021) – Alpha Bank – jedyne co nam sie udalo znalezc bez prowizji (sprawdzilismy otp, union raifeissen, i jakis bank ze strasznie brzydkim i starym zoltym bankomatem – nie pamietam nazwy i nie umiem go zlokalizowac na mapie google).

  Odpowiedz
  1. Kamil

   Właśnie w Austrii wypłaciłem za darmo w Erste bank.

   Odpowiedz
 18. Tomek

  Chorwacja 2021 – te same bankomaty Erste oraz Zagrebacko Bank które przez ostatnie lata były bezprowizyjne pobierają 28kun od każdej wypłaty…

  Odpowiedz
 19. Jakub

  Chorwacja sierpien/wrzesien 2021 (Zagrzeb, Trogir, Split, Rogoznica) – Zagrebacko Banka i OTP Bank super. Unikajcie jak ognia – planet cash, euronety, cash24 – 100kn + 33kn prowizji.

  Bułgaria sierpien 2021 (Sofia, Sloneczny Brzeg, Plowdiw) – otp banka spoko, z innych nie korzystalem bo nie bylo potrzeby, karta mozna placic praktycznie wszedzie.

  Odpowiedz
 20. Tomasz

  Dzisiaj wypłaciłem € z bankomatu Multibanco w Portugalii. Brak prowizji.

  Odpowiedz
 21. Piotr

  CaixaBank w Lloret de Mar (Hiszpania; bankomat w kasynie), revolut MasterCard wypłata 40euro, prowizja 2euro…

  Odpowiedz
 22. Jacek

  Cześć!
  Wypłata Revolutem w Berlinie, bankomat Euronetu. Kwota wypłaty 20 EUR- prowizja 3,9 EUR.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Wielokrotnie to powtarzaliśmy, przy Revolucie stanowczo odradzamy korzystanie z Euronetu w jakimkolwiek kraju.

   Odpowiedz
 23. Paweł

  Sardynia, lotnisko w Alghero, pierwszy bankomat w terminalu to Euronet, €3.95 prowizji, nie wypłacajcie tam, 100m dalej jest bankomat Sardegna Bank, i bez prowizji. Sardegna Bank jest na całej wyspie, bez prowizji.

  Odpowiedz
 24. Michał

  Sierpień 2021 – Włochy, Rzym wypłata euro Revolut w bankomacie PNB Paribas. Brak prowizji, przy podsumowaniu bankomat chciał przewalutować po niekorzystnym kursie bankowym także uwaga na samym końcu.

  Odpowiedz
  1. Marcin

   Czarnogóra, wypłata gotówki w CKB, w dniu wypłaty z bankomatu BRAK prowizji (gdyby się jakaś pojawiła po weekendzie to opiszę to tutaj).
   Bankomat Erste Bank nie przyjmuje mojej Revolut Visa.
   – sierpień 2021

   Odpowiedz
 25. Jakub

  Rumunia – Banco Transilvania super (0 oplat i prowizji), Euronet prawie 20 lei prowizji niezaleznie od wyplacanej kwoty (czyli prawie 20 zl) – nie polecam.

  Odpowiedz
 26. Krzysztof

  Witam, w Czarnogórze darmowe wypłaty z bankomatów CKB.

  Odpowiedz
 27. Tomek

  Madera. Dwa bankomaty bez dodatkowej prowizji: Multibanko i ATM Express. Trzeba tylko odmówić konwersji.

  Odpowiedz
  1. Janek

   Darmowe bankomaty dla karty Revolut przy wypłacie PLN to bankomaty Pekao SA, Santander i Millenium. W polskich bankomatach Euronet, PKO BP, Planet Cash bankomat chce pobrać prowizję od wypłaty gotówki.

   Odpowiedz
  2. Andrzej

   Wypłata w bankomacie OTP banka 2 lipca Fazana w Chorwacji bez prowizji karta Revolut Visa. Uwaga na DCC, należy odmówić.

