Poniższy wpis, to kolejny z serii poradników o karcie Revolut. Wcześniej sprawdzaliśmy dla was jak wpłacić pieniądze na konto Revolut. Tym razem przyglądamy się odwrotnej kwestii – Jak wypłacić pieniądze z konta Revolut. Tu mamy dobrą wiadomość, sposobów jest przynajmniej kilka i działają świetnie. Co ważne, na liście znajdziemy zarówno darmowe metody, te z niska prowizją lub delikatnie wyższą opłatą. Wiele z nich jest uniwersalnych i dotyczą praktycznie wszystkich dostępnych walut.
W przypadku tej instytucji mamy 3 opcje do wyboru, w zależności od wybranej metody może zostać naliczona prowizja. Z Revoluta wypłacimy środki w następujący sposób:
Oczywiście oprócz powyższych metod, możemy korzystać z alternatywnych opcji wypłaty. Przykładowo możemy zasilić rachunek w innym Fintechu poprzez dodanie karty Revolut do tego rachunku lub skorzystać z wypłaty pieniędzy na portfel kryptowalut.
Jednak jeśli zależy nam na transferze środków na konto lub wypłacie gotówki. To na dobrą sprawę do wyboru będziemy mieć 3 metody wypłaty pieniędzy, pierwszą jest przelew na konto, drugą wypłata na kartę płatniczą. Oczywiście oprócz tego, mając fizyczną kartę Revolut możemy skorzystać z bankomatów. Więcej informacji na temat wypłaty z bankomatu w dedykowanym artykule – „wypłata pieniędzy z bankomatu kartą Revolut„.
Opcja wypłaty środków przelewem oraz na rachunek karty płatniczej wymaga uprzedniej konfiguracji. O czym w dalszej części artykułu. Na wstępie jeszcze opiszemy na czym polega wypłata na rachunek karty, ponieważ nie wszyscy mogą się orientować o co chodzi.
W przypadku Revoluta możliwa jest również wypłata z bankomatu bez posiadania fizycznej karty (telefonem). W pierwszej kolejności należy stworzyć w aplikacji kartę wirtualną i dodać ją do portfela Google Pay lub Apple Pay. Po konfiguracju urządzenia możemy poszukać bankomatu z opcją wypłaty zbliżeniowej. Ten aspekt opisaliśmy w artykule „Wypłata/wpłata z bankomatu bez karty (zbliżeniowo)„. Dla tego typu operacji zalecamy unikanie urządzeń operatora Euronet, który dla kart Revolut nalicza dodatkową prowizję surcharge. Niestety popularne urządzenia Planet Cash również potrafią obciązyć klientów Revoluta. Co gorsza to właśnie Ci 2 operatorzy mają najwięcej bankomatów zbliżeniowych.
Jest to bardzo ciekawa metoda, szczególnie że działa natychmiastowo! Z istotnych informacji, jest to płatny sposób, a sama prowizja wynosi 0,7%. Tym samym za każde wypłacane 100 zł prowizja wyniesie 0,7 zł. Dla transferu niewielkich kwot, prowizja będzie raczej niezauważalna. W przypadku większości ROR z rankingu kont osobistych, koszt przelewu natychmiastowego to 5 zł! Więc jest to niezła konkurencja dla tego typu transferu. Możemy np. natychmiastowo doładować konto Revolut kartą, a następnie dokonać wypłaty na inna kartę (powiązaną z rachunkiem w innym banku). Sama metoda będzie działać dla wszystkich walut (EURO, USD, GBP, CHF etc.). W przypadku walut innych niż EURO i dla niedużych kwot będzie to znacznie szybsza i tańsza opcja niż przelew SWIFT.
Jedna bardzo istotna informacja, warto by waluta wypłaty była zgodna z walutą naszej karty. Czyli złotówki wypłacamy na kartę złotówkową, EURO na kartę rozliczaną w EURO etc. Aby dokonać transferu, z listy kart, wybieramy nasza kartę. W kolejnym kroku możemy ustawić walutę transferu. Po wpisaniu kwoty wysyłamy pieniądze. W naszym teście, przelewane złotówki były widoczne natychmiast na koncie w mBanku.
Jak już wspominaliśmy, przed skorzystanie z metod wypłaty- przelewu na konto i wypłata na kartę debetową/kredytową. Należy dokonać konfiguracji tych opcji wypłaty w naszej aplikacji Revolut. Zrobimy to w kilku prostych krokach, przy czym obie metody konfigurujemy w bardzo podobny sposób. Po zalogowaniu się na koncie Revolut, u dołu wybieramy ikonę 2 przeciwstawnych strzałek, jak na screenie poniżej:
W kolejnym kroku, u góry strony klikamy ikonę „Dodaj”
Po wybraniu te opcji mamy możliwość dodania „Banku Odbiorcy” lub „Karty odbiorcy”. Należy wybrać interesującą nas opcję i postępować zgodnie z instrukcją poniżej.