   Odpowiedz
 28. Marcin

  Dziś skorzystałem z Bankomatu Euronetu w Hiszpanii, śpieszyłem się i za 250 euro zostałem dodatkowo obciążony 37 euro …. Nazwę Euronet zapamiętam na długo

  Odpowiedz
 29. Darek

  Jeśli chodzi o Austrię to wymienione w artykule Bawag/PSK nie są już darmowe, próbowałem w kilku bankomatach wypłacić bez DDC ale się to nie udawało. Bankomaty proponują DDC, jak się wybierze opcję bez konwersji to odrzuca kartę. Identycznie to wyglądało w bankomatach Volksbanku….

  Odpowiedz
 30. Edyta

  Mial ktos doswiadczenie z wyplata gotowki z bankomatu w Hurghadzie?

  Odpowiedz
 31. nurettin

  Bank pocztowy PTT w Turcji nie pobiera prowizji przy wypłacie z bankomatów.

  Odpowiedz
  1. Turcja

   Czy można wypłacać zbliżeniowo w jakimś bankomacie w Turcji mam na myśli wirtualna kartą revolut . gdyż fizyczna nadal nie doszła

   Odpowiedz
 32. kris

  Frankfurter Sparkasse wczoraj wypłata, 0 prowizji

  Odpowiedz
  1. kris

   oczywiście Niemcy

   Odpowiedz
 33. Łukasz

  Chorwacja, bankomat ATM, 14.08.20 wybranie gotówki bez prowizji

  Odpowiedz
 34. Tomasz

  Ołumuniec Czechy Unicredit 125 koron za wypłatę z bankomatu po drugiej stronie ulicy air bank i bez prowizji.

  Odpowiedz
 35. Tadeusz

  TURCJA: AKBANK już pobiera prowizję. Dane nieaktualne. Przy wypłacie 500 TL, ok. 30 TL prowizji. Co i tak nie jest najwyższą prowizją.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Tylko w naszym wpisie nie ma już od jakiego AKBank. Tylko ING i Ziraat

   Odpowiedz
   1. Łukasz

    A jak to wygląda z płatnościami karta Revolut i wypłatami w bankomatach w Macedonii Północnej?

    Odpowiedz
  2. Patryk

   Jeżeli chodzi o Albanię to Raiffeisen, BKG i OTA za wypłatę 5000 lek chcą od 700 do 450 lek prowizji. Karta Visa Revoluta wydana w 2019.

   Odpowiedz
 36. Seweryn

  Słowacja, dzisiaj. Bankomat CSOB – bez prowizji. Bankomat OTP Banka – bez prowizji.

  Odpowiedz
 37. Paweł

  Cześć,
  ktoś jakieś ostatnie doświadczenia z Grecji? Lecę na Rodos – najbliższe banki/bankomaty to: ATM Piraeus/Piraeus, Eurobank, Alpha Bank, ATM Euronet. Na ogół zamierzam płacić/wypłacać gotówkę zbliżeniowo przez Apple Wallet, podłączone mam zarówno wirtualną kartę jak i zwykłą – obydwie VISA. Z góry dzięki za rady.
  Pozdro

  Odpowiedz
 38. Michał

  Sprawdzone w Czecha na bieżąco . Należy unikać CSOB, Moneti i Euronetu!!! W AirBank, Unicredit, KB można bez problemu wypłacać bez prowizji z każdego ich bankomaty pamiętając tylko aby zaznaczać opcje bez przewalutowania

  Odpowiedz
 39. Radek

  CSOB w Czechach przy granicy, niedaleko Lubawski – prowizja 125 koron.

  Odpowiedz
 40. Arek

  Chorwacja – bankomat PBZ (Privredna Banka Zagreb) w Zadarze pobiera 25 kn prowizji niezależnie od kwoty, informując o tym uprzednio użytkownika. Karta VISA Revolut, wypłata w dniu 27.07.2020. Chyba trzeba zaktualizować listę, bo bankomaty tego banku są na liście tych darmowych…

  Odpowiedz
  1. Arek

   Aha, sprawdziłem też bankomaty Zagrebacka Banka i OTP Banka – oba nie pobierają prowizji.