Wykonując kroki z punktu pierwszego, dojdziemy do momentu konfiguracji wypłaty. W przypadku przelewu na konto, należy wybrać z listy ikonę „Bank Odbiorcy”. Następnie konfigurujemy nasz rachunek wypłaty, w przypadku złotówek należy wybrać „Polska” „Złoty Polski”. następnie wpisujemy numer rachunku w miejsce IBAN, dodajemy dane i całość zatwierdzamy „Dodaj odbiorcę”. Jest to tak proste! Aby dokonać samej wypłaty, z listy rachunków w zakładce „konta”, wybieramy skonfigurowany ROR (kroki na ostatnim screenie w pierwszym akapicie). Następnie wpisujemy kwotę i klikamy kontynuuj. To tyle, środki powinny być na naszym koncie bankowym najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Sama operacja dla PLN jest darmowa (nie ma prowizji)
Sama konfiguracja tej metody jest znacznie prostsza, wybieramy z listy „dodaj kartę odbiorcy” zamiast „dodaj konto”. Następnie podajemy 16 cyfrowy numer naszej karty i klikamy „zapisz w bezpieczny sposób”. Tak dodana karta, będzie widoczna w zakładce „karty”. Oczywiście sama metoda zadziała zarówno dla kart debetowych, kart kredytowych, kart wirtualnych, kart wielowalutowych czy walutowych.
Gdy już mamy skonfigurowany rachunek lub kartę, możemy przystąpić do samego transferu. Z menu głównego wybieramy 2 przeciwstawne strzałki (przelewy). oraz kilkami na serach bar u góry
Z opcji wybieramy pożądaną metodę wypłaty „Przelew” lub „Karty”.
Po wybraniu odpowiednie zakładki, pojawią się skonfigurowane wcześniej konta/karty. Wystarczy kliknąć na odpowiedni rachunek/kartę, następnie „wyślij”. Wybieramy walutę wypłaty i wpisujemy kwotę. Klikamy „kontynuuj” i zatwierdzamy transfer.
Aby wypłacić inne waluty z rachunku Revolut przelewem na konto, należy tak jak dla ROR w PLN, skonfigurować wypłatę. W takim przypadku zamiast „Polska/Złoty Polski” wybieramy docelowy Kraj oraz docelową walutę. Konfigurujemy rachunek i tyle. Warto przed dokonaniem przelewu przeczytać nasze poradniki na temat przelewów zagranicznych i tego jak wykonać przelew SEPA(EURO) oraz jak wykonać przelew SWIFT(pozostałe walut).
Co do kosztu samych operacji, przelew EURO -Sepa będzie darmowy, niestety w przypadku przelewów SWIFT (np. USD) pojawią się opłaty (banków pośredniczących). Tu sugerujemy sprawdzenie drugiej metody, czyli wypłaty na kartę płatniczą.
Opisane metody dotyczą wyplata z Revolut bez karty, oczywiście zawsze mamy możliwość skorzystania z bankomatu. Polecamy, szczególnie uważać przy ustawianiu odpowiedniej waluty wypłaty – zarówno w przypadku przelewu jak i wypłaty na kartę płatniczą. Oprócz powyższych metod możemy też skorzystać z transferu pieniędzy do innego użytkownika Revolut. Takie przelewy są natychmiastowe – a ich działanie jest takie samo jak przelew wewnętrzny czy przelew BLIK.
FAQ
W naszym teście, transfer PLN oraz EURO był widoczny na rachunku docelowym tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Pozostałe waluty wysyłane przelewem SWIFT dochodziły do 3 dni roboczych.
Testując tą metodę wypłaty, środku dotarły natychmiast na rachunek docelowy. Więc jest to „natychmiastowa” metoda transferu.
W tym przypadku możemy skorzystać z przelewu na konto, bądź transferu na rachunek karty płatniczej. Alternatywnie, możemy dodać kartę wirtualną do portfela Google Pay lub Apple Pay i skorzystać z mobilnej wypłaty (o ile jest dostępna).
Generalnie, nie ma limitu wypłat w Revolucie. Jedynie należy pamiętać, iż w przypadku dużych kwot sam czas wypłaty może ulec wydłużeniu. Dodatkowo możemy zostać poproszeni o dostarczenie dodatkowych danych z zakresu AML. W przypadku dużych wypłat mówimy o kwotach powyżej 10 tyś EURO lub równowartości w wybranej walucie.
Tak, taka wypłata jest jak najbardziej możliwa. W przypadku wypłaty za pomocą przelewu oraz zasilenia rachunku karty debetowej/kredytowej, nie potrzebujemy karty Revolut do realizacji tych operacji. Obie metody zostały opisane w naszym artykule.
Niestety funkcja BLIK, nie jest dostępna w aplikacji Revolut. Tym samym nie można korzystać z wypłaty BLIK, przelewów BLIK i innych funkcji tego systemu.
Niestety Revolut zablokował możliwość wypłaty gotówki za pomocą Google Pay czy Apple Pay, więc informacje o tym sposobie wypłaty są nieaktualne.