   Odpowiedz
   1. Jakub

    Zagrebacka już też niestety pobiera 🙁

    Odpowiedz
 41. Jacek

  Dzis w pko bp przy wyplacie 800 zl prowizja 17.99zl

  Odpowiedz
 42. Mateusz

  W Chorwacji za darmo wypłacimy Revolutem (Visa) także z raiffeisen bank. Sprawdzone dzisiaj.

  Odpowiedz
 43. Jarek

  Karta mastercard – Australia ANZ, Holandia ING, Hiszpania CaixaBank – 2019 – bez żadnych opłat, ile wypłacone tyle pobrane.

  Odpowiedz
 44. […] współpracuje z wieloma bankami na świecie, więc możecie śmiało wypłacać pieniądze za granicą z bankomatów- podsyłam Wam link z listą bankomatów, z których bez obaw możecie korzystać z kartą Revolut: https://finhack.pl/jak-korzystac-z-bankomatow-przy-uzyciu-revoluta/ […]

  Odpowiedz
 45. Przemek

  Maroko: banko populaire prowizja 33MAD credit agricole 22MAD, jeszcze inny bez informacji skasował mnie 35MAD za wypłatę… jest jakiś bank który nie weźmie prowizji za wypłatę z bankomatu?

  Odpowiedz
  1. finhack

   W przypadku Mastercard proszę spróbować jeszcze Bank Al-Maghrib. Często prowizja zależy od rodzaju karty Visa/Mastercard(są 2 rodzaje Mastercard nowe i stare). Jednocześnie zrobiliśmy update wpisu. Na ten moment bez prowizji powinien zadziałać BMCI (logo BNP).

   Odpowiedz
 46. Kostek

  Turcja İş bankası luty 2020 pobiera prowizję

  Odpowiedz
 47. jerzy

  czy ma znaczenie czy karta Revoluta to Visa czy MC? Dla wypłaty przykładowo w Albanii. Kiedyś Visa rozliczała wyłącznie przez USD, co w krajach strefy Euro oznaczało dwukrotne przewalutowanie EUR-USD-PLN.

  Odpowiedz
  1. finhack

   Rewolut sam w sobie obciąży konto w walucie płatności (przewalutowanie wykonywane po stronie Aplikacji, a nie instytucji VISA/Mastercard). W przypadku wypłaty z bankomatu czasami ma znaczenie rodzaj karty, co wiecie ma znaczenie kiedy została wydana karta. Przykładowo Mastercard wydany rok temu może mieć prowizję, natomiast ten wydany w ostatnim czasie nie będzie miał prowizji.

   Odpowiedz
 48. Paula

  Witam,
  Bali- korzystał ktoś z bankomatów, które najlepiej wybrać, żeby nie pobrało prowizji?

  Odpowiedz
  1. finhack

   bez prowizji CIMB, Maybank, BCA Bank. Testowane w końcówce 2019 roku.

   Odpowiedz
 49. WDZ

  Włochy, Bergamo, mastercard. Żadnej prowizji w Banco Bpm Spa.
  Próbowałem też w Ubi Banca – wygląda, że przewalutowało mi z konta złotowego po kursie revoluta, ale do sama transakcja nie doszła do skutku (chwilę wcześniej miałem taki sam problem wyjęciem gotówki z ww Banco BPM, może jakaś awaria, płatność kartą działała).

  Odpowiedz
 50. Slavo

  Malezja: Chartered Bank – 10 MYR prowizji przy kazdej wyplacie w bankomacie 🙁 , za to wypłata w bankomatach Maybank bez prowizji 🙂

  Odpowiedz
  1. finhack

   Już aktualizujemy wpis, dzięki za informacje.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *